Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71951) w333


w333
félisten

Nem búcsúzom mert a Vectra is marad, de átmentem a sötét oldalra ! :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#71952) mohabá 007 válasza pcguru14 (#71937) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

A légbeömlő csatlakozik a fojtószelepházra.A fojtószelepházba be,és ki van vezetve a hűtővíz.(benne van a hűtőkörben)A csövek pedig lehetnek elrepedve,elöregedve.Le kell kapni a légbeömlőt a fojtószelepházról,és a rezonátort,és már látni fogod,hogy hol ereszti a vizet.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#71953) HoaryFox válasza w333 (#71951) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Mit vettél? :D

Ja, látom már Autós topikban... szóval... khm... enyje-benyje ;]

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#71954) w333 válasza HoaryFox (#71953) üzenetére


w333
félisten

:D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#71955) Luck Dragon válasza w333 (#71954) üzenetére

Az autós topicba is írtam, de ide is írom, sok-sok boldog,balesetmentes kilométert vele. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#71956) Doggy dog válasza Luck Dragon (#71933) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Ahogy Calogero is mondja,ATE.
Én a héten cseréltettem elől hátul tárcsa+betét,Ate fékfolyadék,laposszíj (conti) és szervó olaj (gyári,zöld színű)
A lecserélt olajak,ahogy kinéztek.... Mindenképp ajánlom azok cseréjét is.
Tárcsák 280 & 264

Szerk.Vittem a cuccot 71pici,szerelés 17
úgyhogy nem akarok költeni már rá!
De jön még olajcsere+váltóolaj+szűrők,de ezzel még ráérek.
Elég volt ennyi.

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#71957) Luck Dragon válasza Doggy dog (#71956) üzenetére

És ha nem vagyok indiszkrét, megközelítőleg milyen összegben merül ki ezek cseréje?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#71958) trassher válasza w333 (#71951) üzenetére


trassher
addikt

Most látom a gépet, gratula hozzá. Sok balesetmentes km-t! :) Viszont ez visszalépés az a vectra-hoz képest mivel a gépháztetőben nincs szerelőlámpa. ;]

Redmi Note 7

(#71959) Luck Dragon

Nos a unixnál megnéztem és csak Ate féktárcsából van 6DB ajánlat különböző mérettel és árral felvértezve.
Ugyan ebből a márkából fékbetétből 5DB van. Hát így egy kicsit nehezebb lesz mint gondoltam, így marad a lemérés. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#71960) Doggy dog válasza Luck Dragon (#71959) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Nekem 5x110 lukosztásra 280 elől,264 hátul.
Többi lehetőség szerintem a 4x100ra meg a Gtc.

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#71961) trassher


trassher
addikt

A tegnapi fürdés eredménye. Jövő hónapban érkeznek az enjoy alu-k is ha lesz választék.

Redmi Note 7

(#71962) B-L-A-C-K válasza trassher (#71961) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hibás, műanyag részeket be kellett volna fújni szilikonnal hogy szép feketék legyenek... :P

(#71963) trassher válasza B-L-A-C-K (#71962) üzenetére


trassher
addikt

Szilikon az én autóm közelébe nem juthat + ezekért már nem kár. :D Voltak kenve ipari műanyagápolóval és 1 hét után már fakó volt mind. Vtn fólia, színrefújás érne valamit.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#71964) Luck Dragon válasza Doggy dog (#71960) üzenetére

Szintén , 5x110-es.
Ezeket listázza ki:
Nos az elsők 280 x 25 meg valami elborult 325 x 30-as majd nem darabonkénti 270-ezres árral, amit messze el is kerültök. Így csak is 280-as marad.

Viszont a hátsóknál kettő méret van azonos árban 264 x 9,8 és 240 x 9,8.. Itt nem tudom mi lenne ha nagyobbat választaná az ember :F

Majd megbeszélem a szerelővel. :)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#71965) e.vid válasza Luck Dragon (#71959) üzenetére


e.vid
senior tag

Ha minden igaz akkor neked is ilyen: H astra 1.6, 5 csavaros, elöl 280, hátul 264
[link]
[link]
[link]
[link]

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#71966) #81556480 válasza B-L-A-C-K (#71962) üzenetére


#81556480
törölt tag

annak nem szilikon kell hanem turtle wax black trim!

(#71967) Luck Dragon válasza e.vid (#71965) üzenetére

Köszi! :C

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#71968) B-L-A-C-K válasza #81556480 (#71966) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én ezt használom, belülre meg kívülre is a hasonló helyekre.

(#71969) trassher válasza #81556480 (#71966) üzenetére


trassher
addikt

Mondhatni elég high end cucc volt rajta és még ez is kevésnek bizonyult. [link] Van ismerős aki vtn-ezik, díszléceket megoldja pikk - pakk a sárvédő takarókkal együtt amikor a hátsó íveket csináltatom.

