Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66851) Flashget válasza Gedeon31 (#66846) üzenetére


Flashget
félisten

megkellne bundázni..és rúgatni 3 öngólt az angolokkal 1-1 pedig Gera és Böde szerezzen, hogy ne legyen feltűnő az 5-0 :D

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#66852) Gedeon31 válasza Flashget (#66851) üzenetére


Gedeon31
addikt

:D :C

Inkább fordítva csinálták volna úgy olcsóbbak lennének a tvk. :D

(#66853) gyuribácsi88

Sziasztok rákötöttem az itthoni hálózatra a szüleim tv-jét (samu6030) és milyen program kell hozzá hogy lássa a tv a hálózaton megosztott tartalmakat? (win8.1)

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#66854) Tegla80 válasza gyuribácsi88 (#66853) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
"serviio" ami ajanlott vagy esetleg a ps3 mediserver vagy a gyari allshare is.
(Osszeomlik a telom a sok oldaltol,nemtok linkelni masokat)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#66855) gyuribácsi88 válasza Tegla80 (#66854) üzenetére

Hálás köszönet :R

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#66856) castiels


castiels
addikt

ES 6100 sokkal jobb 3D ben mint a az EH 6030?

(#66857) st6969


st6969
őstag

2 hónapja van meg a tv, kb. 2 naponta nézek serviio segítségével wifi-n keresztül mkv filmeket, eddig gond nélkül ment minden. A héten viszont elkezdett szórakozni: megakad a film, majd szétkapcsol a hálózat. Ha újból elindítom, megint megy kb. 20 percet, majd ugyanez. Tegnap viszont úgy ledobta magát a hálózatról, hogy nem volt hajlandó visszacsatlakozni, csak úgy, hogy újra be kellett állítani a hálózatot (wifi keresés, router password, csatlakozás). Telefon wifi-n gond nélkül megy, nem szakad meg. Tudom, hogy dedikált médialejátszó, meg BD filmek, meg amúgyis lan kábel, de egyelőre ezt a wifis megoldást erőltetném, 2 hónapig semmi gond nem volt vele. Van valakinek ötlete, mi lehet a probléma?

Más: F6400-on tudja valaki, hol találom a jelerősség/jelminőség értéket (UPC kábel+mediacard)?
:R

(#66858) gboszi


gboszi
senior tag

Na meglett az új tv. UE48H6400 :)
Jelzem ezzel már van felirat, pl a tv2-nél is. Vicces az időjárás jelentés, hogy előre látom, hogy mit fog mondani:))

Kérdés, ezen hol lehet állítani olyat (d5000-en volt) hogy a képernyő fényét csökkentem? Ilyen energiagazdálkodás mód. 4 fokozat, a 4. a teljes kikapcs volt. Van ilyen?

"If you're good at something, never do it for free!"

(#66859) Flashget válasza st6969 (#66857) üzenetére


Flashget
félisten

Hol laksz? ha panel vagy más társasház könnyen megeshet, hogy megszaporodtak a wifis routerek, készülékek a környezetedben.
Van egy jó kis progi androidra wifi bemérésre nézd meg azzal mi a szitu.
Aztán a PC-n az alvó mód legyen kikapcsolva az energia sémáknál. Más ötletem nincs.

Realme GT Master Edition

(#66860) Flashget válasza gboszi (#66858) üzenetére


Flashget
félisten

Grat!
Majd tapasztalatokat írj róla! Különösen a 4 magos procival kapcsolatban.
Rendszernél keresd az ECO-nál, feltéve ha ebben is ott van.

Realme GT Master Edition

(#66861) Flashget válasza st6969 (#66857) üzenetére


Flashget
félisten

Más: F6400-on tudja valaki, hol találom a jelerősség/jelminőség értéket (UPC kábel+mediacard)?

nyomd hosszan az info gombot.

Realme GT Master Edition

(#66862) zsolt501 válasza st6969 (#66857) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nekem is F6400-as van, és nincs gondom a jelerősséggel, de nem is a 2,4GHz-n használom, mert abból túl sok van a környezetemben, és ez miatt tényleg problémás tud lenni, ezért az 5GHz frekvencia tartományt használom, mert azon nincs senki, és stabilabb jelet tud átadni a TV-nek, amiáltal nincs is gond.

A jelerősséget kábeltévé, illetve antenna esetén a Terméktámogatás>Öndiagnosztika>Jelinformáció alatt találod, de az Infó gomb hosszan nyomva is ugyan ez jön be.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#66863) attamero81 válasza Flashget (#66851) üzenetére


attamero81
senior tag

Ez a buli jól jött volna a brazil-német 1:7-nél!!

