Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66701) focvis válasza Flashget (#66698) üzenetére


focvis
veterán

Köszi szépen!

2. Kérdéshez: magyar nyelvű a jótállásom, de nem találom a kereskedőt a termékregisztrációs oldalon (AVBOX Kft.). Válasszam azt, hogy "egyéb", vagy "online"? Neten rendeltem anno.

3. Kérdés: ennek nem örülök, STB nem kell, akkor marad az analóg amíg még működik. Nincs DIGI az utcában, csak T.

(#66702) focvis válasza focvis (#66701) üzenetére


focvis
veterán

Végül beírtam az online-t, megadtam a webshop címet, erre azt a választ kaptam, hogy nem a magyar Samu forgalmazta. Vicc kategória.

(#66703) TraceR válasza focvis (#66701) üzenetére


TraceR
tag

Ha van már behúzva analóg kábeltévéd, akkor azt simán átkötik digitálisra. Hívd fel az ügyfélszolgálatukat, ha leráznak hogy már nem értékesítik, akkor próbálkozz újra.

Még azt is el lehet érni, hogy digitális HD csomagot kössenek, de csak az SD settop boxért kelljen fizetni (ha ugye conax-szal nézed a tv-t, akkor tök mindegy melyik box áll a szekrényben).

(#66704) focvis válasza TraceR (#66703) üzenetére


focvis
veterán

Koszonom a tippet, igazából a plusz távkapcsoló gondolatától ráz ki a hideg.

A kiterjesztett garihoz: a Samu mikróm már 10+ éves és hibátlanul működik :)

(#66705) Flashget válasza focvis (#66702) üzenetére


Flashget
félisten

miért is vicc kategória, ha szürkeimportos? :U a garid meg abba a boltba szól 2 évig, ha még létezik a bolt, mert ebben az esetben a samsunghoz és csak 1 évig!
egyébként a tv hátulján lévő számot adtad meg?

FHD tévével meg ne analóg csatornákat néz mert az büntetés a szemnek.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#66706) Tegla80 válasza focvis (#66702) üzenetére


Tegla80
addikt

Nem az......
Szurkeimportos tv-t vettel,amire nincs plusz gari..... ennyi a story. ;)
(amugy ne stresszelj,mert ha majusban vetted,akkor mar semmikep nem is menne. Az elso evben lehet beregelni csak oket,az meg neked lejart mar amugy is.)

Sony® & PlayStation®

(#66707) apszi válasza Flashget (#66698) üzenetére


apszi
őstag

Mikor engem meginterjúvolt a T, hogy nem szeretnék-e tőlük tv előfizetést, s mire én mondtam, hogy köszi, de nem tartom túl árbarátnak a tévénkénti ~800forintos stb-ot, akkor simán rám akarta lőcsölni az analóg kábelüket :)

(#66708) focvis válasza Flashget (#66705) üzenetére


focvis
veterán

+Tegla80

Semmi gáz nincs vele, 14 hónapja megvan, csak gondoltam beregelem és kapok +1 évet. Azért érzem viccesnek mert:
1. H-ra végződik a típusszám
2. magyar nyelvű Samu jótállást kaptam hozzá.

Természetesen a TV-n lévő sorozatszámot adtam meg.

Azt gondolom, hogy ha 14 hónap alatt nem jött ki rajta hiba, akkor már nem is igazán fog. A nagy tévémet 7 éve vettem, röccenés nélkül üzemel :)
(ezen végképp nem stresszelek)

Korábban már biztos írtam, hogy egy kicsi zöldövezeti utcában lakom, itt az internet is csak a T rézkábelén (telefon) jön be, nincs nagy választék a szolgáltatók közt. A 32-es Samun egész elviselhető a kép, a 42-esen viszont már gáz, mert mostanában nagyon rossz a kábelen bejövő jel, vélhetően a tetőről bejövő koax a végét járja már, első körben azt kellene cserélnem, a ház külső falán fut, veri az eső, stb...

[ Szerkesztve ]

(#66709) Shamli86


Shamli86
tag

Nekem is ugyan az van fent, csak most nem tudom, hogy mi lehet a baj, mert van hogy a bd filmek beakadnak a tv-n és ha gépről ha lejátszórol jászom le akkor is. Játék meg főleg ha nagyon sok efekt van rajta, akkor nagyon sűrün és direkt megnéztem más tv-n ott nem csinálja... nem tudom, hogy beálítás vagy mi lehet a gond ja és próbáltam 24hz-n is azon valamivel jobb a film de 60hz-n sűrün beakad. :(

(#66710) superg válasza focvis (#66708) üzenetére


superg
senior tag

Egy évig lehet beregelni ahogy Tégla is írta,valószínű ezért nem engedte akármit is írt ki.Máskor kicsit gyorsabb legyél :)

