Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70351) WZP


WZP
aktív tag

Mik vannak

Inter Arma Enim Silent Leges

(#70352) Petyyyyy válasza WZP (#70351) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ehh. Kutyát/macskát/egyéb háziállatot nem érdekel mennyit költött az ember a szervízre.
Másfelől durván túl van árazva, még a 300K felniszettel együtt is.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#70353) B-L-A-C-K válasza Petyyyyy (#70352) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ettől a hirdetéstől függetlenül, azért ha van nyoma engem érdekel mennyit költött szervizre egy eladó, én is úgy vettem előtte volt nagy szervizen, mivel 100%-ig csekkolható volt, azért akkor jó volt nem nekem kell rálocsolni még azt a 200 ezret.

(#70354) Petyyyyy válasza B-L-A-C-K (#70353) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Persze, az tiszta sor, engem is érdekelne a szervíztörténet, de ráérek azt megnézni ott helyben is. Csak nem tudom tényleg ezzel kell-e hirdetni az autót. Bennem mindig támad egy kettős érzés - oké valami meg van rajta csináltatva új üzemanyagszűrő, pumpa, anyámkínja És akkor a rendszer többi része? Vagy csak ennyire volt kedve, megelégelte és elengedte a történetet? Vagy nem is volt más gond?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#70355) Luck Dragon válasza WZP (#70351) üzenetére

Az ára nevetségesen drága. Ezért már cosmos GTC lehet vásárolni.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70356) Gergőke88 válasza Luck Dragon (#70355) üzenetére


Gergőke88
addikt

Cosmos Gtc hogy jön ide?
Ez egy turbós couoe ami szép állapotban van...

(#70357) Luck Dragon válasza Gergőke88 (#70356) üzenetére

Hogy jön ide? A közös pont az ár.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70358) AMD Power


AMD Power
titán

Szerintetek külföldről behozni/venni autót mennyire lutri? Jó persze alapból az autóvásárlás az, de akkor is...

Vagy érdemes megbízni valakit aki ilyenekkel foglalkozik és vele behozatni egy autót stb....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70359) Petyyyyy válasza AMD Power (#70358) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Leegyszerűsítve: jól jön, ha van olyan ismerős aki ezzel foglalkozik, vagy csak esetenként kiszalad autót venni külföldre. Szánj rá egy időszeletet, nézd ki, egyeztess az eladóval, majd az ismerőssel is. Menj ki vele és nézd meg személyesen is, az a legbiztosabb. Egy emberrel több vagy kevesebb az autóban kifelé igazán nem számít és töredék összegből megvan az utad.
Hazafelé ugyanez, a trailerre maximum egyel több autó kerül fel.

Én biztosan így csinálnám. Viszont azzal is számolni kell, hogy vagy nagyon gyors vagy, vagy nem azzal az autóval fogsz járni, amit kinéztél. Egyik ismerősöm akart behozni egy G OPC-t, mire levelet írt az eladónak, az megmondta hogy már elvitték - a "szomszédja" megvette. Pedig talán egy napos lehetett a hirdetés.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#70360) B-L-A-C-K válasza Petyyyyy (#70359) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

+1

(#70361) AMD Power válasza Petyyyyy (#70359) üzenetére


AMD Power
titán

Értem. Akkor ez nekem felejtős. Nekem sajnos a meló miatt a gyorsaság pont nem az erősségem. Simán meg megbízni nem fogok semmit és "láthatatlanba" megvenni egy autót.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70362) B-L-A-C-K válasza AMD Power (#70361) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mit akarsz amúgy venni, és mennyi a keret rá?

(#70363) amargo válasza AMD Power (#70358) üzenetére


amargo
addikt

Mivel én is nézem a kinti kínálatot, ezért tudok pár dolgot írni:
Vagy tényleg van ismerős, akit megtudsz bízni és kvázi "ajándékba" haza hozza neked vagy nem érdemes megbízni senkit, mert az alsó hangon is félmilliót fog elkérni.
Tehát érdemes kimenned érte, de az is belle lesz pár százasba. Ellenben, ha van olyan ismerős, akinek van P-s rendszáma és van is kedve kirándulni, akkor lehet még faragni ezekből a költségekből.

Én Szada85-t is kérdezgettem, nagyon segítő kész volt, érdemes kint körbe nézni, de kb ugyan annyira tud lutri lenni, mint egy itthoni vásárlása. Sőt, tényleg érdemes 3-4-et betárazni az út során, amiket megnézel.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#70364) AMD Power válasza B-L-A-C-K (#70362) üzenetére


AMD Power
titán

G Astra lenne. 2005-2007 évjárat környéke. De egyenlőre ez csak az érdeklődés szintjén van.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70365) AMD Power válasza AMD Power (#70364) üzenetére


AMD Power
titán

Amiket én néztem itt nálunk ilyen 700-900e között mozognak. Vagy ez túl "olcsó" ahhoz ,hogy kintről hozzon be egyet az ember!?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70366) Gergőke88 válasza Luck Dragon (#70357) üzenetére


Gergőke88
addikt

Tehát egy 1.6 szivo Gtc meg egy turbós Coupe nálad egy kategória.
Értem...
Ennyiért mondjuk van fiatal Agila is vagy Corsa 1.0 azonos árban

AMD: ilyen áru autónál a nem meg az egyéb költségeket is. Kiutazás, matrica, rendszám stb.
Az autó árának jelentős százaléka.

