Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71801) amargo válasza Szada85 (#71743) üzenetére


amargo
addikt

Megnéztem a konfiguratorban, hogy mennyi a lámpa, no többek között ezért se vennék új kocsit. Farkasvaksagom van, tehát nekem must have. A vezérlés kapcsán meg en is inkább megnyugszok, ha cserelve lett.
És itz jon a kérdésem ki milyen szerelőt ajánl, aki azt is rakja a kocsiba, amit viszek?
Vettem mann filtereket, meg castrol edge titaniumot és szeretném, ha ezeket is ráknak bele. Vannak rossz tapasztalatok..
Opel duna vagy maszek embert érdemes keresni?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#71802) lsebestyen válasza becsitibi (#71800) üzenetére


lsebestyen
addikt

Én ilyet toltam, pár hónapig kellemes illat volt az autóban, bár büdös most sincs. Előtte egy nagyon kicsit volt büdös a klíma. Ha már nagyon az, akkor egy ilyen nem fog segíteni. Asszem az autóklubnál most akciós az ózonos tisztítás. Totalcaron a filléres neppertrükk rovatban amúgy volt egy rész ezekről a tisztítókról.

(#71803) hdanesz válasza ufonauta (#71799) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Mi tart eddig a forgalomba helyezésen?

(#71804) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

(#71805) Doggy dog válasza becsitibi (#71800) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Háziban a klímabomba ajánlott.
Egyébként 3,5e körül takarítják.
Pollenszűrőt cseréld előtte!

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#71806) AMD Power válasza becsitibi (#71800) üzenetére


AMD Power
titán

Én a Polonal olyat használtam. Ártani nem fog neki az biztos. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71807) roseane2004


roseane2004
csendes tag

Sziasztok, főként azért írok hogy követhessem az írásaitokat:)
Másrészt autovásárlás előtt vagyok.

Szeretnék egy ,,suzuki megbizhatóságú,, 1997. évjárattól felfele, elég legyen a kötelező szervíz neki hosszútávon, benzines legyen minimum 1,2 és maximum 1,6 os motor. 150-300e ft között, milyen tipust ajánlanátok?:) Köszönöm előre is.

(#71808) AMD Power válasza roseane2004 (#71807) üzenetére


AMD Power
titán

Sok opció nincsen. Vagy F Astra vagy B Corsa. Kérdés ,hogy melyik méret a jó neked?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71809) roseane2004 válasza AMD Power (#71808) üzenetére


roseane2004
csendes tag

f astra sedan meret azert ferfiasabb, nem valami nagy a hely igenyem, de ha egy gyerekulest kell berakni a csomagtartoba es két karton vizet, ne kelljen izmozni csomagtér ajtóval hogy bezárodjon :C
F astra rohadása alvázra is értendő? Vagy azért az gyárilag kezelt?

(#71810) beg válasza roseane2004 (#71807) üzenetére


beg
veterán

A keretösszeg és a megbízhatóság valahol a végtelenben találkozik de inkább sehol. 200 körül bontószökevényeket kapsz.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#71811) senzaj


senzaj
senior tag

Sajnos a képen látható részről hiányzik nekem a műanyag kupak mindkét oldalon, így elkezdte enni a rozsda. Így vettem. Van erre valami megoldás, esetleg tudok rá kupakot venni valahol emberi áron? :)

(#71812) Petyyyyy válasza senzaj (#71811) üzenetére


Petyyyyy
addikt

G Astra vagy miféle járgány?
Nem elérhetetlen amúgy.[link]

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#71813) senzaj válasza Petyyyyy (#71812) üzenetére


senzaj
senior tag

H Astra GTC

(#71814) F_Zolee válasza Szada85 (#71785) üzenetére


F_Zolee
veterán

Még el is találtad majdnem. Kb 0 kapcsolat a külvilággal kivéve ha szüneten van az ember. :D Fényképeket küldhettek azért. :D

(#71815) Gabika75 válasza mrx1212 (#71783) üzenetére


Gabika75
csendes tag

Szia! Én Gödöllőre vittem az ottani márkaszervízbe, ők adtak mindent, számla, pecsét és 10évre le van tudva a dolog.

MI vagyunk a lovagok akik azt mondják:NÍÍÍÍÍÍ !!!

