Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107001) ncc1701 válasza espi38 (#107000) üzenetére


ncc1701
veterán

Foncsor javítható. A 83e az egy nagyon baráti, olcsó ár, ezek a tételek hozzátartoznak egy autó fenntartásához.

(#107002) ArthurShelby válasza espi38 (#107000) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Xenon-os verzióról tudok nyilatkozni, annak fasza a lámpája
(tudom ez rajtad nem sokat segít...)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#107003) deny330 válasza Petyyyyy (#106995) üzenetére


deny330
aktív tag

Köszönöm szépen! :R :R :R

(#107004) espi38 válasza ncc1701 (#107001) üzenetére


espi38
őstag

igen baráti mert kedvezményem van bizonyos cégeknél-de ha veszel egy autót akkor nem úgy kezded,hogy lámpa csere-szerintem ehhez képest nagyon sok ez a 83 ezer ft és kettő kell belőle :(
De ha javítható az lényegesen olcsóbb lehet-most kellene legjobban a normális világítás ebben a szutykos ködös időben.
Xenon tudom,hogy jobb ez nem kérdés :R

(#107005) HWSW válasza espi38 (#107000) üzenetére


HWSW
tag

A gyári Valeo egy rakás szar volt (2008-as Signum), 10 évesen így nézett ki a foncsor: Mivel Bi-Xenon, így alsó hangon 200e/db, inkább szétszedtem, a foncsort elküldtem a gtreflect-nek, olyan szintű foncsort tettek rá, hogy 100 év múlva is tükör lesz.

[ Szerkesztve ]

(#107006) ncc1701 válasza espi38 (#107004) üzenetére


ncc1701
veterán

Egy szót kihagytál. Ha veszel egy új autót... Használtnál bármi lehet hibás, ami a két rendszám között van. És azt kell mondjam, ha csak a lámpa hibás, akkor nagyon jól jártál.

[ Szerkesztve ]

(#107007) body007 válasza HWSW (#107005) üzenetére


body007
addikt

Lekrómozták?

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#107008) espi38 válasza ncc1701 (#107006) üzenetére


espi38
őstag

dehogy csak a lámpa-váltóval kezdtem-folyt az olajszűrőnél az olaj-állandó P0171-es hibákkal küzdök...soroljam még?
Nagyon téves vásárlás volt és nem olcsóért vettem-szóval ...tele van ..vele :W

(#107009) ncc1701 válasza espi38 (#107008) üzenetére


ncc1701
veterán

Insigniámra az utóbbi 3 évben 2M felett költöttem. Ilyen ez a pop szakma. :)
Tavasszal nálam 2 új első lámpa, osram ledekkel, egy vezérlés csere, mellé akkor már szívósor dióörleményes takarítás, esetleg egr tisztítás. Meg akkor már ráveszem tán magam, és kicsengetem a 47 ezres olajszint szenzort, mert a tömítése mellett kicsit párolog a motorolaj, ehhez meg le kell szedni az olajteknőt, ami egy laza 3-4 órás szórakozás. :) Csak tömítés nincs, és a szenzor csak befele szedhető ki. Kiváló konstrukció.

(#107010) espi38 válasza ncc1701 (#107009) üzenetére


espi38
őstag

Az igen-ha ennyit kellene rákölteni menne a háztól az biztos.
2 millióért már egész jó autót hete venni persze nem fiatal évjáratból.
Értem már,hogy használtautó és ...

(#107011) Petyyyyy válasza espi38 (#107000) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Vagy veszel új lámpát, vagy ha le tudod tenni addig a gépet, akkor új vagy felújított foncsort teszel be, esetleg felújíttatod a sajátod.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#107012) HWSW válasza body007 (#107007) üzenetére


HWSW
tag

Fémgőzölték.

[ Szerkesztve ]

(#107013) ncc1701 válasza espi38 (#107010) üzenetére


ncc1701
veterán

Ez új korában, 11 éve volt kb 10M. Csak a nagyon tájékozatlan ember hiszi azt, h ettől még olcsó lesz bele bármi is, ez nem egy vasaló swift.

