Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) Oly válasza Peter789 (#1950) üzenetére


Oly
senior tag

Én sem igazán eröltetném az ''új autó - jó autó'' vonalat... :(

tomej: Értelek én... De kinek mi az átlagos használat!
Számomra nem az, amikor hétvégén kitolja a garázsból a csóka lemosni... még be sem indítja, nehogy baja legyen :C
A heti 3-400 km simán nevezhető átlagosnak!
Ott pedig már a dízel az úr!

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#1952) tomej válasza Peter789 (#1950) üzenetére


tomej
aktív tag

''én azért is emlegetem a használtat, mert abba még motort raktak annó, megbízható elnyűhetetlen dög, és az árkülönbözet a dízel és benzines között már jóval kevesebb...''

Ez így van, csak evvel nekem speciel az a gondom, hogy simán át tudna verni vki. egy használt autóval, ha akarna... Pláne ebben a jó kis magyar visszapörgetős világban. Jó tiz éve vettem egy 1.5 éves opelt márkakereskedésből 50 e km-el, szervízkönyvvel, stb. Majd összefutottam egy haverral aki erősen elcsodálkozott, hogy miért vettem meg egy autót 1.5 évesen 150 e km-rel. Mivel egy céges autó volt és szó szerint éjjel-nappal nyúzták. De vissza lehetett csinálni, csak egy kis fenyegetés kérdése volt az egész. Az egyik ismerősöm magánszemélytől vásárolt autóval faragott rá, de neki annyira pofátlanul nem tekerték vissza az óráját, mint nekem. Viszont az biztos, hogy a legtutibb dízel motor a 123-as merci szívódízele, na az télleg elnyűhetetlen volt, még lángosos étalajjal sem lehetett tönkeb@szni, csak kicsit fúrcsa szag volt mögötte...

(#1953) Oly válasza tomej (#1952) üzenetére


Oly
senior tag

Én Most egy Kadett 1,7D-t cseréltem Seat 1,9TDi-re.
A kis kadettet sajnálni fogom. Ment mint a golyó, 6 literrel.
Opel sose kop el, csak szétrohad sajnos!

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#1954) tomej válasza Oly (#1951) üzenetére


tomej
aktív tag

Sztem az átlagos használat napi 15-20 km (város) + hétvégi 100-200 km (vegyes) lehet. (gondolom én), ez olyan évi 20-25 ekm. Na erre értettem én az 1.4 ''tökéletesen elég'' kifejezést. No azért nyilván nem utasítanék vissza egy dízelt :U !

[Szerkesztve]

(#1955) tomej válasza Oly (#1953) üzenetére


tomej
aktív tag

Hát, mikor fordom volt, a fordosok csak körbesz@rt villámként emlegették. Azért a rohadáson kívül voltak ott más gondok is, különösen a lengyelo.-ban összerakott classic-okkal.

(#1956) Oly válasza tomej (#1955) üzenetére


Oly
senior tag

Kadett...
Nem Astra :P
Volt/van más is! A futóművet megütötte egy betonkerítés... és lehetlen már beállítani.
Eszi a gumit,, félrehú, kicsúszkál a féltengely... ezért cseréltem.
Ha nem lenne baja a bal első keréknek, még vagy 2 évig a 91-es kadettet nyúznám. :O

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#1957) tomej válasza Oly (#1956) üzenetére


tomej
aktív tag

Hát ezek meglehetősen alapos indokok...


[Szerkesztve]

(#1958) Peter789 válasza tomej (#1952) üzenetére


Peter789
senior tag

''simán át tudna verni vki''

no igen, ezért kell alaposan körbejárni a témát... új autónál viszont dettó ez a helyzet: ott húznak le ahol csak tudnak km/éves szervíz címszóval... sok bolond most rohan cee'd-et venni, mert hogy arra 7 év gart adnak... egy jelentéktelen apróság nem jut eszükbe: 7 év alatt szét fog kopni a futómű lengéscsillapítóval, motorban is jópár csere lesz esedékes - és ezek ugye kopó alkatrészek, nem garanciális... 2-3x annyi bőrt húznak le szerencsétlen (l)userről, és mindezt sokszor olyan ügyesen tálalva, hogy az illető csak vigyorog hogy milyen jó kocsija van, és 7 év garja... :DDD

