Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108001) red523 válasza Markizmark (#107958) üzenetére


red523
újonc

Olajhűtővel kezdték, nem az volt a hibás, aztán jött a hengerfej... később kiderült, hogy annak sem volt baja. A hibás darab az egy vezérlés mögött található lemez, amin vannak tömítések. Az igazi anomália már itt megvolt, de a csapásoknak még korántsem lett vége. Új tömítések és szimeringek mindenhova, okoskerekek és vezérlés, olajpumpa, klímagáz le stb.. amikor úgy volt, hogy készen van, akkor a szerelő általi próbakör után folyt a víz az autóból. kiderült, hogy az utastérben, ajtók le, műszerfal ki, fűtó radiátor csövek csere. Ja, közben tönkre ment az akksi is benne. Számlát még nem láttam, de tuti ledobom a hajam. Gazdasági totálkár... :W

(#108002) Markizmark válasza red523 (#108001) üzenetére


Markizmark
addikt

Sejtettem hogy az olajpumpa tömítés volt az, ahogy mondod azaz ami a vezérlés mögött van lent. Okoskerékből milyen ment bele?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#108003) peet137 válasza HoaryFox (#108000) üzenetére


peet137
tag

Az aux-szal én is kibèkülnèk, de nekem az nincs. Most egy transzmitterrel zenélnek és telefonálok, csak az Always on szivargyújtó miatt oda kell rá figyelni. Ha az AUX bejön, az megfelel, mert van Jack -bt adapterem is. Meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#108004) red523 válasza Markizmark (#108002) üzenetére


red523
újonc

nem láttam, de azt hiszen INA, csak germany hanem china

(#108005) Markizmark válasza red523 (#108004) üzenetére


Markizmark
addikt

Azt raktam én is az astrába, de első perctől kezdve néha meghallom a hangját....

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#108006) gban


gban
Közösségépítő

5 év után újra megpróbáltam aktiválni pár menüpontot a 2010-es J Astrában.
Végre sikerült, de most is kellett trükközni.
Aktiváltam a pillanatnyi fogyasztás kiírást, az átlagfogyasztást, valamint a hátralévő hatótáv kalkulálást.
Érdekesek a kijelzett értékek a pillanatnyi fogyasztásnál, minimális emelkedőre is nő az érték tempomatnál, egyesben meg odalépve 39,9 a max, amit ki tud írni :DDD
Nem mondom hogy ezt fogom nézni mostantól minden percben, de szerettem volna ha kiírja ezeket, ha már tudja úgyis alapból, csak be kell kapcsolni...

Postázást nem vállalok.

(#108007) csoszogi válasza gban (#108006) üzenetére


csoszogi
tag

nem értelek, mit aktiváltál. Csak eltekerem az indexen az eltekerhetőt, és azt látom amit itt leírtál. Lásd: [link]
Vagy ezeket egyszerre, folyamatosan kiírja a panelen?Az már más...

A kijelzett értékek tényleg, mint az ökör**ggyozás, autópálya alföld tempomat ugrál a pillanatnyi fogyasztás. De én is szoktam néha nézegetni...

[ Szerkesztve ]

(#108008) gban válasza csoszogi (#108007) üzenetére


gban
Közösségépítő

Igen, azokról beszélek, nálad akkor már valaki korábban aktiválta ezeket.
Vagy gyárilag board computeres (vagy mi a neve) a tied, de az plusz pénzbe került.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#108009) Micsurin


Micsurin
nagyúr

...na kérem. :D
Multikormány + OCM + nem gyári fejegység. Ott tart a dolog, hogy nem ez nem fog soha az életben értelmesen működni úgy, hogy ne piaci juliska néni érzése legyen az embernek.

