Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Nakata válasza <>jana<> (#350) üzenetére


Nakata
tag

Nah jó igen de annyira nem jön be a SOF nem tudom miért ilyen mind a ph-ha lenne akkor tuti lenne jó nekünk itt az öreg jó ph-n :R Octavia&Ph Forever :DDD

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#352) <>jana<> válasza Nakata (#351) üzenetére


<>jana<>
senior tag

szívemből szóltál :D

(#353) Nakata


Nakata
tag

:DD :DD :DD :DD :DDD

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#354) yanis válasza Nakata (#347) üzenetére


yanis
csendes tag

Kösz a képet, semminél ez is több. 1.4 80le metálfekete gift O2-t rendeltem. Jelenleg audi2,5 tdi. van, 16 éves, csak a család úgy döntött hogy lecseréljük. Kipróbáltuk az 1,4 octit és nagyon elégnek tünik. Majd később dobunk bele 1 chipet attól még jobb lesz. Az audi 13 éve van nálam, nagyon jó autó, csak 1re többet kell rá költeni. 300000km.t raktam bele. Az octi nagyon tetszik a gyerekeknek, és ez nálam nagyon sokat nyom a latba. Nekem is, és műszakilag is nagyon bejön :)) . Remélem meg leszek vele elégedve! :))

(#355) Nakata válasza yanis (#354) üzenetére


Nakata
tag

azt garantálom, hogy tetszeni fog.Nekem még az is tetszett hogy nem járt volna hátsó ablaktörlő nekem és adtak nagyon megvok velük elégedve csak sokat kellett várni :O de megvan!!!! :DD :DD

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#356) Nakata


Nakata
tag

Nah mi lehet Misimagakivel??Megvan az Octija??

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#357) <>jana<> válasza Nakata (#356) üzenetére


<>jana<>
senior tag

napok óta ki sem száll belőle:))

(#358) Nakata válasza <>jana<> (#357) üzenetére


Nakata
tag

Hehe gondolom :DDD Jojjj nagyon megy nekem ez az 1.9-es pokoli 3-asba megy hogy a fordulatszámmérő 2500 volt 100Km/h és még nem is pörgött azé az lazaaaa

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#359) <>jana<>


<>jana<>
senior tag

ha valakinek kellene a gyári cd és az első 4 hangszóró szóljon nyugodtan,nekem remélhetőleg januárban benne lessz egy komolyabb hifi:)

(#360) Nakata válasza <>jana<> (#359) üzenetére


Nakata
tag

Asszem nekem nem fog kelleni :DDD . Milyen hifit rakatsz bele??

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#361) <>jana<> válasza Nakata (#360) üzenetére


<>jana<>
senior tag

a hangszórók JBL gto-k lessznek a fejegység pedig egy sony ,de most a tipust nemtudom pontosan. 1 gigás memoria van integrálva az előlapba,lehet rá mp3 at tölteni rendesen:)

(#362) yanis válasza <>jana<> (#361) üzenetére


yanis
csendes tag

Ez a hifi igen jól szólhat, mennyi lesz az ára? Régebben irtad, hogy chippelni akarsz, van-e már valami konkrétum, hol csinálod, mibe kerül? ;] :) ;]

(#363) Nakata válasza <>jana<> (#361) üzenetére


Nakata
tag

Nem rossz cucc :DDD de mondjuk én az enyémből nem venném ki a gyárit mert ez annyira szép sztem meg jól is szól aztuti hogy hozzá nem nyúlok majd ,de amugy én ilyen audió őrült vagyok de ezt nagyon jól megcsinálták hát a 206-ban 2db 300W os volt +4 gyári is krepegett :D

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#364) <>jana<> válasza yanis (#362) üzenetére


<>jana<>
senior tag

olyan 120k körül cakk pakk.de én rakok mindent be a helyére.a chip eggyenlőre kihúzva,vesztené az autó a garanciát.nemkockáztatok inkább.

