Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) diablo1984 válasza AMD Power (#36999) üzenetére


diablo1984
veterán

M0 kicsit kiégetem megint a gépet.

a rendszámokat vedd le, ha ott hagyod az égett roncsot, hogy ne tudják hozzád kötni! ;] :DDD

(#37002) AMD Power válasza diablo1984 (#37001) üzenetére


AMD Power
titán

:C Ennyire azért nem szeretném "kiégetni" a rendszert. ;)

(#37003) Declare válasza mohabá 007 (#36998) üzenetére


Declare
őstag

Ha valamikor el akarod adni a kocsit, megyek tanuskodni, hogy a hirdetesben szereplö megkimelt, valoban az :C :)

(#37004) zolikaDB válasza mohabá 007 (#36998) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mohabá: Nos az a kérdésem, ami adorjant-nek is! :D Szóval, csinálnál ilyet pénzért? Mi egy városban lakunk, szóval egy postaköltséggel meglenne :DDD
Vagy! Valahol készítettél erről leírást? Opelforum vagy valami ilyesmi? Ha meglennének az alkatrészek, akkor össze lehetne barkácsolni, ugye én, de szerintem a kollega is sokat használja városban a kocsit, jól jönne.

Sajnos a motorokhoz alig értek valamit, az is hiányos... :U Jól látom, h a szűrő és a lecsapató bödön két külön egységet képez, vagy pedig "egy rendszeren" vannak?
Télen nem fagy el a párából kicsapódó víz miatt?

adorjant: ez elvileg "bóti" cucc, emerikai bütykölgetős papitól, csak a gond, h sokára érne ide és 2x annyiért. Ha valaki megrajzolná, akár skiccen is, meglennének az alkatrészek adatai, pl menetek, furatok, én tudnék CNC-n forgácsolgatni szükséges cuccokat hozzá, ha nagyon kell.

Másik: ha nincs belsőlevegő keringetőm, akkor ezzel az aeroszollal ki tudom pucoválni a rendszert? Tehát radiátor, légbeömlők stb? Azaz nem hab kellene. Meg nem is a "bomba". Tavaly egy ilyen eksön volt a klímásnál 5k, azért kérdem. Mert egy flakon sztem 2x-re elég lenne.

(#37005) zolikaDB válasza zolikaDB (#37004) üzenetére


zolikaDB
veterán

Olajlecsapató, itthoni webáruházból: [link]
Itt még olcsóbb: [link]
Egy összeállítási "recept": [link]

[ Szerkesztve ]

(#37006) zolikaDB válasza zolikaDB (#37005) üzenetére


zolikaDB
veterán

Rengeteg típus, képre kattintva van leírás. Van egy G Astra is, 1.4-es!
10e HUF-ért is van :)

[ Szerkesztve ]

(#37007) mohabá 007 válasza zolikaDB (#37004) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Egy városban laktok,összejöttök,motortében szétnéztek hol fér el olyan helyen ahová rözíteni lehet.Szerszám: csavarhúzó a bilincs meghúzásához,kés az elvezető tömlő elvágásához,amely lehet átlátszó is,ha az tetszik.A többi csak elhatározás kérdése.Aztán fog jönni a sikerélmény,megcsináltuk,nem is volt olyan nehéz. :K
Az összeállítási receptben lévő alkatrészek összeállítva így néz ki:


ára (kb: 4000- Ft.) Csőszerelvény boltban kapható.Neve: kerti szivattyúhoz vízszűrő.Ehhez már csak megfelelő méretű tömlő kell.Tehát minden készen,helyben megvásárolható, ;)

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#37008) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Megint érdekes hangja van a verdának - F Astra - most a jobb hátsó ülés alatt zümmög, így. Mi van ott? Minek lehet ilyen hangja? :U

(#37009) 7Sony7 válasza lsebestyen (#37008) üzenetére


7Sony7
addikt

Tücsök. :)

[ Szerkesztve ]

-

(#37010) _seth_ válasza mohabá 007 (#37007) üzenetére


_seth_
veterán

Jéé.... saját fotóim és a saját bödönöm :D (amit pár hónap után kidobtam a kadettből mert szinte semmi sem volt az alján, C20NE tuning moci esetén).

