Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68001) zolikaDB válasza Declare (#68000) üzenetére


zolikaDB
veterán

Miért, G-vel mi a módja a mókázásnak? A kézifékkötél elszakításának megsegítése nélkül? :D Így is nagyon fent fog nálam, pedig sose használom.

(#68002) Declare válasza zolikaDB (#68001) üzenetére


Declare
őstag

Nem ismerem a G -t :))

Multkor az onos esöben azert lehetett kezifek nelkül is :D az edzöterem körül ahova jerok van egy egyiranyu, egysavos kör ut (több sport epület is van egy ilyen "ipari park" feelingü reszen a varosnak). Na az nem volt lesozva amikor kezdödött az a rohadalom esö....ott azert mentem egy 4-5 kört :D Bacsi aki sozta a jardat a vegen mar utannamfordulva nezett....gondolom ment "na a hülyegyerek" :DDD . Pedig semmi rosszat nem csinaltam, tenyleg csak lassan picit csuszkaltam parat körbe körbe :B

(#68003) Petyyyyy biztosan megköszöni a kuplung/hajtas/kettöstömegü rendszer :D

[ Szerkesztve ]

(#68003) Petyyyyy válasza zolikaDB (#68001) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Rúgj rá a kuplungra nagy gáznál, hátha. :D

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#68004) Markizmark válasza Petyyyyy (#68003) üzenetére


Markizmark
addikt

Nem tudom melyiket egyszerűbb javítani, a szétrúgott kuplungot vagy a szét tépett kéziféket. :D

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#68005) beg válasza Markizmark (#68004) üzenetére


beg
veterán

A kézifék olcsóbb :D

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#68006) lsebestyen válasza B-L-A-C-K (#67766) üzenetére


lsebestyen
addikt

(#68007) trassher válasza Chiftain (#67989) üzenetére


trassher
addikt

Akkor eléggé mellényúltál. :) Sheron-t használok, reggeli indítás -10 fokban majd indulás. Sosem fagyott még rá se városban se városon kívül. Jégoldóból pedig a K2 vált be. Ha le van fagyva a szélvédő csak felfújom és fél perc után törölhetem is. Persze itt most jégről beszélünk és nem arról amikor az ónos eső ráfagy reggelre a szélvédőre. Azt semmilyen jégoldó nem hozza le.

zolikaDB: A g kézifék valóban ratyi, még egy 20 éves swift-hez képest is. Abban sose volt bowden cserélve csak pofák a dobban de 2 kattanás után olyat fog mint a zöld festék. Ugyanez g-nél új pofákkal, új bowdennel, beállítva és fel kell tépni hónaljig és van, hogy ez is kevés. Ma amúgy mentem át kisvárdára, na oda nem kellett kézifék. 60-al egy nagyobb kormánymozdulatra már szépen tolta a fenekét. :D

Redmi Note 7

(#68008) Declare válasza lsebestyen (#68006) üzenetére


Declare
őstag

Olyan szinten nem tudom ezeket az embereket sajnalni :U . Ganyoltataja az autojat, aztan jeeee sz@r a dizel :U

(#68009) lsebestyen válasza Declare (#68008) üzenetére


lsebestyen
addikt

Én csak nevetni tudtam, miközben olvastam. Ennyit szerencsétlenkedni vele...

(#68010) Luck Dragon válasza lsebestyen (#68006) üzenetére

Nevetséges , mint szerviz, mint a tulaja egyaránt.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#68011) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

[link]
Megnèznèm mit megy!:)

(#68012) Chiftain válasza trassher (#68007) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Igen én is úgy látom, már többen írták. :DD
Sima jég persze. Ami ráfagy reggelre mindenféle csapadék nélkül is. Feloldja az enyém is, valami noname de ha nem törlöm le rendesen -4,-6 fokban is simán visszafagy rá. Már nem is használom mert fölösleges. Kinek van ideje megállni és újra levakarni reggel. Sima jégkaparóval letolom aztán ennyi. De majd most veszek egyet amit ZolikaDB ajánlott.

Zsolt!!
Ezeknek a chiptuningoknak van bármi értelme?

[ Szerkesztve ]

(#68013) Zsolt!! válasza Chiftain (#68012) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Nincs de ez egy kicsit komolyabb atèpitès :) Na ennek mèg annyi èrtelme sincs de időtöltèsnek jó meg pènzelverèsnek :D.