[ Szerkesztve ]

(#70367) Petyyyyy válasza AMD Power (#70365) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Itthon nézz körbe elsőnek, mert hazafeléjövet ott van a regadó.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#70368) AMD Power válasza Gergőke88 (#70366) üzenetére


AMD Power
titán

Köszönöm srácok... gondolom egy 2 millás H Astranal vagy egy J-nél mér nagyobb értelme lenne behozni kintről egyet.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70369) Luck Dragon válasza Gergőke88 (#70366) üzenetére

Ki írt 1.6-ról?.. Mindegy ebbe most nem megyek bele.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70370) B-L-A-C-K válasza AMD Power (#70368) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen így tényleg nem éri meg, de még 2 millásnál is elgondolkodtató.

(#70371) AMD Power válasza B-L-A-C-K (#70370) üzenetére


AMD Power
titán

Amúgy is úgy terveztem ,hogy lassan kb 1-2 év múlva eladom a gépet. De most kicsit utána gondoltam. Még a mostani telet ami jön majd ezzel a téli szettel még le fogom tudni. De max még ezt a következőt. Utána venni kéne gumit. Én abból csak újat veszek. Nyáron szokott lenni nálam a kötelező olaj + szűrő cserélnek. Sőt lassan kéne majd a hátsó fékeket is cserélni + rá nem sokkal vezérlés csere. Rá 1-2 hónapra műszakiztatni. Nah ha én mondjuk rá fél évre meg eladom akkor ennek semmi értelme. Inkább eladom akkor egy évvel korábban és ezeket mint "megspórolom" magamnak.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70372) zolikaDB válasza AMD Power (#70371) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mondjuk, pont nem a G Astra lenne az az autó, amiért németbe mennék kalandozni.
Hacsak nem valami Sonderwagen, vagy OPC, vagy a Cobra 11-ben szerepelt, mert amúgy ezekből itthon is van bőven sok.

(#70373) beg


beg
veterán

Mai menü: hűtő. Ki vett mostanában és milyen típussal van tapasztalat/ajánlás?
Szemből nézve bal oldalt hosszában végigrepedt, ahogy öntöm bele a vizet, olyan lendülettelk folyik is ki. :W

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#70375) beg válasza #45553408 (#70374) üzenetére


beg
veterán

Gondolom. Úgy nézem még a gyári van benne, abban meg 250e km :) Radiátor széle pont középen ereszt elég erőteljesen.
De ez most így pont vacakul jött ki, műszaki is lesz, rugócsere stb, ez már pont nem hiányzott.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#70377) beg válasza #45553408 (#70376) üzenetére


beg
veterán

Nem, de zárható kapu mögött van a cég udvarában, szóval nincs para. Innen meg majd elrángatjuk kötélen a szervizbe.

(Bár ha jó hideg lenne, elmenne lábon léghűtéssel, nincs olyan messze :D)

Nissens-ről jól rémlik, hogy jók ár/érték arányban? 20 körül mennek, az még nem annyira a világ vége.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#70378) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Dokinál a nagylány.
Ma elkerült az uj szerelőhöz.
Vizsgamunkának jó lesz.Ismerősöm testvére.Elvileg keni-vágja.
Rengeteg mercit is javít,de ő OPEL-jobb mindegyiktől :D
Ami fura,kérdeztem kíváncsi e az előzményekre.
A válasz nem volt,majd nézi,intézi...
Remélem így lesz és meggyógyul!!

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#70379) mohabá 007 válasza Doggy dog (#70378) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Úgy látom több ótón :D lesz a hétvégén műtéti beavatkozás.Én is fogok műteni,nevet is adtam neki:
Támadás a ragya ellen!!! :DDD :DDD

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#70380) Doggy dog válasza mohabá 007 (#70379) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Rügyezik?

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#70381) trassher válasza beg (#70373) üzenetére


trassher
addikt

Nekem már volt cserélve, lassan 2 éve. J.Deus lett bele rakva, autósboltos barát ajánlotta, neki mindkét autójában ilyen volt már. Másik hasonlóan jó márka a Nissens, ezek egyikével sem tudsz mellényúlni szerintem.
Jövő hétre nekem is le van beszélve egy szerviz menet. Olaj, összes szűrő, 2 első toronycsapágy, kartertömítés, hátsó futóműben pedig valamilyen szilent(ek).

