Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67751) Flashget válasza ZsigulicsiI (#67749) üzenetére


Flashget
félisten

Intel widi a megoldás.
de ennek hw és sw feltételei vannak.

van a miracast funkció teló, tablet és a tv esetében ahhoz pedig bizonyos telefon tipusok csak a jó.

Realme GT Master Edition

(#67752) ZsigulicsiI válasza Flashget (#67751) üzenetére


ZsigulicsiI
csendes tag

A widi linket köszönöm! kipróbálom :)

de ez az sw hw feltétel alatt mit értesz, nekem ez így már kínaiól van :P

(#67753) Flashget válasza ZsigulicsiI (#67752) üzenetére


Flashget
félisten

jobb oldalt "More Information" alatt ott vannak a linkek milyen hardware és software szükséges hozzá.

Realme GT Master Edition

(#67754) kulfoldi válasza donjohnson (#67750) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Probaltam, utana kikapcsoltam a tevet, vissza es semmi nem valtozott.

Csinaltam egy kepet is, hogy egyertelmu legyen a gond:

[link]

Ez a video: [link]

(#67755) ZsigulicsiI válasza Flashget (#67753) üzenetére


ZsigulicsiI
csendes tag

windows 8.0 van a gépemen, nem engedte a programot feltenni :( de nem adtam fel, most frissítem 8.1-re a windows-t első neki futásra ezt a hibát találta :)

sajnos angolul nem beszélek, és magyar nyelv nem volt az oldalon, így lehet rosszul értelmeztem, de mintha csak I6 és I7 szériákra lenne jó a program :( az én laptopom csak I5-s... lehet hiába frissítem nem fog működni rajta...

esetleg, amennyiben valakinek ideje engedi és tud angolul ránézhetne az oldalra megerősíteni a feltételezésem :)

A tab régebbi samsung 2.0 7-s széria, a telom pedig Samsung S3 mini... kép, zene, video tükrözés, megjelenítés mőködik, de magát a teljes képernyőt sajnos nem tudom velük tükrözni...

[ Szerkesztve ]

(#67756) Flashget válasza ZsigulicsiI (#67755) üzenetére


Flashget
félisten

3. generációs i5 jó hozzá, tehát Ivy Bridge proci.
ha ez meg van friss wifi és egyébb driverek.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#67757) blakey válasza w333 (#67699) üzenetére


blakey
titán

Pedig igazat ír, de ha nem hiszed akkor olvasgass jó sokat, mert a linkelt képek semmit nem bizonyítanak, csak azt, hogy azt vedd meg amelyiket "én ajánlom" című történet. 1. linken pl. neked melyik a jó, remélem nem az ahol kevesebb fehér "pötty" látható (egyébként egyik sem). :) Fotóról meg ne vonjál le következtetéseket, tudok úgy fotóznni egy felhős lcd tv-t, hogy a plazma is elbújhat mellette, szóval nem mérvadó. Elég sok tv fordult meg nálam, teljesen lényegtelen, hogy edge vagy backlit, a diffuzoron múlik sok minden, a koreaiak meg szeretik a felhőket, kevés olyan termékük van amelyik nem olyan felhős, persze van és szerencse is kell hozzá, ettől függetlenül a japánoknál is van felhősödés.

Edge led vagy direct led, tökéletesen mindegy felhősődés szempontjából, színhűségnél sem mutatkozik az eltérés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#67758) Lefty


Lefty
addikt

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani legalább 42"-os LED televíziót, 3D funkció nem érdekel. Olyan 120 ezernél többet nem szeretnék rákölteni.

Köszönöm szépen!

(#67759) Lefty válasza Lefty (#67758) üzenetére


Lefty
addikt

ez esetleg milyen? vélemények róla? Samsung UE42F5000

(#67760) nightshadow válasza Lefty (#67759) üzenetére


nightshadow
veterán

Idén a Samsungnak nincsen 42"-es tévéje. A kinézett 42F5000 az tavalyi belépőkategóriás tévé. Annál sokkal jobb vétel ez az idei középkategóriás LG 42LB650 [link]

[ Szerkesztve ]

(#67761) w333 válasza blakey (#67757) üzenetére


w333
félisten

Ha tényleg nincs különbség akkor eláruld hogy ez miért van H6650 vs EH6030 :F

Tökéletesen látszik az Edge led hátránya ... (tegnapi képek) :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67762) #94529552 válasza szilacus (#67743) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mindig ezzel riogatnak, hogy mi lesz ha megszűnik a bolt. :F , de persze az ajánlott MM soha nem szűnhet meg?
Ott van ElectroWorld, Itt van még az országban? Gondolom pár éve még együtt ajánlották MM-el és a többi
drága bolttal. :F

220volt tudomásom szerint régóta a megbízható boltok közé tartozik, budapesti és országos üzlethálózattal.
Ismerek egy másik üzletet, [link] ahol 2 év gyári garanciával lehet vásárolni, beregisztráltam a gyártó honlapján a készüléket, és én döntöm el (ha lesz rá ok) hogy elviszem a márkaszervizbe, vagy a bolt hozza viszi a tévét ingyenesen, sőt még cserekészüléket is biztosítanak.