(#107014) Bilux válasza ncc1701 (#107009) üzenetére


Bilux
veterán

olajszintérzékelő tömítés csere olajteknő levétel nélkül :R

[ Szerkesztve ]

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#107015) MaddeNNNN válasza espi38 (#107010) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

2 millióért lehet venni autót, ami megint lutri hogy jobb-e vagy sem mint ami most van. viszont jó esetben amire most költesz az jobb lesz és nem lutri.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#107016) ncc1701 válasza Bilux (#107014) üzenetére


ncc1701
veterán

Ez nem semmi. Sajna én még tömítést sem lelek hozzá. Viszont ez már nagyon nőgyógyász történet. :)

Rákeresek erre a tömítésre. Nagy show lenne, még a csergő sem tudott segíteni, komoly, ott az elején, mit kell rendelni. Nagy köszi!!!

[ Szerkesztve ]

(#107017) ncc1701 válasza MaddeNNNN (#107015) üzenetére


ncc1701
veterán

Ennek az insigniának annyi a története, h szegény nagybátyámtól örököltem, aki már egy rakás dolgot kicserélt benne. Új a klíma kompresszor, turbó, első teló-rugók, meg mittomén. Most vagyok kb ott, h ráköltöttem az árát.

(#107018) espi38 válasza MaddeNNNN (#107015) üzenetére


espi38
őstag

Igazad van. Csak én már lassan hányok ettől a foskazaltól, másfél hónapja van nálam és tolom bele a pénzt. Kb 200km mentem vele, mert leraktam megeszi a fejemet, gondolom az állandóan visszatérő P0171 hibakód miatt :W :W

(#107019) ncc1701 válasza espi38 (#107018) üzenetére


ncc1701
veterán

Igazán nem űberelni akarlak, nekem az első milla úgy gurult bele, h nem mentem vele még 500km-t sem. :) És általában évi 5ekm megy bele, harmadik autó. Ilyenkor fűtött garázsban pihen, ilyen mocsok időben ki sem hozom, mert tiszta. Viszont amilyen a szitu, meg kell venni az éves matricát is rá, más ár nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

(#107020) espi38 válasza ncc1701 (#107019) üzenetére


espi38
őstag

Hát te se jártál jól ez tény!
Az a szerencse, hogy van a nejemnek egy 1.4 szivó benzines grande Puntoja és tudom azt használni.
Gyenge- de legalább megbízható, nem olyan mint ezek a turbos benzines motorok.
A turbos benzines szériában elsőként egy 1.4 tce scenicem volt, 3 évig használtam hiba nélkül,anno már nagyon bánom hogy eladtam. Utána jött egy egy 1.2 tsi zabálta az olajat aztán jött ez az Opel 1.4 t.
De az biztos, hogy nem veszek többet turbos benzines autót.
Más!
Mindent megnéztem amit a neten lehet találni ezzel a hibakóddal kapcsolatosan az autón amit lehetett.
Pcv membrán rendben teszteltem a szívósorban és a szelepfedélben lévőt is. Tankszellőztető szelep+kartergázcső szelep cserélve.
25 km ként jön a P0171 kód, most álltam a lámpánál alapjáraton dobta be, esetleg valakinek ötlete merre fele induljak el, nem szeretném a fél autót kicserélni.
A hosszútávon keverék illesztési korrekció 35%ami tudtommal nagyon magas, ez mitől lehet ha a Tankszellőztető szelepet cseréltem?
Segítő válaszokat előre us köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#107021) lsebestyen válasza ncc1701 (#107019) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ha 1-2 éven belül esetleg eladnád keressél meg. :))

(#107022) dewill79 válasza espi38 (#107020) üzenetére


dewill79
tag

Szia!
Mint írtam korábban is, cseréld ki a MAF szenzort mindenestől vagy mérd ki a vezetékeket a verérlőig.
Takarítás, szemrevételezésre lehet OK, de működésileg lehet hibás.

(#107023) espi38 válasza dewill79 (#107022) üzenetére


espi38
őstag

Köszönöm a tippet! nem méregetem kicserélem egyből, illetve lehuzom a csatlakozót és úgy megyek vele. Elvileg ekkor középallasba kerülnek a beállítások és ha nem jön vissza P0171 csak a hibás légtömegmérő hiba akkor ez a baja vagy rossz a gondolat menet? :R

(#107024) dewill79 válasza espi38 (#107023) üzenetére


dewill79
tag

Jó a gondolatmenet, de azért még fogsz kapni pár hibakódot lehúzott légtömegmérővel...és is így kezdtem annó.

