Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42001) mohabá 007 válasza honda 1993 (#41960) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Azt akartam mondani,hogy nem kell egyből a legrosszabbra gondolni.A hengerfej pakolás átégése is tudja ua a tüneteket produkálni, mint a repedt,rossz hengerfej.Többen erre tippeltek:.(.A haver azt mondja hogy sok minden okozhatja, akár a hengerfej is.....Ha fogy a víz az hengerfej......EEgyre biztosabb a hengerfej csere...stb)
Nálad szerintem nem ez lesz a gond,mivel a tágulási tartályban a víz tiszta.(azt írtad)
Jut eszembe: olajszint normális,nem túl magas?
Akkor abban már ne is reménykedjek hogy valami kisebb baja lesz csak ugye?
DE,de.Nagy az esély rá. :K

" A lepényhal megy előre,a reményhal meg utóljára" ;]

Csak azt tudom mondani,amit gban is írt: Elsőre a vízfogyást kellene megfejteni. 2 nap alatt 2 liter víz az látható kell hogy legyen, bármerre is távozik. (mert ugye az anyag nem vész el,csak....) ;)
Ütemes fordulatszám függő ciripelő hang az én gépemben is volt.Idegesítő volt,már a szememmel is füleltem, mire rájöttem,hogy a kipufogó leömlő sortömítésétől jön a ciripelő hang.A leömlő leszedése után a pakoláson lehetett látni egy hajszál vékony átégést,ott fújt ki,adta a ciripelő ütemes hangot.(Amikor az ott lévő kipuff szelep nyitott)

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#42002) AMD Power válasza gban (#41991) üzenetére


AMD Power
titán

Nálam is ilyen 20e körül mondták a cserét. Ami szerintem baromi drága egy 1.5-2 órás melóra. Meg amúgy sem hinném ,hogy faék fapad Astran nehéz lenne ezt kicserélni.

(#42003) mephi666 válasza AMD Power (#42002) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem 14ért csinálták... fix ár a szomszéd szervizben vezérműszíjcserére :K 4000 amúgy az óradíjuk, az első toronyszilentek cseréje bele is fért 1órába... a váltószimering/kulissza-csere pedig anyagköltséggel együtt 7200 volt, itt is 1 órát számíthattak fel melóra ...amikor meg 3 napig hordtam a gépet a gyújtáskimaradást vizsgálni, kitesztelték, kiderítették, hogy gyújtásmodul rossz, cserélték ugyanolyan rossz bontottra ideiglenes megoldásnak, aztán következő nap rakták bele a jót, majd géppel a gyújtást is belőtték: itt is 4000 lett a munkadíj... nagyon korrektek, nem lehúzósak

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#42004) AMD Power válasza mephi666 (#42003) üzenetére


AMD Power
titán

Az jó. Ritka esetek egyike... De persze ilyenek is vannak. Gondolom van is munkájuk bőséggel. :K

(#42005) mephi666 válasza AMD Power (#42004) üzenetére


mephi666
nagyúr

kb 1 hétre tudnak időpontot adni, kertszomszédok itt melóhelyen és mindig tele az udvar náluk :K volt, hogy kiállni is alig bírtam, miután kész lett a kocsi :DDD ...meg kényelmes: 7re jövök dolgozni, 3kor végzek, ezidőben meg dolgozhatnak rajta... szüleim falujában lett volna 110%ig megbízható ember, aki f astra-guru és talán olcsóbb lett volna, de körülményesebb 20km-re hordani a gépet... ha meg nincs alkatrész, esetleg nélkülözni és tömegközlekedni... így meg beszereznek mindent, ha meg úgy alakulna akár gyalog hazamennék (ilyen eddig nem volt: minden nap lábán vittem a gépet)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#42006) Declare válasza tibee77 (#41977) üzenetére


Declare
őstag

Ez a vezermütengely dolog nekem fura. En ilyet nem is olvastam meg, ennyi idösen, ez tul komolynak tünik. A hidrotökek csattogasa, siman lehet a helytelen olajcserek miatt, sajnos. Milyen olaj van benne, mikor cserelted?