Redmi Note 7

(#71970) w333


w333
félisten

(#71955) Luck Dragon és (#71958) trassher

Köszi :R

Igaz, szerelőlámpa nincs ... de van teleszkóp helyette :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#71971) #81556480 válasza trassher (#71969) üzenetére


#81556480
törölt tag

Ok! Ti tudjátok, de amit írtam, az fekete box. ez nem szürkül vissza. beszerezni se könnyű. Én elég igényes vagyok az autóm tisztaságára ( ezzel nem arra akarok utalni, hogy ti nem) és rengeteg mindent próbáltam már (egy szekrénnyi autóápolási cuccom van).

Mivel anyámék F astrájának lököse full fekete, az is állandóan beszürkült, akármivel kentem/fújtam. ( övéket is én tartom tisztán :((( )

Fogadni mernék rá hogy ezzel a szerrel tökéletesen vissza lehet feketíteni. persze nem elsőre, de le kel kenni, megszárad, ronggyal áttörölni, majd megismételni. Aztán ha beszívta, elég lesz fél évente átmenni rajta.

(#71972) trassher válasza #81556480 (#71971) üzenetére


trassher
addikt

Egy próbát megér ha tudok venni valahol. :) Box szerű pasztával kentem a suzuki fekete lökhárítóját amin használt is de az közel sem volt ennyire beszürkülve pedig idén töltötte be a 21-et. :D
Erről lenne amúgy szó? Tesco-ban láttam már 1-2 alkalommal.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#71973) Petyyyyy válasza trassher (#71961) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Űűű haver, hát ez elég tiszta. :K

Műanyagápoláshoz én most Autoglym féle megoldást vettem, de még nem próbáltam ki. Egész hónapra esőket mondd 1-2 nap kihagyással. De szerintem ha kifogom valamelyik hétvégén majd megmosdatom. Talán addigra megjön a gyurma is meg az ecsetek.
Bőrtisztítót meg ápolót is vennem kell majd.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#71974) trassher válasza Petyyyyy (#71973) üzenetére


trassher
addikt

Pedig ezt most én mostam 800 forintból gumiszőnyegekkel együtt. :R

Redmi Note 7

(#71975) Motion_Blur válasza trassher (#71974) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Teljesen kosz- és foltmentesre?

Nekem úgy se sikerült hogy vittem a mosóhoz 2 kanna öblítő vizet + egy vödör forró vizet és aktív habos fürcsi után rendesen átmostam mikroszálas kesztyűvel meg Sonax samponnal, utána sterimo + kannából öblítettem.

Mire odaértem hogy szárazolom, vízfoltos maradt, pedig nem kapott direkt napfényt... nekem eddig csak otthon sikerült az udvarban úgy lemosni az autót hogy az hibátlan legyen, ami mondjuk az alap egy waxolás előtt. Úgy tapasztaltam addig hogy a folyó víz (=slag) hiánya pótolhatatlan.

Ha van valami trükk, akkor azt kérem! :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#71976) trassher válasza Motion_Blur (#71975) üzenetére


trassher
addikt

Semmi trükk nincs benne, este 10-kor kell menni és nem marad foltos. :D Igazából csak körbemostam sima mosó funkcióval majd hideg vizes öblítés. Víz nagyját szilikonos lehúzóval le, persze minden húzás után lemostam vízzel. Mikroszálas kendővel nagyjából áttöröltem a kasztnit, üvegeket üvegre való mikroszálassal és jöttem is. Cigivel volt 20 perc összesen de nem olyan minőség mintha autókozmetikában csinálta volna barátom de az nem is 800 pénz. Itthon slag + sima állítható fej van, azzal is hasonló az eredmény csak több idő. Nagy nyomás, meleg víz és jó szennyoldó kell. Kozmetikában nerta-t használnak motoros permetezőből de az otthonra overkill.

Redmi Note 7

(#71977) Kickass


Kickass
őstag

Ma elkelt a gép. Kicsit ambivalens érzések, de jöhet valami más.

(#71978) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok! Kérdezni szeretném G Astra 200-s 1.6 16V a katalizátor ki lett szedve ( Szét volt esve ) , kérdezni szeretném lehet bele kapni valami után gyártottat amit érdemes megvenni? A Használtak leömlővel kb 50-60K , azt pedig senki sem ki tudja meddig lesz az is egyben .

(#71979) trassher válasza Kickass (#71977) üzenetére


trassher
addikt

Van már elképzelés? Maradsz márkán belül vagy valami teljesen más jön?

Redmi Note 7

(#71980) WP14 válasza BullKoxa (#71978) üzenetére


WP14
őstag

Szia!

