Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) marsu válasza tomej (#1300) üzenetére


marsu
addikt

A hosszúhétévge neked nem csütörtökön kezdődik?

:D :D

Press any key to continue ...

(#1302) Peter789


Peter789
senior tag

nekem a nyáriak 15-ös gyári alufelnin vannak, amit kemény 20e pénzért vettem! a 4-et együtt, nem darab ár... :) csak nyitott szemmel kell járni a piacon, és találsz... ugyan ezeken látszik hogy egy szöszi gyakorlota vele a párhuzamos parkolást, mert meg meghúzták itt-ott a peremét, felületét, de nem halálos. és jópár éves meglehetett már amikor megvettem, és görgőzésre azóta se volt szükség! megforgatta egy gumis, és azt mondta, hogy pár pici ütés van csak rajta, nem kell vele rohanni. és tényleg semmi rázás, rezonancia... szóval minőséget kell venni, és nem szívsz vele... az alessio-ról és társairól tényleg mindenki csak lebeszélt engem is... nézelődni kell fórumokon, hirdetési oldalakon... én itt vettem: [link] most nem nagy a kínálata 5x100-ban, de érdemes megkérdezni hogy mit tud még ajánlani... 40-80e között makulátlan állapotú márkás (BBS,AEZ,etc) alufelni garnitúrákat lehet kapni... újonnan ilyen márkákat tényleg csak 150e felett lehet kapni...

15 colos fölé viszont tényleg nem mennék... csökkenti a komfortérzetet a nagyobb - és ezt nem csak az ember érzi hanem a futómű, kasztni, teljes autó is!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#1303) marsu válasza Peter789 (#1302) üzenetére


marsu
addikt

:R :R

Köszi az infót!

Ha arra járok, majd megnézem ...

Press any key to continue ...

(#1304) marsu válasza Peter789 (#1302) üzenetére


marsu
addikt

Küldtem egy privi üzit ....

;) ;)

Press any key to continue ...

(#1305) Peter789 válasza amexi (#1289) üzenetére


Peter789
senior tag

O2-vel még nem találkoztam, dehát minden autó autóból van... :D igazából meglepetésekkel csak a nagyon luxus kocsik tudnak szolgálni, ahol annyira el akarnak minden rögzítést rejteni, hogy nem könnyű rájönni hogy honnan is kell megbontani... :)

csak pár főszabályt kell betartani:

- a kábel minimum vastagságok - ez persze attól függ miből mennyi, milyen van (hány erősítő csatorna, mekkorát is kell szólnia) - pl a vékony tápkábeltől eltompulhatnak a mélyek, rossz esetben zajok, esetleg drasztikusabb problémák...
- biztosíték elől az akkunál - sokan úgy hiszik, hogy milyen jól fog mutatni a csomagtartóban a plexi alatt a biztiház - no ha csak hátra rak, előre nem, akkor a kocsi is szépen fog égni egy kisebb koccanásnál is... ;]
- a tápkábel az akku oldalán menjen hátra, az RCA pedig szigorúan a másikon, mert rondán zajosodhat! az erősített jelű hangszórókábel már mehet a táp mellett visszafelé...
- nem érdemes valamelyik alkatrésszel nagyon túllőni a célon, érdemes mérlegelni hogy mire is kell: pl MP3 mellé felesleges egy 100e-es erősítő (kivéve ha a hangnyomás a cél :D ), meg 50e-es komponens szett...
- nem érdemes úgy venni hangszórót, hogy a mediamarktban ''abból a pirosból kérsz 5 kilót'' :DDD - az sem mindegy, hogy milyen zenei stílushoz mit veszel...

kb ezt járja körül a surányis autóhifi építő ''tanfolyam'' is - no meg azt hogy hülye béna vagy, felejtsd el hogy otthon rakod össze, csináltasd szakemberrel sok sok pénzért... :D

szóval mi lenne az elképzelésed? zenei stílusban? minőségben? árkategóriában?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#1306) tomej válasza marsu (#1301) üzenetére


tomej
aktív tag

''két nap múlva kapom meg az autót'' - tehát szerdán...

(#1307) marsu válasza tomej (#1306) üzenetére


marsu
addikt

Kösz, hogy emlékeztettél rá ... Már majdnem el is felejtettem ... Már csak kettőt kell aludni!

Én erre irtam, hogy miért nem jösz hamarabb? - >''szombat előtt nem érek rá''

Press any key to continue ...

