Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67401) peto.tamas09


peto.tamas09
újonc

Itt azt írják, hogy EDGE LED szerintetek ez elírás?

http://www.mall.hu/led-tv/samsung-ue55h6410?v=654877&tab=parameters

(#67402) Anonymus23 válasza Gedeon31 (#67400) üzenetére


Anonymus23
veterán

Most először írtad konkrétan :DDD
Valóban az eredeti hsz nem tőled van, csak olyan módon szóltál be(le), hogy benéztem, hogy neked kellene a Tv...

;) - The Power of the Light Side

(#67403) PuMbA válasza peto.tamas09 (#67401) üzenetére


PuMbA
titán

Ilyen vékony TV-be csak Edge LED lehet :) Ha megnézel egy Backlites példányt, akkor az jóval vastagabb :)

[ Szerkesztve ]

(#67404) w333 válasza peto.tamas09 (#67401) üzenetére


w333
félisten

Igen ez Edge Led lesz ... én inkább egy Drirect Led -est választanék ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67405) peto.tamas09


peto.tamas09
újonc

mondj nekem egyet légy oly kedves 200 E korul

(#67406) Gedeon31 válasza Anonymus23 (#67402) üzenetére


Gedeon31
addikt

Olvasnod kellett volna [link]

(#67407) w333 válasza peto.tamas09 (#67405) üzenetére


w333
félisten

46F6100 ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67408) Flashget válasza Anonymus23 (#67387) üzenetére


Flashget
félisten

eleve a TN panel miatt ez csak a gumi sör, gumi nő kategóriába tartozó gumi tv lehet csak :)
nálam van 2db is ;]

Realme GT Master Edition

(#67409) Flashget válasza devil-k (#67396) üzenetére


Flashget
félisten

jövőben ne írjál semmit BBéci véleményére csak rakd be ezt: :R

:DDD

Realme GT Master Edition

(#67410) szilacus


szilacus
tag

2014-es év legjobb TV-je £1000 alatt.
Samsung UE48H6400-as
http://www.whathifi.com/news/best-tvs-to-buy-in-2014 :K

[ Szerkesztve ]

(#67411) devil-k válasza Flashget (#67409) üzenetére


devil-k
nagyúr

Tonyk akkor nagyon örülne. ;]

- mozi bolondéria -

(#67412) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Sziasztok!

UE50F6400-hoz milyen 2.1-et ajánlanátok? 5-10.000 között szánnék rá, amennyiben jobb lenne így, mint a tv gyári hangszórója. Miként érdemes összekötni? Fejhallgató kimenettel vagy ebben az árkategóriában van optikai bemenetes cucc?

[ Szerkesztve ]

(#67413) #94529552 válasza w333 (#67407) üzenetére


#94529552
törölt tag

55"-ost mondott.

(#67414) gboszi


gboszi
senior tag

Jól olvasom, hogy ha szeretném aktiválni a hbb tv szolgálttást (h6400) akkor távlorol tudják csak megoldani üsz-on?

"If you're good at something, never do it for free!"

(#67415) gyeniko válasza gboszi (#67414) üzenetére


gyeniko
őstag

Mekkora H6400-asod van? Bevált?

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#67416) gboszi válasza gyeniko (#67415) üzenetére


gboszi
senior tag

48-as. Eddig igen. Igértem, hogy írok róla pár sort, csak még pár napig nyomogatom, nézegetem. Ha van konkrét kérdés, akkor megválaszolom most. Csak már írom magamnak, hogy mit dobjak be a közösbe, csak rövidítenem is kell, hogy nem írjak regényt.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#67417) w333 válasza #94529552 (#67413) üzenetére


w333
félisten

200k -ért felejtős normális 55" -t venni, az már a 300k+ kategória ! :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67418) Flashget válasza gboszi (#67414) üzenetére


Flashget
félisten

Jól.
Mivel be kell lépni szerviz menübe hozzá (avatatlan kezeknek nem ajánlott) és átállítani a LOCAL-t németre.
Ők megcsinálják pár perc alatt csak ott kell lenni a tv-nél.

