Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70102) Luck Dragon válasza #45553408 (#70101) üzenetére

És hol és mit tankolsz?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70104) Luck Dragon válasza #45553408 (#70103) üzenetére

Nitrot még nem próbáltam, többit igen, de eddig a legjobban a MaxxMotion jött be. Nálam most így néz ki a dolog:

Mai utolsó kör után.

Egyel előtti.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70105) B-L-A-C-K válasza #45553408 (#70103) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem is az OMW prémium üzemanyaga jött be a legjobbam, és csak azt tankolok, és fogok is.

(#70106) diegho válasza #45553408 (#70103) üzenetére


diegho
nagyúr

Szerdán mentem Nagykanizsára. A helyi OMV kútnál tankoltam, amikor beálltam, akkor hajtott ki a Shell tartályautó a kútról. Nagykanizsa előtt értem utol és hová ment? Bizony az OMV kúthoz.

(#70107) B-L-A-C-K válasza diegho (#70106) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mert megtankolt a kamionba OMW-vel...:D

(#70108) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#70107) üzenetére

Ravasz :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70109) diegho válasza B-L-A-C-K (#70107) üzenetére


diegho
nagyúr

25km-re valóval, hogy elérjen a következőhöz?

(#70110) Luck Dragon válasza diegho (#70109) üzenetére

Mániákus tankolni szerető kamionsofőr, akit azért szerződtek hogy teszteljék a kamion sapka tartó bőr madzagját. :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70111) B-L-A-C-K válasza diegho (#70109) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Viccet félretéve én is próbáltam már több fajtát, de ettől a prémium OMW-től nekem is észrevehetően halkabb lett a motor, azt hittem csak bebeszélem magamnak, de mindenki mondja, Shell-től ilyen volt. Szóval nem hinném egy a beszállító.

(#70112) CsonkaImo válasza Luck Dragon (#70104) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Én próbáltam mindkettőt, igaz nem az Astrával. Egy 2 literes, benzines Rover 620 Si-vel (Honda Accord). Mindkét üzemanyaggal sokkal lágyabban járt a motor, viszont teljesítményre és fogyasztásra nem vettem észre különbséget.

(#70113) diegho válasza B-L-A-C-K (#70111) üzenetére


diegho
nagyúr

Lehet a sima 95-ös ugyanaz, a prémium meg teljesen más. Mondjuk ez gázolajat vitt.

Z18XE motorba milyen olajat tegyünk a formula3000.hu-ról?

(#70114) Luck Dragon válasza CsonkaImo (#70112) üzenetére

Nitronak most mennyibe kerül literje? Mert akkor felesleges többet kiadni érte ezek szerint.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70115) CsonkaImo válasza Luck Dragon (#70114) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Nem tudom otthon most mennyi, én jelenleg Angliában élek.

(#70116) Luck Dragon válasza CsonkaImo (#70115) üzenetére

Jaj tényleg.. :R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70117) AMD Power


AMD Power
titán

Újabb fogyasztási eredmény.

500km alatt 39.5l MaxxMotion95 benzinnel. Ez 7.9l/100km. A leghosszabb egyben megtett táv ez alatt az 500km alatt 22km volt. Ahhoz képest ez a fogyi itt BP nagyon jó. :R :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70118) B-L-A-C-K válasza AMD Power (#70117) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az nem rossz, nekem is kezd javulni a fogyi, csak város kis táv (5-20km), nagy mínuszokban volt hogy 10-et is beverte az Insi, bemelegedni se volt ideje sokszor. Most teletankoltam 65 literre 750 km írt ki, azóta mentem vele 10+ fokokban 80km-t, és már 770-et ír ki jelenleg...Felrakom rá a nyári gumit, remélem városba 7 alatt el lesz.

(#70119) CsonkaImo válasza AMD Power (#70117) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Na majd én is lemérem, csak egyelőre nincs sok értelme. Az autót meg a közlekedést is szoknom kell még, így biztosan többet eszik. Sógorom szerint 6-6,5l között meg lehet fogni ezeket az 1.6-os motorokat, ezzel én teljesen elégedett lennék.

