Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) degu


degu
senior tag

Nevetsegesek vagytok ezzel!
Amirol Ti beszeltek,az NEM a Skoda Octavia,hanem a Folksvagen!!
L.sz. ne gyalazzatok az Octavia logot,markat,tipust,ez ,ami az NEM Skoda Octavia-az FiolkswaGEN!
/Az okosabbak utannanezhetnek a temanak,a butabbak-savazhatnak ezerrel!/ :R

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#702) Nakata válasza degu (#701) üzenetére


Nakata
tag

Most csak azt nemértem, hogy ez hogy jön ide??A Skoda logót sem gyalázzuk én említettem meg, hogy ráférne egy logóváltás,de ez nem gyalázás,de mindegy. :(

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#703) <>jana<> válasza degu (#701) üzenetére


<>jana<>
senior tag

vaze ha már beszólsz legalább írd helyesen a nevét... volkswagen :Y

(#704) Nakata válasza <>jana<> (#703) üzenetére


Nakata
tag

Háát jah :U

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#705) yanis válasza atka76 (#686) üzenetére


yanis
csendes tag

Jan. 18-án lettem az 1,4 metálfekete octi boldog tulaja. Nekem a motorja megfelelő, mondjuk

pörgetni kell rendesen, de elég jól viszi a kocsit. 100-120 körül 30% várossal eszik 6,8l-t kb. 8 hangszóró van stream hifivel, szerintem nagyon jól szól. A fekete nagyon jól néz ki, nagyon jól néznek ki rajta a cróm kiegészítők. Kilincsborítás stb., csak nagyon kényes, sokat kell mosni. Hátsó ablaktörlő szerintem alapfelszerelés. Hidd el jol döntesz, ha octit veszel, nagyon jó kis autó! :D :DD

(#706) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Múlt héten keresztül mentem Pesten. Újpest-Pesterzsébet. Oda-vissza kb. 60 km. 6,4-es fogyasztás jött ki. Este mentem oda, és reggel vissza gyér forgalomban, de lámpáknál meg kellett állni, illetve reggel már indult az őrület.
Utána mentem 30 km-t városban, sok indulás rövid távok. Felvitte a fogyasztást 7,4-re. Azóta csak városban mentünk. Maradt a 7,4.
Sokan riogattak, hogy nagy kasztni kis motor magas lesz a fogyasztás, de én úgy látom, hogy lazán tudja a gyári értékeket.

Ami még érdekes, hogy 100 felett is még rendesen megíndul. Beértem kb. 110-zel egy autót, ami gyorsan átsorolt a külső sávba. Akkor villant az agyamba, hogy most jön a beégés, hogy vagányan letúrtam őt, aztán majd egy örökkévalóságig fogom leelözni, de nagyon meglepődtem, mert úgy elléptem mellöle, hogy öröm volt nézni. Pillanatok alatt 140-nel szaladtunk.
Én elégedett vagyok.

Degunak üzenem, hogy ez már tényleg nem az az Octavia, amit Ő birtokolt annak idején, de Volkswagen se, mert a csehek olyat adtak hozzá, amit a VW nem tud.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#707) misimagaki válasza yanis (#705) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Sikerült megoldani a küszöbök beburkolását? Mondtad, hogy kitaláltok valamit küszöbvédőnek.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#708) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Nakata!

Nem voltál megnézni a régi autód, hogy mit csináltak vele a magasabb árért? Pl., hogy esetleg mennyit tekertek vissza benne? :D :D :D

Ez az egyik legjobb árnövelő húzás, meg egy külső belső glancolás.