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#37011) AMD Power


AMD Power
titán

Menetpróbán az Opel legújabb dízelmotorjai
Elsők között próbáltuk ki az Opel két új dízelét

Ez a két új dízel moci tényleg lett.

(#37012) lsebestyen válasza 7Sony7 (#37009) üzenetére


lsebestyen
addikt

Télen?! :DDD

(#37013) 7Sony7 válasza lsebestyen (#37012) üzenetére


7Sony7
addikt

Tavajról maradt :)
Fogalmam sincs amúgy :(

[ Szerkesztve ]

-

(#37014) gban


gban
Közösségépítő

Ma voltam olajcserén, át is nézettem a sráccal így gyorsba.
Kiderült, lóg a jobb gömbcsukló a futóműnél, sürgősen cserélendő.
Cserélt már valaki ilyet? Néztük (meg a srác tudta is), gyárilag szegecserve van ott a cucc, így azt le kell fúrni.
Gyári szervizben hogy teszik vissza? Vagyis pontosabban mi ilyenkor az előírás?
Gondolom nem véletlenül van szegecselve, mert pl. a csavaros megoldás lelazulhat.
Bár ahogy nézem, csavarral adják eleve.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#37015) AMD Power


AMD Power
titán

Ezt igy ebben a formában nem értem?! :F

Hatalmas kerekekkel és alacsony tetővel nem a legpraktikusabb kombi, de jobban is néz ki, mint egy melós Astra

gban Ezután kell majd futóművet is állíttatnod nem!?

[ Szerkesztve ]

(#37016) gban válasza AMD Power (#37015) üzenetére


gban
Közösségépítő

Futóművet életemben nem állíttattam :(
De simán lehet....
Kösz a tippet, majd rákérdezek, bár szerintem szólna a srác - kolléga meg haver valamilyen szinten, és lelkiismeretes is ahogy gondolom.
Amúgy gömbcsuklót sem kellet cserélni még egyik autómon sem.

De ahogy nézem, ez is olyan mint a termosztát, sokszor annyi a munka mint a cucc.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#37017) mohabá 007 válasza zolikaDB (#37004) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Többek között az opelfórumon is olvasgattam róla,(bár ott eléggé kutyulták a dolgot egyesek). Amikor már tudtam mi a lényeg motortérben szétnéztem,mit,hol,hogyan tudom megcsinálni,hogy ne legyen gányadék :B Ez lett belőle. ;)
Minden tapasztalatomat e témában csak ebben a topikban írtam meg. :K

Télen nem fagy el a párából kicsapódó víz miatt?
Azért tettem bele műagyag bödönt,hátha jobban bírja mint az üveg.
Jajaj! csak most jutott eszembe :W Öntök a bödönbe egy deci tömény fagyállót, oszt faggyon meg ha tud! :DDD

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#37018) AMD Power válasza mohabá 007 (#37017) üzenetére


AMD Power
titán

Én látjátok "lusta" vagyok és szerelőhöz viszem. Meg mondjuk ezen kívül, se szerszámom, se helyem , se türelmem , se kedvem nincs semmi ilyesmihez. :DDD

(#37019) mohabá 007 válasza _seth_ (#37010) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

:C :R
Végül a kormánymű-tűzfal-computer kábelköteg bemenete között találtam helyet ahova rögzíteni tudtam ideiglenesen, majd kap egy szép konzolt, jelenleg ez is megteszi.

Jól látom,hogy nem látom? :F Már abban az időben is a pillangószelepházba volt visszavezetve a kartergáz?
Nem a légszűrőházba?

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#37020) Markizmark válasza gban (#37014) üzenetére


Markizmark
addikt

Melyik gömbcsukló? Talpas, kormány gömb? Stabilizátor?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#37021) _seth_ válasza mohabá 007 (#37019) üzenetére


_seth_
veterán

Ezen a képen még nincs beépítve, lehet anno rosszat linkeltem :)

Ezen már be van:

Igen, egyenesen a pillangószelep elé volt bevezetve.

