Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97001) JanR válasza Tikakukac (#97000) üzenetére


JanR
addikt

Ha egy VW konszern 1.5 tfsi forumot olvasnal, akkor ott igen is fontos tenyezo ;]

(#97002) Richard válasza JanR (#97001) üzenetére


Richard
őstag

Köszönöm!

Amúgy pont van 1.5 TFSI nálunk 97 ezerrel és köszöni az ég világon semmi baja. Pedig az aztán megy rendesen :)

(#97003) Szada85 válasza Richard (#97002) üzenetére


Szada85
aktív tag

Ez nagyjából olyan, mint az EcoTec olajfogyi. Egy csomó TFSI tulaj panaszkodik olajfogyira, míg mások vígan kitapossák a szemét, és egy cseppet nem fogyaszt. Napestig lehetne sorolni a típusokat, aminél ez megáll. :)

(#97004) bozont válasza Lajos1966 (#96949) üzenetére


bozont
veterán

Az enyémben hagyományos volt. Viszont most gyári irídiumos került bele (95528735 bár a legtöbb helyen nincs ilyen, a Cromax ezt dobta). Szerencsére nem tapasztaltam eddig problémát, bár még nem mentem az új gyertyákkal, van-e érezhető különbség.
Így néznek ki 56e km-rel:

Irídiumos gyertyával mennyi az ajánlott csereperiódus?

(#97005) fcbarca


fcbarca
őstag

sziasztok
vezérlés csere előtt állok, milyen alkatrész ajánlott?inkább vegyek drágábbat? illetve a vízpumpát is jobb ilyenkor cserélni? (Opel Astra G 1.6 16V XEl)

(#97006) ricsi8800gt válasza fcbarca (#97005) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Igen ilyenkor szokták azt is cserélni

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#97007) HoaryFox válasza fcbarca (#97005) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Ha nagyobb gyártóktól veszel készletet, azokkal nem lehet nagyon mellényúlni, pl. Gates, SKF, Contitech

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#97008) stickermajom válasza Richard (#96996) üzenetére


stickermajom
addikt

2018 április előttit nem vennék egyikből sem. Új szoftvert, új olajat kapott, előtte LSPI gondok voltak. Nem mindnél jött elő, de ha igen, akkor az a későbbiekben azért lehet problémás.

(#97009) Lajos1966 válasza bozont (#97004) üzenetére


Lajos1966
tag

Ezek a gyertyák igencsak elhasználódtak.Szinte alig maradt középelektróda.Na ezért nem használom én kb.20-25 ezernél többet a gyertyákat (pár ezer Ft csupán egy garnitúra gyári).
Iridiumos gyertya csereperiódusa?Van aki szerint akár 100 ezer km is lehet.Én mondjuk egy 50 ezer km után biztos cserélném,bár mindenképp hozzá kell tenni,hogy nem mindegy az autó használati módja (autópálya vagy sok-sok város pl.).

(#97010) ldn218


ldn218
tag

H astra beázás keresés. Hangsugárzónál ugy tünik rendben. Viszont a B oszlopnál ez gyanús. [kép]

(#97011) Drughi


Drughi
addikt

Sziasztok!

Véleményeznétek az alábbi három hirdetést? (az ár mellékes, ennyibe kerülnek és pont)
[1]
[2]
[3]

Lát e valaki valami gyanúsat? Melyiket néznétek meg leginkább?

Köszönöm a segitő kommenteket!
:R

(#97012) Tikakukac válasza Drughi (#97011) üzenetére


Tikakukac
titán

A fekete egy korrekt dolog, a másik kettőből érzem azt a klasszik murvás nepperes nagybetűs pfuj. nem. A magánszemély ha jó, azt én inkább lesném meg.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97013) body007


body007
addikt

Ezzel a tárcsával mi lett? Állt a vízben az autó és szétrohadt? Még használnám bőszen :B

A másik, h a kopásjelző "bigyuszt" sikerült félig eltörnöm így most jelez a fék hiba visszajelző a műszerfalon. Ez csak betétcserével orvosolható?

