Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Nakata


Nakata
tag

Nah végre átfaxolta a srác a KOCSIM :C alvázszámát és a többi adatot már csak a rendszám kell dejóóóóóóóó :DD :DD :DD :DD :DD

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#202) Nakata válasza <>jana<> (#199) üzenetére


Nakata
tag

jajj tleg Jana te a kocsiba vettél gumit a lábhoz vagy a gyárit használod??Mert nekem azt mondták hogy a gyári ''gumi'' nagyon rossz mert még azt is nézek akkor

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#203) misimagaki válasza <>jana<> (#199) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Igazi tartós teszt lesz a végén. :) :) :) :)
Eddigi tapasztalatok?

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#204) misimagaki válasza Nakata (#202) üzenetére


misimagaki
aktív tag

A gyári szerintem nem lehet rossz. Az a baj, hogy a szalon nem mindig a gyárit adja....

Én pl. nagyon kíváncsi vagyok a tolatóradarra, mert egy normális négy érzékelős inkább 40 eFt, mint 30 eFt. Nagyon remélem, hogy nem valami rendszámtábla keretbe épített érzékelős lesz, mert az minden csak nem jó. Azzal állítólag úgy lehet döntögetni a kukát, mint a tekében a bábúkat. Meg ahogy az kinéz. A normális helyeken leveszik a lökhárítót és befúrják úgy ahogy kell. Reménykedem, hogy előitéletem alaptalan.

Állítólag nagyon jó a csomagtartótálca....

[Szerkesztve]

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#205) <>jana<> válasza Nakata (#202) üzenetére


<>jana<>
senior tag

gyárit használom,teljesen jó mert méretre van szabva.szvsz jó:)

(#206) Nakata


Nakata
tag

Akkor jó csak mert nekem azt mondta valaki hogy nem annyira jó a gyári

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#207) Nakata


Nakata
tag

Észrevettétek gofy a peugeot nagyon veszíti az árát használtautóba?? néztem egy 2004/8 havit és a körülieket is és 3 milla néztem 2000/2001-es évjáratú Octáviákat és azok még 2 milla körül vannak az sztem tök jó ár egy 5 évek kocsiért vagyik valamennyire értéktartó a skoda neeem??

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#208) <>jana<> válasza misimagaki (#203) üzenetére


<>jana<>
senior tag

szeretem nagyon a gépet,páján van a gépnek egy kis torokhangja 110 és 130 között de egyébként csend hegyek a fülkében:)ma kapott egy kis -4-et hajnalban és pöccre indult ,kb 0.3 decivel ment fel a fogyasztás fedélzeti szerint a hidegben.de ez lehet mérési hiba is.130-140es tempónál már 7.2-7.5 a fogyasztás,szerintem ez sem sok.110 után ugrik meg több mint eggy literrel.kicsit zavaró hosszútávon az ülés oldaltámasza,nekem nyomja a lábamat úgyhogy vettem bele üléspárnját.eddíg ennyi gyűlt össze:)

(#209) Nakata válasza <>jana<> (#208) üzenetére


Nakata
tag

A skoda ülések :DDD

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#210) <>jana<> válasza Nakata (#209) üzenetére


<>jana<>
senior tag

erőssen gondolkodom előre superb ülésen:)

(#211) Nakata válasza <>jana<> (#210) üzenetére


Nakata
tag

:D :D :F Annyire rosszak?? :F :F :U

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#212) misimagaki válasza Nakata (#211) üzenetére


misimagaki
aktív tag

A Skoda ülésekről olvastam már negatív véleményeket. Főleg a keménységükkel volt gond. Nagyon kemények.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#213) misimagaki válasza Nakata (#201) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Az alvázszámot, meg a motorszámot én is tudom. Rajta van az előleg számlán...

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#214) misimagaki válasza <>jana<> (#208) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Ez király. Ha nem megyek vidékre, akkor a környéken esélyem sincs a 110 feletti sebességekre.
Bíztatóak a fogyasztási értékeid. Ha a miénk is így alakul, akkor már érdemes volt szegény Samarat az enyészetbe küldeni. :DDD :DDD :DDD :DDD :D :D :D :D

A -4 az király. A Samara most jobban indul mint nyáron :) :)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#215) Nakata válasza misimagaki (#214) üzenetére


Nakata
tag

át kellene huzatni őket(az üléseket) :U

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#216) <>jana<> válasza Nakata (#211) üzenetére


<>jana<>
senior tag

a szakmámból adódóan igen izmos a lábam és a két kemény böki egymást nagyon,a lábamat sajnos nemlehet lecserélni ezért marad az ülés:)

