Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#182201) st6969 válasza nimfas (#182198) üzenetére


st6969
őstag

Akkor okosotthon eszközöket nem nagyon szeretsz telepíteni gondolom? Ott ugye az összes okosrelé folyamatosan feszültség alatt van, hogy online tudjon lenni. Emiatt utálom én is ezeket...
Van egy olyan Xiaomi lámpám, amit fali kapcsolóval (=fordított működésű nyomóval) úgy tudsz vezérelni, hogy egy nyomásra státuszt vált: tehát folyamatosan feszültség alatt van, ha billented a nyomót, azzal egy pillanatra megszakítod, így státuszt vált (ha le volt kapcsolva felkapcsol, ha fel volt, akkor meg le). Külön lehet kapni hozzá ilyen nyomót. Így távolról is folyamatosan elérhető, vagy akár telefonról, akár BT-s dimmerről vezérelhető. Ezt a hozzá való fali nyomót egyébként ki is tudod "akasztani" lenyomott állapotban (tehát amikor a feszültséget megszakítja), ha hosszabb időre (pl. nyaralás) távozol.

(#182202) donbig válasza zeon.hu (#182184) üzenetére


donbig
tag

Nekem egy távirányítós dugaljjal van megoldva, sajnos ez a mozgásérzékeklős megoldás nem jutott eszembe, de tetszik az ötlet. :K

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#182203) Beni2360 válasza donbig (#182202) üzenetére


Beni2360
félisten

Lehet a kettőt kombinálni, hogy ne legyen a trafó állandóan áram alatt. :B
Nekem egy 5V-s alu házas 50 cm-s led csik van az asztal felett a szekrény alján ami közeli kéz mozdulatra felkapcsol 3 fele szín hőmérséklettel és kipacsolni is laza legyintes az érzékelő közelében.
Ilyen van a TV mögött is, háttérvilágítasnak. Én meg 21 Apr. 4,85$ vettem. - 90 c kupon.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#182204) donbig válasza Beni2360 (#182203) üzenetére


donbig
tag

A Tv mögött is távirányítós megoldás van. Viszont a kávéfőző fölötti 45-ös szekrényből kimaradt a led szalag, oda jó megoldás lehet, a kávéfőző van csak alatta. Ahogy láttam, van 40cm-es is. Köszönöm az ötletet.

[ Szerkesztve ]

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#182205) Beni2360 válasza donbig (#182204) üzenetére


Beni2360
félisten

Én is anno 30 és 50 cm vettem egy 50 cm el volt gorbulve szép íves volt azt rögzítettem a fali tartó állványra. Egynek el volt vágva a vezeteke mindkettőt cserélték küldött másikat helyette. De csak még egy van felszerelve. :U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#182206) digitalentum


digitalentum
csendes tag

Ha a teraszon vagyok, nem hallom a kapucsengő hangját. Van valamilyen vezeték nélküli kütyü, megoldás erre a problémára (linkkel, ha lehet ;-) ?!

[ Szerkesztve ]

Nagyon vonzónak találom a gravitációt. Elfogadom a sütiket, de krémtorta is jöhet!

(#182207) nagysz válasza digitalentum (#182206) üzenetére


nagysz
tag

[link]

;]

(#182208) notika77 válasza digitalentum (#182206) üzenetére


notika77
senior tag

Ez talán segít elindulni: [link] ;]

szerk.: Eh, lassú voltam ;)

[ Szerkesztve ]

(#182209) digitalentum válasza notika77 (#182208) üzenetére


digitalentum
csendes tag

nagysz & notika77 - humorérzékét díjazom, de abszolút hallásom van. Más megoldás kell. :K

Nagyon vonzónak találom a gravitációt. Elfogadom a sütiket, de krémtorta is jöhet!

(#182210) notika77 válasza digitalentum (#182209) üzenetére


notika77
senior tag

Évekkel ezelőtt nézegettem, a vezeték nélküli csengőket, akkor volt olyan, hogy több jelfogadó (receiver) volt és ezek továbbították/felerősítették (relay/repeater) a bejövő jelet és így már a csengőgombtól (jeladótól) takart helyen is képes volt jelezni a csengő, mert a közbülső csengő ezt lehetővé tette. Most nem találtam erre utalást a pár megnézett termék leírásában, de lehet, hogy azért, mert ez már alap.

keresőszavak: wireless doorbell relay vagy repeater

(#182211) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!

Ez a csomagom (ECSCCA0000349959) egy ideje tracking szerint már magyaroroszágon van, de nem mutat semmilyen plusz postás, express one-os nyomkövetőt.
Honnan tudom kideriteni, hogy hol várakozhat éppen?
Aliexpress rendelés.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#182212) Janusz001


Janusz001
őstag

Hordozható rádiót tud valaki ajánlani?

