Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100001) peet137


peet137
tag

Sziasztok,
Csütörtökön eljöttünk nyaralni a géppel Orfűre, és az autópályán nyafogott a verda, hogy alacsony a hűtővíz szint. Megnézem, kb egy centivel volt a szint alatt, feltöltöttem. Azóta autoztam is itt, eddig minden ok volt. Ma reggel egy kis szerpentinezés után ránéztem, üres volt a tartály. Semmi üzenet nem volt. Most töltöttem megint szintig, kB fél liter ment bele. Álló helyzetben nem csökkent, ránéztem 5-6 órával később. A bal lengőkaron van vmi folyadék, lehet, h fagyálló. Ezen kívül semmi nyom. Az olaj tiszta, úgyhogy valszeg nem hengerfej. Valami ötlet, hol érdemes nézni? H astra, z16xe1.

(#100002) gban válasza peet137 (#100001) üzenetére


gban
Közösségépítő

Bárhol elmehet a víz, ezer cső van, hűtő is lehet lukas, végig kell nézni.

Postázást nem vállalok.

(#100003) peet137


peet137
tag

Megvan a ludas. Az egr melletti vizcső van elrepedve, kB 2 centire a bilincstöl. Van erre vmi instant megoldás, vagy csere? Ráadásul ez 2 csö egyben, hogy ne legyen egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#100004) Tikakukac válasza peet137 (#100003) üzenetére


Tikakukac
titán

Instant csere leginkább.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100005) mohabá 007 válasza peet137 (#100003) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Az két külön cső. Az egyik a termosztátházból el, a másik a termosztátházba vissza vezeti a hűtővizet.

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#100006) peet137 válasza mohabá 007 (#100005) üzenetére


peet137
tag

Meg oldottuk, maradt annyi a csőből, h visszavágás után elért a csonkig. Fullra feltöltve, feszülten figyelem a vizet. Az jobban zavar, h tegnap már nem is jelzett, h kevés a víz...
A nyom alapján egy nyest lehetett a tettes, száradjon el az összes... :W

[ Szerkesztve ]

(#100007) peet137 válasza mohabá 007 (#100005) üzenetére


peet137
tag

Néztem én is, de a tűzfal oldalán egybe mennek a csövek, mintha fixen össze lenne "hegesztve". Legalábbis úgy tűnik, hogy csak egybe lehet cserélni.

(#100008) mephi666 válasza peet137 (#100006) üzenetére


mephi666
nagyúr

Fagyállókoktélból akart bebszni a nyest? :D megrágta a csövet, hogy csöpögjön és szlopálták volna egész este a haverjaival?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#100009) peet137 válasza mephi666 (#100008) üzenetére


peet137
tag

Nagyon úgy tűnik... Remélem, feldobta a talpát tőle

(#100010) HoaryFox


HoaryFox
Topikgazda

No, papírok (Deák Ferenc arcképével rendelkező papírok is :D ) rendezve, holnap átírják a nevemre és szerdán előreláthatólag át is vehetem az "új" autót :C
Természetesen jövök majd képpel :))

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#100011) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
G vagy H első ülésszettet vennék, tud valaki valahol eladót?
Nem büdös, nem szakadt, nem törött érdekelne amúgy.
(2004-es G sedanba kellene, mert a vezető oldali széttört, és nem szívesen hegesztgetném)

[ Szerkesztve ]

(#100012) Tikakukac válasza zolikaDB (#100011) üzenetére


Tikakukac
titán

Uh, nekem viszont lehet kellene a kuka ülésed alkatrésznek :P De tényleg.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100013) zolikaDB válasza Tikakukac (#100012) üzenetére


zolikaDB
veterán

Megbeszélhetjük.
A kárpit hibátlan, nem kiült, nem szakadt, nem büdös (nem v ritkán szellentek gépjárműben).
:))

(#100014) body007 válasza zolikaDB (#100013) üzenetére


body007
addikt

És azt, h lehet szabályozni? Ha kell akkor kell. Vagy kiszállsz gyors? :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#100015) Tikakukac válasza zolikaDB (#100013) üzenetére


Tikakukac
titán

Állító kar van eltörve és a lenti sínből kell egy darab a többi nagyjából mindegy is:B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100016) gban válasza zolikaDB (#100011) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nekem amikor eltört az F-ben, nem nagyon kaptam rendes ülést, végül bontóban egy hulladék ülésből kikapták nekem az eltörött elemet így olcsó is volt meg meg is maradt a saját ülésem.
Lehet neked is egyszerűbb lenne nem hibátlan ülést keresni

Postázást nem vállalok.

