Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71651) SeatZola


SeatZola
őstag

Gyerekek! Az apósom vett egy Lada Granta Deluxot 2,8mFt-ért. Tényleg új autó. De sem a 2007-es Astra H-met, sem a szintén 2007-es Jetta 1,9 PdTDi-met még csak megmutatni sem lehet érte. Egy nagy rakás sz*r!
Kisvárosban járva vele a fogyija 14,2l/100 km volt! Nem elírás! Már a szalonban- ahol ki volt állítva újonan - már ott is rozsdásodott a kipufogó és a hátsó sárvédőív belső fel. A kasztni megcsavarodik, ha padkára állt vele - ajtó nem nyílt ki, szervója kitépi a kezedből a kormányt. Stb. A vicc, hogy egy 2008-as 34ekm-t futott Seat Cordoba 1.4 86LE-t váltott le....

Rappi

(#71652) diegho válasza SeatZola (#71651) üzenetére


diegho
nagyúr

Általában az idősebb naív emberek ugranak bele ezekbe, itt is van egy 60 év körüli öreg, aki már hónapok óta ilyennel jár. Ha 1,5M lenne, akkor se venném meg, még csak meg se nézném.

De most komolyan nem is érte 2,8M-ért egy fos Lada, vagy 3,3-ért egy új Clio, vagy C3? Nem is értem hogyan lehet egyáltalán a Lada a képben ilyen áron bárkinél is.

[ Szerkesztve ]

(#71653) AMD Power válasza amargo (#71650) üzenetére


AMD Power
titán

Persze. 3.5 millioert mar komoly autot lehet venni. 1-2 eves kocsit vennek. Pl egy jo 1.6 kombi J vennek.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71654) ufonauta


ufonauta
aktív tag

Agyamra megy a G Astrám torpanása. Ha van valaki a XI. kerület, vagy Budaörs környékén, akinek lenne kölcsön 2 napra egy Z14XE-hez való trafó sora, akkor azt pár sörrel megjutalmaznám. Mivel eladnám a gépet és a torpanás nagyon esetleges, nem akarok feleslegesen beruházni a trafósorba. De ha a próba alapján kiderülne, hogy az a baj, akkor bevállalnám az új megvételét, hogy ne sz@rul adjam el az autót.

Más. Ma beszéltem a kereskedővel és csak jövő hét végére ígéri az új autóm átadását. Húzzák, mint a rétestésztát. :(

[ Szerkesztve ]

(#71655) Domi1957 válasza mohabá 007 (#71636) üzenetére


Domi1957
csendes tag

Köszönöm a segítséget Így már érthető mért van vezeték

(#71656) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Sziasztok!
Nemrég meghozta cimborám az alufelnit,amit múltkor linkeltem.
Jövő héten fékek cseréje,így addig nem is rakom fel.
Most úgy raktam el,hogy egymáson vannak az aluk felgumizva,zsákban mind a 4.
Közöttük 1-1 kartonlap.
Jó lesz így egy hétig?Nem baxa szét az alsókat a súly?
Hogy lenne célszerű tárolni,ha ez így nem jó?

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#71657) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Csak hogy meglegyen a napi arcoskodás - [link]
első + hátsó lengéscsillapítók
stabpálcák
toronycsapágy
ütközők
gumitányérok
főtengely szimering, tárcsa, szíj, feszítő
szelepfedél tömítés
motorolaj, váltóolaj
szűrők
gumizás, centírozás

hétfőn meg gurulunk futóműállításra.

Megpelő módon a 15-ös fellák szinte tökéletesek. Gumi nélkül csak 5grammot kérnek abból is csak az egyik oldalra (külső/belső), ellenkező oldalra 0. Szóval tuti maradnak télre, csak rendes köpenyeket kapnak.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#71658) WZP válasza SeatZola (#71651) üzenetére


WZP
aktív tag

Senkit nem érhet nagy meglepetésként sajnos.

