Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#182601) Beni2360 válasza gebro (#182600) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem is van két ilyen lámpám és ilyen adapter volt benne és egy hüvely a 18650-s aksihoz. Na én pont ki vettem az adaptert és laptop cellákat raktam bele. Volt egy 6 cellas aksim amiben egy zarlatos lett, maradt 5 jó aksim. Utalom az AAA elemeket. Ilyen lámpákba nem kell nagy teljesítményű aksi.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#182602) st6969 válasza w.miki (#182597) üzenetére


st6969
őstag

Nincs BT az S22-n? ;]
Más esetet el nem tudok képzelni, hogy miért akar valaki önként tyúkbélbe tekeredni :DDD :W Az USB C - jack átalakító + a jack hosszabbító árához hozzádobsz 2 doboz cigi árát, és már vehetsz is egy BT fülhallgatót.

(#182603) gebro válasza Beni2360 (#182601) üzenetére


gebro
aktív tag

A 18650-es akku-m a fejlámpámban van, bár már gondoltam rá, hogy beszerzek még párat belőle én is.

Mindegy is, csak mint alternatívának javasoltam az adaptert, mondjuk én elvagyok vele.

(#182604) 0021666 válasza gebro (#182603) üzenetére


0021666
tag

Köszi az alternatívát de nekem nagyon kevés. Napi 5-6 órát használom a fejlámpámat és 2db 18650 akkut megeszek ezidő alatt. Munkaeszköz, nem sajnálom a jó akkutol a pénzt, csak egy jó forrást keresek ahol tuti azt kapom amit rendelek.

Aviation is proof, that given the will, we have the capacity to achieve the impossible.

(#182605) w.miki válasza st6969 (#182602) üzenetére


w.miki
veterán

és melyik a jó BT füles?
Mert amik mostanábban megjelentek a touch controlosok, amikhez ha hozzáérsz megpróbálja kitalálni mit akarsz, azok inkább idegesítőek, mint hasznosak....

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#182606) tuareg85 válasza 0021666 (#182599) üzenetére

Nem kinabol es nincs meg tapasztalat, de en innen ph-rol/hardveraprorol fogok rendelni. Illetve pontosabban egy porszivo akkujat felujittatni ugyanazzal a kollegaval.

(#182607) ollie válasza w.miki (#182605) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Jabra Elite 7 Pro, nem touch controlos, gomb van rajta.

***

(#182608) Imy válasza tuareg85 (#182606) üzenetére


Imy
veterán

FB 18650 építők csoportban sokszor árulnak jó áron 18650-es akksikat. ;)

(#182609) st6969 válasza w.miki (#182605) üzenetére


st6969
őstag

Próbáld itt, hátha tudnak árban megfelelőt javasolni.

(#182610) roti86 válasza 0021666 (#182604) üzenetére


roti86
őstag

Én ezt sem vetném el a helyedben

(#182611) 1nf4m0us


1nf4m0us
csendes tag

Sziasztok!
22.10.13.-án rendeltem egy társasjáték kiegészítőt Amerikából. 22.10.24.-én érkezett be Vecsésre a kicserélő központba. 22.11.02.-án azaz ma hívtam fel őket először, hogy érdeklődjek a csomagról ami 1 hete ott áll náluk. (Nem volt célom siettetni, nem sos, csak érdeklődtem volna.)
A hölgy tájékoztatott, hogy jelenleg valamilyen vámeljárási technikai hibában érintett az én csomagom is és ezért az most így áll és türelmemet kéri illetve elnézést a kellemetlenségekért.
Ezek után megpróbáltam kb. 5 féle módon kiszedni belőle egy kis infót, hogy mi ez a hiba, elhárult-e már, mikor fog, nagyjából, stbstb.
Ugyanazt ismételgette a hölgy: "a kollégák dolgoznak a hiba elhárításán"
Utólag visszagondolva fura, hogy már 1 hete náluk van a csomag, a hiba esetleg azóta fenn állna? Ha igen akkor garancia sincs rá, hogy nem-e 2 hónapig fenn fog állni a hiba?
Ezek után (SAJNOS) elkezdtem olvasgatni a google értékeléseket illetve van egy facebook oldal is, ahol ilyen sztorik mennek.
Szerintetek meg fogom kapni a csomagom egyáltalán? Sajnos azt vettem le a sok kommentből és az egyik közeli ismerősöm esetéből is, hogy ezek a csomagok csak akkor érkeznek meg, ha a beérkezés után rögtön kézbesítik. Ahol heteket áll ott általában a rendelő nem kap meg semmit, a csomag eltűnik, vagy visszaküldik.
Ha bárkinek van tapasztalata, vagy észrevétele, megköszönném!

