Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) yanis


yanis
csendes tag

Üdv. miden octi tulajdonosnak! Audi 2,5TDI-m van jelenleg. Ujitani akarok, és a választásom az1,4 uj octira esett. Nagyon meggyőzött mind kivül, mind belül, a motorjában nagyon kellemesen csalódtam. Metálfeketében rendeltem és kb. 3 hét múlva jön meg. Az audit 13 évig hajtottam, nagyon erős, gyors, keveset fogyaszt csak hát kicsit öreg és egyre többet kell rá költeni. Csippelni akarom majd én is, ha vkinek van tapasztalata, hogy mennyibe kerül és hol, mi a fogyasztás és persze van-e érezhető hatása kérem ossza meg velünk. :C

(#52) Nakata


Nakata
tag

Hát azért furi lessz egy 2,5-ös Dieselból egy 1,4-esba beleülni én 1.4-esből ülök 19-esbe :C csak kár hogy ez a kocsi apumé,de hát megérdemli sokat dolgozott akkor legyem már egy normális autója én egy superb-re gyúrok de csak használba sajna 1.9-es PDTDI-re+chip az majd csak csak fog dünnyögni vhogy.De jó lessz az Octavia neked is sztem csak én a hátsó üléssel nem vagyok kibékülve(nem mindha sokat ülnék ott :D ) de akkor is aki ott ül annak nem a legkényelmesebb deazért ki lehet bírni és Üdv a klubba :C :C :C

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#53) yanis válasza Nakata (#52) üzenetére


yanis
csendes tag

Igazad van. Vszinű, hogy gyengébb autó, de nekem az 1,4 octi pont megfelelő lesz. Olcsobb a fentartása és az új octinak a hátsó ülésnél sincs proléma. Már kinőttem a gyors, erős autókbol, mondhatnám én már kezdek olyan öreguras vezető lenni. 27 éve vezetek, már sok autót kipróbáltam kiduhajkodtam magam. Mostmár egy igazán nyugis autóra vágyom és nekem pont az octi az. :R

(#54) Nakata


Nakata
tag

Igen igen ha nyugis kocsit akar az ember amivel még mindig elég jól tud menni de nem megy rá a gatyája az adóra akkor bőven jó mert az kocsi kívül belül nagyon szép és jó a motorral meg nem versenyezni fogsz szal (öregurasan) menni vele kiválló

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#55) Nakata


Nakata
tag

Nah látom te is fenntvagy Jana a skoda-orrmotor.hu-n én is csak WAde néven de ide nem tudtam azzal regizni mert már foglalt volt :O

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#56) <>jana<> válasza Nakata (#55) üzenetére


<>jana<>
senior tag

fent bizony:) még eggyenlőre megvagyok marhulva a járgány miatt,nekem nagyon bejött :)

(#57) Nakata


Nakata
tag

Jajjj igen nekünk még 1 hét és itt van :C (jóesetbe persze :F ). Én meg nézegettem hogy milyet vegyek majd most 3 kocsi között vacilálok Peugeot 407,Octavia,superb, de a Peugeot mellett vagyok nagyon mert mentem jópárszor vele és huh annyira jóó vas és már nem olyan Peugeot mind pl:a 206-os. Tleg Chipeltetni mikor viszed??Rakass még bele turbót is akkor laza lessz :DD :DD :DD :DD

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#58) <>jana<> válasza Nakata (#57) üzenetére


<>jana<>
senior tag

még pár dolognak utána akarok járni utána megy csak bele a chip,turbó nemigen érdekel már leszoktam a száguldozásról,de még azért minden megeshet:)

(#59) yanis válasza <>jana<> (#58) üzenetére


yanis
csendes tag

Üdv Jana! Nekem is nemsokára megjön az1,4 octim, majd csip ügyben szeretném a véleményed kérni. Előre is köszi.

(#60) Nakata


Nakata
tag

Hát igen elég a chip is :DD Tleg a chip mennyit növel a teljesítményen??Le-rőre mennyit dob?