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#37022) gban válasza Markizmark (#37020) üzenetére


gban
Közösségépítő

A képekből neked nem derül ki?
Mert én nem tudom a nevét...
Annyit tudok (láttam), hogy a közvetlen a keréknél lévő, ami a lengőkart vagy mit köti össze a kerékkel.
nagyjából az első kép itt.
Ott azt írják, futómű állítás kell :O

Postázást nem vállalok.

(#37023) AMD Power válasza gban (#37022) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor jól emlékeztem. :(

(#37024) horvathkrisz válasza mohabá 007 (#37017) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Es valoban nyogodtabban jar a motor? Valamint tenyleg jobban huz es kevesebbet fogyaszt?

(#37025) mohabá 007 válasza AMD Power (#37018) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Hely,gép,szerszám dögivel,türelmem is őrző védőm is van,kedvem időnként,szerelőnek pénz alig. :B
Hiába no. (szegény ember vizel,és főz) :DDD

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#37026) gban válasza AMD Power (#37023) üzenetére


gban
Közösségépítő

Futómű állítás mennyi, mennyi idő, és tulképp mit csinálnak?
Illetve, mennyire tudja a srác otthon megcsinálni?
Valamint, emelve vagy keréken nézik? Gondolom emelve, de nem tudom, az tuti-e.
Pl. nálam a bal első rúgóból hiányzik egy kör.... :B
Vagyis tuti mást mutat emelve (lógva) mint keréken - már ha van a kettő között összefüggés.

Postázást nem vállalok.

(#37027) zolikaDB válasza _seth_ (#37021) üzenetére


zolikaDB
veterán

Te anno honnan szedted ossze a cuccokat? Meg kene csinalni nekunk is :)
A vizszuroben modositottal valamit?

(#37028) AMD Power válasza gban (#37026) üzenetére


AMD Power
titán

Kb 15 perc. Otthon házilag nem elvégezhető. Kicsit lejjebb az oldalon a leírás.

Nekem utoljára 2010-ben kb 6e ft volt.

mohabá 007 :K

(#37029) F_Zolee válasza gban (#37026) üzenetére


F_Zolee
veterán

5-6k körül csinálják, nem hiszem, hogy sok idő lenne(20perc kb). Kerékösszetartást és haszonlókat lőnek be, hogy ne egye a gumit.

(#37030) HWSW válasza gban (#37022) üzenetére


HWSW
tag

Ha csak talpast (trapéz gömbfejet) cserélsz, akkor szerintem teljesen felesleges. Az egy eléggé fix pont. Azon mi a tököt állítana egy futóműves? Ha kormányösszekötőt cserélsz, akkor ott bizony kell futóművet állítani.
---
Én anno komplett lengőkarokat vettem, nem egy ökör ára, igaz anno a 16e volt a 2 Rüville, így kapott 2 új szilentet is, meg csomó időt megspóroltam, hogy nem kellett furkálni.

[ Szerkesztve ]

(#37031) haddent válasza gban (#37026) üzenetére


haddent
addikt

A profi futóműállításkor ráálnak egy gépre, felraknak szenzorokat a kormányra, előre hátra ide oda és nagy pontosságú lézerrel/máshogy, kamerákkal nézik az eltéréseket és úgy állítják, hogy jó legyen (mindezt persze nem "hát úgy szemre" hanem géppel, fokra pontosan kimérve). Mindez itt a környéken gumisnál 4 ezer talán? És azért ezt sem kell túl sűrűn, szerintem nem drága. valamiből ezt a felszerelést ki kellett építeni..