(#182612) V/ válasza 1nf4m0us (#182611) üzenetére


V/
titán

Nekem volt amikor 21 napig vámolásos volt a téma és csak azután futott tovább, azért nem 1-2 nap manapság az átfutása, 10 napon belül még normális.
Milyen nyomkövetési azonosítóval küldték és nem lehet olyan játékkiegészítő aminél vizsgálni kell a védjegy tulajdonosi jogokat a vámosoknak?

(#182613) 1nf4m0us válasza V/ (#182612) üzenetére


1nf4m0us
csendes tag

Ha 20 nap akkor 20 nap, csak elkezdtem magamat felhúzni a sok horror sztorival.
Alapvetően kaptam a webshoptól egy tracking numbert: 802636028612383673
Erre a https://wwwapps.ups.com/ csomagkövető felületén tudtam rákeresni. A tulajdonságai ezek:

Tracking Number
802636028612383673
Service

UPS Mail Innovations® Priority

Shipment Weight
1.6000 LBS
Alternate Tracking Number(s)
LS568108565CH

Ugye a legalsó sorszámmal már a magyar postai nyomkövető rendszerben is lehet keresni, ott pedig az utolsó állapot, hogy 10.24.-én este beérkezett Vecsésre.
Az utolsó mondatodat sajnos nem értem, mármint nem tudom, hogy kell-e ilyet vizsgálni, nem vagyok benne ebben a témában.

Hívtam az ügyfélszolgálatot és írtam is nekik, mind szóban, mind írásban ennyi volt a lényege a válaszuknak:

Tájékoztatjuk Önt, hogy a küldeményének (LS568108565CH) vámkezelését technikai hiba akadályozza, melynek elhárításán a kollégák már dolgoznak.
Kollégáink mindent megtesznek annak érdekében, hogy a küldemények minél előbb kézbesítésre kerüljenek.

Csak ez annyira sablonosan hangzik, bár az elégedetlenkedők, akik végül szerencsére megkapták a csomagjaikat, mind 15-20-30 napról beszélnek, ahhoz képest én még "csak" 1 hétnél tartok.

(#182614) V/ válasza 1nf4m0us (#182613) üzenetére


V/
titán

Ezzel az a gond hogy az eredeti származási hely USA, míg a Magyar Posta Svájcból kapta meg, eltérő a vámolási szabályozás a két ország viszonylatában és ha az Asendia nem UPS nem adott mellé vám-árúnyiltakozatot akkor a svájci továbbító sem tud olyat előállítani anélkül meg nehézkes a vámolás és eldönteni hogy melyik országgal kalkuláljanak.
Ezen a számon beszéltél az Ügyfélszolgálattal 06-1-421-7235? Mert lehet hogy gyorsítható a dolog ha te beküldöd neki a vásárlási igazolást hogy miről van szó és mennyibe került.
Lakcímre lett kérve mert nem egészen értem a kézbesítés kategóriáját : Mailbox Delivery?

Hamisított dolognak tűnhet vagy eredeti ez a játék kiegészítő amire utaltam. De itt inkább adminisztrációs gond van.