Kerdeztem multkor is, de most is megteszem. Kettöstömegü volt cserelve? Az nem lehet?

En nyomnek olajcsere elött bele egy motormoso adalekot, minden szüröt utanna szepen kicserelni es friss finom top tec 4600 as Molly olajat bele. Utanna megneznem mi van.

Ezeknek a dolgoknak a csereje szerintem eleg brutal lehet.

(#42007) gban


gban
Közösségépítő

Az ilyen istenbarmaitól tudok agyhugykövet kapni:

A fenti a féklámpa, nem elég hogy nem a megfelelő izzó van benne, bónuszként a jobb alig látszik, de a lényeg hogy a rendes lámpa meg világít ezerrel, a féklámpa-izzókkal. :W

Amúgy ez egy A Vectra, abból is a csinosabb, ráncfeelvarrás utáni verzió - menet közben nem sikerült jobb fotót lőnöm.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#42008) gban válasza trassher (#42000) üzenetére


gban
Közösségépítő

Felni, neked, hátha....

Postázást nem vállalok.

(#42009) Findzs válasza AMD Power (#41898) üzenetére


Findzs
addikt

ha szembe jönne nem mondanám meg hogy ez most a j astra vagy a k
persze egymás mellett egyértelmű lenne

nem mondom, hogy rossz mert a j is tetszik de többet vártam
úgy látszik úgy vannak vele opelék mint a vw, hogy a 6 meg a 7 es golf között is alig van különbség
elértek egy szintet egyenlőre nem tudnak változtatni, vagy nem mernek mert a piacon elég nagy a versengés, főleg mióta a kia meg a hyundai elég jó kocsikat csinál

háziorvosomnak mindig opeljei voltak kiskoromtól kezdve, cserélgette pár évenként a legújabb modellekre
mígnem legutóbb kiá ceed -re cserélt
jó viszonyba vagyok vele, (egyébként nő) és kérdeztem tőle miért nem opel? azt mondta mert jobb a kia :U
inkább nem mondtam semmit mert még én nem tapasztaltam milyen egy kia sosem ültem még benne utasként se

nekem is sok opelem volt már mind több évig, f astra, g astra, h astra, g astra, sorrendbe
kíváncsivá tett a doki tényleg jobb lenne egy kia? :F

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#42010) trassher válasza gban (#42008) üzenetére


trassher
addikt

Ez jóféle. :R Ilyen felnire volt szerelve az a 4 darab nyári gumi amit megnéztem még a szezon elején. 80-at akartak érte 1999-es gumikkal és természetesen nem bontották meg. :DDD

Redmi Note 7

(#42011) mephi666 válasza Findzs (#42009) üzenetére


mephi666
nagyúr

sokan dicsérték, hogy nagyon strapabíró gépek... mellesleg formára nekem is tetszenek :K a ceed vonalaiban van 1es bmw, hyundai meg opel is szerintem bőven

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#42012) etejedu


etejedu
őstag

Egy állpotfelmérésen pontosan mit néznek meg az autón? Tudtommal 5000 ft teljes átvizsgálás ?! :F
A

(#42013) honda 1993 válasza mohabá 007 (#42001) üzenetére


honda 1993
senior tag

Hmm.
Köszi a választ.

Na most vannak új fejlemények az ügyben.
Elvittem egy szervízbe, kértem egy állapotfelmérést.

Ha minden igaz, akkor a melegedés problémát meg is fejtették, egy hőgomba csere fog kelleni (nem mellesleg a hűtő venti be sem volt kötve , legalább is ezt mondták)
Szóval a hőgombát cserélik és bekötík a ventit.

Kíváncsi lennék mondjuk hogy ez a hiányosság, mármint hogy jóformán nem volt hűtőventim, vajon kapásból meg is magyarázza e a problémát.

Jut eszembe... A klímahűtő úgy el van tömődve, hogy a levegő amúgy sem tud átmenni rajta, így tehát még a menet szél sem tudta hűteni.