(#107025) gban válasza espi38 (#107023) üzenetére


gban
Közösségépítő

A16XER - kerestük, mitől rángat, torpan meg alacsony fordulatnál nagy gázra.
Légtömegmérővel kezdtük, lehúztuk, nem ment úgy az autó de nem jött elő a hiba.
Tuti ez a gond akkor.
Visszadugva, visszajött a hiba.
Vettem is újat, öröm, bódottá, nem lesz hiba.
Új betesz, hiba megvan...
Amikor lehúztuk, nem kapott jelet, átállt vészüzembe vagy mibe, azért is nem ment annyira.
Trafósor volt...
Nem azért írom le hogy nálad is az, hanem hogy nem feltétlen árulja el az okot ha lehúzod.

Postázást nem vállalok.

(#107026) mephi666 válasza gban (#107025) üzenetére


mephi666
nagyúr

...ja, pl valahol egy "nem gyári" jeladó van elbújva, amiből bontóból 5ezerért lehetne cseredarabot szerezni :DDD vissza lehet nézni, mi is mit sz*ptunk ilyennel 1 éve... (mondjuk mi kontakthibára és motorvezérlőre gyanakodtunk, végül új vezérműszíjkészletet is kapott, mert az is időszerű lett... persze jeladót cseréltünk első körben utángyártottra, amivel maradt a hiba, így ezt 100%-osan kizártuk... ez volt a legnagyobb hiba)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#107027) espi38 válasza gban (#107025) üzenetére


espi38
őstag

Nálam nincs semmi menettulajdonságokhoz köthető hiba csak a hibakód.
Hibátlanul indul hidegen melegen, nincs rángatás hullámzó alapjárat, szerintem nem erőtlen viszont nagy fogyasztás az van 11-12 l/100km,gondolom a szegény keverék miatt.
Ahogy észrevettem, inkább kis fordulathoz köthető ez a hiba ilyenkor a légtömegmérő beleszól a keverékképzésbe?
Visszatérve a Tankszellőztető csőhőz, a szelepet kicseréltem egy boschra de kaptam egy tippet hogy az egész csövet cseréljem mert ott van még egy mechanikus szelep is, de belefujtam a csőbe és egy irányba enged át csak igy az se lehet rossz vagy ennek ellenére mégis?...

[ Szerkesztve ]

(#107028) espi38


espi38
őstag

Ezeker akkor nyomtattam ki amikor a hibakódot bedobdta, hatha valamelyik szaki megmondja ezekből mi a gond :R

[ Szerkesztve ]

(#107029) gban válasza espi38 (#107027) üzenetére


gban
Közösségépítő

Hagyjuk, vedd úgy hogy nem írtam semmit…

Postázást nem vállalok.

(#107030) espi38 válasza gban (#107029) üzenetére


espi38
őstag

Nem tudom mi rosszat írtam ezzel, de mindegy.
Gyujtótrafó hibát ami nálad volt azt általában gyújtáskimaradással jelzi az arra vonatkozó hibakód.
Elnézést ha megbántottak :R

(#107031) gban válasza espi38 (#107030) üzenetére


gban
Közösségépítő

Egyáltalán nem bántottál meg, csak semmi nem jött át abból amit írtam.
Az lett volna a lényege hogy ha lehúzod a légtömeg-mérőt, akkor a computer átvált valami vészüzem-szerűbe, és nem produkálja így a hibajelenségeket, vagyis félrevezethet a dolog.
Függetlenül attól hogy mi okozza a hibát.
Egy szóval nem mondtam hogy nálad is trafó gond lenne, sőt ezt ki is emeltem hogy nem erről szól az írás.
Hanem, még egyszer, a lehúzott érzékelőnél tapasztalt bármi változás nem biztos hogy azért van mert kiiktattad a rossz alkatrészt, hanem mert átvált a vezérlés más üzemre.

Postázást nem vállalok.