(#66711) apszi válasza superg (#66710) üzenetére


apszi
őstag

Nekem tavaly döglött be az MM-ben vásárolt (ajándékba kaptam) D4000 Samum, még garanciás időn belül, és mivel tapasztalatok hiányában nem tudtam anno erről a bereggelős garihosszabbításról, amivel én láma akkor szembesültem mikor elolvastam a garanciajegyet a probléma okán, ezt a garancia második évének végén tetem meg..mármint a regisztrálást, amit simán el is fogadott a rendszer. Hogy ez mennyire érvényes valóban az már más kérdés, mert asszem olvastam a Samu hivatalos honlapján később, hogy ezt egy bizonyos időn belül, asszem a kötelező 1 éven belül kell megtenni.
Egyszóval a csuda tudja, hogy most valójában miért is nem fogadta el FOCVIS-nak a regisztrációt. :F

(#66712) Gicz válasza Shamli86 (#66709) üzenetére


Gicz
addikt

milyen TV milyen lejátszóval?

(#66713) Tegla80 válasza apszi (#66711) üzenetére


Tegla80
addikt

Szep hosszu hsz,csak......
Mert megvaltozott a dolog azota......
Regen a gari teljes ideje alatt lehetett,de most az elso evben kell. ennyi a story.

a plusz penzert vasarolhato is csak az elso 12ho alatt kotheto ,h ezt is tisztazzuk kozben.
Jelenleg volt egy -25% os akcio is ,de tegnap epp vegetert.samsung...

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#66714) Shamli86 válasza Gicz (#66712) üzenetére


Shamli86
tag

UE46D6500 xbox one szoktam használni blueray lejátszónak, de a számitógép is rá van kötve és azon is ugyan úgy szokott akadozni és már vagy 3 számitógép is rá volt kötve több féle lejátszó progival. Főleg most többet használom a tv-t "monitornak" mert bedöglött a monitorom és elég sok játék "akadozik" pedig fps bőven 100 fölött van...

(#66715) Gicz válasza Shamli86 (#66714) üzenetére


Gicz
addikt

és milyen képmódban van a TV-d? minden képjavítót offoltál?

(#66716) Flashget válasza focvis (#66708) üzenetére


Flashget
félisten

Azt gondolom, hogy ha 14 hónap alatt nem jött ki rajta hiba, akkor már nem is igazán fog.

2012-ben D6500-ra 2+1 év (akkor még így volt, hogy 2 év volt az alap) tehát 36 hó garival vettem a tévét edigitalnál, regisztrálva a honlapon.. 2 év letelte után a Digi bevezette a CI+ kártyát kábelen és az addig hibátlannak vélt tv-ről kiderült mégis van hibája. A CI+ gond eredménye az lett, hogy 27. hónapban (tehát a +1 év terhére) visszakaptam a készülék árát és azt kipótolva vehettem az újat.
Innentől fogva én nem osztom a véleményed. :)

Realme GT Master Edition

(#66717) apszi válasza Tegla80 (#66713) üzenetére


apszi
őstag

"Regen a gari teljes ideje alatt lehetett"

Van valami pontos infód, hogy ez a régen mit jelent? Nekem 2011-es a masinám. Regisztrálva 3 év volt a gari. Akkor ez most azt jelenti, hogy nekem idén van még rá garanciám? Nem lenne rossz. :Y

(#66718) Shamli86 válasza Gicz (#66715) üzenetére


Shamli86
tag

Filmre van állítva és minden ki van kapcsolva

(#66719) Tegla80 válasza apszi (#66717) üzenetére


Tegla80
addikt

Datumot nemtok mondani, ezert inkabb igy irom:
"E"szeria 2012 ev eleji vetel es 2013ev kozepi beregisztralasakor elfogadott +gari.
(Sajat tv-m regisztracioja utan szobakerult es En regiztem be havernak a keszuleket ami elmult 1eves es megadtak ra akkor. )

Ha beregizted anno,akkor kaptal egy nyomtathato bizonylatot amin pontosan rajta van,h meddig van gari a keszulekre. Ez az uj gari papirod ez esetben es ezzel igazolod az extra garit.
A samu fiokodban benne kell legyen es onnan tudod nyomtatni.....

Shamli86
source gomb,majd a hasznalt bemeneten tools es "elnevezes"(vagy ilyesmi lesz). Jatekra vagy pc-re allitsd.....

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#66720) Flashget válasza apszi (#66717) üzenetére


Flashget
félisten

2013 márciusában jött a szigorítás samsung részéről. keress vissza rá a topicban anno írtunk erről.

