Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71351) Timer válasza forintuser (#71349) üzenetére


Timer
veterán

Félve kérdem, gyári? :)

Más.

X16XEL motoros Vectrámban egyre hangosabban csattognak a hidrotőkék, most már nem csak hidegen, hanem üzemi hőmérséklet alatt szinte mindig. Hosszabb távon tervezek az autóval, ezért elgondolkodtam a motor felújításán.Az olajat nem eszi jobban, mint mondjuk 10 éve ette, de azért nem kevés, 10 ezres csere periódusok mellett is beharapja a 4 litert a minőségi 5W40-ből 10 ezrenként. Elsősorban a tőkéket kellene cserélni, úgy gondolom, de ha már szét van kapva a motor, talán érdemes lenne mindent megcsináltatni. Mit szoktak ilyenkor cserélni ezekben a motorokban? Valaki csinált már ilyesmit, és ha igen, milyen költségekkel lehet számolni?

Megkérdeztem az Index vonatkozó fórumában is, ahol az egyik kolléga ezt válaszolta:

"Itt csak hengerfejet kellene felújítani, szelepeket tőkéket cserélni. Meg gyűrűzni a dugattyúkat, hogyha lent van a hengerfej. Semmi komoly dolog. A motor ilyenfokú megbontása mellett ezeket érdemes megcsinálni. Ez megállhat 140-150 ezer Ft-ból."

Azt szeretném tudni, hogy csináltatott már-e valaki ilyesmit ezen a motortípuson, és ha igen, akkor milyen tapasztalatokat szerzett? Például, megérte?

[ Szerkesztve ]

(#71352) csabi0805


csabi0805
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Van egy H Astrám az 1.6-os benzines 115 lóerős változat.
Olyat csinál az autó,hogy reggel hideg indításkor 2-3 másodpercre így elkezd kattogni valami aztán elhallgat. Ha megyek vele és megállok, és utána ha indítom akkor viszont nem csinálja egy bizonyos időn belül.
De ha hosszabb ideig állok vele akkor viszont megint előjön ez a kattogó vagy daráló hang.

Mi lehet ez szerintetek? :U
Nem vettem észre semmit az autón megy rendesen működik normálisan ahogy kell neki.

[ Szerkesztve ]

(#71353) javorszky válasza javorszky (#71346) üzenetére


javorszky
tag

Megoldottam!

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#71354) K Norbi válasza WP14 (#71333) üzenetére


K Norbi
addikt

Szépp :K

(#71356) WP14 válasza Petyyyyy (#71343) üzenetére


WP14
őstag

Igen, maradt kenyérre és vízre is. :D

(#71345) zolikaDB Federal gumik, pontosabban ez.
Z20LET szív dübörög a mellkasa alatt. ;]

(#71354) K Norbi Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#71357) csabi0805 válasza #45553408 (#71355) üzenetére


csabi0805
aktív tag

Igen ilyen a hangja.
Mitől van ez?

(#71359) csabi0805 válasza #45553408 (#71358) üzenetére


csabi0805
aktív tag

Ja okés köszönöm azért! :R
Utána járok neki majd mindenféleképpen.

(#71360) CsonkaImo válasza csabi0805 (#71352) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Nekem is ez a problémám, ugyan ezzel a típussal. Én a szívó oldali szelepet ma kivettem, a szűrők teljesen tisztának tűntek, de azért levettem őket. Kifújattam és visszaraktam, de sajnos nem oldotta meg. 3 "gyűrű" szűrőt vettem csak le, viszont egy van a szelep végén is, amit nem bántottam. Lehet le kellett volna azt is, de ahol eddig utána néztem, ott csak a három "gyűrű" szűrőt írták.

(#71361) 7s26c


7s26c
senior tag

Sziasztok! Kérdeznék egyet. Ma dugóban araszoltam (vectra b) és belecsúsztam az előttem állóba. Fényezés , elem senkinek sem sérült, neki szorul a hátsó ajtó(vw caddy), nekem kitört a fényszóró fele. Betétlap, stb, mentem mindenfelé és este rákukkantottam a motortérre.

