Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84901) Skillet


Skillet
addikt

Köszönöm mindenkinek. Nem hoztam el.
Más megoldás kell.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#84902) Tomi_Sci válasza madgie (#84889) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Köszi a választ :R
A H elemhez: akkor a Wikipedia szerint "Fair" UV tűrés tényleg csak annyi és nem több :)

Más:
Ganzo 727M Army Green 10.5 USD a Gearbesten, egész jó ár.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#84903) zoltan6 válasza Tomi_Sci (#84902) üzenetére


zoltan6
őstag

ezek a kések elég élesek? vagy kell vele foglalkozni?

(#84904) Tomi_Sci válasza zoltan6 (#84903) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Van ami éles, van ami nem. Van ami kapott kenést, van ami nem. Van amin jó a rugó, van amin szoros, van amin laza :D Cserébe nem annyiba kerül mint amiről másolták. Ez pl. egy Ontario es egy Benchmade keveréke.

De igen, foglalkozni kell vele. De pár havonta amúgy is érdemes élezni, akármilyen jól tartja.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#84905) Vertigo18 válasza zoltan6 (#84903) üzenetére


Vertigo18
addikt

Egyébként áráhot képest általános megelégedettséggel használják ezeket a késeket a topiklakók.

Én is.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#84906) petipetya válasza zoltan6 (#84903) üzenetére


petipetya
nagyúr

A Ganzo bicskák borotvaélesek szoktak lenni, így az első szemrevételezés során elég óvatosan kell eljárni.

"nincs rá lezsóidő"

(#84907) peestike válasza zoltan6 (#84903) üzenetére


peestike
senior tag

pénteken vettem át az F729-et, élezni nem kell, le is volt olajozva. :)
megfelelően éles, középre zár, szerintem nem nagyon lesz gond vele.
ja, ez már a 7. ganzo, ami jött, eddig mindegyik teszi a dolgát a tulajoknál.

[ Szerkesztve ]

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#84908) Tomi_Sci válasza peestike (#84907) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

A markolat milyen a G10-hez képest? Nem csúszik nedvesen?

Szerk.: Én mondjuk még a Firebird logó megjelenése előtt vettem több Ganzot, ott szórt azért a QC rendesen. De egy kis utómunkával mindig meg lehetett oldani. A 720 máig a kedvenc késem. Majd egyszer lehet veszek egy eredetit is :D

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#84909) peestike válasza Tomi_Sci (#84908) üzenetére


peestike
senior tag

Nedvesen csúszik azért a nyél, g10 jobb. Nekem is ez az első firebird logós, meg eddig sosem volt ilyen markolatú bicskám. :)
Formája, kézreállósága miatt nem gondolnám, hogy a nedves kézben annyira veszélyes lenne majd, de kiderül később.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#84910) zoltan6


zoltan6
őstag

hihetetlen milyen facebook reklám jött a képembe,valaki csinált egy magyar alieszpresz oldalt :Y
[link] :( szörnyű

(#84911) CoolBoy323 válasza zoltan6 (#84910) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Jol csinalta a fene egye meg!!

~14k FB like :Y

A NAV is biztos kedvelte már :))

(#84912) spidersoft válasza zoltan6 (#84910) üzenetére


spidersoft
senior tag

ahogy ez várható volt: "Postázás: A termék Kínában van raktáron, 9-35 munkanap alatt szállítjuk!"

(#84913) tboy93 válasza CoolBoy323 (#84911) üzenetére


tboy93
nagyúr

Fb likeot viszonylag olcson lehet venni, anno még 30k huf volt 10k like, de azota hallottam mar olcsobban is. Volt hogy kellett ismerosnek, magyar ceg intezte, 1-2 nap alatt megvolt a kivant mennyiseg.

