Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83001) Sanki válasza Tikakukac (#83000) üzenetére


Sanki
addikt

Lehet máshol szerelték össze, az enyém, ha jól emlékszem, akkor Gliwice-be lett összerakva.
Köszi amúgy. :R
Már csak választani kell, hogy melyik típus legyen..

(#83002) Tikakukac válasza Sanki (#83001) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezek mind ott készültek, azért csodálkozom, hogy még így is variáltak :B Ez ellenállás és csappantyú szempontból gond lehet.

Szerintem annyira mindegy melyiket, talán idén Bosch volt bedobva, de ha cseréled évente ebben nagy diffi nem lehet. Téglalapot gyártani még azért csak megy.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#83003) Sanki válasza Tikakukac (#83002) üzenetére


Sanki
addikt

Akkor lehet egyszerűen csak elfogyott, gondolom mind a kettő felszabadított beszállító. :)
Szerintem évente cserélni fogom, allergia miatt nem szeretnék vele játszani.

(#83004) Tikakukac válasza Sanki (#83003) üzenetére


Tikakukac
titán

Kisrutin az olaj, olaj-lég-pollenszűrő évente. 15k km alatt ez úgy egész jó általános dolog. És erre jön rá a minden más.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#83005) Sanki válasza Tikakukac (#83004) üzenetére


Sanki
addikt

Igen, pont ezeket válogatom most össze, illetve veszek még most üzemanyagszűrőt is.

Plusz üregvédőt.

(#83006) Tikakukac válasza Sanki (#83005) üzenetére


Tikakukac
titán

Utóbbi vicces volt mikor kérdeztem: mikor volt cserélve? Hááááát ööööö, igen. Gyanúsan szerintem sosem. Hogy milyen szinten lehetnek a komolyabb turbós esetleg dízel csodák, bele sem merek gondolni.

Üregvédőre még lehet rád fogok pingelni, Mike Sanderst kéne venni nagyobb készletben.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#83007) Szada85 válasza toth_janika (#82992) üzenetére


Szada85
aktív tag

Tehát gyakorlatilag tökéletesen az ellentettjére, mint amit előtte írtál. :D
Ilyen nagyobb túrázásokra( Eger, Szeged, stb.), ha mellette ritkán van is város valóban szoba jöhet a dízel is.
Az, hogy melyikkel jársz jobban előre úgysem lehet megmondani, függ attól milyen állapotú az autó amit veszel.
Lehet dízel, lehet turbós benzines, mindkettőnél előjöhetnek olyan dolgok, amikre költeni kell, tehát a büdzsében mindig legyen ilyenre, ha belevágtok. Dízelnél a nagynyomású, a porlasztók, a szívósor, a DPF a turbó, a benzinnél a turbó és sallangjai, ezek mind jelentős kiadások ha javítani kell.
Az 1.8 szívó benzin egyszerűbb konstrukció, erőben rugalmasságban talán elmarad a többi motorvariánstól, illetve a váltója "csak" 5 sebességes, ami miatt pályán picit jobban forog a motor, mert a dízel és a turbós benzinesé 6 sebességes.

Szóval ezernyi adalék, amit végig lehet zongorázni. :)

(#83008) Sanki válasza Tikakukac (#83006) üzenetére


Sanki
addikt

Üregvédőből ezt a mannol 9919 sorszámú spray kiszerelésűt fogom kipróbálni. 650 ml = 930 Ft.
Az általad említettet nem ismerem. :)

(#83009) toth_janika válasza Szada85 (#83007) üzenetére


toth_janika
őstag

Hát igen. Amikor az én elképzelésem és a Pénzügyminiszter elképzelése merőben eltérő akkor ilyen van :DDD
Köszönöm a hasznos tanácsokat. Nagyon sokat fogok még ezen gondolkodni, mert maximum (mindennel együtt) 2M-et szánok rá, ami lehet sokaknak nem sok pénzt, de nekem 3 éves gyűjtögetés, úgyhogy jól meg kell gondolnom... :D

Esetleg tudtok olyan oldalt, vagy szerelőt, aki, persze díj ellenében, eljönne velem és véleményt formálni a kiszemelt kocsikról?

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#83010) amargo válasza TFSi (#82970) üzenetére


amargo
addikt

Az 1.6T ből ez melyik?
Trafó val nem volt még gond?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#83011) zolmesz


zolmesz
aktív tag

Sziasztok!

