Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86001) Luck Dragon válasza Magnum_ (#85998) üzenetére

Kombi

Vesztor87
Rendben van.

xboy89
Fiat vagy Renault

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#86002) _q válasza Luck Dragon (#86001) üzenetére


_q
addikt

Én is nézegettem Renault megane 3-at csak a benzines turbó verzió ha minden igaz közvetlen befecskendezéses, így ott lehetnek koxolódási problémák. Egyébként meg sajnos kevés a választék, pedig szimpatikus lenne. Cserébe kb H astra áron mennek.

[ Szerkesztve ]

(#86003) Magnum_


Magnum_
nagyúr

T. Kollégák!

A H Astrákba szerelt 1.8-as (125 és 140LE) az láncos, vagy fogasszíjas? Milyen és mennyi olaj kell bele? dexos 2 5w30?
Köszönöm.

I humbly and respectfully decline™

(#86004) Tikakukac válasza Magnum_ (#86003) üzenetére


Tikakukac
titán

Szíjas, 4,5 litert írnak szűrővel (1-2 deci kimarad nyilván úgyis) és jah, dexos2 olajokat eszik, 0-30, 0-40, 5-30 és 5-40 a kínálat. Gyakorlatilag ugyanazt eszi, mint az otthoni verda.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#86005) Magnum_ válasza Tikakukac (#86004) üzenetére


Magnum_
nagyúr

köszönöm szépen.

Meglátom, hogy mit mond ma emberem (Astra TT 1.8 lenne a kívánt autó, nem bánnám, ha összejönne, tegnap elkelt Ampera), esetleg tudtok normális, nem pék, budapesti autószerelőt, aki látott már opelt? Nem vagyok túlzottan árérzékeny, inkább az érdekel, hogy ne összebaszva a munkát dolgozzon :R

I humbly and respectfully decline™

(#86006) Tikakukac válasza Magnum_ (#86005) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha működne a most megtalált szerelő, jahj anyám, de boldog lennék. Akkor tényleg egy sokkal kevesebb izgi szitum lenne ezentúl.

Mondjuk igaz, mostanra meg teljesen kiképeztem magam a típussal, tehát az időmet már megette a buli.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#86007) Luck Dragon válasza Magnum_ (#86003) üzenetére

Szíj hajtásúak.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#86008) _q válasza Tikakukac (#86006) üzenetére


_q
addikt

Kiképeznéd magad egy 2010 után autóval jó kis bizniszt indíthatnál :D Nyilván nem volt haszontalan a G-vel se és fogod tudni később is kamatoztatni cserébe.

(#86009) Magnum_ válasza Tikakukac (#86006) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nem vagyok meglepve.
és akkor Ti hol cseréltek vezérlést?

I humbly and respectfully decline™

(#86010) Petyyyyy válasza Magnum_ (#86005) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Szerelő ügyén egyeztetek az arczal és hajítok egy privátot. Szeresse a TT H Astra-t, főleg az 1.8-at. :K

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#86011) Tikakukac válasza _q (#86008) üzenetére


Tikakukac
titán

Tegnap csevegtem éppen egy barátommal arról, hogy tényleg jó ez az egyetem meg diploma, de, hogy mi pénzeket lehet leakasztani szakmunkával, főleg Pesten, az borzalmas.

Alapnak teljesen jó a G is. Motoron kívül a kocsi is egy nagy laptop, sok újdonság nincs benne. Patentek, műanyagok, csavarok, eldugdosott NYÁK-ok. Kárba nem megy semmi amit megtanulsz :K

Saint_: Elvben egy faluval arrébb lett olyan ember, aki érti a mókát, mint kiderült uncsimék is oda hordják a verdát és rendben van. Első körben tőkét fogunk csekkolni, amint kimosattam a mostani olajjal a blokkot. Lánc hang egész korrekt, de a tőke most már fix, el vannak dugulva szerencsétlenek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#86012) Magnum_ válasza Petyyyyy (#86010) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:R

I humbly and respectfully decline™

(#86013) _q válasza Tikakukac (#86011) üzenetére


_q
addikt

Főleg amiket mostanában lehet olvasni, mennyit keresnek a szerelők felér majdnem mérnöki keresettel egy szintig. Annyi a különbség, hogy egyetemi végzettséggel elhelyezkedve fizikailag egyszerűbb, tisztább és inkább gondolkodós munkát kapsz. A legtöbb esetben azért még így is jobb a kereset és többnyire 8 óra munkáért. De sok párhuzam van.

