Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66251) st6969 válasza Tutu7030 (#66250) üzenetére


st6969
őstag

Igen, kb olyan, mint a youtube videoban (talán nem annyira durva).
Gondolom semmit nem lehet tenni vele, a "technológia velejárója"?!
Másnál van ilyen? Engem egy "kicsit" zavar.
Én egy pubban néztem pl. focimeccset nemrég, direkt figyeltem ezt a jelenséget, de nem láttam...(mondjuk azt se tudom, az milyen tv volt, plazma vagy lcd)

(#66252) Gicz válasza Tibe (#66199) üzenetére


Gicz
addikt

A 100hz dolog kikapcsolható a tv-ben. a lényeg hogy azt kikapcsolva alacsony legyen az input lagod.
Vagy keresel egy plazmát, ott megvan az alacsony input lag,és a 1080 soros mozgóképfelbontás is.

(#66253) drinker


drinker
tag

Sziasztok!

Van egy LE32C530F1W tv! Na most valahogy sikerült a be-ki kapcsolás hangot úgy bekapcsolni, hogy kikapcsolni már nem tudom, tehát hiába kapcsolom ki, a következő bekapcsolásnál újra nyomja a dallamot.
Azon kívül, hogy hozzávágom a távirányítót mit tudok csinálni???

(#66254) NielsX


NielsX
tag

Van egy UE46F6500 készülékem, gondoltam megosztom a kijelzőbeállításaim: amikor megvettem elég sokat keresgéltem hogy mi lenne a megfelelő beállítás a tv-nek, de sehol nem találtam meg a megfelelőhöz közeli értékeket. Leszedtem pár kalibrációs képet/színskálát, és a leírások alapján elkezdtem belőni a színeket, majd különböző filmekkel teszteltem és állítgattam úgy hogy számomra a legjobb eredményt kapjam. Natív színközt találtam a legjobbnak, és a normál színtónust, nálam ezek adták meg a legtisztább fehér színt.

Kép
Kép üzemmód: Film
Háttérvilágítás: 10
Kontraszt: 90
Fényerő: 45
Élesség: 50
Szín: 50
Árnyalat: 50

Képopciók
Színtónus: Normál
Dig.tiszta megjelenítés: ki
Mpeg zajszűrés: ki
Film mód: ki
Motion plus: egyedi (10/3)
Feketeoptimalizáció: ki

Speciális beállítások
Din. kontraszt: ki
Fekete tónus: ki
Bőrszín tónus: ki
Csak rgb: ki
Színköz: natív

Fehéregyensúly: minden 25, Z-eltolás 22

Aki esetleg keresett volna ilyen beállításokat, remélem tudtam egy jó kiindulópontot adni.

(#66255) Flashget válasza NielsX (#66254) üzenetére


Flashget
félisten

Élességet vedd le 0-ra. mit tapasztalsz HD adás vagy BD film esetében?

Realme GT Master Edition

(#66256) zsolt501 válasza Flashget (#66255) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha az élességet leveszed 0-ra akkor elmossa a képet, és elvesznek a finomabb részletek, én ezt vettem észre ilyenkor, és olyan pasztell szerű lesz a kép, ami eléggé zavaró.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#66257) devil-k válasza zsolt501 (#66256) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hol, BD-nél? :Y Ne viccelj már.

SD-nél biztos! De forrásonként be lehet állítani a képbeállításokat. BD-nél képzaj növelő élességfokozásra sincs szükség.