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#61) Nakata


Nakata
tag

Dejó lelkes újonc vagyok :C :C :C :C

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#62) <>jana<> válasza yanis (#59) üzenetére


<>jana<>
senior tag

chipről itt tudtok némi infót beszerezni [link] elég részletesen leírja mit csinálnak,és mi fog történni a járgánnyal. octinál 1.4 16v motornál 75 paciról 86 ra lehet ''húzni'' a nyomaték 126 ról 135nm re nő. ami lényegesebb ennél hogy a nyomaték sokkal kissebb fordulaton, úgyrémlik már 2800 tól rendelkezésre áll.most 3800 as fordulattól.ha nem horpasztod be a padlólemezt a gázpedállal állandóan akkor 0.6-1 liter fogyasztás csökkenés lehet.171 es végsebesség 200 körül alakul tuning után,de hallottam 210 et is úgy hogy még nemvolt pirosban a fodszám mérő.utóbbiakat kicsit fentartással kezelem mert szerintem ez inkább váltó függő,de lehet nincsen igazam:) eddig ezt sikerült kideríteni.kb 60k a kis műtét az autón és cirka 3 órát kell várni mire kész lessz.

(#63) Nakata


Nakata
tag

Huh akkor az nagyon jó cuccos :C :C Nah most fölcsigáztál engem is ezzel :D 1.9es PDTDI chipeltetve akkor hogy mehetne? :C bomba dolog köszi szépen a választ

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#64) yanis válasza <>jana<> (#62) üzenetére


yanis
csendes tag

Köszi a kimerítő választ. Ha ez mind igaz amit irnak a chipröl, biztosan, hogy én is bele fogom rakatni. Én egyébként ugy tudom, hogy az 1,4 motor 80le. De lehet, hogy csak az octi2-re vontkozik. Ha beszereltétek mképp jelezd, mik a változások pl. a fogyasztás, hogy megy stb. :R :C

(#65) Nakata


Nakata
tag

Bizony én is várom hogy milyen lessz :C

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#66) <>jana<> válasza Nakata (#63) üzenetére


<>jana<>
senior tag

a pdtdi-s motorok sokkal jobban tuningolhatók,ott tudnak a turbóval is játszani,a lényeg hogy akár 30% tuning is lehetséges.ismerősöm egy peuegotba rakatta be 90egypár lóerőből csináltak neki 136 pacit. ugyan avval a motorral és turbóval szerelik a 90le-s és a 136le-s járgányokat is csak a kissebbik gyárilag fojtva van.

(#67) <>jana<> válasza yanis (#64) üzenetére


<>jana<>
senior tag

az octi kettőben már erőssebb motor van.vagy ugyan az csak gyárilag már optimálisabban van beállítva?:) én 1.4 tourt vettem de ugyan az a moci van az octi 2 ben is csak erőssebb:)

(#68) Nakata


Nakata
tag

Ahha szóval akkor a mi 1.9-es PDTDI motorunkban 105 Le van de akkor ugyaz ez a motor van a fél milla vagy nemtom mennyivel drágább kocsiban is csaz ez levan folytatva...Nah ma már 2 dolgot tanultam tőled :C :C :DD

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#69) <>jana<> válasza Nakata (#68) üzenetére


<>jana<>
senior tag

ezt majd a műhelyben megerősítik:) a peugeotnál ez működött.

(#70) <>jana<>


<>jana<>
senior tag

tuning ügyben a pdti-s motorral nyerhető töblet: 27 LE 60 Nm

ez már nem kevés:)[link]

[Szerkesztve]

(#71) Nakata


Nakata
tag

bizony bizony nem rossz :DD jajjj Szerda körül mi is elhozzuk végre az Octit. Juhhhúú

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#72) yanis válasza Nakata (#71) üzenetére


yanis
csendes tag

Jó nektek! Remélem, hogy a jézuska nekem is meghozza. sok sikert hozzá! ;]

(#73) Nakata


Nakata
tag

köszike :R elvileg már ott van a Váci szalonban de még intézik a rendszámod de már elakarom hozni minnél előbb.Majd neked is megjön nemsokára

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#74) <>jana<> válasza yanis (#72) üzenetére


<>jana<>
senior tag

általában 7-10 nap ha van raktáron de ha rendeled akkor 3 hét keményen:)én annyit nemtudtam volna várni,inkább kieggyeztem a gyári cd-vel ;]

(#75) Nakata


Nakata
tag

:D :D :D Hehe igazad van én is már bevagyok zsongva, de azt mondták hogy a Porsche Hungaria raktárában elvileg van most hogy ebből mi igaz de már majdnem 2 hete megvan rendelve jövőhéten szerdára mondták, de ha nekem nem adnak gyári dísztárcsát kiverem a balhét :C mert 13K és az hozzá jár.

