Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70301) mohabá 007 válasza Doggy dog (#70298) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Innen letöltheted a géped Haszhálati útmutató-ját.A 190.oldaltól vannak a biztik.Lehet keresgélni. :K

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#70302) Doggy dog válasza mohabá 007 (#70301) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Már megvan!Nagyon köszönöm a segítségedet.
Ha egyszer jössz "a napfény városába" ,akkor mindenképpen szólj,és vendégem vagy pár italra!Rengeteget segítesz itt mindenkinek!Akár szerelhetnéd is :D :R

@ llwynog  mutatós,biztosan jót lép

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#70303) HoaryFox


HoaryFox
Topikgazda

Nyálelválasztás ON :D

[link]
(A ronda felniket instant festetném át)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#70304) WP14 válasza HoaryFox (#70303) üzenetére


WP14
őstag

Szerintem jól megy az autó színéhez a felni, nekem tetszik. Nekem inkább maga a H Astra széria nem tetszik, a G után erős csúfulás :D

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#70305) WZP válasza HoaryFox (#70303) üzenetére


WZP
aktív tag

Nekem tetszik a felni. Végre valami ami nem az egyen-ezüst.

De a G forma szerintem is szebb. Meg a G belső is jobban bejön.

Azért elfogadnám ha utánamdobnák :)

Inter Arma Enim Silent Leges

(#70306) WP14 válasza WZP (#70305) üzenetére


WP14
őstag

Egyetértünk :D A szívét (motort) eltenném tartaléknak a G Coupémhoz, többit kiárulnám ;]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#70307) CsonkaImo válasza WP14 (#70304) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Én pont fordítva gondolom. A H Astra sokkal több vonalat és ívet kapott. Míg a G-s Astra "semmi extra", unalmas kinézetű. Persze ízlések... :R

(#70308) B-L-A-C-K válasza WP14 (#70295) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem is ez a funkciója többet tudjon, kicsit jobban néz ki annyi.

(#70309) WP14 válasza CsonkaImo (#70307) üzenetére


WP14
őstag

Így van, a szépség relatív fogalom,de nekem mindig is az autó formájú autók tetszettek, a mai "űrkapszulákkal" ellentétben :D

(#70308) B-L-A-C-K Szerintem tök felesleges, csak közelről látható úgyis ;]

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#70310) AMD Power válasza CsonkaImo (#70307) üzenetére


AMD Power
titán

H sokkal "pofásabb". Ez tény. A G Astra külsejében én nem látok azért problémát. 1998-ban ez maximálisan megfelelt. A belseje az már kicsit hervasztóbb.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70311) WP14 válasza AMD Power (#70310) üzenetére


WP14
őstag

Főleg a "szemei" lettek jó nagyok a pofáján :D Nekem főleg az nem tetszik benne,no meg a hátsó lámpái sem az igazi Opelosak. Számomra a B2 Vectrának voltak a legszemrevalóbb lámpái :K

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#70312) Doggy dog válasza mohabá 007 (#70296) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Akkor a mai. (már én unom,hogy csak problémát tudok posztolni,sorry mindenkitől!)

Elmentünk vásárolni párommal délután.Második kereszteződés után kialudtak a hibalámpák!
Mintha a fék is érzékenyebb lett volna. (lehet csak placebo)
Mondom király,végzünk a vásárlással,kirakom páromékat és kiviszem meghajtani,tesztelni a féket.Közben menüben végig figyeltem az út során a vízhőfokot.Úgy ment fel,ahogy szokott. 111nél bekapcsolhatott a ventillátor is,mert visszament 104re. Semmi nem változott ebben,mindig így szokott lenni.Nem tudom miért adhatja a hűtőventi reléjére a hibakódot.
Aztán csak nem tudtam kivinni,mert hazainduláskor megint égve matadtal a lámpák.Sőt,kilóméter óra 30ig meg sem mozdult.Múltkor mintha lett volna már ilyen.Most visszanéztem az op comos fényképet és írta is a keréksebesség érzékelő hibát!
Ez csak kontakt hiba lehet,nem?!