(#217) <>jana<> válasza misimagaki (#214) üzenetére


<>jana<>
senior tag

nemfogod megbánni a cserét :D

(#218) misimagaki válasza <>jana<> (#217) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Már most hiányoznak a Skoda extra felszerelései. Pl. a fűthető külső tükrök, és nagyon hiányzik a fűtés, mert a Lada nem nagyon fűt. Ja, meg a központi zár. :D :D :D :D
Összeségében már nagyon várom az új autót. Annak ellenére, hogy sajnálom szegény Samarat. :O

Ma tankoltam bele az utolsót - ha minden jól megy..... Igazából ez az autó csak ezt érdemli: :C :C :C

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#219) misimagaki válasza Nakata (#215) üzenetére


misimagaki
aktív tag

:D :D :D

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#220) misimagaki válasza <>jana<> (#216) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Meg lehet tudni, hogy mi az a bizonyos szakma? :B

[Szerkesztve]

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#221) misimagaki válasza parandroid (#156) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Szia!

Egy kicsit utána olvastam az Opel témának, mert nővéremék által egy kicsit érdekelt vagyok a témában, és arra a következtetésre jutottam, hogy az Astra drágább egy kicsivel, az Enjoy felszereltséggel egyenrangú kb. a Skoda felszereltsége.
Az Astra Clasic II pedig nagyon spártai. Ott alapban csak négy kerék van,meg forgatható kormánykerék, és nyitható ajtók, és ablakok. :D :D :D (Egy kicsit gonosz voltam.)

Szerintem ez a legjobb: (Astra felszereltség lista)
''4 irányban kézzel
állítható vezetőülés''

Igen 4 irányban, fel-le, előre-hátra. Hova máshova? :D

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#222) Nakata válasza misimagaki (#221) üzenetére


Nakata
tag

Gonosz voltál??....Nem kicsit ...nagyon ;) Ezt ne vegyétek politikai baszólásnak csak ez illett ide :DDD

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#223) Nakata válasza misimagaki (#221) üzenetére


Nakata
tag

Te is megtankoltad utoljára én is már több mind 2 hete még féltem hogy jajj jön az új kocsi aztán még marad benne brenya.....most meg hogy ilyen gyorsan hozzák lehet hogy még tankolni is kell.de már inkább sehova nem megyek :DD :DD

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#224) misimagaki válasza Nakata (#223) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Az túlzás, hogy megtankoltam . Tettem bele annyi üzemanyagot, amennyi az utolsó napjaiban tervezett útvonal lefutásához elegendő lehet. :)

Elég erőssen három résztvevőssé vékonyodott a topic. :((

[Szerkesztve]

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#225) Nakata válasza misimagaki (#224) üzenetére


Nakata
tag

jaah hát igen neked is nemsokára jön a tütü :DD amugy tleg megfogyatkoztunk rendesen. Háát kár majd a skoda fan oldalakon reklámozzuk a Topikot :DD

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#226) Nakata


Nakata
tag

Most lelkes ujjonc vagyok de mire ideér a kocsim addigra lehet hogy tag leszek :DDD tleg mikortól leszek az mármint hogy vannak ezek a határok??

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#227) Nakata


Nakata
tag

Jajj de jó elvileg Pénteken vagy Szombaton már elvileg BIZTOS hogy meglessz oz octi már ott van a szalonba át is faxolta az adatait már csak a rendszám kell :C :DD :C :DD :C :DD :C :DD :C :DD :C :DD :C :DD

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#228) Nakata


Nakata
tag

beszéltem a szalonnal ez hihetetlen a kocsim adatai már megvannak meg már a papírmunka is megvan csak még a kocsi van Valahol de még ők se tudják hol marha jó de mondjuk már nem hiszek de azt mondta hogy holnap elvileg de hát akkor tuti holnap se lessz meg ez tleg karácsonyi ajándék lessz nah mindegy ezen már csak nevetni tudok mert ez már röhely :U

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#229) Bazsa$


Bazsa$
tag

Skoda FOREVER.

Én is nagy Skoda fan vagyok.

[link]

Itt találhattok sok érdekességet.

Mellékesen ha klubtagok lesztek sok kedvezményetek lessz. A legfontosabb a kötelező biztosítás, én 8000Ft -ot fogok fizetni egy évben a 60.000 Ft -al szemben. ;)

Asus TUF B-550 Pro, Ryzen 7 5800X3D, 32 GB G.Skill, Zotac 4080 Trinity OC

(#230) csizzah


csizzah
aktív tag

Nocsak, nocsak, most látom h van ilyen topic is. :)

Szóval kb két hónapja én és a családom boldog tulajdonosai vagyunk egy ilyen kicsikének. :D
Hát mit mondjak, egyszerüen szuper egy gép ez, az előző kocsi egy suzuki swift volt, amíg be nem ültem ebbe azt hittem az is jó autó. :DDD
Amúgy Bazaltszürke színü, 1.4, fekete kárpit, gift felszereltség. Majd felrakok róla egy két képet, addig is ha valakinek kérdése van állok rendelkezésére.