A cicergő hang amit említettem, az pedig elméletileg a szíjfeszítő görgő miatt van. (ez is cserélve lesz, bár lehet hogy ezzel még várok egy hónapot pénz híján)

Visszatérve a vízre. Amióta egyszer újratöltöttem, mintha egy mili litert sem csökkent volna a vízszint.
Létezik hogy csak egyszerűen nem töltötték fel rég óta és ez volt a baja?
Naponta többször is ellenőriztem.
A kocsi alatt és a motorban sem találtam vizet. (de hát végül is most már 2 napja semmit nem csökkent a szint)

Azért kíváncsi vagyok a véleményedre (mindenki más véleményére is) :), szóval ha van valami okosság amit megosztanátok, akkor ne tartsátok vissza.
Köszi előre is.

XD alias IKSZDé

(#42014) haddent válasza Findzs (#42009) üzenetére


haddent
addikt

Kinek mi. Amíg az Opel gyárt ilyen minőségű autókat és folyamatosan, exponenciálisan növeli a mértéket felnőve/lehagyva másokat, addig biztos nem kéne semmi ilyen távolkelet rizsrakéta szar :))
Nem szokásom az alaptalan, elvakult fanboykodás meg márkahűség, de érdekes módon autó téren valami jobbat és olcsóbban kéne mutatni hosszú távon, hogy érdekeljen más. Most nem arról beszélek, hogy itt egy E39 tessék és mondom, hogy köszi tedd a kukák mellé kutyaháznak :DDD De ilyen kijja biztos nem kéne. A Hyundai érdekesebb, de.. minek..

Vannak a Tecskóban 20 ezerért magasnyomású Kärcher gépek. Előbb utóbb mindenképp szeretnék valami hasonlót, de nyilván a gőz érdekelne jobban. Csak az 70 -nél kezdődik. Egy ilyen 20 ezres gép mit tudhat? Érdemes megvenni, sokkal többet tud mint (nem röhögni) egy kerti slag? :DDD
És a belépőszintű Kärcher gőzös cuccok? Megéri? Azért 70 ezerért elvárná az ember, hogy min. heti szinten mókolhasson vele a ház körül és bírja évekig..

(#42015) gban válasza honda 1993 (#42013) üzenetére


gban
Közösségépítő

Vízszint: ez is gyanús volt nekem, hogy csak hiányzott - az enyémnél is előfordult, hogy a tartályban volt, igaz, bőven a szint alatt, de csak fél liter hiányzott ránézésre.
Nem töltöttem fel vízzel, mondván megy majd bele fagyálló, az meg majd később lesz "elérhető" :D
Aztán elérhető lett, kértem fél litert. Betöltöttem, de hiányzott egy kicsi a szintig.
Egy hét múlva megint kaptam fél litert, mert szóltam, kellene még. Ugyanez.
Összesen belement több mint másfél liter, de minden melegedés, egyéb jel nélkül!
Még jól is jött hogy kevés volt, legalább hamarabb melegedett.

Viszont a venti nem bekötött állapota nem okozhat ilyet, csak ha dugóban állsz - a venti nem kapcsol be, csak ha már forr a víz, normál üzemben nincs rá szükség.
Hőgomba szintén gyanús...
Vagyis vagy nem ez a megoldás, vagy nem írtad le részletesen, pontosan hogy mikor, milyen használat mellett forrt fel a víz.
Annyit írtál, 30 km után - erre szerintem mindenki országutat gondolt. Ott meg nem forr, pláne nem ha van elég víz.

Összefoglalva, elég vízzel is forrt? Hol, milyen tempónál, közlekedési viszonynál?

Emellett lehet valóban hogy rossz a gomba, ezért kötötték ki a ventit, de az normál használat mellett (nem dugóban állás) ettől független dolog.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#42016) honda 1993 válasza gban (#42015) üzenetére


honda 1993
senior tag

Illetve meg annyit elfelejtettem hogy a vizpumpara is gyanakodtam, amire azt mondtak hogy az meg lehet hogy csinalhat ilyen gebaszt.
Azt mondtak, hogy eleg hogyha csak 2 db kis lapat letorik rola es maris konnyen elofurdulhat az ilyen problema.