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#76) Nakata


Nakata
tag

egyik haverom most vett egy full ugyan olyat mind amilyen nekem lessz csak kombiba és neki is adtak ajándék téli+nyári+alufelni+lemezfelni csak azzal a külömbséggel hogy az ajánlatban benne volt az acél felni és a dísztárcsa is de ezt persze szeretik lenyúlni mert mikor kedves vevő megy elvan ábrándozva hogy a kocsi megvan a maradék kereket nem is nézi.Nos bement és kb 3 hét múlva adtak neki felniket miket (persze neki kelett álni a felnire szerelésd de már itthon mert ott nem rakták fel) és a felni egy collal nagyobb volt :( most ujra vissza szalonba és adtak neki végre olyat ami kell és ugyan ezt ment a dísztárcsákért is :( :( Egy másik ismerősöm kint él Japánban elment kocsit venni és az egyik legkacifántosabban kérte a kocsit és hogy nehogy elmenjen máshova az ügyfél még aznap beszerezték a gyárba ment kamion stb.akkor kipróbálta az eggyik anyagnak egy icipicit gyárilag volt egy öntési csík vagy nem tom hogymondjam azt de bizti tudjátok nem tetszett az anyaga és azt is egyből kicserélték csak ennyit Magyarországról és még annyit hogy Japánban ahol ő él ott 2 évesnél nincs régebbi autó mert viszik bezúzatni.Majdnem elsírta magát mikor látta az slr McLareneket ahogy zúzzák be :D Hát ez van :D :D :D

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#77) yanis válasza <>jana<> (#74) üzenetére


yanis
csendes tag

Én lassan 3 hete rendeltem meg, és az 51. hétre igazolták vissza. Gyári horog metálfekete fény+ pár extra. Adnak hozzá 1 ganitúra gyári alufelnit + lemezfelnin téligumit. :W :W

(#78) divot válasza <>jana<> (#62) üzenetére


divot
veterán

Az Octavia 1,4-es motorral 200-at megy?

Több komolyságot srácok.

(#79) Kraptor


Kraptor
őstag

Szép autó de naon drága lett.

Vannak oylan hivatalos szervízek amik chippelnek 200k, lehet, hogy ez így nagyon borsosan hangzik a többi ''mezei'' chippelősjöz képest de ehhez a 200K hoz a hivatalos szervíz bevállal 3 év motor, felfüggesztés és váltó garit és akkor már lehet, hogy nem hangzik oylan rosszul ez a 200k.

(#80) divot válasza Kraptor (#79) üzenetére


divot
veterán

Nagyon szép, nekem is nagyon tetszik, komolyan eljátszottunk a gondolattal, hogy veszünk egy 105LE-s akciós dízelt, aztán - ahogy írtad - szakszervízben 136LE-re megcsippeltetjük. Sajna bizonyos gazdasági helyzetváltozás közbeszólt, így egyelőre nem váltunk, de azért ott maradt a kis ördög... ;]

(#81) <>jana<> válasza divot (#78) üzenetére


<>jana<>
senior tag

chip tuningal állítólag igen.nekem tök mindeggy én a jobb nyomaték és a kisebb fogyasztás miatt viszem majd a járgányt.a sebesség max 140ig érdekel.

(#82) <>jana<> válasza yanis (#77) üzenetére


<>jana<>
senior tag

nembírtam volna ki ennyi időt :D nekem méreg zöld metallal tetszett volna így szahara beige lett,de nembántam meg vidámabb így a járgány.

(#83) Kraptor válasza divot (#80) üzenetére


Kraptor
őstag

Én is gondolkoztam, hogy megcsippelem de szerintem akkor már felkenődnék valamire...elég gyors ez így is.:)

(#84) Nakata


Nakata
tag

Dejó beindult a topik végre :C :C

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#85) Nakata


Nakata
tag

Nekünk 1.9 es PDTDI gémántszürkébe akartunk rá vonóhorgot is de akkor már biztosan nem fér be a garázsba a garázs miatt nem lett 407 es peugeot :O

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#86) Nakata


Nakata
tag

jééé pont ma egy hónapos a topik boldog szülinapot :C :R :C :R :DD

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#87) tomcsi23 válasza Nakata (#86) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ennek örömére megtanulhatnád használni a Válasz gombot. :R