Viszont egy autószerelőnek a mai autók világában már egyetemi tanulmányok során kellene megtanulni a szerelés menetét. Hiszen nem elég mint régen csak az alkatrész csere és fülelni, random alkatrészt cseréni, hanem nézni kellene diagnosztikán a jeleket amit az egyes szenzorok mutatnak, tudnia kellene azt értelmezni. Ezt meg már nem egy hétköznapi autószerelő szint, hiszen ilyeneket nem tanítanak nekik. Biztos van kivétel, ők lennének a jó autószerelők, sajnos ilyenből van nagyon kevés. Talán a márkaszervizesek egy fokkal már közelebb állnak az elvárhatóhoz, ők már talán diagnosztikát is néznek, illetve nem csak néznek hanem tudják is értelmezni azokat, ami sajnos megint csak nem jellemző. Az, hogy leolvassák, hogy mondjuk E103 a hibakód ami mondjuk egy EGR szelep gond, nem azt jelenti feltétlen hogy rossz az EGR, hanem vissza kellene vezetni a kiváltó okra a problémát. Pl.: nem jó az égés stb.

Na és akkor ez egy rövid bevezető amit szerintem mindenki tud, képben van vele ezért vagy elfogadja vagy maga nekilát bütykölni vagy a kettőt a lehetőségekhez mérten felváltva csinálja.

Mi lesz itt később (ami egyre közelebb van) az egyre okosabb autók elterjedésével. :F

(#86014) Tikakukac válasza _q (#86013) üzenetére


Tikakukac
titán

Ülni sem móka. Elég fullos székben ülök napi 8-10 órát és már nem jó a derék meg a hát. Nyáron csak fizikai munkáztam, üdítő volt az ülés után. Nem beszélve a kondiról. Vadállatnak érzem magam, úgy kipöccint.

Suliban nem tudom most mit tanítanak. Nekem infós múlttal és villannyal sok újat nem mutat a kocsi sem. Csak kicsit macerásabb, hogy itt eljutni egy alkatrészig olykor 2-3 órás bontás. Amihez nem vagyok szokva.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#86015) stickermajom válasza _q (#86013) üzenetére


stickermajom
addikt

Talán a márkaszervizesek egy fokkal már közelebb állnak az elvárhatóhoz

Jah, főleg amikor kézzel húzza meg az előzőleg olajjal nem átkent olajszűrőt, és szintén érzésre az olajleeresztő csavart. :D

(#86016) _q válasza Tikakukac (#86014) üzenetére


_q
addikt

Mondjuk ez is igaz, tapasztalom én is. Az a gond főleg az autóval, hogy nem csak csavarhúzó és ránézek mi a baj a szerelés, hanem különféle szerszámok, megfelelő hely szükséges hozzá. Ez meg nem annyira általános, hogy előveszem egyik dobozból, polcról.

(#86017) Tikakukac válasza _q (#86016) üzenetére


Tikakukac
titán

Azért egy nyomatékkulcs vagy adapter nem egy dúsított urán.