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#66864) st6969 válasza Flashget (#66859) üzenetére


st6969
őstag

Ja, igen, ezt elfelejtettem: nem panel vagy társasház, hanem kertes ház, emiatt nem gyanakodtam zavaró jelre. Az a wifi analyzer progi fent van a telefonomon, de elég erős a jel mindenhol, a tv olyan 5-6m-re van a routertől, szinte tisztán rálát. A PC-n az alvó módot még megnézem, ill. a router-en az 5GHz-re átállítom, bár eddig mindig végig bírta a 2 órás filmeket.
Kösz a tippet és zsolt501-nek is

[ Szerkesztve ]

(#66865) Flashget válasza st6969 (#66864) üzenetére


Flashget
félisten

Még valami.
A wifinek a mikrosütő is bekavar.

Realme GT Master Edition

(#66866) Flashget válasza attamero81 (#66863) üzenetére


Flashget
félisten

csődbe ment volna a samsung magyarország kft :)

Realme GT Master Edition

(#66867) attamero81 válasza Flashget (#66866) üzenetére


attamero81
senior tag

Pedig aki megmondta volna előre annak én adtam volna egy HU9000-et.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#66868) Flashget válasza attamero81 (#66867) üzenetére


Flashget
félisten

tippeljünk a poló EB döntőjén, mennyi gól születik összesen és aki eltalálja ővé a HU9000. Na? :D

Realme GT Master Edition

(#66869) Anonymus23 válasza attamero81 (#66867) üzenetére


Anonymus23
veterán

Bocsesz :C

;) - The Power of the Light Side

(#66870) attamero81 válasza Anonymus23 (#66869) üzenetére


attamero81
senior tag

Ez már bunda gyanus!!! :DD

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#66871) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Sziasztok!

Samsung LE46C530-hoz kellene forgatható, dönthető fali kar. Valakinek valami javaslat, tapasztalat?

(#66872) st6969 válasza Flashget (#66865) üzenetére


st6969
őstag

Megszakadások idején nem ment mikró :(

(#66873) Anonymus23 válasza attamero81 (#66870) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ugyan már :)
Ennyiből lefizetni a brazilokat? Ez kb borravaló kategória nekik.
Mondjuk egy UH9000-es azért kitelik belőle...
~10,6 MFt a nyeremény.

;) - The Power of the Light Side

(#66874) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok és bocsánat a visszaolvasás hiányért :R
Szerintetek 2014-ben van értelme Samsungban az UHDTV vásárlásnak?
Van itt olyan fórumlakó társ, aki egymás mellett nézett egy kb. 50-55"-os FHD és UHDTV-t mondjuk BR-lejátszó forrásból etetve és látott különbséget a kettő között 4m távolságból nézve?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#66875) cyberkind válasza VGYke (#66874) üzenetére


cyberkind
félisten

Szerintem ez jó válasz hogy van-e értelme. :)

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#66876) gyuribácsi88

Felraktam ezt a serviio-t meg a gyári samsung allshare programot is, mind a kettő működik hibátlanul. Már csak az lenne a kérdésem hogy én a hálózati médialejátszómon úgy látom a filmeket hogy látom a borítójukat is mert a film mappájába beraktam a film borítóját is, na ez megoldható valahogy a tv-n is? Mármint ezzel az allshare programmal meg lehet valahogy jeleníttetni a borítókat hogy ne csak egy mappa jel legyen hanem a film borítója is látszódjon? :R

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#66877) VGYke válasza cyberkind (#66875) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm!!! :R

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#66878) gboszi válasza Flashget (#66860) üzenetére


gboszi
senior tag

Wow köszi. Anno ezt egy gombbal be lehetett hozni...mindegy.
Mire vagy kiváncsi? Még csak állithatom:)) egyenlőre a méret (40->48) és a 100Hz ami nagyon tetszik. Ez is volt a fő szempont. 3d-től nem vagyok elájulva, igaz csak half-ok mennek mert még nincs mede8er lejatszom, nem tudom az mennyiben adhat többet, de azért holnap megpróbáljuk a Gravityt:) tavot szokni kell, de jopofa. Smart nem érdekel. Motion plus OFF! Egyenlőre ennyi. Egy két nap zuzás után irok még. Ha van kérdés nyugodtan.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#66879) galaxys80


galaxys80
veterán

Egy nagyon érdekes (legalábbis számomra) jelenséget fedeztem fel a TV-n. (F6500).
A filmek elején van,hogy pár másodpercre teljesen fekete a képernyő. Ilyenkor olyan mintha kikapcsolt állapotba kerülne a képernyő. Teljesen leveszi a háttérvilágítást.
Ez a jelenség viszont a filmek végén lévő szereplő kiírásoknál elég zavaró tud lenni. 1-2 másodpercenként változik a szereplők neve és a teljesen fekete képernyő. Ilyenkor olyan mintha villogna.
Ez normális jelenség? (ez az első LED TV-m. Eddig LCD volt) Vagy valami beállítási gond?