(#365) <>jana<> válasza Nakata (#363) üzenetére


<>jana<>
senior tag

nemrossz a gyári sem,csak nemtud mp3 at.lehet hogy csak eggy cdtár lessz melette ezt még nemdöntöttem el:)

(#366) Nakata válasza <>jana<> (#365) üzenetére


Nakata
tag

Tévedsz lejátsza az mp3-at is és még van a Jumbo bocban egy audio kimenet amire mp3-ast tudok rákötni

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#367) <>jana<> válasza Nakata (#366) üzenetére


<>jana<>
senior tag

sajnos az enyém még nemtudja:( csak az ujj octik cd-je mp3azik

(#368) Nakata válasza <>jana<> (#367) üzenetére


Nakata
tag

Hát jah de szal mindenesetre nekem ez a 8 hangszóró és az audió fejegység is fullosan megfelel :R

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#369) yanis


yanis
csendes tag

Máshol sokat olvasom, hogy 100 fölött a hátsó ajtóknál nagy a szélzaj. Van-e valakinek hasonló tapasztalata? Az ajtótömítés cseréje szokott segíteni, de lehet, hogy az újaknál már megoldották.

(#370) Nakata válasza yanis (#369) üzenetére


Nakata
tag

sztem semmit nem hallani :))

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#371) tekeyagd válasza yanis (#369) üzenetére


tekeyagd
tag

tudod minek van nagy zaja 100 felett? ha lehúzod a hátsó ablakot,úgy berezonál a kalaptartó,hogy nincs ember aki azt kibírja. :O

nekünk egyébként egy 1,4es 16Ves Octavia van a háznál,bőven elég a szar magyar utakra,és a 7,5 literes fogyasztás is kellemes,még tartós 140-160 között sem evett többet 8at klímástól... :C

(#372) yanis válasza tekeyagd (#371) üzenetére


yanis
csendes tag

Köszi. Vszinű megszüntették a problémát a sok reklamáció miatt. Neked milyen évjáratú az autód? Vannak-e tipushibái?

(#373) <>jana<> válasza yanis (#369) üzenetére


<>jana<>
senior tag

nekem nincsen szélzaj,csak egy kis torokhang a kipuffantóból 110 után.erre igazán odafigyelhettek volna

(#374) yanis válasza <>jana<> (#373) üzenetére


yanis
csendes tag

És ez a torokhang nagyon zavaró? A motor mikor kezd el hangos lenni? Nézegetem a magyar szerviz óradijakat, irreálisan magasak/7-8ezer/ /óra. Sokan kihordják északi szomszédainkhoz, és állitólag a kinti szervizekben te is viheted az anyagokat sőt ott lehetsz végig az autód mellet. Itthon többen lehuzták a szervizeket, olyat is számláztak amit meg sem néztek. ;) :U

(#375) <>jana<> válasza yanis (#374) üzenetére


<>jana<>
senior tag

nekem szlovákia 10km úgyhogy ott fogom szervizeltetni a járgányt.110 után kezd el hangoskodni csak azért zavaró mert a hondánál ez eggyáltalán nemvolt,és az közel 20 éves autó.:( attól függetlenül lehet halkan is halgatni a rádiót 130 nál.

(#376) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Jó estét kívánok!
Eltűntem egy kicsit, éjszaka dolgoztam, nappal meg a kocsi után rohangáltam, illetve vele. :D :D

Ott tüntem el, hogy hétfőn átvétel. 13 óráról 15 órára csúszott az átadás, ami símán ment.
Megsírattuk a Samarat, és néztük a műhely ajtaján keresztül, ahogy építik be a tolatóradart az Octaviaba.
Már reggel tudtam a rendszámot, mert nem a szalon kötötte a biztosításokat. Így tudtuk beazonosítani a gépjárművet.