(#84914) MADcat válasza spidersoft (#84912) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

imádom :DDD :DDD

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#84915) beg válasza zoltan6 (#84910) üzenetére


beg
veterán

CÉGADATOK
Redbay Europe Limited
Székhely: 72B Ranelagh rd, London, W55RP

Biztos mindenről szépen adózik, nincs semmi susmus és csak elírás ;]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#84916) MADcat válasza beg (#84915) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

dehogy! ;]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#84917) xxxjjjkkk


xxxjjjkkk
senior tag

elnézést az on hsz ért
megjött a nillkin xiaomi redmi note 4x 9h folia, nillkin official storebol, ugyan ugy nem fekszik fel a széle, mint a többinek

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#84918) Sanki válasza xxxjjjkkk (#84917) üzenetére


Sanki
addikt

Ha csak levegős a széle, akkor használd ezt.
Előtte - Utána

Szerk.: direkt beforgattam feltöltés előtt, erre csak visszaforgott... :O

(liquid, tempered, levegős, buborékos, fólia)

[ Szerkesztve ]

(#84919) MADcat válasza xxxjjjkkk (#84917) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Ó hát semmi baj. Köszönjük! :R

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#84920) xxxjjjkkk válasza Sanki (#84918) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

köszi, ez valahogy kimaradt eddig

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#84921) Sanki válasza xxxjjjkkk (#84920) üzenetére


Sanki
addikt

Nálunk bevált: honor 8, mate 9, lg g2

(#84922) Donki Hóte válasza Sanki (#84918) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ilyet még nem láttam :)

Mit csinál ez a folyadék? Megpuhítja a TG-t, hogy feküdjön föl az ívekre?

Vagy csak kitölti a rést, hogy ne látszódjon a felfekvési hiba? Később el lehet távolítani a kijelzőről :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#84923) Donki Hóte válasza petipetya (#84906) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ganzo/Sanrenmu/Browning stb. bicskából keresek olyat, aminek legalább 10,5 - 11 cm a pengehossza.

Találkozott valaki ilyennel?

Vagy arra is elég lenne jótanács, hogy hogyan tudom a bicskákat pengehossz szerint sorba rakni ;)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#84924) Sanki válasza Donki Hóte (#84922) üzenetére


Sanki
addikt

Csak a rést tölti ki, de nem fog látszódni semmi se, olyan mintha rendesen felfeküdne.

Leszedésre még nem került sor, de ahogy láttam folyadék állapotban marad, tehát le tudod törölni.

(#84925) zoli03


zoli03
őstag

Valaki nem látott ehhez hasonló kábelrögzítőt olcsón? eBay-en, Alin, akármelyik kínai webshopban.

(#84926) xxxjjjkkk válasza zoli03 (#84925) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

ez itthon is filléres tétel, az a verzió amin gyorskötözőt lehet áthúzni
de a nevét ne kérdezd

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#84927) zoli03 válasza xxxjjjkkk (#84926) üzenetére


zoli03
őstag

Az az öntapadós verzió, azzal sokra nem megyek.

(#84928) Janaboy válasza dugesz77 (#84537) üzenetére


Janaboy
veterán

Jo a keramia golyos csapagy?

Janaboy

(#84929) zoltan6 válasza xxxjjjkkk (#84926) üzenetére


zoltan6
őstag

kábelkötegelő talp-ra gondolsz? mi csak tappancsnap hívjuk.
kábelrögzítő tipli?

[ Szerkesztve ]

(#84930) xxxjjjkkk válasza zoli03 (#84927) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

erre gondoltam
[link]

de van ilyen is [link]
szerintem barmelyik villanyszerelési boltba kapsz ilyeneket

nem én vásárolok a cégnél, úgyhogy ilyen spec dolgok nevét nem tudom

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#84931) Donki Hóte válasza zoli03 (#84925) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Vegyél ilyet. Szögekkel fához, facsavarral falba fúrt tiplihez lehet rögzíteni vele a kábelt.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#84932) Tomi_Sci válasza Donki Hóte (#84931) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Na ez csak ötször drágább mint a helyi csavarboltban :DD

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#84933) bul07 válasza Donki Hóte (#84931) üzenetére


bul07
nagyúr

Ilyet azért kis hazánkba olcsóban is meg lehet venni [link]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#84934) Hali1975