(#71816) ufonauta válasza hdanesz (#71803) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Hát, ha én azt tudnám. Múlt hétfőn hozták meg az autót. Meg is tekintettem. Este átutaltam a vételárat és kedden már küldtem is a kötelezőről a pdf-et. Kedden ugyan továbbképzésen volt az értékesítő, de múlt szerda óta már üzembe helyezhették volna. Papírmunkára hivatkozik. Állítólag tegnap jött meg a regadóról valami papír és csak utána mehetnek az okmányirodába. A biztosító meg már cseszeget, hogy nem tudták azonosítani a járgányt és, ha péntekig nem küldöm át a szkennelt forgalmit, akkor elutasíthatják a befogadást. Pedig már a kötelezőnek a díját is átutaltam. 2007-ben, amikor a G Astrát vettem, akkor is hetekig húzták. Igaz akkor az Opel Wallis és nem a Gombos. Úgy néz ki nincs szerencsém a kereskedőkkel. :(

(#71817) Timer válasza B-L-A-C-K (#71804) üzenetére


Timer
veterán

A vbloggerkedés, az megy, de az "exkluzív" szót helyesen leírni már nem sikerült. Ráadásul igazi semmitmondó videó lett, gratulálok a készítőnek, hogy ennyit sikerült kihozni a helyzetből... Jobb lett volna, ha családi nyaralás helyett egy tehetséges értékesítőt küldenek el, talán mozgóképen is nagyobb hitelesség mellett tudták volna kiemelni az igazán lényeges részeket.

(#71818) F_Zolee válasza mrx1212 (#71783) üzenetére


F_Zolee
veterán

Sds opel.

(#71819) kmarci25 válasza ufonauta (#71816) üzenetére


kmarci25
veterán

Óóóó. Ott hagysz egy csomó pénzt és "sok a papírmunka"? Ez finoman szólva sem elegáns... Én már verném az asztalt náluk, az biztos.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#71820) Petyyyyy válasza senzaj (#71813) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Na, akkor még a link is jó.

Más: beszéltem ma egy Llumar kivitelezővel UV + hővédelem miatt. Ha érdekel valakit a téma, itt hagyom majd az ajánlatot meg a részleteket.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#71821) bbubby00


bbubby00
őstag

Gyárilag 81kw-os 2011-es Opel Insigniába jó a Comma 5w30 Longlife?
Csak mert évek óta ezt használjuk :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#71823) mrx1212 válasza Gabika75 (#71815) üzenetére


mrx1212
tag

Miket cseréltettél,mennyi volt összesen?

(#71824) Szada85 válasza amargo (#71801) üzenetére


Szada85
aktív tag

Ohh, ne aggódj, én is el szoktam kalandozni a konfigurátorokban, de amire én azt mondom, hogy " na, ezt csípné a popóm", az alapból is olyan drága, amennyihez még idekint is valami vezetöi pozíció kellene ( kb-ban lerakni, a hitelböl elég Volt a diák verzió :D ), illetve valahogy a mai közlekedési és viselkedési morálba nem tudnék nyugodt szívvel használni, otthagyni Sem.

Jók nekem az ilyen idösebb darabok, amiknél a drasztikus értékvesztést már lenyelte valaki más. :)

Nyilván mindenkinek megvan a bejáratott szervíze, ahova hordja az autót, de nem biztos, hogy ugyanúgy elégedett lennél vele Te is, mert mindenkinek más a preferencia.
A hozott alkatrészeket egyébként sem szeretik sok helyen, hallottam olyanról is, ahol pl garit sem vállaltak így az elvégzett munkára.

Idekint pl, ahol voltam nem márkaszervízben, ott magasabb is az óradíj, ha magad viszed az alkatrészt, mintha Ök veszik meg, kompenzálja az alkatrészes kedvezmény hiányán bukott költséget így. :)
De pl olajcserénél - tudom, rossz tulajként - ott téblábolok én is mindig, vagy legalább üvegen keresztül nézem a mutatványt, mivel én is bizalmatlan vagyok. :)

(#71825) Gabika75 válasza mrx1212 (#71823) üzenetére


Gabika75
csendes tag

Teljes vezérlés, vízpumpa, 101eft volt mindennel. Az enyém egy 1.8benzines b zafira. Az ár elvileg minden márkaszervízben ugyanaz mert azt elvileg az opel központilag adja meg. Persze ezzel lehet hogy hülyeséget írok.

[ Szerkesztve ]

MI vagyunk a lovagok akik azt mondják:NÍÍÍÍÍÍ !!!

(#71826) Gabika75 válasza Gabika75 (#71825) üzenetére


Gabika75
csendes tag

Lejárt a szerk. idő.
Kérj több helyről árajánlatot és esetleg nézd meg a szervízt élőben, ha teheted. Eléggé bizalmi dolog, hogy kire mered rábízni az autód, pláne nagyszervízre. Én is keresgéltem egy darabig, van szerelőm helyben aki a kisebb dolgokat megcsinálja, de az éves szervízre elviszem hozzájuk az autót, átnézik,szólnak ha van valami esetleg pluszba, megkérdezik, hogy megcsinálják-e vagy késöbb visszatérjük rá, nem akarnak feltétlen lehúzni. De ez saját vélemény.

