Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99001) Richard! válasza BOBO6 (#99000) üzenetére


Richard!
addikt

Szia!

Ment privát. :)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#99002) Fkris válasza Tikakukac (#98985) üzenetére


Fkris
őstag

Köszönöm szépen a választ, akkor számítunk majd a költségekre.
:)

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#99003) blac válasza mohabá 007 (#98997) üzenetére


blac
tag

Köszi a választ, Melyik márkát érdemes venni?
Ezeket találtam a Cromax-nál
Delphi
Denso
Bosch

(#99004) mephi666


mephi666
nagyúr

Állok a kúton épp, mosatom az F-et meg tankoltam 2500ért, ami elég lesz eladásig... ahogy szállok ki a kocsiból, jön egy csaj hogy "segítenék-e nekik? Lemerült az akku, van bikakábel, eddig senki nem volt hajlandó segíteni" (lehet a bőrszínük miatt?) ...mondtam, hogy "persze: tankolok és megyek... ja de várj, lehet épp van nálam egy régi, de frissen töltött akku" ...ami a Zafiraban volt, feltöltöttem és átraktam az F csomagtartójába (odaadtam neki) ...tankoltam, mentem ki hozzájuk: küzdöttek, akkumról bikázva nem indult, de beszerelve pöccre... nekik adtam :) mondtam, hogy a végét járja, de most bírni fogja még (régi kombi F-el voltak)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#99005) cappa72 válasza mephi666 (#99004) üzenetére


cappa72
nagyúr

Respect! :C

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#99006) body007 válasza mephi666 (#99004) üzenetére


body007
addikt

Ennél jobban nem tudtad volna "hasznosítani" a veszélyes hulladékot :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#99007) mephi666 válasza body007 (#99006) üzenetére


mephi666
nagyúr

gondolkoztam, hogy felrakom marketplace-re valami vicc összegért, kiemelve hogy már a végét járja, de így ennyit se kellett vesződni vele és másnak pont jól jött :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#99008) , válasza Integrale (#98993) üzenetére


,
addikt

B Vectránál nekem nincs ingadozás. Hidegindításkor magasabb az alapjárat egy ideig, majd utána áll be a normál alapjárat.

(#99009) Zolabol


Zolabol
tag

Találtam egy érdekes dolgot a kocsi alvázán, csatolok 2 képet.

Sérülés miatt lement az alvázvédő, alározsdásodott.
Mi lehetett az elgondolás? Alvázra hegesztett lemez kitömve alvázvédővel?

Mert a képen látható résben nem rozsda, vagy fém maradvány volt, hanem valamilyen anyag... kikapartam, és lett a rés       
Nem rohadt át a vas, erősebb felületi rozsda.

Hogy lenne érdemes ezt javítani? 

(#99010) AMD Power válasza mephi666 (#99004) üzenetére


AMD Power
titán

:R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#99011) Tikakukac válasza Zolabol (#99009) üzenetére


Tikakukac
titán

Klasszik. Drótkorongot neki, zsírtalanít, passzivál, ha kell akkor alapoz még, aztán festés és alvázvédő.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99012) Zolabol válasza Tikakukac (#99011) üzenetére


Zolabol
tag

Passziváláshoz milyen anyagot ajánlasz?

Illetve gittelés (kerék ív) alá, állítólag speciális rozsdaátílakító kell, vagy alapozó?
Ahhoz is tudnál ajánlani valamit? És akkor teljes lesz a napom :)

köszi

[ Szerkesztve ]

(#99013) Tikakukac válasza Zolabol (#99012) üzenetére


Tikakukac
titán

Brunox, kerékív alá pedig passz, ennél komolyabb cucc nem kell.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99014) mohabá 007 válasza blac (#99003) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Nekem a 22 éves b vekibe még a gyári a mai napig hibátlanul működik. Bosch márka.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#99015) , válasza mohabá 007 (#99014) üzenetére


,
addikt

Enyémben úgyszintén még a gyári legelső van benne (szintén B Vectra, 23 éves, X20XEV).

(#99016) body007


body007
addikt

Tegnap parkolás közben, h teljesen eltekertem a kormányt reccsent / ropogott vmi a kormánykapcsoló felől. Mintha vmi műanyag dolog tört volna szét és azt "tekergetném". Gondolom bontsam le és nézzek bele, de így látatlanul mi lehetett az? Az index ezekután is visszaállt a helyére de meg-meg reccsent ha nagyon alászedtem. Kezembe fog maradni a kormány? :U

:D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#99017) Zolabol válasza Tikakukac (#99013) üzenetére


Zolabol
tag

Köszi a választ.

Korant van most otthon. A Brunox-hoz képest mennyire rosszabb, vagy másabb, van valakinek hosszútávú tapasztalata a két szerrel?

