Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#182951) sambenez válasza nimfas (#182949) üzenetére


sambenez
addikt

Nekem ez a márka nem tűnik ilyennek.
Van egy 6J-os fúrókalapácsom is ilyen, de azt még nem próbáltam. Fogásra és videók alapján az is jónak tűnik.

(#182952) Black&White válasza st6969 (#182947) üzenetére


Black&White
addikt

Ütvefúróra rápróbálok.
Elég jó visszajelzések vannak alatta, no neg kuponokkal (BG83e618) lement 18200HuF-ra!
Köszi!

(#182953) st6969 válasza Black&White (#182952) üzenetére


st6969
őstag

Erre gondolsz? Igen, ez is akciós.
De ez fúrókalapács. Sima ütvefúrást az is tud, amit linkeltem. :K

(#182954) Black&White válasza st6969 (#182953) üzenetére


Black&White
addikt

Keverem az elnevezéseket....de igen ezt. :)

(#182955) amargo


amargo
addikt

sziasztok,

AliExpress standard ezt tudom ingyenes, de a Cainiao Heavy Parcel Line-al mi a helyzet?

Továbbá bevallom ötletem sincs mi a különbség a két termékben ezen kívül [link] , [link]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#182956) Beni2360 válasza amargo (#182955) üzenetére


Beni2360
félisten

Az Ali topik ösz-ben mindent megtalalsz a kerdesedre szállítás ugyben.
Szvsz semmi az Alis szállítást valaszd.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#182957) amargo válasza Beni2360 (#182956) üzenetére


amargo
addikt

köszönöm, nem is tudtam (bár sejthető volt), hogy van külön topic-ja :)

A szállítási módon kívül az árban van egy adag differencia.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#182958) fateless


fateless
veterán

Jó ár a 18200, de elgondolkodom ilyenkor, hogy egy itthoni gép nem biztosabb-e jótállás miatt, mint kintről venni (habár a márkával nekem is jó tapasztalataim vannak), még akkor is, ha csak 5J/1200W az itthoni.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#182959) st6969 válasza fateless (#182958) üzenetére


st6969
őstag

Igen, ezt én is akartam írni. Dicsérték többen ezt a Steinhaust, tavaly 15ezer volt, ennyiért (de még 22-ért is) nehezen tudom elképzelni, hogy jó valamire.
Csempét vésni kell majd egy gép, de arra szerintem egy iparit veszek (egy Makit mondjuk, vagy egy Hikokit, azoknak kicsi a tömege).

(#182960) fateless válasza st6969 (#182959) üzenetére


fateless
veterán

Nekem csak alkalmi használatra, barkácsolásra vannak gépeim. Pl csempe leszedésére elég az ilyen is. Mikor komoly használatra kell, akkor pedig bérlek inkább

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#182961) st6969 válasza fateless (#182960) üzenetére


st6969
őstag

Persze, bőven elég, sőt még sok is. Pont ezért gondoltam volna kisebbet, mert ezzel nagyon fárasztó lehet. Na meg régi vágyam, hogy legyen egyszer egy márkás gépem. Egyszer dolgoztam egy Makita fúrókalapáccsal, odaadta a vízvezeték szerelő, aki éppen akkor nálunk dolgozott, én meg szekrényt fúrtam fel. Egy álom. Én is csak barkácsolok egyébként.

(#182962) Beni2360 válasza amargo (#182957) üzenetére


Beni2360
félisten

Ja most jobban megnezve az olcsobb bem wifis de ott valaszthato a wifis verzio es maris drabb lesz. Na meg a szallitas miatt is dragabb. Te dontesz.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#182963) amargo válasza Beni2360 (#182962) üzenetére


amargo
addikt

Persze, de nem annyival, mint a másikon ahol van AliStandard szállítás is.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#182964) Beni2360 válasza amargo (#182963) üzenetére