(#70120) Luck Dragon válasza CsonkaImo (#70119) üzenetére

Jól mondja a sógorod, picivel feljebb a képeim bizonyítják is. Ez az 5,4-es átlag nagyon tetszik, mi lesz még itt, ha meg kapja a nyári pacsukat. :C :C

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70122) beg válasza AMD Power (#70117) üzenetére


beg
veterán

Pont ma tankoltam makszmósün 95, országút/város 6,67 l. Z14XE.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#70123) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Sziasztok!
Egyik Opel csoportban már kérdeztem,de csak 1 választ kaptam.
Mai "incidens"

Délelőtt odavoltunk pár helyen.
Jövünk haza,balrakanyarodás+fékezéskor harsogó,recsegő hang.Jobbra fordulaskor nincs.Mentem pár kört balra kanyarodva és mindíg csinálta.Ok,félreállok,hogy felvegyem.Na innentől kezve nem csinálta.Cserébe dobta a műszerfalon az ABS+ESP ikon.Pedálteszte semmi,0
Akkor most mi akar meghalni?
Hátsó fékek cserések tavasszal,már fékezéskor hangot ad,de nem hátulról jött a hang.

Ez mi már megint?Azóta mentem már vele,de a visszajelzők továbbra is égnek.Fék van,de abs nem dolgozik szerintem.

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#70124) B-L-A-C-K válasza #45553408 (#70121) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Még jó hogy ott az a szárny, nem lenne elrepülne... ;]

(#70125) Luck Dragon válasza Doggy dog (#70123) üzenetére

Szerintem Mohabá tudd majd segíteni. Ő itt az autó doktor.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70126) beg válasza #45553408 (#70121) üzenetére


beg
veterán

Az oldalablakos satuna terelő vagy a csomagtartós racsingspoiler tetszik?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#70127) CsonkaImo válasza Luck Dragon (#70120) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Az tényleg nagyon jó! :K Következő tanknál már én is nyomon követem.

(#70131) B-L-A-C-K válasza Luck Dragon (#70129) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem tudom, de én nem raknék szárnyat meg ilyen hülyeségeket egy olyan kocsira ami tudom nem is megy jól, egy szép felni többet ér bárminél.

[ Szerkesztve ]

(#70132) Luck Dragon válasza #45553408 (#70130) üzenetére

Ez egy picit macerás , ugyanis szettben nincs , csak külön-külön kell össze rakni.
kell kapcsoló, kábel, külön a kábel elvezetés, akkor a gombhoz kivezetés. Bíztik. Ide már szaki kell. :DDD

B-L-A-C-K
Ez oké, de ez nem nekem kell, csak segítek. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70133) B-L-A-C-K válasza Luck Dragon (#70132) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azt tudom, csak úgy megemlítettem...

(#70134) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#70133) üzenetére

Én már várom a jó időt, és már rendelem is az alumat :C

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70135) Petyyyyy válasza Luck Dragon (#70134) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Az alut már tegnap is megrendelheted, a gummával érdemes kivárni. Hátha kihoznak egy új modellt.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#70136) Luck Dragon válasza Petyyyyy (#70135) üzenetére

Majd egybe a kettőt szeretném, de majd ahogy sikerül.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70137) #81556480 válasza mohabá 007 (#70047) üzenetére


#81556480
törölt tag

Ez az elektronika merre van ami a képen van ?

Ha ez elromlik, mi a hiba oka? csak tényleg forrasztás, hajszálrepedés, ahogy yvonyng ( nemtomhogykell leírni bocsi :D ) írja ? Műszaki ember vagyok ( elektrotechnikus) ránéznék erre a panelre..

(#70138) AMD Power válasza B-L-A-C-K (#70118) üzenetére


AMD Power
titán

Ahogy melegszik az idő ez csak javulni fog. :K Dízelnél és főleg ekkora kaszninál rövid távokon ez a 10l sajnos reális.