(#68014) KrAt válasza Zsolt!! (#68013) üzenetére


KrAt
veterán

Oldalt a listában az 1.4 Gasztra fapad (még villanyablak sincs) csiptuning a fiatal gyerekkel... áááá

nameg a 318ti, abs visszajelző, légzsák visszajelző virít a műszerfalon, de csipptuning az kő.. :D

[ Szerkesztve ]

(#68015) Zsolt!! válasza KrAt (#68014) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Az komoly :)

(#68016) zolikaDB válasza Chiftain (#68012) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ez az:
Tovabba Osram izzok Metroban piti penzert! Night Breaker Unlimited H7 4000 HUF pl.

[ Szerkesztve ]

(#68017) Chiftain válasza Zsolt!! (#68013) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Úgy vagyok vele hogy akinek telik rá az csinálja, ő pénze. Csak abban kételkedek hogy ez érezhető változást hoz. Van az a szint biztos, csak nem hiszem hogy egy utcai szívó benzines új életre kelne tőle...

ZolikaDB.
:R

[ Szerkesztve ]

(#68018) Zsolt!! válasza Chiftain (#68017) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Valòszinű nem sokat hozz. De a turbó már igen kíváncsi lennèk a motor èlettartamára.

(#68019) Chiftain válasza Zsolt!! (#68018) üzenetére


Chiftain
aktív tag

A turbóban már inkább hiszek. Ha jó minőségű alkatrészekből lett összerakva, és hozzáértő végezte a módosítást akkor nemhiszem hogy drasztikusan csökkenne. De jelzem, nem értek hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#68020) zohen


zohen
csendes tag

Sziasztok

Autó vásárlás előtt állok és g astra a kiszemelt típus, 650-700 ezerig, benzines.
Fél éve követem a fórumot, nagyjából tudom mit kell nézni a kocsin, vezettem is már párat de a motor kódoknál elvesztem.
Melyik az ajánlott ill. kerülendő motor?

Linkelnék párat hátha ismerős valakinek valamelyik.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Köszönöm a segítséget.

(#68021) Luck Dragon

Az 1.3 CDTI H Astra az volt a top 20 rossz motorok között igaz? Vagy én emlékszem rosszul?

zohen
Én ezeket nem választanám
Az 1.2-es,lomha, hangos sokat eszik.
Az 1.6 -80 pacist, és az 1,6- 70 pacist sem.

101-lovas xe 1.6 -os volt nekünk az meg ette az olajat.

Amit én választanék az 1.4-es 90 lovas változatot. Abbol is a XEP-est. vagy ugyan ezt 1.6-ost(103-5 pacis)

De majd jönnek a többiek is, és majd sorról-sorra mondják a tutit. :K

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#68022) diablo1984 válasza Luck Dragon (#68021) üzenetére


diablo1984
veterán

Jó motor az 1,3cdti, egy hiba van vele, kicsi az olajtèrfogat a motorban ès ehhez egy longlife intervallumot társítottak gyárilag. Az olaj elhasználódik ès a vezèrműlánc kereke elkopik, sőt a lánc is kopik, majd elszakad(mert amúgy is vèkony). Nem rakèta, de jól tud fogyasztani, a fiat motorja van benne, èpp az ami a suzukikban is!

(#68023) Luck Dragon válasza diablo1984 (#68022) üzenetére

Köszönöm. Akkor marad az 1.7-125 verzió. Ha dízel variáns lenne a befutó. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#68024) urban racer válasza WZP (#67996) üzenetére


urban racer
senior tag

Nem akarlak megbántani, de itt mi a kínzás?
És mi a tréning ezen? :U

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#68025) WZP válasza urban racer (#68024) üzenetére


WZP
aktív tag

Hát a futóművet szerintem nem arra tervezték, hogy oldalirányú behatás ellen tartsa a kerekeket. A kormányszervó, kézifék, motor, mind fokozott igénybevételnek van ilyenkor kitéve szerintem. :) Tréningnek hívni meg talán persze valóban túlzás. 70% fun, 30% tréning. Nem árt szerintem, ha az ember alatt életében először nem közúton csúszik meg az autó, mert akkor lenni meglepetés, meg baleset...