:) :)

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#709) Nakata válasza misimagaki (#708) üzenetére


Nakata
tag

Háát még nem volt időm arra menni amikor nyitva is volt az autóker.,de annyit láttam kinntről, hogy az ügyesen flex-el letört visszapillantót kicserélték :DDD :DDD ,de a hasznaltauto.hu-n nem írták hogy mennyi kilóméter van benne :D ,de már a héten lenézek akkor is :D

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#710) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Ez egy kicsit szigorú: [link]

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#711) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Korábbi szigorú vélemény tulajdonosa ismét megnyilvánult: [link]

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#712) jojojo válasza yanis (#705) üzenetére


jojojo
senior tag

A hátsó ablaktörlö rendelhetö extra :)

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#713) misimagaki válasza jojojo (#712) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Elméletileg igen. De decemberben pl. az összes Touron rajta volt, amit néztem az azonnal elvihetők között. Gyári rendelésnél van lehetőség kérni, de ha nem akar valaki várni, akkor símán megvetetik vele. :F

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#714) atka76


atka76
tag

1.6 MPI Ambiente!

Tudom hogy a fekete kényes de tetszik nagyon mit csináljak ez van! Tényleg mennyi idő kb amíg az autó megjön és elintézik a papírokat?
Amikor voltam Vácon a multi kijelzőt adta ajándékba, az ablak törlőt nem,az első ülés fűtést féláron! Nekem csak előre kellene!
Az Elegance benne van a 8 hangszóró de 15'' felnikkel adják az meg nekem nem jó! Még a felniket nem döntöttem el! :C

Bendegúz

(#715) Kraptor válasza atka76 (#714) üzenetére


Kraptor
őstag

Miért nem jó a 15'' felni, kicsi? Aszem ha 30-40-et réfizetsz már 16'' könnyűfémet tudsz kapni, ez csak elegancenál, a többinél többet kell. Van csak első ülések fűtése is az olyan 45K.

[Szerkesztve]

(#716) misimagaki válasza atka76 (#714) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Én utólag azt mondom, hogyha lesz még egyszer módom szalonból rendelni, akkor két alternatíva közül választhatok:
- Ha lesz pénzem mindenféle gyári izére, és akkor nem kérdés....
- Ha nem lesz, vagy csak annyi, mint most akkor amit lehet, akkor szalonon kívül.

Egyébként vannak olyan cuccok, amiket egyszerűbb ha a szalon szereli. Pl. keréknyomás figyelő rendszer. De szerintem a felni nem ilyen kérdés. Megmondja, hogy pl. az Ambienthez milyen felniket választhatsz. Mi van, ha neked az tetszik amit az Elegance modellhez lehet csak kapni? Akkor vagy beéred amit adnak, vagy nem lesz Skoda emblémás alufelnid.

Egyébként nem olyan nagy öröm utólag mindennel a szalonba szaladgálni. Időpontkérés, vagy ami még jobb bemenni egyszer, hogy megnézzék, meg mégegyszer amikor mondjuk szerelik. Én így voltam a levehetőfejes vonóhoroggal. Bevittem megnézetni. Akkor megnézték. Tényleg nem az. Jó cseréljük. Aztán bevittem amikor cserélték. Mindezt azért mert életem első újautó átvételénél nem tértem ki külön a vonóhorogra. :U

Szóval szerintem szép, és jó alufelnit lehet kapni a városodban is. Ha gond van akkor nem kell mondjuk Vácra menned. Csak arra figyelj, hogy olyan cégnél vedd aki korrekt üzletpolitikával rendelkezik.

A 8 hangszóró az Ambientbe 16800 Ft, Ha csak ez kell az Elegance modelből, akkor nem biztos, hogy azt kell venned. Egyébként jó a 8 hangszóró, nekem meg kellett venni, de nem nagyon bántam.

Szerintem menj fel a skoda.hu-ra és játszadozz egy kicsit a Car Configuratorral. Érdekes dolgokat fogsz megtapasztalni.

A legolcsóbb utólag beszerelhető ülésfütés amit láttam 2400 Ft volt. Tudom, hogy nem a gyári feeling, de amennyi ideig használja az ember addig talán el lehet viselni az azzal járó járulékos kényelmetlenségeket.

Egyébként osztom Kraptor kolléga véleményét, hogy annyira nem lényeges cucc az ülésfütés. Nagyon jó az autó fűtése geyébként. Igaz még nagy hideg nem volt, de januárban beteg voltam, és 20 fokban már rázott a hideg. Akkor az autóban nem fáztam, bár más nem bírt megmaradni mellettem olyan meleg volt a kocsiban.....