Kicseréltem elől is a gátlókat, toronycsapágyakat. Amit beletettem bilstein kicsit combosabb mint a gyári (GM sachs), 2 mm-vel vastagabb a becsúszója :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#97014) zgospel válasza Drughi (#97011) üzenetére


zgospel
őstag

Én is az elsővel kezdeném. Nagy megállapításokat amúgy nehéz ezek alapján a képek alapján mondani. A másodiknál szerintem rádiócsere volt, mert a gombok alapján még facelift előtti a fejegység. Akkor viszont gyanítom, hogy a kijelző is cserélve volt, valszeg eredetileg valami egyszerűbb volt benne. Ez persze nem hátrány, és ha fel lett kódolva akkor nincs vele baj, csak gondoltam szólok :D Szintén a másodiknál nincs meg a gyári felni, helyette van rajta ez a valami, ami egyéni ízlés dolga, de én nálam eleve hátrány ha hiányzik a gyári alufelni a kocsiról.
A harmadik pedig minek takargatja ki a rendszámokat, pláne hogy kereskedő :F :W

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#97015) Tikakukac válasza body007 (#97013) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez ilyen, ocsmány, de ilyen az otthoni verdán is. 15 éves a tárcsa, elnézem neki, de úgyis cserés lesz. Ha van csodabevonatos majd olyat veszek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97016) zgospel válasza ldn218 (#97010) üzenetére


zgospel
őstag

Gondolom te szedted le a gumit, ugye? Vagy már így találtad gumi nélkül? Ha utóbbi, akkor azt a 3 sárga patentot szedd ki, a gyári gumitömítéshez jár ez a 3 patent is, kb 10 másodperc berakni az újat.
Én nem rég cseréltem, mert el volt szakadva a gumi. Cromaxban kapni: "függőleges gumitömítés B oszlopra" a neve, kb 5 ezer Ft darabja.

Amúgy azt nem írtad, hogy hol ázik be? Hol látod?

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#97017) body007 válasza Tikakukac (#97015) üzenetére


body007
addikt

Annyit olvastam már, h a tárcsákhoz megfelelő betét dukál. Ezt hol / honnan tudom meg? Hogy melyikhez, melyik? Mert nem nagyon látom pl. cromax-nál, h bármilyen specifikáció lenne odaírva. Vagy annyi, h egy gyártótól legyen mind2 alkatrész azt csakjólesz? :U

pl. hátul már csere érett a dolog. Febi tárcsát és ferodo betéteket vettem. Két szimpatikus közép kategóriás márka. Ha összeraktam fog kiderülni, h mit tudnak együtt?

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#97018) davenport válasza Drughi (#97011) üzenetére


davenport
aktív tag

Az elsőt nézném meg, olyannak tűnik, mint aminek volt gazdája.

No money, no honey.

(#97019) Tikakukac válasza body007 (#97017) üzenetére


Tikakukac
titán

Fórum az ami erre megoldást tud adni ott ugye van sok próbálkozás.

Én amit néztem az a teljes Zimmermann készlet. Drágább, de felületkezelt és panaszt azt nem olvastam még róla. Ha elmegy annyit, mint a gyári, akkor kb. az autót kiszolgálta 2 tárcsa és 4 szett betét. Hátul full gyári még mindig minden, igaz ez még dobos ha van takarítva ez jobb, mint egy kisebb tárcsás szett.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97020) ldn218 válasza zgospel (#97016) üzenetére


ldn218
tag

Igen én szedtem le a gumit, megvan. Csak a két lyukra gondoltam mert ha a gumi éppen nem zár rendesen akkor betud folyni a víz. Celluxxal leragasztottam. Az ajtó kárpitokat leszedtem bal oldalt eddig a hangszóró tömítés elől már rossz volt. Ahol gondoltam letömítettem , kárpitokra a műanyagokat visszaragasztottam. Most a jobb oldala jön de az szárazabbnak mutatkozik.

(#97021) Jofi81


Jofi81
őstag

Valakinek nincs szüksége egy Bosch M 2038 (1987432038) pollenszűrőre? G Astra Behr fűtőboxhoz való. Sajnos benéztem és rosszat rendeltem, de mire rájöttem, kicsit össze is koszoltam. Visszaküldeni így nem tudom, de kidobni meg sajnálom. Ingyen odaadnám, ha valakinek kellene.