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#70313) Luck Dragon válasza Doggy dog (#70312) üzenetére

Lehet butaságot írok, de az nem lehet hogy maga az egész fejegység hibás?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70315) Luck Dragon válasza #45553408 (#70314) üzenetére

Szép kis összeg :( .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70316) Doggy dog válasza Luck Dragon (#70313) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Hát nagyon remélem,hogy nem ecu!
Hétvégén tud fogadni szerelő,de már öregedtem vagy 5 évet.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#70317) Luck Dragon válasza Doggy dog (#70316) üzenetére

Sok H Astra van a környezetemben és náluk nincs ilyen mint nálad, hogy Mindenre van hibája. Azért gondoltam azt hogy ecu vagy mi az.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70318) Doggy dog válasza Luck Dragon (#70317) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Remélem jó híreket kapok hétvégén.
Nem hiszem,hogy olyan nagy baj lenne,csak bosszantó.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#70319) mohabá 007 válasza Doggy dog (#70312) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Nyugi,csak semmi pánik. ;) A helyzet változatlan. :K Csak azt kell csinálni amit a (70296) ban leírtam.Ott,és azzal van a gond.Ugyanis,az ABS = kerék fordulatszám érzékelő,és tőle kapja a jelet a sebességmérő óra.Ugye írtam,hogy kiszed,és mindent megtisztít,hátha meggyógyul.Ha nem ABS jeladó csere.
Amit külön nem írtam,hogy a jeladó alatt van az impulzusfogaskerék is,azt is ki kell alaposan tisztítani,mert ha totál el van koszolódva,nem tudja érzékelni forgás közben a fogakat,ezért nem lesz sebességjel.Ez is lehet hibaforrás.(ez csak akkor igaz,ha a jeladó amúgy jó)A
A relével most ne foglalkozz,mondtam,hogy az nem tuti.Lehet,hogy az ECU-nál van"csak "kontakthiba,mivel olyan helyen van,ahol koszolódhat.
Ezeket kell megbontani,és megnézni,hogy minden tiszta e,kontaktspré-vel kitisztítani.(rosszabb nem lesz)

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#70320) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Ha valaki OPC kombi hátsó lámpát szeretne eredeti SWF-et, tegye fel a kezét. Tudom kinél kell keresnie. :)

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#70321) trassher válasza Petyyyyy (#70320) üzenetére


trassher
addikt

És esetleg jó termosztátot nem tudsz ajánlani? :D 2016. 10. 8-án raktam be a Febi-t, a héten már a 80 fokot is nehezen képes produkálni. Mindnezt 5 - 10 fok közötti külső hőmérsékletnél. :U Azért ez már a viccnek is rossz kategória.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#70322) diegho válasza trassher (#70321) üzenetére


diegho
nagyúr

Én is szívtam vele, most gyári van cromaxtól, városon kívül 87 fok bent 90-92.

(#70323) WP14 válasza trassher (#70321) üzenetére


WP14
őstag

Wahler márkájú megbízható, gyári minőség. Lásd!

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#70324) Doggy dog válasza mohabá 007 (#70319) üzenetére


Doggy dog
senior tag

:R

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#70325) zolikaDB válasza trassher (#70321) üzenetére


zolikaDB
veterán

Calorstat Vernet.

Ennek a motorháztető szigetelése ilyen gyárilag?? H kombi 1.6

Urak!
- Z14XE-hez milyen vezérlést ajánlotok? Lehet ezt kompletten vásárolni? (szíj, feszítőgörgő, vízpumpa)
- ha lecserélik a vezérlést, BUTA KÉRDÉS ON: olajat is leengedik? Van köze hozzá? :B

(#70326) #TOTTI válasza zolikaDB (#70325) üzenetére


#TOTTI
őstag

Nekem sincs szigetelés.