És már ezt sem akaródzik használni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#86018) amargo válasza _q (#86000) üzenetére


amargo
addikt

Nem bántam meg, jó minőségű szerintem a j astra, igaz ez inkább azért van, mert felszerelt példányom van.
17 és 16 os kerekek ezért csak 300k :)
Volt egy keretem (3M) az Octavia bő 1M több hasonló felszereltséggel, Zafirával is ez volt a "probléma".
A feleségem panaszkodik, hogy nincs benne hely hátul, ami igaz és fura, hogy egy ekkor monstrum (ST) belülről kicsi.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#86019) Luck Dragon válasza amargo (#86018) üzenetére

Olyan mint az "inszi"?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#86020) amargo válasza Luck Dragon (#86019) üzenetére


amargo
addikt

Mármint? Nagy, de belül kicsi?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#86021) Luck Dragon válasza amargo (#86020) üzenetére

Igen

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#86022) Tikakukac válasza amargo (#86020) üzenetére


Tikakukac
titán

Apám, mennyire nem hittem el, hogy egy akkora kocsi ekkora belül. Konkrétan kevésbé fértem el elöl is, mint az Astrában. Hátul meg atyaisten.

Ma néztem Vályi bemutatóját a GSI-ről. Igen, ez így a mostani modellre már jó lett. Csak miért nem elsőre?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#86023) diablo1984 válasza Magnum_ (#86005) üzenetére


diablo1984
veterán

Mi volt a gond az amperával? Nem csak nemrég vetted?

(#86024) Magnum_ válasza diablo1984 (#86023) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Semmi, ez kivetelesen jo peldany volt. (Ismerem a hazai helyzetet, katasztrofa)
8.5. honapja vettem.

Vannak ingatlanos terveim, nem rossz arat kaptam erte

I humbly and respectfully decline™

(#86025) Findzs válasza Tikakukac (#86011) üzenetére


Findzs
addikt

"Tegnap csevegtem éppen egy barátommal arról, hogy tényleg jó ez az egyetem meg diploma, de, hogy mi pénzeket lehet leakasztani szakmunkával, főleg Pesten, az borzalmas."

Csakhogy az autószerelésnél maradjunk:
[link]

Te már elmehetnél ide g astrára specializálódva :)

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#86026) diablo1984 válasza Magnum_ (#86024) üzenetére


diablo1984
veterán

Jah, azt hittem, hogy csalódtál benne és azért adtad tovább! :R

(#86027) Tikakukac válasza Findzs (#86025) üzenetére


Tikakukac
titán

Azért valamit szakma szinten tolni meg magadnak és haveri körnek az azért más. Notiknál mondjuk 10 év után már vagyok tökös, autóban azért ennyire nem :B Tanoncnak esetleg jó lennék. Oda kéne egy 2 éves képzés és esetleg akkor. Másodállásnak kiegészíteni és tudásszomjat oltani amúgy jó dolog, mindenképpen akarok valamit a diploma mellé ami fizikai munka.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#86028) Markizmark


Markizmark
addikt

Sziasztok!

Lidlben még kapható Ultimate Speed autó akku töltő. Jó ez? Mert amúgy jónak tűnik.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#86029) Petyyyyy válasza Markizmark (#86028) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Rossz nem lehet, de ha már hajlandó vagy kiadni ~13 ezret, akkor egy másik töltőt ajánlanék helyette. [link] vagy akár egy kicsivel drágábban [link]

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#86030) Markizmark válasza Petyyyyy (#86029) üzenetére


Markizmark
addikt

Mindkettő 6V. :D De amúgy ezeknél okosabbnak tűnik a mostani lidlis... már megvettem amúgy, csak utólag kérdezem. :D Még nem próbáltam ki, de sokkal jobbnak tűnik mint egy drágább bárdis, amin van 3 led és heló.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#86031) Petyyyyy válasza Markizmark (#86030) üzenetére


Petyyyyy
addikt

És tényleg, 1-0 oda. :D
A CTEK töltőit nem hasonlítanám egy LIDL/Aldi/Bárdi verzióhoz. :N
Mondjuk nekem is Aldis van. :DDD

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#86032) repvez


repvez
addikt

üdv! érdeklödnék, hogy ki milyen infóval tud azzal kapcsolatban szolgálni, hogy ha egy bemutató autót veszek és van navigációs rendszere az a konfigurátor szerint évi 4x frissitik a térképet, az eladó szerint meg ha akarom frissiteni akkor meg kell vennem az uj térképet SD kártyán és feltetetni.
Meg ez a évi frissités ez meddig él, csak a garancia idejére vagy amig használom az autót?Vagy gari időn tul ugymond házilag is lehet frissiteni , tehát nem kell szerviz hozzá ?
Mert amit kinéztem autót az egy bemutató autó 1 éves 19000km el és már csak egy év gari van rá.

