Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) misimagaki válasza marsu (#939) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Lehet, hogy privátban kellenne kérdeznem... Nem ismersz ''pecsételős'' embert? :D

[Szerkesztve]

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#952) atka76 válasza Nakata (#940) üzenetére


atka76
tag

Nem még nincs meg az autó! Életem első új autója lesz a kicsike! Még gyűjtögetem az információkat és a tapasztalatokat! Nehéz hogy mit rakasson bele az ember gyárilag illetve majd útána! Nem egyszerű döntések ezek! Meg ezek a garanciák ! ! !Ezúton is szeretném mindenkinek megköszönni a segítséget itt sokat tanul az ember! 3 - hét múlva veszem meg a garázst neki! Ez az első lépés! A ház felújítással nemsokára végzek és megyek megrendelni! Addig kitanulom a szakmát! :R

Bendegúz

(#953) marsu válasza misimagaki (#951) üzenetére


marsu
addikt

:D :D

Privátban kérdezd!

:C :C

Press any key to continue ...

(#954) marsu válasza Nakata (#943) üzenetére


marsu
addikt

Bizony.... Karácsony előtt kellemes program volt. Nekem a jobb lábamon sikerült a kisujjamat elintéznem. Izomból rúgtam bele a kanapé sarkába, reccsent is, mint ahogy szokott, de nem is gondoltam, hogy eltört, csak zsibbadt és fájt. Hazamentem, raktam rá borogatást. Aztán este amikor először vettem le a borogatást, akkor láttam hogy tiszta kék lett az egész.... Borzalmas látvány volt... A lábujjaim eddig is görbék voltak, de az a pici meg még kifelé is állt ... Én sem tudtam ráállni 2-3 napig.

Press any key to continue ...

(#955) Nakata válasza marsu (#954) üzenetére


Nakata
tag

Jajjj bocsi de kicsit felröhögtem ahogy olvastam azt hogy:A lábujjaim eddig is görbék voltak, de az a pici meg még kifelé is állt ... Juujjj nagyon gáz lehetett nekem is egyre rosszabb,de vezetni tudok az a lényeg :DDD

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#956) Nakata válasza atka76 (#952) üzenetére


Nakata
tag

1.4-es Ambientét veszel ugye??Én is Ambientét vettem csak 1.9-esbe,de nagyon el****m mert utólag nézem 300 000Ft al többet fizetek és már Elegance(én marha).És elegance felszereltségnél lehet kérni vaj kárpitot :((( :((( :((( :W :W azért nem egyszerűen odavagyok.Ezzel csak megakarlak győzni kicsit,hogy nem pénz az a 300K és nem mindegy sztem.De bőrkormányt sztem rakass bele mert az jó én azt sem rakattam :((( Nem is tudom mi volt velem,de már késő.Majd 5 év múlva a következő kocsimba rakatok mindent :)

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#957) tomej


tomej
aktív tag

Na, ma befizettem az előleget, meg az üzembehelyezési díjat. 475k-t. Még a héten megjön, de csak jövőhéten tudják forgalomba helyezni. 1.4 ambiente + 8 hangszóró + jumbó box + hátsó ablaktörlő + váltüózár + nemtommi, viharkék színben, remélem a színnel nem fogtam mellé. Később lehet, hogy rakatok bele egy riasztót is, bár mint azt feljebb már beszéltük, az nem igazán hatásos dolog. Viszont, ha úgy tolatok be a parkolóba és rázárom a váltózárat, ember legyen a talpán, aki elviszi. Abban bízom mellesleg, hogy tele van a ház nyugdíjassal, ahol lakom és felettébb éberek :DD .

[Szerkesztve]

(#958) Octi válasza Nakata (#946) üzenetére


Octi
aktív tag

Akkor ha gondolod, az első PH!-s octavia talin nyomulunk egyet :D

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#959) Octi válasza tomej (#957) üzenetére


Octi
aktív tag

Nem akarlak elszomorítani, de az előző OFF autónkat az ablakunk alól vitték el, a következő kütyükkel felszerelve:

Gyári riasztó
Saját riasztó
Gyári immo
Saját immo
Autolock 2000 (a légzsák védelmében)
Rejtett kapcsoló
VÁLTÓZÁR

A lopás után felhomálypsítottak, hogy szart sem ér. Be jutnak az autóba, kinyomják a kuplungot, és már huzzák is. Vagy rakják fel a trélerre.