Realme GT Master Edition

(#67419) Anonymus23 válasza Gedeon31 (#67406) üzenetére


Anonymus23
veterán

OMG, mindenesetre arc az van...
Régen volt 26-os (továbbra sem FHD, de ez ne zavarjon, mert elég szelektív az értelmezésed), de most van??? 26-osban mutassál már nekem egy FHD Samu TV-t, nem 5 évvel ezelőtt, hanem most. Utána meghajlok a te TV-hez való értésed előtt.

;) - The Power of the Light Side

(#67420) szilacus válasza gboszi (#67416) üzenetére


szilacus
tag

Én is egy 48h6400-ast néztem ki, te hol és mennyiért vetted, várható még hogy csökken az ára?
Néztél -e már rajta 3D-s filmet és milyen gyors a web, a kavics távirányítóval könnyű kezelni?
A legfontosabbat majd el felejtettem, sötét kijelzőnél látsz felhőket?

(#67421) gboszi


gboszi
senior tag

Sokan érdeklődtetek a Samsung egyik bestbuy-nak kikiáltott UExxH6400 (nálam 48-as) tesztje iránt, ezért most megpróbálok megosztani pár infót, amit tapasztaltam.
Előre leszögezem, hogy ez egy relatív tesztelés, sem komoly szakmai tudásom, sem eszközöm nem volt mérni adatokat. Próbáltam életszerüen használni a tv-t.

Egy UE40D5000 tv-t cseréltem le. Vásárlási szempont az ár/érték arány, a nagyobb kijelző és a döccenés mentes kép volt a szempont. Főleg kb 90%-ban NAS-médialejátszó forrásból sorozatokat és filmeket nézek. Maradék 10% Mindig Tv.

Külső
Mondhatnám, hogy mit számit, hiszen egy vékony kerettel rendelkező képernyő már manapság csak a tv. Csupán azért térek ki rá, mert az előző készülékhez képest a kijelző matt. Olyan mintha nem is fekete, hanem nagyon sötét szürke lenne. Sajnos tükröződk is egy kicsit. Illetve pontszerű világítások nem csupán becsillanak, hanem szivárvány szinben tükröződnek.

Hang
Nem nagyon érdekel, házimozim van. HDMI 1.4-en visszacsatolással megy a hang. Ahogy bekapcsolom a tv-t már a hmozin szól a hang. A tv távjával tudom állítani a hangerőt.

SD tartalom
Egyértelmüen szebb, mint a d5000-en volt. Nem tudom, hogy ennek a motion clear, vagy az újabb panel az oka, de sokkal élvezhetőbb a kép. Természetesen a HD csatornák (1080i) nyomába sem ér.

HD tartalom
Netről letöltött beállítás alapján (főleg a fehéregyensúly) kicsit átalakítva elég jó beállítást lehet összehozni. Természetesen ég és föld a kép a régi (különben nem rossz) tv-hez képest. A fekete részek is elég részletgazdagok. Sem felhősödést, sem egyéb lcd tv-kre jellemző hibát nem tapasztaltam. Remélem ez így is marad.
Ennél a képátlónál, már (végre) látszanak filmek méretbeli különbségeik. 720p, 1080p vagy BD25 igenis számít.

3D
Ezt is csak éppenhogy kipróbáltam. Avatar, Gravitáció, Rio 2 és gyári Samsung demo lemez. 3d médialejátszó hiányában csupán a felezett tartalmat tudtam lejátszani. Fej fájásom nem volt, nekem kb 3-4 perc amig hozzászokik a szemem (agyam) s utána talán élvezni is lehet. Szerintem azért maradok a “sima” filmeknél.