(#182213) V/ válasza szpeti40 (#182211) üzenetére


V/
titán

Pont tegnap írtam erről kétszer is az AlIExpress topikban.
Ez egy Budapesten feladott üzleti e-kereskedelmi levélként menne hozzád, ami azt jelenti hogy az országon belülről a Magyar Postához kerülő küldeményeket (belföldi) nem kell vámolni és ezért díja sincs. Viszont nyomkövetési száma sem lesz.
ECSCCA00-sokat Nézd itt mert ez nem postai nyomkövetési szám, a megérkezés után (Arrived Budapest) látod hogy Arrive at local delivery office azután 2-6 munkanap a kézbesítés

Megnézve a tiedet már meg kellett volna kapnod, ha ma sem lesz a postaládában akkor esetleg kapd el a postást, mert ez ki kellett volna már vinni, ha pedig nem fér bele a postaládába akkor hagynia kellett volna értesítőt, ha nem tud róla semmit akkor be kell menned a helyi postára és ezt a nyilvántartási szám nélküli levelet keressék meg a címed kézbesítő körzetének dobozában vagy ennek a körzet postásnak dobozában, vagy amiben tárolják a küldeményeket

[ Szerkesztve ]

(#182214) szpeti40 válasza V/ (#182213) üzenetére


szpeti40
addikt

Munkahelyre rendeltem, eddig megjött ide minden. Akkor lehet felhívom a postát, csak van valami ilyesmi telefonszámuk.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#182215) nagysz


nagysz
tag

Sziasztok,
rendeltem egy cuccot Aliexpress Standard Shippinggel, el is küldték. Elviekben ez a szállítási mód nem vámolós/áfázós. Viszont a csavar az, hogy maga az áru nem tartalmaz áfát. Ilyenkor mi várható, le fogják vámolni? Ha igen, kicsoda ?

(#182216) Gézengúz válasza Janusz001 (#182212) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nagyjából vagy 2 éve rendeltem, Édesanyámnak.
Jól bírja, egész használható.
[link]

(#182217) V/ válasza szpeti40 (#182214) üzenetére


V/
titán

Hiába hívod, mint írtam nincs azonosítószáma nem tudják megmondani, fel kell túrniuk a tárolóhelyeket és a név cím alapján beazonosítani, nem fog azonnal elmenni a telefonnal a kezében. Ha munkahelyre kérted akkor oda vinni fogják, lehet hogy már ott van.

(#182218) V/ válasza nagysz (#182215) üzenetére


V/
titán

A postai díjmentes (nem vámolós/áfázós) AliExpress Standard szállítás csak 150 €-ig élő, ez írtam már az AliExpress topikban is párszor, ha több az érték és nettó árat fizettél, akkor a szállító vámoltatni fogja. Az hogy ki lesz az a nyomkövetési számból derül ki, amit gondolom megkaptál. Ha megírod megmondom az opciókat.

[ Szerkesztve ]

(#182219) nagysz válasza V/ (#182218) üzenetére


nagysz
tag

köszi értem. igen, 200usd volt, a szám LS276650545NL és már látom is a postalninjan, hogy sikerült Cainiao-val feladni :( pedig az ali oldalán standard shipping szerepel.

(#182220) V/ válasza nagysz (#182219) üzenetére


V/
titán

Magyar Posta és 4000 Ft-os díj. Mivel a hollandok úgy küldik ide hogy harmadik országból érkező és ők nem vámolják. Ez AliExpress Standard Shipping mód a holland azonosítótól függetlenül és minden szállítás a Cainiao-n fut keresztül mert ők az AliExpress fő logisztikai partnere.
Írtam itt is hogy:
Ahol a kereskedő bruttó árat ír ki (AliExpress) ha alatta akar valaki maradni a 150 € vámmentes határnak, akkor maximum ennyi lehet a bruttó ár (lefelé kerekítve) ha Magyarország a célország, 27% áfa.:
HUF 68580, USD 165, EUR 166.
Ahol nettó ár van (eBay) ott ezzel kell számolni 130 USD, 110 GBP

Ilyen értékek esetén az AliExpress Standard szállítás az Cainiao-Express One lesz.

[ Szerkesztve ]

(#182221) szpeti40 válasza V/ (#182217) üzenetére


szpeti40
addikt

Debrecenben van jó pár posta, honnan tudom, hogy melyikbe menjek be?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#182222) V/ válasza szpeti40 (#182221) üzenetére


V/
titán

A település kézbesítő körzetekre van osztva az utcák, terek szerint azokhoz van rendelve kézbesítő, így bent is megtudnák mondani vagy legegyszerűbb a postást megkérdezi hogy mi a körzetének az azonosítója és melyik postán történik a hivatali kézbesítés ennél a körzetnél, jó eséllyel az ahonnan ő indulni szokott. :))
Ha van a munkahelyeden olyan személy aki szokott a postára járni a küldeményekért vagy feladni azokat még ő is tudhatja, azt biztos hogy melyik postára szokott menni.