(#107032) espi38 válasza gban (#107031) üzenetére


espi38
őstag

Értettem amit írtál. De szerintem két oldala van a dolognak ha nem jön vissza a P0171 hiba lehuzott MAF szenzorral akkor az lehet a ludas. Mindenesetre hétfőn rendelek egyet és mehet a próba, ha visszajön megprobalom visszakuldeni :R

(#107033) bul07


bul07
nagyúr

Mónikáék Opeljében 56 ezer kilométer után ment tönkre a motor a széthulló vezérműszíj miatt
2020 áprilisi, Combo Life . 1,2 literes turbós

Ez a motor amiről volt más cikk is
Négyszer lett az év motorja Európában, de 100 ezer kilométeren belül tönkremehet

Fú ez a kép, ezt nem szereti látni senki
[link]

Szerelő Krisztián, elég lesúlytó végkövetkeztetése
"Krisztián szerint viszont talán csak az évente elvégzett vezérműszíjcserékkel lehetne megelőzni, hogy a leváló gumitörmelék lassan kinyírja a motort."

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#107034) cappa72 válasza bul07 (#107033) üzenetére


cappa72
nagyúr

Franszia' tervezés...

(Nem is todom, hogy hogy tudták megtervezni a 2.0hdi-t, ami viszont szerintem kifejezetten jóra sikerült - taxis ismerősöm 800k-t rakott bele; nem nem városi taxi volt, az is igaz)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#107035) bul07 válasza cappa72 (#107034) üzenetére


bul07
nagyúr

Én hajtottam egy Peugeot Expertett 2003-as gyártás volt és 2.0hdi igaz csak 90lóerős
Nagyon jó motor volt, pedig céges kocsiként a 20e Km olaj csereperiódus tartva volt, sőt egyszer 43e Km ment bele két olajcsere között, mikkor végre megvolt az olajcsere még megkönnyebbült a motor(főnök nem engedte a cserét mert hogy nincs pénz rá)
2003-ban kaptam és 2011-ben adtam le 245e Km-rel, úgy hogy az utolsó pár évben havi pár ezer kilométer ment bele

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#107036) JanR válasza bul07 (#107033) üzenetére


JanR
addikt

Az is benne van a cikkben, hogy már a 2. kötelező szervizt is egy független szervizben végezték el és utána a többit is.

Egyáltalán nem csodálkozom, hogy az importőr azt mondja, hogy lofa**t a gariba. Ez eddig se működött úgy, hogy akárhol szerelteted garis.

Illetve az is benne van, hogy Mónika leszarta a kulcsos autó piktogrammot, mert "nem ért az autókhoz".

És ebből írnak egy cikket, hogy szarazopel. Gratulálok..

[ Szerkesztve ]

(#107037) bul07 válasza JanR (#107036) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát ha néha néha megjelenő valamire szerelő is azt mondja hogy nem kell vele foglalkozni akkor egy halandó ember hinni is fog neki.

Szerviz
Ha jól tudom Opelekre 2év garancia van
Tehát az hogy már a második olajcserét máshol csináltatták nem jelentett semmit a garanciára nézve, mert a második olajcsere után már nem lett volna garanciális amúgy se.
Az importőr úgyis elutasította volna a méltányossági kérelmüket több mint három éves kocsin ha végig szalonba szervizelték volna akkor is, max másra hivatkoznak.

Amúgy a motorra írják hogy nem jó konstrukció, amit sok gyártó beépít

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#107038) espi38


espi38
őstag

Én egy diesel szervizben dolgozom és az a tapasztalat, hogy 2010 utáni autók megbízhatatlanok sok gond van velük és ez érvényes a benzines turbos autókra.
Sok ügyfél kérdezi, hogy milyen autót vegyen és fiatalabb autók között nem lehet ajánlani semmit. A jó régi 1.9 tdi kimegy a világból, sokan használják még költenek rá még akkor is megtartják ha lenne pénzük újabbat venni.
Egy biztos a Siemens /VDO injektorokkal szerelt motorokat kerülni kell.
A héten csak 8db injektort vettünk két vw caddybe ugyanaz volt mindkettő baja. :W

(#107039) e.vid válasza JanR (#107036) üzenetére


e.vid
senior tag

Egyáltalán nem csodálkozom, hogy az importőr azt mondja, hogy lofa**t a gariba. Ez eddig se működött úgy, hogy akárhol szerelteted garis.