A hűtő furán áll és a felfogató elemmel jobb oldalon nincs kapcsolata. Viszont ekkora koccanásnál ez megtörténhetett? Vagy már ilyen is volt egy ideje? Illetve , lehet így járni vele? Az eset óta belement 70 kilométer gond nélkül.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#71362) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Hát urak, ez a meccs is eldőlt.
Sajna nem hidrotőke lesz az, hanem kettőstömegű. #brühühü
Sebaj, idén csere.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#71363) w333 válasza 7s26c (#71361) üzenetére


w333
félisten

Csak kiugrott a helyéről ... húzd vissza a helyére óvatosan :))

[link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#71364) trassher válasza beg (#71320) üzenetére


trassher
addikt

Jöhetne mind a kettő. :K Mindennapokban hangulatos lehet ilyen autókkal közlekedni.

Mai házi javítás:
G astra tulajok biztos ismerik a váltókulissza kopását érintő problémát. Az az igazi híg fosban kavarás, nehezen kapcsolható 1-es és 2-es fokozat. Itt egy megoldás amit egy márkatárs ajánlott figyelmembe. Elsőre kókányolásnak gondoltam de az eredmény több mint meggyőző.
Fel kell pattintani a kézifék alatti borítást majd oldani a váltószoknya keretet rögzítő 2 darab T20-as csavart.

Ezután a lenti kép fogad. A bekeretezett stift tartja helyén a váltókart. A stiften van egy rögzítőgyűrű amit bal oldalra nyomással lehet oldani. Ezután kijön a stift majd az egész váltókar.

A karon lévő gömb rész csatlakozik a golyósfészekbe, a gömb kopik és lötyögni kezd a váltó. Erre a gömb részre kell zsugorcsövet melegíteni egy vagy két rétegben, kinek mennyire kopott már. Én csak 70mm-es csövet kaptam ami kicsit nagy, nem is olyan szépen feküdt fel a gömb alsó és felső részénél de a célnak megfelelt. Rámelegítés után alaposan be kell kenni lítiumos zsírral és mehet vissza a helyére. Az összeszerelés fordított sorrendben megy. Nekem elég volt egy réteg is mivel elég vastag a zsugorcső.

Az eredmény nulla lötyögés, pontos váltás. Érzésre közelít egy új autóéhoz. 1400 forint volt egy méter cső, kisebb "kiszerelés" nincs de ennyit bőven megért. Remélem valakinek hasznára válik majd. :)
Az autó kapott ma mást is. Olajcsere összes szűrővel, kartertömítés csere, első toroncsapágyak és szilentek.

Redmi Note 7

(#71365) 7s26c válasza w333 (#71363) üzenetére


7s26c
senior tag

Köszönöm szépen. Finoman próbáltam de nem mozdult, erőltetni meg nem mertem.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#71366) AMD Power válasza Petyyyyy (#71326) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem brutál bejön az autó. Valószínűleg az is közbe játszik ,hogy az új Mazdák is nagyon bejönnek.... és azért van köztük hasonlóság, formát tekintve. A TC is jókat irtak róla. Pedig ők nem igazán Opel "barátok".

Kimondták! Nem prémium!
OPEL INSIGNIA GRAND SPORT – 2017.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71367) zolikaDB válasza trassher (#71364) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ez már új autó, minek is nézegeted a mobile-t? :DDD

(#71368) trassher válasza zolikaDB (#71367) üzenetére


trassher
addikt

Hogy idővel legyen egy még újabb amit kezdhetek megint újítani, hogy ne unatkozzak annyira a kevés szabadidőmben ;]

Redmi Note 7

(#71369) _seth_ válasza trassher (#71364) üzenetére


_seth_
veterán

Jó a zsugorcsöves megoldás, de annak az anyagát nem erre a folyamatos kopásra tervezték, nekem a kerékpárgumi belső vált be erre a célra B vekinél, tartós is és ráhúzni sem nehéz + általában mindenhol van 1-2 lyukas belső eldugva :D

Váltókulisszát is cseréltem kompletten, nem mondom, hogy szívesen nekiállnék bármikor, de annyira nem veszélyes mutatvány, és egy alig kopott kulissza + egy réteg vékony gumibelső eredményeként egész új autós lett a váltóm, az előző kulissza már nagyon ki volt kopva és 2 réteg vastag gumibelső volt rajta és azzal is kotyogott az utóbbi időben, el is tört természetesen...

