Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67551) OtrodonTIME


OtrodonTIME
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy Samsung UE32F6100 TV-m és az lenne a kérdésem, hogy ha veszek egy MHL-->Hdmi kábelt és összekötöm a telefonommal ami MHL compatibilis akkor mi történik? Amit a telefonom látok azt fogom a tv-n is vagy pedig mást?

Első kerék műhely, hátsó kerék roncstelep...

(#67552) bzoley


bzoley
veterán

Sziasztok!
Lecseréltem a jó öreg 40B750-et egy 55F6170-re. Szerencsére eddig nem vettem észre, hogy rosszabb lenne a képe, egér sem késik(monitornak használom).
Viszont folyamatosan jojózik a szemem, kicsit szédelgek. Először a sörre fogtam, de idővel sem múlt.
Járt már így valaki?
Ja, sima 2D-ről van szó. A 3D-próba sem volt az igazi, elég zavaró volt a szemüveg villogása, de az most nem érdekel.

(#67553) Flashget válasza bzoley (#67552) üzenetére


Flashget
félisten

be kellene állítani (kép, motion plus), mert a gyári beállításokkal egyik tv sem használható gyakorlatilag. ill. ha használja valaki úgy járhat mint te. :)

Realme GT Master Edition

(#67554) echo2008


echo2008
újonc

Helló!
Melyik Samsung tévékben lehet kapni DVB T2/C/S2 tunert!!!!

(#67555) #94529552 válasza bzoley (#67552) üzenetére


#94529552
törölt tag

Milyen távolságról nézed a tv-t?

(#67556) BBéci válasza digikábeles (#67507) üzenetére


BBéci
titán

De nyissunk vitát, mert megint blődségeket írtál/
Ár/érték arány mindegyik teszt végén szerepel. Tartósságot hogyan állapítsak meg egy vadonatúj készüléken, ami 2-3-4 hétig van nálam?
Pontosan az a tesztjeink lényege, hogy sok éves tapasztalattal, 70-80 tesztelt készülékkel a hátunk mögött, de az átlagos felhasználó szemszögéből vizsgáljuk a készülékeket, kiegészítve műszeres mérésekkel.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#67557) István 67


István 67
tag

A h-8000 új széria 100 vagy 200 hz panelja?

[ Szerkesztve ]

(#67558) Flashget válasza István 67 (#67557) üzenetére


Flashget
félisten

felsőkategória 7000/8000 200Hz-es...CMR vagyis kamu herzben mondva 1000Hz-es :))

Realme GT Master Edition

(#67559) bzoley válasza Flashget (#67553) üzenetére


bzoley
veterán

Egész délután nyomkodtam :)
De mintha jó irányba tartanék. Legutóbbi lépés, hogy normálról szórakozásra állítottam valamit. Nem tudom miket állított át, de eddig a tévénézős program teljes képernyőre kapcsoláskor egy másodpercig fekete volt(nem tudom miért), most az is megszűnt(mod: csak 4:3-ban), és mintha pihentető lenne nézni bármit. Egy rövid 3D-zés után sem lett rosszabb, közben sem jojóztam.
Ez a sport mód nem tudom mit kapcsol, nem vettem észre változást, majd néha ránézek. Motion plus beállítást nem találtam eddig, de az előző tévén sem volt elérhető pc módban.
Lényeg, hogy jelenleg mintha jónak tűnne.
Korábban hátrébb toltam a kanapét, hátha attól jobb lesz. Lehet visszatolom:)
Perpill legjobban az zavar, hogy ekkora képernyőn a Chrome 1024-es ablaka is jókora lett. De hát azért vettem nagyobb tévét, hogy nagyobbak legyenek a betűk:)
Mellette a tévé ablaka még mindig elfér 68 centis képátlóval. Mindenképp előrelépés.

Típusválasztás előtt próbáltam művelődni, és kicsit aggasztott, hogy input lag-re nem írtak túl jókat, de egyelőre az egér alapján úgy néz ki, nem lesz gond. Mondjuk az Avatar 3d alatt egy hajszálnyival hamarabb csattant a bakancs, mint padlót ért volna. De majd még köszörülök azon is.

[ Szerkesztve ]

(#67560) Flashget válasza echo2008 (#67554) üzenetére


Flashget
félisten

samsung.hu és megnézed a leírásokban.

Realme GT Master Edition

(#67561) Flashget válasza bzoley (#67559) üzenetére


Flashget
félisten

az inputlagnak online és multi játékban van jelentősége akár szimulátor akár fps játék.
ott tényleg számít, hogy 30ms alatt van vagy 40 felett.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#67562) BBéci válasza #59070464 (#67544) üzenetére


BBéci
titán

"Clear Motion Rate, avagy hazugság faktor, Hertz-ben."