Redmi Note 7

(#70383) _seth_


_seth_
veterán

B veki: Kuplung pedál tövig taposasa ellenére is sebességnél van és nehéz a fokozatokba betenni a váltót, jelenleg már kb lehetetlen, de éppen elértem vele hazáig. Kinyomo csap agy hiba lehet?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#70384) AMD Power


AMD Power
titán

Most a tél folyamán elég sok idegesítő rozsda folt előjött az autón. Van ami új, van ami már előtte kezelve volt. Főleg a tetején és a szélvédő fölött. Azzal nem tudom mit fogok tudni kezdeni.

Szerintetek?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70385) mohabá 007 válasza Doggy dog (#70378) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Igen,itt a tavasz. megöl az ideg,ha ránézek :O (és kézrátéttel gyógyítok) :DDD :P

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#70386) Doggy dog válasza #45553408 (#70382) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Hisztispicsa :DDD
De Te sem panaszkodhatsz a kapcsoló cserével...
Kollégám jól választott. C180 kompresszor.Vásárlás utáni nagy szervizen kívül csak tankolja.Nagyon jól húz.Menetzaj semmi!

mohabá megértelek,engem is az ilyen kis biszbaszok szétcsapnak.
Párom mindig azt kérdezi,mi vagyok én,minőségellenőr?
Minden apró szart kiszúrok :B

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#70387) Luck Dragon válasza AMD Power (#70384) üzenetére

Szegény kis Astra:(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70388) AMD Power válasza Luck Dragon (#70387) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem mondod? :( És ugye ezek a legtöbb csak azért ilyen "szép" mert én sok felületet amennyire tudtam lekezeltem. Ha nem foglalkoztam volna vele már Isten tudja ,hogy nézne már ki.... :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70389) Doggy dog válasza AMD Power (#70384) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Régi kis F-emen úgy csinálta a karosszériás a töltőnyílásnál,hogy javítás után a hátsó keréknél berakott egy műanyag betétet.Így nem veri oda a sarat.Ez vagy 4 éve volt és még mindig ok!
A többinél 2 év után szépen lassan újra előjött.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#70390) mohabá 007 válasza _seth_ (#70383) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Próbáltad már légteleníteni?

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#70391) Luck Dragon válasza AMD Power (#70388) üzenetére

Hasonló szerkezeti gondjai voltak a Daewoonak is ami a G Astra előtt volt. G az pedíg jól bírta úgy emlékszem.
Mostaninál pedig a toronynál volt rozsdás, de ez típus hibája. Remélem nem lesz semmi más.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70392) mohabá 007 válasza AMD Power (#70384) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Neked az a legnagyobb baj,hogy nincs hol csinálni.Nem egy nagy mutatvány szebbé,láthatatlanná tenni,de közterületen idegölő lehet.Vakarni,kenegetni,csiszolgatni,pepecselő,szuszifuszi meló.A szélvédő feletti rész a legmolyolósabb.Én is ma vettem meg ami kell a javításhoz.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#70393) _seth_ válasza mohabá 007 (#70390) üzenetére


_seth_
veterán

Mármint mit kellene légteleniteni? A valtokulissza is eltört és jelenleg be van ragadva hátramenetbe, de szerintem üresbe ki tudom húzni...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#70394) mohabá 007 válasza _seth_ (#70393) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

A kuplungot.Nem azt mondom hogy az a baj,de ha levegős,nem emel ki rendesen

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#70395) AMD Power válasza mohabá 007 (#70392) üzenetére


AMD Power
titán

Ne is mond. De nincs mese meg kell csinálnom. :(

Mennyiért keverték a festéket?

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70396) mohabá 007 válasza AMD Power (#70395) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Festék=2200Ft, lakk=1600Ft.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#70397) _seth_ válasza mohabá 007 (#70394) üzenetére


_seth_
veterán

Nyomtam én mindenféleképpen, de megadta magát :( Azt nézem, hogy ha már kinyomocsapagyat cserélt étek benne akkor kuplung szettet is érdemes lenne.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#70398) mohabá 007 válasza _seth_ (#70397) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Erre gondoltam,amikor a légtelenítést kérdeztem.(mivel hiába taposod,nem emel ki)

"...ha már kinyomocsapagyat cserélt étek benne.." nem mi vótunk. :N

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#70399) mohabá 007 válasza _seth_ (#70397) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Ha szét kell szedni,érdemes cakk-pakk mindent kicserélni. :K

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#70400) WP14 válasza zolikaDB (#70325) üzenetére


WP14
őstag

Lehet szettben, viszont minőségben a Conti szíj, INA görgők, Magnetti vízpumpa, Wahler termosztát (ha az is kell) jobb választás és nem is feltétlenül drágábban jön ki a szettnél, sőt!

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.