Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133851) Janusz001


Janusz001
őstag

Most vettem észre, hogy az aug 5. -én 20 dodoért rendelt Joybuy -os MI Xiaomi COOWOO U1 LED Desk Lamp szó nélkül törölték, pedig már shipped volt :) pénzt pár napja visszakaptam, innen sem rendelek többet, tróger banda.

(#133852) ANOka válasza Degeczi (#133850) üzenetére


ANOka
őstag

Ez már technikai részlet, mindenkinek az egyéni döntése.
Pl.: Google drive-on is lehet szinkronizáltatva tárolni az hagyományos Excel fájlt.

(#133853) Degeczi válasza ANOka (#133852) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze, csak az a Google Drive és egy táblázatkezelő (ami ha nem Excel, mentésnél valszeg a saját formátumát ajánlgatja) telepítését igényli, a Sheetshez pedig semmi nem kell, csak egy webböngésző.

(#133854) DeFranco válasza sambenez (#133840) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem eszik azt olyan forrón, nem fognak mindent leáfázni nincs erre semmilyen kapacitás sem itt sem máshol, nem is ez a cél. ez most az uniós jogalkotási folyamat eleje, vagy egy többé-kevésbé elvi döntés amit majd valahogy valakik valamikor átültetnek egy valamilyen gyakorlatba.

nincs az a vámhivatal aki minden másfél dolláros usb-c kábelt le tudna áfázni, nyomtatópapír nincs annyi az országban amennyi a határozatokhoz kellene.

(#133855) Breki válasza KamuMazsola (#133849) üzenetére


Breki
veterán

Nem garanciát kértem, csak azt hogy ami egyértelműen nem vámköteles ne fogják meg, vagy ha igen akkor ha jelzem és bizonyítom legyenek rugalmasabbak és ne üljenek rajta. Nonszensz, hogy Amerikából egy hét alatt ideér itt meg egy hónapig szórakoznak. De még fogják tanulni újra, sokan rendelünk onnan és ezzel csak maguknak és nekünk csinálnak plusz munkát, mivel mindig direkt a vámhatár alatt rendelünk úgyis át kell engedniük.

De igazából a kérdés nem erre vonatkozott, hanem, hogy más is tapasztalta ezt, hogy most nagyon rászálltak erre.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#133856) Degeczi válasza DeFranco (#133854) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Vki írta itt Romániából, h náluk vmi egészen minimális az áfamentes határ (talán 10 EUR), és meg is fogják amit csak tudnak.

(#133857) vittorio7 válasza sambenez (#133840) üzenetére


vittorio7
őstag

Még 27% áfával is megéri megrendelni az 1$-os mobiltokot stb. mint itthonról 1500 Ft+ hasonló összegű szállításért díjért megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#133858) dugynok válasza vittorio7 (#133857) üzenetére


dugynok
senior tag

Csak szàmold bele az eljàràsi díjjat is...

(#133859) snpetit válasza Breki (#133855) üzenetére


snpetit
aktív tag

Iherb lehet bukó lesz, ha olyan termék van benne ami nincs az EU-ban is engedélyeztetve

(#133860) retesz147 válasza Degeczi (#133856) üzenetére


retesz147
addikt

Ezért nincs még román személyihez pénztárca :)

Bocs, ezt nem hagyhattam ki,pedig én is migráns vagyok, északról.

Xiaomi 13 eu dev...

(#133861) vittorio7 válasza dugynok (#133858) üzenetére


vittorio7
őstag

Ok nyertél. :R
Tehát hozzá dobnának még 2021-ben egy 4-6000 Ft-s eljárási díjat. Az korrekt és demokratikus lépés lenne. És mi arra a garancia, hogy 2021-ben még EU tagok leszünk?

[ Szerkesztve ]

(#133862) szabi__memo válasza vittorio7 (#133861) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A garancia az a milliós tömeg aki kint dolgozik és ha haza kell jönniük felgyújtják az országot

(#133863) sambenez válasza vittorio7 (#133861) üzenetére


sambenez
addikt

Remélhetőleg soha nem lesz annyi agyhalott, hogy egy népszavazással ki lehessen vezetni az országot az EU-ból.

(#133864) Breki válasza snpetit (#133859) üzenetére


Breki
veterán

Nem lesz az, hisz ott nem kicsit szigorúbb a minőségellenőrzés, egyébként sincs ilyen benne, meg ezzel a részével nem nagyon foglalkoznak a vámon, szerintem fogalmuk sincs mi az a lizin-c powder.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#133865) Beni2360 válasza oszy (#133800) üzenetére


Beni2360
félisten

Mechanikus

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#133866) fateless válasza retesz147 (#133841) üzenetére


fateless
veterán

Nem az ÁFA költsége lesz durva, hanem a kezelési költség. Kis vacak, 20 Ft ÁFA, párezer forint ügyintézési illeték.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#133867) Mr.Csizmás válasza oszy (#133800) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Osram Smart Socket akció 13€-tól :U valaki mintha keresett volna ilyet...

