Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70501) Luck Dragon válasza #45553408 (#70499) üzenetére

Az jó :)

Szerk a mi kerékagyunk átmérője az 65-ös? vagy milyen?

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70502) Doggy dog válasza mohabá 007 (#70482) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Lebeszélték vele,nekem utána szóltak.
Párom most is azt mondja,lebeszélték,így oda megy!
Szerelni csak utcán tudnék,elég macerás lenne!
Így marad az,hogy ezt most le kell nyelnem!

Azt,hogy a hűtőventilátor hány fokozatú,nem tudod véletlen?

Amúgy ha eljössz segíteni,lesz minden,ami szem szájnak ingere :DDD

Bodrik: mennyi az ára a felninek?gumival együtt?

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#70504) tutis


tutis
őstag

1.6 H astrának mekkora a benzintartály mérete?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#70505) Gergőke88 válasza tutis (#70504) üzenetére


Gergőke88
addikt

52 l

(#70506) Luck Dragon válasza tutis (#70504) üzenetére

52L , megelőztek. :)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70507) tutis válasza Luck Dragon (#70506) üzenetére


tutis
őstag

van tartalék, vagy ha a mutatón nullát látok, akkor tényleg off?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#70508) Gergőke88 válasza tutis (#70507) üzenetére


Gergőke88
addikt

A mutató sosem pontos...

(#70509) Luck Dragon válasza tutis (#70507) üzenetére

Erre nem tudok választ adni, még nem jutottam el vele odáig hogy a kis kutacska sárgán villogjon.
De elvileg Ha az üzemanyagtartályban lévő
üzemanyagszint alacsony, a Range (Megtehető út) üzenet jelenik meg
a kijelzőn.Ha az üzemanyagtartály már
majdnem teljesen üres, akkora Refuel! (Tankoljon!) üzenet jelenik meg a kijelzőn.Azt nem tudom hogy minden kijelző képes erre avagy sem.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70511) Luck Dragon válasza #45553408 (#70510) üzenetére

Az mázli :) Én már nem emlékszem hogy mennyi volt benne, de a kút 5-km volt, arra már igen. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70512) B-L-A-C-K válasza Luck Dragon (#70509) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én mindig majdnem csontra kifogyasztom, kíváncsi vagyok mennyit megy egy tankkal mindig. Az insibe úgy van első körben hogy kiírja alacsony a szint, ilyenkor még a menü lapozható utána. 2. fázis ha már nagyon kevés van benne hogy állandóan azt mutatja, menübe már nem is lehet lépkedni.

(#70513) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#70512) üzenetére

És mennyit képes elmenni egy teli töltéssel?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70514) B-L-A-C-K válasza Luck Dragon (#70513) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Most télen sokat evett ugye nagy hidegekben kevés távon, most kezd beállni a fogyasztás, így ezt pontosan nem tudom, de szerintem ilyen ~100km lesz.

(#70515) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#70514) üzenetére

Tényleg jó étvágya lehetett.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70516) mohabá 007 válasza B-L-A-C-K (#70514) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

:Y :Y

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#70517) B-L-A-C-K válasza Luck Dragon (#70515) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mínusz 10-15 fokokban 5-20km-es távokon ahol be se tudott melegedni 10et is beverte, így hogy már reggel +5 fokok vannak, ugyan ezen a távon már 7,5 körül eszik. Ha már teljesen jó idő lesz, pályán is lesz használva, nyári gumival szerintem az átlag 6 körül meglesz, ami egy ekkora kocsitól szerintem jó.

[ Szerkesztve ]

(#70518) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#70517) üzenetére

Ne is mond, én is várom már a jó időt. :C Fogyasztásban biztosan jobb lesz mindenkinél.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70519) B-L-A-C-K válasza Luck Dragon (#70518) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mikor megtankoltam legutóbb ~650km-t írt ki annyit mehetek (65 literre), azóta mentem vele több mint 200km még mindig 650 körül ír, szóval ennyit számít a jó idő, meg ugye ezek bemelegedve hoszzú távon esznek igazán jól.

(#70520) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#70519) üzenetére

Ez így van . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70521) trassher válasza Findzs (#70500) üzenetére


trassher
addikt

Nekem is feltűnt, hogy a cromax-nál kicsit feljebb mentek az árak az utóbbi időben. Következő hónapban nekem is első betét + tárcsa csere. Még azok vannak fent amivel vettem az autót 2 éve, nem is volt velük gond ahogy most sem de már kezd vállasodni a tárcsa, szabályoztatni meg nem akarok.

Redmi Note 7

(#70522) Zsolt!! válasza trassher (#70521) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Mennyi a szabályoztatás, mert úgyse 21 mm -ig jó a tárcsa felesleges ùjat venni hacsak nem maximalista vagy.. :) Kovácsnál már nèzted?