Nos, ugy figyeltem meg hogy az egyhelyben allaskor szeret felmelegedni, mert menet kozben az autouton (regi 2-es) mar mondtam is a mellettem ulo ocsemnek hogy mintha most jobban nezne ki ( mert akkor kb 70 fok korul volt)

Aztan a varosban amikor tobbszor is meg kellett allnom vgy a piros lampa, vagy egy kisebb dugo miatt ( kb 4-szer volt ilyen) akkor pillanatok alatt elerte azt a 100 fok feletti homersekletet.
Nem mellesleg ott van az is hogy a klimahuto racsa olyan szinten el van dugulva, hogy a levego szinte nem is tud atmeni rajta, tehat menet kozben sem huti semmi a motort.

"Vízszint: ez is gyanús volt nekem, hogy csak hiányzott" ezt a reszet nem ertem. Pontosan akkor mi a gyanus ?

XD alias IKSZDé

(#42017) gban válasza honda 1993 (#42016) üzenetére


gban
Közösségépítő

Az volt gyanús, hogy nem folyik el, csak nem volt rendesen feltöltve.
De azt írtad, elmegy a víz, ezért nem foglalkoztam a megérzésemmel.

Pillanatok alatt nem érhetné el dugóban sem a 100 fokot, ennek okát nem tudom.
De lehet hogy itt megint fogalomzavar, téves leírás van.
Van klíma az autóban?
Klímahűtő alatt nem a rendes hűtőt érted? Az ha eltömődik, valóban romlik a hatásfoka (mint amikor télen direkt kitakarjuk hogy hamarabb, jobban melegedjen a motor), de nehezen tudom elképzelni hogy úgy eltömődik hogy nem hűt. Bár semmi sem kizárható.
Klímahűtő nem a motort hűti :(

Még valami, a régi kettes az nem autóút, az a "régi" kettes ami ugye a városokon keresztülmegy.
Az autóút az M2-es, melyiken volt 70 fok? (az meg túl kevés :)) )

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#42018) Declare válasza Findzs (#42009) üzenetére


Declare
őstag

Nem igazan ertem ezeket a hsz-eiteket :) Nyilvan van egy opel arculat, amihez illeszkedni kell, van egy meret korlat, amibe bele kell ferni. Megis mit vartatok, hogy az uj astra K majd terepjaro lesz? :D

Kapott egy szebb hatarozottabb formavilagot, nem ilyen gömbölyded idomokat, amik kisse bargyuva tettek az elejet is, meg a hatuljat is. Szep kis töreseket. A hatulja klasszisokkal lett jobb szvsz (jo ezek mondjuk szvsz ek erösen :B ). Atdolgoztak az alvazat, karosszeriat, vegre könnyitettek rajta 150-200kg al, megkapja a LED matrix lampat, uj belsöt kap, ami sokkal modernebb, uj fedelzeti kommunikacios rendszert, közlekedesi rendszerekkel es okostelefonnal fog kommunikalni, uj motorokat is kap stb...

Szerintem tuti :C Most olvastam az autobilden, hogy a Golf alatt, a mostani helyen akarjak tartani az arat maj. 16-17 000 euro. Mondjuk ez nyilvan egy fapad, legkisebb benzinmotorral, szoval egy 2,0 dizel, par extraval nyilvan nem ennyi lesz :(

[ Szerkesztve ]

(#42019) Declare válasza haddent (#42014) üzenetére


Declare
őstag

Felejsd el! Csaladban 3 db ilyen low cost kärcher ment tönke es a szervizben is megmondtak, hogy ja ez ilyen, javitatasa annyi, mintha ujat vennel. Hengerfejesek lettek.

Makita asszem az jo, meg bosch talan, ilyen also kategoriaban. Amit igazan erdemes es jo megvenni az a kärchernel asszem a K3 tol indul.

(#42020) honda 1993 válasza gban (#42017) üzenetére


honda 1993
senior tag

Hat akkor megprobalok pontosabban fogalmazni, bar nem igazan ertek hozza.