[ Szerkesztve ]

(#182223) nagysz válasza V/ (#182220) üzenetére


nagysz
tag

értem, köszönöm szépen! akkor nincs mit tennem, mint várjam az értesítőt.

(#182224) V/ válasza nagysz (#182223) üzenetére


V/
titán

Azt javaslom hogy figyeld itt a mozgását, ha ez alábbi jelenik meg hogy A vámkezeléshez szükséges dokumentumok bekérése (ügyfélre vár) kapnod kell sms-t vagy e-mailt annak időpontjában (max 10 perc késéssel) amelyben benne van a küldemény azonosító és egy kód.
Ha nem jön értesítő elektronikus csatornán akkor ajánlott levélben kérik be, az több nap mire megkapod, nem érdemes megvárni, viszont az dokumentumok feltöltéséhez kell a kód, azt telefonon kell elkérned
Vámkezelési kérdésekkel kapcsolatos hívás: Magyar Posta ügyfélszolgálat hétfőtől péntekig 08:00-16:00 között a 06-1-421-7235 telefonszámon 3-as vagy 4-es gomb.

A vámolási oldalukon ezt a részt kell választanod:

Itt le kell töltened ez Import vámkezelési megbízás magánszemély részére és kitölteni, kinyomtatni, aláírni és kép vagy szkennelés.
A felületen meg kell adnod az adatokat.
Csatolnod kell az alábbiakat a megbízás mellé:
Rendelt küldemény esetén csatolandó a Posta szerint:
• Rendelés-visszaigazolás, mely tartalmazza a rendelt termék megnevezését és értékét.
• Amennyiben utóbbiakat a rendelés visszaigazolás nem tartalmazza, ezen felül kérjük, csatoljon számlát vagy fizetést visszaigazoló dokumentumot is.
Az AliExpress-es vásárlás számlája, az Orders listában az adott vásárlás Order Details-ra kattintás után megjelenő oldal képe, úgy hogy látszódjon a szállítási költség ezért a Subtotal melletti V-re legyen rákattintva és olyan minőségben hogy olvasható legyen, a bankkártyás fizetés tranzakciója vagy a PayPal fizetési igazolás, ezek lehetnek képek vagy pdf-ek.
Ez a vámeljárás 4000 Ft díjas (nincs online kedvezmény) az áfán felül, ha tudnak elektronikusan küldeni dolgokat akkor lehet online is fizetni, akkor mindent fizetsz bankkártyával, ha nem tudnak akkor majd viszi a postás és akkor neki fizetsz készpénzben

(#182225) Breki válasza ollie (#182115) üzenetére


Breki
veterán

Muti :-)

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#182226) ollie válasza Breki (#182225) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

(#182227) szpeti40 válasza V/ (#182222) üzenetére


szpeti40
addikt

A munkahelyre nem hozták ki, ismernek már ott, odavitték volna az asztalomhoz, most bejöttem a körzethez tartozó postába, itt sem találják :F
Ilyen sem volt még, pár napon belül mindig nálam volt a csomag.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#182228) V/ válasza szpeti40 (#182227) üzenetére


V/
titán

Nem kellene elvesznie, a helyi postán ott kell lennie ha nem vitte ki a postás, de ezt ki kell vinnie. Annyit tudok segíteni még, hogy ilyen címkével van ellátva:

De ennek pár napnál több az előírt kézbesítési ideje.

[ Szerkesztve ]

(#182229) nagysz válasza V/ (#182224) üzenetére


nagysz
tag

azta!! köszi. nagyon fogok figyelni :) :R :R

(#182230) szpeti40 válasza V/ (#182228) üzenetére


szpeti40
addikt

Köszönöm!
Hátha csak valahol elakadt, aztán majd kihozzák egyszer csak.
Majd még a központi postán lehet rápróbálok.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#182234) V/ válasza szpeti40 (#182230) üzenetére


V/
titán

Ezt a 29-én feladottat ma kaptam meg. Kihozta a postás mert üzleti levél, pedig nem fér bele a postaládába

[ Szerkesztve ]

(#182235) szpeti40 válasza V/ (#182234) üzenetére


szpeti40
addikt

Nem értem az enyém hol akadhatott meg :(

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#182236) V/ válasza szpeti40 (#182235) üzenetére


V/
titán

Nálam a 2. napon kézbesítették eddig az összest (6 db az elmúlt 1 hónapban) innen számolva Arrive at local delivery office, neked is kivitték 24-26 közt, szóval úgy gondolom a munkahelyeden kellene lennie.