- mozi bolondéria -

(#66258) zsolt501 válasza devil-k (#66257) üzenetére


zsolt501
nagyúr

BD-re nem tudok nyilatkozni, de HD adás esetén sem volt előnyös az biztos, ott is elmosta a részleteket ha levettem 0-ra.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#66259) Markizmark válasza zsolt501 (#66258) üzenetére


Markizmark
addikt

Mennyi az élesség nálad HD adásnál?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#66260) PuMbA válasza NielsX (#66254) üzenetére


PuMbA
titán

Ez már ott bukik, hogy a Normál színtónus beállítás egyik Samsungnál se helyes, mert a színhőmérséklet "számítógépi" magasságokba emelkedik - közelebb lesz 9000K-hoz, mint a 6500-hoz :) Ha nézel kalibrálási teszteket, akkor mindegyik Samsung TV-n a Meleg 2 színtónussal indítanak, mert az van legközelebb a helyeshez és ezután farigcsálják tovább a többi opciót :) Vagy elég megnézni egy közel színhelyes IPS monitort és egyből látható, hogy a Meleg 2 a nyerő, bármilyen Samsung TV-ről is legyen szó. A többi rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#66261) PuMbA válasza Flashget (#66255) üzenetére


PuMbA
titán

Ez kimaradt, +1 :)

[ Szerkesztve ]

(#66262) NielsX válasza PuMbA (#66260) üzenetére


NielsX
tag

Ezért írtam hogy 'számomra' adta ez a beállítás azt amit elvártam és szerettem volna látni, és nem túlzó semmiben sem. Kipróbáltam természetesen a warm 1-2-t, és ahhoz is próbáltam a színekkel játszani, de nem tetszett az eredmény, a fehér nem fehér volt bármit csináltam, és a sárgásbarnás hatást nem szeretem a világos jeleneteknél (majd még nekiállok még1x mert kíváncsi vagyok mit lehet kihozni belőle warm 2-vel). Van olyan film aminek ez a beállítás jól állt, de nekem ez volt a középút, a fehér hasonlítson a fehérre:)

Az élesség témához kapcsolódóan: szórakoztam most vele egy kicsit, de különösebben nem adott pluszt a 0-s élesség SD és HD anyagoknál, elmosottnak tűnt, de lehet csak azért mert már fél éve 50-es értéken használom (nézési távolság 3méter). FHD videón más tényleg,valahogy természetesebb a kép (simább, nem annyira digitális/zavaros) de közelebb kellett mennem hogy ténylegesen észrevegyem a különbséget mozgó jeleneteknél.

[ Szerkesztve ]

(#66263) MarcGab


MarcGab
csendes tag

Jóestét!
Régi lcd samu tv n többször foltos a kép.Mintha "beégne"az állókép.Ez természetes jelenség?

(#66264) galaxys80 válasza devil-k (#66257) üzenetére


galaxys80
veterán

Én még SD-nél sem teszem 30 fölé az élességet.
HD-nál meg szigorúan 0 nálam is.

(#66265) devil-k válasza galaxys80 (#66264) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nálam az élesség mindenhol 0. SD, BD.

- mozi bolondéria -

(#66266) galaxys80 válasza devil-k (#66265) üzenetére


galaxys80
veterán

Fene tudja. Ezeknél a ramaty TV adásoknál és DVD esetén szerintem nem jön rosszul.

(#66267) T_Stark válasza PuMbA (#66260) üzenetére


T_Stark
őstag

Meleg 2-vel nálatok nem tűnik kissé sárgásnak a fehér? Én ezért nem használom azt.

(#66268) Gicz válasza T_Stark (#66267) üzenetére


Gicz
addikt

csak a normálról átapcsolva tűnik annak. ha megszokta a szemed, és utána visszakapcsolsz normálra, az fog majd bántóan kékesnek tűnni. :)

(#66269) PuMbA válasza NielsX (#66262) üzenetére


PuMbA
titán

és T_Stark: A fehér nem lesz olyan fehér, mert a 6500K-s színhőmérsékletre, ha rákerestek, akkor ez a napfény színhőmérséklete és ez a standard, mivel ez a Földön a természetes megvilágítás. Ez már mutatja, hogy miért látod sárgásnak, amit, ha megszoksz, nem fog annak tűnni, mert a túl fehérhez szoktál eddig hozzá :) Naplemetés jeleneteknél jól látható egyébként, hogy a Meleg 2 a helyesebb, mert a valóságban is minden sárgás, narancssárgás lesz. Mondjuk ettől nem fog mindenkinek tetszeni.