(#70327) Ferike81 válasza zolikaDB (#70325) üzenetére


Ferike81
senior tag

Nincs köze a vezérműszíjnak, de általában összehozom egy olajcserével, szűrőcserék. Az astráknál mindig Gates szíjakat használtam a hosszbordásban is. Nem tudom mostanában jó-e még ez a márka.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#70328) Luck Dragon válasza zolikaDB (#70325) üzenetére

Nincs is benne szigetelés, az csak maga a motor háztető. H astráknál a benzines kiviteleknél nincs szigetelés, dizliknél van az a fekete szigetelő paplan. Legalább én így tudom, benzineseknél elvileg vissza lehet ezt pótolni, csak nem tudom hogy egyáltalán miért lett kihagyva a benzines kínálatnál. A másik típus hibája hogy a motorháztető elején lévő kettő gumibetét eltűnik. És az jó ha meg van.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70329) Luck Dragon

Na jó, ebben a színben és kialakításban jöhet!
Ahhoz képest hogy milyen nagy, picit szűkösnek írja le a tesztelő, Gondolom itt is elég széles oldalfala van az autószekrénynek.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70330) mohabá 007 válasza zolikaDB (#70325) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

A vízpumpa külön cucc.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#70331) Calogero válasza zolikaDB (#70325) üzenetére


Calogero
addikt

Nincs szigetelése, az enyémnek se volt.

(#70332) AMD Power válasza Ferike81 (#70327) üzenetére


AMD Power
titán

Gates van az enyémben is. Vezérlés cserénél a vízpumpa se maradhat ki.... :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70333) gyula38


gyula38
tag

Üdv a Szakértőknek! 2004-es, 1.6-os Opel Astra G autóm hibája egy ideje, hogy csakis melegen gázadáskor rángat. Z16XEP a motor típusa. Gyújtásra nem igazán gondolok, mivel hidegen nem csinálja. Milyen okai lehetnek ennek? Gyertyák kb. egy éve lettek cserélve. Köszönöm a válaszokat! :)

(#70334) AMD Power válasza gyula38 (#70333) üzenetére


AMD Power
titán

EGR szelep probléma okozhat ilyet, szerintem.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70335) gyula38 válasza AMD Power (#70334) üzenetére


gyula38
tag

Köszi a választ. Olvastam még gyújtómodul problémákról is, az is csinálhat ilyen gebaszt
? :) Hozzátenném még, hogy az alapjárat kitűnő, semmilyen ingadozást nem tapasztalok, stabil 800.

[ Szerkesztve ]

(#70336) Ferike81 válasza AMD Power (#70332) üzenetére


Ferike81
senior tag

A vízpumpa egyértelmű, a hosszbordás szíj csak hab a torán. :K

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#70337) h3lios


h3lios
addikt

Voltam a szerelőnél, megnéztük miért van benzinszag. És végül kiderült, hogy valóban a kutas faszi húzott rá még 1-2-t a kattanás után... Legközelebb már nem engedek kutast az autómhoz, inkább rááldozom azt az 1-2 percet... Addig meg még benzinszag lesz egy pár napig, ameddig el nem kocsikázom a benyát...

Amit pedig láttam az alvázon az csak víz volt, valamint a kormányszervó tartája 1 picit olajos, tehát az ereszt 1 kicsit valahol. Valszeg valamelyik tömítés mehetett szét.. Megnéztük a szintet, az rendben volt, tehát csak minimális a dolog. Egyelőre nem foglalkozok vele, ma utántöltöttük, majd figyelni kell mennyire fogy a cucc. De hirtelen most nem szeretnék 70k-t rákölteni feleslegesen: Pláne, hogy a szakim nem tudja javítani, ezért neki is le kéne passzolni ismerősnek.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#70338) diegho válasza gyula38 (#70333) üzenetére


diegho
nagyúr

Egr. Húzd le és próbáld meg úgy, tuti jó lesz.