Szoval. a motorhazteto alatt , a motor elott van 2 db rÁcs ( talan alubol vannak)
Na most ez a 2 db racs el van tomodve a sok kosztol, es ezert azokon a lamellakon egyszeruen nem tud athaladni a levego.

Az a 70 fok pedig lehet hogy nem 70 volt hanem 85, nem tudom mar ( mar annyira osze vagyok zavarodva ) folyton azt a mutatot nezegetem, nehez felidezni a dolgokat pontosan.

De az egeszen biztos, hogy amig ugymond lenduletben vagyok es normal tempoban haladok, addig egeszen korrekt a homerseklet.
(Bar ettol fuggtlenul lehet hogy a vizpumpa is meghibasodott) ami ugyebar szinten okozhat tulmelegedest.

"Van klíma az autóban?" - Igen, de jelenleg nem mukodik. ( bar igazabol ez most csak azert volt fontos, mert ahoz tartozik egy racsos kis lemez, ami el van tomodve) ebbol adodoan pedig a levego nem tud athaladni rajta.

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#42021) mephi666 válasza honda 1993 (#42020) üzenetére


mephi666
nagyúr

így néz ki, ugye? ha felnyitod a motorháztetőt, akkor látod is elvileg a ventilátort... múltkor úgy teszteltem, hogy kapcsol-e ki-be, hogy üresben járattam, a benti kapcsolóval lenyomtam a hűtést... pörgettem pár percig kis gázzal (kb 1500as fordulaton), közben a venti állt, szépen emelkedett szemmel láthatóan a vízhőfok mutatója, aztán 95fok környékén "wrrrrrrrrrrr" beindult a venti... (láthatóan-hallhatóan) feltekertem a hűtést és szemmel láthatóan elindult visszafelé a mutató, majd lekapcsolt idővel újra a venti

menetközben elég az ellenszél, az bőven jól hűt, de kisebb szakaszok megtételekor, sok üresben járatásnál érthetően ez elmarad és melegedik a motor... be kell segíteni a hűtésében, azért van a ventilátor

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#42022) haddent válasza Declare (#42019) üzenetére


haddent
addikt

Aha.. hát gondoltam.. :( Nem ragaszkodnék a márkához, baromira nem érdekel milyen. A kérdés az, hogy magasnyomású (de víz!) mosó mit tud egy sima slaghoz képest, érdemes-e, jó-e autót mosni (meg mást is a ház körül)?
A gőz ehhez képest klasszisokkal jobb-e vagy csak annyi, hogy nem leszek csupa szar én magam mire körbemosok valamit :DDD
Illetve, hogy akkor pl Bosch -ból vajon ahol indul, 20-25 ezer Forint, max. 30- ból érdemes-e beruházni.

Ha ezekről tudsz valamit akkor írd le légyszi, jöhet ide/privátba is :K :R

(#42023) honda 1993 válasza mephi666 (#42021) üzenetére


honda 1993
senior tag

Igy van, igy nez ki.
Azzal a kulomseggel, hogy van meg egy ilyen racs, ( bar lehet hogy rosszul mondtam es az nem is a klimahoz tartozik ) de a lenyeg hogy van egy ilyen amit te is kuldtel es van egy masik is amin nincs kulon venti ( ez a 2 db venti egymas mogott helyezkedik el)
Namost ezek el vannak dugulva a kosztol.
Mivel el vannak dugulva, meg ha be is lenne kotve a venti az sem tudna kifujni rendesen a meleg levegot, illetve menet kozben sem aramlik be rendesen a hidegebb levego.

XD alias IKSZDé

(#42024) Declare válasza haddent (#42022) üzenetére


Declare
őstag

Asszem nekünk ami most van a kärcher utan az bosch es szerintem ez a 30 ezres kategoria. Jobb az egesz gep valahogy es eddig jobban is birja.

Slagnal 1000 szer jobb :) kevesebb vizet hasznalsz, a nagy nyomas szepen leviszi a koszt es az alvazat/kerekjaratokat is szepen lehet vele pucolni. Slaggal max megvizezed a koszt, annyit ersz el :) Az igazan tuti az a meleg magasnyomasu, de az azert komoly cucc, komoly arral, komolyabb felhasznalasra, mint 1-2 auto lemosasa 1-2havonta atlagban :)

Ezt a göz cuccot nem tudom, biztos jo a konyhaban, leviszi a peneszt, de kocsimosasra valami brutal teljesitmenyü kellhet. Raadasul mi van a gumi es müanyag alkatreszekkel....nekem ez nem szimpatikus.