Kár, hogy az időseknek eszükbe sem jut megkérdezni egy hozzáértőt, illetve fiatalabbat, és beleszaladnak ilyenekbe.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#71659) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok, 2000es Astra g kombinal a pedál alatti részen a szőnyegen vizesedést látok, most már nem először. Volt ideje kiszáradni, de ahogy mentem pár száz mt. újra látom nyomokban. Mi lehet ez?

[ Szerkesztve ]

(#71660) amargo válasza ufonauta (#71654) üzenetére


amargo
addikt

Csepelen van a kocsim, ha holnap nem viszik el, akkor jövőhét elején, kiprobálhatod.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#71661) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Sziasztok.

Szerelő átnézte az autót és úgy néz ki hogy az üzemanyagpumpa lesz a ludas a szegényes keveréknél. Azt mondta nem szállít elég benzint. A szűrőt is megnézte a tankba, azzal nincs gond. A kérdésem az lenne, hogy van-e valakinek tapasztalata, hogy a benzinpumpat csak egyben lehet cserélni komplett gyárira vagy esetleg az alkatrészeit lehet külön cserélni? Vagy ilyenkor mar érdemes egyben cserélni kompletten inkább? Astra H Z16XE1 motor.

(#71662) AMD Power válasza WZP (#71658) üzenetére


AMD Power
titán

Ipari hulladék. Akkor ezt nem ajánlanátok? Nagyon jó ez a videó.... :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71663) lsebestyen válasza Doggy dog (#71656) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nem lesz annak semmi baja 1 hét alatt.

[ Szerkesztve ]

(#71664) Doggy dog válasza lsebestyen (#71663) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Igazából attól félek,hogy túl nagy súly nehezedik a legalsókra.
De ha maradhat így egymáson :R

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#71665) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Sziasztok!
Van egy G Astrám, aminek tegnap járó motor mellett felvillant ez a hibajelzése:

És egyből leállt a motor.
Néhány másodperc után beindítottam, és el is tűnt a hibajelzés, de ezután még kétszer megötrtént ugyanez.

Mi lehet a gond?

köszönöm

(#71666) Calogero


Calogero
addikt

Találtam egy teljes flakon nyári szélvédőmosót a garázs mélyén, még az Astrához vettem.
Csak lejárt a szavatossága 2015-ben.
Egy ablakmosó folyadékban mi romolhat meg? :F
Használható még szerintetek?

(#71667) B-L-A-C-K válasza Calogero (#71666) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én simán beleraknám, ez nem tej...:)

(#71668) ufonauta válasza amargo (#71660) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Nagyon köszönöm a felajánlást! Lehet, hogy élnék vele. Hétfőn beszélek a szerelősráccal, hogy milyen szerszám kell a cseréhez és lehet, hogy felveszem a kapcsolatot veled. Emlékeim szerint néhány torx csavar fogja a műanyag fedelet és a trafósort is. Lehet kölcsönkérem tőle a szükséges szerszámokat,hogy ne álljunk ott meglőve. Noh ennek utánajárok. :) A szerelősrác tanácsolta, hogy próbáljak kölcsönkérni egy trafósort.

(#71669) trassher válasza bobalazs (#71659) üzenetére


trassher
addikt

Fűtőradiátor csatlakozásai tudnak csepegni, kérdés mekkora mértékű a beázás. Hűtővized nem fogy?

Redmi Note 7

(#71670) bobalazs válasza trassher (#71669) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi a választ.
Megnézem holnap a tartályt, ha fogy, nagy valószínűséggel ez a fűtőcső, csatlakozás ereszthet, folyhat le oda a pedál alatti részhez. És én naiv azt hittem hogy lyukas a kaszni, de hát száraz idő volt, ugye, és csak akkor lett ujra ott folt miután mentem...
Ha kell ujratöltöm, aztán meg csináltatjuk szerelővel.