(#70339) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Hey urak!

Lóra fel, irány az Aldi!
Príma autós cuccok vannak ma, pl intelligens autós töltő féláron.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#70340) Chiftain válasza zolikaDB (#70325) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Én tavaly cseréltettem a vezérlést vízpumpával együtt. Contitech lett berakva, és árulják szettben is. Vízpumpát külön kell venni de érdemes azt is a vezérléssel együtt cserélni sztem. Nincs gondom vele, elvileg 90 ezret elmegy vagy 6 évet. Most egy ideig nem kell cserélni.
Az olajhoz nem nyúlnak közbe ha nem kéred annak is a cseréjét. Lehet hogy rosszúl tudom de az Olajat a láncos motoroknál érintheti a vezérlés csere.

(#70341) AMD Power válasza Petyyyyy (#70339) üzenetére


AMD Power
titán

Fél áron az mit jelent?

Chiftain Nálam pl az F-nél 4év/60.000km a csere intervallum. Nagyon rövid.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70342) #81556480


#81556480
törölt tag

vat?

nem trollkodni akarok, de én nem értem. pedig kommmentben le is írta, hogy működni fog.

(#70343) h3lios válasza #81556480 (#70342) üzenetére


h3lios
addikt

Nem tudom mi a probléma ? Én is szoktam olyan csinálni, hogy összehajtom a térképet és téridő ugrással eljutok A-ból B-be fél perc alatt. :DDD ;]

B-tag: H3lios#2825

(#70344) Petyyyyy válasza AMD Power (#70341) üzenetére


Petyyyyy
addikt

A 'zinterneton eddig ha jól emlékszem csak egyetlen boltban lehetett kapni, ott is 10K ellenében.

Használtam már ezt a modellt, egy fórumtárstól kaptam kölcsön.

LaciCRM - Au, ez fájt. Végül is így dől el, hogy F18 vagy F23... :DDD

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#70345) beg válasza #81556480 (#70342) üzenetére


beg
veterán

Teljesen egyszerű. A váltógombot elfordítod fejjel lefelé, onnantól az 5-ös alatt lesz az R :)) (Vagy lehet már mélyebben benne van a dologban és mindezt a váltókulisszával akarja megoldani, az is hasonlóan hatékony megoldás.)
Kész, mára bezárható az internet.

Holnap ráírom a motorburkolatra, hogy 2.2 turbo, mindig is ki akartam próbálni milyen az a motor.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#70346) trassher


trassher
addikt

diegho & WP14 & zolikaDB: Köszönöm, megnézem az ajánlott márkákat. :R Azt gondoltam, hogy a Febi azért van annyira jó, hogy ne haljon meg hónapok alatt.

Vezérlés nekem Contitech lett szettben, szerelők ezt ajánlják általában, árban se vészes.

Redmi Note 7

(#70347) Chiftain válasza AMD Power (#70341) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Hát ja a 4 év azér hamar eltelik. Igaz akkor már a 6 se olyan sok. Speciel én hamarabb érem el az időt mint a futott km-t, ha leátlagolom.

(#70348) diegho


diegho
nagyúr

2015 Júliusban cseréltük a vízpumpát, ma pedig a vezérlésnél vízcsepp volt, létezik, hogy ennyi idő alatt elmegy, vagy máshonnan is jöhet a víz?

(#70349) diegho


diegho
nagyúr

Elöl ki kell cserélnem a gátlókat és a féktárcsákat. Tárcsából valamilyen bevonatolt szeretnék, amit olcsón kapnék az ez a Bosch vállalható? A két első gátlót is cserélni kell lassan, abból pedig Bilstein vagy Monroe, amit jó áron tudok szerezni. Betétek szerintem szintén Bosch lesznek.

(#70350) AMD Power válasza Chiftain (#70347) üzenetére


AMD Power
titán

Ennyi.. Nálam is a 4 év kb 32.000km. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.