[ Szerkesztve ]

(#66270) galaxys80 válasza T_Stark (#66267) üzenetére


galaxys80
veterán

1 óra használat után nem tudtam többé visszatenni normálra. :)

(#66271) nicu71 válasza NielsX (#66254) üzenetére


nicu71
addikt

hm...a 6320-nál /46/ én is majdnem hasonló beállitásokat tettem.Viszont én a hdmi feketeszintet alacsonyra tettem,ez egyébként hivatalosan elfogadott? :)

a motion plust egyedire téve aktiválható a led-es képtisztaság.Hasznos ,ha bekapcsolom,vagy inkább ellenjavallt? Zömmel műholdról nézek HD adásokat.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#66272) Flashget válasza PuMbA (#66261) üzenetére


Flashget
félisten

Oké :)
de a típusoknál ne írd, hogy 9000K meg 6500K mert ilyen tipus nem létezik. Így is egy rakás betűt használ a megjelölésekben a samsung :)

Realme GT Master Edition

(#66273) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok!
Windows 8.1-en
A barátom tv jét szeretném beállítani DLNA ra szerverre ami Philips TV a laptop wifin jön de onnan lan on csatlakozok a tv hez.

Beállítom a windows media playert a megosztási hálózatot stb. Látja a PLAY TO -ot amikor elakarok indítani valamit de ezt írja ki és nem csatlakozik : ehome media center not windows certified.

Ti találkoztatok ilyennel?

Ha felteszem a media sharing exe programot azzal meg látja és tudom osztani. Szóval a ruter , a tüzfal és a tv rendben van , csak a windowsban lehet a hiba.....

Mi ez a ehome media center not windows certified ? És hogy lehetne ezt beállítani?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#66274) superg válasza Flashget (#66272) üzenetére


superg
senior tag

szinhőmérsékleti értékek írt (9000K 6500K)

más samu F7000-en a micro dimming az van és kész nem lehet kikapcsolni,állítani?Vagy a "mozifekete" lenne az?(amikor a feketecsíkokat alul felul sötétiti oszt annyi?)

[ Szerkesztve ]

(#66275) steveke6 válasza MarcGab (#66263) üzenetére


steveke6
csendes tag

Szia!

Javaslom keresd attamero81-t, szerintem tud segíteni neked.

üdv: I

(érdemes rákeresned a T-con szóra is itt a fórumon. Nekem A-szériás a TV-m és szintén ez a tünet plussz már kifehéredik a kijelző)

(#66276) PuMbA válasza superg (#66274) üzenetére


PuMbA
titán

Eco vagy enegergiatakarékos beállításoknál kapcsolj ki mindent, szerintem ezzel kikapcsolod :) Dinamikus kontrasztot is ki kell venned ehhez.

A mozifekete vagy fekete tónus nekem mindenhol sötétebb feketét ad, szóval a legfeketébben van :)

[ Szerkesztve ]

(#66277) Flashget válasza superg (#66274) üzenetére


Flashget
félisten

oké reggel volt félre értettem. :)

a md nagy fekete mélységet és kontrasztot hoz létre, emiatt szinte nem látni a bevilágítást..nekem jó szolgálatott tett D6500-on és úgy látom az F6640-en is.

Realme GT Master Edition

(#66278) vadasz70


vadasz70
aktív tag

sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy vettem egy 3d tv és még nem igazán vagyok otthon ebben a témában.Meg mondanátok hogyan tudok 3d filmet nézni, letudok tölteni valahonnét. Külső winyón keresztül tudok nézni, vagy lejátszó kell hozzá?És mekkora egy 3d filmnek a terjedelme?

