Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#182451) draco31 válasza tillatrilla (#182450) üzenetére


draco31
veterán

Egy 2106-as Lada, szóval ott vannak néha kérdések :DDD
Keresgélek esetleg akkor valami olcsóbb cuccost.

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#182452) Digitalpimp válasza draco31 (#182451) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Mondanám, hogy vegyél ilyet mert ez a tuti, de sajnos horror ára van. [link]

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#182453) Breki


Breki
veterán

Sziasztok

Most sok helyen akciósak a fűtőszálas mellények kabátok, kint is itthon is.

Van ezekről már konkrét tapasztalat?
Jól jönne a 18 fokban


Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#182454) notika77 válasza Breki (#182453) üzenetére


notika77
senior tag

Biztos kell ez már 18 fokban? Nem elég egy pulóver? Nálam most ennyi van a szobában. A kéz- és a lábfejem azok, amik örülnének valami ruhafélének (pl. zokni :)) úgy, hogy reggel 5 óta a gép előtt ülök pár rövid megszakítással. Gondolom a 18 fok valami közintézményben való (ülő)munkára utal, mert ha lehet mozogni, akkor ~12°C-tól nálam már rövidnadrág+póló a hosszútávú viselet (1-2 óra még 8°C körül is OK).

[ Szerkesztve ]

(#182455) sherlock82


sherlock82
senior tag

Sziasztok, van olyan topik itt a forumon ahol internetes vásárlással kapcsoltban árfolyam átszámítás problémát lehet esetleg megvitatni?

köszönöm előre is.
:)

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#182456) V/ válasza sherlock82 (#182455) üzenetére


V/
titán

Mi a konkrét probléma, hol vásároltál és mivel fizettél?

(#182457) vacs válasza Breki (#182453) üzenetére


vacs
veterán

Tavaly disznó vágáskor a böllérünk használt ilyen mellényt, nem is fázott! :D

(^)(>.<)(^)

(#182458) Digitalpimp válasza vacs (#182457) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Főleg, ha belülrről meg fűtötte az 52 fokos hp. ;]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#182459) edk- válasza Breki (#182453) üzenetére


edk-
őstag

Nekem van. Azt tapasztaltam, hogy csak akkor ér valamit, ha még egy réteg van fölötte. Különben kifelé sugározza a meleget. És persze nem mindegy, hány fűtőzóna van benne és hol.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#182460) Breki válasza notika77 (#182454) üzenetére


Breki
veterán

Biztos
Igen erről van szó. ülőmüonka 8 órán át-

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#182461) Breki válasza edk- (#182459) üzenetére


Breki
veterán

Köszi a visszajelzést.

Neked milyen van és meddig bírja egy aksitöltéssel?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#182462) edk- válasza Breki (#182461) üzenetére


edk-
őstag

Ez a banggoodos, szerintem 1-2 órát megy a powerbankről, majd megnézem pontosan.

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#182463) Dzsolo válasza Breki (#182453) üzenetére


Dzsolo
senior tag

Szia,

Nekem pont ma jött egy 15 fűtőszálas változat, [link] tapintásra igaz a dolog meg van mindegyik, nagyon kellemesen csalódtam benne este majd kiprobálom mert nincs nálam powerbank elvileg 7 napos szállítással érkezett volna de 14 apos lett :D Van egy 20e -es meg egy 10e bankom majd letesztelem milyen. Mondjuk én csak azért rendeltem hogy legyen :D meg ki tudja mit hoz a jövő :) Külön kapcsolható elől-hátul plusz 3 fokozat mindegyik oldalon.


[ Szerkesztve ]

(#182464) csibe1 válasza Breki (#182461) üzenetére


csibe1
addikt

Arra figyelj, hogy a méretek a kínai népekre vannak szabva: a 4XL-es felel meg az európai L-es méretnek.
Banggoodon is elég sokan panaszkodnak miatta a véleményeknél, hogy kicsi lett a mellény.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#182465) sherlock82 válasza V/ (#182456) üzenetére


sherlock82
senior tag

https://www.riekercipobudapest.com/

innen rendeltek 2 db táskát aminek az ára 13,000 ft volt darabonként.
Plusz posta ami olyan 4 - 5 ezer ft.
a rendelést követően az oldal átirányított az otp direkt honlapjára, ahol kínai pénzemben lett levonva a táskák ára ami összesen 60,000 Ft.- ba került.
Mit lehet ilyenkor tenni szerinted?