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#88) <>jana<> válasza Nakata (#85) üzenetére


<>jana<>
senior tag

egy 407esért símán meghosszabítottam volna a garázst :D

(#89) Nakata válasza <>jana<> (#88) üzenetére


Nakata
tag

Hát igen azért a 407-es nagyon gyönyörű autó, de sebaly jó az Oct :DD i is

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#90) SzalaiG válasza Nakata (#85) üzenetére


SzalaiG
addikt

Van levehető vonóhorog is... ;]

(#91) Nakata válasza SzalaiG (#90) üzenetére


Nakata
tag

Igen tudom de nem azért kell a vonóhorog nekünk hogy vontassunk valamit hanem inkább biztonság szempontból mert volt egy kocsink régebben ami totálkáros lett és ha nem lett volna a vonóhorog akkor sztem én nem vagyok itt mert rengeteget elnyel az ütközés erelyéből és a leszedhető meg problémás mert mikor kiállok felcsavarozom mikor beállok legyavarozom az úgy nem móka :( sajnos

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#92) <>jana<>


<>jana<>
senior tag

voltam szombaton egy kb 500 km es csavargáson,a drágaságom megelégedett 5.6 l naftával :C 100-120 as tempóval mentünk max..megnéztem egy üres szakaszon/ németországban az autópáján :D /hogy mennyit bír a kicsike 160 után gyönyörűen húzott még,sajnos elfogyott az autópája,nemtudtam igazán megnézni a végét:)a lényeg eggyrejobban megvagyok elégedve a sárkival.

(#93) macskuliusz válasza Nakata (#89) üzenetére


macskuliusz
csendes tag

407-esért garázst meghosszabbítani? felesleges
Elég sok tapasztalatom van vele meg az octaviaval is szerintem a skoda sokkal jobbb
Talán a peugeot kicsit kényelmesebb de ezt csak hosszú úton érzékeled.


[Szerkesztve]

(#94) macskuliusz


macskuliusz
csendes tag

izé kicsit elfogalmaztam ezt a garázsos dolgot

(#95) yanis válasza <>jana<> (#92) üzenetére


yanis
csendes tag

Hát ez a fogyasztás naon renben van. Kiváncsi leszek a chip után mit produkál? Tényleg mikor kapja meg a chipet, vagy már meg is kapta? :)

(#96) Nakata válasza macskuliusz (#93) üzenetére


Nakata
tag

Hát,de a 407 eleje nekem jobban bejön na meg az alapfelszereltsége olyan sőtt még jobb mind nekem az extrázott Octi :( meg szebb a belső és a kocsi orra de a hátulja az Octinak jobb meghát a csomagtartó is 407 liter helyett 560 azért nem mindegy de ezért viszont hátul kevesebb a hely az octiban de mindennak megvan az ára az biztos :U :U

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#97) Nakata válasza macskuliusz (#94) üzenetére


Nakata
tag

A garázsos ''ELFOGALMAZÁSÉRT'' meg igazad van mert ha egy 7-es BMW akkor talán de egy 407-ért tleg nem éri meg a b*sz****ást :DD :DD

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#98) Nakata válasza <>jana<> (#92) üzenetére


Nakata
tag

:C :DD :C Jajjj tleg Jana és azt még nem kérdeztem, hogy nem érzed túl gyengének a motrot a kasznihoz képest??? Ezt már régóta akarom kérdezni.Jajj és lehet hogy pont a Mikulás fogja hozni a kocsit mert szerdára mondták :DD :C

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#99) macskuliusz válasza Nakata (#96) üzenetére


macskuliusz
csendes tag

Na ja, a 407-esnek szép az orra (csajokat lehet vele fogni), viszont extrém közel van a lökhárító alja az úttesthez. Jó magyar kátyús utakhoz nem ajánlott.
Nem beszélve arról az idegesítő típushibáról, hogy teletankolod és a műszer szerint csak kb 90%-ig van a tartály.

(#100) <>jana<> válasza yanis (#95) üzenetére


<>jana<>
senior tag

a kocsi garanciája ami még visszatart,de állítólag nem veszti el ha szakműhelyben csináltatom.szal a lényeg hogy olyan helyet kell keresnem ahol nem veszti el a garit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.