Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83901) andrisbandi válasza chatran (#83898) üzenetére


andrisbandi
őstag

Szinte bank kártya méretű, készenlétben ritkán kell tölteni.
Csak tartalék telónak használom.
Kb 4-szer volt bekapcsolva, használva. Tökéletesen üzemel. Nagyon hangosra is lehet állítani, és engem is jól hallanak a másik oldalon.

A Youtubon szoktam megnézni működés közben a telókat;
pl AIEK X6

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#83902) daver88 válasza DJGABI (#83894) üzenetére


daver88
aktív tag

amit belinkeltél, ahhoz nem jár az akku...a Digoo-hoz adnak

(#83903) Bendegúz98 válasza Degeczi (#83599) üzenetére


Bendegúz98
senior tag

Nem is kellett sokaig varni a valaszra
Ha csak a miband2-t szamolom majd 10K dodoval szponzoraltak meg, es meg hol vannak a routerek ......

(#83904) pajszer91 válasza DJGABI (#83894) üzenetére


pajszer91
tag

Pont egy ilyet vettem tegnap a piacon 1500 Ft-ért, legalább nem kell rá várni :D Kép

[ Szerkesztve ]

(#83905) DJGABI válasza pajszer91 (#83904) üzenetére


DJGABI
addikt

ja akartam is írni sztem kínai boltba is van ennyiért :D

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#83906) Skillet


Skillet
addikt

Úgy tűnik vissza kellene postázzam a hibás tabletet, akkor visszafizetik a vételárat. viszont az eladó (aliexpress, ONDA) azt írja, a vevőnek kell állnia a költséget.
Szívás.
A kérdésem az, melyik a legolcsóbb módja a tablet Kínába küldésének? Persze biztos módszer kell, ha elvész valahol a pakk, ne menjen az egymásra mutogatás.
Továbbá a befizetett áfa visszaigényléséhez a nav oldalán eddig nem találtam semmit arról, milyen módon tudom feléjük igazolni, hogy visszaküldtem a tabletet.
Gondolom a vámügynöki díjat (2.5e ft) buktam, csak az áfát igényelhetem vissza?
Ha kiderül, hogy mennyi az annyi összesen, lehet, hogy eléggé deficites lesz ez a visszaküldés. Legközelebb iyesmit nem igazán veszek külföldről.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#83907) szjoci válasza Skillet (#83906) üzenetére


szjoci
őstag

Ilyet érdemesebb olyan helyről rendelni ahol paypallal lehet fizetni, mert a paypal téríti a visszaküldés díját. Már ha vissza nem vonták már ezt az "akciót".
A posta csomagkalkulátorával egyszerűen ki tudod számoltatni a költséget.

[ Szerkesztve ]

(#83908) w.miki válasza Degeczi (#83847) üzenetére


w.miki
veterán

Olyan zokni, ami nem titokzokni, vagyis nem a boka alá ér, hanem rövid, éppen csak a boka fölé érő? Ilyet hogyan lehet keresni? Világosbarna színben :DDD

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#83909) pajszer91 válasza Skillet (#83906) üzenetére


pajszer91
tag

Én telefonnal fürödtem be, a befizetett áfa visszaigénylésére nekem valami 5k Ft-os díjat mondtak telefonon a postánál,úgyhogy maradt náluk. A vámügynöki szolgáltatás díját meg vissza nem adják.

(#83910) woodworm válasza pajszer91 (#83909) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem áfa visszaigénylésével közvetlenül a navhoz kell fordulni. A posta erre ugyanúgy díjat számol fel.

(#83911) petipetya válasza w.miki (#83908) üzenetére


petipetya
nagyúr

Idehaza sportzokni néven láttam ilyet, amely a normál és a titokzokni között volt félúton.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#83912) zolikaDB válasza w.miki (#83908) üzenetére


zolikaDB
veterán

Magyar neve: bokazokni, lelohelye: Tesco es kinai uzletek. Baromi olcso.