[ Szerkesztve ]

(#182615) 1nf4m0us válasza V/ (#182614) üzenetére


1nf4m0us
csendes tag

Ezt a svájci feladásos dolgot hol találtad meg? Erről nem is tudtam egyébként. Illetve arról sem, hogy ez az egész nehezíti az ügyet. Igen azon a számon beszéltem velük. Sajnos szó sem volt arról, hogy mit tehetek én a gyorsabb ügyintézés érdekében, mivel a hölgy azzal kezdte, hogy vámeljárási technikai hibában érintett a csomagom és ezzel ennyi. Levélben szóról szóra ugyanezt írták.
Nagyon remélem, hogy abban az esetben ha papírokkal, meg adathiánnyal kapcsolatos probléma lép fel, akkor szólnának nekem, hogy ez a helyzet, nem pedig technikai okokra hívatkozva koptatnak le.
A munkahelyem címére lett küldve, de az egy sima cím, tehát semmi különleges, mindent ide szoktam kérni.

https://shop.asmodee.com/cmon/cthulhu-death-may-die/cthulhu-death-may-die-5-the-black-goat-of-the-dmd003?returnurl=%2fsearch%3fq%3ddeath%2bmay%2bdie

Ezt rendeltem meg és erről a helyről.

(#182616) V/ válasza 1nf4m0us (#182615) üzenetére


V/
titán

Másnak is volt ezzel az útvonallal és vámolással gondja. Itt jobban látod a történetet és az érintett szállítókat. Vámtechnikai ok lehet ha nincs vám-árúnyilatkozat vagy származási hely nem megfelelő azonosítása is az.

(#182617) 1nf4m0us válasza V/ (#182616) üzenetére


1nf4m0us
csendes tag

Igen, de az alapján amennyire "elhajtóan" reagáltak ezzel a technikai hibával, arra gondoltam, hogy ez egy olyan dolog ami az ő rendszerükben van és nem nálam.
Holnap megpróbálom őket hívni ismét és megpróbálom belőlük kiszedni, hogy hiányos-e bármi vagy mégis mi van.
Időközben out of stock lett a helyen is.. :D 1 évet vártam rá, hogy újra elérhető legyen és most itt van Vecsésen és lehet, hogy sosem kaparintom meg... :D
Beszéltem egy ismerősömmel aki szintén rendelt már pár dolgot így és azt mondta, hogy általánosan 1 hónap amíg Vecsésről megérkezhet. Neki 2-4 hét között érkeztek meg a csomagjai és ő is nagyon sokat harcolt.
Ez azért ad némi reményt.

(#182618) kigyi_23 válasza 1nf4m0us (#182617) üzenetére


kigyi_23
addikt

Nem fogsz más választ kapni, mert az ügyintéző pont ennyit lát nem többet. Sürgetni nem tudod őket csak annyit tehetsz, hogy vársz.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#182619) 1nf4m0us válasza kigyi_23 (#182618) üzenetére


1nf4m0us
csendes tag

Ez világos, de akkor tényleg nincs mit tenni? Gondolom érezhető az ügy abszurditása.
V/ azt írja, hogy ha bármilyen adattal gond van, hiányzik doksi, vagy bármi, akkor az is lehet "technikai hiba"
Na most ebben az esetben ha én is úgy járok, mint a legtöbb értékelő, hogy a csomagomat 1-2 hét múlva szó nélkül visszaküldik hiányzó adatokra hívatkozva, akkor esélyem sincs a csomagot megkapni. Szó szerint a szerencsére vagyok utalva, vagy megjön vagy nem. Van esetleg bárki aki tovább ment a panaszbejelentésnél?
Jeleztek nekem vissza korábban egy másik esetben ha nem fogadom el a bejelentett panaszra érkező válaszukat akkor a békítő testületeknél vagy egyéb szerveknél tudok továbbmenni az ügyben.
Látom, hogy rengeteg embert szívott és szív ezzel a "szolgáltatással" szóval biztos nem én leszek a nyarat hozó fecske, de pont ezért hihetetlen. Ennyi elégedetlen ügyfél van és senki sem tehet semmit?

