Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71401) zolikaDB válasza Szada85 (#71400) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mennyike volt alku után?
Izé, amúgy kompresszor szettet nézegeted? Biztos van ehhez a motorhoz, aztán ha már a belsejét kitakaríttatod... ÉRTED :DDD :DD :))

Balesetmentest hozzá!

[ Szerkesztve ]

(#71402) B-L-A-C-K válasza gban (#71396) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ráraktam, félre húz az egész kocsi... ;]

Annyira nem lett csicsás, észre se lehet venni.

(#71403) Ferike81 válasza B-L-A-C-K (#71402) üzenetére


Ferike81
senior tag

És ha csapágyragasztóval tetted fel, akkor talán rajta is lesz őszig. :DD

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#71404) focvis


focvis
veterán

Srácok!

Valakinek nem maradt felesleges 4 db kerékcsavar-kupakja? (cserélném csokira / sörre :R vagy adok helyette VW-re valót :DDD )
Fekete vagy sötétszürke színben keresek, ha nincs akkor rendelek 20-as szettet. Ilyesmit keresek.

Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#71405) B-L-A-C-K válasza Ferike81 (#71403) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Kis sziló ment alá oszt jól van... :P

(#71406) gban válasza B-L-A-C-K (#71402) üzenetére


gban
Közösségépítő

:DDD
Látom precízen tetted fel, egy irányba áll a középsővel ;]

Postázást nem vállalok.

(#71407) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Felkerült az új felni

[ Szerkesztve ]

(#71408) B-L-A-C-K válasza Gergőke88 (#71407) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Tétszik ez a forma nagyon, csak hogy ilyen kicsi, egy 18-asba mennyivel jobb lenne rá.

(#71409) Petyyyyy válasza B-L-A-C-K (#71408) üzenetére


Petyyyyy
addikt

:K :C

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#71410) Gergőke88 válasza B-L-A-C-K (#71408) üzenetére


Gergőke88
addikt

Tudod gumi/fogyasztás/felni ár sem elhanyagolható.
Nem beszélve arról, hogy meg is fogna az autot.

(#71411) zolikaDB válasza B-L-A-C-K (#71402) üzenetére


zolikaDB
veterán

Akkor nem fog hiányozni ;]

(#71412) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Sziasztok,

a segítségeteket szeretném kérni egy Astra H 1.6 Z16XE1-el. Voltam szerelőnél a Check Engine-el kapcsolatban. Ismét a "Szegényes üzemanyag keverék" hibát olvasták ki a hibatárolóból. Az elhárítására nem csináltak semmit. Így biztos vissza fog jönni. Ha kigyullad a lámpa akkor üzemmelegen az autó elkezd kisebb gyorsításokkor rángatni, legfőkképp 1-2-3 sebességfokozatban. Nem folyamatosan, de időnként. De egy kövérebb gáz vagy elváltás megoldja. Tapasztalt valaki ilyesmit? Vagy van esetleg valami tanácsa/ötlete, hogy mitől lehet ez? Én még mindig az EGR csatornák elkoszolódására tudok gondolni. De a szerelő inkább a gyújtótrafóra gyanakszik. De kérdem én, akkor nem gyújtással kapcsolatos hibakódot kellene adnia? Teljesen tanácstalan vagyok :( Esetleg Győrben, a környéken ismer valaki valami Opel szakit? Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#71413) Doggy dog válasza Szada85 (#71400) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Hát gratula! Vége a nézelődésnek.Megvan a főnyeremény!!
Képek jöhetnek,szerintem mindenkit érdekel!

Persze kérdeznék is! :B
1. Carpass kódot csak Opeltől tudom kikérni,vagy ki is lehet olvasni?
2. Ha van ABS/ESP akkor van ASR is az autóban?

