Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) Nakata


Nakata
tag

Nekem nem kell indok, nincs senki akinek elszámoljak hova megyek :DDD :DDD meghát itt a garázs pár méterre tőlem és olyan 1,5 méterre alszom a másik szobában a kocsitól :D :D

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#1402) Peter789 válasza <>jana<> (#1399) üzenetére


Peter789
senior tag

nekem szűk másfél éve van meg, beleraktam 33e km-t, és még mindig függő vagyok... :)

[kép]

[link]

hátha valaki szét akarná csapni a futóművét egy 17-essel... :DDD

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#1403) marsu


marsu
addikt

500km van az autómban .... Benzin mutató még alig van fél alatt ....

Eddig jónak tűnik.

:DDD

Press any key to continue ...

(#1404) misimagaki válasza tomej (#1400) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Van valahol nekik feltéve néhány kép, de már nem emlékszem hová. Telefonon elmondják. 27/330-965

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#1405) Kraptor


Kraptor
őstag

2.0 PDTDI 220-at mentem Németbe GPS-el mérve egy kis lejtő volt benne, de sima egyenesben 210-15 körül ment.

(#1406) tomej válasza misimagaki (#1404) üzenetére


tomej
aktív tag

thx!

(#1407) Peter789 válasza marsu (#1403) üzenetére


Peter789
senior tag

nálam olyankor van kb 1/3-nál a tank... kíváncsi vagyok hogy változott e 8 év alatt a technika... :D

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#1408) Nakata válasza Kraptor (#1405) üzenetére


Nakata
tag

Hát akkor nincs olyan nagy teljesítmény külömbség a 2.0 és az 1.9-es között 210-et az enyim is megyeget :)

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#1409) Kraptor válasza Nakata (#1408) üzenetére


Kraptor
őstag

Na ja de 210 GPS-el ami 215-220 az órán és 220 az meg 225-230 volt az orán.

[Szerkesztve]

(#1410) otaszan


otaszan
újonc

Hello,

Másik autó vásárlását vettem tervbe. Nagyon tetszenek az Octavia kettesek. Láttam párat használtan viszonylag korrekt áron. Mielőtt beleugranék szeretném kikérni a véleményetek.
Az 1.4 16V motorral szereelt modellek elérhetőnek tűnnek számomra.

Kérdéseim végülis csak a szervíz igényekre vonatkoznának. Konkrétan a szervíz periódusokra. Hány kilométernél vannak szervízek, mikor van nagy szervíz etc.

köszi és üdv,
otaszan

(#1411) marsu válasza otaszan (#1410) üzenetére


marsu
addikt

Szia!

Szervíz periódusok 15.000km vagy egy évente esedékesek. Vagy választhatod a ''Long Life'' szervíz intervallumot is, ekkor 30.000km vagy 2év a periódus...

Press any key to continue ...

(#1412) Nakata válasza Kraptor (#1409) üzenetére


Nakata
tag

Nem baj legalább azt hiszem, hogy jóval gyorsabb vagyok és legalább kevesebbet mutat a trafi :DDD

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#1413) Nakata válasza otaszan (#1410) üzenetére


Nakata
tag

Igen bizony marsu társunk jól mondja :DDD .15 000Km-enként szokás elvinni(vagyis én biztos elfogom hordani) De úgy igazából nézve majdnem mindenki új tulaj itt a TOPIK-ban. Nekem is 2-es Octi van(csak 1.9-es) és nagyon jó nagyon széép.Jó nagy a csomagtartó.Sztem ne sokat vacilálj vegyél egyet gyorsan :DDD :D és látogasd a TOPIKot rendszeresen.És tleg nagyon jó csak a szervíz inkább Szlovákiában.Én is nemsokára megyek ki Szloviba nam messze a határtól van egy ker.Sokkal jobban dolgoznak és nagyon olcsón is.És persze nem küldenek ki a műhelyből mikor dolgoznak(itthon szokás) hanem ott lehetsz és magyaráznak mindent.Nah persze jó kis tályszólással :)

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#1414) marsu válasza Nakata (#1413) üzenetére


marsu
addikt

:DDD

Mivel nincs a PH-n se VW-s se Golfos topik, javaslom, hogy bővítsük a topikot Skoda összes tipusával és a VW csoport többi tipusával ... Lehet nagyobb lenne a látogatottság ...