Ezeknél ezerszer többet ér egy őrzött parkoló ;)

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#960) Kraptor válasza Peter789 (#880) üzenetére


Kraptor
őstag

TDI nem ''tilt'' hagyományos módon csak nem engedi, hogy feljebb menjen a fordulat egy adott értéknél 6-ban. Legalább is nekem még nem sikerült felnyomnom pirosig 6ba.

(#961) tomej válasza Nakata (#956) üzenetére


tomej
aktív tag

Azért annyira ne sajnáld, mert ha bele rakattad volna, akkor már csak további 120k-t kellett volna fizetni a navy-ért, meg további 80k-t a hővédő üvegért, mert az nyáron sem melegszik úgy, meg további... És össze lehet pillanatok alatt klattyingatni + 2 millióért extrákat. Én csak azért kértem az ambientét, mert nem volt más. A ködlámpa, meg a hátsó ablaktörlő jó dolog, de azért megvan nélküle az ember. Hát igen, kinek mit enged a pénztárcája. Utólag meg télleg kár sajnálni :( .

(#962) tomej válasza Octi (#959) üzenetére


tomej
aktív tag

Ja hát a tréler ellen tényleg csak az őrkutya az ellenszer :) .

(#963) tomej válasza Octi (#959) üzenetére


tomej
aktív tag

az milyen autó volt, hogy így tele pakoltátok védelmi cuccokkal?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#964) atka76 válasza Nakata (#956) üzenetére


atka76
tag

1.6 Ambientét néztem ki és szerintem az lesz, fekete metal! :D
A bőr kormány szerintem is jó dolog!
A többi extrákon gondolkozok még és számolgatok nagyon!
A váltózár a szalonban mennyibe kerül? :DD

Bendegúz

(#965) tomej válasza atka76 (#964) üzenetére


tomej
aktív tag

50,5k-t számoltak érte (push&lock nem stiftes)

(#966) Nakata válasza Octi (#958) üzenetére


Nakata
tag

Osba benne lennék :D

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#967) Nakata válasza atka76 (#964) üzenetére


Nakata
tag

Jaja én is ilyen 60 000Ft-körülre mondtam már neked.

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#968) Nakata válasza tomej (#961) üzenetére


Nakata
tag

Neked Ambiente van és nincs benne ködlámpa és hátsó ablaktörlő????Az, hogy lehet??Nekem is az van,de nekem már szériaként benne van mind2ő

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#969) <>jana<> válasza Nakata (#968) üzenetére


<>jana<>
senior tag

a ködlámpát én is sajnálom hogy nemrakattam bele,jól nézne ki az elejében :) nektek a szénszűrő mennyire csattog? engem már kezd zavarni .

(#970) XaraX válasza <>jana<> (#969) üzenetére


XaraX
addikt

Tour-nál a ködlámpa a lámpatest részét képezi. :)
Nem külön van a lökhárítóban,mint az Octavia II-nél.
De azért marha jól világít,igaz,ködben még nem volt alkalmam kipróbálni. :)

(#971) tomej válasza Nakata (#968) üzenetére


tomej
aktív tag

ködlámpák benne vannak szériában, de a hátsó ablaktörlő az külön extra. Egyébként még nincs meg, majd csak a jövőhéten. (ha a bank nem szaraxik, mer már kétszer is felhívtak keresztkérdésekkel... :((( :((( )

[Szerkesztve]

(#972) Nakata válasza <>jana<> (#969) üzenetére


Nakata
tag

szénszűrő kattog??az meg hol van hogy hallod?? :DDD

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#973) Nakata válasza XaraX (#970) üzenetére


Nakata
tag

Igen főleg az Octi II-nél akkorák a ködlámpák mind a fényszórók majdnem,de nekem is egyszer volt köd amibe mentem is és az pont akkor volt amikor haztam haza,de akkor még nem tudtam, hogy kell bakapcsolni mert sehol sem találtam :D

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#974) Nakata válasza tomej (#971) üzenetére


Nakata
tag

Miért te milyen Octáviát veszel???Tour vagy II szériásat?Mert nekem ajándék volt a hátsó ablaktörlő is.És ők mondták nekem, hogy azért nincs szériába mert úgy van kialakítva a kocsi hogy nem megy oda a dzsuva és tényleg.Marha érdekes,de tleg nem koszolódik.De az ablaktörlő spriccelőja pedig olyan erős, hogy a múltkor megtisztítottam az ablakot spriccel az út szélén állva és kilő folyamatosan a felezőcsíkig :D Egy biciklist el is kaptam :DDD :DDD aztán nem győztem bocsánatot kérni,de azért kicsit gáz, hogy ennyire erős

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#975) Lui76 válasza <>jana<> (#969) üzenetére


Lui76
őstag

Az aktívszenes tartálynál levő membrán pattogására gondolsz ?
Az olyan amilyen ,az a dolga -membrán...