Realme GT Master Edition

(#66721) Bagira01


Bagira01
veterán

Nem ide

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#66722) devil-k válasza Bagira01 (#66721) üzenetére


devil-k
nagyúr

Törölhető.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#66723) gyeniko válasza attamero81 (#66700) üzenetére


gyeniko
őstag

Van tapasztalatod a 75H6400-zal? Mennyire lehet jó?

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#66724) BBéci válasza Shamli86 (#66709) üzenetére


BBéci
titán

Magától értetődő, hogy a filmeket saját képkocka sebességükkel megegyezően kell a tévére juttatni. A mozifilmek döntő többsége 24 fps-es, ha egy olyat 60-nal küldesz a tévére, nyilván akadozni, "ricegni" fog.
Nem is értem, hogyan jutott eszedbe a 60 Hz. A TV nem monitor.

(#66723) gyeniko
Legjobb esetben is csak annyira lehet jó, mint a 40-46 colos változatok, viszont azok hibái felnagyítva jelennek meg.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#66725) apszi válasza Tegla80 (#66719) üzenetére


apszi
őstag

Akkor idén még garis :DD Köszönöm a választ, és neked is Flash! :R

(#66726) attamero81 válasza gyeniko (#66723) üzenetére


attamero81
senior tag

Nézegettem már és el is bibelődtem vele.Amit meg kell jegyeznem rögtön,hogy a H6400-as jó sorozat,de ekkora méretben nem elöny a FHD.Ennek a méretnek már kell a UHD.Sajnos 3 méteren belül ha el mész mellette oldalról az ember szeme óvatlanul is észre veszi,hogy nagy felületen oszlik el a 1920x1080-as felbontás.A kellő távolság ahonnan nekem jó volt látni kb.7 méter.Szóval én inkább azoknak ajánlanám akiknek van feles lovéjuk és egy külön álló szobát csinálnak,úgy mond mini mozit a ház végében.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#66727) devil-k válasza attamero81 (#66726) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor már vetítő. Ekkora TV konzumidiótáknak való. Egyébként az sem mindegy, hogy mivel eteted ezt a dögöt.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#66728) attamero81 válasza devil-k (#66727) üzenetére


attamero81
senior tag

Én éppen benne vagyok egy átalakításban.Volt egy 46-os es6510-em ami pofára eset.Ezt most megtudom menteni egy F-es kijelzővel,de mivel már veszek egy kijelzőt (okosba) így rögtön a 7000-es sorozatét vettem.Erre egy F7000-es lap és T-con cserével máris átalakult a ES6510-em F7000-re ami ES6510 kinézetű.Egyedül a 3D probléma mivel a ES6510-ben 4 diminges a F7000-nél viszont 5 diminges megoldás van.

Diming: Ahány szám van rajta annyi szálon dolgozik a 3D megjelenítő a kijelzőben!Amolyan vektoros dolog ez.

[ Szerkesztve ]

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#66729) devil-k válasza attamero81 (#66728) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nekem is F7000-m van, 46" méret. Viszont most a vetítő projekt kiallakításában vagyok benne és eszembe nem jutna, hogy 75"-s TV-t vegyek. Kb. az ablakon nem látnék ki. :DDD A vásznat pedig leeresztem a TV elé és kész.

- mozi bolondéria -

(#66730) attamero81 válasza devil-k (#66729) üzenetére


attamero81
senior tag

Nekem is elég ez a 46-os.Jelenlegi szobánkba (4x4m) szerintem még egy picit nagy is.épp a napokba lett bemeszelve meg egyéb átalakítások szóval jól nézki a zöld színbe a nagy fehér tv!! :DDD

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#66731) kulfoldi


kulfoldi
aktív tag

Sziasztok!

46F6400 vagy 48H6200-t vegyem? A 46F6400 175K Vs 48H6200 165+5 ezer a Smart taviranyito = 170K. Van minosegbeli kulonbseg a ket modell kozott? Kerem szepen hogy egy hozzaerto valaszoljon...gyorsan kellenne dontenem. Ha itt nem, tudnatok abban segiteni hol tegyem fel a kerdest? Koszi! :R :

(#66732) gyeniko válasza devil-k (#66727) üzenetére


gyeniko
őstag

Köszönöm, már van.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#66733) focvis válasza Flashget (#66716) üzenetére


focvis
veterán

Hát persze, hogy jobb volna ha lenne +1 év garim :) de már buktam, nem tudok vele mit csinálni, abban bízom, hogy nem krepál be pár évig.

És természetesen köszönöm a segítséget! :R

(#66734) devil-k válasza gyeniko (#66732) üzenetére


devil-k
nagyúr

?