:) ;)

Press any key to continue ...

(#1415) <>jana<> válasza marsu (#1414) üzenetére


<>jana<>
senior tag

ha mindenki akarja akkor mehet:)

(#1416) Peter789 válasza marsu (#1414) üzenetére


Peter789
senior tag

:R támogatom, legyen Audi/Seat/Skoda/VW topik nyugodtan, úgyis annyi az átfedés köztük...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#1417) Nakata válasza marsu (#1414) üzenetére


Nakata
tag

Akkor szerintem elvan döntve :DDD kicsit egyhangú eddig a szavazás állása.Meghát szeretem annyira az Audit,Vw-t és a Seatot mind a skodát :) Nah ez azért kicsit flancos volt. Szeretem annyira a 30 millás audikat mind a Skodát hehe :)

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#1418) tomej válasza Nakata (#1417) üzenetére


tomej
aktív tag

hát, ha mindenki támogatja, akkor én is ;)

(#1419) Nakata válasza tomej (#1418) üzenetére


Nakata
tag

:D

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#1420) marsu


marsu
addikt

Köszönöm!

Akkor ezennel megszavaztuk ....

Így legalább nem kell mindig OFF-ba tennem a hozzászólásaimat ...

:R

Press any key to continue ...

(#1421) marsu


marsu
addikt

Ha minden igaz, akkor hamarosan a topik címe

''PH!-s Skoda/VW/Audi/Seat Club'' lesz ...

;)

[Szerkesztve]

Press any key to continue ...

(#1422) Peter789 válasza marsu (#1421) üzenetére


Peter789
senior tag

hehe, karaj, éppen az apróban nézelődtem, látom hogy bal odalon a kiemeltek között ott az octavia topik, ráklikk, erre már az új címmel jött be... :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#1423) troland26


troland26
őstag

jó ötlet volt a váltás nekem Seatom van most már én is kicsit ''sajátomnak'' érezhetem ezt a topikot :)

(#1424) tomej válasza troland26 (#1423) üzenetére


tomej
aktív tag

üdv. :)

no ez gyorsan végig ment. :C

(#1425) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Ez az! PH! Volkswagen, Audi, Seat tulajdonosai egyesüljetek!! Jó ötlet volt szerintem is.
:C :C :C

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#1426) Nakata válasza marsu (#1421) üzenetére


Nakata
tag

És megcsináltad :D :R

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#1427) tomej válasza otaszan (#1410) üzenetére


tomej
aktív tag

Szia.
Nem akarok nagyon belekotyogni (miven nagyon nem értek hozzá), de én úgy vettem észre, hogy 1-2 éves O2-k ára csak akkor éri meg, ha kp.-ra veszed. Én is így akartam először, csak nekem nem volt annyi kp.-m, másrészről nem ismerem a használt autós rafinériákat, de sztem pont az octavia 1-2 az egyik tipus, amivel nagyon rá lehet faragni, mivel rengeteg céges autó belőle, vmint kajakra visszapörgetett kmóra. Egyébként egy 2 éves classic O2-re 67000 Km-el 4000 Ft havival fizettem volna kevesebbet, mint az új ambiente + kb. 80000 Ft-nyi extra felszereltségű autóra, mert a kamat annyira eltért az új és a használt között. De lehet, hogy csak megvezettek engem. :)

(#1428) Peter789 válasza tomej (#1427) üzenetére


Peter789
senior tag

a probléma ott kezdődik, hogy jó nagy ívben el kell kerülni a szalonos hiteleket... a bankok általános célú személyi kölcsönt jóval kedvezőbb kamattal adnak, és akkor nem lesz bevonva a törzskönyv, akkor adod el amikor tetszik, és ha összetöröd akkor se másznak a nyakadra...