[ Szerkesztve ]

(#182620) kigyi_23 válasza 1nf4m0us (#182619) üzenetére


kigyi_23
addikt

Tovább viheted, de gond esetén max neked andnak igazat a csomagod meg nem lesz sehol. Megéri? Nem.... Vársz, ha olyan adat hiányzik amit tőled be tudnak kérni akkor bekérik. Persze hívhatod őket minden nap csak a hajad hullik ki feleslegesen.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#182621) V/ válasza 1nf4m0us (#182619) üzenetére


V/
titán

Technikailag a vámolás nem postai szolgáltatás, szóval nem igazán van mit reklamálni, ha olyan jellegű lenne a dolog hogy tőled tudnak bekérni adatokat akkor nem lesz visszaküldés és csak a tiltott dolgokat küldenék vissza, de nem teszik, hanem megsemmisítik. Szóval nem valószínű ez a 1-2 hét utáni visszaküldés főleg ha még holnap is rákérdezel hogy tudsz-e valamit segíteni az ügyben.

Sajnos az is benne van a pakliban hogy a feladó nem mellékeli az egyébként szükséges okmányokat, ami USA-n kívülre megy ott mindig kell vám-árúnyilatkozat, ugyanúgy mint nálunk is. A kivitelnél nem mindig foglalkoznak vele ha nincs, mert a fogadó ország vámjának szükséges a munkájához.

[ Szerkesztve ]

(#182622) 1nf4m0us válasza V/ (#182621) üzenetére


1nf4m0us
csendes tag

Akkor várok és remélem a legjobbakat. Köszi szépen nektek!

(#182623) nimfas


nimfas
addikt

Oclean X Pro fogkeféhez (LILA) való pótfejhez van megbízható beszerzési forrás esetleg?

(#182624) st6969 válasza nimfas (#182623) üzenetére


st6969
őstag

Én aliról rendeltem most 12db-os csomagot 10 dodó körül. Biztos, hogy nem eredeti, de az eredetiből 2db kerül annyiba kb. Gyorsan megjött, de nem próbáltam még, mert az utolsó eredeti most került fel rá.

(#182625) HornedReaper válasza st6969 (#182624) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Nekem Oclean One-hoz kéne gyári amelyiknek 3 féle színű a sörtéje, az nagyon profi..

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#182626) janakbacsi


janakbacsi
őstag

ilyet lehet kapni alin olcsóbban? ha igen, hogyan kell rákeresni?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#182627) FingR86 válasza HornedReaper (#182625) üzenetére


FingR86
őstag

itt nézzetek szét, márciusban ebből a storeból vettem elég jó áron. Teljesen eredeti csomagolás.

[ Szerkesztve ]

(#182628) edk- válasza janakbacsi (#182626) üzenetére


edk-
őstag

A 182560-asban már megírtam egy lehetőséget.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#182629) janakbacsi válasza 0021666 (#182599) üzenetére


janakbacsi
őstag

Kérdezd meg őt! Bátran ajánlom. Jó minőségű termékeket árul jó áron.
[link]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#182630) draco31 válasza janakbacsi (#182626) üzenetére


draco31
veterán

Egy hete kérdezted, akkor válaszoltak is rá.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#182631) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Sziasztok!

Lehet kapni autóhoz olyan kütyüt kijelzőt, amit ha rákötök az akkumulátorra, akkor amikor megy az autó mutatja, hogy mennyi a töltés? Egy digitális kijelzőn. Mint egy multiméter.
Ha igen hogyan keressem, vagy link. Ali, vagy hazai beszerzés is lehet

(#182632) haruspex válasza gyulazsolti (#182631) üzenetére


haruspex
aktív tag

Vannak szivargyújtóba dugható feszültségmérők,de odb-s hubok is. Az elsőt elég olcsón megkapod itthon is.

[ Szerkesztve ]

(#182633) Gézengúz válasza gyulazsolti (#182631) üzenetére


Gézengúz
addikt

Pl.

[link]

(#182634) edk- válasza gyulazsolti (#182631) üzenetére


edk-
őstag

A töltési vagy kisütési áram méréséhez a műszert (legalábbis a söntjét) sorban kell bekötni az akku elé, így nem egyszerű a beszerelés. Ezért szerintem nem is gyártanak ilyet sorozatban.

A szivargyújtóba dugható feszmérők kijelzéséből lehet következtetni töltési elégtelenségre, de nyilván áramértéket nem mutatnak.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#182635) gyulazsolti válasza edk- (#182634) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Köszönöm mindenkinek.