Beni2360
félisten

Itthon is vannak üzletek közötti eltérések az árakban.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#182965) amargo válasza Beni2360 (#182964) üzenetére


amargo
addikt

Persze tiszta sor, csak ez ugyan azaz eladó, de közben megtaláltam, hogy a drágábbnál külön kiemelték az ERV-t.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#182966) Beni2360 válasza amargo (#182965) üzenetére


Beni2360
félisten

Ennyire mélyen nem máztam bele. :U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#182967) mch válasza w.miki (#182930) üzenetére


mch
csendes tag

Én pár éve beleástam magam és jött ki győztesként: QuanSheng UV-R50
USB-ről közvetlenül nem tölthető, de ha jól emlékszem lehet külön kábelt venni hozzá.

(#182968) Jarod1


Jarod1
addikt

Samu mágneses Tablet tok megérkezett 5 nappal a tervezett szállítási idő előtt

[link]

(#182969) chatran válasza Jarod1 (#182968) üzenetére


chatran
őstag

eBay? Jó pár éve nem rendeltem onnan. Milyen postával jött ez? Volt rá áfa és postasarc?

(#182970) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Elektromos kapálógéppel nem találkoztatok esetleg ázsiai barátainknál?
Lehetőleg megbízható helyen.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#182971) vacs válasza Predator2 (#182970) üzenetére


vacs
veterán

Semmi értelme elektromos kapálógépnek, mert annyira könnyű, hogy gyakorlatilag bele se megy a földbe.
LIDL-be szokott lenni, ha jól emlékszem pár hete még láttam is.

(^)(>.<)(^)

(#182972) V/ válasza vacs (#182971) üzenetére


V/
titán

Pontosan úgy van, ha teszel rá nehezéket akkor meg leég a motor ;] Arra jó hogy futkosni lehet valami után ami a kezedben van. Meg az át nem vett napelemes áramot elhasználod.

(#182973) KrAt válasza V/ (#182972) üzenetére


KrAt
veterán

Ezt mondjuk megcáfolom, sima fekete földet is (meg homokos talajt is, de az más kérdés) simán felrotáltam 200+ nm-en, füvesítés céljából :) Szépen el tudta ásni magát.

Persze nem egy benzines, de simán lehetett dolgozni vele.

(#182974) V/ válasza KrAt (#182973) üzenetére


V/
titán

Oké, a tied akkor jobb kialakítású mint amit én vettem, nem igazán tudtam használni megfelelően.

(#182975) puritan


puritan
csendes tag

Kedves Mindenki!

Leírom, hogy jártam mostanában a postával.
Három csomagot rendeltem kínából. Az egyik Belgiumon keresztül jött, nem kellett vámot fizetni rá, kaptam SMS-t, értementem a postára átvettem, örültem.

A következő az Arab Emirátusokon keresztül jött, kaptam e-mailt, kifizettem a 399Ft vámkezelési díjat, azt mutatta a posta nyomkövetése, hogy megérkezett a helyi postára, és kézbesítés alatt van. A postaládámba azonban csak nem került bele. Néhány nap múlva elmentem a postára, kerestettem, azt mondták a kézbesítőnél van, de az már nincs bent, hazament, stb... Háromszor voltam bent a postán, beszéltem a postavezetővel, a dolgozók 2/3-a az én csomagomat kereste, de csak nem lett meg. Írtam a posta központi ügyfélszolgálatára, onnan azt a választ kaptam, hogy mivel ez egy óccsó kínai nem ajánlott csomag volt, elveszett, így jártam.

A harmadik csomagomról is kaptam e-mailt, kifizettem a vámkezelési díjat, és még aznap, amikor a nyomkövetés szerint a helyi postára érkezett, bementem érte. Megint azt mondták, hogy a kézbesítőnél van, de az már nincs bent. Természetesen a postaládámban nem volt bedobva.

Az lenne a kérdésem - hátha valaki ért a postai ügyintézéshez - hogyan tudok úgy reklamálni, lehetőleg a helyi postán, írásban, hogy muszáj legyen nekik utánnanézni, vagy valakinek a tökére lépni, aki hibás a dologban?