az tény, hogy imádják a cégek az octavia-t - ebből is látszik hogy mennyire megbízható - szóval ésszel kell csinálni... valóban könnyű visszapörgetni az órát, szóval arra rá se érdemes nézni. ugyanez a helyzet a szervízkönyvvel, mert hamar hamisítják - max ha van ismerősöd aki utána tud járni hogy valóban hivatalosan van e vezetve. inkább a sok műanyagot kell nézni hogy mennyire van lekopva, lerúgva. pl céges autónál a sok km miatt a bal első ülés valószínűleg érezhetően jobban ki lesz ülve, a bal ajtón sok a sérülés amit egy-egy kiszállásnál összehoz az ember. ha taxi volt akkor ugyanezek a sérülések hátul is meglesznek. érdemes megnézni a tetőcsomagtartó kapaszkodó helyeit is: ha csak az első kettőn látszik hogy volt rajta tappancs sokat, akkor cirka tuti hogy taxi vagy pizzafutár volt... utána irány a csomagtartó: a foltok, kopások árulkodnak... szóval csak ésszel kell csinálni és úgyis látszik ha nagy a gáz... persze a műszaki állapot megint más téma, de ott is megvannak a fortéjok amivel elég jól el lehet lavírozni a sok sunyi kereskedő között... :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#1429) Kraptor válasza marsu (#1411) üzenetére


Kraptor
őstag

Azért az nem úgy van, hogy csak simán választhatod. Aszem az valamennyire motorfüggő, hogy melyik periódusba esel, legalább is régebben így volt.

(#1430) The7up


The7up
tag

Sziasztok!

Nekem Golfom van, de ez már VW topik is :)

A szervízperiódus nem választható, függ a motortól is. Utóbbi idöben már 30000 mind. 3 Golf után tudom mondani... :B

[Szerkesztve]

Igazán makacs madár a sün. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

(#1431) tomej válasza The7up (#1430) üzenetére


tomej
aktív tag

Engem sem kérdeztek meg, mikor vettem, fix 30000.

(#1432) The7up válasza Peter789 (#1428) üzenetére


The7up
tag

Én azért ezt nem mondanám.
A szalonos hitelnek van egy bazi nagy elönye: az autó árából le lehet alkudni egy csomót. És annyival nem is rosszabbak a konstrukcióik, pláne a maradványértékesek...

Igazán makacs madár a sün. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

(#1433) fero02


fero02
veterán

Hi All!

Ha már német autókat is belevontatok a topik címébe, akkor én is itt leszek ''sűrűn''. ;)

Nagyon szeretem a német autókat (japán is elmegy, de csak pár db), kedvencem az Audi A4, és persze minden más Audi a régitől a legújabbig, és a VW-t is nagyon szeressem :DDD

Szóval...


Üdv mindenkinek!

(#1434) Peter789 válasza The7up (#1432) üzenetére


Peter789
senior tag

használt autónál nem nagyon találkoztam eddig jelentős alku lehetőséggel, csak röhejes hitelekkel... sokszor volt hogy kiszámlotattam, elkezdtem alkudozni, mert persze ha sokat engednének akkor már jó is lehetne akár, de nem... :(

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#1435) The7up válasza Peter789 (#1434) üzenetére


The7up
tag

Ja, én új autóra gondoltam. Elnézést

Igazán makacs madár a sün. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

(#1436) Peter789


Peter789
senior tag

egy másik fórumon feldobódott a téma, hogy kéne faragni OBD kábelt. én régebben összraktam ezt: [link] de sajna nem kaptam itthon NEC PS2501-1 optocsatolót, ezért próbáltam helyettesíteni de megbízhatatlan lett a cucc... lehet többen is rendelnénk egy webáruházból külföldről hozzá megfelelőt, de mivel viszonylag magas a postaköltség, nem lenne baj ha többfelé oszlana (8.64EUR a posta, 0.42EUR az IC, és 3 kell). a többi alkatrész filléres, csak a csatlakozót kell megoldani - de az is kivitelezhető barkáccsal... érdekelne mást is a téma? nem kell feltétlenül CarPC hozzá, elég egy laptop is, vagy odarángatott PC :D

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#1437) I_Am válasza marsu (#1403) üzenetére


I_Am
veterán

Akkor most fog majd hamar elfogyni. ;)