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#182466) xcvbxcvb válasza sherlock82 (#182465) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Hát elég "érdekes" webshop. Egy magyar webshopnál furcsa hogy ki tudsz választani másik pénznemet . Szerintem vagy átverés vagy kínából rendeltél.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#182467) bandigyerek válasza sherlock82 (#182465) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Bank. Azonnal.
Egyre több ilyen csaló oldal van. Ha egy oldalnál nincs a kapcsolatnál semmi, adószám cím, cégnév amit le lehet ellenőrizni, az kamu.

(#182468) vacs válasza sherlock82 (#182465) üzenetére


vacs
veterán

Biztosan az otp oldalán fizettél, vagy csak egy ahhoz hasonló felületen?

(^)(>.<)(^)

(#182469) V/ válasza sherlock82 (#182465) üzenetére


V/
titán

Vedd fel a kapcsolatot az OTP-vel hogy pontosan mennyit zároltak, a Jüan árfolyamot rosszul számolták, a piaci árfolyam 59,7379 Ft. 30K az 489,99 Jüan.
Egyébként meg azt írják hogy 30000 Ft felett ingyen a szállítás

(#182470) sherlock82


sherlock82
senior tag

Beszéltünk az otp - vel, a kártyát letiltották, vettek fel egy jkv.-t.
azt mondták majd 15 napon belül értesítenek, hogy visszaadják e vagy vissza szerzik e a pénzt.
mondjuk azt kötve hiszem, hogy ebből látunk akár táskát akár pénzt.
( mert aztán kuxva fontos volt a 27. táskát megrendelni )

vacs

igen, azon mert az otp - s nő aki telefonon diszpécser volt mondta hogy látja a levonást.

xcvbxcvb

ki lett választva a rendelés aztán onnan otp direkt oldalára irányított át aztán kiírta hogy mennyi az összeg kinai pénzben.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#182471) qqcqqc válasza sherlock82 (#182465) üzenetére


qqcqqc
őstag

Bocs, de tanulópénz.
És nagyon remélem, hogy visszakapja, aki kifizette.
Semmi adat, hogy ki üzemelteti, a kapcsolat-vevőszolgálat is csak egy beágyazott üzenő felület, nincs telefonszám, nincs email cím.
Ilyen webshop Magyarországon hivatalosan nem üzemelhet a fogyasztóvédelmi szabályok alapján. De, miután nem magyar és nem is EU-s domain (.com a vége), így nem sokat tudnak tenni az ilyenekkel.

(#182472) sherlock82 válasza qqcqqc (#182471) üzenetére


sherlock82
senior tag

Én is ezt mondtam, hogy erre már keresztet lehet vetni, 0 elérhetőség az üzemeltető felé. Ez jót nem jelent.
plusz bankkártya költség ami szintén jópár ezer ft.

Köszönöm mindenesetre a kedves szavakat.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#182473) V/ válasza sherlock82 (#182470) üzenetére


V/
titán

Valójában a kártyát nem kell tiltani, anélkül is vissza tudják szedni a pénzt, de nekik ez a könnyebb megoldás és fizethet az ügyfél.
De amikor jött az az OTP direkt felület volt a fizetés jóváhagyás engedélyezése? Mert ha igen akkor nem indokolt a letiltás, mert akkor már a bank felelőssége az átveréses pénzleszedés, hiszen ők kötöttek szerződést a fizetési felületre azzal a céggel..
Neked akkor nem 489,99 Jüan hanem a duplája volt kiírva?

[ Szerkesztve ]

(#182474) Dluinet válasza sherlock82 (#182472) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Mivel OTP, ezért van egy kis esély, mert van rá külön emberük.
Külföldre ment a pénz, ezért nem azonnali az utalás (nem másodpercek alatt írják jóvá), ez megint plusz esély.
Hétvégén történt, ilyenkor még lassabban mennek a pénzek, ez növeli az esélyetek.
Nem utalás történt, hanem kártyatársaságon keresztül történt az ügylet, így megint növekedett az esélyetek.
Hétvégén történt a pénzváltás, amit sokan hétfő reggel számolnak el, ez is jót jelent.
Nem Európai pénz váltása, tovább rontja a csaló esélyeit.
Kb 0%-ról, olyan 20%ra javult az esélyetek, hogy visszakapjátok a pénzt.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#182475) V/ válasza Dluinet (#182474) üzenetére


V/
titán

Sosem azonnal megy el a kártyás fizetés és mindegy hogy belföldi vagy külföldi, a kereskedő bankjának le kell kérni és 2-5 nap mire teljesül az utalás, persze ha lekéri a kereskedő.
Itt az gond hogy OTP kártyás fizetési kliens van használva és az csak szerződéssel lehetséges, szóval annyira nem lehet kamu a cég, mert nagyon sok céges információ kell a szerződéshez és azért van egy biztonsági kockázat ellenőrzés is a banknál, pontosabban annál a az OTP-s cégnél akihez ez tartozik.
Szóval igencsak vissza tudják szerezni a pénzt, mert felelősség rajtuk is van.