(#66279) csab2


csab2
veterán

Sziasztok!
Adott egy Samsung ES6560 LED LCD TV és egy Asus X550LB laptop GeForce GT 740M videókártyával.
HDMI-vel összekötöttem őket. A kép az oké, semmit sem kellett beállítanom. Viszont hang az nincs a TV-n. A laptop adja a hangot.
Mi lehet a gond?
Legfrissebb VGA driver letöltve (Nvidia Geforce Experience 2.0.1.0).

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#66280) jambiyya válasza csab2 (#66279) üzenetére


jambiyya
őstag

lapitopin be kell állítani a lejátszóeszközöknél, hogy a "hdmi out"-ot használja, már ha van ilyen
illetve alkalmazáson belül is lehet/kell ilyet

vadasz70: innen tudsz letölteni demokat, a filmeket meg BD-ről (esetleg torrent)

[ Szerkesztve ]

(#66281) csab2 válasza jambiyya (#66280) üzenetére


csab2
veterán

Nem találok ilyen beállítást. :(

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#66282) Trol


Trol
tag

Milyen külső vinyót ajánlotok filmnézéshez összekötni a tv-vel?

(#66283) PuMbA válasza Trol (#66282) üzenetére


PuMbA
titán

Full mindegy, egy jobb fajta vinyó legyen és kész :)

(#66284) zsolt501 válasza Trol (#66282) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ajánlott olyat venni, ami használaton kívül lekapcsolja magát, hogy feleslegesen ne pörögjön, az én Toshiba 1TB-os 2.5-os HDD-m ilyen ha nincs használva akkor 2-3 perc után leáll automatikusan, és ha kell akkor indul.
Volt nálam egy WD 1TB-os az valamiért nem tudta ugyanezt, a többivel nincs tapasztalatom.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#66285) dio001


dio001
tag

Sziasztok!

Egy Samsung UE32H6470SSXZG model kodú tv-ről szól a kérdésem. Gyors előzményt írok: Egy hajón dolgozom ilyen tv-kel van felszerelve az utaskabin, a napokban a hajómérnök ebből a tv-ből vitt a műhelyébe mert nem működik. Azt mondta hogy teljes feketeség van. Nem tudom hogy bekapcsol-e vagy az állapotjelző világít-e. Tudom hülyén hangzik, de lehetséges-e ezt a tv-t javítani? Pl: Panel csere stb. Nem tört, nem esett le sehonnan nincsenek külsérelmi nyomok és égett szagot sem éreztem első ránézésre. Azt mondta hogy ő ki dobja a kukába majd. Ezért kérdezem hogy ha javítható és 40-50eft-ból kijön akkor tuti hogy elkérem. Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdv: István

"Soha ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel... Mert a személyiségem az én vagyok, a viselkedésem meg attól függ, hogy Te ki vagy."

(#66286) jambiyya válasza csab2 (#66281) üzenetére


jambiyya
őstag

mirillis splash pro-n pl. így néz ki (inaktív, mert nincs bedugva most kábel)

[ Szerkesztve ]

(#66287) vadasz70 válasza jambiyya (#66280) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Mi az a BD?

(#66288) cyberkind válasza vadasz70 (#66287) üzenetére


cyberkind
félisten

[link]

Vagy lehet totál másra gondol? :F

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#66289) g_g_g


g_g_g
őstag

Sziasztok!
Van egy LE32B550A5WXXH TV-m fix konzolon.
Egy UE40F6320 tv-t fel tudok rakni ugyan erre a konzolra?

(#66290) Flashget válasza vadasz70 (#66287) üzenetére


Flashget
félisten

olyan mint a DVD csak jobb ;)

a Blu-ray disc rövidítése.
BD film az 50 GB-os BD-DL lemezre fér fel. Mindenképpen külső lejátszó kell a megjelenítéshez (BD vagy MP vagy PC/Laptop) a mindenféle letölthető half,sbs mkv fájlok csak felezett 3D-k semmi közük a gyári 3D-hez.
szemrongálásra valók..