(#37032) gban válasza HWSW (#37030) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én is azt néztem hogy elég fix a dolog, de ugye a lukakban picit mozog a csavar, következésképp kerülhet fél milliméterrel odébb, így el is térhet a kerék állása.
Vagy nem. Nem tudom.
Holnap megkérdem a srácot, hogy mit mond - szerintem akár azt is mondhatja, ha nem húz el akkor jó....
De precíz, ha kell, tuti azt mondja hogy vigyem el.
Most is nem nagyon fér bele, meg van pár apróság még, arra mindre azt mondja, hogy "majd", de erre azt mondta hogy nem baj hogy nem fér bele, ez KELL úgyhogy megoldjuk.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#37033) zolikaDB válasza mohabá 007 (#37025) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ez jonak tunik: [link]

(#37034) zolikaDB válasza _seth_ (#37021) üzenetére


zolikaDB
veterán

Akkor ez vagy te?! :)

[ Szerkesztve ]

(#37035) mohabá 007 válasza zolikaDB (#37033) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Jónak tűnik,csak azt nem látom,hogy van e hozzá szűrőkosár,vagy még külön kell venni.(első képen amit belinkeltem ez látszik)

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#37036) _seth_ válasza zolikaDB (#37034) üzenetére


_seth_
veterán

Nem, de az oldal ismerős, már anno is létezett. Én a praktikerből szedtem össze ami kellett egy fehérvári nyaralás alatt és be is kötöttem :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#37037) zolikaDB válasza mohabá 007 (#37035) üzenetére


zolikaDB
veterán

Igen, igazad van. Azt a szurokosarat kell kitomni valamivel, ugye?

_seth_: oke, te csak jobban tudod :) A kepek, amire mondtad, h sajatod, ugyanazok, mint a linkelt oldalon :U Lehet majd kerdezek, mit hova :) Csoveknek milyennek kell lenni? Te mit tomtel a szurokosarba?

[ Szerkesztve ]

(#37038) trassher válasza gban (#37014) üzenetére


trassher
addikt

Minden autónál szegecselve van gyárilag és cserénél csavarral rögzítik az újat. A kerék is csavarozva van mégsem esik le az autóról. :)

Redmi Note 7

(#37039) Markizmark válasza gban (#37022) üzenetére


Markizmark
addikt

Ja de. Talpas. Elsiklottam a link felett.

Bizony az elég fontos gömbfej.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#37040) mohabá 007 válasza zolikaDB (#37037) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Igen.Vékony rézszálak.Többeres vezetéket megnyúzod,és tőmsz.és dugsz :DDD
Nekem így van tömve,dugva:

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#37041) mohabá 007 válasza horvathkrisz (#37024) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

A motor eddig is rendesen,,jól tette a dolgát,eddig is nyugodtan járt meg most is.Lehet,hogy jobban gyorsul,kevesebbet is fogyaszt De ezt csak mérőpadon bemérve lehetne ellenőrizni.Óriási hűha változást nem vettem észre. Nekem elég annyi,hogy kevesebb szemét jut a motorba.

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#37042) _seth_ válasza zolikaDB (#37037) üzenetére


_seth_
veterán

Most látom a linket, előbb nem hozta be a böngésző és csak az annazsofit láttam :) Igen, az az én autóm volt :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#37043) mohabá 007 válasza horvathkrisz (#37024) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Ha már gyorsulás,fogyasztáscsökkenés került szóba ez józan paraszti ésszel hihető?Van aki beveszi? :O

3-5%-al növeli a motor teljesítményét
15%-al csökkenti a tüzelőanyag felhasználást
Csökkenti a gázadás késedelmi idõt.
Növeli a nyomatékot az alacsony tartományban is.
Igen kedvezõen befolyásolja a gyorsulást.
Típustól függõen némileg növeli a végsebességet.
15 %-al nagyobb légnyomás.
Ideális légáram és növelt, szabályos örvény a szívócsövön belül.
Könnyû fordulatszám felfutás.
:F :O :Y
Mindezt húszezeré… :W
Úgy beidegeltem magam,hogy holnap csakazért is csinálok egyet. (bebizonyítani magamak,hogy túró,nem igaz) de megcsinálom.. :DDD

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#37044) Markizmark válasza mohabá 007 (#37043) üzenetére


Markizmark
addikt

Csak lassítja a beáramlást. :D

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#37045) fater69 válasza lsebestyen (#37008) üzenetére


fater69
csendes tag

Az üzemanyag pumpa hangja ;)

(#37046) FF23 válasza mohabá 007 (#37043) üzenetére


FF23
senior tag

15 %-al nagyobb légnyomás -azt meg, hogy?