ITT érdeklődj, tudomásom szerint jól dolgoznak.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#71981) AMD Power válasza trassher (#71972) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem is kéne egy kis "szín" a fekete lökösre. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71982) HWSW


HWSW
tag

Sziasztok!

DVD 90 (Navi), vagy bármely rádióhoz (C Veki, H Astra, B Zafira) középső, nagy gombot, vagy csak arra gumiborítást hol lehet beszerezni? A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#71983) zolikaDB válasza trassher (#71961) üzenetére


zolikaDB
veterán

Milyen Enjoy-ra gondolsz?

(#71984) Markizmark


Markizmark
addikt

Hétvégén elég jól megterheltem a gépem ... 5 emberrel Papuk hegységbe mentünk horvátban.
Határon 40 perc állás, alapjárat, gurulás, víz 95 és 100 fok között végig. Ventilátor ki-be kapcsolgatott.
Utána a hegyre felfelé meg lefelé jött a jóság, 10km murvás köves sáros út. 1-2-be végig (de nem azért mert nem volt ereje, hanem mert ótvar f*s volt az út), felfelé is sokszor ment a venti. Nagyon sajnáltam, mert brutális hangok jöttek a kerekek meg a kárpitok felől, nagyon rázott az út.
Végül is azt kell mondjam rendben vette az akadályokat, visszahűtötte a venti a vizet is akármikor és azért lehetett vele haladni is, hiába 60 ló 5 személlyel és csomagokkal, 3500-ig pörgetve azért lehet vele gyorsítani.
Másnap, mikor üresen mentem vele nagyon meglepett mennyire húz és megindul. :D

De többet nem vállalok ilyen úton fuvart... nem erre való egy F astra.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#71985) Kickass válasza trassher (#71979) üzenetére


Kickass
őstag

Márkán belül valószínűleg nem maradok. Az anyagi lehetőségeket tekintve H Astra ill. C Veki jöhetne szóba, egyik se a szívem csücske.

Képlékeny még a dolog, több típus felé is nézelődök racionális illetve emocionális alapon aztán meglátjuk a fej vagy a szív győz :D:D

[ Szerkesztve ]

(#71986) Luck Dragon válasza Kickass (#71985) üzenetére

Azért biztosan van kiszemelt nem ? :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#71987) Szada85 válasza Kickass (#71985) üzenetére


Szada85
aktív tag

Majd az emócionálisakat linkeld be, a racionálisak úgysem annyira érdekesek a legtöbbször, ezért racionálisak. :DDD :DDD

(#71988) AMD Power válasza Markizmark (#71984) üzenetére


AMD Power
titán

:R

Olaj vagy hűtővíz nem fogyott belőle?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71989) h3lios


h3lios
addikt

Elég rég nem írtam ide, mert semmi említésre méltó dolog nem történt kocsi téren. :D Viszont most nemrég megküldte a biztosító a múltkori Audis esetem után az árajánlatot. 82467 Ft-ot fizetnének számla nélkül a javításra. Csak a rendőrségi ügy lezárását kell kivárni vele.

Így néz ki a sérülés. Gyakorlatilag az első lököst, a sárvédő elemet kell fényezni. + kiigazítani a hézagokat, hogy 1 síkban legyen minden.

Mivel 2 színű metál fényezésem van ezért nem olyan egyszerű a dolog, de a színkód alapján csak sikerül normálisan kikeverni a festőknek a színt. Szerintetek ennyiből meg lehet csináltatni ? Vagy inkább intézzem számlásan ?

Amúgy hamár ottvagyok megcsináltatom a hátsó ajtót is, mert ott a garázsajtó nyoma meglátszik + az oldalsó üvegek között a B oszlopon elég ramaty állapotban van már a festés.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#71990) Petyyyyy válasza h3lios (#71989) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ha csak fényezni kell, akkor instant get az ajánlat. ~25K fújnak egy elemet - kivéve a géptetőt, az olyan 30.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#71991) h3lios válasza Petyyyyy (#71990) üzenetére


h3lios
addikt

Én is annyikat láttam az interneten. :D Szóval így ha osztok szorzok nem rossz, kérdés, hogy az elemek igazgatásának + a fényezésnek mennyire jön ki a munka díja. Én attól félek, mert már előtte sem volt teljesen sík az oldala, már úgy vettem, hogy a lökös kicsit elállt. Nem vészes, de hamár megcsináltatom akkor legyen rendben minden.

Egyébként vinném én is mosni, de nem akarom eső előtt, mert kezdhetem előröl. :D Pláne, hogy hónap végén céges bulira én viszem a többieket, legalább arra a 2 napra nézzen már ki valahogy a verda.

