Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138501) Sungoo válasza gyulazsolti (#138496) üzenetére


Sungoo
addikt

Ezt a butaságot miért írtad? Mert szlovák a webshop, attól még magyar szervizbe kell küldeni.

(#138502) Real_Necro válasza jjeahh (#138472) üzenetére


Real_Necro
veterán

Én ezeket az olajakat be sem merem vállalni. Ki tudja mit lélegzünk be. A füstölők illatát sem bírtam, amíg nem találkoztam a japán Ka-Fuh - Aqua nevű termékével. Füstmentes nem tolakodó illatról van szó.
Itthon az 50 darabos kiszerelésért elkérnek ~2000Ft+postát, de Japánból 1-2 hete vadásztam 450 darabost $28,55-ért. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#138503) kenand válasza kenand (#138468) üzenetére


kenand
veterán

TOMTOM rálicitál ott most 8.49 az okos konnektor a SONOFF-tól (S20 )
F típus kell nekünk,m itt nem írja de látszik a képen.

[ Szerkesztve ]

(#138504) gyulazsolti válasza Sungoo (#138501) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

""Ezt a butaságot"" , azért írtam, mert eggyel fentebb írták, hogy hazai beszerzés. (#138495)
És ha onnan végig mész olvashatod, hogy tudom, hiszen 2 telefon van tőlük, és Donki Hóte-val meg is beszéltük.

És nem is a szerviz volt a téma, hanem a beszerzés.

[ Szerkesztve ]

(#138505) Abus2 válasza Timyyy (#138492) üzenetére


Abus2
tag

Ha a terméklapon legörgetel a FAQ-hoz, akkor ott már tettek fel ilyen kérdést az eladó felé, és a válasz No B28 volt.

Sörhassal nem lehet születni. Azért meg kell dolgozni!

(#138506) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Alin rendeltem egy csomagot,amit meg nem adtak fel.
Tudom torolni a megrendelesem,hogy automatikusan visszautaljak az arat?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#138507) Sungoo válasza gyulazsolti (#138504) üzenetére


Sungoo
addikt

Nem beszerzésről, garanciáról. Elengedtem. :R

(#138508) gyulazsolti válasza Sungoo (#138507) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Rendben.

[ Szerkesztve ]

(#138509) jjeahh válasza Real_Necro (#138502) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha jó minőségű (Aura Cacia, Now Foods, Doterra, Young Living, Starwest Botanicals, Plant Therapy stb), akkor nem hinném, hogy félni kell tőle. Ezt a Ka-Fuh izét kipróbálnám én is, gondolom lehet kisebb kiszerelésben is kapni online is olcsóbban.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#138510) macilaci78 válasza dugesz77 (#138464) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A komolyabbak óránként 1 litert is elpárologtatnak és ez még csak a háztartási kategória, nem házközponti. ;)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#138511) dugesz77 válasza macilaci78 (#138510) üzenetére


dugesz77
őstag

Persze ,mindig van feljebb. Ahogy párátlanítóból a otthonra szánt 10l/napos adattal és az ipari
építkezéseknél használt 120-150l/nappal.

Mondjuk az abszolút pofátlanság kategória ott is a ceresit meg hasonszőrű semmit nem érő patronos valamik.

[ Szerkesztve ]

(#138512) macilaci78 válasza dugesz77 (#138511) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Úgy vagyok vele, hogy ha van egy probléma, amire a megoldás X összegbe kerül, akkor azt el kell fogadni. Félmegoldásért feleannyit költeni ablakon kidobott pénz ugyanis.
Olyan ez, mint a fogfájást tökön rúgással gyógyítani - ingyen se kéne.

Mindamellett mi tepsit használtunk párásításra gyerekkoromban a konvektoron. A víz ugyanis nagyobb felületen gyorsabban párolog, ebből a szempontból a tepsi előnyösebb.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#138513) dugesz77 válasza macilaci78 (#138512) üzenetére


dugesz77
őstag

Mi családilag szoktuk általában intézni az ilyen kütyüket . Pár éve gond volt a bátyámnál a párával, ők is futottak pár kört mire belátta,hogy kell egy normális párátlanító. Felesbe fettünk egy ilyen Midea-t azóta nincs gond. Érdekes volt látni,hogy napi 3x-4x üríteni kellett és 2-3 hét alatt rendbe rakta a kertes házat pára szempontjából( ezért szoktam mosolyogni a ceresit és társaira, amikor ez több száz liternyit nedvességet rántott ki azok meg harcolnak pár deci vízzel) Nem kell folyamatosan járatni ezután,hogy kikapta a falakból meg mindenhonnan a párát/nedvességet. Most már havonta elég egyszer egyszer beindítani. Nálam is volt beázás /csőtörés akkor is nagyon jó szolgálatot tett. De festés után is használtuk. Nem hülyeség.