(#182976) Ciccuka válasza puritan (#182975) üzenetére


Ciccuka
veterán

Be kell kopogni az irodájukba ott lehet reklamálni.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#182977) agroman válasza puritan (#182975) üzenetére


agroman
senior tag

ukrán akcentussal rendelkező 3-4 edzőtermi baráttal együtt érdemes az ilyen személyen ügyintézést folytatni a postán. :DDD

------

(#182978) ollie válasza puritan (#182975) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az lenne a kérdésem - hátha valaki ért a postai ügyintézéshez - hogyan tudok úgy reklamálni, lehetőleg a helyi postán, írásban, hogy muszáj legyen nekik utánnanézni, vagy valakinek a tökére lépni, aki hibás a dologban?

Írhatsz hivatalos panaszt emailben akár a postavezetőnek, a postán kötelesek megmondani hogyan. De nem fog történni semmi érdemi dolog. Én úgy jártam egy küldeménnyel, hogy a postás bedobta az értesítést, hogy menjek érte a postára. Bementem, nem találták. Felhvíták a postást, a postás azt mondta, hogy összefutott velem az utcán és a kezembe nyomta a csomagot (nem történt ilyen). Ekkor panaszlevelet írtam a postavezetőnek, majd kaptam egy olyan választ, hogy xy törvénynek megfelelően (itt idézve volt a pontos törvény) egészen addig, amíg át nem veszem a nemzetközi csomagot, a feladó felel érte. Menjek panaszkodni a feladóhoz. Vagyis a posta nem vonható felelősségre.

***

(#182979) nagysz válasza ollie (#182978) üzenetére


nagysz
tag

(Igaz, én egy alig 3000 fős kis faluban lakom, de) az egyetlen postásunkat jól ismerem. Szereti az após páleszát is. Ja csomag, az még nem veszett el sohasem, inkább az elsők között érkezik... :D

(#182980) GIJoe


GIJoe
addikt

Sugárzás mérő: 22$

(#182981) puritan válasza puritan (#182975) üzenetére


puritan
csendes tag

Ez egy viszonylag nagy posta 10 ügyintéző ablakkal. A közelünkben levő kis posta, ahol ismertük a dolgozókat, sajnos bezárt, mert úgy gondolták, hogy megtakarítanak inkább valamit a fűtésen.
Egyébként annak ellenére, hogy nem ajánlott küldemények voltak, biztos, hogy van róla nyilvántartásuk, mert az egyik alkalommal előszedtek sok A4-es oldalnyi listát, amiben a beérkezett csomagok voltak naponkénti bontásban.

(#182982) V/ válasza puritan (#182981) üzenetére


V/
titán

Valóban van nyilvántartás, hiszen akkor honnan tudnák hogy ki van fizetve a kezelési díj, ha nem tartanák nyilván?
Meglepő módon ha a hivatali kézbesítő részlegen veszed át akkor pedig beolvassák a vonalkódot a az átadás előtt, egy nem nyilvántartott küldeménynél mi szükség van erre az egyébként nyilvántartási mozzanatra?
Az is felmerülő kérdés hogy az ilyen küldemény esetén (Arab Emirátus Ux999999999AE) a nem könyvelt küldemények kilogrammos árát vagy az nyilvántartott küldemények egyedi árát kérik el a küldő postától?
A nem könyvelt küldeményeknél súly szerint kg * X összeg (itt ugye több levél lehet 1 kg súlyú), míg másiknál db * Y összeg az elszámolás alapja. Nagy kamuzás megy itt.

(#182983) luciferk


luciferk
senior tag

Füst érzékelőt használ valaki, amely elfogadható árú és minőségű és esetleg wifis?

[ Szerkesztve ]

(#182984) Gézengúz válasza V/ (#182982) üzenetére


Gézengúz
addikt

Elég gyakoriak lettek mostanában az eltűnések, vagy csak én gondolom így?