Smart
Nem nagyon vonz, nem nagyon használom. Persze kipróbáltam, működik. De nem hiszem hogy valaha is kidobom a laptopot, hogy a tv-n netezzek. Kényelmetlen s 4mag ide vagy oda, laggol rendesen.

Smart táv
Hááát…ha nem lenne, nem hiányolnám. Jópofa, hogy van, de ugyanakkor csak az alap funkciók elérhetőek róla, aminél nekem több kell(ene). Ezért az alap távot használom. Ez a point-to funkció vicces, de megszokható, nem tudom hogy mi a jobb megoldás.

Motion plus
Érzékeny téma. Ezt mindenki döntse el maga, hogy mi tetszik. Hol kezdődik a szappanopera, vagy hol szaggat. A véleményem, hogy nem mindenhol használható ugyanaz a beállítás. Sokan írják a bűvös 10/3-as értéket, de nekem még a 10/0 is zavaró pl a Homeland web-dl relase-nél. Jelenleg 8/0 értékkel használom.

Ennyi. Ha van még konkrét kérdés, nyugodtan.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#67422) LacBp


LacBp
tag

Sziasztok!
Rég jártam erre... Anno mikor a c650-es vettem, akkor kezdtem olvasgatni a forumot, és kb 1 éve hagytam fel vele..
De ma megrökönyödtem... Történt, hogy szüleimnél belátogatott a villám, és az örök vadászmezőkre küldte a 10 éves képcsöves tvket. Nyugdíjasok révén, gondoltam utána nézek , egy jó állapotú de használt lcd -nek. Nem akartam nagy csodát, akár egy orion vagy hunday is megfelelt volna 32 col környékén. DE... meglepődtem.
2010-2011ben a Le32C650-et vettem 115e ftért, utána való évben a D450 már "csak" 70 körül volt, az utolsó aminél közreműködtem UE32, talán 6000 - körüli ledes smart volt. szintén 80e alatt. Ma néztem, és 50e alatt nem is találtam hibátlan állapotú 32 colost.(a hibátlan alatt az értem, hogy nem törött, nem pixeles, nincs nagyobb működésbeli gondja, karc még ebben is benne volt.) Bár lehet, hogy csak árulják, de el nem adják ennyiért! Ki az aki egy 3-4-5 éves tv-t ennyiért megvesz, amikor 3 év garival 20e ft ért többért egy F szériás vadi új tvt kap?! Arról nem is beszélve, hogy van aki a Le32s81b -t 2 évesnek hirdeti... A mai tv élettartamokat, és árakat -fejlődést nézve, egy 3éves tv -ért max 30e lenne a reális ár... szerintem... Így maradok az újnál....
UE32F5000 69e ft... tudom, nem egy csoda, de barátok közt-re bőven jó!

[ Szerkesztve ]

(#67423) Gedeon31 válasza Anonymus23 (#67419) üzenetére


Gedeon31
addikt

Ember nehéz eset vagy a kutya sem mondta FHD tv van ekkora méretbe :D tanulj már meg olvasni és értelmezni, amit a másik ír neked :C

(#67424) PuMbA válasza gboszi (#67421) üzenetére


PuMbA
titán

"de nekem még a 10/0 is zavaró pl a Homeland web-dl relase-nél."

Web-dl-ek 24fps-esek, mint a filmek és arra nem ajánlják a Motion Plust, hiszen a panel gyorsasága 24Hz-en még nem probléma :)

[ Szerkesztve ]

(#67425) Azurooandrew válasza gboszi (#67421) üzenetére


Azurooandrew
tag

Örültem ennek a pár sornak mivel nálam 6200/6400 és a 6500 merült fel a H sorozatból, és ha jól tudom a panel azonos (ha tévedek nyugodtan javítsatok;)

Mit tapasztaltál focimeccsek esetében mennyire foltos, csíkos a képernyő az oldalirányú mozgásnál ?