Már elég régóta úgy tervezik a motorokat, hogy a levegő belépésétől a kipufogó védéig, ha több levegő kellene, többet kapna(nagyobb légszűrő+ház...).

Egyébként a gyári mérnökök is rájöttek, hogy van jelentősége az áramlásnak, csak hülyék, mert eme olcsó egyszerű kütyü helyett nagy és drága dolgot tesznek bele, hogy nekünk rossz legyen.
A neve: rezonátor.
És igen, még a 60LE-s F Astrában is van. Bizonyos fordulatszám-tartományban optimálisabban alakul a gázlengés, áramlás és ezáltal javul a hengerek töltöttsége. Problémája, hogy motorhpz kell tervezni, nincs olyan, hogy mindegyikhez jó.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#37047) gban


gban
Közösségépítő

Első tapasztalatok a Mobil 2000 10W40 olajjal, a csere tegnap volt.
(Olajjal kapcsolatban sosem voltak tapasztalataim, vagyis sosem vettem észre semmi különöset korábban, legyen az GM vagy más olaj)
Alapjáraton, melegen (is - azért is, mert hidegen jobban pörög, így az nem releváns) volt egy minimális hidrotőke (?) kopogás - kattogás, ez elmúlt.
Ennek nagyon örülök, az előző, elvileg Mobil olajnál jött talán elő, de az is lehet, eggyel korábban is volt, ezt már meg nem mondom. Akartam is valami hidrotőke-tisztítót beletenni, aztán letettem róla, így elsőre nem is baj. De korábban nagy hidegben (és ez tuti korábban is volt) volt olyan, hogy a kopogás indítás után nagyon hangos volt, pár mp-ig, de talán nem az összes kopogott, csak egy így fülre.
Ami fontosabb, vajon mitől kopogott korábban? Miért nem kopog most?
Csak alapjáraton volt hallható, az olaj pedig "a szerelő szerezte olcsón, de nekem is ezt tölti bele" - mondta a boltos, akitől így nem vettem olajat, vagyis nem keresett rajta, valamint fiatal Zafirája volt akkor.
Vagyis, hamis volt az olaj, vagy esetleg túl jó (10w40 helyett hígabb), újabb autókba való?
Lehet, ezt sosem tudjuk meg, de ti mire tippelnétek?

Futómű-állítás: a srác azt mondja, nem kell ennél a gömbcsuklónál, csak a kormányösszekötőnél.
:C

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#37048) F_Zolee válasza gban (#37047) üzenetére


F_Zolee
veterán

Csak egy félresikerült tipp. Nem volt kevés az olajszint? Figyelted a fogyást? Én már ideje ezt az olajat használom amúgy.

(#37049) gban válasza F_Zolee (#37048) üzenetére


gban
Közösségépítő

Olajat nem eszi, 1 év és 13500 km után cseréltem, cserekor max-ra lett töltve, most a minimum felett volt, nem kellett rátölteni.
Valamint, nem mostanában kezdte a halk kopogást.

Postázást nem vállalok.

(#37050) mohabá 007 válasza FF23 (#37046) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

15 %-al nagyobb légnyomás -azt meg, hogy?

Nemtudom :( Csak a termékismertetőből idéztem ;) léggyorsító

Ára:20000Ft,és ezt írja (U)Ez a termék alacsony árszintû,(/U) (spirál alakú lemezcsík) :Y :O

A b vekihez,igaz az enyém (X18XE)motorkódú, a rezonátor 15 EUR, kb:5000Ft. A két cucc közöt óriási a különbség.Ég és föld. :K

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.