Haz körül is jo tud lenni :K Kärcherböl is lehet k3 at mar jo aron kapni, asszem arra mondta a szervizes srac, hogy az mar jo. A K2 az felejtös.

(#42025) mephi666 válasza honda 1993 (#42023) üzenetére


mephi666
nagyúr

...fújjátok ki kompresszorral belőle a ganét, a ventit meg hozzátok működésbe... ha sokat mozogtok városban, nem egészséges ha elkezdi forralni a vizet, hacsak nem tojást akartok főzni útközben :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#42026) gban válasza mephi666 (#42025) üzenetére


gban
Közösségépítő

Addig is megoldás lehet, hogy ha forr a víz, fel kell tekerni a fűtést, még ha kellemetlen is.
De inkább izzadni egy picit, mint megfőzni a motort.

Postázást nem vállalok.

(#42027) mephi666 válasza gban (#42026) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, meg illóolaj még a kocsiba, aztán kiadni a hátsó üléseket "mobil finn szauna" címszó alatt :DDD össze is jönne gyorsan a pénz a szervizre

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#42028) Kickass


Kickass
őstag

Ez de komoly bár kicsi a felni alá, pláne hátul látszik

(#42029) AMD Power válasza haddent (#42014) üzenetére


AMD Power
titán

Ezzel látod én is így vagyok. Eleve nem szeretek semmit sem ami Dél-Koreából jön.:) Autót meg főleg nem. De persze ha havi 1 millát keresnék én valószínűleg Audit vezetnék.

Findzs Biztosan nem rosszak. De nekem ezek nem autók.

[ Szerkesztve ]

(#42030) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Na, sikerült belenyúlnom megint.
Múltkor töltettem a klímát, mondta a fickó, h menjek vissza vagy 2 hét múlva és ellenőrzi, h szivárog-e.
Igen, szökik a gáz...
A képen jelölt helyen van egy dugó, amiben az ó gyűrű elfáradt, és csere. Lökös bontás, hűtő ki, anyaggal, munkadíjjal 15-20e HUF...
Köszi...

(#42031) haddent válasza AMD Power (#42029) üzenetére


haddent
addikt

Hát igen.. van ízlésünk, Audival én is elfurikáznék. De szerencsére nem érzem hiányát semminek, inkább csak luxusból, presztizsből jöhetne, mert miért ne. De nem "kell".

Közben voltam Obiban és le volt árazva egy ilyen Bosch gép 19 -re, gyorsan megbeszéltem, hogy jóaz otthonra ház körülre mosogatni is nem csk autóra kell ám migiri migiri ;] Hát brutális már ez a kis gép is. Egyébként ott az üzletben megfogdosva nagyon szarok a Kärcherek a leggagyibb puha hajlékony törékeny retek kis műanyag az egész :((( Mármint így 50 ezer Huf -ig bezárólag, onnantól nem is néztem.
A Bosch -ból már ez is baromi stabil kis jószág, pumpa belül nem tudom milyen és meddig bírja, egyelőre nem érzem, hogy melegedne bármi baja volna, úgyhogy akár jó is lehet. De ha nem, akkor is, fele annyi mint a többi. Kettőt veszek egy olyan árán.. Jár hozzá fúvóka (olyan élesen és erősen tolja, hogy odaraktam az ujjam mint egy hülyegyerek jól el is vágta szó szoros értelmében baromira fáj, kb égési sérülés), illetve a végére egy kis tartály amibe mehet a szappanos víz és azt felviszi. Kiváló jószág, ennyit megér. Többet nem biztos, ez bőven sok szerintem. Már ezt sem szabad közelről a fényezésre tolni mert kilyukasztja mint az ujjamat :DDD

(#42032) trassher válasza zolikaDB (#42030) üzenetére


trassher
addikt

Miért kell lebontani az autó orrát? Nekem mikor cserélték a vízhűtőm nem bontották le pedig a klímahűtő mögött van. Mondjuk ha kiveszed a vízhűtőt és vele a klímahűtőt is akkor sem jársz jobban. Akkor meg a vizet kell leengedni.