OCM kiváltja a titkos menüt, multikormány tekeri a BC-t. Csak épp ha valamiért akku le / akku csere / időzóna miatt kell órát állíts akkor bizony nem fogsz sehogy. :)

Itt el is engedem a dolgot több lenne a húsa mint a leve... beszéltem ma Attilával (*) abban maradtunk leciterázom a toldatok stb stb és visszamegyek egy pezsgő CDC40 Opera-ért. Igen se aux se bt nem lesz sehogy (ha ez a terv akkor a CD70 messze jobb ötlet, annyival nem szól szebben az Opera sem mint amennyivel kényelmesebb a 70-es...) de van láda kivezetése és EQ-ja.

Szóval visszaállunk a lemezírogatásra. :DDD :DDD
6-os cdtár szóval ~2-300 szám, bőven elég... :)

(*) OCM jól megszívatott minket mondván spóroljunk meg egyszerűbb a cégessel mentem el este a modulért... hazahoz betesz. Nem örül... se kép se hang, ma reggel meló előtt gyors vissza ott nézük nézük nem megy. Kicsiny kínaiak még mindig nem tudnak áramkört nyomtatni. :D Gatya volt az egyik panel gyors forrasztott rá újat már ment is a modul. :))

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#108010) csoszogi válasza gban (#108008) üzenetére


csoszogi
tag

lehet, nem tudom, használtan vettem. Automata kézifékes, kétfajta színű belső borítás, szóval gondolom nem teljesen szériás...talán Selection volt a hirdetésben...cserébe több minden ment tönkre már nálam.. :O Most megint nyikorog a fék, szorul csere érett lett, bírt 57ezerkm-t...ez van.

(#108011) Markizmark válasza Micsurin (#108009) üzenetére


Markizmark
addikt

Nem gyári fejegységhez kelleni szokott canbus adapter amit a rádió mögé kell tenni. A rádiókon pedig van erre való app, ami emulálja a gyári rádió gombjait és onnantól be lehet állítani az órát valamint be lehet lépni a rejtett menübe és még a multikormánnyal is lehet vezérelni a fejegységet. Szóval nem mindegy, hogy 30k az a nem gyári fejegység, vagy 120k. :D
De tény, hogy a gyári megoldások utólagos beépítése igényesebb hatást kelt. Viszont a droidos fejegységeknek van más egyéb előnyük, mivel azok kvázi tabletek.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#108012) Micsurin válasza Markizmark (#108011) üzenetére


Micsurin
nagyúr

MVH-S620 nem épp a tescos kategória, mögötte van a CAN adapter is. :)
Ezért meg nem fogok venni még drágábbat mert nem akarok se érintőképernyős retket kocsiban sem 120k+-t kiadni érte halál feleslegesen.

Végig van szigetelve mind a két ajtó + csomagtér + hátsó járatok. Többet ér mint bármilyen fej csere.

Pont ma dumáltuk Attilával, hogy dosztra mindegy mit teszel be ha nem szigetelsz ha meg már megvan az utóbbi akkor ott már egy egy gyári fej is elboldogul ha nem a hifizés a hobbid. Egy biztos, ennek a kocsinak az elektronikája egy katasztrófa... :U

Egyébként nem véletlen írtam van BC-m mert a CAN adapter átviszi szépen az adatot (másképp eleve no function lenne) csak épp az óra beállítása nem lesz megoldott. Ezért meg külön fejet vadászni stb stb nem ér annyit az egész.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#108013) gban válasza csoszogi (#108010) üzenetére


gban
Közösségépítő

Akkor megvan miért ment nálad sokkal több minden tönkre.
Ki is kapcsolom ezeket a plusz szolgáltatásokat :DDD :DDD

Postázást nem vállalok.

(#108014) peet137 válasza Micsurin (#108009) üzenetére


peet137
tag

Na ez egy elég komoly érv az aftermarket fejegység ellen. Nem kell a fájás :)
Én is sokat agyaltam ezen, de akkor én is elengedem. Próbált valaki esetleg jelet levenni valamelyik hangszóróról egy szubra? Mindenképp vagy aktív sub lenne, vagy erősítőn keresztül, ott úgyis lehet vágási frekit állítani, ez nem probléma..
Nekem sajna kell vagy az aux vagy a BT, ezért a CDC40 kiesett.