Itt még nem írtam csak közlöm én egy Skoda Márkakereskedésnél dolgozgatok .
Nem értek mindenhez de szívesen segítek ha tudok kérdésekben .
Nem tudtam hogy van spec ilyen topic is itt - pedig egy ideje már
PH-n vagyok.

www.kezmuveskeramia.hu

(#976) tomej válasza Nakata (#974) üzenetére


tomej
aktív tag

Octavia 2-t. Ismerem a cégvezetőt és azt mondta, hogy a hitelnél belekalkulálják ált. az ajándékot is, tehát szépen rányomják az alapárra. Term. ez nem kézpénz, lehet, hogy engem is megvezetzett, ezeknél nem tudni, sajnos annyira nem ismerem belülről a témát. Egyébként igazad van ált. a legtöbb kocsinál menetközben nem éri dzsuva a hátsó szélvédőt, kivétel talán ezalól a kombi kialakítás, mert menetközben ott ált. mindig felverődik vmi, legalábbis off opel astra I-II-nél menet közben sem ártott törölgetni hátul. Ferdehátúnál akkor van jelentősége, ha parkolóban állsz és úgy esik rá az eső, tolatás előtt meg szépen letörlöd, hogy kiláss. Én egy zsákutcában lakom, ahonnan ált. csak kitolatni lehet és folyton lelépnek a gyalogosok a kocsi mögé. Egyszer majdnem nekimentem egy babakocsis anyukának, aki letojta, hogy tolatok ki, és simán betolta az autó mögé a babakocsit (a csipogos tolató izzó ellenére, amit direkt emiatt vettem a tecsóban :) ). na ilyenkor nem árt, ha van, mert ha oldaltükörből tolatsz, nem biztos, hogy látod a mögötted kolbászoló gyalogost. Ja és egyszer megtámadott egy bácsika az esernyőjével szintén egy hasonló szituban, hogy majdnem elcsaptam őket a feleségével együtt tolatás közben (kb. 5 km/h-val).

[Szerkesztve]

(#977) <>jana<> válasza XaraX (#970) üzenetére


<>jana<>
senior tag

nekem csak a hátsó van bekötve sajnos:( nemtudom miért.

(#978) <>jana<> válasza Nakata (#972) üzenetére


<>jana<>
senior tag

neked dieseled van abban nincsen sztem:) egyébként ha szemben álsz a járgánnyal balra elöl a motortérben.

(#979) tomej válasza XaraX (#970) üzenetére


tomej
aktív tag

Egyébként lehet, hogy rosszul emlékszem, de az octavia 1- nél annó nem volt széria a ködlámpával kombinált első lámpatest, szintén felszereltségtől függött, hogy milyen van benne.

(#980) <>jana<> válasza Lui76 (#975) üzenetére


<>jana<>
senior tag

igen arra,sokan mondták hogy némelyik csendben végzi a dolgát de vannak hangosabb darabok is.állítólag garban cserélik ha valakit nagyon zavar.
akkor gyorsan egy kérdés az első ködlámpa elektromos dolgai ott vannak a lámpatestnél ha beszeretném kötni?vagy azt is bekell húzni a járgányba?



[Szerkesztve]

(#981) misimagaki válasza <>jana<> (#980) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Én nem tudom, de az első lámpában biztosan nincs benne a ködfényszóró. Gondolod, hogy oda adnak neked egy 48 eFt-os cuccot csak úgy. Sokszor egy filléres alkatrészt cserélnek ki filléresebbre, mert az nekik ennyi meg ennyi megtakarítás.
Pl. ott a csomagtérvilágítás. Bent van egy lámpa a jobb oldalon, és egynek a helye a bal oldalon. Nem adták oda, mert az kerül vagy 1000 Ft-ba. Sőt az Octavia II-ben is csak egy van, és azt hiszem az Elegance felszereltséghez jár a kettő. :F :F :F
De mondhatnánk a 4 hangszóró vs. 8 hangszóró esetét. Ha négy van az autóban, akkor a többi négy vezetékét biztos, hogy nem húzták be, mert akkor már azért elkérnék a lét hangszóró előkészítés címén.
Ennek az analógiájára mondom én Neked, hogy ha benne volnának a vezetékek, akkor azért Te fizettél volna. Autószalonban olyan nincs, hogy valamit úgy oda adnak, hogy azért Te valamilyen módon nem fizetsz. Szerintem. :O