én továbbra is a használt autót javaslom, mert bár lehet előbb-utóbb esedékes lesz pl egy turbófelújítás pár százasért, mégis a kocsi értékcsökkenését és szervízköltségeket tekintve töredéke lesz egy új autó költségének...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#1959) The7up


The7up
tag

Apropó, ki mennyit szokta használni az autóját? Nekem másfél év alatt, úgy, hogy minden második héten használom csak, majd' 30ezer szaladt bele.





Nyalánkság, zsebkendőt elő: [link]

Igazán makacs madár a sün. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

(#1960) Peter789 válasza The7up (#1959) üzenetére


Peter789
senior tag

akkor azért azon a minden második héten ~800km-t beletekersz, nem? azért az nem olyan kevés, ha évi 20e összejön...

nekem bő 30e jön úgy össze, hogy ~24e km/év a munkábajárás, és mellette másfelé is mászkálok... ebbe nincsen benne a nyaralás, meg a haverokkal közösen fizetett kiruccanások, ami további jópár ezer / év...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#1961) marsu válasza The7up (#1959) üzenetére


marsu
addikt

Én március 14-én vettem át, most egy hónap telt el, most 3888km van benne.

:) ;)

Press any key to continue ...

(#1962) T. Almeida válasza The7up (#1959) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Évi 10.000 km. Ebből: anyósékhoz megyünk évi kb. 15x (egy út oda-vissza kb. 350 km). Nem hajtjuk agyon a járgányt...:D

(#1963) tomej válasza The7up (#1959) üzenetére


tomej
aktív tag

Én evvel kb 20 ekm.

(#1964) ToRR3nt3 válasza The7up (#1959) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Az enyém 05. 10. havi és most van benne 37 ezer. Mostanában havi 2000-2500 km az átlag.

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#1965) Oly válasza marsu (#1961) üzenetére


Oly
senior tag

Megkaptam a könyvet...
De nekem a régebbi Cordobám van:
[kép]

De attól köszike...

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#1966) marsu válasza Oly (#1965) üzenetére


marsu
addikt

Sajnos a régiekhez már nem beszerezhető ... Remélem nem váltotattak sokat rajta, nagy része ugyanaz lehet ...

:C :C

Szép autó!

Press any key to continue ...

(#1967) marsu


marsu
addikt

Fogyasztás rekordot fogok dönteni ...

:D :DDD

Az utolsó tankolás óta már 690km-t mentem és még nem világít a lámpa!

Press any key to continue ...

(#1968) prmcsk válasza marsu (#1967) üzenetére


prmcsk
addikt

Nem követtelek, milyen verdád van ?

Szlovákia oda = 4,5 l vissza = 4,4 l és 1216km után tankoltam, de még nem dadogott.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1969) marsu válasza prmcsk (#1968) üzenetére


marsu
addikt

Ezekszerint a tied dizel ... Klassz!

Az enyém 1,4 benzin 75paci ...

Press any key to continue ...

(#1970) The7up válasza marsu (#1969) üzenetére


The7up
tag

Bakker, senki nem nézte a linket, amit beraktam? Azóta is csorog a nyálam... De azt hiszem, ilyenem nem lesz. Talán majd hetes :)

De persze mondtam már azt is, soká' fogom eladni a IV-es Golfom és mégkésőbb a Plus-t. Ehhez képest :D

Igazán makacs madár a sün. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

(#1971) prmcsk válasza marsu (#1969) üzenetére


prmcsk
addikt

Ja. VW Passat combi 1,9TDI + ATC chiptuning

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1972) marsu válasza The7up (#1970) üzenetére


marsu
addikt

:D :DDD

De én néztem ...

[kép]

[kép]

[kép]

Nem rossz, de nekem az ötös golf bőven elég!

Press any key to continue ...