[Szerkesztve]

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#717) atka76


atka76
tag

Szerintem kicsi a 15''- os! 16'' - os nagyot dobna rajta!
20E akarta nekem az első ülés fűtést adni!
A csomagtartó ajtóra illetve a hátsó szélvédőre szárnyat valaki nem tud? Vélemény valakinek erről? :Y

Bendegúz

(#718) Kraptor válasza atka76 (#717) üzenetére


Kraptor
őstag

Akkor lehet, hogy érdemesebb Elegance kivitelt venned. Abba már benne van egy csomó olyna dolog amit te szeretnél és alapból 15''-ös aluval jön amit 40 Ft felárral 16''-ra tudsz váltani. Hát én annyira nem vagyok a szárnyaknak a híve de aszem létezik a hátsó csomagtartóra.

[Szerkesztve]

(#719) misimagaki válasza atka76 (#717) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Töltsd le a Skoda oldaláról az Octavia II tartozék katalógust. Abban van gyári szárny. Volt a milotec.hu-n is, de az most nem jön be.
skoda.lap.hu a barátod... :DDD

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#720) misimagaki válasza atka76 (#717) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Ugye aki most rendel autót: [link]

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#721) atka76


atka76
tag

Hol van az Oktávia II gyári katalógusa? Nem találom!
Ez a 3 év gari nem semmi és az átrozsdásodásra nagyon jo! :Y

Bendegúz

(#722) misimagaki válasza atka76 (#721) üzenetére


misimagaki
aktív tag

[link]

Árak nincsenek, azt a szalonban kell megérdezni. :F :F

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#723) atka76


atka76
tag

Nekem azt mondták a váci szalonban, hogy ilyen felszerelségű autó nincs M. O. - on ezért le kell gyártatni nekik! Kb 8-10 hét amíg az autó átadás megtörténik! Ebből mi igaz, valaki tud nekem ebben segíteni? :DD

Bendegúz

(#724) misimagaki válasza atka76 (#723) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Ha azt mondták, akkor így is van. Nem szeretik szaporítani a magyarországi készletet.
Nekik a cél téged a lehető leggyorsabban kiszolgálni.
A 8-10 hét az náluk standard. Úgy hallottam ezt tartani is tudják...

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#725) Nakata


Nakata
tag

Nekem pl 2 nap híján 1 hónap várakozási idő volt

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#726) jojojo válasza atka76 (#723) üzenetére


jojojo
senior tag

Én vártam az autóra 2 hónapot, mivel az enyém is egyedi rendelés volt

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#727) XaraX válasza misimagaki (#720) üzenetére


XaraX
addikt


3 év általános garancia

A Škoda modelleket 2007. február 5. után, egyedülálló módon, Magyarországon 3 év általános garanciával kínáljuk, ráadásul Önnek ezért nem kell felárat fizetnie!

A megadott időpont előtt átvett gépkocsik esetén, a Škoda gépjárművekre a korábbi garanciális feltételek az érvényesek.''
Ez azt jelenti,ha jól értelmezem,hogy az átvétel időpontja számít?
Én tegnap vettem át,a rndelés viszont 2 héttel ezelőtti dátum.

(#728) misimagaki válasza XaraX (#727) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Ha a leírt szöveget értelmezzük, akkor az autódon 3 év gari van. :) :)
A legegyszerűbben úgy dönthető el ez a dilemma, ha rákérdezel a szalonban, vagy elolvasod a garancia papírokat.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#729) degu válasza Nakata (#702) üzenetére


degu
senior tag

Sejtettem,hogy a nyeretlen ketevesek nem fogjak megerteni mirol is irtam,de nem baj! :R
A mostani Skoda Octavia ugy Skoda,mint ahogy egy transzvesztita...no! :DDD
A Folksvagon/GM/stb megvette a csehek patinas logojat/nevet! :Y Irtam,hogy aki nem erti nezzen utanna,hogy mirol beszelek! :W
Teny az,hogy ennek az autonak,amirol Ti azt hiszitek,hogy Skoda...semmi koze a valodi/eredeti/egyetlen Mlada Boleslavi Skoda Octaviakhoz!...ez csak egy kisse modositott folksvagon! amit a felvasarolt Mlada Boleslavi gyarban barkacsolnak a cseh jomunkasemberek! :DDD :D