Jah, és a legjobb ár itt volt amikor vásároltam 65k-val olcsobb mint MM-nél. Lényeg, hogy minden garanciális, szállítási, egyéb feltételeket kérdezz meg a kiszemelt üzlettől, és később nem ér meglepetés.

[ Szerkesztve ]

(#67763) gyeniko válasza blakey (#67757) üzenetére


gyeniko
őstag

Végre! :K

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#67764) nightshadow válasza #94529552 (#67762) üzenetére


nightshadow
veterán

ajánlott MM soha nem szűnhet meg?

És kit érdekel, ha megszűnik? Ha hivatalos garanciád van és letelik a 3 nap, utána semmi közöd a bolthoz, mert a Samsung szervizbe kell vinned a tévét és nem a boltba.

Bolti garanciával meg a boltba kell vinni, de oda nehéz, ha megszűnt közben a bolt.

(#67765) Gedeon31 válasza #94529552 (#67762) üzenetére


Gedeon31
addikt

Az MM megszűnik attól még a Samsung javítja a tvt :D

(#67766) devil-k válasza Gedeon31 (#67765) üzenetére


devil-k
nagyúr

Bár eléggé valószínűtlen, hogy az MM megszűnik. De ki a franc az, aki ilyesmin gondolkozik? Azért a MM-t ne hasonlítsuk már valami sufni, pincebolthoz. ;]

- mozi bolondéria -

(#67767) #94529552 válasza Gedeon31 (#67765) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nekem gyári garim van, de akkor se riadnék meg ha bolti lenne, mert valamit valamiért. :R Te meg fizess 200 ezres-s tévéért 300-at. ;]
Egyébként, ha tudni akarod, Samsung szerviz ügyfélkezelésnek meg nem túl jó híre van sajnos.

devil-k Ne, és EW-t mihez hasonlítottad pár éve? :W Ugyan már! MM-nél is volt példa, hogy németországi tv-t adott el, amit nem lehetett regelni samunál. :O

[ Szerkesztve ]

(#67768) Silent77 válasza #94529552 (#67767) üzenetére


Silent77
veterán

A samsung az egyik legjobb...
Házhoz jövő szerviz, stb., stb.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#67769) devil-k válasza #94529552 (#67767) üzenetére


devil-k
nagyúr

A két áruház sosem volt egy liga. Az EW. mindig is csak egy "B" kategóriás üzlet volt. Sosem lehetett semmi értelmeset ott venni. Az, hogy a MM is tud drágán árulni bizonyos termékeket (de olykor leakciózni is tud), az egy másik dolog.

Amíg nálunk (Debrecen) volt Electro World, a kutya nem járt oda.

"Ugyan már! MM-nél is volt példa, hogy németországi tv-t adott el, amit nem lehetett regelni samunál."

Ezt pedig visszavittem volna és belehúztam volna a fejükbe. Lehet MM, EW, Saturn stb..

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#67770) blakey válasza w333 (#67761) üzenetére


blakey
titán

Egyrészt nem azonos beállítások mellett, azonos kép ill szögben készült. Nem beszélve a fényképező beállításairól, szóval ez nem áll meg. :)

Hidd el, nem attól függ, hogy egy LCD felhős-e vagy sem, hogy edge- vagy direct ledes. Olyan hogy nem felhősödik egy LCD nem igaz, minden LCD felhősödik (local dimming és társait felejtsük el), mértéke változó, edge led esetén könnyebb látványos felhőket produkálni, nem figyelnek oda a fényerő eloszlatása során, nem megfelelő diffuzort használnak, direct ledes tv-k is bőven felhősödnek.
A betekintési szög panelfüggő, meg attól is függ, hogy milyen bevonat van rajta, az EH képe nincs annyira oldalról fotózva mint a másik ill. a fekete csíkok között világosabb a képtartalom, még jó, hogy nem érzékelhető semmilyen LCD betegség, mint írtam, a fotó semmit sem bizonyít. :)

Szerinted edge led "gagyi", akkor meséld el, hogy a felsőkategóriás tv-k miért oldal ledesek? :)
Mindkettőnek van előnye, hátránya, de ne meséld be nekem, hogy egy EH6030-as tv, jobb, mint egy H6650-es, mert ez nem igaz, a fekete elméleted sem igaz, edge led LCD tv-n nagyon jó a fekete, LCD mércével nézve.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#67771) gyeniko válasza Gedeon31 (#67765) üzenetére


gyeniko
őstag

Ahogy korábban itt is olvashattuk, a magyar MM nem kizárólag a magyar importőrőn keresztül szerzi be a cuccait. Elő szokott fordulni, hogy közvetlenül Németországból szerzik be az árut.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#67772) Gedeon31 válasza Gedeon31 (#67765) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nem azt mondtam tényleg megszűnik csak a garancia miatt írtam.