(#108015) Micsurin válasza peet137 (#108014) üzenetére


Micsurin
nagyúr

...másfél napomba került a szét és össze de a hátsó hangszórókat hátra vittem aktív ládának magasjelbemenet gyanánt. Kis GT8200 Blau de korrekt ebbe a kis kasztniba. :K

Vagy kell jelátalakító vagy a láda kell tudja fogadja a magasjelet.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#108016) smc válasza Micsurin (#108012) üzenetére


smc
addikt

Szomorú vagyok emiatt, mert én is ilyesmit terveztem. OCM van, csak vártam a visszajelzést hogy 3rd party fejegységgel mit lehet mókolni a menüben. Óra ami idegesítene igazából a legjobban.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#108017) moczo


moczo
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy új termosztátot z12xe motorhoz.
Rengeteg féle gyártó van, és szeretnék tanácsot kérni melyik gyártót válasszam? Egy ismerősöm hármat ajánlot.
Mahle
Meyle
Wahler

(#108018) Micsurin válasza smc (#108016) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Hallottuk a tuti, lehet venni jó pézért még drágábbat. :D
~100-120k-t nekem fixen nem érnek meg ezek az Eonon, Joyfun, Junsun és társai...

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#108019) smc válasza Micsurin (#108018) üzenetére


smc
addikt

Én tartózkodnék a androidtól, sőt legjobb egy olyan carplay-es megoldás lenne amivel nem bukom a kormányvezérlőim és az idő beállítást, bc kezelés azt hiszem kormányról még megoldható, vagy nem? :F

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#108020) Micsurin válasza smc (#108019) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Akkor újra, titkos menün és időbeállításon kívül minden megmarad. De nekem ez már önmagában eh... :U
Este kivesszük haver Golf-jából a DA160DAB-at de meglepne az az megoldaná az óra beállítást. :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#108021) bul07 válasza moczo (#108017) üzenetére


bul07
nagyúr

Próbálj gyárit venni ha nem sokkal többe kerül, bár már az se biztos olyan lesz mint amit a gyárban beleraktak

Nálam a Wahler második vagy harmadik tél után már átenged kicsit

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#108022) gban válasza bul07 (#108021) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ez így van, a gyárban amit beletesznek, legtöbbször nem ugyanaz mint amit ugyanazzal a névvel meg tudsz venni.
Egyszerűen nem akarnak garanciában mindent is cserélni.
Még a gumi is ilyen, gyári Semperit (Kadetton? F Asrtán? nem tudom már) elment közel 80 ezret (!!!), vettem ugyanolyat, 30 ezer után hulladék volt minden tekintetben.
Akkor mondták, még tökegyforma gumi minősége sem ugyanaz az új autón és a boltban...

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#108023) bul07 válasza gban (#108022) üzenetére


bul07
nagyúr

Igen
Igaz Touran
Vettem gyárinak mondott termosztátot kauffer-től
Hát nagyon nem volt egyforma a két gyári(megtartottam a régit mikkor a Wahler lett berakva)
Szemmel is látható különbség van anyagspórolás tekintettébe
Kép [link] Balra új gyári, jobbra régi gyári
(Több kép aki még nézegetni akarja)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#108024) mephi666


mephi666
nagyúr

1 hónapja volt éves nagyszerviz, amikor átnézettem a kocsit, mit érdemes rajta csinálni: olajszivárgás, főtengely+féltengely szimering... megcsináltattam, nehogy durvuljon: anyag kb 10ezer, munkadíj 36ezer... szerintem korrekt ár :K ...csak egy rövid távot jöttem a műhelytől munkahelyig, de mintha sokkal simábban lehetne kapcsolni a fokozatokat (elfelejtettem megkérdezni, hogy mennyi olaj hiányzott a váltóból)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#108025) Markizmark válasza Micsurin (#108018) üzenetére