@zolikaDB: Az én csekély tapasztalatom szerint kb annyi hogy hirtelen kitekered a kormányt, közben rántasz egy kéziféket és már megy is a segge. Itt már mehet is vissza a kézifék. Ami nálam is fent fog most sajnos, de volt már ez olyan is, hogy negyedik kattanásnál már nem tudtam feljebb húzni. Jövőhét kedden megyek beállíttatni aztán meglátjuk.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#68026) urban racer válasza WZP (#68025) üzenetére


urban racer
senior tag

Oldalirányú behatás maximum akkor van, amikor nekib*szod a padkának.
Fokozott igénybevétel:
Kormányszervó:A legnagyobb terhelést akkor kapja, ha száraz úton tekered állóhelyben a kormányt. Itt viszont egy forgó kereket mérsékelt tapadással forgatsz.
Kézifék: nincs tapadás, tempó alig.
Motor: terhelés nincs, fordulatszám nem magas, illetve nem tartósan magas.
Az elsőkerekes csúszkálásról a véleményemet nem fejtem ki... Maradjunk annál, hogy hátsókerekessel buli :)

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#68027) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Ez a tuti: Rántópad onboard. :K

(#68028) WZP válasza urban racer (#68026) üzenetére


WZP
aktív tag

Ja.... Ha adsz hátsókerekes autót szívesen csúszkálok vele :DD Addig marad az öreg Astra

Inter Arma Enim Silent Leges

(#68029) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Sziasztok, vasarnap deltol opel talalkozot szervezunk az arena plaza parkolojaban.
Aki szeretne jonni szivesen fogadjuk.
Kerdes eseten privatot irjatok, sajnos a forumot nem tudom olvasni.

(#68030) zolikaDB válasza zohen (#68020) üzenetére


zolikaDB
veterán

Szereny tapasztalat: az 1.4 leeszi a gatyad... Varosban. Napi 50-90km fout, es siman megvagy csikorgo hidegben is 7 literbol max.
En az 1.6-ra szavazok, abbol is a 16 szelepes, erosebbik. Ha nem talalsz, csak akkor legyen Z14XE, de sztem 1.2 semmikepp.

(#68031) Doggy dog válasza Declare (#67984) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Figyeltem ma is.Hideg motor és ugyanaz a szint.Figyelmeztetést azóta sem adta,csak akkor.Azért beszerzek 1 flakonnal,ha szükség lenne rá,akkor kéznél legyen.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#68032) urban racer válasza WZP (#68028) üzenetére


urban racer
senior tag

A bmw-t nem adom oda, de ha Veszprém fele jársz, a fontit odaadom szívesen egy kanyarra ;) Terepen keresztbe, nah az a vicces :DDD Lehet rendesen pörgölődni, csak a 1,5 éves útitársam az anyós ülésen nem szereti ;]

[link]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#68033) Calogero válasza WZP (#68028) üzenetére


Calogero
addikt

Ez jó lesz? [link] ;]

(#68034) urban racer válasza Calogero (#68033) üzenetére


urban racer
senior tag

Automatával driftelni? :DDD

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#68035) B-L-A-C-K válasza urban racer (#68034) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Semmi sem lehetetlen...:)

(#68036) urban racer válasza B-L-A-C-K (#68035) üzenetére


urban racer
senior tag

Semmi sem lehetetlen, de sz*r. Volt egy 328IA-m, lehetett vele driftelni, de hamar elmelegedett a váltóolaj.

Előtte:
https://www.youtube.com/watch?v=I2fTXCYszxs

Utána:
https://www.youtube.com/watch?v=aIRcMZUQoEw

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#68037) urban racer


urban racer
senior tag

Csak hogy ne offoljuk szét teljesen a topicot:

A dátum: 2009

Döntős voltam a kategóriámban, 2 vs 3. helyért. Csak utólag tudtam meg, hogy bejutottam a döntőbe-->akkor már a Balaton parton sütkéreztem :W :O

[link]

[ Szerkesztve ]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#68038) tutis válasza Zsolt!! (#68011) üzenetére


tutis
őstag

teljesítménynek jó, értelme nulla.. Főleg pályára..mégha a motor most megfelel erőben, futóművel mit kezd? felborul egy tempósabb kanyarvételnél..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#68039) AMD Power válasza urban racer (#68037) üzenetére


AMD Power
titán

Ez fiam autó volt!! :R

Tegnap este 19:30-ra értem a szerelőhöz. Megnézte a hűtőt honnan szivároghat a víz. Ugyan onnan jön mint anno mikor 2 éve hűtőt cseréltünk. Most is meghúzta jobban, bepasztázta. Viszont akkor a viz, meg a latyak ,hogy most meg nem tudom megállapítani ,hogy szivárog-e még vagy sem. Viszont ami megint az én drága szerelőm mellett szól ,hogy órát szórakozott a kocsival, este 20:0-ig. És mindössze 2500Ft-t kért úgy ,hogy tudom ,hogy a műhely tulajának ebből egy ezrest lead. :R :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#68040) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Jó sokat evett most az Insi, most tankoltam meg, 9.8ba állt meg a fogyasztás, mondjuk elég hidegek voltak végig, és csak város volt benne és mind rövid táv. Már várom azért a nyarat vidékre oda vissza pályán csapassam neki.