MI vagyunk a lovagok akik azt mondják:NÍÍÍÍÍÍ !!!

(#71827) Timer válasza Gabika75 (#71825) üzenetére


Timer
veterán

"Az ár elvileg minden márkaszervízben ugyanaz mert azt elvileg az opel központilag adja meg."

Az lehet, hogy ez az elv, de a gyakorlat nagyon mást mutat. Néhány éve, amikor a B Vectrámban csináltattam a nagy szervizt, volt egy szegedi cég, akiktől drágább ajánlatot kaptam nettóban, mint amilyet Bajáról bruttóban. Pedig ugyanaz volt minden: gyári GM vízpumpa, szíj, görgők, megamikell. A különbség a munkadíjban volt tetten érhető. Volt egy másik szegedi szerviz is, ott meg konkrétan olajat, szűrőt, minden sz@rt rám akartak tukmálni, függetlenül attól, hogy jeleztem, ezek cseréje nem aktuális. Ha semmit sem értek hozzá, vagy csak szimplán lesz@rom, akkor ott kétszer annyit fizettem volna végül, jórészt feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

(#71828) aleister


aleister
veterán

Haggy dicsekedjek egy kicsit. :)

Fogyasztás alapján a kis gépsárkányom az 5. spritmonitoron Mivel (egyesek szerint rossz minőségű) Envis kútból tankolok, és még csak most jön a nyár, szerintem be tudom fogni az előttem lévő kettőt is.

Az élet apró örömei. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#71829) Astrasattila


Astrasattila
tag

Szervusztok!

Kicsi Opelomban hangszórócserén gondolkodom. Ebben kérném a segítséget, információt tőletek. Adott egy Alpine CDE - 178BT. Ehhez szeretnék hangszórókat venni. Ajtó, kalaptartó és a csipogó helyekre. A lehetőségét megtartanám egy későbbi erősítő beszerzésének, így tudásban olyan hangszórót keresek, ami elviseli a többletterhelést. Én elsősorban az Alpine hangszóróit részesíteném előnyben, de nyitott vagyok bármire. Főként 2 előadót hallgatok. Péter Szabó Szilva és Tiesto.Tudom, kicsit meredek teljesíteni egy ennyire más hangzást. :D Az autó típusa pedig Astra F. Tervben van az autó bitumenlapozása is. Keretösszeget én nem adnék meg konkrétan. Inkább a fejegység tudásához mérten várok ajánlásokat.
Köszönöm!
Attila

[ Szerkesztve ]

(#71830) hdanesz válasza ufonauta (#71816) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Ez eléggé elszomorító. Nekem raktáron (magyarországi központi raktár) lévő autóra azt mondták 2hét és átvehetem. Debrecenben. Persze mint tudjuk más az ígéret és más a realitás.

[ Szerkesztve ]

(#71831) CsonkaImo válasza aleister (#71828) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Haggy? Nem hadd? Nem kötekedek, én sem tudom pontosan hogy kell írni, de nem gy-vel mondjuk/írjuk szerintem. Legalább is nekem nagyon furcsa. :F

(#71832) Luck Dragon válasza hdanesz (#71830) üzenetére

Mikor mi vettük a Fiatott, három hét volt a megnézéstől a kézhez kapásig. Nem csak az Opelnél van hosszú várakozási idő.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#71833) aleister válasza CsonkaImo (#71831) üzenetére


aleister
veterán

Neked van igazad! "Hadd" lesz az. Reflexből én mindig rosszul használom. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#71834) _seth_


_seth_
veterán

X20XEV hengerfej felújítás elkészült:

Hegeszteni nem kellett rajta, szelepek lettek beköszörülve és a szelepfészkek, kis tisztítás és síkolás, még így is maradt némi sérült rész rajta, de az már elvileg semmi bajt nem okoz. Innen már szinte alig van teendő, csak épp a gyűrűk cseréje, minden tömítés cseréje, hidrotőkék cseréje szintén :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#71835) Petyyyyy válasza _seth_ (#71834) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Milyen érzés hogy kb új motorod lesz? :)

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#71836) _seth_ válasza Petyyyyy (#71835) üzenetére


_seth_
veterán

Áh, messze lesz az újtól :D A blokkban terv szerint csak gyűrűzés lesz, esetleg új csapágyak, de majd még a szerelő megmondja a tuti, hogy mit lenne érdemes megcsinálni rajta. Mindenesetre már ráfér, mióta egyszer felforralta a hűtővizet (venti fokozat hiba) azóta füstöl is, szerelő szerint ilyenkor a szelepszárszimeringek megkeményednek, a gyűrűk pedig meglágyulnak és ez okozza a füstölést, eddig együtt éltem vele, de most már a vezérlésnél a hengerfejtömítés ereszti az olajat és vizet is... előbbit csak kicsit, de utóbbi már bosszantóbb, rendszeresen maga alá vizel az autó :(