Hali1975
tag

Sziasztok!
na jott nehany cumo:-)

orico tolto , nekem mar ketto van ebbol . nagyon jo kis cucc. Baratomnak vettem.
akciotol fuggoen 8-10 dollar kozott volt/
[link]

unokahugnak vernee thorhoz hatlap , egesz jo minoseg
[link]

uehhez a telohoz bujtatos tok , nem bor, de ennyiert sokaig birja
[link]

napelemes ledsor, uzemel rendben:-)
[link]

ov: ezt a fajtat szeretem, bevalt.
[link]

jakemy csavarhuzoszett/ezt lehet, hogy mar irtam/, minden OK vele, ennyiert rendben van
[link]

egy masik orico tolto , mar a masodik . nagyon szeretem es van rajta qc 2 is. szerintem jobb cucc ,mint az anno itt nagy sikeru blitzwolf/az is van ketto:-) es ezzel nem szerettem volna semmilyen vitat elinditani, nekem ez jott be jobban :D

[link]

aukey kabelszett. ennel olcsobban vettem, de ugyse a legolcsobb kabel . nagyon jo minosegu cucc
[link]

ugreen micro usb+usb c kabel, ez is nagyon rendben van
[link]

udv

[ Szerkesztve ]

(#84935) xxxjjjkkk válasza Hali1975 (#84934) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

jakemy tényleg meglepően jó minőség, de azért a kaparós cimkét ellenőrizd
ami abba nincs, arra vettem egy ilyet:
[link]
mindig kitalálnak valami újjat, de ezzel nem tudnak mit kezdeni :)

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#84936) Donki Hóte válasza Tomi_Sci (#84932) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Hát igen, nem minden olcsó, ami kínából jön.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#84937) Hali1975 válasza xxxjjjkkk (#84935) üzenetére


Hali1975
tag

igen megneztek/ajandek volt/, elvileg eredeti:-)
erre en egy ilyet vettem , igaz ez nem a jakemybe valo
[link]

de teljesen rendben van

(#84938) zsiz válasza Hali1975 (#84937) üzenetére


zsiz
őstag

Nem "egyszer használatos" ez a csavar kiszedő? Kicsit félek a kínai szerszámok minőségétől :D

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#84939) xxxjjjkkk válasza zsiz (#84938) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

king tony is az, de az minoségi
Valószínűleg a kissebb csavaroknál nem lesz vele probléma, mivel a csavar anyagán is szeretnek spórolni *:)

*mármint a gearbestessel

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#84940) Hali1975 válasza zsiz (#84938) üzenetére


Hali1975
tag

nem, mar volt hasznalva es minden OK:-)
Nem surun kell hala egnek, de ha igen akkor meg nagyon nagyon:-)
ezert inkabb csak a jo ha van es ennyiert nem zavar,hogy mennyi penz all benne

(#84941) zoli03 válasza xxxjjjkkk (#84930) üzenetére


zoli03
őstag

Az elsővel még nem találkoztam. A második elvileg a Traconos, de én olyat nem láttam egyik helyi villanyszerelő boltban se.

#84931 Donki Hóte: ezen átmegy a facsavar? Nem túl vastag hozzá? Ha csak egy 3-as facsavart hajtok át rajta, szerintem már akkor se sok marad a falából. Vagy van vele tapasztalatod?

(#84942) xxxjjjkkk válasza zoli03 (#84941) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

nehezen tudom elképzelni, hogy ne legyen, képről csak tudnak adni valami hasonlót

amit linkelt a szöges: hát, vékony kábeleket vezetni küszöb mögött mondjuk jó, ha nem merev, maga a szög olyan 1mm lehet, én nem szeretem, inkább telefon kábelre van, egy utp még határeset

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#84943) zoli03 válasza xxxjjjkkk (#84942) üzenetére


zoli03
őstag

Van webshopjuk, kb az összes termék fent van. Kérdeztem is múltkor, hogy van-e nekik, OBO bilincsük volt, ami fent van a webshopjukban, de az már magában is drága, a csavart és a dübelt nem is számoltam. Traconos cuccok mindkét boltban vannak, megkérdezem, hátha hajlandó valamelyik hozni.