(#231) yanis válasza csizzah (#230) üzenetére


yanis
csendes tag

Helló csizzah! Én is kb. karácsonyra várom az 1,4 octi2-met. Metálfekete , gift felszereltséggel. Irj mindent, amit megtapasztaltál. Hogy megy, fogyasztás, milyen kényelmes, halk-e stb. Nem akarod-e esetleg majd chipeltetni? :)

(#232) Nakata válasza yanis (#231) üzenetére


Nakata
tag

Minden tökéletes csak a skoda ülések kegyetlenek nagyon kemények az az egyetlen negatívum amit tudok róla ezen kívül minden fajíííín :DD

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#233) Nakata válasza misimagaki (#224) üzenetére


Nakata
tag

Nah látod csak mondanod kellett hogy beapadt a topic máris idetaláltak 3 an :C

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#234) <>jana<> válasza misimagaki (#220) üzenetére


<>jana<>
senior tag

burkolás,kőfaragás,konyhapultok homlokzatburkolatok cipelek rendesen:)

(#235) Nakata válasza <>jana<> (#234) üzenetére


Nakata
tag

Édesapám nekem is Műkőkészitő cipekedünk rendesen vele mikor én is épp úgy állok hogy kell a mellékes

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#236) <>jana<> válasza Nakata (#235) üzenetére


<>jana<>
senior tag

műkő sem rossz,de egy konyhapultal azért nemérfel,némejik 150-180 kiló remeg a lábunk mire felvisszük a helyére :D

(#237) csizzah válasza yanis (#231) üzenetére


csizzah
aktív tag

Akkor szép karácsonyod lesz, csak hogy fog beférni a fa alá? :D

Szóval csak pozitív dolgokat tudok neked mondani, szerintem nagyon jól megy ahhoz képest hogy 1,4-es motor van benne, legalábbis a suzuki után. Semmiféle erőlködést nem tapasztalok ha odalépek neki akkor megy ahogy kell. Az 1es 2es kicsit rövid, harmadikban húz igazán, de 4. 5. ben is elég dinamikus ha van egy kis lendület.
A fogyasztás nálunk olyan 6,5-7 között alakult, úgy hogy eddig arra sincs panasz.
Kényelem terén is kifogástalan, én nem tapasztaltam h kemény lenne az ülés, egyedül vezetés közben nem tudom hova rakni a bal karom(elég hosszú karjaim vannak) valahogy nem találom a megfelelő pozíciót, de ez a legkevesebb. 186cm magas vagyok, terpeszkedve elférek hátul, akkor is ha magam mögé ülök be. A csomagtartóról meg csak annyit hogy :Y .
Elég halk is az autó, 100 felett ugyan azért van hangja, de annyi kell is.
Az úttartás nagyon jó, a kormányt egy ujjal lehet tekergetni, a fékekről meg annyit, hogy az első héten egykétszer majdnem lefejeltem a kormányt míg megszoktam hogy finoman-finoman.
Nagyjából ennyi.

(#238) yanis válasza csizzah (#237) üzenetére


yanis
csendes tag

Köszi a gyors választ, pont azt írtad amit szerettem volna hallani. Remélem én is majd sok jót tudok majd írni róla. :C

(#239) yanis


yanis
csendes tag

Elfelejtettem! Az elején a bejáratásnál mire érdemes odafigyelni? :F

(#240) misimagaki válasza <>jana<> (#234) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Ez kemény meló az biztos. Most már érthető honnan az izmos láb. :)

Autóval is hurcolászol műkövet, vagy csak Magadat, meg a szerszámokat?

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#241) misimagaki válasza csizzah (#230) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Szia!

Bazaltszürke jó szín. :) Miénk is olyan lesz.
Találtam egy uilyet a városban. Azóta sűrűn megyek arra. Múlt héten szombaton a feleségem kiszállt megnézni közelebbről. A tulaj is hamarosan megjelent az ablakban. Olyan feltűnőek voltunk. :DDD

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#242) <>jana<> válasza misimagaki (#240) üzenetére


<>jana<>
senior tag

evvel az autóval már nem:) a régi az kapott rendesen...szegény:)

(#243) <>jana<> válasza yanis (#239) üzenetére


<>jana<>
senior tag

a lényeg hogy kb 2000km-ig ne pörgesd 3000 ezer fölé, kicsit lehet de tartósan semmiképp ne. ne vontass vele semmit ugyan eddig . én 5000km ig vigyázok rá utána elvileg baj nemlehet:)
én érzésre aztmondom hogy 3500 környékén rázódott össze,akkorra ált be a fogyasztás is ,és az erő is.