(#71671) amargo válasza ufonauta (#71668) üzenetére


amargo
addikt

Van nekem otthon szinten torxom, azzal letudjuk szedni a fedelet, azt nem tudom, hogy tovább mi kellhet, mert az sose néztem.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#71672) AMD Power


AMD Power
titán

De szép belülről ez az Astra! :R

Insigniával ünnepeltük a 25 éves magyar Astrát
25 éves a modern magyar autógyártás, Szentgotthárdon együtt ünnepeltünk az Opellel

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71673) Nordik


Nordik
őstag

1.0 B Corsaba mekkora akkut vegyek? Kézikönyve szerint 36Ah-tol lehet beletenni. De azt kevésnek érzem. Sokat járok varosba, sokat inditozok. 45Ah jó lehet? Vagy mekkorát vegyek? Egyébként gyári az autó nincs benn plusz nagy fogyasztó.

(#71674) AMD Power válasza Nordik (#71673) üzenetére


AMD Power
titán

45Ah már szerintem bőven elég. De a fontos ,hogy mennyi indítóáramot ad le.

Ma tankoltam a gépbe. Kerek 800km után. Ebből 2db hosszabb út volt. 2x50km városon kívül. A 800km alatt 56l benzint evett meg a gép. Ez kerek 7l. Ez szerintem már azért nem rossz. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71675) F_Zolee válasza AMD Power (#71674) üzenetére


F_Zolee
veterán

Jó az de legalább nem is megy mellé. :D

(#71676) AMD Power válasza F_Zolee (#71675) üzenetére


AMD Power
titán

Ez látod pontosan igy van. :DDD Igen az a durva ,hogy mondjuk egy 1.6 105Le G Astra is ennyi enne alattam, de az legalább menne is cserébe. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71677) Nordik válasza AMD Power (#71674) üzenetére


Nordik
őstag

55Ah-es már sok egy ekkora autónak?

(#71678) AMD Power válasza Nordik (#71677) üzenetére


AMD Power
titán

Ha belefér akkor hajrá. Az enyémben majdnem 2x akkora van mint a gyári.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71679) odorgg


odorgg
addikt

00017- No Engine RPM Signal
Hibára mi lehet a megoldás, illetve mi a hiba ilyenkor? Merre keresem a hiba okát? Decemberben jött elő először, majd elmúlt, de most folyamat ezt dobja az opcom.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#71680) ufonauta válasza amargo (#71671) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Igazából én sem tudom, hogy mi kell még hozzá, de anno amikor nekem cserélték úgy láttam, hogy a trafósort is torx (vagy imbusz) csavar fogja. Talán három, vagy négy. Hétfőn délelőtt utána járok és megkereslek, ha nem nagy gond.

(#71681) Markizmark válasza AMD Power (#71674) üzenetére


Markizmark
addikt

52 literes a tank az nem baj? :D Ha túl töltöd szét marja a benzin az aktív szén szűrőt és elkezdenek a kis szén darabok vándorolni a szellőztető rendszerben és a vakuum csövekben.

Amúgy az én fogyasztásom is 7 liter. Pályás, országúti és városi vegyesen. De leginkább pálya.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#71682) AMD Power válasza Markizmark (#71681) üzenetére


AMD Power
titán

Tudom,hogy 52l. A het elejen rakellett tankolnom. Azt hozza adtam a mai tankolashoz. Ugy tudtam csak 800km menni vele.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71683) AMD Power válasza Markizmark (#71681) üzenetére


AMD Power
titán

Amugy durva,hogy mennyire "csal" a benzin mutato. Mar boven jo par km ota pirosban volt a mutato. Sot mar majdnem fekudt. Es meg igy is csak 42.5l ment bele. Szoval elmeletileg majdnem 10l benzin volt meg az utoban igy is.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71684) F_Zolee válasza AMD Power (#71683) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nekem a seat 200kmt megtéve kb nem mozdul. :D

(#71685) Nordik válasza AMD Power (#71678) üzenetére


Nordik
őstag

Végül vettem egy 45Ah-es Bosch-t. :) Remélem jól fogja majd bírni. :) Az előző 4 éves volt de valami nagyon no name márka, meg az előző tulaj rakta bele.