Egy olaj eltűnés miatt elvittem szervizbe az autót, és felmerült a lánc csere is, amire a szaki munkadíjjal együtt 150e Ft-ot mondott, és csak gyári alkatrészekkel dolgozik.
Valaki nem cseréltetett vezérműláncot mostanában Astra G-ben (Z14XEP)?
Mennyire reális, elfogadható ez az ár, illetve nem gyári, de nem is gagyi alkatrészekkel mennyivel olcsóbban lehetne kihozni a cserét?
Mert akkor megvenném én az alkatrészeket, és keresnék egy olyan szakit, aki azokat is beszereli.
Köszönöm!

(#83012) AMD Power válasza zolmesz (#83011) üzenetére


AMD Power
titán

150e Ft? Nekem az nagyon sokban tunik.

(#83013) Markizmark válasza zolmesz (#83011) üzenetére


Markizmark
addikt

Teljes készlet (lánc, feszítő, összes fogaskerék, tömítés, stb.) SKF márkából 37 ezer.

Cromax

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#83014) zolmesz válasza Markizmark (#83013) üzenetére


zolmesz
aktív tag

Köszi!
Igen, ilyenre gondoltam, hogy megveszem én valamelyik jó minőségű típust, és keresek olyan szervizt,
aki vállalja annak beszerelését. Ki gondolta volna, hogy vannak még ilyen szerelők, akik csak gyári anyagból dolgoznak, pedig nem is márkaszerviz, hanem csak egy szerelőműhely egy ipartelepen belül :F
Akkor most elkezdem keresgélni a szerelőket és ajánlatokat vadászok :)

(#83015) molnarpeter válasza toth_janika (#83009) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

joautot.hu

(#83016) toth_janika válasza molnarpeter (#83015) üzenetére


toth_janika
őstag

:R Köszönöm

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#83017) molnarpeter válasza Sanki (#83008) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mike Sanders üregvédő zsír volt a tesztgyőztes a német Oldtimer Markt tesztjében. Mivel itthon nehezen kapható (bár a honlapjuk szerint a TTF használ ilyet pl), [link]+[link] házilag még aránylag korrekt eredményt tud adni.

[ Szerkesztve ]

(#83018) Tikakukac válasza Sanki (#83008) üzenetére


Tikakukac
titán

Az a baj, hogy üregvédő és üregvédő között is hatalmas a diffi.

Azért írtam amit írtam mert az garantáltan jó és bizonyított :B

molnarpeter: Rendelés nem gond, csak sokat kéne hozatni, hogy megérje és úgy szétosztani akkor :K

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#83019) Tikakukac válasza zolmesz (#83011) üzenetére


Tikakukac
titán

Számlás szakit szerezz és olyat, akin vasalhatóak a dolgok. Tapasztalat, hogy egy rohadt lánccsere sem egyszerű művelet pár helyen, utána meg a garis problémát megoldani tud bonyolult lenni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#83020) molnarpeter válasza Tikakukac (#83018) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Opel Vectra C GTS 3.2V6 csomagtartójába vajon mennyi fér? Najónem :DDD

(#83021) Sanki válasza Tikakukac (#83018) üzenetére


Sanki
addikt

Mennyit kellene rendelni és mennyibe jönne ki?

@molnarpeter: köszi, majd elolvasom, csak most meló van.

(#83022) Tikakukac válasza Sanki (#83021) üzenetére


Tikakukac
titán

Okosabbat még kell kérdeznem hány kiló kell egy ilyen kisebb kocsira. Nyilván a legnagyobb jönne ki a legjobban. Szerintem ott megállna 15k körül egy teljes autó összes nyúlványa is. De ez egy erős fejszámítás volt hirtelen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#83023) molnarpeter válasza Tikakukac (#83022) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Csikós kb. leírta anno, ki lehet logikázni a mennyiségeket :)

(#83024) Tikakukac válasza molnarpeter (#83023) üzenetére


Tikakukac
titán

Pont erre gondoltam amúgy :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#83025) Szada85 válasza molnarpeter (#83020) üzenetére


Szada85
aktív tag

Ilyen szépen álcázva sem becéztek még. :DDD :DDD
Egyébként az összes, az összes is belefér. :D

(#83026) Feenyx válasza mohabá 007 (#82779) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Sziasztok,

szóval hétvégém kipróbáltam ezt a "csodaszert". Viszonylag jól oldotta a dzsuvát, de azért nem annyira hatásosan mint a videóban (ott mint ha kicsit "olajsárszerűbb" lenne a kosz rajta, de nekem száraz fekete korom volt kb) :) De egy féktisztítónál mindenképpen hatásosabb. Telefújtam, benne hagytam kicsit had ázzon, aztán kiöntés + ecsettel átkeféltem kicsit. Ezt párszor megcsináltam.

