Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) <>jana<>


<>jana<>
senior tag

tegnapi takarításnál én is észrevettem egy kis marhaságot.az ablaktörlő szép csíkothúzott az üvegbe. nemtudom fogják e cserélni garanciába de marhára idegesít lehet hogy lessz gubancom még belőle a szervízzel :( azért egy 3 hónapos autótól ilyet nemvár az ember.kopogást én is szoktam hallani de az a szénszűrő,nem fordulatszám függő nálam de mostanság már nagyon hangos azt is remélem kicserélik.

(#802) Peter789


Peter789
senior tag

wow, itt ilyen topik is van? még nem is láttam... :D

én is octavia-s vagyok már bő egy éve. 99-es benzines 1.6SR. van itt más is ilyen motorral? (AKL)

nagyon szeretem a kocsit, csak pár apróság van amiben direkt butább mint egy passat: a manuális klímásban a fűtés picit bután állítható, nincsen pl ablak+láb egyszerre, a csomagtartóban nincsen alapból szivargyujtó, de ami leginkább zavar az a hátsó lábtér - ami cirka nincsen...

ami viszont nagyon tetszik benne, hogy rendőr még nem állított meg vele - miért is piszkálnának egy fehér octavia-t? :DDD sokszor tolom városban is mint a meszes, de max nézik a tesót... ;]

volt már pár apróbb problémám, és az általános véleményem, hogy a márkaszervízeket nagyon messze el kell kerülni... nevetséges alkatrészárak uralkodnak... döglött jobb első ablakemelővel vettem, majd menetközben beállt a jobb hátsó is. ahogy tavaszodott gondoltam nekiesek. elmentem több skoda szervízbe is, és mindenhol 28e/db lett volna csak a szerkezet... kész röhej... bementem egy biciklis boltba, vettem pár bowdent, 2 óra alatt gatyába ráztam mindkettőt és azóta is mennek... iszonyú nyomi az egész konstrukció, szándékosan olyanra van tervezve hogyha picit is kopik a műanyag persely és lazul a bowden, kapásból bezabálja... :(( azóta kiderült hogy a tlx-nél 14e/db...

egyszer gondolt egyet a jobb első öv is, beakadt és semerre tovább... skodáéknál csak a szerkezet munkadíj nélkül szintén 28e... elmentem egy bontóba és kapott 4e pénzért egy golf2-ből... majd ha lesz felesleges pénzem akkor lehet lecserélem, gondolom a tlx-nél ez is bő 10e körül lehet...

volt még egy kis motor problémám is: elkezdett ingadozni az alapjárat. először csak picit, majd egyre jobban, 2 hónap után pedig azonnal fulladt a motor ahogy levettem a lábam a gázról... egy maszek szerelő kapásból vágta hogy pillangószelep: a sport légszűrőbetét összesározta, és nem tud rendesen alaphelyzetbe állni, ettől szenved... kitörölte petróleumos ronggyal, és máris tökéletes lett... azóta papírszűrő... amíg még csak picit ingadozott addig kérdeztem márkaszervízben hátha valami típushiba... mondták hogy biztos injektor, cserélni kell... el tudom képzelni, hogy végigcserélték volna az AC pumpát, összes injektort, fél gyújtás rendszert, lehúztak volna legalább 100e-el, és még talán az igazi okát se találták volna meg... maradok a maszekoknál...

nálatok +/- tapasztalat?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#803) Peter789


Peter789
senior tag

előbbre felmerült hogy a tour az o2 műszerfalát meg motorját kapta.. a motor pont fordítva, az o2 örökölte az előző generációból, plussz kiegészítették egy-két újjal... emlegette valaki hogy hirdetésekben még valami régi műszerfalat lát... az nem régi hanem az olcsóbb kiadás... szerintem iszonyat nyomin néz ki a jobbra elnyúlása, sokkal pofásabb és jobb minőségű a GLX-es...

a tolatóradar kérdése is felmerült: én egy szimpla 4 szenzorost raktam bele - 9e pénz volt valamelyik nagy áruházban. tud mindent amit kell neki: távolságok számmal és színskálán meg persze hang... 1-2 óra volt a beszerelése és azért mégse 6x ezer...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#804) Peter789


Peter789
senior tag

mijazagyárirádijó? :DDD

[link]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#805) <>jana<> válasza Peter789 (#804) üzenetére


<>jana<>
senior tag

rossz a cím... a lap nemjeleníthető +:)

(#806) Peter789 válasza <>jana<> (#805) üzenetére


Peter789
senior tag

xarakodik az uw admin felülete is, biztos valami technikai gond van... addig is itt van pár kép: [link]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#807) marsu


marsu
addikt

Sziasztok!