Idén még az ültetést is kidobom alóla és a kaszni is ki lesz lakatolva, végülis meg lesz véve ismét az autó ;]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#71837) mohabá 007 válasza _seth_ (#71836) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Egész felidegeltem magam.Ilyet még nem láttam. :( A nagy német precizitás,pontosság,minőség,megy a duma ezerrel,a valóságban meg azt látom,hogy a készre munkált felület tele van öntési hibával,lunkeros, :Y :W ami a minőség ellenőrzés szerint beépíthető,jómégaz. :O Milyen lehet a nem látható rész :F

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#71838) _seth_ válasza mohabá 007 (#71837) üzenetére


_seth_
veterán

Ezek nem használat közben keletkeznek a sok sok kilométer alatt? Ennél jobban meg volt "marva", de ugye egy kicsit leszednek és "szebb" lesz. Szerencsére egyik ilyen sérülés sincs rossz helyen.

Így néz ki egy 0 km-es X20XEV hengerfej, szerintem az alu csak megkopik ott idővel, de passz.

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#71839) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Egy uj Omegat vki? [link]

(#71840) Markizmark válasza zolikaDB (#71839) üzenetére


Markizmark
addikt

Szép, de max a feléért esetleg. Attól még ez 17 éves. Ráadásul a leírásban 2 literes motor van, a képen pedig 2.2 van.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#71841) mohabá 007 válasza _seth_ (#71838) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Azért szörnyűlködök, mert használat közben nem tud kopni mivel nem mozog,sík felület,stiftek,és a hengerfej csavarok tartják a helyén.Ha mozogna,vele együtt mozogna a vezérlés,vezérműszíj.
Azért vannak kritikus pontok szerintem,ahol a hengerfej tömítés nem sokáig marad százas.A nyilaknál jelölt részeknél.

Kérdezd meg a szerelőt,hogy nem volna e célszerű fémes tömítőmasszával gyógyítani a nem normális helyeket.Ha ezek nem öntési hibás felületek,akkor csak az lehet,hogy régen voltak olyan olcsó fagyálló keverékek,amik ették az alut,és ez is kapott belőle bőven.

(A dugattyú is alu,és mozog,mégse lesz anyaghibás,lunkeros) :N

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#71842) #81556480 válasza mohabá 007 (#71841) üzenetére


#81556480
törölt tag

Ezek semmi.. Volt hogy heti 5-6 hengerfejet tettünk fel ilyen állapotban mikor auroszerelonel loptam a napot. Vannak kritikus helyek bizonyos kocsiknal ahova spec pasztát szoktak tenni a tomitesre hogy valamivel jobban bírja ( gátak sarkak) na abbol pasztabol lehet tenni ilyen helyekre, de semmi jelentossege nincs. Ilyen koru cuccoknal ez előfordul

[ Szerkesztve ]

(#71843) mrx1212 válasza Gabika75 (#71826) üzenetére


mrx1212
tag

Köszi az infót neked! :R

Sikerült már le is beszéltem velük nagyon segítőkészek és korrektek eddig!
Jövő héten már viszem is!

(#71844) kmarci25 válasza CsonkaImo (#71831) üzenetére


kmarci25
veterán

Használjátok, nagyon hasznos. (Nem cikizés, tényleg az!)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#71845) beg


beg
veterán

Na, vénlány beadva háziorvoshoz.
Sachs lengők, kutyacsont, szilentek, teljes első futómű upgrade + műszaki. A hátsó rész múlt hónapban megvolt. Még a téli virágozást meg kell oldanom 2 ívnél aztán jöhet a következő 250k km az új autóval :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#71847) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok
Tudtok valami hasznos infókat mondani nekem a 2009es 2.0 cdti 160 lovas manuális insigniárol?

(#71848) beg válasza #45553408 (#71846) üzenetére


beg
veterán

Ó, azok megvannak a kanyarvadász fapad 1.4-el :D
Gondolkoztam a cserén, de nyílt parkolóban más által lesajnálva (ajtó belenyitás, táskával/bevásárlókocsival karcolás) üzemmódra sajnálnék egy drágább vasat. Inkább ezt tartom életben.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#71850) _seth_ válasza mohabá 007 (#71841) üzenetére


_seth_
veterán

Ilyenre gondolsz? Ezzel be lehet ragasztani a sérült részeket és utána finoman szintre csiszolni.

Én már évek óta csak G12 ALU rózsaszín fagyállót öntök bele, gondolom ez már nem rongálja az alu alkatrészeket.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.