(#1308) <>jana<> válasza tomej (#1296) üzenetére


<>jana<>
senior tag

gratula a járgányhoz:)

[Szerkesztve]

(#1309) tomej válasza <>jana<> (#1308) üzenetére


tomej
aktív tag

thx!

(#1310) marsu


marsu
addikt

Sziasztok!

Felhívtak a szalonból, mostmár tuti, hogy holnap 16:00-kor átvehetem az új autót!

Nem annyira bíztam benne, de így a hosszúhétvégére már tervezhetek valami kis újautós tesztvezetést ...

:)

Press any key to continue ...

(#1311) atka76 válasza marsu (#1310) üzenetére


atka76
tag

Szia Marsu!

Használd ki majd ezt a jó időt! De jó neked! :C
Gratula! ;] ;]

Bendegúz

(#1312) tomej válasza marsu (#1310) üzenetére


tomej
aktív tag

:C

(#1313) marsu válasza atka76 (#1311) üzenetére


marsu
addikt

A jó időt egész hétre megrendeltem!

Press any key to continue ...

(#1314) tomej válasza marsu (#1313) üzenetére


tomej
aktív tag

Tűkön ülsz mi??? :DDD :DDD :DDD

(#1315) Peter789


Peter789
senior tag

pár nap alatt meg is lesz a bejáratós 3-4e km :D

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#1316) marsu válasza tomej (#1314) üzenetére


marsu
addikt

Jaja ...

Már csak egyet kell aludni ...

Press any key to continue ...

(#1317) marsu válasza Peter789 (#1315) üzenetére


marsu
addikt

Hát, azért nem szeretném egy hét után visszavinni 15.000km-es szervízre ...



[Szerkesztve]

Press any key to continue ...

(#1318) tekeyagd válasza marsu (#1295) üzenetére


tekeyagd
tag

az olcsóbb felnik közül a Dezentet bátran merem ajánlani,unokatesóméknak Fabian,nekünk Octavia I-en van fenn belőlük nyáron. szép és igazán erős felnik,semmi gond velük tényleg... ;)

(#1319) hoember 2


hoember 2
aktív tag

Marsu !

órák kérdése és itt az uj kocsi :C

[Szerkesztve]

(#1320) marsu válasza tekeyagd (#1318) üzenetére


marsu
addikt

Köszi az infót, megnézem!

Képek nincsenek véletlenül?

Press any key to continue ...

(#1321) marsu válasza hoember 2 (#1319) üzenetére


marsu
addikt

Eljött a nagy nap!

Végre ....

Press any key to continue ...

(#1322) Peter789 válasza tekeyagd (#1318) üzenetére


Peter789
senior tag

hát azért ezt se nevezném filléresnek... [link] a legolcsóbb 15-ös 25e/db-tól indul - sajna 5x100 R15-t nem is dobott.

továbbra is azt ajánlom, hogy nézz körbe a használt piacon... 40-80e között válogatni lehet, csak vásárlás előtt el kell vinni egy gumishoz, hogy megmondja nem tojás e...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#1323) Peter789 válasza marsu (#1321) üzenetére


Peter789
senior tag

milyen motor is lesz benne?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#1324) marsu válasza Peter789 (#1322) üzenetére


marsu
addikt

Köszi, beraktam a kedvencek közé, majd megnézem részletesen ...

:R

Press any key to continue ...

(#1325) marsu


marsu
addikt

Megvan a gép ... :D

... a gép csak tép, jön a cikk meg a cakk .... ;]

Remélem azért maradhatok egy picit az Octáviás topikban ... :B

Press any key to continue ...

(#1326) XaraX válasza marsu (#1325) üzenetére


XaraX
addikt

Miért is ne maradhatnál?
Egy családhoz tartozunk amúgy is. :) ;)

(#1327) marsu válasza XaraX (#1326) üzenetére


marsu
addikt

:R

Köszi!

Már van benne 67km. Kényelmes autó, és meglepően halk. 1,4 benzin, de nem annyira erőtlen, mint ahogy képzeltem. 3 liter benzinnel adták, a benzinkútig elég lett... :D

Press any key to continue ...

(#1328) XaraX válasza marsu (#1327) üzenetére


XaraX
addikt

Ésl esz az még jobb is,úgy tapasztalom.
Az enyémben 1300 körül van most,és egyre dinamikusabb a motor.
Borzasztó csalódás nekem az 1.4-es.
Pozítív értelemben :D

(#1329) marsu válasza XaraX (#1328) üzenetére


marsu
addikt

2 év garanciát kaptam az autóra, mert ez igazából 2006-os, csak bemutató autó volt a szalonban. A 2007-es autók már 3 év garisak ... Kaptam információt Mobilitás Garanciával kapcsolatban is ... :DDD Ez tényleg egy teljeskörű szolgáltatás :)

Press any key to continue ...