Aki még nem tette meg, az jelölje be magát a a TérkéPH-en! [link]

:) :)


Az esztergomi Skoda szervízt ajánlom mindenkinek! Hivatalos Skoda-VW márkaszervíz. Én a Passatommal jártam oda, és negyon meg voltam velük elégedve!

;) ;)

Press any key to continue ...

(#808) Nakata válasza DeadMeat (#798) üzenetére


Nakata
tag

Hát igen tőlünk kb a határ 1 km.Nagykürtösre kellene vinni a kocsit , nincs messz egyáltalán, de ott nem nagyon beszélnek már magyarul pedig kb:20km.Hááát nem tudom :(

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#809) tekeyagd válasza Peter789 (#806) üzenetére


tekeyagd
tag

anyám,megy a sárkányban is a PH! ??? :DDD
mekkora kocka vagy! :R

(#810) Nakata válasza Peter789 (#806) üzenetére


Nakata
tag

Ezek a képek a te kocsidról vannak?? :Y Laza a kis számítógép a rádió fölött :R Azért a Winamp sem kutya ilyet nekem is bekell szereznem :DDD :DDD nagyon cool :C :C :DD

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#811) Peter789 válasza Nakata (#810) üzenetére


Peter789
senior tag

jaja, saját, mindig igyekszik az ember :)

úgytűnik a k*cs*g uw adminok törölték valamiért az oldalt, este visszatöltöm... :((

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#812) marsu válasza Peter789 (#806) üzenetére


marsu
addikt

Most már bejön a link!

Klassz a gépsárkány!

Ilyenre én is szivesen cserélnék ...

[kép] [kép]

Press any key to continue ...

(#813) Peter789 válasza marsu (#812) üzenetére


Peter789
senior tag

a részletes uw-s még mindig nem megy, de úgy tűnik hogy a szolgáltatónál van valami gebasz, mert se az FTP, se egyéb uw-s oldalak nem akarnak bejönni...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#814) marsu válasza Peter789 (#813) üzenetére


marsu
addikt

A fényszóróba a kék fényt hogy raktad be ilyen szögletesen?

:F :F

Press any key to continue ...

(#815) marsu válasza marsu (#814) üzenetére


marsu
addikt

Erre gondoltam: [link]

Press any key to continue ...

(#816) Peter789 válasza marsu (#814) üzenetére


Peter789
senior tag

leszedtem az üvegbúrát, és szilóval beragasztottam... asszem megszüntetem, mert nem az igazi... csak sötétben távolról mutat jól, de ha ég a lámpa az már elnyomja, és közelről meg elég barkács...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#817) marsu válasza Peter789 (#816) üzenetére


marsu
addikt

De nem látom pontosan, mi az? Neon?

Press any key to continue ...

(#818) Peter789


Peter789
senior tag

no mintha már élne az uw is

[link]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#819) Peter789 válasza marsu (#817) üzenetére


Peter789
senior tag

jah, azt hittem csak a rögzítése kérdéses :D

[kép]

revoltec neon szalag (el string, fonál). pc-s modding cucc, de sajna irtó ritka, ezt is alig találtam... mérettől és helytől függően 2-4e pénz, és 12 volt kell neki...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#820) marsu válasza Peter789 (#819) üzenetére


marsu
addikt

Jah, OK. így már értem!

:C :C

Már el tudom képzelni, mennyire macerás volt bele varázsolni a fényszóró búrába ...

[Szerkesztve]

Press any key to continue ...