A másik kérdésem, a garancia.németbe venném a kocsit és itt az opelre gyárilag 2 év gari van csak, igy már csak 1 év lenne hátra.
Lehetne hozzá venni külön garanciát, de nem egészen vagyok képbe, hogy mi az igazság, mert a szalonba a 2 éves flexcare gariért 333eurót kérnek viszont a weblapon meg a flexcare 3év plusz 30000km töl indul .
Ebben a flexcareben mi tartozik bele a kötelező olajcsere és a szervizek ingyen vannak vagy ezt csak fizetem és ha olajcsere van akkor azt pluszba kell még nekem fizetni és csak a nagyobb hibák vallak ingyen?

A harmadik kérdés, ha valamilyen funkció most alapbol nincs benne a kocsiba és késöbb lesz rá pénzem , hogy beletetessem ezt meg tudom tenni, vagy csak ha uj autó vennék és kérném az a funkciótű is?

egy insignia innivationrol lenne szó, de nincs benne a adaptiv tempomat, ezt késóbb kérhetem be akár garancia időn tul is ilyenkor a garancia hogy modosul? csak arra az uj részre adják meg vagy meghosszabbodik az alap gari is, mert gondolom hozzá kell nyulni sok egységhez miatta.

(#86033) stickermajom válasza repvez (#86032) üzenetére


stickermajom
addikt

Térkép frissítés fizetős. (Vicc amúgy.)

Nem mindegy melyik Flexcare-t kéred, itthon például 3 fajta van: alap, karbantartás és kopóalkatrészek. A karbantartás csomagtól van benne az olajcsere, az alap csak garanciára vonatkozik.

Az adaptív tempomatról nem tudok konkrétan, de itthon pl. raknak bele tolatókamerát utólag. Igaz a listaár négyszereséért és kétes eredménnyel (volt, akinek tönkretették a lökhárítóját szerelés közben). Nem tudom, hogy az adaptív tempomat mekkora meló, megéri-e egyáltalán utólag rakatni.

(#86034) zolikaDB válasza Markizmark (#86030) üzenetére


zolikaDB
veterán

5 vagy 6 eve van meg a Lidl tolto, hibatlan. Ez meg a kijelzo nelkuli, szurke-kek verzio.

(#86035) rumos XIII


rumos XIII
aktív tag

Korrekt szélvédőcserést ismertek a fővárosban? Tegnap megrepesztettem...

(#86036) repvez válasza stickermajom (#86033) üzenetére


repvez
addikt

Az opel honlapján a konfigurátornál ezt irják:
[kép]
[kép]

Itt én ugy értelmezem, hogy 10ezer km/év ami alatt a szerviz és a grancia él pluszba az alap garitol tehát elvileg igy 5 év lenne vagy csak 3 ?
Meg mi van olyankor ha többet megyek mint 10k/év és mondjuk 2x 3x kell olajat cserélni vagy nem egy időben kell szervizbe vinni légszürö vagy egyéb más cserére?
Ja és ha megvan a gari akkor bármelyik szervizben megcsinálhatom a szervizt legyen az Magyarországon vagy németbe?
A térképnél is ezt irja a konfigurátor:
[kép]
Itt is azt irja, hoogy évi 4x online frisités benne van. az lehet, hogy nem az egész keretprogramot frissitik mert az fizetős, de az uthálózatot vagy a poi kat azért nem lenne rossz ha igy frissitenék.
Mert akkor a gari időn tul minek a navi rendszer ha olyan helyekre nem tud navigálni vagy rosszul ami azóta megváltozott , hogy kijött a gyárból.