B-tag: H3lios#2825

(#71992) h3lios


h3lios
addikt

Még jó, hogy pont ma írtam, hogy nem volt semmi gond az autóval... :U

Elmentem receptért az orvoshoz, kimentem tankolni az OMV kúthoz, leparkoltam az autót a hipermaket előtt ahol melózok. Sehol nem volt semmi probléma, a kúton is kiderült, hogy legutóbb túltöltötte a kutas. Mert ugyan annyi hiányzott a benzinből, mint legutóbb és érdekes módon most csak 12 ezret fizettem a múltkori 15 helyett. Ott rendesen ráhúzott még az illető. Nade ! Nem is ez a vicces, hanem amikor indulnék haza indítom az autót és nem indul csak nyekereg az önidító. Vártam vele 1 kicsit, és ugyan az, nyitom ki a motorházat, még 1x próbálok indítani, aztán jön belőle a fekete füst.

Leégett a rohadék már nem először. Legutóbb kb. fél éve mentem vele a városban, amikor indításkor szintén ugyan ez volt a helyzet... Akkor csak javítva lett a cucc, eddig gond nélkül működött, most hirtelen megint megadta magát a cucc. Volt 1 faszi akivel be tudtuk tolni, rendesen ment is a motor, tehát annak baja nincs, a szerelőhöz most bedobtam a cuccot. Most mondtam neki, hogy lesz.rom az árat zsír új önindítót rakjunk bele, már a vételkor is ilyen baja volt, akkor kijavították és nem volt baja. Aztán megint megadta magát a cucc és most ismét jelentkezik a hiba. Ott valamivel nagyon nincs rendben...

B-tag: H3lios#2825

(#71993) szornyu1 válasza h3lios (#71992) üzenetére


szornyu1
tag

Amikor megállt a bölényben (Omega B2,5V6) az indító, én is néztem újakat. Aztán maradtam a felújítottnál. Szigetszentmiklóson van egy kisöreg, mindenféle indítót, generátort stb javít. Felhívtam, aztán vittem a régit és adta a felújítottat garival. Ami új és kifizethető, az sajna kínai. A gyári árán adnak egy suzkát :)
Sajna nem mindenhol csinálják meg rendesen, csak szénkefe, kitakarít, lefest azt piac. Innen már hoztam egy párat nem volt vele gond.

Attól hogy nyomkodom, még nem tom mitől működik...

(#71994) kmarci25 válasza szornyu1 (#71993) üzenetére


kmarci25
veterán

Mikor az enyémben (Meriva A) makkant meg az önindító ugyanez volt a képlet: bontott-felújított-gyári. A bontott volt 15, a felújított 30, a gyárira már nem is emlékszem, mert egyből elvetettem azt a lehetőséget. Maradt a felújított.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#71995) h3lios


h3lios
addikt

Nekem is azt mondta a szerelőm, hogy 30 körül lehetne felújítani az enyémet, nyilván attól függően mi ment szét benne. 50 körül lenne az új, de én most nagyon hajlok rá, mert már a második alkalommal hal be nem egész fél év alatt és ennyit nem ér az egész. Inkább 1x kifizetem az 50-et, mintsem a 2x 30-40-et....

Nevetséges egyébként, hogy ennyit szívok ezzel, nálam ez a mumus. Már így vettem az autót, de a deal-ben benne volt, hogy megcsinálják. Nem is volt vele baj fél évig aztán beadta az unalmast. Most megint elromlott. Szerencsére (lekopogom) más alkatrésszel még nem volt gond motorikusan.

B-tag: H3lios#2825

(#71996) beg


beg
veterán

Friss műszaki. Meg nyertem vele egy tokmányirodai utazást új forgalmiért.
Környezetvédelmi besorolás változik 04-ről 06-ra, és a típus helyére bekerül valami kód, az astra 1.4 blabla meg egy mezővel lejjebb csúszik.
Ez most valami új módi? Másnak volt ilyen? Ennyire ráérnek és 2 évvel ezelőtt ez miért nem kellett?

Amúgy teljes első futómű felújítás, semmi nem lóg nem kopog nem billeg. Szerpentinek rettegjetek. :D

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#71997) trassher válasza zolikaDB (#71983) üzenetére


trassher
addikt

Erre a típusra:

Kickass: Szóval v6-os alfa lesz piros bőrrel. ;]

Redmi Note 7

(#71998) zolikaDB válasza trassher (#71997) üzenetére


zolikaDB
veterán

Na ez fasza, csak a súlyokat kell átrakni bentre. :DDD
Gumit mit nézel hozzá? (márka, típus, méret)

(#71999) trassher válasza zolikaDB (#71998) üzenetére


trassher
addikt

Ez csak egy sample kép. :D Nyári gumit tavaly vettem, Atlas sport green 195/60. Falken-t akartam de nem tudtak hozni és ezt ajánlotta gumis ismerős. Normál a mintája és meglepően csendes.

Redmi Note 7

(#72000) Kickass válasza trassher (#71997) üzenetére


Kickass
őstag

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.