Markizmark
addikt

Hallottad a tutit? Problémád van azzal, hogy felsoroltam a lehetőségeket?
Mit vártál? Nem droidos, de valamire való fejegység ami tud android autot vagy carplayt az még ennél is jóval több (200 körüli) és hiába van hozzájuk canbus adapter attól még csak max a kormányvezérlése lesz megoldva a fejegységnek.
A köztes út meg a >100k droidos fejegység, ami szól is és szolgáltatása is van, a megmaradó gyári funkciók (rejtett menü, órabeállítás stb.) mellett.
Lehet ezzel vitázni, de ez van, a 60k-s piohoz képest másik lépték az igaz.
Gyári navis fejegységekre pedig tudtommal lassan 10 éve nincs térkép frissítés, ha netán valaki arra akarna fejleszteni.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#108026) Micsurin válasza Markizmark (#108025) üzenetére


Micsurin
nagyúr

DVD90-re van nem olyan régi térkép btw. :K
(CD70 már off 17-es a legfrissebb de DVD90-hez még van térkép.)

android autot vagy carplayt az még ennél is jóval több (200 körüli) és hiába van hozzájuk canbus adapter attól még csak max a kormányvezérlése lesz megoldva a fejegységnek.

Most nem értelek és az offensive hangvételt sem. :D Pont ezt írom és ezzel van a bajom, átlag nem hifi hobbista felhasználónak nem érzem indokoltnak. A 60k-s Piot meg csak azért hozom be újra és újra mert messze szebben szól mint a csoda Junsun majd kereken kétszer annyiért. Valahogy nem hiszem el, hogy egy gyártó sem akar már a sima egyszerű 2 DIN fejekbe energiát fektetni, kicsit sajnálatos... volt most itt a céges K Astra hát azért az is elbírt volna egy s mást audió terén. Szóval bőven nem tartunk ott, hogy a gyáriak mindig középutat mutassanak. :D

Csak azt mondom feleslegesen túlbonyolítottnak érzem az Opelt BC és elektronika terén. Kettes fókában lazán belemegy 2DIN fej és kortárs...

De ha ennyire azt mondod a ~100-120 ezres droidos ftw konkrétan mit? Junsunt végig futottam meg az Eonont de nem látok olyat ami kerettel jönne és ne kéne faragni. :F

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#108027) Markizmark válasza Micsurin (#108026) üzenetére


Markizmark
addikt

Sajnos ez van, én a 2 DIN android autos fejegységeket nézem egy ideje, de ennyit nem ér. Csak lehetőség.

Csak azt mondom feleslegesen túlbonyolítottnak érzem az Opelt BC és elektronika terén.
Valószínűleg sokan rosszul képzelik el ezeknek az opeleknek a felépítését. Az a középső kijelző nem csak egy kijelző, abban van maga a BC és abban van a rejtett menü, tehát nem csak ténylegesen egy kijelző. Ráadásul a fejegység, a kijelző és még a klímavezérlő is szorosan összedolgoznak. Ha egy tájidegen fejegységet beteszünk akkor több vezérlőben is lesz hibakód, hogy nincs kommunikáció a fejegységgel.

De ha ennyire azt mondod a ~100-120 ezres droidos ftw konkrétan mit? Junsunt végig futottam meg az Eonont de nem látok olyat ami kerettel jönne és ne kéne faragni. :F

Facebookon Cardroid műhelyre keress rá.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#108028) Micsurin válasza Markizmark (#108027) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nem csak a digitklímás az ami összefügg a BC képernyőjével?
Úgy tudom a sima manuális és a félautomata klímás az elvan még GID nélkül is pont emiatt.

2DIN AA azt értem én de mit, a csoportban ajánlgatott darabot? Most találtam közben Junsun V1 Pro-t csak amerikai csoportba sorolja az Opelt a GM miatt, ott már listáz Zafiraba valót az meg belemenne a H-ba is.