(#1973) tomej válasza marsu (#1967) üzenetére


tomej
aktív tag

:C grat.
Azért remélem, hogy a hátsó lámpa fényerején javítanak. Erős napsütésben az indexet igen nehéz észrevenni!

[Szerkesztve]

(#1974) marsu válasza tomej (#1973) üzenetére


marsu
addikt

Nekem ez az újfajta ledes lámpás dolog nem annyira tetszik, pedig tudom ez lesz a jövő ....

Press any key to continue ...

(#1975) tomej válasza marsu (#1974) üzenetére


tomej
aktív tag

Őszintén szólva nekem se, de azért meg tudnék vele barátkozni, ha nagyon muszáj lenne... :DD

ez azonban érdekes: [link]

[Szerkesztve]

(#1976) <>jana<> válasza tomej (#1975) üzenetére


<>jana<>
senior tag

akkor megnyugodtam hogy nem csak engem terített le a Skoda betegség :D vagyunk még egy páran akkor ebben a kis világban:)

(#1977) marsu


marsu
addikt

Nos, a fogyasztásom alakulása:

52litert tankoltam 740km-re, tehát 7,027liter/100km

:) ;)

Tehát a 7literes gyári adatot az én lábam is tudja produkálni ...

:D :DDD

Press any key to continue ...

(#1978) werttzui


werttzui
őstag

Én most vettem egy vw polot kb 5,5 -6 lityit zabál bár a verda majdnem matuzsálem 25 éves de még gurul 60 ropit megért :)

PENTAX

(#1979) tomej válasza marsu (#1977) üzenetére


tomej
aktív tag

olajat figyeled? Mennyi lehet a normális fogyás az 1. 1500-on?

(#1980) tomej válasza werttzui (#1978) üzenetére


tomej
aktív tag

Az sem rossz. :)

[Szerkesztve]

(#1981) marsu válasza werttzui (#1978) üzenetére


marsu
addikt

:C :C

Klassz!

Én most találtam egyik ismerősömnél egy VW T2-es Transportert. Kicsit dolgozni kellene rajta. Ehez keresek vállalkozó kedvű szerelőt ... Kis felújjítás után nagyon tuti autó lenne belőle.

Press any key to continue ...

(#1982) marsu válasza tomej (#1979) üzenetére


marsu
addikt

Néztem olajat, 4000km után még mindig nívószint felső szinten áll.

Press any key to continue ...

(#1983) Oly válasza marsu (#1977) üzenetére


Oly
senior tag

[kép] [link]
[kép] [link]

Holnap kiderül mennyire igaz amit a compjúter mutat... eddig bíztató :C

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#1984) marsu válasza marsu (#1981) üzenetére


marsu
addikt

Pontosítanám ...

VW T3 a tipus, amiről szó van ...

[link]

Press any key to continue ...

(#1985) marsu válasza marsu (#1984) üzenetére


marsu
addikt

A kép csak ilusztráció ... Felújítás után majd olyan lesz, mint a képen!

:D :DDD

- 1987-es évjárat,
- 2000ccm benzin-gáz
- közponi zár
- riasztó
- elektromos napfénytető (gyári T5-ből)
- könnyűfém felnik
- téligumi garnitúra ...

- jah, és 5 személyre és teherautónak vizsgáztatva ...

... bár most éppen lejárt a műszaki ...


[Szerkesztve]

Press any key to continue ...

(#1986) Peter789 válasza marsu (#1985) üzenetére


Peter789
senior tag

nyaraláshoz ideális... :C

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#1987) <>jana<>


<>jana<>
senior tag

csináltam képeket a járgányról.most már ''tiszta'':)
itt látszik mitművelt a mocsok pala az autó elejével sajnos.[link]

[Szerkesztve]

(#1988) <>jana<>


<>jana<>
senior tag

a járgány [link]

(#1989) misimagaki válasza <>jana<> (#1988) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Nincs a házra biztosítás? Mert az elméletileg fizetheti a kárt.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#1990) <>jana<> válasza misimagaki (#1989) üzenetére