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#71414) AMD Power válasza Gergőke88 (#71407) üzenetére


AMD Power
titán

Jol all neki ,nagyon.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71415) #81556480


#81556480
törölt tag

HOHOHO madaf*ker :DDD

(#71416) beg válasza Szada85 (#71400) üzenetére


beg
veterán

Képet majd kérünk :) Meg egy kis fordulatos v6 hangot.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#71417) trassher válasza Szada85 (#71400) üzenetére


trassher
addikt

2 napja csapatod és még egyetlen képet sem kaptunk? :N Nekünk sok képet, Neked pedig sok balesetmentes km-t. :)

Redmi Note 7

(#71418) focvis válasza Doggy dog (#71413) üzenetére


focvis
veterán

1. Nem lehet kiolvasni - az autót forgalombahelyező kereskedő, vagy az importőr tudja megadni.
2. Igen (99%)

(#71419) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Opel astra j 1.6 diesel sports tourer.
Valaki meg tudná nekem mondani a felni csavarokat hány NM re kell meghúzni?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#71420) mohabá 007 válasza hódmaci (#71419) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Szerintem annyival,mint bármelyik másét.110Nm. :K

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#71421) Doggy dog válasza focvis (#71418) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Köszönöm. :)

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#71422) mohabá 007 válasza Feenyx (#71412) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

"..."Szegényes üzemanyag keverék" hibát olvasták ki a hibatárolóból..."

Az a baj,hogy semmi közelebbit nem tudtak kiszedni belőle,igy csak találgatni lehet.Többségében nem az üzemanyag kevés,hanem a levegő sok. :K Át kellene nézni,hogy a vezetékeknél nem tud e valahol fals levegőt beszívni,nincs e valahol elrepedve,elöregedve.
A nem megfelelő üzemanyag/levegő arányt többek között az alábbi "cuccok" is befolyásolhatják:

Beszívott levegő hőmérséklet érzékelő
Az ECU a beszívott levegő hőmérsékletének ismeretében tudja megfelelően vezérelni az előgyujtást,és a üzemanyag/levegő-arányt.
Lambdaszonda (Oxigénszenzor)
Adatot ad az ECU-nak,amelyből kiderül, hogy milyen a kipufogógáz oxigénszintje. Ha ez magas, akkor szegény üzemanyag/levegő keverék jutott a motor égésterébe
MAP szenzor
Az ECU ennek segítségével befolyásolja a gyújtás és a befecskendezés egyes paramétereit.A szívócsatorna-nyomást értékeli, és megfelelően beállítja a levegő/üzemanyag-arányt.
Ha hibás, a motor gyorsításkor, ill. motorfék üzemmódban rángathat

jut eszembe:ha jól tudom,a H astrák már dobják a hibakódot,ha nyügjük van

Ha ez igaz,akkor minek ehhez szervíz?

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#71423) ufonauta válasza mohabá 007 (#71422) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Bár nem az eredeti kérdéshez szólnék hozzá, de hasonló gondom nekem is van a G Astrámmal. Z14XE Óvatos gyorsításkor olyan 1500-2000 fordulatnál főleg felfelé váltáskor néha ránt egyet a motor. (mintha a pillanat törtrészére levenném a gyújtást, majd újra ráadnám), aztán megy mint a golyó tovább. Gyertya csere volt az autóban, de az nem oldotta meg a problémát. Engem már kezd nem zavarni a jelenség, mert nagyon ritkán és általában melegebb időben jelentkezik. De szeretném eladni az autót és ismerős venné meg, így nem szeretném megszívatni, hogy x@rul adom át neki. Gondoltam gyújtótrafó hibára is, de legutóbb, amikor az meghalt és cseréltük, akkor a rossz trafó háromhengerezett. De itt ilyenről szó sincs. A gép pöccröff indul és megy, mint a veszedelem, csak néha ránt egyet.:eek:
Ja és hibakód nincs semmi. Tényleg nagyon esetleges a jelenség.

[ Szerkesztve ]

(#71424) Feenyx válasza mohabá 007 (#71422) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Fals levegőt elvileg nem szív. Szerelő megnézte járó motornál kicsit megfújkálva féktisztítóval és a vezetékeket átnézte, és nem talált erre utaló jelet. De holnap amennyire értek hozzá megpróbálom átnézni én is.