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#133868) gabor9991


gabor9991
őstag

Szerintem meg megoldják a kínaiak az egész ügyet, becsempészik a cuccaikat az eu-ba, és eu-n belül lesz feladva a sok kis bizbasz.

(#133869) XtremLor válasza gabor9991 (#133868) üzenetére


XtremLor
őstag

Nekem ebbol az jon le hogy a vegen igy is ugy is Mo-on fizeted meg az afat, mint pl most ha amazonrol rendelsz....

"Legen...Wait for it...Dary"

(#133870) kigyi_23 válasza tobias40 (#133835) üzenetére


kigyi_23
addikt

Ha nem akkor valaki csal a nyomkövetés szerint onnan jött.

Itt a kép róla amit a nyomkövetés dobott

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#133871) Silent77 válasza kigyi_23 (#133870) üzenetére


Silent77
veterán

Ez baromi érdekes, hisz maga a repülő út kb 10 óra. Hong Kong-Német között. :D

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#133872) fradi81


fradi81
veterán

Megjött ez az olcsó robotporszívó, kollégának, 3 ceruzaelemmel megy, körbe körbe, de mindig csak balra fordul, így nem tudom mennyi idő kell neki amíg mindenhova eljut :DDD Egyébként felszedett némi szöszt.

moto g72, Ninebot d28e

(#133873) ANOka válasza fradi81 (#133872) üzenetére


ANOka
őstag

:DDD :DDD :DDD

(#133874) azbest válasza HornedReaper (#133842) üzenetére


azbest
félisten

Érdekességképpen:

lengyelországban nem implementálták a 22 euros határ helyi törvényét, viszont éveken át senki sem foglalkozott vele, mert kb senki sem olvasta el a törvényeket. Most viszont egy helyi ebay klón cég kilobbizta, hogy igenis tartsák be a törvényt és fizettessék ki az adókat a rendelések után. Így pedig most kb mindenki be van tojva, hogy utólagosan rászállnak-e a rendeléseik után. Ne essünk tévedésbe, nem visszamenőleges törvénykezés, hanem a meglévő törvények be nem tartása a tényállás. Ahogy itthon bizonyos összeghatár alatt szabálysértés, felette bűncselekmény, ha átcsúszik valami, amiért fizetni kellene és mégsem jelentkezik a pólgár, hogy ő bizony fizetne.

Jelenleg arra tippelnek, hogy pár nagyban rendelővel példát fognak statuálni, komoly büntetéseket kiszabva, ezzel terelve az átlagot, hogy önrevízióval fizesse be az elmaradt adókat.

Forrás: lengyel kollégám beszámolója.

A kérdésedre válaszolva, hogy ki fogja ellenőrizni a rengeteg küldeményt: nem az a cél, hogy gyorsan és gördülékenyen áramoljon be a kínai termék a helyi agyonadóztatott vállalkozásokat kihagyva, hanem az, hogy ellehetetlensítsék minél jobban a magánexportot. Bizonyos szempontból jogos, kártékony a gazdaságra, hogyha küldföldi adóelkerülő cégek aratják le a piacot. A csóri kisember szempontjából persze csak azt lehet érezni, hogy minden drágább lesz.

(#133871) Silent77
az időlog valószínű a mindenkori helyi időt jelzi:
Szóval az, hogy durván 6 óra telt el hk és német közt, az gondolom 6+8 óra :)
Kivéve, ha lapos a föld ;]

[ Szerkesztve ]

(#133875) ztibor


ztibor
senior tag

Valószínűleg minden cégnek lesz (ahogy már soknak van is) EU-s raktára, ahonnan kicsivel többért tudod majd megrendelni, a mismásolást az áfával majd ők megoldják.
Nem fognak hagyni egy EU méretű piacot.

(#133876) Silent77 válasza azbest (#133874) üzenetére


Silent77
veterán

Akkor se jó. :D
Sőt még rosszabb. ;]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#133877) maestro87 válasza Ciccuka (#133837) üzenetére


maestro87
őstag

Jó de azért pont a kuponos árat lehagyni, válaszul a TG kérésének, hogy írd ki a pénznemet is.
Mondjuk engem nem zavart az eredeti felállás, mert nyilvánvalóan forintban írtad ki az árakat. :) Bár nekem is mindig át kellett váltanom dollárra, mert szerintem is az 1 $ még mindig olcsóbb mint 276 Ft. :DDD

(#133878) kenand válasza dugesz77 (#133790) üzenetére


kenand
veterán

Alin 11:11-én szokott lenni Bluedio leárazás, 2 éve a BS-3-as bt hangszórót akkor vettem, azóta is szépen megy, pedig gyakran cipelem magammal barkácsmunka közben is, kapott már szálló fűrész és téglaport is, de bírja.

[ Szerkesztve ]

(#133879) Silent77 válasza maestro87 (#133877) üzenetére


Silent77
veterán

Ha átváltanám forintra, sose vennék semmit. :D

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#133880) Ciccuka válasza maestro87 (#133877) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ki volt írva mindig is, csak a topikgazda túllő a célon. Más lenne a légkör ha valaki normálisabb ember venné át itt az irányítást.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#133881) kenand válasza Silent77 (#133879) üzenetére


kenand
veterán

Engem is irritál, egyből USD-re váltom az oldalt :)
Én nem bánnám ha a fizetésemet is mindig igazítanák a USD vagy Euro árfolyamhoz :)
Hosszú távon biztosan jól járnék vele...