Nekem is félig nagyon lassan megy, aztán hirtelen kezd el fogyni a benya, de már megszoktam.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1438) <>jana<> válasza I_Am (#1437) üzenetére


<>jana<>
senior tag

nekem félnél még van 350-400 km.nagyjából jól mér az óra. bár valóban gyorsan elfogy innen,hamar elszalad az a pár km :) :D

(#1439) misimagaki válasza <>jana<> (#1438) üzenetére


misimagaki
aktív tag

A használod akkor mindig gyorsan ürül a tank. Ez egy ördögi kör. Ha mész akkor fogy, ha a garázsban áll, akkor meg nem haladsz. :F

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#1440) marsu válasza I_Am (#1437) üzenetére


marsu
addikt

Igazad lett ...

Mentem még 60-70 km-t és már csak 1/4-ig van ... Lassan el is fogy. Ki kell tapasztalni, nehogy aztán elfogyjon teljesen. Bár a mobilitás garanciában benzint is hoznak ...

:D :DDD

Press any key to continue ...

(#1441) nRu3


nRu3
addikt

Végre van már a Seatnak is topikja :C

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1442) marsu


marsu
addikt

Úgy érzem jó ötlet volt ez a topik cím változtatás...

Kicsit felpörgött, de talán jobb is így!

Üdvözlök mindenkit a klubban!

:D

Press any key to continue ...

(#1443) marsu válasza The7up (#1430) üzenetére


marsu
addikt

Új autóknál általában a kötelező szervízperiódus:

Audi - 30.000km, vagy kettő év
VW - 30.000km, vagy kettő év
Skoda Octavia - 30.000km, vagy kettő év
Skoda Facia - 15.000km, vagy egy év
Seat - 15.000km vagy egy év

Mindegyikre érvényes, az, hogy ha a kijelző hamarabb kijelzi a SERV vagy INSP akkor hamarabb kell vinni. Hosszabbításnál már a tulajdonos dönti el, hogy marad LONG LIFE (30.000km vagy 2év) vagy vált egy éves 15.000km-es szervíz periódusra. De általában a szervizek a 2 évet javasolják. Ajánlom mindenkinek a MOBILITÁS GARANCIA hosszabbítását.

Press any key to continue ...

(#1444) The7up válasza marsu (#1440) üzenetére


The7up
tag

A benzimutató nekem is csak a feléig mutat ''megbízható'' értéket. Ez valószínüleg a tank alakjából származik, amit nem annyira számoltak bele. Vagyis fél jelzésnél bő negyedig van...

Igazán makacs madár a sün. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

(#1445) misimagaki válasza The7up (#1444) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Az a baj, hogy nem írtok autót, így nem lehet tudni melyik típusról van szó.

Én úgy érzem, hogy az Octavia Tourban korrektnek mondható a mutató állása, és a tankban lévő üzemanyag mennyisége.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#1446) marsu válasza misimagaki (#1445) üzenetére


marsu
addikt

Ő is és én is VW Golfról beszélünk ....

Remélem.

:D :DDD

Press any key to continue ...

(#1447) The7up válasza marsu (#1446) üzenetére


The7up
tag

Igen... De nem lepne meg, ha kísértetisesen egyforma tank lenne egy Golfban és egy Octaviában...

Igazán makacs madár a sün. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

(#1448) marsu válasza The7up (#1447) üzenetére


marsu
addikt

Ha minden igaz, akkor 55 literes a tank. Ha 7L/100km fogyasztással számolunk, akkor elvileg 785km-re lenne elég ...
Hát kíváncsi leszek ...

:D

Press any key to continue ...

(#1449) The7up válasza marsu (#1448) üzenetére


The7up
tag

Milyen autó is?

Igazán makacs madár a sün. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

(#1450) Peter789 válasza misimagaki (#1445) üzenetére


Peter789
senior tag

az enyém ráncfelvarrás előtti benzines O1, és pont amikor picivel fél alá megy a mutató, akkor 1/3-ad. vezetési stílustól függően az első 70-100km-en fel van akadva a mutató, meg se moccan... amikor meg sípol akkor pontosan 46 litert lehet rátankolni, kb 9 liter van még benne... ebben is 55 literes...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.