[ Szerkesztve ]

(#70523) trassher válasza Zsolt!! (#70522) üzenetére


trassher
addikt

Kovácsautón néztem igen, 30K-ból megvan a zimmermann tárcsa és betét. Szabályozás 6K körül van egy pár tárcsánál. 16K-val jön ki többe ha új tárcsát veszek, nekem annyit bőven megér. :)

Redmi Note 7

(#70524) Zsolt!! válasza trassher (#70523) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Ahogy èrzed kis perem miatt èn mèg nem cserèlnèm.

(#70525) szabonagyur válasza B-L-A-C-K (#70494) üzenetére


szabonagyur
félisten

De persze kinek mi, csak ha már van 2-5 milliós kocsink szerintem nem ebből kellene spórolni.

Az miért spórolás, hogy 17 helyett 16 van felrakva? Ez netto hülyeség. Én is rakhatnék a 2. kocsinkra 17-et vagy lehet 18-at is de minek, a gyári 16-al pont hibátlan az utakon is.

(#70512) B-L-A-C-K: Én mindig majdnem csontra kifogyasztom
Ez sem ajánlott.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70526) B-L-A-C-K válasza szabonagyur (#70525) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mint írtam jobban néz ki 100x, és ez csak az én véleményem. Az meg hogy nem ajánlott ha kifogyasztjuk a kocsiból az üzemanyagot pont nem érdekel. ;) De nyugi én elhiszem hogy igazad van, nem úgy mint te nekem 3x leírva hogy nem defektes gumit vettem...:/

[ Szerkesztve ]

(#70527) amargo válasza B-L-A-C-K (#70526) üzenetére


amargo
addikt

Ha lesz gyerek, akkor figyelembe veszed, hogy ne legyen annyira peres a gumi. Sokan mondjak az astranal a 17-re, hogy kemény, de nagyon jól tart.
Szóval elég sok szempontot érdemes figyelembe venni, ne csak a szépséget.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#70528) szabonagyur válasza B-L-A-C-K (#70526) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ja hogy téged nem zavar, hogy tönkreb@szod az egész üzemanyag rendszer egy kocsinál? Így máris más. Nézegessünk csak felniket a kocsi alá, igazad van azzal kell csak foglalkozni ;)

A gumis témán felesleges megsértődni, leírtam ami a képen volt, hogy úgy nézett ki, ennyi. El kell fogadni más véleményét is, nem csak a sajátodat bizonygatni, mint lásd itt a gumi téren.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70529) B-L-A-C-K válasza szabonagyur (#70528) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Dehogy zavar, majd megcsináltatom, meg már el is könyveltem hogy amit beletankolok még vagy 10 tanknyit utána 100% cserés lesz egész, hiszen így szokott ez lenni, gyártó is kb ennyire tervez.... :)) ;)

Gumis témán meg nem sértődtem meg csak 3x leírtam, de azután se hitted el, mikor meg le is fotóztam, már nem is arra gondoltál, pedig ugye azt írtad...De hagyjuk.

amargo: Van már gyerek, nekem 245/45 R18 a gyári méret, ilyen is került rá XL-be. De tényleg kár ezen rugózni, én csak annyit jegyeztem meg ha van már egy nagyobb kocsink ami 2-5 millába kerül, azaz nem olcsó viszonylag, és felnit akarunk rá venni ne 16-ost vegyünk, vagyis én nem azt vennék rá ennyi. De mindenki azt vegyen ami neki jó, ez csak egy vélemény volt.

[ Szerkesztve ]

(#70530) F_Zolee válasza B-L-A-C-K (#70526) üzenetére


F_Zolee
veterán

Pedig nem beszél hülyeséget. Üzemanyag hűti a pumpát és minél kevesebb van benne annál rövidebb lesz az élete...

(#70531) B-L-A-C-K válasza F_Zolee (#70530) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Tudom, mondtam is, de szerintem nem ez a 10 tankolás fogja megölni, ha meg megölni megcsináltatom nem érdekel, szeretem tudni pontosan mennyit mentem egy tankkal. Viszont marad benne mindig 2-3 liter, ezt nem úgy kell elképzelni hogy már betolom a kútra mert egy csepp sincs benne. 64-65 litereket tankolok, és 68 is simán belemenne ha hagyom csontra kifogyni (egyszer ez megtörtént azért tudom).

[ Szerkesztve ]

(#70532) F_Zolee válasza B-L-A-C-K (#70531) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ha mindig tele tankolod akkor ki tudod számolni a fogyasztást és a kb max távot meg "jósolod". :D Minek kell ahhoz kiüríteni? :)

(#70533) trassher válasza Zsolt!! (#70524) üzenetére


trassher
addikt

Vállas és hullámos is már, nem túl bizalomgerjesztő. A perem is eléggé rozsdás, nyugodtabb lennék ha új kerül fel.