Nem tudom, tök tanácstalan vagyok perpill :DDD :DDD

---
Őket ismerem, ja azt adják H-na amit a csoportokban is árulnak páran. Hmm akkor már lehet Junsun és a Zafira kerettel bepattanna H-ba. :F

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#108029) Markizmark válasza Markizmark (#108027) üzenetére


Markizmark
addikt

Lejárt a szerk időm:
Ha egy tájidegen fejegységet beteszünk akkor több vezérlőben is lesz hibakód, hogy nincs kommunikáció a fejegységgel.

Ezen még a droidos sem segít, de legalább minden gyári funkciót pótol a gomb emulálással.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#108030) Markizmark válasza Micsurin (#108028) üzenetére


Markizmark
addikt

Cardroidos srácokkal dumálj, elmondod mit szeretnél és megmondják mit tudnak nyújtani, eléggé ajánlott társaság. Persze ha csak zenézni szeretnél, akkor felesleges a csilivili meg a navi. Akkor persze jó a sima 2din pio vagy a CD70 CDC40 stb.

Én egyébként most egy nem droidos 2din-es andoid autós fejegységet vennék egy nagy gyártótól. Csak az már 2-essel kezdődik. Pl Pioneer SPH-DA250DAB. De még arra is figyelni kell, hogy ne csak vezetékes android autot tudjon.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#108031) peet137 válasza Micsurin (#108028) üzenetére


peet137
tag

Na ez nekem egy újabb eddig ismeretlen plusz info. Nyilván az én autóm digitklímás is ráadásul :D
Tényleg úgy tűnik én is elengedem ezt a fejcsere témát. Keresek valami komolyabb transzmittert, mert ami most van kettő, abból az egyik igenjó telefonálni, de tré módon zenél, a másik meg vica-versa :P
Még az AUX-ban bízom, meglátjuk, amit terveztem elkölteni fejegységre, abból meg lecserélem a hangszórókat és nézek valami olyan szubot, ami alul-felül tud frekit vágni és bekötöm direktbe a kábelkorbácsba. Itt a kapcsolószálat hova lehet kötni?

(#108032) peet137


peet137
tag

Más... Tudom, hogy volt már erről szó korábban, de eddig nekem ilyen gondom nem volt. Az utóbbi időben elkezdett a verda random panaszkodni, hogy kevés a hűtővíz. Volt, hogy tényleg kicsivel volt csak min felett, de általában rendben van és tiszta is, úgyhogy gondolom a szintjelző elektronika sza*akodik, erre van házi módszer, vagy csak tartálycsere oldja meg? Z16XE1 motor, bár gondolom, minden verzióban egyforma...

(#108033) smc válasza peet137 (#108031) üzenetére


smc
addikt

Nekem is új, mi a bánatot csinál a digitklímámmal ha kiszedem? :Y

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#108034) ncc1701 válasza Markizmark (#108027) üzenetére


ncc1701
veterán

Insignia A-ba vannak nagyon csecse 10"-os tabletes fej egységek, 200 font körül, de pont ezekért nem vágtam bele. Ezzel legalább minden hibakód nélkül működik.

(#108035) Markizmark válasza smc (#108033) üzenetére


Markizmark
addikt

A fejegység semmit, a GID/CID kijelző fontos a digitklímának.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#108036) Markizmark válasza ncc1701 (#108034) üzenetére


Markizmark
addikt

Azok a hibakódok addig zavarnak amíg látod őket OPCOM-on, semmi mást nem csinál, semmi hibajelzés nincs.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#108037) ncc1701 válasza Markizmark (#108036) üzenetére


ncc1701
veterán

Eh. Engem zavarna. :) Plusz veszek egy kínai akármilyen fejegységet, fene tudja, mikori/milyen androiddal, lesz-e rá frissítés, stb. És akkor még azt nem is mondom, h a fene tudja, hogy szól.