[Szerkesztve]

(#244) Nakata válasza <>jana<> (#243) üzenetére


Nakata
tag

Hát jaja az se rossz munka :DD ámbár apum nem kímélte a kis Peugeotot:D multkor is vitt egy Hiltit a garázsba aztán igancsak megkoccolta a visszapillantót csak annyira hogy tőből kitört :DD :DD megoldottuk szigatelőszallaggal de igy vették be az octira már vigyázunk

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#245) Nakata válasza <>jana<> (#243) üzenetére


Nakata
tag

Jana neked az Octiban van az első 2 ülés között könyöklő?(Jumbo Box)? Mert nekünk lessz és nagy jó dolog benne hogy van kicsi audio kimenet szal mp3 ast rá lehet dugni ez egy jól kitalált dolog a skodánál ezekért az apróságokért szeretem :R

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#246) <>jana<> válasza Nakata (#245) üzenetére


<>jana<>
senior tag

sajnos nincsen:(
pedig azthittem lessz benne,de mire megérkezett a járgány nem volt benne:(

(#247) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Ezek a fiúk nem :) szeretnek csak úgy adakozni.
...
''Könyöktámasz elöl rakodórekesszel 34.800,- Ft''

Ennyiért adnak, ha kéri az ember. Állítólag 12eFt-ból kijön egy gyárival egyező minőségű. Korábban olvastam egy fórumbn, hogy valaki vett egyet szalonon kívül, és 4000 Ft-ért akarta neki a márkaszervíz beszerelni. Állítólag 4 csavar, és minimális idő. :((

A fórumot azóta keresem, mert volt ott egy jó link, ahol olcsón voltak könyöktámaszok.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#248) parandroid válasza misimagaki (#221) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A Classic 2-höz alapáron jár az ABS, a klíma, az elektromos ablakok elöl, magaságállítható ülés, minden irányban állítható kormányoszlop, kulcsba épített központi zár távirányító, színezett üvegek, két lufi, és a 15'' 195/60-as Dunlopok. 3,2-ért egy 1,6-os, 105 lovas kombiért ez teljesen korrekt ár, némelyik kiskategóriás (pla Fabia :)) ugyanennyi extrával ugyanennyibe kerül.

Az Octavia ára azért döbbentett meg, mert közel 600e-rel többért kínál egy jóval kisebb motort (1,4, 75LE), fűthető tükröket, metálfényt (ez az Astrán is 90e lett volna), vonóhorgot (60e-ért ajánlottak, de már ez is pofátlan összeg érte), és tolatóradart (ezt megmondom őszintén fogalmam sincs, hogy mit ér). És a díszlécért és a hátsó ablaktörlőért még külön kell fizetni. Ezt találtam kicsit abszurdnak, és összességében a 3,82-es árat.

De lehet, hogy van még benne valami extra, amiről nem tudok, bár nem hiszem, hogy ennél sokkal több mindent ajánlanának.

Nem rossz autó egyébként az Octavia, semmi bajom vele, egy kombit bármikor bevállalnék belőle, de drágállom, 1,4-est pedig különösen nem vagyok hajlandó venni ennyiért. Anno nekünk ezért esett ki azonnal, a Lacetti maradt versenyben szintén 3,2-ért, illetve a Focus C-Max 3,6-ért, mindkettő 1,6-os motorral, a C-Max jelentősen több extrával (automata klíma, alufelni, metálfény, cd-s rádió, sok hangszóró, több légzsák, mittudomén).

Könyöklő: a Rati nevű cégnek vannak egészen jó minőségű könyöklői szinte minden típushoz, bármelyik webshopban vagy autós kereskedésben megtalálható, általában 15e körül, és valüban négy csavarral rögzíthető a középkonzolhoz. A Daewoo-hoz nekem anno ingyen megcsinálták a szalonban 1 perc alatt, az Opelbe csak azért nem tettem be magamnak, mert kézzel lehetetlen becsavarni, úgyhogy megkértema cégnél a TKM-eseket, hogy lőjjék be akkus csavarhúzóval. :D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#249) <>jana<> válasza misimagaki (#247) üzenetére


<>jana<>
senior tag

nálunk inkább az elbeszélés volt a gond,a nagy alkudozásban valahogy lekerült a listáról:(

(#250) <>jana<> válasza parandroid (#248) üzenetére


<>jana<>
senior tag

van még egy halom dolog amit adnak hozzá,és az árat úgy nézd hogy alapból 3.594milla és abba beszámolnak roncsautót 500k ért azért így már nem olyan rossz.engem ráadásul a fentartási költség jobban izgat mint a lóerő és a sebesség.úgyhogy az 1.4 es motor és az ehez tartozó 7089ft-os kötelező és a 6000ft-os casco nekem sokat nyomott a latban

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.