Illetve a Brunoxot úgy látom csak két cég forgalmazza? :Y

(#99018) Tikakukac válasza Zolabol (#99017) üzenetére


Tikakukac
titán

Mert ipari cucc, azért kevés a forgalmazó.

Korantot simán le tudom mosni festékkel már próbáltam magasnyomásúval.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99019) Zolabol válasza Tikakukac (#99018) üzenetére


Zolabol
tag

A Korantra azt hiszem rá is van írva, hogy kültéren/igénybe vett felületen kb 10-15 napig véd.

Megrendeltem a Brunoxot, ennyit megérdemel egy G Astra :DDD

Viszont egy másik kérdés, offba is rakom.

Varratokat kezeltem kit-el ( Motip poliészteres). Mivel nem tudom egyhuzamban megcsinálni a gittelést+becsiszolást+alapozást. Ezért fázisokra osztottam. Most becsiszoltam, de rájött az eső.
Szerintetek a gitt átázik, vagy védi az alatta lévő fémet?

(#99020) body007 válasza Zolabol (#99019) üzenetére


body007
addikt

Én innen vettem a brunox-ot (még nem próbáltam ki szemben a koranttal ami nem egy nagy eresztés= átrozsdált a kezelt felület pedig alapozót is kapott...). Hétvégén ha jó idő lesz kipróbálom.

Nem mondták, h esőben nem kasznizunk? :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#99021) mohabá 007 válasza Zolabol (#99019) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Álló helyzetben a gittelt felülethez nem tud víz folyni. A gitt nem nedvszívó, nem tud átázni.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#99022) Zolabol válasza body007 (#99020) üzenetére


Zolabol
tag

Én is innen rendeltem. Jóval olcsóbb mint máshol :D
Esőben nem is csinálom, csak van hogy munkafázisok között kimarad pár nap. Egyszerűen kevés az időm :(

(#99023) ldn218


ldn218
tag

https://www.youtube.com/watch?v=pzLdhFhNVcQ&ab_channel=ZSZmindenamitechnika

(#99024) AMD Power


AMD Power
titán

Átírtak az Opelt.... én voltam a 4-ik tulaj papíron. Most már van egy 6-ik tulajdonosa is. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#99025) cappa72 válasza AMD Power (#99024) üzenetére


cappa72
nagyúr

??? 4. tulaj? hogyanis?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#99026) diablo1984 válasza AMD Power (#99024) üzenetére


diablo1984
veterán

Lakatos Vinetuék továbbadták akkor.

(#99027) AMD Power válasza diablo1984 (#99026) üzenetére


AMD Power
titán

Nagyjából igen...

cappa72:
Azóta.... (RÖGZÍTETT ÓRAÁLLÁSOK)
2021.03.13.182.792km
2021.03.27.185.161km.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#99028) user26


user26
aktív tag

Sziasztok! Amatőr kérdésem lenne :) Opel astra H - ba hátra befér egy bicigli szétszerelés nélkül?

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#99029) Gergőke88 válasza user26 (#99028) üzenetére


Gergőke88
addikt

Gtc? Kombi? Sedan? 5ajtos?
mekkora kerékpár?
ezek nélkül….. :U

(#99030) user26 válasza Gergőke88 (#99029) üzenetére


user26
aktív tag

Uhh bocsi, Opel Astra H 1.6, 5 ajtós. Születésnapra biciglit kap a barátnőm, csepel budapest 26 / 28 -t, ha jól tudom a méretét. Végülis rendes felnőtt női bicigli.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#99031) Gergőke88 válasza user26 (#99030) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szerintem csak úgy, ha legalább az egyik kereket (elsőt) kiszeded.

(#99032) user26 válasza Gergőke88 (#99031) üzenetére


user26
aktív tag

Köszi az infót.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#99033) mephi666 válasza Gergőke88 (#99031) üzenetére


mephi666
nagyúr

...ferdehátú F-ben 26-os férfivázas montembájkot simán vittem többször a kerék kiszedése nélkül is :) (lehajtott 2. üléssorral természetesen)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#99034) ArthurShelby válasza user26 (#99030) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem akarok nyelvtannáciskodni, de 2szer is rosszul írtad le a bicikli szót, és b@ssza a szemem. Szóval ha még egyszer leírnád kérlek k-val tedd :R

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#99035) 8th


8th
addikt

Voltam délelőtt lakatosnál. Odafelé már pörögtek a dollárjelek a szemem előtt mint dagobert bácsinak, fel voltam készülve mindenre. Alánéztünk csáposon és nem kicsit megkönnyebbültem. Alaposan körbenéztük végig kopácsoltuk mindenhol szerencsére nincs nagy baj az öreglánnyal. A tankbetöltőtnél igényel egyedül komolyabb beavatkozást azt leszámítva nem vészes a helyzet. Ahhoz képest, hogy decemberben már 20éves lesz és sosem állt garázsban nem is rossz.
Viszont kölcsönadtam egy barátomnak néhány hétre aki letaposta róla a kuplungot. Jó, a mentségére szóljon, hogy kopott volt már fent fogott nagyon és már után is lett állítva egyszer szóval cserés lett volna amúgy is lassan. Azon agyalok, hogy ha már úgy is le lesz véve a váltó cseréltetném egy hosszabbra ha van olyan ami plug n play felmegy a gyári helyett. Csinált már valaki ilyet? Vannak buktatói? Mert akkor hagyom. Arra az évi 5000 kilométerre így is jó igazából. Egy váltó táblázata nincs valakinek véletlenül?