Átvétel után go első benzinkút, ahol dizelnek hitték az autót. Elég csúnya hangja volt az biztos. Azóta már finomodott. Este megkapta a téligumikat, és azóta csak suhanunk, és suhanunk, vagy siklunk. Ahogy jana is mondta, csend hegyek. Kényelem. Számítottam rá hogy jó lesz, na de ennyire?! :) :) :) :)

A hét elején még ajánlgatttam a feleségemnek, hogy vezessen, most is megteszem illendőségből, de akkor az igazi, ha éppen Ő nem szeretne.
Jelenleg 240 km-nél tartunk. Eddig minden teljesen rendben. Egy percig nem gondoltam, hogy rossz választás volt az Octavia Tour.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#377) misimagaki válasza <>jana<> (#375) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Igen Szlovákia az nyerő. Nekem egy kicsit messzebb van (kb. 40km a határ), de én is oda fogom vinni.
Feleségem annál a résznél, amikor az átvétel résznél a garanciához értünk, akkor megkérdezte, hogy a kötelező szervíz lehet esetleg külföldön is, ha éppen ''akkor'' külföldön vagyunk? A válasz annyi volt, hogy márkaszervízben bárhol. :D :D :D :D

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#378) yanis válasza misimagaki (#377) üzenetére


yanis
csendes tag

Gratula!! Vigyázzatok rá nagyon, sok km-t hiba nélkül. Milyen motor van benne, hogy megy? :DD :C

(#379) <>jana<> válasza misimagaki (#376) üzenetére


<>jana<>
senior tag

gratula a járgányhoz:) ennél sokkal de sokkal jobban fogod még szeretni :) én tudom :D

(#380) yanis


yanis
csendes tag

Hali! Átvételkor kapott kezelési könyvecskében minden le van irva frankón? :F

(#381) Nakata válasza yanis (#380) üzenetére


Nakata
tag

Hát igen az a könyvecske kb 1.5 cm vastag hát gondolhatod mik nincsenek oda leírva minden szal okés csak én biztos nem fogom elolvasni az tuti:D

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#382) yanis


yanis
csendes tag

Nah! Fogom a kisbaltámat és megyek befaragom a fenyőfát. Mindenkinek szép békés ujcsodás Karácsonyt!!! :DD

(#383) <>jana<> válasza yanis (#382) üzenetére


<>jana<>
senior tag

mi csak szigorúan 24én állítjuk fel

(#384) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Köszönöm a jó kívánságokat!
Gyorsan családtag lett az autó. :) :) :)

A szalon szerint várható 10-11 literes fogyasztás is. Ilyet igazából még nem tapasztaltam, de amikor a riasztót szerelték bele, akkor felugrott 14 literre. Gondolom sokat járathatták helyben.
Ma délelött már csak 7,5 volt az átlag. Az egy kicsit érdekes, hogy a teletankolt autóra azt mondta a számítógép, hogy 500 km tehető meg a tankban lévő benzinnel, és 260 km után is azt jelzi ki, hogy 490 km-re elegendő a nafta. :) (Az értékesítő szerint az autó mérései pontosak.)

Találtam egy érdekes cikket: [link]

A könyve elég alapos, de szerintem van amit a márkatársak tapasztalatai szerint érdemes csinálni.
Én nem értem ezt az olajcsere idöpont megállapítást sem. Két év, vagy kijelző szerint. A szalon szerint olyan penge olaj van benne, hogy sííímán kibirja ezt az intervallumot, ha nem túl sportos stílusban van hajtva az autó. Majd meglátjuk.

Állítólag a Szlovákiaban történő szervizelés garancia vesztéssel jár. Egy ismerős pár ezért vesztette el a garanciát. :((

Majd megtudom, hogy hová vitték.

[Szerkesztve]

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#385) misimagaki válasza yanis (#382) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Mi nem bántjuk a fákat. Tudjátok: ''Védd a fákat egyél hódot!'' :DDD :DDD :DDD

Már kb. 3 éve műfenyővel nyomjuk a karácsonyt. Szerintem humánusabb, és nem utolsósorban olcsóbb is.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#386) misimagaki válasza yanis (#378) üzenetére


misimagaki
aktív tag

1,4-es motor.

Most még járatni kell, semmi duhajkodás, de részünkről teljesen megfelelően viselkedik. A Samara értékeinél jobban teljesít, tehát nekünk előrelépés volt minden szempontból. :)

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#387) yanis


yanis
csendes tag

Próba link tuningügyben. Kinek mi a véleménye? :F :F[link]

(#388) <>jana<> válasza misimagaki (#384) üzenetére


<>jana<>
senior tag

a fogyasztást fedélzeti szerint mindíg leállításnál nézd meg,amikor elindul nekem sokszor 60l/100km ert mutat:) az első 2000km-ben 700km ert fogsz tudni menni a járgánnyal átlag 49 liter tankoltam ilyenkor. utána nekem beállt 750-760km re ugyan ennyi tankolással. elvileg eggy 100km még van benne mert 55 lityis a tank. az olajban én sem hiszek,félúton én is lefogom cserélni nemkell tudniuk nekik erről.