(#97022) rumos XIII


rumos XIII
aktív tag

corsa c Z12XE pillangószelepét takarítanám ki, nem nagy meló, ugye? Van amire különösebben figyelnem kell?
Illetve egy ecset, és pl egr tiszító spray elegendő hozzá? Van ajánlott spray?
Lehet evidens, de takarítás után, csont szárazon mehet csak vissza? ;]
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#97023) zgospel válasza rumos XIII (#97022) üzenetére


zgospel
őstag

Szerintem féktisztítóval is nyugodtan. Meg ha már ott vagy és úgyis le van szedve akkor a belefutó különböző csöveket is szedd le és mosd át vele.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#97024) body007 válasza rumos XIII (#97022) üzenetére


body007
addikt

Majd meglátod mi szedi le, legyen kéznél minden. Én pl. hideg zsíroldót és grill tisztítót is alkalmaztam - mondjuk én lejjebb is mentem a szívósorig.
Fogkefe, körömkefe, mindenfélekefe is legyen :D
Minden vegyszeres kezelés végén féktisztítóznám és szárazra törölném.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#97025) bul07 válasza rumos XIII (#97022) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha veszel akkor EGR tisztító sprét vegyél, az erősebb mint a féktisztító

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#97026) cappa72 válasza bul07 (#97025) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ilyesmikre alkalmazható a Brigéciol (is)?

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#97027) Tikakukac válasza cappa72 (#97026) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen de nagy csodát ne várj.
EGR spray az viszont tényleg tuti.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97028) _seth_


_seth_
veterán

liqui moly 4600 top tec 5w30

Használ valaki ilyen olajat újabb dízelben? Elégedett vele?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#97029) Szada85 válasza _seth_ (#97028) üzenetére


Szada85
aktív tag

Tudom nem dízel, én annó a 3.2 V6-ba ilyet raktam, és elégedett voltam vele, 10-12 ezrenként cserélve volt, 80 ezer km alatt nem volt gondom kenési/hütési dolgokkal.

(#97030) rumos XIII válasza body007 (#97024) üzenetére


rumos XIII
aktív tag

Kösz néktek! :R

(#97031) SPF


SPF
senior tag

Ezt a kocsit szerintetek érdemes megnézni? G Astrát váltana.

[link]

(#97032) ricsi8800gt válasza Szada85 (#97029) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Én is 10-12e cserélem az olajat, pont most esedékes és én csak GM 5W30 teszem bele, de következőre ki prob@lom ezt az Azmajstertajle 0W30.at

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#97033) Petyyyyy válasza _seth_ (#97028) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Enyém se dízel - mivel Szada fórumtársnál bevált a méterek alatt, így én is ezt használom a RAKétában. Nincs rá panaszom.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#97034) Tikakukac válasza SPF (#97031) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezt ennyiből ha valaki megmondja, emelem kalapom.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97035) Petyyyyy válasza SPF (#97031) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Röviden: igen, mindenképp jól jársz ha elmész és megnézed. Vagy tapasztalattal vagy egy autóval leszel gazdagabb. :)

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#97036) Szada85 válasza SPF (#97031) üzenetére


Szada85
aktív tag

Az mondjuk mindenképpen elgondolkodtató, hogy ha a találati listát megnézed, a legtöbb, árban körülötte levö autónak jellemzöen 200 ezer km felett van a futása, néhánynak 140 körül. :) Nem törvényszerü, hogy tekert ettöl még a konkrét autóé, de ilyenkor - én legalábbis - egy fokkal óvatosabb lennék.

Szerintem elsö körben érdemesebb felhívni, megkérdezni magyar-e az autó, ha igen, máris könnyebb a hátterét leinformálni. Plusz ha nem vagy magadban biztos/tapasztalt, megérheti rááldozni a néhány tízezer Ft-ot, és elvitetni egy átnézésre. Szerintem.

(#97037) gban válasza SPF (#97031) üzenetére


gban
Közösségépítő

Kormány bőrözött, ez lehetne árulkodó de nem az.
Én 60.000-rel vettem 6 évesen, kintről, garantált volt a km, a kormány teteje totál le volt kopva.
Bal oldala hibátlan, ép, kopásmentes volt. Én ott fogom, 100.000-nél ott is teljesen lekopott.
Szóval ennél a kopott kormány nem mérvadó.
Ha megnézed, próbáld ki hogy gyorsításra (de úgy hogy ne pörögjön a motor, olyankor nem tapasztalni, inkább alacsonyabb fordulaton vagy 5-ösben városon kívül) érzel-e nagyon enyhe rángatást, illetve a vége az amikor nagyon alacsony fordulaton bő gázt adsz és rúg egy erőset.
Ha ez van, az trafósor, mint kiderült nekem már megvételkor betegeskedett.