Lehet hülye kérdés lesz a következő. A középső kipufogódobom korrodált valamelyest. Megeshet hogy így a rendszer nincs tömítve rendesen, nem megfelelő az áramlás, és a lambda szonda rosszat mér? Úgy értem, hogy több oxigént mérhet a kipufogógázban?

Amúgy üzemmeleg állapotban enyhébb gyorsításkor jelentkezik a rángatás főleg 1-2-3-as fokozatban. Gondolom ez a szegényes keveréknek tudható be. Viszont mint említettem egy kövérebb gáztól abbahagyja (nem padló azért).

A szerviz azért kellene, hogy megcsinálják, mert én sajnos nem vagyok autószerelő :)

(#71425) hódmaci válasza mohabá 007 (#71420) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszönöm.
Azért kérdeztem mert nem voltam biztos benne,de hál istennek mert 170NM re emlékeztem vlmiért.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#71426) 7s26c


7s26c
senior tag

Mikor bekapcsol a hűtőventillator, iszonyúan recsegő, berregő hangot hallok, mintha beleérne vmibe. De ha csak úgy forgatom, nem erzem, hogy akadna vmibe..mi lehet az ok? Köszönöm.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#71427) zolikaDB


zolikaDB
veterán

A 0001-es sorszamu Lotus Omega elado: [link]

[ Szerkesztve ]

(#71428) WP14 válasza zolikaDB (#71427) üzenetére


WP14
őstag

Finnországban van és svéd koronában van megadva az ára, vagy mi az a "kr"?

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#71429) zolikaDB válasza WP14 (#71428) üzenetére


zolikaDB
veterán

Azt en nem tudhatom, nem beszelem ezeket a nyelveket :) Vectra csoportbol loptam a linket.

(#71430) WP14 válasza zolikaDB (#71429) üzenetére


WP14
őstag

Mindegy is, úgysincs rá keretem, pedig nagyon szép autó :D

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#71431) Doggy dog válasza zolikaDB (#71427) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Nagyon adja!

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#71432) F_Zolee válasza Szada85 (#71400) üzenetére


F_Zolee
veterán

Na akkor házi feladat...pòtolni a képeket. :D

(#71433) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Akit érdekel, kupé felni eladó:

(#71434) Timer válasza ufonauta (#71423) üzenetére


Timer
veterán

Nem tudom, ennél a motornál van egy gyertyakábel, de ha igen, nézd meg, nekem ennek cseréje vezetett eredményre. Ugyanezt csinálta, check engine sem volt, csak megtorpant egy pillanatra. Szemre egyébként semmi bajuk nem volt, tanácsra cseréltem le én is.

[ Szerkesztve ]

(#71435) AMD Power válasza zolikaDB (#71427) üzenetére


AMD Power
titán

Ez meg ma is mot mehet. .. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71436) WP14 válasza AMD Power (#71435) üzenetére


WP14
őstag

Jól bizony, Omega Lotus 0-300km/h :C

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#71437) ufonauta válasza Timer (#71434) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Köszi!

Nincs gyertyakábel Egyben sortrafó van. Remélem nem az haldoklik. :(

(#71438) Dr. Gonzο válasza ufonauta (#71423) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Ez általában városi folyamatos haladásnál, esetleg pici gázadásnál, nagyjából ugyanolyan fordulaton történik?
Ha igen, akkor EGR szelep is esélyes. Én kb 3 évig jártam hibakód nélkül ugyanilyen torpanásokkal szintén Z14XE-vel.

[ Szerkesztve ]

(#71439) geleati


geleati
tag

Sziasztok!
Olvasgattam a hozzászólásokat, de rákeresve sem találtam információt, ezért kérdeznék.
Gyál környékén tudtok megbízható, nem elszállt árakkal dolgozó Opel szervizt? Konkrétan egy C Vectra-ról lenne szó.
Előre is köszönöm a segítséget!