(#66880) Silent77 válasza gboszi (#66878) üzenetére


Silent77
veterán

Ha kikapcsolod a motion plust, tudtommal 50Hz-en megy a tv.
10/0 , 10/3 között állítsd be.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#66881) Tegla80 válasza gboszi (#66878) üzenetére


Tegla80
addikt

"......és a 100Hz ami nagyon tetszik. Ez is volt a fő szempont........"
"...........Motion plus OFF!........"
Te is a hype aldozata lettel es elkoltottel +x ezret,h off-olhasd azt a nagyon tetszo 100Hz ed......
:R

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#66882) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Sziasztok

A tv-m haldoklik és kéne egy úgy.
A Samsung ue32h4000 néztem ki. Véleményetek szerint milyen, egyáltalán meddig jók a samsung tv-k?

A Smart tv miben más, különleges?

(#66883) apszi válasza galaxys80 (#66879) üzenetére


apszi
őstag

Szia!
Képbeállításoknál keresd meg a dinamikus kontrasztot és kapcsold ki, az okozza a fényerő váltakozásokat. Illetve ha van környezeti érzékelő a tévében, akkor az erre vonatkozó beállítást is érdemes kikapcsolni. Ez utóbbi a szoba fényviszonyaihoz mérten állítja a képernyő fényerejét. De a lényeg a dinamikus kontraszt.

(#66884) apszi válasza gboszi (#66878) üzenetére


apszi
őstag

Szia!
Mindamellett, hogy végre van időeltolt felirat :D, engem is érdekelnének majd a tapasztalataid. Legfőképp a digitális SD adások minősége, a 3D minőségbeli használhatósága, a képernyő "koszolódása", és esetleges világítási problémák feltűnése :R

(#66885) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Komolyan mondom mindenki mennyi unalmas műsort néz, hogy folyamatosan a legkisebb hibákat és olyan dolgokat figyelitek amit a 80-90% észre sem vesz, mert ők élvezik a műsort.
Pl feleségem jó példa erre, mutatom neki pl a felhősödést (amúgy nagyon minimális), mondja Ő nem látja, mutatom konkrétabban, ja látja, de nem érdekli, TV műsor alatt vagy filmnézés közben Ő inkább a történetre vagy a műsorra figyel, és jól elvan.
Éééés asszem igaza van :)
Persze vannak hibák, amik javítási tétel, de a legtöbb akkor jön elő, ha tesztelgeti az ember, nem pedig nézi.

;) - The Power of the Light Side

(#66886) castiels válasza Anonymus23 (#66885) üzenetére


castiels
addikt

+1.

(#66887) Azurooandrew


Azurooandrew
tag

Nekem korábban volt egy 50-es F6500-om, nagyon szerettem, jó feketék, jól állítható színvilág... de a meccsek alatt illetve bármilyen homogén kép oldalirányú mozgásánál erőteljes csíkozódás az-az a vertiális banding volt látható.

A kérdésem ez volna, hogy az idei H6400/6500 modellek esetében mennyire jellemző a csíkozódás? Ki mit tapasztalt a VB ideje alatt?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#66888) superg válasza Anonymus23 (#66885) üzenetére


superg
senior tag

Én meg azt nem értem ,miért nem lehet megérteni,hogy bizonyos hibák csak bizonyos tartalmaknál jönnek elő,vegyes taralomnál nem fogy zavarni a felhősödés világos háttérnél.Kétlem hogy a feleséged végignézte a focivébén minden meccset,mert nem véletlen hogy ekkor szaporodtak meg a dirty screen effeketes panaszkodók,vagy a vertical bandinges(ami más)lásd Azurooandrew

[ Szerkesztve ]

(#66889) Anonymus23 válasza superg (#66888) üzenetére


Anonymus23
veterán

Igen, nem nézte végig az összest, de több meccsett látott mint én. Kénytelen volt. ;]
Én dolgoztam a másik szobában, de neki meg néznie kellett a meccset, én hallgattam, illetve a mobilon mentek a meccsek a monitor alatt, de a gólra csak bementem.