CsonkaImo Ahogy egyre többet mész az autóval ez javulni fok. Mikor megvettem én is a kocsit nekem is többet evett az elején. Azt ahogy megszoktam a gépet kb 0.5dl-1l legalább lejjebb ment a fogyim.

beg: Az nagyon jó fogyasztás.... ha nekem is több lett volna az autóút és nem csak ez a sok hideg rövidtávos utak nekem is ennyi lenne kb. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70139) Doggy dog válasza Luck Dragon (#70125) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Benne bízom!
De hátha lesz itt még 1-2 hozzáértő.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#70141) mohabá 007 válasza Luck Dragon (#70125) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Még felcser se, :DDD csak szeretek bütykölgetni,mivel minden feltétel adott. :K Ma is szép idő volt,pihenés képpen lecseréltem a motorolajat.Mindíg későn jutott eszembe a hajtómű olajszintet megnézni,de ma ezt is lecsekkoltam.(felírtam egy papírra,hogy el ne felejtsem. :DDD )

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#70142) mohabá 007 válasza #81556480 (#70137) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

"...Ez az elektronika merre van ami a képen van ?.."

Itt:

4 csavarral van felfogatva,3 könnyen kiszedhető,1 kicsit macerás.A tágulási tartályt kell az útból eltenni.
Egy részét a relédoboz takarja,azt könnyen ki tudod szedni.Ez a helyzet a relédoboz nélkül:

Nekem is behalt,és megpróbáltam szétvágni,de sikerült kinyírni.Maga a ház elég vastagfalú,és van benne egy-két hirtelen kanyar,és az egyiknél egy kicsit mélyebbre mentem, és sikerült belevágni az elektronikus lapba (nem tom mi a rendes neve) Így néz ki,szétvágva,és a jelölt részeket kell újra forrasztani:

Volt aki szét tudta vágni,és átforrasztással ismét jó lett.
Mielőtt szétszednéd,ellenőrizd le mind a 4 keréknél az érzékelőket,lehet hogy csak kontakthiba van valamelyiknél.

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#70143) #81556480 válasza mohabá 007 (#70142) üzenetére


#81556480
törölt tag

Köszi mester !

Az elektronikus lap, jó megnevezése mondjuk a panel vagy nyák.

Szerintem ez megoldható feladat számomra, csak kérdés, hogy ha véletlenül én is elrontom akkor mi lesz? enélkül nem tudom használni az autót?

Mert most nemigen tudok másikat venni ( menyibe kerül ez bontottan ? ) kocsit se tudom nélkülözni, de szerelgetni meg van időm.

szerk:

csak nem EZ az ? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#70144) mohabá 007 válasza #81556480 (#70143) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Semmi gond, az autót nyugodtan használhatod,csak hirtelenfékezéskor,satuféknél csúszik a flaszteron :D a kocsi,nem a csúszáshatáron,fog a fék.Műszakira kell.hogy jó legyen.Bontóban sikerült szereznem kompletten,10-ezer vót.Bontóban én szereltem ki egy vekiből,ott helyben beletettem az enyémbe,lámpácska nem jelzett,utána fizettem. :K

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#70145) #81556480 válasza mohabá 007 (#70144) üzenetére


#81556480
törölt tag

neee :D tudom mi az ha nincs ABS, arra gondoltam hogy ha kiszerelem az elektronikát és nem sikerül megcsinálni, vagy rosszabb lesz, dob e kékhalált a kocsi ? Vagy csak továbbra is egyszerűen nem működik az ABS , lesz egy hibakódom és mehetek tovább ?

(#70146) mohabá 007 válasza #81556480 (#70143) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

De,ez az. :K De ez csak a fele,ezt a bontóban külön nem adják,mert azzal a résszel amivel egybe van építve,külön nem tudják eladni,nem kell senkinek,lomot meg nem tartanak. :N

Ez a komplett egység,ez volt 10e.