[ Szerkesztve ]

(#138514) madrac válasza kenand (#138468) üzenetére


madrac
őstag

A Sonoff elég bumszli. Inkább Blitzwolf 12 dollárért ami fogyasztást is mér.

(#138515) fradi81


fradi81
veterán

Megjött ez az olcsó 128-as pendrájv, van valami bevált program a teszteléshez?

moto g72, Ninebot d28e

(#138516) macilaci78 válasza dugesz77 (#138513) üzenetére


macilaci78
nagyúr

20L/nap párátlanítási teljesítmény
3 L víztartály

Azaz, durván 4 óránként ürítsd a tartályt, különben megáll. Bár erre jó megoldás a Folyamatos cseppvíz elvezetéshez kifolyó csonk. :K

Teregetésnél is nagyon hasznos, amúgy meg kikapcsolni nem kell, a beállított páratartalmat elérve kikapcsol ő.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#138517) wwenigma válasza madrac (#138514) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

2 socketes Digoo DG-SP2002?

fradi81: h2testw-t futtatsd le rajta. Saccra 32giga utan hibat fog dobni vagy jo lesz de 2-3MB/s sebességgel...gyors es nem fake pendrive-ok innen elerhetoek.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#138518) KTU válasza dugesz77 (#138513) üzenetére


KTU
addikt

Aldis ugyanezt tudja 40e Ft-ért, igaz 3 év garral.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#138519) macilaci78 válasza KTU (#138518) üzenetére


macilaci78
nagyúr

5% lépcsők helyett 10% lépcsőkkel lehet állítani.
A páratartalom kijelzése is messze lenagyolt (3 fokozat, 50%, 70% lépcsővel.)
Nagyobb a tartálya 67%-kal.
Nincs a kifolyóhoz szivattyú.
Amit egyik sem ír, a zajterhelés.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#138520) KTU válasza macilaci78 (#138519) üzenetére


KTU
addikt

kb. 2/3-ad árért, vállalható kompromisszum.
:)

Tudom, "....tökön rúgás....." :R
:D

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#138521) tboy93 válasza dugesz77 (#138513) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én is 60k-ért vettem egy Trotec TTK72E-t, betonozás, vakolás, festés után hónapokig ment (télen volt felújítás), napi 10L vizet szedett ki folyamatosan. Előtte volt bérelt gép, az ment 2 hétig, napi 20L vizet szedett ki :D

(#138522) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Besz.rás :)

Nálunk a szobában folyamatosan LO-t mutat a páratartalom mérő (vagyis nem éri el a 20 %-ot a relatív páratartalom). Ha nem megy folyamatosan a párásító, akkor kiszárad a torkunk és a szemünk :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#138523) Sungoo válasza Donki Hóte (#138522) üzenetére


Sungoo
addikt

Sajnos sokan pont az ellenkezőjével szenvednek.

(#138524) szabi__memo válasza Donki Hóte (#138522) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

20%? Dobd ki, hibás.

(#138525) a2d2 válasza Donki Hóte (#138522) üzenetére


a2d2
addikt

Én meg pont ezt nem értettem hogy ki az akinek párásító kell :DDD
Nekünk is párátlanító megy kb mostantól kezdve tavaszig, különben penészesednének a hőhíd miatt az északi szobák sarkai.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#138526) solti válasza a2d2 (#138525) üzenetére


solti
senior tag

Belvárosi bérházban új nyílászárókkal én is szívtam a párásodással, de most panelben meg azzal szívok, hogy hogyan párásítsak. Egy Aldis párásítóm van (~7e), van talán egy 3-4 literes tartálya, ha akarom azt elpárologtatja egy éjszaka alatt (bár akkor a környéken minden tiszta víz...). Gyakorlatilag a gyerekszobába használjuk, vicces, ahogy megbolondítja a légtisztítót (igen, persze, ho xiaomi 2s)...;)

(#138527) nrmn válasza fradi81 (#138515) üzenetére


nrmn
csendes tag

Megosztanád majd az eredményt légyszi? Köszi!