Pozitív meglepetés volt, hogy azt írod SD (digitális tv adások) anyagok is jól mutatnak a tv-n (gondolom a tavalyi F szériához hasonlón a menüben azonban továbbra nem állítható a felskálázás mértéke ellenben a rivális márkákkal) ez szerintem az egyik előrelépés tavalyhoz képes, mert azokon finoman szólva is gyenge volt ez a tapasztalatom szerint.

(#67426) Anonymus23 válasza Gedeon31 (#67423) üzenetére


Anonymus23
veterán

Igen, pont ezért nem értem akkor az összes eddigi beleszólásodnak mi köze volt az eredeti (igen leesett, tudom nem te voltál) kérdéshez. Tudom értelmezni amit írsz, csak kb nulla köze volt az eredeti kérdéshez, és azóta is azon lovagolsz, hogy volt 26 colos TV.
Tudom, hogy volt, és van is ilyen, nemrég adtam is el egyet (nem samu és nem FDH) hogy egy konyhába is legyen TV, de azért erősködsz itt, hogy a másik a hülye, közben meg baromságokat írosgatsz és oltogatod a másikat. Értelmeztem a hozzászólásaidat, és kb ennyi értelme volt. Befejeztem veled.

;) - The Power of the Light Side

(#67427) Gedeon31 válasza Anonymus23 (#67426) üzenetére


Gedeon31
addikt

Szintén továbbra sem arról írsz amiről szó volt. ;]

(#67428) devil-k válasza Gedeon31 (#67427) üzenetére


devil-k
nagyúr

Folytassátok privátban.

- mozi bolondéria -

(#67429) Gedeon31 válasza devil-k (#67428) üzenetére


Gedeon31
addikt

Van jobb dolgom annál :)

(#67430) Flashget válasza Azurooandrew (#67425) üzenetére


Flashget
félisten

a H6200-ról lehet már tudni hogy maradt 50 Hz-es vagy már tényleg 100Hz-es? vagy csak 48"-tól 100Hz és 3D? vagy mind CMR 200Hz és 3D csak 32/40"-nál elírták?

mert:
32"-40"
CMR - Tiszta mozgás arány 100 [link] [link]

48"
CMR - Tiszta mozgás arány 200
[link]

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#67431) gboszi válasza Azurooandrew (#67425) üzenetére


gboszi
senior tag

Oh igen, a focit kihagytam. Hát sajna itt azért van hiba. Ez lcd. Persze nemmolyan zavaro, mert ez is olyan, hogy valaki látja valaki nem. Van akit meg nem érdekel. Párom az előző tv-n a felhőt sem látta, ha mégis nem zavarta. Visszatérve a focira kicsi mértékben azért látszik a sávosodás. Nál pont olyan hatareset, hogy nem figyelem, nem zavar.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#67432) akyyy


akyyy
senior tag

elég rég irtam már ide, ritkán van problémám hálistennek és azokat meg tudom oldani de most sajnos nem

sz a gondom, hogy pl beteszek pendrivra egy sorozatot, és érzékeli általába a tv, hogy 2 hangsávos. ilyenkor automata magyart játsza le, szuper.de lejátsza a feliratot is, ami ilyenkor értelmszerüen nem kell.

de ha olyat teszek be ahol nincs magyar, csak angol, akkor keressen feliratot, és ha talál , kapcsolja be. bár ezt most igy csinálja, denyilván magyarnál is játszik le feliratot ami nem kell.

remélem érthető. megoldható szerintetek? :D

(#67433) Lavidaloka


Lavidaloka
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy Samsung H4500-as Smart Tv-t.

Valaki tudja esetleg,hogy a "Motion Control Ready" funkciót csak a gyári +25000FT-os kamerával lehet előhozni vagy pl egy sima Logitech HD720-as felbontású kamerával is müködni fog?