(#100017) Fandango válasza zolikaDB (#100011) üzenetére


Fandango
veterán

Opeles Facebook csoportokba biztos kapnál több ajánlatot is.

(#100018) toompa válasza Fandango (#100017) üzenetére


toompa
őstag

Igen-igen, az Astra H csoportban heti szinten látok.

(#100019) zolikaDB válasza toompa (#100018) üzenetére


zolikaDB
veterán

Egy hete keresem, de eddig nincs eredmény.
Legalábbis az OAHH adok-veszekben nézem.
Szürke, ép, nem büdös-nem szakadt legalábbis most nincs. Az enyém meg az ajtó irányába dől már vagy 30 fokban :DDD

(#100020) Gaga_30 válasza zolikaDB (#100019) üzenetére


Gaga_30
tag

Tedd el idősebb korodra, könnyebb lesz kiszállni :)

(#100021) zolikaDB válasza Gaga_30 (#100020) üzenetére


zolikaDB
veterán

Jajj ne, ez már nagyon rossz... A 196 centimmel így is kényelmetlen ez a kocsi.
Tudom, van, akinek nem, de nekem az.
Ha lesz kavics, majd cserélünk.
Azt hiszem, karbantartottam az elmúlt majd 10 évben, költöttem rá, de sajnos nem vagyok bele fülig szerelmes.
Ez van.

(#100022) cappa72 válasza zolikaDB (#100019) üzenetére


cappa72
nagyúr

"Lófogáson" nincs hozzá?
Esetleg nem azonos valamelyik Vectra üléssel? Mert akkor akár egy egész jó, deréktámaszosat is tudnál venni. (A Vectra B - Astra G mintha kompatibilisek lennének)
(Racignbaraz, Bontoplaza oldalakat is néztem régebben, ott is volt néhány Vectra B ülés - természetesen a hulladékoktól kezdve...)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#100023) Gaga_30


Gaga_30
tag

Együttérzek, ugyanez a helyzet nálam is.

(#100024) toompa válasza zolikaDB (#100019) üzenetére


toompa
őstag

Opel Astra H Magyarország csoportba lépj be. Aztán használd a keresőt. Ma is láttam, igaz kompletten volt hátsóval, ajtó káepitokkal.
De ha kérdezel, akkor is biztos kapsz ajánlatot.

[ Szerkesztve ]

(#100025) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Koszi! :R
Siralmas volt a mai kereses:
1, Debrecen Opel bonto: nincs, csak xar
2, masik bonto: nincs
3, nyiradonyi bonto hirdeti racingbazaron, hivom: nincs
4, Nyiregyen talaltam, kuld kepet, 15k/db: szakadt es mar sok roma lany elt meg rajta mennyei elvezeteket ellenszolgaltatas remenyeben
5, "ismert" fb-os siofoki srac: kuldott fotot, ar mint fent, kb szep, de angol
6, debreceni masik nagy bonto: tobbet is bontanak. Ami szepnek tunik, annak hianyzik a vezeto oldali, illetve a nagyja kiegetett/cigiszagu es/vagy angol.
Egy darabot talaltam, ami EU-s, vezeto oldal kartamaszos, derektamaszos, szinbe se rossz, de dizel mivotan a beulo resznel bolyhos, gondolom 4-500e km lehet benne, szinten 15k/db. Ez az egyetlen ertekelheto, itt a hiba:

(#100026) Tikakukac válasza zolikaDB (#100025) üzenetére


Tikakukac
titán

18k-ért adtam el a párat tavaly. Mint az újak konkrétan. Szomorú.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100027) zolikaDB válasza Tikakukac (#100026) üzenetére


zolikaDB
veterán

Fortelmesen szomoru.
Ha kovetem a topikot es tudok rola, erte is mentem volna!
Keso banat :DDD