Az adaptiv tempomat azért érdekelne, mert a sima tempomat sztem veszélyesebb mintha nem lenne, mert ott beállitod a sebességet és ha elötted lefékelnek akkor a beállitott sebességgel mész bele az elötted haladóba, mert a reakció időd megnő azáltal, hogy nincs a pedálokon a lábad.Az adaptivnál, meg azért követi a rendszer a forgalmat.
Meg asávtartó aszisztenssel kombináltan kvázi önvezető lenne a kocsi amig nem kell lekanyarodni a pályárol vagy az adott utrol.

[ Szerkesztve ]

(#86037) ArthurShelby válasza repvez (#86036) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nálunk anno úgy volt, hogy hosszabbíthatunk még garanciát 4 év után +1 évre, de nekünk nem volt opció, mivel csak 150ezer km-ig volt érvényes.

Szerintem sávtartót, és adaptív tempomatot nem lehet beletetetni utólag (hűtőrács csere, +érzékelő, szerintem a szélvédőhöz kell egy kamera a sávtartónak). Azt mondják majd a márkaszervizben, hogy persze mindent lehet, csak pénz kérdése, de gyakorlatban Mo-n a szerelők nem tudják ezt megcsinálni.
Egyébként meg az adaptív tempomathoz tartozik az ütközés jelző/megelőző rendszer, ami belefékezget neked belvárosi dinamikus közlekedésnél. Persze beállításokban ezek biztos finomíthatók, meg az új autókban nem tudom milyen, régen nem volt túl kiforrott a dolog.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#86038) repvez válasza ArthurShelby (#86037) üzenetére


repvez
addikt

sávtartó és ütközésjelző már van benne meg vészfékező aszisztens is, csak a adaptiv tempomat nincs.

(#86039) Tikakukac válasza repvez (#86038) üzenetére


Tikakukac
titán

Utólagos mókolással keresd meg a Duett-et.

Minden másról meg írásos állásfoglalás importőrtől. Minden más, telefon és egyéb semmisnek tekinthető, utólag bárki letagadhatja, szokta is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#86040) repvez válasza Tikakukac (#86039) üzenetére


repvez
addikt

nem akarok mokolni, ezért kérdezem, hogy ilyenre a gyári szervizben van e lehetőség vagy ha nincs kkor mindenképp olyan verziót keressek amibe minden olyan dolog benne van ami kell?

Csak használt autónál ritka ha minden feltétel teljesül, van amikor a gyári ujnál sem tudod azokat beletenni ami kell vagy csak ugy ha mellette felesleges dolgokat is mellé kell tenni.

(#86041) Tikakukac válasza repvez (#86040) üzenetére


Tikakukac
titán

Mókolni nem kell. Duették azért vannak, hogy ne mókolj. Egy márkaszervizben sem szalvétával fogják az aranycsavarhúzót, centivel sem másabb a környezet. Cserébe nekik kötelező lenen gyári technológiát követni, ami elég zsákutca.

Ezért mondtam, kérdezz rá. Ha Duett sem tudja megoldani, akkor gyári meg még inkább nem. Utóbbira már most merem szavazni, hogy bukta. Egy utólagosan betolt ködlámpázás is magas már.

Volt egy cikk is, hogy rengetegen úgy vesznek autót, újat is, hogy előtte elmennek Mikiékhez és megkérdezik ők mit és mennyiért aktiválnak és raknak be. Sokszor csak 1-1 apróság és egy aktiválás kell, sokszor meg irreálisan nagy a diffi és gyáriból kell kérni.