(#68041) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#68040) üzenetére

Ma vegyesen autóztam, város, főutak. így lett 7/100.
De inkább az volt kellemetlen, hogy katasztrófa volt a mai nap azon a téren hogy , mintha sok ember most látott volna havat életében. És még mindig nyári gumival közlekedne. :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#68042) B-L-A-C-K válasza Luck Dragon (#68041) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Te garázsban tartod? Nekem az a baj hogy most kimondottan rövid távokon használom csak városban be se tud melegedni szegény, vagyis mire pont melegedig oda is érek.

Gumi viszont nekem nagyon jól tapad, most előjön a széles felület előnye a hóban, nagyon jól lehet vele közlekedni.

[ Szerkesztve ]

(#68043) gban válasza B-L-A-C-K (#68040) üzenetére


gban
Közösségépítő

Az a baj ezekkel hogy nem nagyon lehet megtudni mennyi a legjobb fogyasztása.
Az F Astránál nem volt gond, hosszabb úton simán elment jó fogyasztással (5,3 volt a legjobb, Ausztrián át, végig pálya, osztrák benzin, család, kutya, sok csomag, 100-110-es átlag), de a J-vel egyszerűen menni kell :))
Ott nincs az hogy hiába nyomom, nem megy, simán nem tudok vele lassan menni, tötymörögni.
Ha 130 a megengedett, akkor annyival megyünk, ha előzni kell, odalépünk, és megy.
Képtelenség 110-zel végigmenni ezzel a pályán.

Postázást nem vállalok.

(#68044) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#68042) üzenetére

Nálam is gumi pipa.
Igen garázsban vannak az autók .Eddig kopp-kopp mindegyik pöcc-röff :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#68045) B-L-A-C-K válasza Luck Dragon (#68044) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Úgy azért más kicsit, hamarabb be tud melegedni. Nekem amúgy -15 fok volt a leghidegebb mostanában mikor indítottam, de pöcc-röffre indult ez is, ezzel nem is volt gond, csak ugye a bemelegedés.

gban: Hát igen, ha nagyon arra akarsz menni minimálisat egyen, elég nehéz betartani.

[ Szerkesztve ]

(#68046) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#68045) üzenetére

Ha így nézzem, meló után, majd suli, addig a parkolóban didergett. És akkor sem volt vele gond. Csak akkor fél fordulattal később indult el.
Ilyenkor úgy szoktam, hogy autó beindít, szépen melegszik. Addig a takarót leveszem a szélvédőről, ami az egész szélvédőt és a két első ajtót le tudom takarni, úgy hogy az első két ajtóhoz hozzá csukom, és a szélvédőlapátokkal alulról még hozzá fogatom. Így nem fagy le az ablak és a lapát sem. Plusz levakarom a hátsót is egyaránt, meg a visszapillantó tükröket stb-stb. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#68047) urban racer válasza Luck Dragon (#68041) üzenetére


urban racer
senior tag

Nekem hátul BF goodrich terepgumi van, elöl nyári. De most este 2 autót felhúztam egy dombon [egész pontosan itt], mikor mentünk a szokásos esti kutyafuttatásra... (emelkedő, fehér aszfalt, külterület)

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#68048) Petyyyyy válasza urban racer (#68047) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Hát ez meg miféle géperejű, amiben ilyen korrekt műszerezettség van? :Y

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#68049) beg válasza Petyyyyy (#68048) üzenetére


beg
veterán

Frontera

Az a durva, hogy ennek természetesnek kéne lennie.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#68050) WZP válasza beg (#68049) üzenetére


WZP
aktív tag

Bizony :K

Gondolkozom is, hogy elkezdjek-e utánajárni utólagos olajnyomás mérőműszer beépítési lehetőségeinek

Inter Arma Enim Silent Leges

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.