(#821) Peter789 válasza marsu (#820) üzenetére


Peter789
senior tag

jah, de egyszerűsíti a dolgot hogy az enyém még a régi bordás üveges, és le lehet szedni az üveget a lámpatestről...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#822) Nakata válasza Peter789 (#818) üzenetére


Nakata
tag

:( Az oldalat még mindíg nem jó :(

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#823) Peter789 válasza Nakata (#822) üzenetére


Peter789
senior tag

nálam már bejön, csak kicsit lassú és a fejléc reklám nem látszik... micsoda veszteség :DDD

próbáld meg nyomkodni a frissítést...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#824) marsu válasza Peter789 (#823) üzenetére


marsu
addikt

Nálam műxik :C :C

Találtam kék neon szalagot:

[kép]

[kép]

150cm-es Tápra köthető

Kéken világít

150 cm hosszú, öntapadós, vízálló, autóban is használható, bontatlan, vadonat új!
Ár: 2150 Ft
([link])

Press any key to continue ...

(#825) Peter789 válasza marsu (#824) üzenetére


Peter789
senior tag

ez nem egészen az... ez csak az egyik oldalán világító szalag, amit nem lehet úgy törni a sarkoknál, az enyém meg egy vékony szilikoncső, amiben fut valami, ami homogén fényt ad...

[kép]

nemtom ez milyen típus, de ilyesmi az enyém is...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#826) marsu válasza Peter789 (#825) üzenetére


marsu
addikt

Méretre vágható? Vagy az egész másfélmétert beletekerted?

A helyzetjelzőre kötötted rá?

Press any key to continue ...

(#827) Peter789 válasza marsu (#826) üzenetére


Peter789
senior tag

nem láttam semmi különösebb eldolgozást a végénél, de nem biztos hogy nekimennék késsel... mivel úgy 90-100 centit elnyelt csak a perem körbe, így a maradék fél métert feltekertem hátul és nem zavar semmit... az egyik sarokból indítottam körbe, majd ahol kifelé indult, ott betekertem szigetelőszalaggal, így a hátrafelé menő szakasz nem világít, csak körbe a perem... mivel még egyelőre csak féloldalas, ezért nem kötögettem semerre, csak van egy drótvég amit ráakasztok az akkun valamire ha akarom...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#828) marsu válasza Peter789 (#827) üzenetére


marsu
addikt

Azért igy is selég design-os ....

Kiváncsi lennék, hogy a cool a verdában mit hoznának ki egy ilyen jó kis Octáviából ...

Egy kicsit egyedivé lehetne tenni.

:) ;)

Press any key to continue ...

(#829) Peter789 válasza marsu (#828) üzenetére


Peter789
senior tag

[kép]

[kép]

[kép]

erre pl cirka rá se lehet ismerni... ;)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#830) marsu válasza Peter789 (#829) üzenetére


marsu
addikt

Nahát ....

Nem mondanék nemet rá, az biztos!

:C :C

Klassz gépszerkezet!

Press any key to continue ...

(#831) marsu válasza Peter789 (#829) üzenetére


marsu
addikt

A Skoda Octavia tuningolva kékben is elég kellemes:

[kép]

:) :)

Press any key to continue ...

(#832) Nakata


Nakata
tag

Már nekem is bejön az oldal :C :DD

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#833) marsu válasza Nakata (#832) üzenetére


marsu
addikt

Ebből mit lehetne kihozni?

[link]

:) :)

Press any key to continue ...

(#834) Peter789 válasza marsu (#833) üzenetére


Peter789
senior tag

ez a csoffadt műszerfal nagyon nem tetszik... :( :( :(

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#835) marsu válasza Peter789 (#834) üzenetére


marsu
addikt

Hozzáértő kezek biztos kihoznak belőle valami egyedit ...

Press any key to continue ...

(#836) Nakata válasza Peter789 (#834) üzenetére


Nakata
tag

mi bajod van a műszerfalával?? :U Jó nem egy Octi II-es az bisztos :DDD ,de sztem nincs vele semmi gond.Egy visszafogott,gondolom jó kopogós műanyagból van,de sztem tűrhető műszerfal.Jajjj mostanság bevagyok indulva a 7-es BMW-re,de csak a 730-asra az nem eszik ANNYIRA RENGETEGET mind a 745-ös, és nem érezhető nagy külömbség.Ez is megy 260-at szóval nem rossz :DDD

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#837) marsu válasza Nakata (#836) üzenetére


marsu
addikt

A mostani autóm előtt Passatom volt ... Ismerős műszerfar, ismerős forma ...

Most Freelanderem van, ezzel össze sem lehet hasonlítani. 2000 novemberi, friss műszakival, 1.8-as benzines 5ajtós....