Az a szivargyújtós jó lesz.
Elég ha a töltést mutatja, mert bolond a helyzet. :)
Kétszer volt leszdve a generátor, minden rendben a próbapadon, az autón meg nem mindig.

Viszont nem tudom mi az a , odb-s hub.

(#182636) 0519 válasza gyulazsolti (#182635) üzenetére


0519
senior tag

odb-n keresztül kommunikálja az auto a problémáit a szervizben. Erre a portra dugják rá a laptopot és olvassák ki a hibajelzéseket.
Létezik hozzá otthoni felhasználásra szánt olvasó/kijelző eszköz.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#182637) sambenez válasza 0519 (#182636) üzenetére


sambenez
addikt

Nem odb hanem obd. ;]

(#182638) gyulazsolti válasza 0519 (#182636) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Akkor nem ilyen kell nekem.

Amikor az első válasz jött, feszültségmérőre rákeresve dobott ilyeneket. [link] [link] [link]
Ezek is jók lehetnek?

(#182639) edk- válasza gyulazsolti (#182638) üzenetére


edk-
őstag

Ezek is jók, csak a szivargyújtósat egyszerűbb csatlakoztatni.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#182640) gyulazsolti válasza edk- (#182639) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Rendben.
Köszönöm mindenkinek.

(#182641) draco31 válasza gyulazsolti (#182640) üzenetére


draco31
veterán

Nekem pl. a 2106-os Zsigában ilyen van, a régi analóg elpusztult sajnos. Aztán egyszer volt valami töltés gond, vittük a villamosságihoz, mondom az a kis vacak ennyit mutat, az kevéske.
Mondta is rá, hogy az csak kb mutat valami értéket, pontos csak akkor lesz, ha közvetlenül az akkuról van megtáplálva, nem pedig a kábelkötegből valahonnan.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#182642) GIJoe


GIJoe
addikt

Intel NIC WI-FI 6E AX211 2230 2x2 AX R2 6GHz + BT No vPro (AX211.NGWG.NV) 13

(#182643) Imy válasza haruspex (#182632) üzenetére


Imy
veterán

Érdemes velük vigyázni. Alacson yminőség, és zavarja a rádiót.

(#182644) tobias40 válasza GIJoe (#182642) üzenetére


tobias40
veterán

És itt hogy találom meg? :F

jah,keresőbe be kell írni..

Mennyi innen a szállítás?

[ Szerkesztve ]

(#182645) nightzone


nightzone
aktív tag

Üdv! Alin ilyen 5/10, 10/20 kuponok voltak most 11.11 elött? Tavaly asszem 2 héttel előtte lehetett reggel megszerezni ezeket ha jól emlékszem, bár nehéz volt.

(#182646) Beni2360 válasza nightzone (#182645) üzenetére


Beni2360
félisten

Azok a kuponok vagy 3 éve voltak. Most 1/10 $ amit kaptam.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#182647) nababika


nababika
aktív tag

Sziasztok. 40000 forintig keresek mesh wifi-t. Csak eBay vagy AliExpress jöhet szóba. Köszönöm előre is.

(#182648) tupacamaru válasza tobias40 (#182644) üzenetére


tupacamaru
veterán

Szerintem nem küldik el ide, csomagküldővel kellene elküldetni, de az kb ugyanannyi lenne mint maga a termék. Ha több ember összeállna akkor jobban megérné, még én is elgondolkoznék egyen.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#182649) vacs válasza nababika (#182647) üzenetére


vacs
veterán

Wifi routert elsősorban itthonról célszerű venni, alig drágább mint kintről.
Xiaomi AX routerre pl lehet tenni okosított firmware-t és így sokkal erősebb wifi jelet tol!

(^)(>.<)(^)

(#182650) Tim82 válasza tobias40 (#182644) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azt vegyétek figyelembe, hogy az AX211 CNVio2 szabványú kártya. CNVio2 only works on gen 10 laptop CPUs (Intel honlapjáról véve). Tehát nem 10. gen vagy újabb Intel procis notiba szánjátok, akkor régebbiben nem fog működni (és mivel Intel szabványról van szó, jó eséllyel AMD-s notiban sem).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.