(#67773) ZsigulicsiI válasza Flashget (#67753) üzenetére


ZsigulicsiI
csendes tag

Már 8.1-em van, de még mindig nem tetszik neki :(

ezt írta: your system has an intel wifi adapter that is not supported by thos update tool.

erről a linkről az elsőt probáltam... azt hittem erre van szükségem...

https://downloadcenter.intel.com/SearchResult.aspx?lang=eng&ProdId=3227

(#67774) Gedeon31 válasza #94529552 (#67767) üzenetére


Gedeon31
addikt

Melyik szerviznek van jó híre ,mert olyannal még nem találkoztam :D

(#67775) gyeniko válasza devil-k (#67769) üzenetére


gyeniko
őstag

Pontosan miért is húztad volna a fejükre?!

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#67776) Gedeon31 válasza gyeniko (#67771) üzenetére


Gedeon31
addikt

Ahogy a kolléga az előbb írta Ezt pedig visszavittem volna és belehúztam volna a fejükbe. Lehet MM, EW, Saturn stb.. Azt tettem volna szintén :D

(#67777) devil-k válasza gyeniko (#67775) üzenetére


devil-k
nagyúr

A vásárlók megtévesztéséért.

Amikor nagy mellénnyel hirdetik, hogy "x+x" év garancia ha beregisztrálod a TV-t a Samsung oldalán... Aztán jön a fekete leves, hogy csak az "x" első felére vagy "jogosult"... Kell ennél több?

És nem a fejükre, hanem a fejükbe húztam volna!

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#67778) #94529552 válasza devil-k (#67769) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az MM csak viszontpélda volt, nem kell megijedni, mert más a 220volt megszünésével riogatott. Engem is riogattak, köszönöm is, komolyan utánanéztem a boltok feltételeinek, döntöttem, és jól vagyok. ;]
EW ugyanolyan volt mint MM, óriási választék, hatalmas üzletek,stb. Én szerettem. Kár hogy elmentek innen.

(#67779) gyeniko válasza Gedeon31 (#67776) üzenetére


gyeniko
őstag

Értem én, amit írsz, de Te érted-e a kérdést: mit mondtál volna nekik a fejre húzás előtt/közben/után? Azt, hogy elgurult a gyógyszered?

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#67780) gyeniko válasza devil-k (#67777) üzenetére


gyeniko
őstag

Ezt értem: ha mást hirdettek, akkor rendben van. Ja, és természetesen a FEJÜKBE! :DD

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#67781) devil-k válasza gyeniko (#67780) üzenetére


devil-k
nagyúr

Oda hát. :D

Pumma
A Saturn-t jobban szerettem. Nálunk siralmas volt az EW kínálata és maga a bolt is. Nagyon sok volt a téves információ feltüntetése a termékeknél, ráadásul ez a kézzel, filctollal írt leírások, árak. :N

- mozi bolondéria -

(#67782) Gedeon31 válasza gyeniko (#67779) üzenetére


Gedeon31
addikt

A fejükbe az :D

(#67783) Tamás34 válasza blakey (#67770) üzenetére


Tamás34
senior tag

Igy van!!!!! Jol megfogalmaztad!!!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#67784) orion1025


orion1025
őstag

Ide is beírnám az alábbi "problémára", hátha tud valaki okosat mondani, mert Samsung az ominózus TV.Remélem valakitől hallok magyarázatot a dolog miértjére.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#67785) galaxys80


galaxys80
veterán

Na végre rátaláltam a megfelelő MP beállításra DVD esetén. (Eddig állandóan apró akadások jelentkeztek.)
Sosem gondoltam volna, de a "Tiszta" beállítással tökéletes lett. Nincs szappanopera és a kép is szép folyamatos.
Le is cseréltem a 10/0-ás beállításaim mindenhol.
(Itt is látszik, hogy 10/0 és a Tiszta nem ugyanaz.)