(#99034) legelek Bicigkli? ;]

(#99036) vzsryl válasza ArthurShelby (#99034) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Miért? Te se vagy lekelek. :DDD :R

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#99037) ArthurShelby válasza vzsryl (#99036) üzenetére


ArthurShelby
addikt

:D
Btw nyilván sokan nem tudják (kb senki), de a nicknevem onnan jön, hogy szórakoztunk: tűzElek, vizElek... és a legelekebb a legelek. Anno 12évesen vicces volt....vagy már akkor se.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#99038) 8th válasza 8th (#99035) üzenetére


8th
addikt

A váltós kérdéshez pont a lényeg maradt le. F Astra Classic x14nz az alany.

[ Szerkesztve ]

(#99039) Ablakos válasza mephi666 (#99033) üzenetére


Ablakos
őstag

Ja, gyermekkerékpárral könnyű.

(#99040) mohabá 007 válasza ArthurShelby (#99037) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Én is tudom. :K Akkor mondtad el a topikban, amikor javasoltam, hogy legyen a nickneved "tulipános fan-fan" :DDD [link]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#99041) ArthurShelby válasza mohabá 007 (#99040) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Erre már nem is emlékeztem, jó memóriád van :)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#99042) farkas-j


farkas-j
őstag

Opel Meriva B, 2 db összecsukható elektromos kemping kerékpárral.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#99043) Sanki


Sanki
addikt

Mostanában vásárolt valaki szivargyújtó helyére beépíhető USB aljzatot? G Astra-ba
Én annó ezt vettem meg, de két telefont rádugva folyamatosan megszakad a töltés és újraindul...
Lassan ott tartok, hogy inkább visszarakom gyárira, csak ugye a műanyag szét lett faragva a fenti miatt... :U

(#99044) body007 válasza Sanki (#99043) üzenetére


body007
addikt

Valszeg csak egy minőségi Kínai terméket fogtál ki. Venni kell még egyet hátha az jobban bírja. Egyébként az enyém is mostanában adta meg magát, még nem volt időm szétszedni / méregetni (lehet csak a bizti ment ki)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#99045) FoLey-v válasza Sanki (#99043) üzenetére


FoLey-v
addikt

Én ezt tettem bele és tökéletes számomra. Mobilt töltök vele és kamera is rá van csatlakoztatva.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#99046) Ablakos


Ablakos
őstag

Ahogy megjött a meleg(ebb) idő, azonnal elkezdett csikorogni a G astra fékbetét (csak elöl van). Mivel alig 5 ezer kilómétert mentem ezzel a betéttel lehet a cserén kívül valamit tenni a csikorgás ellen? Valamikor azt hittem összekopik a tárcsával, de nem akar. Plusz 10 fok alatt nincs hangja.

(#99047) Gabis


Gabis
őstag

Sziasztok!
C Corsa esetén melyik motortípus ajánlott? Korábban a Twinport-ot olvastam mint agyonüthetetlen, de itt a fórumon rákeresve nem teljesen ez jött le. Vagy a szívósor javítása ellenére mégis az lenne a jó döntés?

(#99048) farkas-j válasza Gabis (#99047) üzenetére


farkas-j
őstag

Szerintem az 1,4-es Tvinport nagyon jó motor! Ha normális időközönként olajat cserélnek benne (1 év vagy 10e km) a szívósor normálisan fel van újítva, és időben van vezérlés cserélve , nem lősz mellé vele. Az 1,6-os hajlamos az olajfogyasztásra, ha a szelepfedélben lévő gumimembrán kirepedezik, kiszakad.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#99049) Gabis válasza farkas-j (#99048) üzenetére


Gabis
őstag

Hálásan köszönöm. Sajnos elég ritka az 1.4-es (többi gyártó esetén is amiket nézegetek) de akkor erre fókuszálok inkább. Egy 1.4-es Twinport miben "jobb" motor mint az 1.2-es (a teljesítményt leszámítva)?

(#99050) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Astra H Z18XER 2009-es autóknál mik a hibalehetőségek, mire érdemes figyelni? Rozsdásodára hol hajlamos (még nem láttam korrodált példányt)? Ez is F17-es váltóval van, tehát annyit forog mint a Z16XER/A16XER?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.