(#1330) XaraX válasza marsu (#1329) üzenetére


XaraX
addikt

Hm,azért ez némi vitára adhat okot a késöbbiekben,azt hiszem.
Elvleg a garanciamax minden 2007.02.05.-e után átadott autóra érvényes,azaz ennek fényében a Tiedre is szerintem,mivel eme dátum után lett az autó forgalomba helyezve.
Sehol nem láttam a gyártási időre vonatkozoan kikötést.

(#1331) marsu válasza XaraX (#1330) üzenetére


marsu
addikt

Ennek még utána nézek! Lehet, hogy ez is 3 év garis? :Y

Press any key to continue ...

(#1332) hoember 2 válasza XaraX (#1328) üzenetére


hoember 2
aktív tag

ezt mintha csak én irtam volna :)


az 1.3 as suzuki után itt az 1.9 TDI Octavia :C

(#1333) XaraX válasza hoember 2 (#1332) üzenetére


XaraX
addikt

Azért az 1.9-es tdi némileg jobban tetszik. :)
Én pont forditva voltam,2.0 mondeoból 1.4-es octaviába. :)
És közben napjaim nagy részét egy 1.9-es VW t5 tdi-ben töltöm.i

[Szerkesztve]

(#1334) marsu válasza XaraX (#1333) üzenetére


marsu
addikt

Előző autóm egy 1,8i 4x4 FreeLander volt, előtte 1,6i Passat, előtte Astra G 1,4i azelőtt egy 2.0 omega ... Dizel autóm még nem volt :(

Azt terveztem, hogy egy 4x4-es Octáviát veszek, de sajna nem jött össze ...

Press any key to continue ...

(#1335) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Jó estét kivánok!

Egy kicsit elmaradtam a társaságtól, így most egyszerre pótolok mindent. :) :)

Igen. Me gvolt az első nem hivatalos PH Skoda Octavia Club találkozó. Kaja, pia, csajok nem voltak. Csak Jana, meg én. Megállapítottuk, hogy a mi autónk motorja egy kicsit dízelesebb, mint Jana kartárs autójának motorja. Igaz itt 12 ekm áll szemben 4 ekm-rel. De legalább láttam, hogy 12 ekm után mennyire lesz széthullva a kocsi. Semennyire. :DDD :DDD

Mutattam Janának a motorból jövö folyamatos sípolást. Ő is hallotta. Ez jó jel, mert így biztosan elmondhatom, hogy nem hallucinálok. :D :D

Ma voltam vele szervízben. A fojtószelepet mozgató motor adja ki magából a hangot. (MIlyen jó is az elektronikus gázpedál.)
Itt voltam: [link] Seat és Fiat szalon, de Skodát is szervizelnek. Szerintük is létezik a hang, de mivel az autó menetjellemzői nem romlottak. Elfogadták, hogy minden jó. A felgyulladt, és a feltöltött kiegyenlítőtartályra kialvó motor vezérlő elektronika hiba lámpára széttárták a kezüket. De azért kiolvasták az adatokat a számítógépből, de ezzel kapcsolatban, illteve semmilyen hibára utaló bejegyzés nem volt benne. :Y

Én meg úgy döntöttem, ha tovább is sípol, vagy erősödik, akkor felkeresem a szalont, és megkérem Őket, hogy mutassanak egy másik autót amelyik sípol. Ha nem tudnak, akkor legyenek szivesek ebbe is folytsák bele a sípolóját. :D :D

Marsunak gratula az autóhoz.
Itt is talál felniket, ráadásul gyári eredettel: [link]

[Szerkesztve]

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#1336) misimagaki válasza XaraX (#1328) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Teljesen rendben van az 1,4-es motor.
Ha gonoszkodni akarnék, akkor csak annyit tennék hozzá: egy valamit hagytak ki belöle a gyorsulást. :DDD :DDD :DDD

DE mindezek ellenére semmi bajom vele. A miénk is ilyen motorral van szerelve.

[Szerkesztve]

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#1337) Peter789 válasza marsu (#1325) üzenetére


Peter789
senior tag

gratula, mikor mész dolgozni legközelebb?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#1338) marsu válasza Peter789 (#1337) üzenetére


marsu
addikt

Pénteken kezdem a hetet. Pénteken már dolgozom, a hosszú hétvége miatt nem lesz tömeg bent, gyere be a klubba, ha arra jársz!