(#100028) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Úgy tűnik, hogy bedöglött a klíma kompresszorom, teljesen kuka, tekercsek szétmentek benne, dugattyúknak is annyi.
Kaptam egy 175eFt -os ajánlatot egy klímaszerelőtől, aki nem csak gázt tud tölteni:
- 135eFt az új kompresszor
- 20eFt a töltés és olaj
- 20eFt a munkadíj
Szerintetek mennyire lehet helytálló ez az ár (főleg a kompresszor tekintetében)?

Opel Vectra C, 1.8, benzin 2004 -es járgányról lenne szó.

Köszi a választ.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#100029) athomi válasza pvt.peter (#100028) üzenetére


athomi
veterán

Új komprsszort (Nissens) 100 körül látok.
2 éve voltam klímásnál. Lefejték a rendszerből a gázt, 360g volt benne, vissza 475g ment, így kért a klímás emlékeim szerint 8-10 körül.

Amúgy hasonló cipőben járok, én inkább egy használt kompresszorra szavazok 30 körül.

(#100030) toompa válasza pvt.peter (#100028) üzenetére


toompa
őstag

Üdv!
175-ért ott rohadna meg az enyém. :)
Én is egy használtra szavazok.

(#100031) mephi666 válasza athomi (#100029) üzenetére


mephi666
nagyúr

cromaxnál én is annyiért láttam... és ami meglepett: b zafiba nézegettem 1 hónapja kompresszort (amíg nem tudtam, hogy nálunk a lényegesen olcsóbb behúzótekercs a ludas) és az olcsóbb... (ennyit jelent, hogy a vectra 1 polccal magasabban van árfekvésben, mint az astra alapú zafira?) ...ja és totál üres volt a rendszer: nyomáspróba meg teljes feltöltés 12k volt :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#100032) Petyyyyy válasza pvt.peter (#100028) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem biztos hogy vatta új kompresszorra cserélném a régit. Nyilván egyéni preferencia kérdése, de egy jó állapotú bontott a fenti ár töredéke. Vecsésen és Debrecenben találni a legnagyobb bontósokat.

Csillaghegyen a műhelyben ahova járok, 15K a töltés.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#100033) pvt.peter válasza athomi (#100029) üzenetére


pvt.peter
őstag

A használt számomra eléggé zsákba macskának tűnik :/
Ismerősöm is hasonló cipőben volt még régebben, bontott került bele, ami szintén bedöglött x hónap után, végül új kompresszor lett a vége annak is. Szerelő is járt már úgy, hogy a 3. be-kiszerelés után a bontott helyett új klíma lett a vége :/

#100030 toompa: hát az első gondolat nálam is ez volt.
Szakadó esőben párásodó ablak mellett nagyon rossz vezetni... :D

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#100034) toompa válasza pvt.peter (#100033) üzenetére


toompa
őstag

Nem szabad annak párásodni klíma nélkül sem, ha az ablakra nyomatod a levegőt. Ott baj van ha párásodik.
Jó a klímám, de nagyon ritkàn használom. Pára lehúzásra sosem.

(#100035) mephi666 válasza toompa (#100034) üzenetére


mephi666
nagyúr

pár hónapja volt egy akkora eső, amiben a zafi izomból párásodni kezdett: volt vagy 30 fok, erre 1 pillanat alatt akkora eső kezdett szakadni, hogy az ablaktörlő maxon vitte csak le... olyan ütemben hűtötte a szélvédőt kívülről, hogy azonnal vastagon jött a pára az utastérben :K letöröltem és másodpercek alatt visszapárásodott (életemben nem láttam ilyet) ...azóta is volt eső, de nem ekkora: pára abszolút nincs

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#100036) Gaga_30 válasza pvt.peter (#100028) üzenetére


Gaga_30
tag

Szerintem újat vegyél, de másik szerelőnél..
Ha mi meg tudjuk venni 100 k körül az újat, akkor az a szerelőnek lényegesen olcsóbb..
Kompresszorból nem jó a bontott, kicsi az esély, hogy jó lesz.