<>jana<>
senior tag

van biztosítás,de sajnos megkell várnunk már a következő vihart:)sajnos sosincsen időm semmire és ezt is csak halogattuk:(

(#1991) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Tegnap meg volt az RS tesztvezetés. Skoda Octavia RS 2.0 PDTDI
Hát mit mondjak, fülig ért a szám.
M3-as kivezető, majd 2/B-n az Auchanig.Aztán vissza. Egy ''óvatlan'' :D pillanatban nyomott kövérebb gáz után nyomtam még egyet - miért ne, majd a kisérő intő szavára, miszerint ''Itt az utóbbi időben mérnek.'' Gázelvétel elött 160-nat mutatott a sebességmérő.
Elötte az autópálya lehajtón művelt olyat, hogy 4. sebességfokozatban 2000-es motorfordulat mellett 60-nas poroszkálásból tört ki úgy mint egy disznó. Nem számított, hogy kanyarban voltunk, és az út emelkedése sem zavarta. Csinálta a dolgát. :DDD :DDD
A kisérő a kivezető út alatt ismertette az autót: ...''1750 körül jön meg a nyomaték, és onnantól tart egész végig.'' Ez így is van. Szóval az autóról csak ennyit: :R :C :R :C :DD :DD

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#1992) misimagaki válasza <>jana<> (#1990) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Ez szomorú. :F :F
Mikor fog a járgány így ismét a régi fényében tündökölni.?

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#1993) <>jana<> válasza misimagaki (#1992) üzenetére


<>jana<>
senior tag

egy jófajta vihar kell hozzá.no meg megvárjuk az ilferro botrány végét.utána döntünk.

(#1994) tomej válasza <>jana<> (#1993) üzenetére


tomej
aktív tag

Hogy-hogy botrány?

(#1995) marsu válasza tomej (#1994) üzenetére


marsu
addikt

Te még nem is hallottál róla?

:Y :Y

[link]

Press any key to continue ...

(#1996) <>jana<> válasza tomej (#1994) üzenetére


<>jana<>
senior tag

hamar perecelt a cég :(

(#1997) tomej válasza <>jana<> (#1996) üzenetére


tomej
aktív tag

nagyon sajnálom... :(((

Hallani meg mostanában nem hallok semmiről, mert annyira rühellem a mo.-i helyzetet, hogy nem merek híradót nézni, mert felmegy az agyvizem és a végén összekapunk az asszonnyal, így a családi béke érdekében kizárólag a minimaxot nézzük a gyerekkel. :)

(#1998) Nakata


Nakata
tag

Nah újra itt lennék.Már régen voltam errefele :) Szép az új Golf nem kétség.Misimagaki ami meg a 2.0 Octit illeti hááát igen csak megyeget,de nekem az 1.9-es sem megy rosszul,bááár még nem nyomom neki,mert mostanság sok a trafipax és az utccsó 100 000-es 200km/h-s bünti óta nincs kedvem nyomni :DDD Az il ferroról meg ennyit,hogy még jó, hogy dondolni sem mertem rá,hogy elrondítom vele a szép autókámat,,még jó most kaparhatnám a matricát :D .Kicsibb másabb történet,egyik barátomék 1.2 Skoda Fabiával mentek,kiugrott egy őzike a kocsi elé.És haverom anyukája vezetett szegényke hazáig remegett mikor kiugrott elé a vad,de a kocsin nem látszik semmi,pedig koppant amekkorát kell :( .Utána beszéltem velük és nem mentek vissza az őziké-ért,pedig de finom pörkölt lehetett volna belőle :)

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#1999) <>jana<> válasza tomej (#1997) üzenetére


<>jana<>
senior tag

hála istennek én nemvagyok egy ideges tipus.könnyen túltettem magam rajta avval hogy ennyivel drágább volt az autó. tanuló pénz megvolt,ne vágj olyasmibe bele amit nem ismersz...

(#2000) <>jana<> válasza Nakata (#1998) üzenetére


<>jana<>
senior tag

volt osztálytársam biciglivel talált meg egy szarvast,pár hónapig korházban volt és a mai napig biceg..állítólag a vad sem ment tovább. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.