(#182985) V/ válasza Gézengúz (#182984) üzenetére


V/
titán

Nem, eddig mind megkaptam a nyilvántartás nélküli üzleti leveleket is, amire vámkezelési díjat kérnek az könyvelt az hogy lenyulják a postai dolgozók azegy másik dolog, álláspontom szerint ebben az esetben a Postának van kártérítési kötelezettsége

(#182986) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sziasztok, ötleteket keresek walkie talkie mellé használható gps trackerre, ami közvetlen audiójelként tudja leadni a koordinátákat, gombnyomásra - akár Morze - formátumban.

Van erre kész/félkész kütyü, ami nem egy okostelós app? Esetleg olcsó kínai gps óraféleség audió kimenettel?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#182987) fcbarca


fcbarca
őstag

Sziasztok. Nem látott valaki led égőt eu raktarbol?

(#182988) YxVs


YxVs
senior tag

Sziasztok,

Falra kivetítős ébresztőórát, bluetooth hangszóróval, usb porttal, beépített relax hangokkal, milyet ajánlanátok?

(#182989) Dr. Szilikát válasza V/ (#182985) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Abszurd módon hivatkoznak folyton erre a "nem könyvelt" dologra, mintha szakmai becsület, szolgáltatói kötelezettség nem is létezne. Bevittem egyszer nekik irodára a kinyomtatott nyomkövetést, ami egész jó tempósan átvezet a fél világon, majd varázslatos módon az ő épületükben áll meg és vége... nincs. A hivatal és a lakásom közötti pár méter probléma. De legalább néhány nap után csak előkerült valami táska mélyéről, érdemes volt reklamálni?

[ Szerkesztve ]

(#182990) V/ válasza Dr. Szilikát (#182989) üzenetére


V/
titán

Nem is nyomkövetés a lényeg. Pénzt kérnek a küldemény vámoltatásáért, akkor azt feltételezzük hogy náluk van mert ha nem lenn akkor ugyan mire kérnek pénzt? A pénzkérés látható a küldemény nyomkövetésében. Befizetjük a kért pénzt, közben azt látjuk hogy elküldték a kézbesítő postára, ami nincs azt nem lehet elküldeni.
Ezután nem kapjuk meg, nem kézbesítik, akkor egyértelmű az hogy a helyi postára menet vagy ott veszett el, maga a folyamat bizonyítja az elvesztést, innentől könyvelt vagy nem könyvelt az lényegtelen hiszen máshogy van bizonyítékunk arra hogy nem jutott el a címzettig, így minimum az hogy igazolást adnak az elvesztésről, mert a feladó nem tud máshogy reklamálni.
De az a hivatkozásuk sem igaz hogy csak a feladó reklamálhat, mert
1. a feladó lemondhat a kártérítési igényéről a címzett javára és
2. bizonyítani tudom a kártérítési jogosultságomat az Magyar Posta ÁSZF alapján és akkor megint én a címzett járhatok el.

ÁSZF 6.1. pont 5) A Posta a postai küldemény címzetti tulajdonlásának bizonyításaként elfogadja, ha a címzett rendelkezésére bocsátja a távollévők között kötött szerződésről a vállalkozásnak minősülő feladó által a jogszabály alapján részére, mint fogyasztónak adott, a termék adásvételével kapcsolatban ellenszolgáltatásként megfizetett teljes összeget is tartalmazó visszaigazolást (pl.: számlamásolat), és a postai küldeményhez nem kapcsolódik a címzett által a kézbesítéskor még megfizetendő további díj.

(#182991) Alf65 válasza puritan (#182975) üzenetére


Alf65
csendes tag

Üdv!
Sehogy.
Írásos reklamációt nyújtasz be a postán, arra muszály válaszolniuk írásban
De ettől még nem lesz meg a csomagod.