(#138528) Soroszoli válasza DeFranco (#138463) üzenetére


Soroszoli
csendes tag

Ezek a mennyiségek hülyeségek.

Keress rá, hogy h-x diagram, ebből le lehet olvasni egy adott hőmérsékletű levegő adott relatív páratartalmánál mennyi az abszolút páratartalom.

22°C-os 40%-os relatív nedvességtartalmú levegő abszolút nedvességtartalma kb. 6,7 g/kg, 70%-os rel.nedv.tartalom mellet az abszolút nedv.tart. kg. 11,9 g/kg.
Ha a levegő sűrűségét 1 kg/m3-nek vesszük (egyébként 1,197 kg/m3), akkor m3-ként 5,2 g nedvesség kell a relatív nedvességtartalom 40%-ról 70%-ra emeléséhez.

50m3-es szoba esetében 260 gramm. Ez egyszeri mennyiség, ezt növeli a légcserével beengedett alacsony abszolút nedvességtartalmú hideg levegő párásítási nedvességigénye.

Ez csak homokozó vödörnyi mennyiség.

Bocs az okoskodásért...

(#138529) Dluinet válasza Soroszoli (#138528) üzenetére


Dluinet
nagyúr

pedig naponta több litert szed ki a páramentesítő gép, és csak 10-12% esik a páratartalom

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#138530) Donki Hóte válasza szabi__memo (#138524) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem hibás, nem dobom ki :P

Több mérő is van, hasonló értékeket mutatnak (+/- 2-3 %), szóval elhiszem, hogy száraz a levegő :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#138531) macilaci78 válasza Soroszoli (#138528) üzenetére


macilaci78
nagyúr

4 éve csináltunk egy balatoni kétszintes házat. magas volt a beton nedvességtartalma a laminálthoz, de már be voltak üzemelve a klímák. A 6 db 3,3 kW-os klímát beállították páramentesítésre, a 200-250 m2-es házból napi 1 vödör vizet mértek klímánként az első napokban. Nem kérdeztem rá a vödör méretére...

Amivel viszont te nem számoltál, az a magas relatív páratartalom eredője, hogy valahonnan a levegő felveszi a vizet, tehát van utánpótlás. Ha ez megszűnik, akkor pik-pak lehet sósivatagot megszégyenítő szárazságot csinálni egy helyiségben.

Amúgy a visszája is igaz: ha nem tudsz kivenni a párás levegőből sok vizet, akkor nem tudsz a száraz levegőbe sem beletolni sokat. Tehát a párásítók is kamuk? Csodák csodája, megszárad a felmosott padló, a kiteregetett ruha, stb.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#138532) Coolby


Coolby
tag

Sziasztok,

18650-s akkukból kellene nekem kb 100db, egy napelemes projektemhez. Tudnátok segíteni, honnan szerezzem be? Visszaolvasva ezeket találtam:

[ultrafire]

[ALI_Turkey]

[Samsung]

[Nyiregyi_srac]

Ő az a Nyíregyházi srác akit ajánlott valaki?

Esetleg olyan használt akkuk is jók lennének amik átlagban tudják még a 2000mA-t.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#138533) motrola válasza Coolby (#138532) üzenetére


motrola
aktív tag

ebay, aliexpress. Nagyobb tétel esetén az ali jobb árban.

[link]

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#138534) szabi__memo válasza Donki Hóte (#138530) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mitől? Kinyitod az ablakot, bejön a pára. Szerintem nyugodtan dobd ki mindet

[ Szerkesztve ]

(#138535) dobolan válasza szabi__memo (#138534) üzenetére


dobolan
senior tag

Relatív páratartalom mindegyik érték. Kint van 15 fok, gondolom a lakásban meg 22. Lehűteni meg nem akarja 15-re.

[ Szerkesztve ]

(#138536) wwenigma válasza Coolby (#138532) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

postazasi ido es afa miatt a nyiregyi gyerek...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#138537) ktommy91 válasza Coolby (#138532) üzenetére


ktommy91
addikt

Ő a nyíregyházi srác, akit én is ajánlok. Nemrég vettünk tőle akkut fejlámpába és minden rendben ment.

Nincs kerítés.

(#138538) szabi__memo válasza dobolan (#138535) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ezt azért számold ki:)

(#138539) dobolan válasza szabi__memo (#138538) üzenetére


dobolan
senior tag

Azt, hogy nem nyit ablakot? Jó, majd kiszámolom.
Panelban ismerősömnél is 25%, melóhelyen nálam, ahol klimatizálás van szintén 27-28%.