Ha ez a Skodánál esetleg nem így van, mondjuk miért ne lenne így nekik sem adják ingyen az áramot, és nekik sem dolgoznak ingyen az emberek. Szóval ha mégsincs így akkor elnézést kérek, és még jobban örülök, hogy náluk vásároltam.

Sőt a honlap szerint nem is ott van a ködfényszóró, hanem alul a két rácsban, úgy mint az Octavia II-ben. Mondjuk ez kamu lehet, mert a honlapon egy Fabia képe van, ez:

[kép]

Valami ilyesmire gondolhattak:

[kép]

(Tudom ez tuning cucc, csak a szemléltetés kedvéért tettem be.

A valóságban a jobb oldali kis gömb lehetne a ködfényszóró, ha igaz, hogy ott van. A mi autónkban (az enyémben is) szerintem az csak egy müa elem:

[kép]

De majd jön egy nálam okosabb és megmondja.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#982) misimagaki válasza tomej (#957) üzenetére


misimagaki
aktív tag

A váltózár a váltókart rögzíti egy előre meghatározott helyzetben. Ez általában a hátrameneti fokozat szokott lenni. Ez azt is jelenti, hogy a váltószekrényben nem történik semmi változtatás. Tehát ha hozzá fér a váltóhoz alulról, akkor lepattintja a váltókart a rudazatról, és kézzel berakja - azt hiszem - kettes fokozatba és elviszi a kocsit. Ez ellen úgy lehet védekezni, ha a váltót alulról hozzáférhetetlenné teszik valamilyen védelemmel.
Tavaly évvégén találtam olyan beszerelő műhelyt, ahol 39 eFt-ért Tytan-Dipolt szereltek. Nekem azt mondta egy beszerelő emberke, hogy Ő a kivehető tüskésre esküszik, mert a nem kivehetőset (Bear, Deffend Lock egyes típusai) neki már sikerült kinyitni. De lehet, hogy csak hazabeszélt.

Egy a lényeg, hogy minnél több látható biztonsági cucc van az autódban annál nagyobb az esélye, hogy a piti tolvaj keres inkább egy másikat. Ha meg profik nézték ki a gépet, akkor akár benne is lakhatsz. WC-re csak el kell menned...

Az már más kérdés, hogy egy váltózárral szerelt autóból nem egyszerű kiszerelni a zárat, mert a csavarok feje leszakad, azt hiszem már beszereléskor. Így az autó esetleg csak alkatrészként ér nekik valamit. Mondjuk ez a tulajt nem vigasztalja.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#983) <>jana<> válasza misimagaki (#981) üzenetére


<>jana<>
senior tag

erre ln is gondoltam:) az a baj hogy a kapcsoló is csak a ködzáró fényt kapcsolja:( de hátha tud valami okosat hogy ne kelljen szétkapni az egéssz autót:)

(#984) misimagaki válasza <>jana<> (#983) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Az lehet egy remény, ha csak egy fajta lámpát gyártat a Skoda, és a ködlámpa helyét csak vakdugózták, és így könnyen cserélhető benne ködfényszóróra. (Szerintem ez teljesen reális lehetőség.)
Találtam utángyártott lámpát 13800 Ft-ért ködfényszóróval.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#985) misimagaki válasza marsu (#953) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Kérdeztem. :R :R

[Szerkesztve]

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#986) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Az is gáz, hogy a gyári (Skoda logós) izzókészlet a szalonban 2906 Ft.
Itt: [link] 1250 Ft.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#987) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Keresgélem itt a megoldást a ködlámpára közben találtam több utólag beépíthető xenon szettet is. Ami gáz az ez:
A viszgán elfogadják az átalakított lámpát?

Magyarországi jogszabály nincs az utólagos xenonlámpákra. Törvényileg csak a manuális fényszórómagasság állítás kötelező. Termékeinken megtalálható az ''E'' jelölés, mely garantálja hogy minden EU-s szabványnak megfelel a készülék.