(#100037) toompa válasza mephi666 (#100035) üzenetére


toompa
őstag

Az a baj, ha klímával.nyomod le, nem lehet kikapcsolni mert újra még jobban bepárásodik. Levegő fullra az ablakra, esetleg oldal ablakok résnyire lehúz.

(#100038) mephi666 válasza toompa (#100037) üzenetére


mephi666
nagyúr

akkor még nem is volt jó a klíma :) ...egyébként F-nél megtanultam, hogy lehet legjobban szárazon tartani az ablakokat és azóta is így használom: szélső fúvókákat az oldalsó ablakokra, középsőket majdnem teljesen lezárni, hogy az ablakra több levegő menjen...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#100039) Gaga_30 válasza toompa (#100037) üzenetére


Gaga_30
tag

Én nyomom rá a klímát mert nagyon gyorsan leszedi a párát, de mikor megy a fűtés utána már kikapcsolom és csak anélkül megy rá a levegő.
Egyébként is jót tesz ha télennis használva van.
De nyilván anélkül is megoldható.

(#100040) ncc1701 válasza pvt.peter (#100028) üzenetére


ncc1701
veterán

Ez ennyi. Kell, vagy nem kell inkább a kérdés. Nekem hasonló művelet egy 2011-es insigniában volt ~300e körül. Megvettem, ez van, klíma ma már kell.

(#100041) Lajos1966 válasza pvt.peter (#100028) üzenetére


Lajos1966
tag

Ehhez még egy klímahűtőt és egy szárítószűrőt is lehet kalkulálni,különben nagyon lutri lesz a javítás minősége.Ki tudja,hogy a rossz kompresszor mennyi fémforgácsot vitt be a klímarendszerbe.Továbbá vannak gyártók,akik csak ezen alkatrészek cseréjének esetén adnak garanciát a kompresszorra.

(#100042) pvt.peter válasza toompa (#100034) üzenetére


pvt.peter
őstag

Pont ue. a helyzet volt nálam is, mint #100035 mephi666 -nál.
Általában nem szokott párásodni, de az elmúlt időszak esőzéseinél rendszeresen előfordult, és menet közben nagyon gáz a párásodó ablak amit sima levegővel sem tudok lefújatni :/

Azért ez nem egy mai autó, több mint 17 éves.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#100043) pvt.peter válasza Gaga_30 (#100036) üzenetére


pvt.peter
őstag

A kocka már el van vetve, "cserébe" legalább ad rá mindenféle garanciát :D

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#100044) pvt.peter válasza Lajos1966 (#100041) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszi az infót.
Rákérdezek, hogy ezekkel mi újság.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#100045) athomi válasza Petyyyyy (#100032) üzenetére


athomi
veterán

Egy bal hátsó lámpát nem találok az Astra H kombira. :( Elmentem Nyíradonyban Opel bontóba, mert telefonba azt mondta a "szaki" jó állapotú van neki (nagyon max. egy polír), de egy polír alap lett volna neki és egy hosszú mély karc is volt benne, amiről nem is tett említést. Arra is tojt a bontós, hogy faceliftnél kicsit változtattak a dizájnon.

Most Hódmezővásárhelyről ajánlottak egyet, de kép alapján facelift előttinek tűnik, hiába írtam, hogy 2009-esre keresek.

Ha erre az autóra nem találok, akkor milyen lehet a többi autóra keresni? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#100046) 8th válasza zolikaDB (#100011) üzenetére


8th
addikt

Miért nem? Nekem eszembe sem jutna másikat venni emiatt. Van egy képed a törésről?

(#100047) Tikakukac válasza athomi (#100045) üzenetére


Tikakukac
titán

Facebook olykor segít, csak sok a barom.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100048) HoaryFox


HoaryFox
Topikgazda

:C

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#100049) vzsryl válasza HoaryFox (#100048) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Igazi sportember, minden nap Sup-ozni fogsz. :DDD

Sok balesetmentes km-t! :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#100050) gban válasza HoaryFox (#100048) üzenetére


gban
Közösségépítő

SUP-er

Postázást nem vállalok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.