[ Szerkesztve ]

(#182476) sherlock82 válasza V/ (#182473) üzenetére


sherlock82
senior tag

Én nem voltam ott mikor történt ez az eset, csak utólag mondták, hogy mi történt.

Rendelést követően jött egy e mail hogy mennyi ft ban az összeg ( 30.000 ft körüli összeg volt kiírva az üzenetben ez is lett volna a reális ) és mikor a fizetés volt kiírva az otp direkten akkor 60,000 ft nyi jüan vot megadva. de hát a kedves usernek fogalma sem volt, hogy 1 jüan mennyi magyar ft. :U

Dluinet
Hát reménykedjünk, hogy valami történik azért. :R

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#182477) edk-


edk-
őstag

Az a jó hírem van, hogy mivel biztosan nem küldenek semmit, a kártyatársaságon keresztül Chargeback eljárással vissza lehet szerezni a pénzt. Az OTP-nek is van erre folyamata, feltétlenül ezt kell kérni.

,,A chargebacket kérhetjük a bankfiókban, de érdemes átböngészni a bankunk weboldalát, mielőtt nekiindulnánk. Az OTP Bank felületén például akár online is elindíthatjuk az ügyet, s ehhez a netbankba sem kell belépni. Ha nem találjuk meg a szükséges nyomtatványt, érdemes telefonon érdeklődni a teendőkről.''

https://bank360.hu/blog/mi-az-a-chargeback-es-visszakerhetem-e-ezzel-a-befizetett-nyaralas-arat

Azt nem értem, hogy jön a képbe az OTP felülete, mivel az oldal a saját felületén kéri a kártyaszámot:
A Rieker magyar webshopja egyébként: https://rieker-eshop.hu/

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#182478) synar


synar
őstag

Sziasztok! Tudtok ajánlani utántöltős olajspray-t, ami nem csepeg és nem szárad be? Köszönöm a választ előre is.

(#182479) sherlock82 válasza edk- (#182477) üzenetére


sherlock82
senior tag

Köszönöm szépen, holnap ez lesz az első dolga a sértettnek.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#182480) sherlock82 válasza edk- (#182477) üzenetére


sherlock82
senior tag

Megtörtént ez az igénylés. köszönöm mégegyszer a segítséged.

úgy jön szóba az otp felülelete, hogy a kedves user aki rendelt kitöltötte azt a felületet amit te belinkeltél és ezt követően belépett az otp direkt alkalmazásba és akkor látta hogy 2 x annyi pénzt vontak le kínai jüanban meghatározva mint amit feltüntettek a honlapon volt forintban meghtározva.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#182481) V/ válasza sherlock82 (#182480) üzenetére


V/
titán

Ha ez így van akkor amit írtam annak 90%-a sztornó.
Az hogy az OTP netbankjában mit lát az más sztori, de ha nem gondolkodott el hogy nem fizethet a 2 táskáért közel 1000 jüan-t akkor az némi probléma, nem kellet volna rányomni a fizetésre amíg nem deríti ki hogy akkor miről is van szó, elve az hogy miért váltott jüanra.
Úgy nehéz a segítség ha lényeges információkat te sem tudsz, eleve ha 30 fölé megy nincs szállítási költség szóval nem kerek a dolog. Az sem írtad hogy az OTP mennyi pénz lát konkrétan zárolva, az sms értesítés néha nem szokott jó lenni.

[ Szerkesztve ]

(#182482) sherlock82 válasza V/ (#182481) üzenetére


sherlock82
senior tag

Sajnos csak fél informácioval rendelkeztem. : (

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#182483) Dr.NX válasza sherlock82 (#182482) üzenetére


Dr.NX
addikt

Pedig ezzel a nicknévvel... :)

Elfogadom a sütiket.