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#730) misimagaki válasza degu (#729) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Teljesen igazad van. De szerintem az az autó legalább annyira Skoda, mint amennyire nem VW.. Hála a cseh jómunkásembereknek.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#731) Nakata


Nakata
tag

Hát ogy akkor én is mondjak vmit a Skodába,VW-be és a Seat-okba Audi dolgok vannak.Vagyis érthetőbben a motorban a henger meg a lényegesebb golgokat az Audi szolgáltatja.Vagyis akkor a Skoda egy Wolksvagen Audi motorral.Végülis nem lett rossz a végredmény. :)

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#732) amexi


amexi
csendes tag

Sziasztok.

Nekem már 2 hónapos az octi. Flamenco vörös metál.(sötét piros). Van króm rajta elől a rendszám körül, a tükrök krómosak, szerintetek hogy nézne ki egy tükörre polírozott króm vagy rozsdamentes hátsó szárny ?

Valkinek új infó a stream mp3 fejegységgel kapcsolatban? Bekötés, müködés egyéb?

Még mindig az lenne a kérdés hogy a sok tüske között van-e erősítő kimenet rajta?

(#733) <>jana<>


<>jana<>
senior tag

az octi egy vw golf IV padlólemezére épült járgány amiben vw motor van az elektronika is német.ha jóltudom csak a kaszni kinézetén változtattak a csehek. előnyére természetesen.:) a vw konszernhez tartozik a skoda vw audi seat porsche ezek mind nagybetűvel de lusta voltam javítani:)

(#734) XaraX


XaraX
addikt

Rádió gondom megoldodott,kaptam gratis egy cd-s szony-t a márkaszervíztől.
Ezzel kapcsolatban viszont lenne egy hülye kérdésem :B
Tourban hol van a 4 hangszóró?
Kettő az első ajtóban,az ok.
És a másik 2?
Mert én nem találom,és nem is hallom.
Lehet,nekem nincs?
Elvileg szériatartozék,ha jól tudom.

(#735) marsu


marsu
addikt

Sziasztok!

Ha gondotok van a szervizekkel, vagy a Mobilitás Garanciával kapcsolatban van kérdésetek, akkor én tudok segíteni mindenkinek!

:)

Press any key to continue ...

(#736) Nakata válasza XaraX (#734) üzenetére


Nakata
tag

Hát ha a hátsó ajtókban nincs hangszóró és a kilincseknél sincsen kis magassugárzó akkor csak 2 hangszóród van

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#737) degu válasza Nakata (#731) üzenetére


degu
senior tag

Egyetertek! :R Nagyon jo kis kocsi! :R
Hsz.-emmel csak kicsit fel akartam idezni az eredeti,legendas Skoda Octavia emleket,ami annak idejen mind kulalakjat,formajat,mind technikai megoldasait tekintve igencsak forradalmi volt! :C

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#738) DeadMeat válasza XaraX (#734) üzenetére


DeadMeat
veterán

a visszapillogo tukroknel nezted mar? Nalam legalabbis ott van :DDD a 2 csipogo,igaz fabiam van..

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#739) XaraX válasza Nakata (#736) üzenetére


XaraX
addikt

Ja,hogy ilyen kis vacak?
A hátsó ajtó kilincsek elöt van valami hangszóró rács szerű,egész mini méretben,de nem hallottam hangot belőle. :)
Na,majd holnap megvizygálom.

(#740) XaraX válasza DeadMeat (#738) üzenetére


XaraX
addikt

Tükröknél?
Mintha ott is lenne valami ilyesmi,és talán amikor kiveszem a kulcsott,ott pittyegne,ha nem veszem le az előlapot a rádióról.