Amit keresel szerintem amúgy elég sok macerát ad, utólagosan nem fog menni, de kérdezz, kérdezz, kérdezz. Az sosem baj :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#86042) repvez válasza Tikakukac (#86041) üzenetére


repvez
addikt

Hát igen eddig egy grande puntot használok abba nem nagyon volt még ilyen "okos" rendszer, szoval , nem vagyok m ég ismerős , hogy mi , hogyan müködik a valóságban és mi az ami hasznos mi ami nem.
Meg eddig még nem volt gyári garis autóm, mindet 6évesen használtan kereskedőtöl vettem, igy már csak rám volt bizva, hogy hoy tatom karban az autót.

most ezért akarom körüljárni a dolgot, hogy mennyi pluszköltséget jelent nekem a szerviz és mennyivel lenne olcsobb ha plusz garit veszek hozzá. meg egyltalán ad e valami pluszt .

(#86043) Tikakukac válasza repvez (#86042) üzenetére


Tikakukac
titán

Garit nem tudom. A kezem az garancia, az biztos.

Az okos tempomattal az a gond, hogy szerintem az kér egy pár olyan kütyüt is, amiket utólag bedobálni nem ezy. Egy esőszenzoros ablakot még össze is raktam legutóbb fejben, de egy aktív radaros tempomat pölö kér olyan kalibrációt, amihez valóban iszonyat spéci cucc kell és tényleg csak pár helyen van. Golfnál láttam talán ilyet és juhj. És akkor programozás, extra érzékelők berakása... necces. Szerintem ezt utólagosan nehezen barkácsolják meg.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#86044) ricsi8800gt


ricsi8800gt
addikt

Sziasztok

Van egy 2007-es Évj Opel Astra H caraván 1.6 benzines és ezt a hibakódot kaptam ma tőle ECN1463 és világitt a cseklámpa is sárga kisautó keresztben egy villáskulcs.Ötlet ?könyve vezérlőelektronikát ír

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#86045) repvez


repvez
addikt

még egy kérdés, eddig nem nagyon akadtam rá az infóra. ha onstar rendszer is van az autóba.
Akkor ahhoz milyen elöfizetés kell vagy hogyan fog kapcsolodni a hálózatra?
Mert ugye van wifi vevő is benne ,de nem tudom, hogy akkor hogyan kapcsolodik a netre, mert gondolom ingyen nem adják, hogy bárhol legyen netem csak mert onstar van az autóba.
Föleg azt nem tudom, hogy 2020 után megszünik ez a szolgáltatás, azután mi lesz a wifi modullal, hogy ehet használni és mire, mert a térkép frissitésére forgalmi adatokra azután is szügség lenne.
egyáltalán az union belül ,hol érhető el a szolgáltatás, mert ha jol tudom, akkor nálunk még nemsokára lehet csak használni, de 2020tol meg megszünik a szolgáltatás.
Csak ha ezért a csomagért elkérnek elég nagy összeget és még ha a szerződés tovább is tart mint 2020 akkor gondoolom valami kompenzácio csak kéne miatta.

(#86046) mohabá 007 válasza ricsi8800gt (#86044) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

ECN1463 = kipufogó oldali szolenoid ( vezérlésmódosító ) szelep hiba.

Valszeg a szűrőbetét elfordult, ezért nincs megfelelő olajnyomás,és nem tudja megfelelően vezérelni az okoskereket.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#86047) Gergőke88 válasza repvez (#86045) üzenetére


Gergőke88
addikt

Itthon is működik már a rendszer.
Sőt 2018-tol talán már kötelező is az új autókban a vészhivo.

(#86048) speedernet


speedernet
aktív tag

Üdv urak!

Milyen márkájú szolenoid szelepet szabad meg venni?
Vagy csak a gyárit érdemes?
Z16XER motorba lenne.
Köszönöm szépen

[ Szerkesztve ]

(#86049) ricsi8800gt válasza mohabá 007 (#86046) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Mára már nem világított a csekklámpa, érdekes.Köszi

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#86050) Lajos1966 válasza speedernet (#86048) üzenetére


Lajos1966
tag

Én a legfelsőt vettem,amikor cseréltem.
http://csergowebshop.hu/reszletes-kereso?tt=1&t=22682&e=20060&y=2007&c1=10102&c3=10522

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.