(#71686) AMD Power válasza Nordik (#71685) üzenetére


AMD Power
titán

Bosch Silver volt nekem regen. Jo aksi volt.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71687) Nordik válasza AMD Power (#71686) üzenetére


Nordik
őstag

Egyébként érdemes lett volna toltogetni a régit vagy akkor is csak pár hónapot ment volna el? Sürgősen kellett a kocsi illetve töltőm sincs, ezért vettem hirtelen inkább új akkut.

(#71688) AMD Power válasza Nordik (#71687) üzenetére


AMD Power
titán

Azert evente 1-2x nem art neki. + En ilyenkor a sarukat is megcsiszolom es wd40-el befujom.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71689) Nordik válasza AMD Power (#71688) üzenetére


Nordik
őstag

A generátor egy-egy hosszabb úton nem tölti vissza amúgy teljesen?

(#71690) mohabá 007 válasza odorgg (#71679) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

"...00017- No Engine RPM Signal
Hibára mi lehet a megoldás, illetve mi a hiba ilyenkor? Merre keresem a hiba okát?.."

Majd jönnek a szakik,és megmondják a tutit. :))

Addig is, hogy ne ülj tétlenül,keresd meg a főtengely helyzet szenzort,abban van áramköri hiba.Többnyire csak a csere segít. :K

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#71691) odorgg válasza mohabá 007 (#71690) üzenetére


odorgg
addikt

Köszi!

Van multiméterem, csak nem tudom merre van a szenzor, és hogy milyen értékeket kellene rajt mérni.
Egyébként nincs valami dokumentum/progi ahol ezek le vannak írva?

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#71692) mohabá 007 válasza odorgg (#71691) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Lehet méregetni,de dobta a kódot,( főtengely helyzetszenzor A áramkör).A méréssel max megerősíted a dobott hibakódot,a szenzort javítani nem lehet.Szerencsés eset,ha a csatinál csak sima kontakt hiba van.(kicsi az esély rá)
Ilyen csatit kell keresned a kocsi alá feküdve(ha nincs akna) :D

Ez az érzékelő több helyen is lehet,legvalószínűbb,hogy neked a lendkerék felőli résznél lesz.(8)

Egy csavarral van felfogatva.

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#71693) zolikaDB válasza tutis (#71645) üzenetére


zolikaDB
veterán

Dacia ide vagy oda, de azok a kocsik elég jól tartják az árukat.

(#71694) odorgg válasza mohabá 007 (#71692) üzenetére


odorgg
addikt

Köszi megint! :R

Akkor ez az amelyik olajcserekor jól útban van, mikor a szűrőt kitekerem. No és persze a szűrőből is pont oda folyik rá az olaj mindig.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#71695) bobalazs válasza trassher (#71669) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Megnéztem el van folyva az összes ablakmosó folyadék, üres a tartály, tehát nem a hűtőviz folyt el, annak a tartálya teli van.

(#71696) trassher válasza bobalazs (#71695) üzenetére


trassher
addikt

Akkor már csak az a kérdés, hogy az hogyan jutott a lábtérbe. Lehet, hogy a hátsó szélvédőmosó csöve van elrepedve és abból folyik le a víz.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#71697) bobalazs válasza trassher (#71696) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hát ha ez a magyarázata, akkor egészen biztos. Én nagyon laikus vagyok ehhez.

(#71698) trassher válasza bobalazs (#71697) üzenetére


trassher
addikt

Ez csak egy tipp az alapján, hogy kiürült teljesen az ablakmosó tartályod. :)

Redmi Note 7

(#71699) mohabá 007 válasza bobalazs (#71695) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Arra nem gondoltál,hogy ha a tartályban nincs víz,nincs is minek csepegnie? :F
(vagy az egész csak április 1 vicc vót :DD )

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#71700) szabonagyur válasza Calogero (#71666) üzenetére


szabonagyur
félisten

Attól függ milyen fajta... Esetleg valami csoda illatosított? Faternak volt tavaly hasonló, még szerencse, hogy előtte megnéztük és öntöttünk ki belőle. Az valami citromos volt és kb. darabos volt a tartalma.

Én elhajítanám... nem akkora tétel, hogy szétcseszd vele a belsőt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.