(#84944) MarioAna válasza Tomi_Sci (#84908) üzenetére


MarioAna
senior tag

nekem egy G277W-M1 van, de mivel ez a "lélektani" 8cm-t túllépi, így EDC-nek nem használom. Arra a célra kettő Sanrenmu van most úton, egy 7065 SUC - XL és egy 7010 LUI, majd jól összehasonlítom őket a többi kínai "vacakkal", ha megérkeznek. Bár ezekről többnyire jót olvastam, a 7065 szerintem mezei szalonnázó lesz, míg a fekete 7010 sima EDC boríték/doboznyitó/MacGyver.
Kínai márkák közül még egy Enlan-ra kéne beruházni, most ezzel az M011-el szemezek de túltoltam már a bicska vásárlást, úgyhogy még tartom magam (bár tudjuk, hogy ebből és zseblámpából sosem elég) :DDD
Addig ameddig a fenti ként SR nem jön meg, addig egy Gerber BG Scout van nálam mindenre. Szerintem első kínai rendelésem lehetett úgy általában, jó pár éve 3,5k-ért egy eredetit kaptam ebayről, akkor kezdtek bejönni, szerintem még akkor nem is hamisították, most már meg a gagyi verziót sem lehet megkapni ennyiért. Az éle még mindig tart, rohadt könnyű, de mégsem zörög/lötyög, a tömegéhez képest meglepően egyben van.

más: van egy ilyen is kínai CCCP AK Bayonet klón elfekvőben itthon, ami semmire nem való, de tényleg.
Lötyög a fabetét a markolatban (és nem lehet meghúzni, a két csavar csak dísz, mert mind a kettő egyben forog!), van a végén egy kis rögzítő pöcök-gomb aminek van 2-3mm holtjátéka. Plusz drága orosz barátaink szerint még az AK csövére sem lehet feltenni, szóval teljesen haszontalan (én is csak dísztőrnek vettem, na arra pont jó amíg valaki nem veszi le a polcról alaposabban megnézni).

Hogy aktuális ON is legyek kicsi, csinálok egy kis összegzést az elmúlt heti beérkezett cuccokból (amiket még esetleg más nem értékelt itt:
[link] LAMY szerű matt fekete zseléstoll. Meglepően jól fog (Xiaomi Mijia-val és számtalan kínai töltőtollal is összehasonlítva), teljesen jó ennyiért mindennapi használatra. Az anyag tapintása is kellemes, úgy láttam utántöltő betét is van róla 20-as pakkban (bár a Mijiához i van még 3+1, szóval idénre elég lesz a fekete tinta).

Napszemüveg tok: semmi extra, tudja amit kell.

REDMI 3S Prime hátlap: már a másodikat rendelem, az elsőnek úgy 3 hónap után elpattant az egyik sarka, de a telefon nem mozog benne ettől függetlenül. Puha habszivacs egyébként a "fás" rész, nagyon kellemes tapintás, passzol a telefonra.

OUTSUN napszemüveg: túrázáshoz vettem (illete horgászathoz is oké szerintem). Belülről a lencse kékít, amire elsőre furcsa, elég könnyű az egész (kicsit törékenynek tűnik). A hozzá adott tok az első osztályú. Ennyiért biztos van jobb.

2L-es víztasak "water bladder": el volt repedve a kupak mire megérkezett, így folyt a víz belőle, 6$ refundot kértem a termékre, 500Ft-ért pedig vettem a tescoban nyomós szilikont és kívülről leszigeteltem, így teljesen használható. Kerékpárosok/túrázóknak hasznos, ha van a hátizsákban ilyen hely.

Szövet/műbőr öv: elég nagy a csat, ezt leszámítva nincs rá panaszom.

Bluefield vízhatlan zsák vizes sportokhoz, vagy pl hálózsáknak, ruháknak vízhatlan tasak, olcsóbb mint a sportsdirectes/dechathlonos (és tényleg vízhatlan ez is). 20L zöld van nekem, szépen rikít.
Nagytestvére, 75L-ben ez hátizsákba megy, hogy ha az átázik, akkor is teljesen száraz marad benne minden (nagyon nagy!)