Tekintettel a magyarországi szabályozatlan háttérre, ajánljuk, hogy a jármű műszaki vizsgára történő felkészítése során cseréljék vissza halogén izzóra a xenont. Természetesen ehhez sem kiszerelni nem kell az elektronikákat, sem átalakítani nem kell semmit, csupán néhány percet vesz igénybe az izzók cseréje.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#988) marsu válasza misimagaki (#985) üzenetére


marsu
addikt

Privi üzit küldtem ...

:) ;)


A pecsét még nem minden.
Elég nagy adminisztrációs háttér van a pecsét mögött, és hiába van pecséted a szervízkönyben, ha a szervíz nem jelenti le az on-line számítógépes rendszerükön keresztül a Porsche Hungária felé. Szóval elvileg megoldható, de gyakorlatilag semmit nem érsz vele. Jobb, ha a rendes utat járod, te is jól jársz, az autó is, és ha mégis baj van, akkor jön a segítség, akár egy szerelő, akár egy szállítótréler, akár csereautó ... stb.

:D :D



[Szerkesztve]

Press any key to continue ...

(#989) XaraX válasza tomej (#979) üzenetére


XaraX
addikt

Valóban nem széria tartozék,én csak a helyzetére utaltam.

(#990) XaraX válasza misimagaki (#981) üzenetére


XaraX
addikt

Az alsó kép az Oktavia Tour ködlámpával kombinált lámpatestjét ábrázolja tényleg.

(#991) misimagaki válasza XaraX (#990) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Szia!

Igen, a miénkben nem ilyen. Sajnos.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#992) misimagaki válasza marsu (#988) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Szia!
Köszönöm. Igazából csak elméleti síkon érdekelt a dolog, mert igaz, hogy borsos áron megy a dolog, de én is úgy gondolom, hogy nem árt ha átnézik az autót az ilyen alkalonnal. Persze fontos az, hogy tényleg átnézik..... :F

Tehát úgy néz ki, hogy a VW csoport a pecsételős emberek mögé nyúl egy nagy adatbázissal. Gondolom erre azért van szükség, hogy bárhová megyek az országban képbe legyenek a kocsimról, és ne csak a szervízkönyvre kelljen hagyatkozniuk?

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#993) Lui76 válasza <>jana<> (#980) üzenetére


Lui76
őstag

Oct II-be még nem szereltünk utólag ködlámpát , de eddigi tapasztalatok
alapján semmi be nem épített holminak nincs a vezetékkötegben
előkészítés.

www.kezmuveskeramia.hu

(#994) marsu válasza misimagaki (#992) üzenetére


marsu
addikt

Így van! És nem csak Magyarországon, hanem egész EU-ban! Tuti átnézik.
Nagyoon szigorú az ISO 9002 rendszer.

Press any key to continue ...

(#995) Lui76 válasza misimagaki (#992) üzenetére


Lui76
őstag

Nem ,egyik cég sem látja a másik cég által kiállított számlatörténeteket.
Sztem ez mindenhol üzleti titok

www.kezmuveskeramia.hu

(#996) Nakata válasza Lui76 (#995) üzenetére


Nakata
tag

Te melyik kereskedésben dolgozol??

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#997) XaraX válasza misimagaki (#991) üzenetére


XaraX
addikt

Amikor én vettem,akkor is döntéskényszer volt.
Vagy ködlámpa,vagy 8 hangszoró.
Nem volt sajnos készleten olyan autó,amiben lett volna mindkettő. :((

(#998) Nakata válasza XaraX (#997) üzenetére


Nakata
tag

Óóóóh az nagyon rosssz úgy,de azért nem értem, hogy miért nem széria a ködlámpa az AZAPVETŐ ABLAKTÖRLŐ meg pár dolog még

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#999) Nakata válasza tomej (#976) üzenetére


Nakata
tag

Ahhha értem,hát igen az kellemetlen lehet tényleg, hogyha nincsen neked hátsó ablaktörlő.Én csak egy forgalmas útra tolotok ki a garázsból nekem nem nagyon kellene,DE VAN.

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#1000) Nakata


Nakata
tag

ÉLJEN AZ 1000 HOZZÁSZÓLÁS.NAGYOK LETTÜNK :R

-=Old-Boy'S=-FoREveR

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.