Szivesen kipróbálnék egy Octáviát ... El kellene mennem tesztvezetésre :D :D

Press any key to continue ...

(#838) Peter789 válasza Nakata (#836) üzenetére


Peter789
senior tag

ez az olcsósított műszerfal, kopogós műanyag az egész, a dizájnja se tetszik, a középkonzol rész is elég használhatatlan... a GLX sztem sokkal jobb lett...

[link]

hát igen, a 7-eseket és x5-ösöket nagyon eltalálták... az 5-ös még elmegy, de az 1, 3, x3 sztem borzasztó lett... lefelé haladva minél kisebb a szám, annál rosszabb :D

én is kocsi cserén töröm a fejem, egyelőre az 5-7 éves 1.8 TD fókuszok tetszenek a legjobban...


szerk: inkább linkeltem a képet mert kilógott..

[Szerkesztve]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#839) atka76


atka76
tag

Tudtok nekem ezekben segíteni? Az lenne a kérésem, hogy tapasztalat, illetve ár alapján megéri a pénzt érte? / Oktavia II Ambiente 1.6 /
Bőr kormány, sebváltókar, kézifék kar, 48000Ft

Abroncs nyomás ell: 12000Ft / ez mi és hol van? /
Napfény roló: 16800Ft
Riasztó: 54000Ft
Kettős napellenző: 7200Ft / Ez mi és hol van? / :W

Bendegúz

(#840) Peter789 válasza atka76 (#839) üzenetére


Peter789
senior tag

Bőr kormány, sebváltókar, kézifék kar, 48000Ft
bőrkormányról eddig 15e-ért hallottam - többek között ők szállítanak be a porsche-nek is, szóval a minőség megvan. igazából nem olcsó, kérdés hogy maradéktalanul tetszik e...

Abroncs nyomás ell: 12000Ft / ez mi és hol van? /
totális zöldség... jeladó szenzorok a kerekekben, és egy központi vevő, ami mutatja hogy melyik kerékben mennyi a nyomás... ha valamelyik ereszt azt úgyis érzed, látod...

Napfény roló: 16800Ft
ez csak a hátsó vagy több is? hátsót már 3e pénz alatt lehet kapni...

Riasztó: 54000Ft
ennyiért már le is kell xopnia! :DDD plussz gyári rendszer ami xart se ér, mert minden rákészült tolvaj tudja hogy hová kell nyúlnia, és mit kell csinálnia... :( nézz körbe a fórumokon, pl a carstyling-on dolgozik nem egy tisztességes szerelő... az alap távirányítós riasztók 10-15e, pageres 25-35e, sms küldős hiperprofi cuccok meg 50-70e-től a csillagos égig, plusz 5-10-15e munkadíj az igényektől függően... de ez a rendszer védeni is fog... plussz tetess bele váltózárat szintén maszekkal, az is jó rabló riasztó...

Kettős napellenző: 7200Ft / Ez mi és hol van? /
ezt nem igazán vágom hogy mi lehet...

tipikus lehúzás, de minden kereskedésben minden márkánál ez megy sajnos...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#841) atka76


atka76
tag

Ha nem szalonban tetetem be a riasztót akkor nem fog ugatni a szalon? Mert, hogy az nem az ő terméke! :C
Egy komolyabb riasztó mennyibe kerül és mennyi időt vesz igénybe a beszerelés? :DD

Bendegúz

(#842) marsu válasza atka76 (#841) üzenetére


marsu
addikt

Szia!

Nekem előző autóimban volt műholdkövetős riasztó. 24 órás távfelügyelet, ajtónyitás, lopás, illetéktelen használat, minden azonnali riasztás küld a diszpécserközpontba, és telefonon hívnak. Ha nem te vagy az autónál, akkor riasztják a rendőrséget. Elég hatásos, de nem olcsó. A Passatomba a riasztó beszereléssel kb 80-100K, a havi előfizetés 6-7K. Emelett még szinte minden funkciót lehet távvezérelni. Kürt, gyújtás tiltása ... stb.

Viszont nyugodtan alhatsz ...



[Szerkesztve]

Press any key to continue ...

(#843) atka76


atka76
tag

Hát ez már tényleg elég komoly, ennyire azért nem kellene nekem!
Úgy kb 50-60- ra gondoltam beszereléssel! Nem is xar nem is a legprofibb!
Meg egy váltózárat és kész! :))

Bendegúz

(#844) marsu válasza atka76 (#843) üzenetére


marsu
addikt

Nah, most lépek, megyek, megnézem ezt az autót: [link] Kiváncsi vagyok, milyen igaziból ...