(#108038) Micsurin válasza peet137 (#108031) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ha van GID - CID akkor a CD70 plug n play bemegy és van AUX-od. Arra mehet a BT adapter vagy kérsz Attillától DAB modult és voilá van BT-d is. :K

---

Én csak azért szenvedek mert a CDC40-et akarom beerőszakolni mert csak a zenélés érdekelne gyáriasan egyszerűen de abból a lehető legjobban. :B Markizmark szóval jah szerintem itt lesz egy CDC40 aztán elengedem a BT meg AUX vonalat is...

Markizmark ha a fejegység nem CAN-es nem vakon kell kapcsolgasd a digitklímát? GTC csoportban erre többen panaszkodtam droidos fejnél. :F

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#108039) Markizmark válasza Micsurin (#108038) üzenetére


Markizmark
addikt

Nem tudom megmondani, nekem canbus adapterrel összekapcsolt androidos fejegységen van jelenleeg digitklímával, tökéletesen működik.

Egyébként a CDC40 nem usb-s? Rémlik ilyesmi, csak nem tudom vinne-e lossless zenéket. Akkor már a CD írással jobban jársz.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#108040) Micsurin válasza Markizmark (#108039) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Az másik van CD40 USB és CDC40 Opera. Nem azonos sajnos a végfokuk. :(((
Hogy árnyaljak CDC40-ből is kettő volt egy ami MP3 képes egy ami nem. ...esetemben mivel ha már írok akkor lossless tökmindegy szerencsére.

Saccra az lesz, hogy CDC40 Opera + GID upgrade 30 MP3 és BID-ről nyár végén. Aztán ha már ott vagyok lehet megkérem LED-ezük át az egészet kékre. :B

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#108041) peet137 válasza Micsurin (#108038) üzenetére


peet137
tag

Ez nem hangzik rosszul. GID van a verdában. Ez a DAB modul mit takar?

(#108042) body007


body007
addikt

Az index kattogó-visszajelző hangját mi adja ki? Vectra B. A kérdés igazából arra irányulna, h lehetne azon a hangon valahogy hangosítani? Állandóan úgymarad az irányjelző (baszik visszakattani a kar) és ha szól a zene akkor elég nehéz észrevenni, h balra indexelek percek óta :U

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#108043) Tikakukac válasza body007 (#108042) üzenetére


Tikakukac
titán

1-1 relé.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#108044) body007 válasza Tikakukac (#108043) üzenetére


body007
addikt

Igeeen? :U
Azt hittem valami kis piezo csipogó vagy hasonló alkalmatosság

Akkor lehet inkább azt kellene megkérdezzem, h miért nem kattan vissza a kar? Maga a kar teljesen új (tempomat beszereléskor kapott újat)

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#108045) Tikakukac válasza body007 (#108044) üzenetére


Tikakukac
titán

A rele csak kattog amikor 12V-ot kap.
Ha a kar nem ugrik vissza annak ehhez semmi köze. Vettem utángyártott kart én is egyszer. Full kuka hulladék volt alapból is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#108046) Markizmark válasza body007 (#108042) üzenetére


Markizmark
addikt

Indexkar csere segítene inkább szerintem.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#108047) Markizmark válasza Micsurin (#108040) üzenetére


Markizmark
addikt

Ha már lesz GID akkor sok hasznos infót ki tudnál oda íratni LWPM modullal.
Meg nagyon sok más hasznos funkciót is tudsz adni ezzel az autónak.
Van REC modul?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#108048) csabi98


csabi98
tag

Sziasztok.
Csak érdeklődésképp.
Van köztünk esetleg aki Astra G-ben cserélt sima fix kormányoszlopot állíthatóra?
Valóban cserélni kell hozzá a műszerfalat is ahogy mondják,vagy ez hülyeség lenne és elég csak szimplán a kormányoszlopot burkolatostól állíthatóra cserélni és kész is?
Köszönöm,ha valaki esetleg tud nekem ebben segíteni! :)

(#108049) Micsurin válasza Markizmark (#108047) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Van van de azt, hogy milyen azt még nem néztem csak azt, hogy balhátul ott van.
OCM van most, LWPM-ből a regenerálás kijelzése tetszene... :B
Mi más lenne még ami annyira must have?