(#741) DeadMeat válasza XaraX (#740) üzenetére


DeadMeat
veterán

aha a belso oldalon persze a 3szog reszben van 2 csipogo.Gondolom az octaviaban is oda rejtettek el a gonoszok :)

Pittyeg a radio,ha nem veszed le az elolapot?Idegesito lehet :D En meg a riaszto hangjat sem kottettem be.. szal nem csipog,ha bezarom :D

[Szerkesztve]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#742) XaraX válasza DeadMeat (#741) üzenetére


XaraX
addikt

Csak párat csipog,aztán elhalgat.
A VW T5-ös is ugyanezt csinálja,szóval eléggé megszoktam már. :D
Szóval akkor az a 2 pár hangszóró?
Pff,nem gondoltam volna.
Akkor gondolom a 8 meg a hátsó kilincsek elött két kicsi,+ a kalaptartó elött is van hely 2 nagyobbnak.

(#743) XaraX


XaraX
addikt

Egyébbként az autó jobb,mint vártam.
Igaz,2 literes,benzines mondeo után picit gyengének tűnik,csak 1,4-es Tour.
Viszont kényelmes,csöndes,szép és minden egyébb. :)
Már van benne 70 km. :)

(#744) DeadMeat válasza XaraX (#742) üzenetére


DeadMeat
veterán

aha valahogy ugy van igen.Bar nalam van hely a hatso ajtoban,meg a kalaptarton ''jelolve'' a helye,h hol kene kivagni :)
Mit gondoltal kapsz 4 db 8 utas magnatot? :DDD De amugy eleg jo mioseguek a kozepek,ahhoz kepest,h gyariak,a kicsik nekem mar recsegnek :(
Amugy gratula hozza!
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#745) misimagaki


misimagaki
aktív tag

A 8 hangszóró úgy néz ki, hogy:
1-1 nagyobb első ajtóban alul
1-1 csipogó a tükörnél
1-1 csipogó hátsó ajtó kilincs
1-1 hangszóró a kalaptartó melletti műanyagra csavarozva

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#746) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Direkt nem írtam az előző hozzászólásba, mert más téma.

Tegnap felhívott a szalon, hogy 35300 Ft-ért kiterjeszti a jelenleg két éves garanciánkat a most bevezetett GaranciaMax 3 éves konstrukcióra.

Erősen gondolkozóba estem:
1. Miért is kell fizetnem? Ha most rendelnék autót az is 3.594.000 Ft-be kerülne - Tour, és akkor felár nélkül járna. Értem én, hogy izé...., csak úgy mégis. :F
2. A 35 eFt egyetlen javításon visszajöhet mondjuk az autó 2,5 éves korában, és ez még nem is komoly javítás ismerve a szalonak óradíjait. Ilyen gondolatmenetben tovább haladva megérheti a dolog. Vagy nem? :U

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#747) misimagaki válasza XaraX (#739) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Igaz, hogy kis vacak, de meglepő hangok jönnek ki belőlük. Persze csak magasak. Már többször voltam úgy, hogy felfigyeltem ''furcsa'' hangokra, amikor kedvenc zenéim hallgatam. Korábban nem hallottam azokat. Ez a rendszer most megmutatta. Én szeretem. :D :D

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#748) misimagaki válasza XaraX (#727) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Most fogom fel, hogy Te is Octavia tulajdonos lettél.

Gratulálok, és üdvözlünk a klubban. :) :) :)

Természetesen Tőled is várjuk a tapasztalatokat.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#749) misimagaki válasza <>jana<> (#733) üzenetére


misimagaki
aktív tag

... és milyen más lett, mint a Golf IV :D :D :D :D :D :D :D

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#750) misimagaki válasza amexi (#732) üzenetére


misimagaki
aktív tag

A szárnyat neked kell eldönteni. :DDD

Nem tudom milyen motorral felszerelt autód van, de én biztos nem tennék semmilyen ''tuning'' elemet az 1,4-es autómra - nekünk ilyen van - jól néz ki, meg ilyesmi. De ez olyan számomra, mint az ezres Suzuki felspoilerezve, feldíszítve, mintha mittudomén ilyen gépállat lenne. Nem szeretem az olyan mintha dolgokat.
Persze az RS az más, az olyan mintha mezei Octavia lenne, aztán mégse. :DD

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.