Magic Towel: pici szőlőcukor szerű bogyó, ha vízbe teszed akkor egy nedves törlőkendő lesz belőle. Nagyon kawai tasakban van, még jó hogy csomagolva küldik :DDD .

MOLLE rendszerhez kulacstartó: tökéletes, a márkásabb verziónak az olcsóbb másolata. A literes NALGENE pont belemegy.

LIXADA Folding Stove: kompakt mini tűzhely, kempingezés közben jó konzervet, vízilóhomloklebenyt melegíteni, ez direkt "vegyes tüzelésű", tehát nem kell hozzá esetleg egy kempingégőt cipelni.

Olcsó kínai kamásli: szintén olcsóbb mint a decathlonos, vízhatlan és a célt megszolgálja.
Mikroszálas törölköző ez a nagyobb, 70*130cm-es, minden üzleti útra/kirándulásra ezt viszem magammal, teljesen kiváltotta a normál törölközőt utazás esetén.

+1 ráadás:
Fogkrém kinyomó száj kommentár nélkül, teszi a dolgát. :R

[ Szerkesztve ]

(#84945) DeFranco válasza MarioAna (#84944) üzenetére


DeFranco
nagyúr

édes jó Istenem, mennyi csecse cucc :D

jó gyűjtés.

nekem a bg-k közül egy compact scout van, aliról, én is pár éve rendeltem fillérekért, szerintem eredeti, legalább is az eredetihez képest nincs különbség, összevetettem a kettőt. az a baj, hogy csak négyet rendeltem. egyetlen hiánya, hogy nincs rajta clip és nem is látom hogy lehetne rátenni.

tűzhelyből nekem ilyen van, várja már hogy kipróbáljam...

(#84946) Axe Miskolc válasza xxxjjjkkk (#84878) üzenetére


Axe Miskolc
tag

Nem az én dolgom szólni mert vannak itt a témában okosabbak is,de a karcos szemüveget ki kell dobni!
Olyan fénytörések keletkezhetnek amik később gondot okozhatnak.
Legalábbis nekünk ezt mondták oktatáson ( munkavédelmi boltunk van).

(#84947) bippeti válasza MarioAna (#84944) üzenetére


bippeti
tag

Wow, mostanában ritkán olvasni ilyen tartalmas összefoglalókat, köszi! :C
Nem tudom, hogy illik-e ebben a topic-ban ilyet írni, de a mikroszálas törölközőhöz képest db áron is van olcsóbb itthon, illetve úgy látom, hogy éppen akció is van rá (3 db után -1000Ft, vagy ha úgy tetszik, akkor a házhoz szállítás díja). Bár, aki csak egyet szeretne és vidéken lakik és várni is tud, annak jó lesz az ali is. :D

[ Szerkesztve ]

(#84948) TRob1 válasza bippeti (#84947) üzenetére


TRob1
veterán

Vagy most épp a Lidl-ben is van 1699-ért.

¤ R'n'R ¤

(#84949) DJGABI válasza HoTaZo (#84504) üzenetére


DJGABI
addikt

Hétvégén kipróbáltam ezt a csoda olvasót, uhs-1 uSD kártyával írásra meg olvasásra is csak ilyen 5 megát tudott, hát az édeskevés. Nálad normális tempót tud? Lehet az adapter miatt?

Megjött a 18650es venti is [link] élt kb 2 napot. Akksiról működés közben ráadtam a töltést is, utána még egy darabig működött. Aztán csak kb fele erősséggel, meg volt hogy már kikapcsolni se lehetett. Amíg működött mondjuk egyes fokozaton is majdnem túl erős volt. Ja meg asztalra téve szépen eltáncolt, mert nincs talpa... Most van 3.8$ért is mondjuk [link] annyit megérhet

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#84950) Vertigo18 válasza MarioAna (#84944) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszönjük szépen, jó kis összeállítás... Azért az a mágikus törlőkendő marhára érdekelne, hogy hogyan működik! :) Mi van akkor, ha valaki beveszi a "pirulát" és lenyeli? :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.