Redmi Note 7

(#42033) Phobion


Phobion
őstag

75 lovas motornál egy sportlégszűrő mennyit dob teljesítményben? :F

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#42034) horvathkrisz válasza Phobion (#42033) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Annyit hogy jól elb@ssza, oszt' még annyira se megy mint eddig, de legalább majd többet fogyaszt.

szerk.:
Tisztítsd ki a pillangószelepet+a légtömegmérőt, meg dugózd le az agr-t, ezzel jobb lesz a teljesítmény. a tuning gyertyákat meg a sport légszűrőket pedig felejtsd el.

[ Szerkesztve ]

(#42035) Phobion válasza horvathkrisz (#42034) üzenetére


Phobion
őstag

ó, ez igen, ezt egy kicsit részletesebben kifejtenéd számomra? laikus vagyok a témában, amint az kiderült, de érdekelnek az ilyen dolgok ;)

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#42036) gerisz23


gerisz23
őstag

:C Halottam duruzsolni ma a kis C-s corsámat,olajcsere után valahogy helyrejöttek a hengerek :DD
Már csak a papírmunkát kell elintézni,remélem 1 hónapon belül azért lesz autóm.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#42037) haddent válasza gerisz23 (#42036) üzenetére


haddent
addikt

Még jó, hogy nem vágta szét.. reméljük kár nem keletkezett benne.. de végülis akkor most mi volt a pontos diagnózis? Boccs csak annyi kavarodás volt, nehéz követni, majd írd már le egyben :K

(#42038) zolikaDB válasza trassher (#42032) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mert pont a a nyomorult dugó fölött van az autó orrának a merevítése, és felfelé irányban így nem tudod a dugót kirángatni...

(#42039) AMD Power válasza haddent (#42031) üzenetére


AMD Power
titán

Ennyi. A realitás nekem az Opel.

Megvettem a cuccokat. A Gates szett + Dolz pumpa, az Alco olaj , lég és pollenszűrőért 19100Ft fizettem. :C :R

(#42040) gerisz23 válasza haddent (#42037) üzenetére


gerisz23
őstag

Vettem egy behozott C-s corsát,ami még nincs honosítva,kereskedőtől,szóbeni garanciával.
Elhoztuk lábon kb 85km-ert.Másnap a szerelőnél akihez vittem már nem indult el-az ő állítása szerint.
Rádugta gépre gyújtótrafó hiba,hozatott bele gyújtótrafót azzal se lett jó.Nevezzük a szerelőt mondjuk Tibornak,csak az egyszerűség kedvéért.Szóval nem lett jó a trafóval a 4.henger hibát dobott,azt mondta akkor szét kell szedni a motort.
Közben beszéltem azzal a szerelővel akivel eddig javíttattam,-nevezzük Zsoltnak-azt mondta ilyen nincs,hogy egyik napról a másikra elmegy a kompresszió egy hengerből,meg hogy dadog a motor.
Közben beszéltem a kereskedőkkel is akiktől vettem,elképedve álltak a dolog előtt.Azt mondták hogy a motort ne szedessem szét mert akkor garancia ugrik.beszéltem zsoltival,aki hidrotőke fennakadásra tippelt helyből (telitalálat) azt hiszem itt is kaptam hasonló tippeket,azt mondta mondjam meg hogy nincs pénzem kifizetni a javítást,és hozassam el trailerrel.Pár telefon elhoztuk az autót,Tibor nem örült neki,és a fejemhez vágta hogy nem érti az embereket akik ilyen autót vesznek,miért nem akarnak költeni rá(nem 10-20 ezrekre gondolt hanem 100 feletti összegekre).
Mindez tegnap délelőtt történt,este hívott Zsolti,hogy alszom-e már,kicsit kéretve magát elárulta hogy az volt a hiba amire ő gondolt,nem volt olaj az autóba,illetve ami volt is régi volt.fennakadt az a fránya hidrotőke(amire mellesleg Tibor azt mondta hogy hülyeség,biztos motorhiba,mert olyan nincs hogy egy 2003-as autóba csak 67000km van-igazolva előző osztrák műszakikkal).Tibornak kifizettem a kipufogó cserét,a középső részben talált kivetni valót,meg a munkadíját,számlát azt nem adott.
Zsolti este 9-kor derítette ki,illetve mérte fel a helyzetet,Tibornak volt rá vagy 2-3 napja.Beszéltem közben róla a kereskedőkkel,ők is hasonló tippeket mondtak mint a Zsolti,körbekérdeztek ismerős Opelos szervizeknél is,teljesen készségesek voltak.
Ma megtörtént az olajcsere,gyertya csere stb,szép hangja van a motornak.
A történethez tartozik,hogy Tibornak van egy kereskedése is,ahol volt egy 3 ajtós c-s 1000-es corsa,amit nem vettem meg,de gondoltam az ismerettség végett majd bizonyos összeg fejében elintézik a papírokat az autón,ehelyett majdnem másik motort vetetett, úgy nézett ki hogy arra kíváncsi mennyire vastag a pénztárcám,csak tippelek de arra hajthatott hogy majd otthagyom neki az 5 ajtóst "motorhibásan",cserébe a másikért.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#42041) AMD Power válasza haddent (#42031) üzenetére