Én is jártam így: a világot megkerülte a csomag, a nyomkövetésben még a kezelő vércsoportja is bennevolt, de ahogy a magyar posta karmai közé került "eltűnt" és nem is keresik, mert nem nyomkövetett (ajánlott, értéknyílvánításos, stb) küldemény volt.

Volt olyanom is, amikor ugyan jött értesítő, de 2 (KETTŐ) héttel később dobták be, a posta szerint visszaküldték már.
Azt azért megkérdeztem: hogy lehet, hogy bennevolt az aznapi újságban, amit szerintük 10 napja doptak be?

Sokadik változat: "kézbesítőnél van". Nem. Nincs és nem is volt, mert csak értesítőt dobott be, miközben otthon voltak többen is.

Sok + 1:
Itthoni rendelés, eleve postai feladás.
Nemjön, nemjön, tudakozványt nyújtok be.
Válasz: kézbesítették a címzettnek (??? akkor nem keresném)
Féloldalas kézzel írt levél után 3 héttel válasz: ja, a szomszédnak adtuk oda.

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#182992) w.miki


w.miki
veterán

5m / 10m LED Light String Copper Line USB Bluetooth APP Control RGB Colorful Sync With Music Rhythm - CN - PreOrder
Akciós ár:5.100 Ft / US$12.99
Jövő karácsonyra (ha akkor még lesz...) Pontok is beválthatók

MASSZÁZSPISZTOLY megint
Electric Percussion Massager Handheld Deep Muscles Relaxing Shock Vibration Therapy Device W/ 4 Massage Heads - LCD Touch, 22 Gears - CZ
Akciós ár:5.500 Ft / US$14.04
KUPON: BGe90afb

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#182993) fecus válasza KrAt (#182973) üzenetére


fecus
őstag

Van pontos típusod? Egy 80nm-es kertbe kellene. A benzines mire elindul már össze is törte a járdát a másik végén. :(

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#182994) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Érnek valamit ezek a masszázs pisztolyok?

(#182995) grizlisandor válasza -cobra- (#182994) üzenetére


grizlisandor
addikt

Érnek, vannak bizonyos izomrészek a testen, amit a masszázs pisztollyal jobban/gyorsabban fel tud lazítani, mint kézzel.
Sok masszőr használja egy masszázs során, de gondolom nem pont ezeket a gépeket. :D
A szakképzett masszőrt nem váltja ki, de helyén kezelve hasznos lehet.

Ha tényleg tenni akarsz magadért, keresni kell egy gyógytornászt, akitől órákat kell venni(nyilván nem egy árkategória) és megtanulni az SMR hengerezést(önmasszázst)! :)

(#182996) Degeczi válasza -cobra- (#182994) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A konkrét linkelt típus pénzkidobás, nézd meg a minősítéseit, mennyi panasz van a katasztrofális minőségére, gyenge akkura (2-5 perc üzemidőt említenek sokan), vagy arra, h pár használat, akár már pár perc után tönkrement.

[ Szerkesztve ]

(#182997) mazsi válasza Degeczi (#182996) üzenetére


mazsi
senior tag

Teljesen jó ez a masszírozó. A gagyi gombjait szokni kell, de faszán működik. Nálunk 40-50 percet simán bír az akksija.
És most van úton a második, mert lenyúlta a svéd masszőr haver - annyira csak nem rossz, ha ezzel egészíti ki a kezeléseit.

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#182998) Degeczi válasza mazsi (#182997) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Akkor zsákbamacska, az sem sokkal jobb. Akik a rossz tapasztalatokról számolnak be, nyilván valós helyzetről írnak, nem kitalálták.

(#182999) domerator válasza grizlisandor (#182995) üzenetére


domerator
veterán

Saját tapasztalatból kiindulva sokkal többre képesek ezek az utogetos masszazspisztolyok, mint izomlazitas.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#183000) Beni2360 válasza domerator (#182999) üzenetére


Beni2360
félisten

Most már teljesen felizgultam es remélem kilazit majd? :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.