(#138540) szabi__memo válasza dobolan (#138539) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Klíma, ok. De a 20 és a 25-28 között van 20-35% különbség ám. Bár már ezek is nagyon alacsonyak.
Amúgy ja, ablakot kell nyitni

[ Szerkesztve ]

(#138541) Real_Necro válasza macilaci78 (#138519) üzenetére


Real_Necro
veterán

Amit most lehetett kapni Aldiban (most vettem és mellette van egy nagyobb teljesítményű Fagor), az már 5% lépcsős, páratartalmat 1-es osztásokban emelkedve vagy csökkenve jelzi, van lefolyóhoz csatlakoztathatóság, bár csövet nem adtak hozzá mint a Fagorhoz ugyanakkor halkabb mint a Fagor. Szóval újíthattak. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#138542) _q válasza Coolby (#138532) üzenetére


_q
addikt

700 Ft-ért 3100-3300mAh körüli 18650: [link]

Lámpa topikban linkelte egyik fórumtárs.

(#138543) wwenigma válasza _q (#138542) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

70e + szallitas + ÁFA , de csak 9et lehet a kosarba tenni. Pedig a Dolidada regi jo marka. :DDD

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#138544) Dluinet válasza _q (#138542) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ja
1- csak a valós kapacitásuk jó ha 2700mAh-t elérik
2- méretűk nagyobb a szabványnál
3- a fele hibás
4- csak nagyon alacsony ampert bírnak

amúgy biztos nagyon jók

A nyíregyházi srácé pedig 3500mAh-ás és 700-750Ft-ért odaadja, ha egybe viszed, és 3 nap alatt megérkezik

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#138545) Zsoleszhun válasza Coolby (#138532) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

+1 a nyíregyházi srácra ezen ne is gondolkodjál.

¯\_(ツ)_/¯

(#138546) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Indul a szemétkedés a 11.11-es akcióval kapcsolatosan.

Vettem egy Xiaomi Aqara gatewayes kamerát akcióban, erre most jött egy üzenet Aliexpressen, hogy nincs készleten a termék és nyomjak rá, hogy mégsem akarom a terméket, úgy visszafizetik 7 napon belül az árát.
Visszaírtam, hogy a 11.11-es akcióban vettem és nem fogom lemondani, küldjék el. Kíváncsi leszek mi lesz...

Mire számíthatok?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#138547) kulup válasza Real_Necro (#138546) üzenetére


kulup
tag

Pont ugyanígy jártam egy TV boxszal. Megírtam neki, hogy nem mondom le és felnyomom az Alinál, ha nem küldi el.

(#138548) pn4hvq válasza Real_Necro (#138546) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Real_Necro és kulup:
Vessetek egy pillantást az Aliexpress-es topik utolsó 1-2 napjára. Többeknek, köztük nekem is volt hasonló. Nálam történetesen plusz díjat kértek volna, mert csak drágábban tudták beszerezni a terméket (miután a saját készletük elvileg elfogyott). Mire én visszakérdeztem, hogy akkor most nekem pluszba kell fizetnem a termékért, amit azért vettem meg, mert náluk volt a legolcsóbb 11.11-kor (és mellesleg jelentettem az Aliexpressnél)?
A kérdésemre nem válaszoltak, de feladták a terméket a lejárat utolsó 10 órájában. Pontosabban kaptam egy tracking numbert, amiről ugye majd 1-1,5 hónap múlva tudom meg, hogy ténylegesen az általam rendelt terméké vagy rossz esetben pl. csak alibiből kaptam egyet, hogy csendben legyek.

(#138549) kenand válasza madrac (#138514) üzenetére


kenand
veterán

Nekem van mindkettő, másra használom. Sonoffnak akkor van előnye ha több Sonoff eszközöd van és összehangolod (és még nem akarsz custom fw-t rátolva még komolyabb dolgot művelni) pl. Egy TH 10-zel méred a hőfokot és páratartalmat kapcsolsz valamit a th10-en beállított paraméter alapján alapján és S20/S26-tal pedig az ott mért adatok alapján mást vezérelsz.

[ Szerkesztve ]

(#138550) kenand válasza ktommy91 (#138537) üzenetére


kenand
veterán

Én DIY LI aksikba vettem tőle 18650-ös cellékat, teljesen rendben vannak nekem, egy éve használom őket

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.