(#83913) fecus


fecus
őstag

Lehet, hogy másnak ismert, de egy érdekes dolog történt velem:
Licitáltam egy cuccra. Elnéztem a szállítási díjat. Írtam az eladónak, hogy törölje a licitet. Visszaírt, hogy törölve lesz. Az aukció végén kérte a gép, hogy fizessek. Írtam az eladónak, hogy mikor törli.
Közben nyertem egy másik licitet. Elmentem fizetni. A hibás én vagyok, mert nem figyeltem. Nyomogattam a gombokat és hopp kifizettem a másik cuccot is úgy, hogy a képernyőn a másodszor nyert áru képe volt, de az item 2 volt és a szállítás is megjelent. (írom és felismerem ezt utólag :W ).
Szerintem itt az ebay vezetett meg a fizetős oldallal. (igen minden betűt el kell olvasni)
Az áru +400Ft-omban van, ill gondolom megkapom a drágább cuccot is, így nem dőlök a kardomba, csak érdekesség.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#83914) jerry311 válasza fecus (#83913) üzenetére


jerry311
nagyúr

Tehát az ebay / paypal a hibás mert nem olvastad el mit fizetsz ki? :C

(#83915) Flexy90


Flexy90
senior tag

Xiaomi Air Purifier-t honnan lenne érdemes venni? Lehet valahol EU raktáron?

- GearBesten, lepontozni kb 34 000 Ft-ig tudom, erre jönne még az áfa meg a DPD-s vámeljárási díj ami nem tudom mennyi.. (vki esetleg?)
- Xiaomishop.hu - 53 990 Ft + pk - 5-14 nap szállítással, viszont extra ktg nincs. +Itthoni garancia.

Aki vett már, honnan vette? :)

Xiaomi Fan

(#83916) gabyka válasza jerry311 (#83914) üzenetére


gabyka
aktív tag

Azt nem látom, hogy ezt írta volna, inkább tanulságot vont le belőle...

(#83917) jerry311 válasza gabyka (#83916) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szerintem itt az ebay vezetett meg

Mi ez ha nem az ebaz hibáztatása?

(#83918) Keef_Lee válasza zolikaDB (#83912) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

... és baromi magas a műanyag tartalma :)

(#83919) mzso válasza tipuka (#83879) üzenetére


mzso
veterán

Én is, de nekem 0.9 USD. Te jobban jártál. (Bár lehet, hogy a Paypal kihozza neked ugyanannyira :DDD )

(Mostanában legtöbbször eszembe se jut az ebay-re ránézni, csak ha nem találok valamit az alin)

(#83920) dugesz77 válasza w.miki (#83908) üzenetére


dugesz77
őstag

Zoknikból én szinte csak Decathlonos használok. Hírlevélbe szoktak küldeni ingyen kiszállítós kupon. Útóljára a strand volt de az előző héten lejárt :((( .

[ Szerkesztve ]

(#83921) fecus válasza jerry311 (#83914) üzenetére


fecus
őstag

Részben igen.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#83922) dugesz77


dugesz77
őstag

SONOFF wifis, érintős falikapcsoló egész jó akcióban van most BG-n. Csak arra kell figyelni,hogy EU-s legyen alul kiválasztva.

[ Szerkesztve ]

(#83923) w.miki válasza petipetya (#83911) üzenetére


w.miki
veterán

tényleg, sport/futó zokni, bár nem barna, és úgy nézem, gumis szárú
Mozgásérzékelős E27 foglalatú égőt vett már valaki?
A kamrába szeretnék, olyat, ami nagyon érzékeny, ha lehet 360(?) fokban érzékeli a mozgást, mert az ajtó mellett van a foglalat. (Lidl-s elemes volt eddig, de már lemerül, és nem elég erős a fénye)

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#83924) asdf_ válasza Skillet (#83906) üzenetére


asdf_
veterán

Posta, nem szabványos levél 1kg. alatt, elsőbbségi ajánlott 5340 Ft.. A csomagot és a CN2X nyomtatványt lefotózod a tuti kedvéért, de a feladós papirnak elvileg elégnek kell lennie az áfa visszaigényléséhez (plusz persze az eredeti papir is, hogy anno befizetted). Arra vigyázz, hogy ha elveszik/sérül a csomag valami max 12 ezret térítenek csak.