Más hibám azóta se volt, így mást nem tudok mondani hogy mire figyelj konkrétan.

Postázást nem vállalok.

(#97038) ivana válasza SPF (#97031) üzenetére


ivana
Ármester

Az ugye megvan, hogy ez így harmat gyenge lesz? Nem tudom milyen G Astrát váltana, de 1400kg az nem kevés 116 lóra.

(#97039) JanR válasza SPF (#97031) üzenetére


JanR
addikt

Ezzel a motorral sosem vennek autot! Egy kombit volt szerencsem vezetni, ugyan ezzel a "lelekkel", de .. soha nem ereztem meg ilyet. A 800 ccm- Dévó Tico jobban gyorsult.

[ Szerkesztve ]

(#97040) stickermajom válasza JanR (#97039) üzenetére


stickermajom
addikt

Jó az, csak minden autópályára való felhajtás életveszély. :D Városban A-B, vagy országúton teljesen használható. Persze az előzést meg kell fontolni, főleg ha a klíma is megy és/vagy többen ülnek az autóban.

[ Szerkesztve ]

(#97041) JanR válasza stickermajom (#97040) üzenetére


JanR
addikt

Nem is a felhajtas, mert szepen lassan felgyorsul 140-ig, meg akar meg tovabb. De a dinamika az ebben a motorban nem letezik. Hiaba valt vissza az embert, nem indul meg! Porog a motor, de ugyan ugy, erotlenul vonszolja a kasznit. Hatalmas csalodas volt szamomra. Emlekszem, konkretan megkerdeztem a flottas emberunket, hogy le van-e korlatozva/tiltva ez a motor, hogy ennyire nem megy? Pedig nem vagyok egy loero bu*i, de hatalmas csalodas volt nekem.

Apam szivo egynegyes Focusa ehhez kepest raketa!

(#97042) stickermajom válasza JanR (#97041) üzenetére


stickermajom
addikt

A felhajtás azért para, mert nem mindegy, hogy a felhajtó végére 80-nal mész, vagy 120-szal egy tömött autópályán. Na ebben borszasztó. De hát nincsenek csodák: az agyon "euro normalizált" kis szívó nagy súllyal ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#97043) Luck Dragon válasza JanR (#97039) üzenetére

:DDD Tico :C

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#97044) SPF


SPF
senior tag

Köszi mindenkinek a választ, hétvégén tudom csak megnézni. Szerelőm ott dolgozott, azt már megkérdezte, hogy igen, behozott az autó. Ebben az árban még kicserélnék a vezérlésű nekem.

(#97045) gban válasza SPF (#97044) üzenetére


gban
Közösségépítő

Inkább engedjenek belőle és te cseréld ki - akkor tudod mi kerül bele, és azt is tudod hogy nem csak rámondva van a csere.

Postázást nem vállalok.

(#97046) Tikakukac válasza SPF (#97044) üzenetére


Tikakukac
titán

Azt hittem a motort is :DDD

Egyfelől igen, nyugodtan engedjék el az árát a cserének és csináltasd meg rendes helyen. Továbbá nekem keződnek a felkiáltójelek növekedni. De főleg a szívó benya tankhoz az, amit én átgondolnék.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97047) SPF válasza Tikakukac (#97046) üzenetére


SPF
senior tag

Napi 2x20 km munkába járásra lenne használva, arra szerintem ez a motor is. De majd átgondolom még 😊

(#97048) Tikakukac válasza SPF (#97047) üzenetére


Tikakukac
titán

Arra jó egy póniló is. Ami engem érdekel az a fogyi. Jó kis euro V meg VI szívók mocsok mód bírnak menni alul, ha meg pörgeted indul a zaba.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97049) body007 válasza Tikakukac (#97046) üzenetére


body007
addikt

Most nézem, van ez a kaszni 1.4-el is :Y
Az lehet ám haladós :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#97050) Tikakukac válasza body007 (#97049) üzenetére


Tikakukac
titán

Szívóbenya örök élet, de na. A G-ben is Euro IV 90 ló 1 személlyel halad, efölött kezdődik az itt a nyomaték-hol a nyomaték játék. És erre a válasz ugye, hogy fent...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.