----

Én ma hoztam el a felújított kuplunggal, egész másképp kell a pedált használni, sokkal jobban lehet gyorsítani is mint az előzővel. A tárcsában a rugók voltak eltörve, maga a tárcsa is meg volt kopva már alaposan.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#71370) trassher válasza _seth_ (#71369) üzenetére


trassher
addikt

Tapasztalatok alapján 1 évet bír nagyjából a zsugorcső, első próbaképp megteszi. Van még kb 95 cm belőle amit kb semmire sem használok el mert 70-es, így még pár év kijön belőle. :DDD Bontott kulisszát nem akartam vadászni, beszerelni meg végképp nem.

Redmi Note 7

(#71371) molnarpeter válasza trassher (#71370) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Alapvetően újkorától lenne a legjobb minden olajcserénél adni egy kis zsírspray-t az egész rudazatnak, zárak olajzása is hasonló téma :B

(#71372) Gabika75


Gabika75
csendes tag

Üdv Mindenkinek!
Szeretnék segítséget kérni.
G astra kombira cserés a nyári gumi, vennék rá alufelnivel együtt és gondolkozom, hogy legyen 16-os. Kérdésem az lenne hogy a könyv szerint 16-osnál 205/50-es gumi kellene rá, de ez fehér holló méret, a 205/55-ösnél az eltérés kalkulátor szerint +17mm, ez még belefér kategória vagy inkább ne eröltessem a dolgot?

[ Szerkesztve ]

MI vagyunk a lovagok akik azt mondják:NÍÍÍÍÍÍ !!!

(#71373) #81556480 válasza _seth_ (#71369) üzenetére


#81556480
törölt tag

Most akkor az én vectrám állapotáról mindent elmondd az, hogy semmit nem lóg a váltó. :D

(#71374) trassher válasza molnarpeter (#71371) üzenetére


trassher
addikt

Zsírspray-vel kezdtem de lehetetlen feladat rendesen befújni. Hogy rendesen odaférjen az ember két első ülés ki, kardánbox ki.

LaciCRM: Még ;]

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#71375) Petyyyyy válasza Gabika75 (#71372) üzenetére


Petyyyyy
addikt

A százalékos eltérést figyeld - [link]
215/55 még jó lehet, de gondolom az megint ritka méret lesz.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#71376) _seth_ válasza #81556480 (#71373) üzenetére


_seth_
veterán

Meg se szólalj... ;]

Kevesen vesznek 2017-ben újszerű állapotú B vekit :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#71377) Gabika75 válasza Petyyyyy (#71375) üzenetére


Gabika75
csendes tag

Egy másik oldalon néztem, ott +2.76% volt az eltérés.
Igen azt írják , hogy 2.5%nagyobb eltérés ne legyen, csak gondoltam rákérdezek hátha van valakinek ilyen tapasztalta.

[ Szerkesztve ]

MI vagyunk a lovagok akik azt mondják:NÍÍÍÍÍÍ !!!

(#71378) #81556480 válasza _seth_ (#71376) üzenetére


#81556480
törölt tag

nyugi, az előzőn lehetett kavarni a levest mire meglett a sebesség :D

(#71379) tutis


tutis
őstag

kézifék utánállításáról van valami leírás, videó? Túl felül fog, utána állítanék...

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#71380) zolikaDB válasza Gabika75 (#71377) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hol a probléma?
Nem drágák, és nem is gagyik: [link]

Én 195/55 R16-ot tettem fel, picit csal, de a 205-öt túlzásnak tartom 1.4-re.

(#71381) AMD Power válasza #81556480 (#71378) üzenetére


AMD Power
titán

Szép a géped. Lassan nekem is kezelésbe kell vennem a gépet és kicsit kipofozni a nyárra. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71382) Declare válasza #81556480 (#71378) üzenetére


Declare
őstag

Nemet rendszammal jarsz? Vagy az umweltplakettet emlekböl hagytad meg? :D :D

(#71383) mohabá 007 válasza 7s26c (#71365) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Ne is nagyon erőltesd.Azt nézd meg,hogy mi nem engedi vissza a helyére,ill alul a tartócsap a helyén van e,nincs e letörve.

Így is lehet vele menni,(ha amúgy minden rendben,)de illik mihamarabb gyógyítani.

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#71384) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Csak azért rakom be, hogy időben tudjam mennyi idő alatt lopták le... :))

(#71385) mohabá 007 válasza tutis (#71379) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Ha megemeled a szoknyát :D mit látsz?