Gondolom hogy a válasz nem..... :W Esetleg valami szoftveres trükk? :F

Ui:
Elvileg a hangvezérlést is tudnia kéne de én még nem találtam a menüben ilyesmit sehol... :F

[ Szerkesztve ]

ホンダシビッククーペ

(#67434) Flashget válasza Lavidaloka (#67433) üzenetére


Flashget
félisten

minden eddigi modelleinél a samsung ragaszkodott, hogy csak samsung kamerát lehet használni hozzá. gondolom ezen a H szériánál sem akartak változtatni.

Realme GT Master Edition

(#67435) Lavidaloka válasza Flashget (#67434) üzenetére


Lavidaloka
aktív tag

Ok...de esetleg nincs hozzá valami SamyGO trükk vagy valami...mert nem akarok kiadni 25000Ft-ot egy kis nyamvadtt Samsung kameráért. :W

Jöhat privátban is.... ;]

[ Szerkesztve ]

ホンダシビッククーペ

(#67436) Flashget válasza Lavidaloka (#67435) üzenetére


Flashget
félisten

ehhez nincs trükk és nem is lesz.

Realme GT Master Edition

(#67437) PuMbA


PuMbA
titán

Gyors képváltásos víznél egyszerűen beszarik nekem a Motion Plus. Pont a sportnál a fontos és ott nem működik :DDD Csak elmosódásmentesítés van bekapcsolva és amikor vált a kép lassításra, vagy távoli kép van sok részlettel és kevés a mozgás most például a kajak kenu vb esetén, de múltkor a vízilabdánál is szaggat az egész. Ha kikapcsolom a Motion Plust, akkor meg jó, tehát biztos nem az adás hibája. Próbáltam berakni a Judder reductiont poénból, de úgy is szaggat. Viszont Duna HD-n ilyen vízes természetfilmek esetén nincs gond, de hát ott nincs sok képváltás. Firmware cserétől meg lehet, hogy még szarabb lesz, ráadásul le sincs írva, hogy mi a fenét javítottak az új verziókban. Kegyetlen, hogy így adnak ki TV-ket, hogy nem bírják a gyors képváltást, ráadásul tesztekben a drága F7000 sorozatnál is előjön. 2013-ben úgy látszik, hogy nagy elvárás a szaggatásmentes kép, de hát muszáj kikapcsolnom ezt a Motion Minus dolgot :DDD

[ Szerkesztve ]

(#67438) Gicz válasza PuMbA (#67437) üzenetére


Gicz
addikt

persze, mivel az interpoláló algoritmus két képkocka között csak találgat. Szó szerint.

Ha kell az 1080 soros mozgóképfelbontás ilyen interpoláló hibák nélkül, akkor vagy plazma, vagy sony LCD "Impulse" Led mozgásjavítással. Így nem lesznek interpolálási hibák a képen.

A "szaggatásmentes" kép ( avagy szappanopera effekt) szerintem iszonyú gagyin néz ki egyébként. Akkor lesz ilyen képed intepolálás nélkül ha nem 25fps lesz a tv közvetíts hanem 50.

[ Szerkesztve ]

(#67439) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Ma egy érdekes dolgot csinált a TV (40F6500).
Hosszú hetek óta először kapcsoltam be a digis műholdas beltérit, hogy egy kis digisportot nézzek rajta.
Néztük a meccset, és a hang olyan volt, mintha víz alól jött volna. Hiába növeltem a hangerőt, semmi változás, se hangosabb nem lett, se a torz hang nem változott.
Beléptem a hang menübe (hangosítottra van állítva), és ahogy átléptem egy másikra, abban a pillanatban visszaállt a hang normálisra, és utána már ha visszaléptem a hangosítottra, akkor ugyanúgy jó volt a hang.
Más járt már így?