[ Szerkesztve ]

(#133882) szabi__memo válasza Silent77 (#133879) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

:K

(#133883) qfm


qfm
senior tag

Mi band 2 és 3 van most valahol jó akcióban? Az alis akciót láttam linkelve, de oda nem vagyok regisztrálva és a paypal hiány miatt nem is akarok vele kínlódni, a gearbestes kupon pedig lejárt ami utoljára volt.

(#133884) KTU válasza maestro87 (#133877) üzenetére


KTU
addikt

Már amikor, ez 30 nap, de szerintem többet volt 276 felett, mint alatta.
De igazából ez most lényegtelen.
Én meg se néztem mit linkelt, mivel nem tudom az árát.
Az hogy nem írok pénznemet,
vagy utána, na akkor nesztek,
nem írom ki az árát.
10 éves gyermek szintje, de inkább még kisebb.
:U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#133885) Breki


Breki
veterán

Erre van valami kupon?

Eléggé bejön. És van külső egység.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#133886) w.miki


w.miki
veterán

XIAOMI QIN AI Phone 4G Network Wifi BT 4.2 Voice Infrared Remote Control Dual SIM Feature Phone - 2G Qin1 white - Előrendelés!
45,99$
(Tetszik. Remélem hamarosan feltalálják a 4" okostelefont is.)

UGREEN cable for charging and data transfer for Andriod microUSB 1,5m
US$ 0.99

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#133887) MADcat válasza w.miki (#133886) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Bejövős. Ha lejjebb megy az ára, vennék is egyet. :K

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#133888) asdf74


asdf74
tag

Sziasztok! Van vmi ajánlott konnektoros éjszakai irányfény ami akkor kapcsol fel ha elmennek mellette? (mikor asszony megy a gyerekhez arra kéne, kiadta ukázba hogy ilyent kell vennem) . Előre is köszi (BG, GB előnyben) Javítva!! :R

[ Szerkesztve ]

(#133889) MADcat válasza asdf74 (#133888) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

ukázba nem? :B ;)

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#133890) dugesz77 válasza w.miki (#133886) üzenetére


dugesz77
őstag

Pont én is néztem, teljesen jó az ára. A fateromnak kéne egy ilyesmi. Csak a kamerát hagyták le róla :W

Ilyesmi kellene (nagy gomb+nagy kijelző+ böngésző) de normális kamerával. Ilyet tud valaki ajánlani? Akár itthonról is. Ne legyen érintő-képernyője.

(#133878) kenand köszi az infót akkor várok még vele. :R

[ Szerkesztve ]

(#133891) beci


beci
őstag

Sziasztok
GB ről Eu priority szállítás.
Nem kellene már jobban mozognia?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#133892) KTU válasza asdf74 (#133888) üzenetére


KTU
addikt

Törölhető

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#133893) asdf74 válasza MADcat (#133889) üzenetére


asdf74
tag

És tudja!! :DDD

(#133894) asdf74 válasza KTU (#133892) üzenetére


asdf74
tag

Ok lezárhatjuk!! Javítva. :R

(#133895) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Hali!
A Cancelled felirat most mire vonatkozik? PayPallal fizettem, ott úgy látom, hogy le is vonta. Ja, 5,99-et vont le, de akkor annyi volt az ára akcióban.

[ Szerkesztve ]

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#133896) ANOka válasza asdf74 (#133888) üzenetére


ANOka
őstag

Én csak elemest tudok ajánlani: Xiaomi MiJIA LED (Ali) (Más bolt is szokta árulni, rá kell keresni.)
Nekem bevált, szinte minden helyiségben vagy 1-2 db.
Akció/kupon esetén $8 körül szokott lenni.

(#133897) vegyszer válasza asdf74 (#133888) üzenetére


vegyszer
addikt

Xiaomi MiJIA MJYD01YL LED Smart Infrared Human Body Motion Sensor Dimmable Night Light For Home
Tavalyi évben a szuper kari ari lett. Összesen 5-öt vettem, mind kitűnő állapotban van. Bár a GB oldalán akkor akciós áron olyan 16$ volt egyben 3 db. Ahhoz képest most drága. De jó.

@#133896 ANOka
Mondjuk ám.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#133898) DavidQ válasza beci (#133891) üzenetére


DavidQ
tag

Nekem is így áll a csomag. Szerintem lesz egy 3-4 hét mire megkapjuk. Hacsak el nem tűnik Feucht-ban. :DDD

Nem minden kínai szirszar szar!

(#133899) asdf74 válasza vegyszer (#133897) üzenetére


asdf74
tag

Köszönöm a választ! (Anoka is) Szeretem a Xiaomi cuccokat, nagyon jónak tűnik. A rögzítési lehetősége csak az a ragasztott izé a hátulján? Ezek szerint te már tapasztalatból elmondhatnád mennyire tartós. Előre is köszi :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.