Már 1 hónappal ezelőtt volt tisztítva, de ahhoz képest még jobban kijött a cucc belőle. De lehet nekem is egy flakont el kellett volna lehet fújnom rá mint a videóban :D

(#83027) ArthurShelby válasza Feenyx (#83026) üzenetére


ArthurShelby
addikt

De előtte be volt ragadva, és most már tökéletesen működik?
Ki tudtad vele teljesen takarítani?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#83028) Feenyx válasza ArthurShelby (#83027) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Sajnos túlzás lenne azt kijelenteni hogy tökéletesen működik, inkább hogy jobb lett :) Csak tippelni tudok, hogy meg-megakadt nyitott pozícióban. Sajnos diagnosztikával nem tudom megnézni, csak tüneteket tapasztaltam eddig, hogy gyorsításnál bizonyos fordulatszámon megtorpant az autó egy pillanatra, aztán tovább gyorsított, bár nem olyan intenzitással mint torpanás előtt. Most másodjára lett kipucolva, jobb lett, mint ha most nem torpanna egyelőre, vagy nagyon minimálisat csak. De az első tisztítás után is hasonló volt csak nem ennyire.

Sokat városozok, az a baj, az előző olajat elég jól ette (Eneos Hyper Premium 5W30) és sajnos ez kihatott az EGR szelepre is valószínűleg. Ezzel a tisztítással csak húzni lehet sajnos az elkerülhetetlen cserét ideig óráig. Akármennyire tisztítja az ember sajnos nem lesz már olyan mint új korában.

Más kérdés a többiekhez: Ha a Twinport szelep állító vákuummotorom kezdene tönkremenni az milyen tünetekkel járna? Hibakódot dobna rá az autó, vagy sunnyogna ugyanúgy mint pl. EGR problémánál?

(#83029) ArthurShelby válasza Feenyx (#83028) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nekem 3+ éve van beragadva zárt állásban, akkor ez nálam nem fog használni.
Csak olyan reménykeltő volt, hogy esetleg nem kell venni majd egy másikat 50-ért (és utána lefalazni), hanem 1500-ért meg lehet úszni. Csak már idegesítő a check engine lámpa.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#83030) kentucky


kentucky
őstag

Egy ilyen G lámpára nagyon sokat rá kellene költeni, és megoldható egyáltalán? Brutálisan tetszik.

(#83031) Feenyx válasza ArthurShelby (#83029) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Ha lefalazod akkor is égni fog a check engine. :) Ha nem volt takarítva egy próbát megérhet a tisztítás. Hátha egy ideig jó lesz. Ezek sajnos nem csodaszerek.

(#83032) kentucky válasza kentucky (#83030) üzenetére


kentucky
őstag

Annyit még hozzátennék ,hogy a csávó készít ilyet de én ezt tudnám Mo-n valahogy legálisan beleszerelni? Semmi, Hondurasi a bástya :D

[ Szerkesztve ]

(#83033) Tikakukac válasza kentucky (#83030) üzenetére


Tikakukac
titán

Amennyiben show járgány a cél, nyilván. Ott a pénz másodlagos, kinézet elsődleges. Barkácsolók előre.

Forgalomba rakni nyilván felejtsd el. Albánia szerintem a legközelebbi olyan ország ahol stabilan lehetne ilyesmivel közlekedni nappal. Este meg az ég tudja, olyan vetítési képe lehet ennek a csodának, amit a GE-nél is szerintem csettintéssel díjaznának ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#83034) ArthurShelby válasza Feenyx (#83031) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én úgy tudom akkor nem fog égni, és tudni fog nyitni/zárni. (egyébként van op-com-om kiolvasni)

kentucky:
Illegális a fényszórót módosítani: az égőket ledekre cserélni (más a fényszórásuk), a foncsort módosítani...
Egyébként az autoalkatreszek.hu-n volt aki hirdetett fényszóró ledesítést (vagy a racing bazár-on). Szóval van aki foglalkozik ilyennel, ha megmutatod neki a videót, gondolom le tudja másolni, csak szabályos nem lesz.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#83035) molnarpeter válasza kentucky (#83032) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem legális. Projektoros halogént még lehet építeni, de az sem egészen szabályos.