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#71386) Declare válasza mohabá 007 (#71385) üzenetére


Declare
őstag

:DDD

(#71384) B-L-A-C-K ez csecse :K mondjuk most, hogy PSA lett az opelböl..... :( lassan oroszlanos jel lessz itt is + alap felszereltsegkent plussz pirosan vilagito ledek a müszerfalon :U :(

(#71387) 7s26c válasza mohabá 007 (#71383) üzenetére


7s26c
senior tag

Köszönöm szépen

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#71388) B-L-A-C-K válasza Declare (#71386) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Remélem nem lesz túl bazári ha rárakom...

Ilyen pözsós f@szságok remélem nem lesznek az új Opeleken, inkább az új pözsó vegye át az Opel cuccait. Mondjuk nekem a piros világító műszerfal eddig is megvolt, ha sport gombot benyomom automatice átvált olyanra.

(#71389) Declare válasza B-L-A-C-K (#71388) üzenetére


Declare
őstag

En erre gondolok: :D

[ Szerkesztve ]

(#71390) B-L-A-C-K válasza Declare (#71389) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ja hogy úgy...:D

(#71391) mohabá 007 válasza #81556480 (#71378) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Patent. :C Látszik,hogy volt gazdája. :R De mi lesz veled,mert ezen nem nagyon van mit "bütykölni" :D
Azt lehet tudni,hogy a kormány milyen közelharc nyomait viseli?

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#71392) beg válasza B-L-A-C-K (#71384) üzenetére


beg
veterán

Faterom VW-jén éltek 4 napot ezek a sapkák, szóval sok sikert :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#71393) B-L-A-C-K válasza beg (#71392) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hasonlóra számítok, mondjuk 1 dollár sem volt 4db postával, szóval nagy anyagi kár nem fog érni.

(#71394) beg válasza B-L-A-C-K (#71393) üzenetére


beg
veterán

Pont néztem én is, 0.90 a 4 db, rákívántam, vettem én is :) Csak feketét.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#71395) B-L-A-C-K válasza beg (#71394) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Van ilyen is, ezt nem lopják le, csak mire te leszeded meg visszarakod egy szimpla keréknyomás elellenőrzésnél 1 óra...:)

[ Szerkesztve ]

(#71396) gban válasza B-L-A-C-K (#71395) üzenetére


gban
Közösségépítő

Kézbefogva mennyire sanszos hogy elmegy tőle a centírozás?
Mert gondolom azért grammokkal nehezebb mint a hagyományos.
Bár ezt úgyis inkább menet közben érzed majd meg.
4 napra meg felesleges is centíroztatni :DDD

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#71397) B-L-A-C-K válasza gban (#71396) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem tudom a sima műanyag hány gramm, de ennek szinte semmi súlya, így kizárt hogy emiatt gond legyen ezzel.

(#71398) #81556480 válasza mohabá 007 (#71391) üzenetére


#81556480
törölt tag

Hát vannak tervek, valami zenét kéne bele építeni.

A kormányon csak nagyon felületi karcok vannak, amit valamiféle bőrápolóval fel lehetne tölteni. de a terv majd az újrabőrőzés valami nagyon brutál minőségben.

(#71399) tutis válasza mohabá 007 (#71385) üzenetére


tutis
őstag

hát attól függ melyik szoknyát :) nem néztem még, de ha ott kell akkor nekiállok. Csak eléggé egyben van a cucc, majd megnézek valami vidit hogy kell szétbontani

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#71400) Szada85


Szada85
aktív tag

No, megvolt az ezüst Vectra megnézés is, öszinte autónak tünik, magán viseli a tizenpár év harcait karcok, apró rányitások nyomait, valamint jobb elöl van egy horzsolás a lökhárítón, picit a sárvédö élén, de lámpát nem ért szerencsére, ergo relatív könnyen megoldható.
Extrák mind müködnek - az elözö veci után szitne felüdülés Volt látni, hogy ebben tényleg a radaroktól kezdve a popóhevítésig minden jó -, Motor száraz, pamacsmentes, pedig belenyaltunk a 6 ezerbe is melegen, de semmi, kuplung, váltó, minden szimpi, a belsöre kell egy piszok alapos takarítás, mert, hat nem szalonautó nahh...Szervízkönyv, kezelési könyv, 2 kulcs, CarPass, minden anyámkínja van hozzá.

Szóval, mit Volt mit tenni, lecsaptam erre az élhetö darabra, két napja körbeér a szám a fejemen.

Ugyanitt józan ész eladó, nem sokat használt, elsö tulajtól. Esetleg vontatható benzinkutat beszámolok. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.