Realme GT Master Edition

(#66291) Flashget válasza dio001 (#66285) üzenetére


Flashget
félisten

Mivel a modell nem magyarországra készült ilyen tipushoz alaplapot szerintem csak külföldön tudsz venni. H végződésű a magyar.
De lehet csak táp baja van az meg ország független. Vagy csak pár ezer Ft-os IC nyekkent meg..

Viszont ez új típus 32H szerintem olyan 50K körül lehet az alaplap hozzá és a kijelző sem kevesebb.

Realme GT Master Edition

(#66292) nicu71


nicu71
addikt

Utánaolvastam ennek a hdmi feketeszint dolognak.Tehát a forrástól függ hogy állitjuk be! Namost,ha adott egy Axbox HD nevezetű műholdvevő,ahol az rgb/ycc beállitás sehol sem létezik ,akkor normálra vagy alacsonyra állitsam a Tv-n az értéket? Normálon világosabb a kép,alacsonyra téve sötét, kb ennyit érzékelek :F

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#66293) vadasz70 válasza Flashget (#66290) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Ha laptopra letöltöm onnan le tudom játszani ha rácsatlakozok a tv re. És hogyan?

(#66294) PuMbA válasza Flashget (#66290) üzenetére


PuMbA
titán

Pont most akarom lecsekkolni, hogy hogy mennek az F-es sorozaton a 3D MVC mkv-k. Egyik fórumon MakeMKV-val megcsinálták az MVC sáv mkv-ba illesztését a 3D Blu-ray rip ssif-jéből és lejátssza simán az F sorozat, mert a Samsung hivatalos honlapján támogatottnak írják az MVC kodeket akármelyik konténerben és sokaknak működik is :)

nicu71: TV esetén 100%, hogy alacsonyra (16-235) kell rakni a fekete szintet, ha viszont számítógépet kötsz rá vagy valami médialejátszót, akkor azoknak meg lehet adni, hogy teljes RGB-t használjanak 0-255-ig és akkor a normalt kell használni a TV-n :)

[ Szerkesztve ]

(#66295) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Az én F6400-asom esetén Alacson és Normál értéket lehet választani a HDMI Feketeszinthez, akkor itt melyik lehet a 0-255-ig érték?
Ha normál beállítást választom akkor nem olyan fekete, inkább szürkés a kép, és sokkal világosabb a kép, ha viszont alacsonyra akkor bizony látványosan fekete lesz a kép, és egy picit sötétebb is.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#66296) PuMbA válasza zsolt501 (#66295) üzenetére


PuMbA
titán

Ha STB van kötve erre a HDMI-re akkor Alacsonyra kell állítanod, ami 16-235. A normál a 0-255 :)

(#66297) zsolt501 válasza PuMbA (#66296) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Digi kábel van oda nem kell box (szerencsére), viszont van média lejátszó, egy Popcorn A300, ami tud 0-255-ig.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#66298) nicu71 válasza PuMbA (#66294) üzenetére


nicu71
addikt

köszönöm,én is így gondolom,nagyon béna szürkés feketék képződnek ha normál értékre teszem a hdmi fekete szintet.
Még arra lennék kiváncsi,hogy ezt a "led mozgásjavítás" dolgot érdemes bekapcsolni? így is jó meg ugy is ,de lehet nem látom a lényeget :D

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#66299) PuMbA válasza zsolt501 (#66297) üzenetére


PuMbA
titán

Az azt jelenti, hogy DVB-C jön a Digin? Ezt nem tudtam... :)

nicu71: Háttérfénnyel szórakozik, ha jól tudom villogtatja a LED-eket ez az opció, hogy csökkentse a mosódást, de én mivel nem látok semmilyen különbséget, kikapcsolva használom, mivel ennyi erővel minek villogjon, a szememnek biztos jobb, ha nem villog :DDD

[ Szerkesztve ]

(#66300) zsolt501 válasza PuMbA (#66299) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen DVB-C és nagyon jó a kép minőség szerencsére, főleg az HD-s adásoknak.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.