Óriási tévedésben vagy! Az interpolációval megnövelt hertzeket szokás valódinak nevezni, pedig rengeteg digitális artefaktot, képalkotási hibát hoz magával. Ezzel szemben a háttérfény villogtatás (BFI, Black Frame Insertion), ami a LED technológia leghasználhatóbb előnye, úgy növeli a mozgóképfelbontást, hogy közben a fényerő enyhe csökkenésén kívül, nincs más mellékhatása. Ez kompenzálható. Durva csúsztatás kamunak nevezni. A pár évvel ezelőtti változat még nem sokat ért, de már az F szériában is egészen jól működött, az ideiekben pedig egyenesen pazar. Legalábbis a 7-es és 8-as szériában.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#67563) bzoley válasza Flashget (#67561) üzenetére


bzoley
veterán

Értem. Vagyis nem, de jó. A b750-nél alapban már a cursor is le volt maradva a mozdításhoz képest. Pc módra váltva kikapcsolt minden képjavító, lassító funció, és jó lett. Most alapban is jó volt, átállítva már csak mérni lehetne a különbséget. Online meg nem játszok, offline is csak ritkán, úgyhogy jó lesz ez.

(#67564) István 67 válasza BBéci (#67562) üzenetére


István 67
tag

Mi a véleményed az idei h-8000 ivelt samsungokról ,esetleg nem tesztelted?Ilyet akarok venni érdekelne a véleményed!

(#67565) BBéci válasza István 67 (#67564) üzenetére


BBéci
titán

Az a véleményem, hogy az év legnagyobb mókusvakításainak egyike. Fel nem foghatom, mi vesz rá valakit, hogy olyat vegyen? Eszement ötlet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#67566) István 67 válasza BBéci (#67565) üzenetére


István 67
tag

Miért?Jól néz ki!Maga a tv szerinted a "vakitást" kivéve milyen?

(#67567) BBéci válasza István 67 (#67566) üzenetére


BBéci
titán

Olyan, mint az egyenes.
Jól néz ki? :Y Ízlések és pofonok. Csak azt tudnám, több milliárd ember hogyan képes sík, sőt domború tévét nézni.
A tévégyártók már nem tudnak semmi értelmeset kitalálni, kínjukban előszedték az ívelt fazont, hátha ráharap valaki. És tényleg. :D
Lehet vele villogni a szomszédok és a haverok előtt. Nézzed má' Józsi, nekem görbe a tévém, he! :P

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#67568) #59070464 válasza BBéci (#67562) üzenetére


#59070464
törölt tag

Fogom használni a Google-t, hogy megértsem mit beszélsz. De első körben is, köszönöm a hozzászólásod. :R

[ Szerkesztve ]

(#67569) Xterms


Xterms
tag

Sziasztok!

Samsung nagyonokos TV-t (UE39F5500) lehet párosítani LG telefonnal, zene-kép-videó-közös képernyő és hasonlók végett?

(Vezeték nélküli megoldások halmazában maradva)

[ Szerkesztve ]

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#67570) Tegla80 válasza Flashget (#67561) üzenetére


Tegla80
addikt

Az input lag-nak mindig van jelentosege!!!!!
Mar talca szinten az eger mozditasakor is erezheto ha kesik...... :U
Az mar mas teszta,h valaki(k) esetleg ilyenkor azt gondolja(k),h ez igy ok es ez ilyen.... meg,leirja esetleg ,h "szokhato" .....nah azoknak tenyleg mind1 :D

Sony® & PlayStation®

(#67571) nightshadow


nightshadow
veterán

"Hamarosan 55 csatorna a MinDig TV kínálatában. Október 1-jétől jelentősen kibővül a digitális földfelszíni tévés kínálat, 22 új csatorna érkezik." [link]

(#67572) Anonymus23 válasza nightshadow (#67571) üzenetére


Anonymus23
veterán

Űzzük űzzük? :DDD Minden ami kell, semmi ami nem... :U
Hiába a bizniccc az nagy úr, akárcsak a pénz, megirigyelte az állam a jelenlegi szolgáltatók bevételeit...
A digiből is kb 5 csatornát szoktam nézni, 1 hónapban 5 alkalommal...