(#83925) fecus válasza dugesz77 (#83922) üzenetére


fecus
őstag

Sehol sem találom, hogy hányas dobozba megy bele. Még az itead oldalán sincs adatlap. Az biztos, hogy a 86mm-es szélesség nagyobb mint a most nálunk felszerelt kapcsolók mérete. Nem tudnám kicserélni ahol egynél több kapcsoló van egymás mellett.
Erre is kell figyelni!

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#83926) HoTaZo válasza dugesz77 (#83920) üzenetére


HoTaZo
őstag

A 3db az valóban 3darab (mosógép manó kompatibilis) vagy akkor a másiknál miért van 3pár?
:DDD

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#83927) Jofi81 válasza Jofi81 (#83737) üzenetére


Jofi81
őstag

Mára feltöltötték a készleteket, úgyhogy rendeltem is gyorsan egy fekete táskát.

(#83928) dugesz77 válasza HoTaZo (#83926) üzenetére


dugesz77
őstag

A 2db-s az egy pár a 3db az 3 pár. De igaz ennél pl. a megnevezés 3db oldalt ismertetőben meg 3 pár :D

(#83929) bandigyerek válasza w.miki (#83923) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Anno a Lidl-ben vettem egy e27 foglalatba való 230V -os "búbos" fajtát. Jól működik. 2,5 magasan van az ajtó felett. 3 méterről észrevesz.

(#83930) dugesz77 válasza fecus (#83925) üzenetére


dugesz77
őstag

EU standardnak hirdetik szinte biztos,hogy a 65-ös doboz kell neki. Nálam van EU Livolo és Sesoo kapcsoló is és tökéletesek ebbe a méretben. De rákeresek hátha ráakadok a Sonoffra , hogy biztos legyen...

Sesoo-val vigyázni kell,mert én rendeltem 4 kapcsolót de direkt kettesével és meg is írtam,hogy külön csomagolják,mert ez már áfahatár feletti lenne, erre berakták egy csomagba :((( Meg is akadt természetesen.
Úgy néz ki elfogadták,hogy csak az egyik csomag fizetéséről küldtem be papírt így átjött a 47$-os csomag :U

[ Szerkesztve ]

(#83931) w.miki válasza bandigyerek (#83929) üzenetére


w.miki
veterán

az a baj, hogy nekünk oldalt van, a fal mellett a foglalat.
Vagyis oldalra is látnia kellene a mozgás érzékelőnek.
Lehet inkább egy hang érzékelőset választok.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#83932) HoTaZo válasza dugesz77 (#83928) üzenetére


HoTaZo
őstag

Fel se merült volna bennem a kérdés, ha a linkelt oldaladon nem lenne egymás mellett nem is egy ilyen darab, pár mintának.
Amúgy jók a zoknijaik, szeretem őket, nem is drágák, az ingyen szállításos kuponnal meg kimondottan jó üzlet.
Mondjuk én, ha Miskolcon járok a kozeleben, akkor szoktam benézni hozzajuk.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#83933) Skillet válasza asdf_ (#83924) üzenetére


Skillet
addikt

köszönöm.
eléggé necces a dolog. akkor értéknyilvánítás is kellene, az meg plusz pénz. így is min 5340-et + 2500-at bukok rajta... meg még ki tudja.
lehet, hogy egy partial refundra kellene próbálni vinni az ügyet. :F
majd még meglátom.
ha nem lett volna a vám, akkor azért valamivel kellemesebb lenne a dolog.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#83934) fraba válasza xxxjjjkkk (#83799) üzenetére


fraba
aktív tag

hordozható oszcilloszkóp engem is érdekene. van valami kipróbált darab?

(#83935) mzso válasza w.miki (#83923) üzenetére


mzso
veterán

360 fokban max a rádiósak fogják. Az infrások a 1080-at is nehezen hozzák.