Redmi Note 7

(#70534) B-L-A-C-K válasza F_Zolee (#70532) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De azt nem tudom pontosan mennyit mentem vele, de maradjunk annyiban hogy még1x mondom igazatok van, de ez a heppem..:)

(#70535) F_Zolee válasza B-L-A-C-K (#70534) üzenetére


F_Zolee
veterán

Jó, ok. "Napi" számláló nincs a verdában amit tankolásonként nullázhatsz? :D De mindegy nekem nem gond ha így használod csak érdeklődtem. :)

(#70536) B-L-A-C-K válasza F_Zolee (#70535) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Van kettő is, egyik arra is van belőve, másik mióta megvettem mennyit ment.

(#70537) Szada85 válasza B-L-A-C-K (#70531) üzenetére


Szada85
aktív tag

Én értem, és elfogadom a Te indokaidat is, ugyanakkor picit próbáld meg egy másik aspektusból is nézni a kérdést.

Köztudott, hogy nem hosszabbítja a pumpa életét a gyakori üres tank, kenési dolgok, szmötyi felszippantás, sok minden árthat neki.
Tiszta sor, ha alattad megáll, kicserélteted.
Ha alattad mégsem áll meg, azonban a " kísérletek " miatt kopik a szívattyú belseje, és az eredeti élettartamától 2-3-X évvel elöbb áll meg. Ha jól emlékszem Nektek ideiglenes státuszban van az autó, míg újra cégessel járhattok. Ekkor eladod majd, egy új tulaj megveszi, és mondjuk Ö nála jön el ez a 2-3-X évvel korábban, aminek közvetve az is okozója, hogy Te kísérleteztél.
Nyilván ez Téged már nem fog érinteni, mert már eladtad, ergo nem Te szívsz vele.

Persze, a használtautó lutri minden esetben, csak vicces olvasni, hogy utána közös erövel szapulják emberek a " szemét hanyag tulajokat, aki csak baxta a turbósnak is ", holott csak ugyanez Volt a gondolatmenetük, hogy " nem érdekel, ha alattam megáll megcsinálom, ha meg nem az már nem az én bajom ". :)
Viszont ha alattad kotlik meg a turbó, a DPF, vagy egyéb csecsebecse azért, mert a korábbi tulaj is ekként vélekedett, akkor már mindjárt a dolgozó lány anyját annak aki korábban használta, és nem vigyázott rá. :)

Félre ne érts, a Te autód, azt csinálsz vele, amit akarsz, nem áll szándékomban pálcát törni feletted, se flame-et indítani, inkább csak egy érdekes aspektusa az említett témának, úgy az általános vélekedésre vetítve. :)

(#70538) Zsolt!! válasza trassher (#70533) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Akkor nincs mese újat kell venni és lehet csapatni :C

(#70539) mohabá 007 válasza Doggy dog (#70502) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Mondom amit biztosan tudok: nem vagyok autószerelő. :DDD

"...Azt,hogy a hűtőventilátor hány fokozatú,nem tudod véletlen?.."

Lehet hogy véletlen jól mondom,ha meg nem ,majd helyre tesznek. :D
Ha van klíma,a hűtőventilátor két fokozaton működik: a kisebb fokozat legtöbbször akkor kapcsol be ha megy (vagy nem)a klíma,de a hűtővíz hőmérséklete eléri a 100 fokot,és 95 foknál kikapcsol.Nagyobb fokozaton /fordulaton/ akkor működik a ventilátor ha túlmelegszik a hűtővíz,azaz hűtés ellenére a hűtővíz megemelkedik 105 fokra,ekkor kapcsol a második,gyorsabb fokozat,ez lehűti 100 fokra,ekkor visszakapcsol kisebb fokozatra,oszt úgy forog tovább. :K A ventillátort,a ventillátor kapcsoló,(hőgomba) működteti.
"Normális" autóban pl (veki) :D ez a hőgomba (is) a vízhűtőbe van beépítve.Neked meg nem,de az opelos szaki csak tudja hol van.

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#70540) B-L-A-C-K válasza Szada85 (#70537) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezt úgy írod mintha én leszarnám a kocsit minden szempontból, de itt most csak annyi van hogy 3 literre tánkolok tele, amúgy meg még az ablaktörlőből is gyárit veszek rá...Szóval azért nem kell mással összekeverni. Amúgy Fater Ukránba jár át tankolni mert ott van közel mellette, 5ös BMW, Audi A6, most egy 2012es C Mercije van + egy Vitó, és mindig üres tankkal megy ki értelemszerűen, de egyik kocsival se volt soha semmi gond ilyen szempontból. Én esetemben meg nehogy már az a 10 tankolás verje szét az egész kocsit, meg gyertek azzal a dumával mennyire gáz ahogy bánok vele.