CID nem tetszik szerintem csak GID-et rakatok be és át lesz cserélve benne a LED kékre... nem hiszem manuális klíma meg navi nélkül vesztenék bármit vele. :N

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#108050) Markizmark válasza Micsurin (#108049) üzenetére


Markizmark
addikt

GID-CID között az érdemi különbség csak a színesség meg a méret, amúgy semmi. GID-re még navis fejegységet is tettek gyárilag.

Húh, elég sokmindent tud az LWPM.
Arra alkalmas ABS kockával DDS funkciók, vízhőfok, töltés, csak a digitklímának sokféle értékét lehet megnézni, pl befúvott levegő hőfok, gáznyomás, kabin hőfok, stb, ECU élő adatok. Dízelnél látható elvileg a DPF telígtettség is szeriintem, legalábbis van rá külön DPF licenszcsomag úgy láttam.
Akkor létre lehet hozni sebesség vagy egyéb függő történéseket, pl menetfény felkapcs 65km/h felett, vagy akárhány km/h felett kb akármi, gyújtásra mit csináljon, járó motorra mit csináljon...
Tényleg csilió dolgot tud amit PC-n tudsz konfigurálni és aztán ahogy az autóra dugod teszi a dolgát, ha pedig lehúzod akkor mintha ott se lett volna, mint az OCM.

Ezen felül meg akármilyen lámpa animációt létre lehet hozni akár távirányító gombhoz kötve is. Ez már csak ilyen látvány funkció, de jópofa.

A csoportból származó leírás:
Aki nem ismerné az eszközt: ez egy Opel Zafira B/Vectra C/Corsa D és Astra H modellekkel kompatibilis komfort modul.Működését konyhanyelven nagyjából úgy tudnám elmagyarázni, hogy az átlag autó használó számára elérhetővé tesz olyan dolgokat, amire az autó alapvetően képes lenne, mert minden műszaki feltétel adott, de valamiért a gyárban úgy gondolták hogy erre nincs szükség. Mondok pár példát a könnyebb érthetőség kedvéért: az autó az elektromos ablakemelő segítségével mozgatja az ablakokat fel és le. Egyes modellek képesek arra, hogy a távirányító nyitó/záró gombjainak folyamatos nyomva tartásával nyissák vagy zárják az ablakokat. Viszont arra nem képes, hogy a távirányító egy gombjának egyszeri megnyomával működéssék az ablakokat. Ez a modul lehetővé teszi ezt. Egy másik példa: az autó tisztában van a szenzorai által mért adatokkal, úgy mint hűtővíz hőmérséklet, töltési feszültség, turbó nyomás, EGR pozíció, lambda jelek, stb, mégsem írja azt ki sehol. Ezzel a modullal ez is lehetséges.Amiket tud a modul:💻 Hibakódot olvas/töröl💡Első és hátsó lámpa animációk lejátszása💻 Motor és egyéb vezérlőkből történő kiolvasás/kijelzőre kiírás⬆️⬇️ Ablakok gombnyomásra nyitása/zárása🚙 OPC tűsöprés🖲️ Kormány vagy rádió gombokról végrehajtható bármilyen művelet💡 Tolatáskor villogó pótféklámpa (igény szerint bármi más) és/vagy lehallkuló rádió💡 Hazakísérő fény tetszőleges hosszúságban🚬 Hozzáférés a DPF vezérlőhöz. Regenerálás manuális indítása, szűrő telítettségének kijelzése, legutolsó regenerálás óta megtett távolság🚪 Nyitott ajtókról visszajelzés📐 Tolató radar által mért távolságok kijelzése🇭🇺 Magyar nyelvű modul menüÉs még számos egyéb funkció...

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.