Azt kell még észben tartani, hogy búrában az infrás egyeltalán nem jó, mert nem lát át ratja. (sem üvegen, se műanyagon)

Bár kamrában nem hinném, hogy fontos, de amik nekem ilyen olcsó lyukas bordás műanyagosok azoknak elég ocsmány fénye van ilyen zöldes árnyalattal. A drágább sima lapítottabbnak szép fénye van.

[ Szerkesztve ]

(#83936) w.miki válasza mzso (#83935) üzenetére


w.miki
veterán

tehát akkor hang érzékelős legyen?
Vagy rádiós? Létezik ilyen?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#83937) mzso válasza w.miki (#83923) üzenetére


mzso
veterán

(#83936) w.miki
"tehát akkor hang érzékelős legyen?
Vagy rádiós? Létezik ilyen?"

Ha nincs búra lehet pir-es is, de csak akkor fog bekapcsolni ha már beléptél a helységbe. (Esetleg ha érzékeli a kezed a kilincsen, ha befele nyílik az ajtjó)

A rádiósból van a legtöbb. Azzal meg az lehet a baj, hogy ajtón keresztül is érzékelhet. Olyanom csak szabályozható érzékelőből van amit beszereltem egy lámpába. Minimumon is ritkán bekapcsol.

A hangérzékelőset egyáltalán nem ismerem.

De aligha nem több infót kapsz a LED-es témában.

[ Szerkesztve ]

(#83938) tipuka válasza mzso (#83919) üzenetére


tipuka
addikt

euróm és dollárom van, így is CAD-ba váltottam, de 2 venti volt 1,35€, :DDD

(#83939) w.miki válasza mzso (#83937) üzenetére


w.miki
veterán

Rádiósból tudsz egyet ajánlani, Aliről?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#83940) mzso válasza w.miki (#83939) üzenetére


mzso
veterán

Olyat még nem vettem, mint mondtam. Kérdezd meg a ledes topikban, kinek jött be honnan.

(#83941) Beni2360 válasza fecus (#83925) üzenetére


Beni2360
félisten

Mindenképpen menetes doboz kell neki mivel nincsenek körmös kapaszkodójuk.A sima menetes 60 dobozba vagyis a belső mérete a 60, a szélesebbe már nem passzolnak a menet lyukak. Én simán körbefúrtam a régi dobozt, ki pucoltam a gipsztől a lyuka és ment bele az új menetes. Ügyesen a végin semmi nem látszok.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#83942) Beni2360 válasza w.miki (#83931) üzenetére


Beni2360
félisten

vegyél egy sima mozgás érzékelőt és szereld közvetlen a lámpa alá hosszában és máris oldalra érzékel.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#83943) w.miki válasza Beni2360 (#83942) üzenetére


w.miki
veterán

? ezt nem igazán értem? pontosan mire gondolsz?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#83944) daver88 válasza w.miki (#83943) üzenetére


daver88
aktív tag

sima mozgásérzékelő...például

az ajtóra nézzen...

[ Szerkesztve ]

(#83945) Nirvatti


Nirvatti
tag

ARILUX mozgásérzékelős éjszakai fény most csak 1107 Ft a Banggoodon.
Annyi jót írtatok róla, hogy ennyiért nem tudtam ott hagyni.

[link]

szerk.: még 18 óráig elérhető ezen az áron.

[ Szerkesztve ]

(#83946) fant0mi válasza Nirvatti (#83945) üzenetére


fant0mi
addikt

De jo hogy irtad. Berendeltem meg kettot. En meg anno a duplajaert vettem. Bevalt, imadjuk, hogy ejjel nem kell a wcben villanyt gyujtani.

(#83947) hdanit610 válasza Nirvatti (#83945) üzenetére


hdanit610
aktív tag

Nekem most 2500-ért hozza. :(

(#83948) Nirvatti válasza hdanit610 (#83947) üzenetére


Nirvatti
tag

Váltsd át kínai raktárra.
EU-ból ~2500 Ft.

(#83949) Druss válasza Nirvatti (#83945) üzenetére


Druss
aktív tag

+1 :R

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#83950) Beni2360 válasza Nirvatti (#83945) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi egy rendelve. :C

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.