(#389) yanis válasza <>jana<> (#388) üzenetére


yanis
csendes tag

A computer nem veszi észre az olajcserét? Szerintem, ha hamarabb akarsz olajat cserélni akkor minél gyorsabban bele vmi minőségit, nem tudni, hogy a gyárban tényleg az rakják amit írnak.

(#390) Nakata


Nakata
tag

Én is holnap állítom a fát.Mindenkinek boldok Karácsonyt

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#391) <>jana<> válasza yanis (#389) üzenetére


<>jana<>
senior tag

aztmondták figyeli az olaj minőségét,de 30000nél mindenképp vinni kell sztem

(#392) Nakata válasza <>jana<> (#391) üzenetére


Nakata
tag

Én mg előtteelviszem

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#393) tekeyagd válasza yanis (#372) üzenetére


tekeyagd
tag

3 éves a kisbálna,típushibája sztem nagyon nincs,alapjárati fúvókákat kellett kipucoltatni egyszer,mert állandóan lefulladt alapjáraton, azóta nincs semmi vész,ez 15000 km-el ezelőtt volt. egy tankkal mi is olyan 700km-t tudunk elmenni, ekkor tudunk rá 48-49-et tankolni. jobban nem éleznénk ki a fogyasztást,nehogy vhol ott maradjunk útközben! :)
egyszer kifutotta magát 820ig,hosszú úton, de akkor 54et tankoltunk előtte,vagyis tankolt a kutas,valószínűleg feltöltötte a kis pöcök benyomásával a tágulási tartály pár lityijét is...

(#394) tekeyagd


tekeyagd
tag

ja és valóban érdemes a szlovákokhoz hordani az autót. sokkal emberbarátibbak, kávé,sütike minden, olcsóbbak munkában és alkatrészben is,és valóban beengednek a kocsid mellé. magyarországon az előbbi 3ból talán addig jutnak,hogy adnak egy kávét cukor nélkül... :(((

(#395) <>jana<>


<>jana<>
senior tag

Boldog békés karácsonyt mindenkinek! és élvezzétek ti is a karácsonyi ajándékotokat az octit:)

(#396) misimagaki válasza <>jana<> (#388) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Köszönöm. :R
Ez így egy kicsit béna megoldás. Milyen átlagfogyasztás mérés az ilyen :O :(

Ezek jó hírek voltak. Ha minden jó megy, akkor akár 5 eFt is megspórol az Octavia a Smaraval szemben benzinben. :) :) :)

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#397) yanis válasza tekeyagd (#394) üzenetére


yanis
csendes tag

Köszi! Nektek is 1,4-s van? Szlovákoknál hova érdemes vinni? A garanciát nem befolyásolja? Bocsi a sok kérdésért, csak próbálok tájékozódni. Kellemes ünnepeket! ;] :D

(#398) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Boldog Békés Karácsonyi Ünnepeket kívánok mindenkinek.

Én már bekészítettem a fa alá az ajándékok mellé az Octavia kulcsát is. A család felnőtt tagjainak ezt hozta a Jézuska. :) :) :)

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#399) misimagaki válasza yanis (#389) üzenetére


misimagaki
aktív tag

A computer nem valószin, hogy észreveszi. esetleg ha betévedsz a magyar márkaszervízbe, akkor esetleg kiszúrják az olajszűröt.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#400) misimagaki válasza yanis (#397) üzenetére


misimagaki
aktív tag

A SOF-on vannak címek. De itt a városban is ismerek valakit aki a Fabiajat hordja ki. A jövő héten megkeresem Őt, és érdeklődöm nála. Amikor a legutóbb beszélgettünk, akkor nagyon dícsérte a kintieket.

Ja, a Fabias pár a Mobilitás garanciát bukta - állítólag - a kinti szervizeléssel.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.