Amúgy itt a PH-n nem egyszer látom 1 tankolás mutogatják mennyit mentek, de nincsenek megkövezve érdekes módon.

Viszont akkor mennyit kell benne hagyni ilyenkor hogy ne legyen "gond" vele?

[ Szerkesztve ]

(#70541) CsonkaImo válasza B-L-A-C-K (#70540) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Én kb. 1/8-ig szoktam hagyni, még a lámpa se gyullad ki. Azt tudom, hogy nem érdemes teljesen kiüríteni a tankot, mert az alján leült kosz is bekerül a rendszerbe. Viszont nekem ez inkább fóbia szerűség, nem szeretem ha közel üres a tank.

(#70542) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Urak!
Mit szóltok? Idei "kör"! motorolajbolt.hu-n elég jó a Mobil 1 ESP ára, ismeritek ezt a boltot?

(#70543) B-L-A-C-K válasza CsonkaImo (#70541) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

"mert az alján leült kosz is bekerül a rendszerbe"

Az üzemanyagszűrő meg ilyenkor szabin van? :)

[ Szerkesztve ]

(#70544) mohabá 007 válasza zolikaDB (#70542) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Köpni,nyelni nem tudok. :DDD
Ugyan ezt a szűrőt (is) Kovácstól rendeltem. :K


835Ft-ért. ;)

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#70545) Szada85 válasza B-L-A-C-K (#70540) üzenetére


Szada85
aktív tag

Pedig direkt igyekeztem úgy írni, hogy ne a Te példádat emeljem ki, mert ugyanígy látok én is ismerösi körben az általam leírt viselkedést ( turbóra nem vigyázástól kezdve, Long life olajcseréig sok mindent ), plusz ki is emeltem, hogy a Te tulajdonod, így természetesen úgy bánsz vele, ahogy szeretnél, meg a család is, nekem tényleg teljesen mindegy, mea culpa. :R

A gondolatmenetet pedig, amire én szerettem volna rávilágítani leírtam, és ebben szintén nem azon Volt a hangsúly - ha úgy jön le, akkor mégegyszerr sorry, biztos a Jet-Lag átka -, hogy Te leszarod a kocsidat, hanem, hogy az ilyen kísérletezések is hozzájárulhatnak ahhoz, hogy egy késöbbi tulaj fog szívni valami olyan miatt, aminek abban a korban még nem szabadna baja legyen, és ha ez a valaki Te lennél mások korábbi kísérletezése miatt, Te is mérges lennél, és emlegetnéd a korábbi tulaj felmenöit :)

De nem felvenni a dolgot, ettöl szép a fórumozás, hogy mindenki másképp lát dolgokat. Béke. :)

Általában 1/8 - 1/4 között van nálam is az a sáv, amikor befordulok a kútra, pl. nekem a Gsi-ben se sokszor villant fel a tankolós lámpa a 8 év alatt, de tudom, majd megkapom, hogy milyen sznob dolog ez, biztos jól megy.
#DojcslandHighlife, #Nyugatonélszkussolj, #Euróbólfussa. :DDD

(#70546) mohabá 007 válasza B-L-A-C-K (#70543) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

"...Az üzemanyagszűrő meg ilyenkor szabin van?.."

Majdnem,mivel ő már csak másodlagosan szűr.Elsődlegesen,a sok trutyi a szivattyú szűrőjén akad fenn,akár teljesen el tudja tömíteni a szűrőt,a szivattyú meg csak kínlódik,nincs megfelelő üzemanyag nyomás..(ésatöbbi)..


Már szűrt benya megy a szűrőbe.

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#70547) AMD Power válasza LantosBerry8 (#70468) üzenetére


AMD Power
titán

Ha ujat akarsz akkor miert a J? En ujbol csak K vennek.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70548) trassher válasza zolikaDB (#70542) üzenetére


trassher
addikt

Ez a szűrő még itt nálunk helyben is 1000 pénzt kóstál. :) Nézz szét kovácsautón, jó áron vannak olajak például az aral high tronic 5w40 is 7000 környékén.

Redmi Note 7

(#70549) Doggy dog válasza mohabá 007 (#70539) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Klíma van, akkor csak jól mondhatta.Köszi a szakértelmet!! :R
(Tuti autószerelő vagy! :DDD )

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#70550) zolikaDB válasza trassher (#70548) üzenetére


zolikaDB
veterán

Most bele akarok kostolni valami minosegi 0W-s olajba. Kovacseknal meg nincs ez a fajta Mobil. Amugy ja, baromi draga az olajszuro...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.