:)

Press any key to continue ...

(#1339) marsu válasza misimagaki (#1335) üzenetére


marsu
addikt

Jó estét neked is!

Örülünk, hogy végre itt vagy!

:R

Press any key to continue ...

(#1340) Peter789


Peter789
senior tag

némi pénzembe került most az okulásom: szétkaptam a pillangószelep házát, hogy kimossam a retket belőle. valszeg rajta felejtettem a gyújtást, és úgy húztam le az alapjárati motor csatiját. eredmény: miután összeraktam 1700-1800-as alapjárat lett, és 1-2 másodpercenként esett egy jó nagyot, majd vissza magasra... a kis genyó bepánikolt, hogy rossz a tp jeladó, és nem volt hajlandó helyreállni, fals adatokkal szenvedett... egy audis szerelő srác 2 órát szenvedett vele, mire ki tudta ütni az ECU-ból a szemetet, és mostmár tökéletesen jár megint... tanulság: kulcsot a zsebbe mielőtt hozzányúlsz valamihez... :((( sőőőt, mesélte hogy légzsák piszkáláshoz az akkut is le kell választani, mert neki már robbant az arcába a csati széthúzásakor... :DDD

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#1341) marsu válasza Peter789 (#1340) üzenetére


marsu
addikt

Ha bejösz, megnézzük a hátsó ajtókat ... Lehet kellene bele valami hangszóró ... Olyan érzésem van, hogy nincs benne. :(

Press any key to continue ...

(#1342) Peter789 válasza marsu (#1341) üzenetére


Peter789
senior tag

az enyémben irtó gyérek a gyári hangszórók - a magasat már le is váltottam. feltételezem nem sokat javítottak a minőségen 7 év alatt... érdemes elgondolkodni a likvidálásán... :)

fejegységről hajtásra az egyik legjobb választás az Audio system MX-165 Plus [link]

erősítőhöz olcsó de nagyon jó a Boschmann MB-62CTi [link]

hátra meg 13 centis való, ha az ízlés úgy kívánja...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#1343) marsu válasza Peter789 (#1342) üzenetére


marsu
addikt

Ok, ha tudsz gyere, megnézem a Car PC-det ...

:D

Press any key to continue ...

(#1344) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Nincs valakinek esetleg tapasztalata a kobe nevu biztositoval?Tegnap ramtolatott 1 L200-as micu :O

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#1345) tekeyagd válasza marsu (#1343) üzenetére


tekeyagd
tag

mindekttőnknek ilyen a felnije,majd mutatom milyen a kocsin is,ha megtalálom a képet,he nem,meg csinálok róla újat! :D

[link]

az,h hol és mennyibe kerül,szerencse kérdése,2 hónapja győrben még láttam kerek 20ezerért az egyik gumisnál újonnan...

[Szerkesztve]

(#1346) <>jana<> válasza marsu (#1325) üzenetére


<>jana<>
senior tag

rokon lelkek a gépsárkányaink:) gratula a járgányhoz!

(#1347) <>jana<> válasza XaraX (#1328) üzenetére


<>jana<>
senior tag

5000-ig sokat javul a motor ,de 10000 km környékén áll be teljesen.addig csökken a fogyasztás is halkabb is lessz a motor.úgyhogy még kell egy keveset nyomnod a pedált hogy tuti legyen:)

(#1348) marsu válasza <>jana<> (#1346) üzenetére


marsu
addikt

:R Köszi!

És tegnap óta őstag is vagyok :D

Az autó hihetetlenül jó, nagyon tetszik! :C

Press any key to continue ...

(#1349) Nakata válasza marsu (#1348) üzenetére


Nakata
tag

Szintén Grat. :) Mind2ő-höz :DDD.Ámbár nem tudom, milyen kocsit vettél,de VW-csoport nincs harag :DDD .Végülis befeküdtem a kocsi alá és egy Skoda feliratot sem láttam :D kipufogón is egy nagy VW monogram figyel :) :)

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#1350) Nakata válasza DeadMeat (#1344) üzenetére


Nakata
tag

Hááát az kellemetlen nagyon sajna nem ismerem azt a biztosítást :( .Én is ettől rettegek, hogy valaki rámnyitja az ajtót vagy nekemtolat.Apropó tolatás :) Peugeot 206-osomnak anno nekitolatott egy Astra neki semmi mindha nem lett volna semmi a 206-os meg persze sárvédő,lámpa.stb baja lett. :)

-=Old-Boy'S=-FoREveR

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.