(#182484) sherlock82 válasza Dr.NX (#182483) üzenetére


sherlock82
senior tag

Ja, jogos. :D
Az otp egyébként készséges volt, de ígérni nem ígértek, majd tájékoztatnak, hogy mire jutottak. ( 15 napon belül )

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#182485) ozono


ozono
csendes tag

Hasonlo tortenet csak cipovel. Onnantol lett gyanus, h dupla annyit vontak le, mint amit ft-ban kiirtak. A csalok szerintem ott rontottak el, h nem aktualizaljak az arfolyamot folyamatosan igy az 1-2 eves scammer oldalon meg regi átváltással szamol. Hej amikor meg 200 volt a dollar... Utolag megnezve jobban az oldalt persze lathato, h semmi erdemleges kontakt info.
Egybol irtunk a Revolutnak, vasarlasrol bekertek infot, de meg nem tortent tovabbi elore lepes.

(#182486) sherlock82 válasza ozono (#182485) üzenetére


sherlock82
senior tag

Kb. mennyi ideje írtatok nekik?

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#182487) Breki válasza csibe1 (#182464) üzenetére


Breki
veterán

Igen tudom, köszönöm, korábban nagyon sok ruhát rendeltem kintről még slim fit-es öltönyt is -)

Jobban bevált mint az itthoni

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#182488) w.miki


w.miki
veterán

Fejlámpát milyet vennétek? Kínából (ha még megéri) vagy itthonról?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#182489) Kicsirics77 válasza w.miki (#182488) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nekem ez van de én még kb 5k-ért vettem 2 éve
brutál jó éjszka,még a sima vörös fénnyel is lehet látni rendesen.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#182490) FingR86 válasza sherlock82 (#182470) üzenetére


FingR86
őstag

haverom ugyanígy járt

https://www.lowabakancs.com

ezen az oldalon rendelt 2 bakancsot, vmi irreálisan nagy kedvezménnyel
2 bakancs vmi 30 ezerre jött ki, de a levonásoknál már több szerepelt jóval.

semmilyen válasz nem érkezett neki az oldaltól, várt kb másfél hónapot, hátha megjön.
megunta, bement az otp-hez személyesen, elmondta mi a helyzet, kivizsgálták az ügyet és pár napon belül visszafizették neki a teljes összeget. Az már nem rémlik, hogy a kártyáját neki is tiltották e, ha fontos valakinek, akkor megkérdezhetem azt is.

[ Szerkesztve ]

(#182491) sherlock82 válasza FingR86 (#182490) üzenetére


sherlock82
senior tag

Köszönöm szépen, hogy írtál, reméljük lesz valami pozitív fejlemény nálunk is.

Ma 30,000 ft ot felvettünk személyivel az otp ben. 990 Ft ot fel is számoltak érte. :((

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#182492) edk- válasza sherlock82 (#182491) üzenetére


edk-
őstag

Azért is jó Revoluttal fizetni online, mert ilyen esetben egy mozdulat a virtuális kártya újragenerálása, a fizikai bankkártya pedig nem kompromittálódik.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#182493) motrola válasza w.miki (#182488) üzenetére


motrola
aktív tag

[link] Én ebből választottam és mindegyik jól működik. Erős fénye van. Az akku cserélhető ha esetleg tönkremenne, még nem volt rá szükség.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#182494) ozono válasza sherlock82 (#182486) üzenetére


ozono
csendes tag

kb 20 napja

(#182495) edk- válasza motrola (#182493) üzenetére


edk-
őstag

Ilyen nekem is van (a legegyszerűbb modell), korrekt.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#182496) w.miki


w.miki
veterán

Köszi szépen az ajánlásokat fejlámpa ügyben. :R
Én ezeket nézegettem:
Bikight LX200 - 17 USD
Bikight XST-218 - 15 USD
Ezek milyenek lehetnek?
Minél kisebbre összecsukhatót szeretnék, ami kevés helyet foglal, de azért jó fényt ad.
BG-re van kuponom.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#182497) draco31 válasza w.miki (#182496) üzenetére


draco31
veterán

Ezeket pont nem lehet összecsukni a széles ledcsík miatt.
Nyáron volt egy akció, akkor ebből 2db volt 5000 pénz környéke ingyen eu raktárral. Ez pici, kb 2 gyufásdoboz.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#182498) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!
A lightin thebox webáruházról bárkinek bármilyen tapasztalata?

előre is köszönöm szépen

(#182499) Beni2360 válasza w.miki (#182496) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem tele van a hocipom a BG pontokkal és kuponokkal. Szinte semmire sem lehet bevaltani. Ezek még amúgy is akciosan és oda semmi kupon nem jó. Próbáld ki. Vagyis fogadja de egyből az eredeti árból számol. :W

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#182500) solti válasza balazs1956 (#182498) üzenetére


solti
senior tag

sok sok évvel ezelőtt rendeltem onnan, minden rendben volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.