(#83036) kentucky válasza molnarpeter (#83035) üzenetére


kentucky
őstag

Értem, köszi :D

(#83037) molnarpeter válasza kentucky (#83036) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mall.hu 3500-ért adja a H7 Osram Lasert párban. ;)

[ Szerkesztve ]

(#83038) kentucky válasza molnarpeter (#83037) üzenetére


kentucky
őstag

Gondoltam rá, de ismerősi körből is sokan panaszkodtak rá, hogy gyorsan kiég.

(#83039) Tikakukac válasza kentucky (#83038) üzenetére


Tikakukac
titán

Van Cool Blue Intense is 2200-ért, egy szettet érdemes zsákolni, ennyiért nem tétel.

molnarpeter: Kíváncsi leszek rá. Tél óta van bent egy szett, a fénye nekem tökéletes, ha tartós is, akkor élete végéig mehet ez a verdába.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#83040) molnarpeter válasza kentucky (#83038) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Akkor Silverstar. Mondjuk inkább Lasert vennék, sokkal olcsóbb így is, mint bármi más fényszóró, ha meg pár hónapot bír csak, kell egy M168 :)

[ Szerkesztve ]

(#83041) Feenyx válasza ArthurShelby (#83034) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Milyen motor van a tiedben? Ha Z16XEP akkor ki fogja dobni a tapasztalatok alapján a hibát biztosan.

(#83042) kentucky válasza molnarpeter (#83040) üzenetére


kentucky
őstag

Philips Racing Visiont nézegetem még. Igaz, hogy félévente 7k, de elég jó videókat találni róla a neten.

(#83043) Tikakukac válasza kentucky (#83042) üzenetére


Tikakukac
titán

Videókkal óvatosan. Én sokat Premiere Pro-zok és a videó az mindig csalóka. Ha félsz az égésektől, akkor Silvert rakj. Nem drága, fénye bőven fullos és marad pénz egy rakat másik kopó-fogyó dologra ami úgyis kihullik a vasból ;)

Vaaaaagy, tudom ajánlani a nappali menetfényt. 11k most a rendes Osram is amit sokan használunk. Kapcsoló kopás és izzó égés ellen tökéletes fegyver.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#83044) kentucky válasza Tikakukac (#83043) üzenetére


kentucky
őstag

Kicsit gagyinak hat nekem a nappali menetfény régebbi autókon, de lehet ráveszem magam. most még több videót néztem, és az Osram Nightbreaker ezen az áron tényleg verhetetlen, de most megtetszett a Diamond Vision színe is (mindegy mert elég szar izzó) :D

Linkelnéd légyszi a 11k-s osramot?:D

[ Szerkesztve ]

(#83045) Tikakukac válasza kentucky (#83044) üzenetére


Tikakukac
titán

Yep meg vegyél lámpát is ilyet ennyiért ajándék. 2 már van otthon, egy mindig fater céges kabátjában, 1 nekem itt fent Pesten, de egyet még vettem a garázsba is. Nagyon jó cucc.

A színnel az a gond, hogy a monitorodon is sok múlik, plusz a felvételen és a processen is. Színt nagyon-nagyon-nagyon nehéz átvinni a közönségnek sajnos. Webre dolgoztam sokat és jah.

A nappalit ha a ködlámpák fészke mellé teszed fel teljesen jók. Én annyit csaltam, hogy van rajta egy réteg füstfólia is, így ha nem mennek nagyon elrejtőznek ha mennek akkor pedig függőben állnak a lámpa síkjával és abszolút nem gagyi :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#83047) kentucky válasza Tikakukac (#83045) üzenetére


kentucky
őstag

Szuper! :D Tudom, hogy nem teljesen legális, de valakinek Narva Range Power White-tal valami tapasztalat?

Bodrik: köszi

[ Szerkesztve ]

(#83048) Tikakukac válasza kentucky (#83047) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem biztos akarsz te olyan izzót aminek a fényét úgy nyeli a vizes aszfalt, mint kacsa a tengerit.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#83049) kentucky válasza Tikakukac (#83048) üzenetére


kentucky
őstag

Ezért szeretem ezt a fórumot, megóv sokmindentől :D Amúgy erre alig esik az eső, nem is emlékszem mikor vezettem utoljára esőben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.