:) :)

Press any key to continue ...

(#845) marsu válasza marsu (#844) üzenetére


marsu
addikt

Nos, megnéztem, elég jó kis járgánynak tűnik ....
148.000km van benne. 1.800.000.- ért adják. 7 éves. A szine az tényleg nagyon szép. Egészen sötét szürke metál, nem fekete.

Press any key to continue ...

(#846) misimagaki válasza atka76 (#841) üzenetére


misimagaki
aktív tag

A miénkbe sem a szalonba tették a riasztót, és már kétszer volt a márkaszervízvbe, de egyszer sem mondtak semmit miatta. Akkor szólnak majd érte, ha valamilyen meghibásodást rá lehet majd kenni.
Szerintem amiket leírtál egyszerübben, és olcsóbban meg lehet oldani szalonon kívül.

Riasztót én itt néztem [link] itt leírnak mindent.
Beszerelés szerintem max. 1 nap (reggeltől estig).

Én úgy csináltam, hogy megkérdeztem egy pár helyen, hogy ez tudja az autó, és mit tenne bele, ha az övé lenne.

Így van benne egy indításgátló rablásgátlás funkcióval, meg egy riasztó, ez adja a rádiós távirányítást is. Meg vettem egy Autolok 2000+ kormányzárat, ezt akkor teszem fel, amikor sokáig marad az autó Olyan helyen. Ez jó a légzsáktolvajok ellen is.
Egy olyan rendszer, amire már azt mondják, hogy elégséges védelmet nyújt az megáll 100 eFt-ig.

A keréknyomás ellenőrzés az ABS jeladó értékeire támaszkodik. Amelyik kerékben alacsonyabb a nyomás, az ksebb lesz az átmérője, ergo többet fordul, tehát alacsonyabb a nyomás benne.

[Szerkesztve]

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#847) atka76


atka76
tag

Szerintem is elégséges! :
Neked bevállt akkor a riasztód amit vettél?
Mi a neve, típus száma? :C
Mennyiért szerelték be?

Bendegúz

(#848) Nakata válasza marsu (#837) üzenetére


Nakata
tag

Azért nem szégyenkezhetsz egy Freelanderrel :DDD Én meg azt próbálnám ki :DD :DD

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#849) marsu válasza Nakata (#848) üzenetére


marsu
addikt

Az az igazság, hogy nem is akartam ilyen autót venni ...

Az úgy volt, hogy volt egy Passatom, 1998-as évjárat, céges autó volt korábban, második tulajként vettem 2005 január körül, 140.000km volt benne, óra szerint 1.800.000.- pénz volt az ára ... Volt egy 3 ajtós Astrám a G sorozatból 1,4 benzin 1999-es, az beszámították, picit még rá kellett fizetni, de végülis jónak tűnt a csere.
Egy évig használtam, aztán kezdtek előjönni a hibák, elkezdte enni az olajat, meg apró motorikus problémák jöttek elő folymatosan ... Már vissztérő vendég voltam a szervízben. Két hónap alatt négyszer mentem vissza... Nem kevés pénzt otthagytam.
Aztán elkezdtem azon gondolkodni, hogy le kellene cserélni... Persze úgy, hogy beszámíttatni valamibe, esetleg ráfizetni. Általában minden kereskedés 1,5-1,6M-ért akarta beszámítani, attól függően, hogy milyen autót szeretnék helyette. Aztán jött ez a Freelanderes lehetőség, amibe 1,8M-ért számították be. 2,8M-s autó ... Fel kellett vennem 1M hitelt ....


Majd talán egyszer nekem is lesz egy vadiúj 0km-es autóm... Remélem egy jó kis Octavia ...

:D :D

Press any key to continue ...

(#850) misimagaki válasza atka76 (#847) üzenetére


misimagaki
aktív tag

riasztó: Rhino TX-320W, Z1 M-t akartam, de az nem tudja vezérelni a komfort zárat, meg nem tudja a duplazárást
indításgátló: Rhino 3000-IT rablásgátlás bekötve.
azt hiszem 64 volt akkumulátoros szirénával.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.