;) - The Power of the Light Side

(#67573) Flashget válasza Tegla80 (#67570) üzenetére


Flashget
félisten

én a tv-t tévézésre a monitort játékra, netezésre használom.
és igen a kávéfőzővel kávét főzök nem várom el tőle, hogy a Kossuth szóljon rajta :D

Realme GT Master Edition

(#67574) Tegla80 válasza Flashget (#67573) üzenetére


Tegla80
addikt

Ennek spec nincs jelentoseg..... :P

En arra reagaltam amirol szo volt vagyis input lag es jatek..(nameg tv topic-ban vagyunk)
.. es ott igenis van jelentosege..... :K

Te meg most terelsz,holmi radios kv fozovel.......
Ne reagalj,mert ebbol mar jol nem fogsz kijonni. ;) :DD

Sony® & PlayStation®

(#67575) Flashget válasza Tegla80 (#67574) üzenetére


Flashget
félisten

miért szerinted ha nem játszol csak simán netezel a tévén van jelentősége az input lagnak? De komolyan kérdem, mert szerintem semmi.
az meg teljesen egyértelmű volt..én a célnak megfelelő eszközt használok mindenre. 6xxx széria tévézésre való nem online multi játékra arra ott van az 5xxx viszont azt meg tévézésre nem használnám.
és azért hangsúlyozom az online multi játékot, mert a kérdések 99%-ban erre vonatkoznak mindig.

Realme GT Master Edition

(#67576) Tegla80 válasza Flashget (#67575) üzenetére


Tegla80
addikt

De ertsuk mar meg,h nem csak online multy jateknal erzed ,h kesik!!!Mindig kesik az a nyavadt eger!!!! :U (amugy meg benne van a neveben....input lag ;) )

6os szeria tv nezesre,nah koszi 100Hz fetis (vagy kinek a kukija nagyobb effekt inkabb. De ebbe ne menjunk bele...... )

Sony® & PlayStation®

(#67577) digikábeles válasza BBéci (#67567) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Arra mindenképpen jó, hogy a sarkokba be tudják építeni a mélynyomót: A Sony így csinálja
De azért nekem mégis lejárt lemeznek tűnik a ledes technológia, inkább kivárom az oled-et.

[ Szerkesztve ]

(#67578) bozont válasza Aurig@ (#67499) üzenetére


bozont
veterán

Most vettünk a nappaliba egy 40"-os H7000-es modellt és ha az iso-t nem is, de ha az ember kiszedi a streamet akkor már nyert ügye van. Viszont a többcsatornás hang nem megy neki, csak stereo-ban szólnak a filmek. Persze nem is vártam sokat a TV médialejátszójától, de elég jól kezeli a legtöbb formátumot. De úgy is lesz majd valami rendes médialejátszó mellé. Addig meg mennek laposról a filmek.

Amúgy nagyon szép képe van, eléggé egyenletes is, felhősödés nincs. A fekete elég korrekt, bár sötétben azért látszódik picit a háttérvilágítás ha nagyrészt sötét/fekete jelenet van a képernyőn. Amúgy már a dobozból kivéve is elég szép színei vannak. Bekalibráltatni sajnos nem tudom, MM-ben lett véve és felénk a közelben sem tudok senkit akinek lenne hozzá eszköze. Bp-re meg nem vinném be azért.
Mondjuk a TV adások esetében a hirtelen kar és lábmozdulatok néha darabosak kicsit, de ez lehet csatorna vagy adás függő. Amúgy elég korrekten festenek az SD adások is.
A 4 magos proci mondjuk nem mindig érződik, be tud lassulni néha.
Ez az új mozgásérzékelős távvezérlő is nagyon jó, többet használom mint a simát.

Részemről innen kezdődik a TV, ennél lejjebb nem adok. Mondjuk ha magamnak veszek TV akkor még ennél is feljebb kell hogy menjek. épp ezért nem mostanában cserélem a monitorom új TV-re. Mondjuk addigra sajnos már plazma sem lesz valószínűleg. :(

(#67579) devil-k válasza bozont (#67578) üzenetére


devil-k
nagyúr

"Bekalibráltatni sajnos nem tudom, MM-ben lett véve és felénk a közelben sem tudok senkit akinek lenne hozzá eszköze. Bp-re meg nem vinném be azért."

János666 fórumtárs házhoz megy, így nem kell a TV-det vinni sehova sem.

- mozi bolondéria -

(#67580) gyuribácsi88

Sziasztok, a film módot hogy lehetne bekapcsolni? Mindig szürke és azt írja hogy "nem elérhető" a médialejátszóján belül használnám. (f6400)

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#67581) PuMbA válasza gyuribácsi88 (#67580) üzenetére


PuMbA
titán

Totál felesleges, egyszerűbb beállítani magadnak a többi beállításon keresztül :) Igazi film módot meg úgy se tud, mert 24p-t nem csinál a belső médialejátszó, ami a film mód lényege lenne.