(#67786) w333 válasza blakey (#67770) üzenetére


w333
félisten

Egy szóval nem mondtam hogy jobb az EH6030 :N csak azt nem értem hogy az újabb és drágább TV -nél miért nem figyelnek az ilyenekre (bevilágításra) ? :U

És nem, nem az Edge led a gagyi ... ezt nem állítottam, hanem azt hogy mikor fognak már olyan Edge ledes TV -ket gyártani ami hozza a Direct Led szintjét :F

Komolyan 400-500k TV -k és ilyen csúnyán bevilágít, tényleg tiszta vicc :o

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67787) gyeniko válasza w333 (#67786) üzenetére


gyeniko
őstag

Ezt én sem értem: a 4 éves modell 55C8000-emen egy fikarcnyi bevilágítás sem volt, felhő is alig-alig. Szerintem, túl költséges volna jobban kezelni ezt a kérdést, ezért nem éri meg nekik. Árharc van, valószínűleg nem kifizetődő, ha nagyobb költséggel kicsivel jobbat gyártanak. A piac inkább ezt igazolja, hiszen jó ütemben nő a Samu és LG lcd TV eladása.
Gondold csak meg: a TV vásárlók mekkora hányada fórumozik és túráztatja magát ezen a kérdésen?
A userek 99%-a bekapcsolja a menüben a local dimminget és a dinamikus kontrasztot, ezzel nagyrészt le is rendezte a kérést...

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#67788) Lefty válasza nightshadow (#67760) üzenetére


Lefty
addikt

hm, köszönöm. azt mondod ne ragaszkodjak a samsunghoz? ilyen árkategóriában mi az ajánlott még? nekem mondjuk 3D nem kell ha nem muszáj.

szerk.: LG-t amúgy azért nem akarok, mert láttam LG tv-t, és nem 25 fps-el ment az adás, hanem többel szemmel láthatólag, nem tudom, hogy ez csak beállítás kérdés-e, de nagyon zavaró.

[ Szerkesztve ]

(#67789) w333 válasza gyeniko (#67787) üzenetére


w333
félisten

Igen ... szomorú igazság, de valószínűleg tényleg így van :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67790) nightshadow válasza Lefty (#67788) üzenetére


nightshadow
veterán

azt mondod ne ragaszkodjak a samsunghoz?

Ha 42"-es tévé kell, akkor más márkát kell nézni. Ha elég a 40"-es, akkor ott a 40H6200 [link].

nekem mondjuk 3D nem kell ha nem muszáj

Mindenképp érdemes 6-os sorozatú Samsungot nézni, mert ezeknek jobb a képminősége. A 3D-t max. nem használod.

(#67791) Lefty válasza nightshadow (#67790) üzenetére


Lefty
addikt

köszi! 40-et azt keveslem, 42 ha nem az igazi, 46-osban mit tudnál mondani? de még 42-esben is érdekelne más, esetleg panasonic.

(#67792) nightshadow válasza Lefty (#67791) üzenetére


nightshadow
veterán

46-osban mit tudnál mondani?

Samsungnak idén már csak 48"-as tévéi vannak, kivéve a 46H7000-et, de ez már egy másik árkategória. Mekkora a keret?

[ Szerkesztve ]

(#67793) #94529552 válasza Lefty (#67791) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez belefér a keretbe. [link]

(#67794) galaxys80


galaxys80
veterán

Motion plus-nak HD filmek esetén is van értelme? Vagy a 24 fps miatt ott igazából felesleges?

(#67795) PuMbA válasza galaxys80 (#67794) üzenetére


PuMbA
titán

24p miatt semmi :)

(#67796) galaxys80 válasza PuMbA (#67795) üzenetére


galaxys80
veterán

Köszi. Logika alapján én is így gondoltam, de azért kiváncsi voltam a véleményekre. :)

(#67797) wolfman


wolfman
veterán

Ha egy tévének a háttérvilágítása foltos kissé, ami homogén színeknél vevődik észre csak, az valahogyan gyógyítható?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#67798) ArtMooney


ArtMooney
tag

Hali, tudnátok ajánlani Samsung vagy LG 32" (81cm) lcd tv-t? (usb kimenet kellene rá) 100e alatt ha lehet és az sem lenne baj ha valamelyik nagyáruházban kapható lenne (pl MM).
Köszönöm szépen!

(#67799) Lefty válasza #94529552 (#67793) üzenetére


Lefty
addikt

köszi, ez tetszik. valószínűleg tök bugyuta kérdés, de ezek a mai tv-k már márkától függetlenül simán lejátszák a legtöbb video formátumot és feliratot is raknak ki?

@nightshadow
olyan 120 ezer a keret.

(#67800) Genesistibi


Genesistibi
tag

Szisztok!

Tudnátok segíteni abban, hogy hol találom meg a leírást a legújabb firmware-hez?
/Mi változott, mit javítottak stb.../

40H6400

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.