;) - The Power of the Light Side

(#67440) allein


allein
addikt

Üdvözletem. Adott egy samsung tv készülék és egy hosszabbító. MIlyen módon tudom megoldani azt, hogy a bejövő koax kábelt előbb a hosszabbítóba dugjam és onnan tovább és másik kábel segítségével a tv készülékbe? Bejövő koax kábelt be tudom dugni a hosszabbítóba, gond az, hogy a hosszabbítón lévő IN és OUT ugyanaz :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#67441) Anonymus23 válasza allein (#67440) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem teljesen látszik a képből, hogy milyen csatlakozó is van rajta, de ha mindkettő egyforma, vagy veszel egy átalakítót (igazából toldót) amit bedugsz az outba és abba mehet a normál szerelt rövid antenna kábel, vagy csinálsz egy kábelt, amelynek mindkét végén ugyanolyan dugó van, pl ez.

Én mondjuk a másodikat javasolnám, minél kevesebb plusz csatlakozás, annál kevesebb kontakt hiba lehetőség.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#67442) allein válasza Anonymus23 (#67441) üzenetére


allein
addikt

Ez lesz az :C De, nem értem ezt a megoldást a Philips-től :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#67443) Anonymus23 válasza allein (#67442) üzenetére


Anonymus23
veterán

Jó kérdés, nem túl logikus, az egyszer biztos :)
Biztos van olyan kábel is, ahol mindkettő vége dugó, de nem ez az általános.

De vannak ez előzőtől linkelthez képest minőségibb csatlakozók is, csak az elv miatt linkeltem...
Itt pl kicsit szélesebb a választék ;)
De van ezer hely, ahol lehet ezeket venni...

;) - The Power of the Light Side

(#67444) allein válasza Anonymus23 (#67443) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen a válaszod :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#67445) Flashget válasza allein (#67440) üzenetére


Flashget
félisten

Miért ilyet vettél?
APC-be van koax bemenet és adnak hozzá koax kábelt is a csomagba.

Realme GT Master Edition

(#67446) galaxys80 válasza PuMbA (#67424) üzenetére


galaxys80
veterán

Ez nekem új. A filmekre nem ajánlanák a motion plust?

(#67447) Flashget


Flashget
félisten

Samsung UE48HU7500 UHD TV Review

By renaming the HDMI input label to [PC], our Leo Bodnar input lag tester returned a figure of 41ms which is as good as it gets for UHD televisions due to the 1080p-to-2160p upconversion involved. This trick did not work on the UE55HU7500 when we tried it three months ago.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#67448) PuMbA válasza Gicz (#67438) üzenetére


PuMbA
titán

Hoppá, hát ebbe még bele se gondoltam...ez igaz :) Igazából én is ellene voltam a Motion Plusnak, csak annyian ajánlották, hogy megpróbáltam megszokni illetve kitapasztalni, de egyszerűen nem bírok zöld ágra vergődni vele semmilyen beállításon és itt be is fejeztem, mert tényleg semmire való az egész, ahogy gondoltam. Ha nem szaggatna még elviselném a kisebb mellékhatásait, de hemzseg az egész a képhibáktól és szaggatásoktól. Nagyon feltűnő...

galaxys80: Nem, mert 24 képkocka/másodperc esetén nem annyira limitáló tényező a LED lassúsága, míg sporteseménynél meg nagyon az.

[ Szerkesztve ]

(#67449) emzeperix válasza Gicz (#67438) üzenetére


emzeperix
tag

Ez a "sony LCD "Impulse" Led mozgásjavítás" és a Samu féle "LED-es képtisztaság" opció egy és ugyanaz, hogy ne csak a konkurenciát dicsérjük...

(#67450) Gicz válasza emzeperix (#67449) üzenetére


Gicz
addikt

Igaz, csak a sonynál pusztán ezen opció már hozza az 1080 soros mozgóképfelbontást (mindenféle interpoláló szappanoperásító nyavaja nélkül). Samunál 1 teszt sem írta hogy tudná ugyanezt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.