[ Szerkesztve ]

(#67582) imi75


imi75
csendes tag

sziasztok!

olyan gondom van hogy eddig a 40c650-es tévémen dlna-n keresztül néztem a filmeket viszont most nem látja az AllShare megosztást. Próbáltam újratelepíteni, azután látta, viszont gép újraindítás után megint nem látja, csak az allshare un és reinstall segít a következő újraindításig. Ugyanakkor a media center megosztás folyamatosan látszik, net megy a tévén. kábellel van összekötve. Amennyiben off topic kérlek mondjátok meg hova írjam. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#67583) kaboska válasza imi75 (#67582) üzenetére


kaboska
aktív tag

AllShare -én belül az eszközházirend elfogadás le van ok-ézva?

"Fej vagy gyomor"

(#67584) Motar


Motar
tag

Sziasztok,
megtudnátok mondani hogy mi a különbség az UE32F5000 és az UE32EH5000 között?
Illetve melyiket ajánlanátok inkább és miért?
(2000Ft különbség van a kettő között, ezen nem fog múlni.)
köszi

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#67585) Kbali


Kbali
nagyúr

Sziasztok! Most került hozzám ajándékba egy skandináv piacra készült LE32c535(f1w). Valakinek esetleg van jó gyakorlata viszonylag világos szobához képbeállítása? Köszi!

(#67586) Angel2014 válasza imi75 (#67582) üzenetére


Angel2014
addikt

Mi az op rendszer?

A szolgáltatások között nézd meg a windows media playernak milyen az indítása, automatikus vagy késleltetett vagy le van tiltva, ha esetleg le van tiltva tedd automatára. alkalmazd és okézd le.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#67587) nightshadow válasza Motar (#67584) üzenetére


nightshadow
veterán

Az EH5000 tavaly előtti modell, annak az utódja a tavalyi F5000. Az idei modell pedig a H5000.

(#67588) BBéci válasza Kbali (#67585) üzenetére


BBéci
titán

Ezt olvasd el: [link]!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#67589) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy az F7000 vagy H8000 sorozat TV web böngészője egyenértékű egy PC web alkalmazással? Gondolok itt a a Java alkalmazásokra vagy Flash Player-re, stb.
Tehát a TV web felülete mire alkalmas és mire nem?

Másik kérdésem: Video / CMR - Tiszta mozgás arány:
Mi az emberi szem által látható különbség / előny az 1000 és 1200 között?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#67590) Flashget válasza VGYke (#67589) üzenetére


Flashget
félisten

TV web böngészője egyenértékű egy PC web alkalmazással?

nem.
miért?
mert nem tudsz semmit sem telepíteni a tv-re mint egy op rendszeren futó böngésző esetében.
ráadásul a samsung valamilyen kiherélt linuxos böngészőt pakol a tévéibe...

Realme GT Master Edition

(#67591) VGYke válasza Flashget (#67590) üzenetére


VGYke
addikt

A Kiherélt mit jelent?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#67592) MunezXBK válasza VGYke (#67591) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Butított. Mint 1-2 celeb. :D

(#67593) VGYke válasza MunezXBK (#67592) üzenetére


VGYke
addikt

Mint lakheyemen, Salgótarjánban Győzike?? :O

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#67594) VGYke


VGYke
addikt

Másik kérdésem: Video / CMR - Tiszta mozgás arány: 1000 /1200. Mi a különbség? Miért jobb az 1200?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#67595) mobal


mobal
MODERÁTOR

Beszéljetek le róla vagy mondjátok, hogy jó az amit kinéztem. Egy UE40H6400 tévéről lenne szó, konzol + film nézésre főleg. Ez a 400 Hz mennyire kamu? Azért a tenisz torna ég és föld lesz a régi képcsöveshez képest vagy ne számítsak ilyenre?

Köszi!

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#67596) macy válasza VGYke (#67593) üzenetére


macy
addikt

Nem, ő már butának született.

(#67597) MunezXBK válasza mobal (#67595) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

HD-ben nagyon szép a tenisz.

(#67598) #94529552 válasza mobal (#67595) üzenetére


#94529552
törölt tag

A torna biztos szép lesz rajta, de hogy a tenisz meg a foci....., majd várjuk ide a visszajelzést.

(#67599) nicu71


nicu71
addikt

Biztos volt már róla szó,de most érkeztem ehhez a témához.Hogy tudnék egy blueray ISO fájlt,ami a PC-n van 3D-ben megnézni? :F a gépről szándékoztam ezt megtenni,mert nincs asztali lejátszóm.Próbáltam az XMBC-t de hiába álligattam a 3D módon,nem lett élvezhető az eredmény ... :(

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#67600) mobal


mobal
MODERÁTOR

És az input lagja mennyire vészes? Nem vagyok csak monitorhoz szokva de tartok tőle :/

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.