AMD Power
titán

Jött most hozzám egy régi barátom. Régen nagy Opelos volt. Mondja nekem ,hogy te.... a tiéd parkolóban az fehér F Astra? Mondom az enyém. Huh bazd ki de jó állapotban van , mennyiért vettem , hány km van benne stb.... úgy dagadt a májam. :B :K

gerisz23 Ez egy gyönyörű szép történet. :U

[ Szerkesztve ]

(#42042) gerisz23 válasza AMD Power (#42041) üzenetére


gerisz23
őstag

Szép hosszú.és még tudnék mesélni,csak a vége legyen hapiend:D

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#42043) Markizmark válasza gerisz23 (#42040) üzenetére


Markizmark
addikt

Még jó, hogy nem hagytad magad. Nagyon gyanús volt ez az egyik napról a másikra 0 kompresszió dolog.
Sejtettem, hogy a szelepekkel lesz valami.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#42044) gerisz23 válasza Markizmark (#42043) üzenetére


gerisz23
őstag

AZ a baj hogy nagy a sorban állás kpmnél,holnapra kiderül mikor tudják műszakiztatni.
Tanácsokat amúgy köszönöm,ha még nem tettem volna meg:)
Remélem nem tűnik el az olaj a gépből,habár a szerelőm nem látott rajta folyást.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#42045) deicide


deicide
veterán

Ma teljesült fiatalkori álmom, hogy egész gyorsan hajtsak át a Lágymányosi hídon. Pont első voltam a Budai oldalon a lámpánál és aztán jöhetett az ereszd el a hajam, egész a Lurdyig. ;]
100-200-at nem mértem azért, mielőtt lehuligánoztok. :))

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#42046) AMD Power válasza deicide (#42045) üzenetére


AMD Power
titán

Jól csináltad. Én is ezt tettem volna a helyedben. :C

(#42047) trassher válasza deicide (#42045) üzenetére


trassher
addikt

Redmi Note 7

(#42048) gban válasza trassher (#42047) üzenetére


gban
Közösségépítő

Felnikre rámozdulsz?

Postázást nem vállalok.

(#42049) deicide válasza AMD Power (#42046) üzenetére


deicide
veterán

:R
Aztán tovább a Hungárián már szép kényelmesen döcögtem, mert amúgy nem siettem, de ez valóban adta magát, a kvázi üres hídon.

trassher: Ez meg gyerekkorom egyik kedvenc sorozata. :C

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#42050) F_Zolee válasza deicide (#42049) üzenetére


F_Zolee
veterán

Biztos? :D [link] Csak az évszámot ne nézd a hírnél. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.