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#71440) ufonauta válasza Dr. Gonzο (#71438) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Igen pici gázadásnál majdnem mindig ugyanazon a fordulaton és ugyanannál az éppen csak lenyomott pedálállásnál jelentkezik.
Igazából eddig azért nem gondoltam EGR-re, mert itt általában azt olvasom, hogy akkor az alapjárat is ugrál össze-vissza, viszont nekem nincs gondom az alapjárattal. Olyan a motor, mint a Schaffhausen. :)
Viszont a te eseted szerint jó alapjárat mellett is lehet rossz az EGR. Vagy nálad az alapjárat is ingadozott?

[ Szerkesztve ]

(#71441) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Városi rövid távú (5-20km) fogyasztásom a jó idő, illetve a nyári gumi hatására már 7.2nél jár, ami szerintem egy ekkora kocsitól nem rossz, főleg hogy nagy gumik vannak rajta. Lassan beindulnak a pályás vidéki látogatások, kíváncsi vagyok ott majd hogy alakul.

(#71442) Dr. Gonzο válasza ufonauta (#71440) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Alapjáraton nálam már csak a végén voltak problémák. Ott már a hibakód is előjött, indulni is nehezen indult.

(#71443) ufonauta válasza Dr. Gonzο (#71442) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Noh akkor lehet, hogy ráveszem a szerelő srácot, hogy takarítsa ki, oszt eladom a gépet így, ha megszűnik a torpanás. :)

(#71444) mohabá 007 válasza ufonauta (#71443) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

"...Igen pici gázadásnál majdnem mindig ugyanazon a fordulaton és ugyanannál az éppen csak lenyomott pedálállásnál jelentkezik..."

Ha már szerelőhöz viszed,nézesd meg vele ezt is,mert ettől is "bedadoghat" :K

"...Az ECU képes az üzemanyag-ellátást a fojtószelep szögének (azaz a vezető igénylésének) megfelelően meghatározni.A fojtószelep helyzetérzékelő (potméter) meghibásodása,(Pl:nincs megfelelő kontakt),vagy a fojtószelep tengelyén a fojtószelep kilazulása rendszertelen befecskendezést eredményezhet, mivel az ECU tévesen úgy érzékeli, hogy változik a fojtószelep helyzete.(ezért bedadoghat).."

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#71445) ufonauta válasza mohabá 007 (#71444) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Köszi!
Ezt is ellenőrizzük. :)
A fojtószelepnél egyébként elég taknyos. Lehet, hogy egy fojtószelep tisztítás is ráférne.

(#71446) WP14 válasza ufonauta (#71445) üzenetére


WP14
őstag

Fojtószelep+EGR+alapjárati léptetőmotor tisztítása évente ajánlott, az elkoszolódásuk sok gondot okozhat. :K

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#71447) mohabá 007 válasza ufonauta (#71445) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Ha már ott is taknyos,akkor kötelező.Még az is lehet,hogy a fojtószelep a sok koszba beragad,és ezért nem tud érzékenyen mozdulni.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#71448) mohabá 007 válasza WP14 (#71446) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Ilyen gondja csak annak van,akinek nincs lecsapatója. ;)

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#71449) WP14 válasza mohabá 007 (#71448) üzenetére


WP14
őstag

Vagy, akinek nem a "szabadba" van elvezetve a kartercső. ;] :D

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#71450) ufonauta válasza WP14 (#71446) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Teljesen jogos. Csak az ember várna némi rángatózást, alapjárati gondokat, stb. De semmi ilyen nincs, csak az az időnkénti 1-1 torpanás. De a tisztításokat elvégeztetem, oszt úgyis eladásra kerül a járgány. Igazándiból a dolog február eleje óta jelentkezik. Akkor voltam 120 km-re egy hétvégi buliban oda-vissza M6-on 130-140-el megküldve. Noh utána vettem észre először ezt a torpanást. Igaz akkor olyan történt, ami velem még sosem, hogy hazafelé imádkoztam, hogy Érdig kitartson a nafta. Már gondoltam rá, hogy pl. akkor valami koszt felkapott. De azóta 2-szer tankoltam, tehát annak már ki kellett volna ürülnie.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.