(#182237) szpeti40 válasza V/ (#182236) üzenetére


szpeti40
addikt

Itt voltam múlt héten minden nap, a postás nem hozott semmit :(
Nem nagy cég, feltűnt volna valakinek ha jön egy csomag.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#182238) V/ válasza szpeti40 (#182237) üzenetére


V/
titán

Ha ma megy a postás kérdezz rá, mutasd meg hogy milyen címkével jött volna.

(#182239) bul07


bul07
nagyúr

Volt régen itt említve hogy alin is lehet úgy keresni hogy csak EU raktáras termékek jelenjenek meg
De most sehogy se találom

Valaki leírná nekem hogy lehet csak EU raktáras termékre keresni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#182240) Batib válasza bul07 (#182239) üzenetére


Batib
őstag

Nekem ez a leírás lett elmentve. Most nem próbáltam, hogy működij-e.
EU-s raktáras eladó keresése:
Csinálsz egy keresést és a link végét kiegészíted az alábbiak közül valamelyikkel:
&shipFromCountry=DE&shipCountry=HU
&shipFromCountry=ES&shipCountry=HU
&shipFromCountry=FR
&shipFromCountry=IT
&shipFromCountry=CZ&shipCountry=HU
&shipFromCountry=PL&shipCountry=HU
Az ország kód az nagybetűs legyen.
Beírod hogy tablet
Erre ez lesz a címsorban:
https://www.aliexpress.com/af/tablet.html?d=y&origin=n...
Lengyelből szállító kell akkor:
https://www.aliexpress.com/af/tablet.html?d=y&origin=n...
&shipFromCountry=PL&shipCountry=HU
És F5-el frissíted a képernyőt. Ez böngészőben működik.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#182241) V/ válasza bul07 (#182239) üzenetére


V/
titán

Folyamatosan ott van, az AliEXpress topik Összefoglaló,

2. Vásárlás folyamata az AliExpressen, EU raktáras keresés és a szállítási módok

Röviden összefoglalva, hogy egy vásárlás folyamata hogyan történik, milyen szállítási módok állnak rendelkezésre, valamint tipp EU raktáras eladó kereséshez.

[ Szerkesztve ]

(#182242) bul07 válasza Batib (#182240) üzenetére


bul07
nagyúr

Köszönöm

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#182243) Benoe77 válasza azbest (#182116) üzenetére


Benoe77
őstag

21-én én is rendeltem egy ilyen négyes csomag gosund konnektort, ma vettem át (szabin voltam) Egyet én is kibontottam, ugyanazt láttam, amit te.

(#182244) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Hali, Notebookhoz keresek powerbankot, vannak ajánlott darabok? max 65W kellene

(#182246) Cyborg válasza XP NINJA (#182244) üzenetére


Cyborg
őstag

Hány órát kellene, hogy kibírjon?

[Ecoflow River mini] Ez 210Wh, és 120ezer HUF.

Ezek a kis mini cuccok nem fogják bírni a 65W terhelést.

szerk.:
...mondjuk a modern laptopokon van type-C is már, azon keresztül talán...

[ Szerkesztve ]

(#182247) Cyborg válasza Cyborg (#182246) üzenetére


Cyborg
őstag

Közben kipróbáltam a laptopomat type-c-ről.
Természtesen bekapcsolva semmit nem csinált, se QC, se PD fali töltőről, kiírta azonnal, hogy nem tölt. Kikapcsolt állapotban mutatott a töltő vmi 200mA felvett áramot, de nem teszteltem sokáig, uh fogalmam sincs, így töltődik-e az akksi, mindenesetre így semmi értelme sincs amúgy se a power banknak, hogy kikapcsolt állapotban tölt csak :)

(#182248) Dr.NX válasza Cyborg (#182247) üzenetére


Dr.NX
addikt

Egy csomó Macbook USB-C-n tölthető.

A kérdezőnek:
Baseus Amblight 65W 30 000 mAh

[ Szerkesztve ]

Elfogadom a sütiket.

(#182249) ollie válasza Cyborg (#182247) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Type C-nél kell lennie egy villámhoz hasonló ikonnak. Ezzel szokták jelezni, ha USB C-n keresztül tölthető a laptop. Plusz nem mindegy milyen töltőfejjel (vagy akkuval) próbálkozol,, 45W-s fej alatt pl ne is próbáld.

***

(#182250) azbest válasza ollie (#182249) üzenetére


azbest
félisten

A villám a thunderbolt mód jele, adatátvitel.
Nem az elem alakú háttér a logóban a töltés? [link]

De sokszor nincs minden jelölve, a készülék leírásában kell kibogarászni, hogy mit tud.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.