Egyszerűen csak nem működik,csak az ABS lámpa világít.Holnap megnézem(egyszerűen kihúzom a csatit,mert kíváncsi leszek lesz e hibakód(már csak azért is,mert szerintem nem lesz,azért jelez külön az ABS lámpa.Ha lenne hibakód,a sárga lámpácska is pislogna,és a hibakód listában se találok ABS-es hibakódot)

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#70147) mohabá 007 válasza Doggy dog (#70123) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

"...balrakanyarodás+fékezéskor harsogó,recsegő hang.Jobbra fordulaskor nincs.Mentem pár kört balra kanyarodva és mindíg csinálta..." Később már nem.

Lehet,hogy minden rendben,csak a féktárcsa,és a fékbetét közé bekerülhetett pici apró kavics(ok) amit sózáskor szórtak az útra,van hol megülnie,(legalábbis nálam)rövid ideig beszorult,de a tárcsa idővel kidobta(ez csak tipp,és a legjobb eset)Ennek az ABS-ESP hibajelzéshez szerintem semmi köze.Ellenőrizd le az ABS-t.Húzasd meg a kocsit,és nyomj egy satuféket.Ha a kerék csúszik,rossz az ABS,ha jó,rezeg a fékpedál fékezéskor,de nem csúszik meg a kerék.Ha ez is jó marad az ESP.

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#70148) HoaryFox válasza mohabá 007 (#70146) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Nekem tavaly nyárn - ősszel dobta az ABS hibá, érdekes, télen csak egyszer, de az is eltűnt egy gyújtás le-fel művelettől. Azért beszereztem egy ABS-tömböt 15ezerért, állítólag jó elektronikával, szóval majd ha megint elkedi, akkor megy a csere.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#70149) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Mivel FB.-n kb. 3 hónapja nem engednek be a G Coupe/Cabrio csoportba ezért itt teszem fel kérdésem:

Melyik motorral érdemes ilyen járgányokat nézni (csak benzinesből)? A 2.2 megbízható? Előny/hátrány, hogy láncos? :R

(#70150) tutis válasza #45553408 (#69935) üzenetére


tutis
őstag

Tegnap feltettem a lidl-s univerzális üléshuzatot. Röpke 4 óra alatt. :D :W
Élőben jobban néz ki amúgy mint képen, 5ezret megért.
Az első ülés alsó részét trükkös volt lefogatni, mivel az ülés alatt nem igazán van beakasztási felület a kis horgoknak. Van egy merevítő (kerek) a hátsó részen, oda tekertem fel a gumit, és akasztottam így önmagába. (Az átvételhez egy madzagot használtam, azt dugtam át először, végére kötve a gumit, és így át tudtam húzni a gumit a madzag segítségével)
Amilyen szerencsém van, az anyósülés felső részén az üléshuzat szakadt volt "gyárilag" az oldalsó részen (képen látszik) egy 3 cm-es helyen, ezt majd megvarrom később (úgyis 99%-ban egyedül autózok)
A hátsót igazi szopás volt feltenni, mivel ugye nem méretpontos. Illetve felül nemigazán van beakasztási hely a horgoknak, de sikerült megoldanom. Ja és mivel a hátsó ülés egy szivacs, így felemelve alul sincs semmilyen olyan pont ahol be lehet akasztani a horgokat, így a szivacsba voltam kénytelen beakasztani a horgokat, majd úgy tettem helyére az ülést. Nem minden pontot vágtam ki, csak a fejtámláknak, mivel nem akartam szétvágdosni az anyagot, úgyis tudom pl hol kell megnyomni hogy előrebukjon a hátsó ülés.. A hátsó ülést elfelejtettem lefényképezni, majd pótolom.

De aki ilyet tervez vásárolni, vegye számításba a kb 4 óra munka felrakást, a tervezők felmenőinek felsorolását, az elmerevedett testrészeket, és hogy párszor be akarja váltani a melósok első számú szabályát. :DDD

http://www.youtube.com/tutisgsxr

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.