Még1x: Nem azt mondtam, hogy a hiba nem hiba, bár magának a technológiának is megvannak a maga sajátosságai, csak azt mondom, hogy sokan vannak akik képesek ezzel együtt élni, és TÉNYLEG nem zavarja őket, még akkor sem, ha a szomszédnál egy 200%-ra beállított TV van és minden überkirály.
És azt látom, hogy így is tud boldog és kiegyensúlyozott lenni az élete. Őt jobban zavarja ha valami poros, ha valahonnan előmerészkedik egy pók, ami kb engem hagy hidegen. Nem vagyunk egyformák :DDD

;) - The Power of the Light Side

(#66890) #93966848


#93966848
törölt tag

Sziasztok!
Gondom van az F7000-es tv-mel.Táp problémára gyanakszom, magától kikapcsol s mikor bekapcsolom 5x villog a piros állapotjelző, ez valami hibakód lehet.Anno dolgoztam lcd javítóként és ott is volt ilyen gond.
Valaki találkozott már ilyennel?

(#66891) superg válasza Anonymus23 (#66889) üzenetére


superg
senior tag

Nem vagyunk egyformák ezt mondom én is ,ugyanis nem ugyanazokat nézzük a tévén és így nem jelentkeznek ugyanazok a problémák.Ha valaki nem néz focimeccseket nem kell annyira foglalkoznia a felhőkkel mert filmnézés közben sokkal kevésbé jön elő.Vagy ha filmek közül a sötétebbeket szereti,rohadt idegesítő tud lenni hogy nem tudom hogy a jobb felsőben az egy bevilágítás vagy a filmben van valami világosság.Egy rajzfilmnél vagy Adam Sandler vígjátéknél nincs ilyen probléma.Persze abban igazad van hogy úgy sincs tökéletes tv valamennyi problémával együtt kell élni.

(#66892) nismoka válasza Tegla80 (#66881) üzenetére


nismoka
addikt

:DD

(#66893) Anonymus23 válasza superg (#66891) üzenetére


Anonymus23
veterán

TV műsorból csak focit nézek 95%. Nekem nincs ilyen csíkozódás.
Nem felhős a képernyő, nem tökéletes a "fekete", viszont a kép maga homogén, így ha szürke, akkor egységesen szürke. Megyek bekapcsolom a digisportot, hátha foci megy :)

;) - The Power of the Light Side

(#66894) gboszi válasza Tegla80 (#66881) üzenetére


gboszi
senior tag

Miért is? Motion plus meg a 100hz szerintem nem ugyanaz. És 50hzet hogy csinálnék, ha a panel 100as. A cmr buziság az ami parasztvakitás...szerintem

"If you're good at something, never do it for free!"

(#66895) nismoka válasza gboszi (#66894) üzenetére


nismoka
addikt

Olyan nincsen hogy a panel fixen 100-as, ha kikapcsolod a motion plus-t akkor 50Hz-el megy a panel. A 100Hz interpolációt elektronika számolja (motion plus) ha ezt kikapcsolod akkor 50Hz-el megy a panel.
Max azért hívhatnak egy panelt "százasnak" mert elég gyors ahhoz hogy az elektronika által kiszámolt plusz képkockákat megjelenítse különösebb gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#66896) viharkabat válasza nismoka (#66895) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Ez logikus. De mi történik akkor amikor fokozatot állítunk a Motionflown? Csak minden 4-dik vagy 8-dik képkockát számolja?

(#66897) superg válasza viharkabat (#66896) üzenetére


superg
senior tag

Minél magasabbra állítod annál több köztes pontot számol ki,ugyanúgy megvan a köztes képkocka alacsonyabb értéknél is csak ez nem sokban kölönbözik a valós képkockáktól,minél magasabbra veszed annál több köztes képpontot számol ki,ezért lesz 10/1 nél még nem de 10/10 nél már nagyon szappanoperás.

(#66898) jsk


jsk
senior tag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy mivel az 1000-es jelenleg csak 15 000 Ft-al drágább a 600-asnál, megéri-e azt vennem, ha egyelőre csak külső merevlemezről játszanék le BD ISO-t.

(#66899) gboszi válasza nismoka (#66895) üzenetére


gboszi
senior tag

Akkor nincs 100hz es samu panel?

"If you're good at something, never do it for free!"

(#66900) devil-k válasza jsk (#66898) üzenetére


devil-k
nagyúr

A Med. lejátszóra gondolsz, nem? Mekkora és milyen megjelenítőd van? Egyébként érdemes külső médialejátszót venni, csak nem mindegy, hogy milyet, mert nem jó, ha feleslegesen lősz túl a célon, viszont alá sem érdemes.

- mozi bolondéria -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.