- mozi bolondéria -

(#66735) attamero81 válasza kulfoldi (#66731) üzenetére


attamero81
senior tag

Lényegében ugyanazt veszed csak 2 collal nagyobb méretben.A Smart Touch-ot meg tudsz venni a PH-n 2-3000 körül már.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#66736) gyeniko válasza devil-k (#66734) üzenetére


gyeniko
őstag

Runco RS-900

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#66737) BBéci válasza gyeniko (#66736) üzenetére


BBéci
titán

Az már VETÍTŐ, még akkor is, ha 6-7 éves modell.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#66738) Flashget válasza attamero81 (#66735) üzenetére


Flashget
félisten

Megtudod mondani milyen wifi van az F szériában? Illetve a lan portja az gigás már?

Realme GT Master Edition

(#66739) superg válasza kulfoldi (#66731) üzenetére


superg
senior tag

Anélkül hogy láttam volna az idei 48" 6200-ast én simán azt venném ,6400-es elég jól szerepel teszoldalaokon,olcsóbb nagyobb gyorsabb.Ezekhez már újfajta okostáv jár,az is 5000?Sony bezzeg 20K ért adja a tapipadost.

(#66740) Flashget válasza superg (#66739) üzenetére


Flashget
félisten

És tudjuk már biztosan, hogy a H6200 nem 50Hz-es tv? mert magyar samsung oldalon egyik méretnél 200 a másiknál 100 Hz a CMR.

Realme GT Master Edition

(#66741) kulfoldi válasza superg (#66739) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Koszi a valaszt! Akkor te a 48H6200-t mondod es akkor ha jol ertem te is csak a hangvezerles + taviranyito hianyat latod kulonbsegkent a H6200 es a H6400 kozott? Panel, kep ugyanaz?

En ezt a taviranyitot neztem, es fel is hivtam oket ok azt mondtak jo a H6200-es szeriahoz:

http://www.avplanet.hu/samsung-tm1390-rmctpf-smart-touch-taviranyito.html

Szerinted hulyeseget mondtak? Direkt ketszer rakerdeztem.

Flashget: Ja igen ezt en is neztem, hogy a Samsung hivatalos oldalan is egyik nyelvun 100CMR masikon 200CMR :F Szerintetek lehetseges, hogy csak 100CMR?

[ Szerkesztve ]

(#66742) attamero81 válasza Flashget (#66738) üzenetére


attamero81
senior tag

Nem gigás.Ugyanaz,mint a ES szériában.Legalábbis az F-é.A H-t még nem veséztem ki.De viszont qa H már jelentősebben eltér az F-től,mint az F az ES-től.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#66743) superg válasza kulfoldi (#66741) üzenetére


superg
senior tag

Valós 50Hz eléggé kizárt mivel aktív 3D-s, motion plus is van benne [itt egy teszt]Olyan költséghatékony H6400 asnak tűnik,2.táv és szemüveg nélkül.Kb mint tavaly az F6400 vs F6500,ezért írtam hogy én az F6400 ellenében ezt venném.
A táv a tavalyi verzió,hát ha kipróbálták akkor lehet működik az újjal is nem tudom,rákérdeznék harmadszor is :)

[ Szerkesztve ]

(#66744) macy válasza Flashget (#66698) üzenetére


macy
addikt

Ha tavaly májusban vette akkor lejárt az 1 év garanciája és nem tudja érvényesíteni a +1 évet.

Zsír, nem figyeltem, hogy több hsz. van azóta, akkor tárgytalan :)

[ Szerkesztve ]

(#66745) frigoo válasza kulfoldi (#66741) üzenetére


frigoo
aktív tag

Ha kell egy F-es SmartTouch akkor lehet lesz egy eladó. Nagyon megkímélt darab, épp kipróbálva volt, ha gondolod!

(#66746) Shamli86 válasza BBéci (#66724) üzenetére


Shamli86
tag

És játék miért "akadozik" be akkor? ha pc ha xbox.

(#66747) Gicz válasza Shamli86 (#66746) üzenetére


Gicz
addikt

biztos h megvan a 100+fps-ed? :)

(#66748) Flashget válasza attamero81 (#66742) üzenetére


Flashget
félisten

:R

Realme GT Master Edition

(#66749) gboszi


gboszi
senior tag

Sziasztok, ha minden igaz a napokban sikerül új tv-t vennem. 48H6400 amit kiszemeltem, s erre lenne keret. Pro/kontra esetleg? Szeretném körbejárni a dolgot, mert azért nem két fillér...nekem.
Köszi a segítséget előre is.

U.i.: Ha a cmr 400Hz, akkor a valós Hz a fele, vagy ez is csak 100?

"If you're good at something, never do it for free!"

(#66750) Flashget válasza gboszi (#66749) üzenetére


Flashget
félisten

valós 100Hz a lényeg az ha CMR 200Hz az valós 100Hz-es tv ha csak 100 a CMR az 50 Hz-es tv-t takar.
200Hz 7000-től van.
5xxx széria pedig 50Hz
a CMR 400-600-800-1000 ezek a kamu herzek..

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.