Ez nem minden esetben igaz [link]

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#107040) ncc1701 válasza bul07 (#107033) üzenetére


ncc1701
veterán

Ugye a gumi két dolgot nem bír tutira, az olajat, és a meleget. Ezek meg beteszik a meleg olajba, ahol még benzint, és alkoholt is kap. :)

De ott az insignia dízel olajfelszívócső tömítése. Ugyanez a szitu.

(#107041) ncc1701 válasza JanR (#107036) üzenetére


ncc1701
veterán

Uniós törvény van rá, h nem kell márkaszervízbe vinned, szakszervíz is ok. Úgyhogy ez egy jó kis pert megérne, csak abba senki sem akar beleállni.

(#107042) dellfanboy válasza espi38 (#107038) üzenetére


dellfanboy
senior tag

most viccelsz vagy tenyleg autoszervizbe dolgozol es nem birod megoldani a p0171es hibakodot mar hetek ota?
mert ha nem miert is kellene az automat egy ilyen szakerto brigadhoz vinnem?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#107043) JanR válasza bul07 (#107037) üzenetére


JanR
addikt

2019-ben és 2020-ban 2+3 év garit adtak az újonnan eladott Opelekre.
Én is akkor vettem és 4, vagy 5 szalonban is jártam. Akkor azt mondtám, hogy ez azt Opel adja.

Nem vitát akarok szítani meg semmi, de a cikk olvasása után nagyon sok felhasználói hibát sejtek a hátterben.

A független szervizzel sincs baj, mert Ők is le tudják igazolni az olajcserét, vagy a kötelező szervizt. De szövegkörnyezetből úgy érzem, azt takarják ki, hogy az uccavégi sufni autószerviz megoldotta olcsón. Bár aztán kitudja.

(#107044) Bilux válasza dellfanboy (#107042) üzenetére


Bilux
veterán

Azt nem mondta hogy szerelő :DDD

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#107045) gF válasza JanR (#107043) üzenetére


gF
senior tag

Itt valami nagyon sántít. Nekem is Opelem van (2019-és gyártású) és 2023-ban jár le a garanciája. Én kértem be árajánlatot más szervizektől az éves szervizeket (nem a Jóska-Pista Sufni szervizektől) is halkan jegyzem alig voltak olcsóbbak mint a márkaszerviz.

(#107046) ncc1701 válasza JanR (#107043) üzenetére


ncc1701
veterán

A 2 év törvényileg kötelező ilyenkor, a +x év gari már a márkaszervíz feltételei szerint megy. Ha 2 éves kora elött behal a moci, és csak szakszervízbe hordtad, de van számlád mindenről, és minden alkatrész a kocsihoz való, akkor ilyen motorcserénél én már ügyvédeznék, és meg is nyerném sztem.

Suzuki esetén 2x annyiba kerül, mint bármilyen szakszervízben, és 1 éves korában nyüszögő szilentre azt mondták nekem, h ez nem garis gond. Onnan nem is vittem oda.

[ Szerkesztve ]

(#107047) dellfanboy válasza ncc1701 (#107046) üzenetére


dellfanboy
senior tag

21 januar 1-tol 3ev a kotelezo torvenyi gari

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#107048) espi38 válasza dellfanboy (#107042) üzenetére


espi38
őstag

Nem szerelő vagyok, munkafelvevő az azért nem ugyanaz és a szerelok dieselre vannak kihegyezve.
Nem jó kedvemben írogatok ide és szeretnék tanácsot kérni.
De jogos a felvetés, de nem tudtad a hátteret :R

(#107049) ncc1701 válasza dellfanboy (#107047) üzenetére


ncc1701
veterán

Autókra tudtommal nem vonatkozik, ha arra gondolsz, h műszaki cikkekre 250eft feletti értékben 3 év gari a törvény.

(#107050) mephi666 válasza ncc1701 (#107046) üzenetére


mephi666
nagyúr

...szilentre onnantól ráhúzzák a "nem rendeltetésszerű használatot" miután kigurulsz vele a trágya magyar közutakra :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.