Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) F_Zolee válasza w333 (#39000) üzenetére


F_Zolee
veterán

Itt a honlapon ugyan nem fogsz találni sok mindent de ha elmész oda vagy lehet telefonon is meg tudják mondani mi a dörgés, van kedvezményük a beszállítóknál. Akár ott még fel is teszik neked.[link]

(#39002) zolikaDB válasza AMD Power (#38996) üzenetére


zolikaDB
veterán

En is a teszteket olvasgattam, ott jonak tunt.

(#39003) Markizmark válasza w333 (#39000) üzenetére


Markizmark
addikt

Első körben, ha még nem éri el a kritikus vastagságot/vékonyságot akkor szabályoztasd le. Nem kell kapásból újat venni, csak egy kis esztergálás kell neki + max új pofák, ha kopottak.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#39004) AMD Power válasza Skizz (#38999) üzenetére


AMD Power
titán

Az lehet. De a 2-s belőle sokkal jobb lett. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#39005) w333


w333
félisten

(#39001) F_Zolee és (#39003) vebbful

Köszi, meglátjuk mi lesz :R

Szerk.

Volna még 2 kérdésem, hátha tudja valaki mi lehet a gond :)

Megint lent voltam beindítottam és azt hallom kb. minden indításnál hogy egy századmásodpercre mintha valami bevisítani (szíj) de ez csak indításkor, aztán alapjáratom ha az autó elejéhez megyek akkor hallok egy rotyogó diezel hangot mintha valami csapágyas lenne, mi lehet ez ? :D

Ugyan ilyen hang Link háttérben hallatszik a rotyogás, vagy ez normális :DDD

Az a baj hogy a fülem az 520i -hez van szokva, annak alapjáraton hangja nincs ;]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#39006) trassher


trassher
addikt

BRÉKING NYÚZ de lehet csak nekem. :)
Kiokosítottak hogy g astrával kompatibilis a h astra könyöktámasza. Semmi reszelés csak berakod és örülsz.

Redmi Note 7

(#39007) haddent válasza trassher (#39006) üzenetére


haddent
addikt

De miért vennél újabbat? Biztos drágább, nem?

(#39008) AMD Power


AMD Power
titán

Gyárilag gázosan jön az új Opel Corsa
Már LPG-átalakítással is kapható az új Opel Corsa

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#39009) haddent


haddent
addikt

Most van gumicserén (téli -> nyári) az F és a H is. H -án hátsó fékpofa az tuti cserés, de lehet, hogy a tárcsa is. Várható javítási költség: 44 ezer :Y Jól megkérik az árát.... remélhetőleg ez még a gyári pofa és az új is eddig fogja húzni :DDD És akkor mivan ha még a tárcsát is kell már hjajj :O Na jó, ebben az árban benne van a 12 ezres 2 szett gumi ide-oda meg apróságok. De még políroztatni is akartam én is :(

(#39010) #81556480 válasza haddent (#39009) üzenetére


#81556480
törölt tag

b vectrára 20 ezer alatt vettem postával első féktárcsákat betétekkel. (szettet, egyben ) vagy 2 éve. és hibátlanul működik. Csak nézem mit variáltok itt a tárcsa szabályozással :D

(#39011) _seth_ válasza #81556480 (#39010) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem tavaly 50 volt, elol minden gyari, hatul utangyartott kerult be, munkadij nincs benne, en csereltem ki :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#39012) F_Gergely válasza #81556480 (#39010) üzenetére


F_Gergely
őstag

Én most vettem gyári GM tárcsaszettet előre 23-ért boltból :D Én sem értem ezt a tárcsaszabályzás, meg használt tárcsa bontóból mert az olcsó dolgot. Főleg hogy fékről van szó, ami nem lehet a spórolás helye... :U

(#39013) #81556480 válasza _seth_ (#39011) üzenetére


#81556480
törölt tag

50 elöl hátul? vagy csak elől? mert nem mindegy. eredeti opelből 5ezer egy garnitúra csak fékbetét a chromaxnál. meg 20 ezer 1 db féktárcsa :Y :Y . az ilyen kopó alkatrészekből nem látom értelmét az eredetinek. nem megy el 3x annyit.

(#39012) F_Gergely az úgy reális ár. Nameg bevált utángyártott márkák vannak a gyári ár feléért.

[ Szerkesztve ]

(#39014) KrAt válasza #81556480 (#39010) üzenetére


KrAt
veterán

Nekem vállasak lettek a tárcsák, új betétekkel kicsit nyikorgott fékezéskor. Ellenben még nem "fogytak el" a tárcsák, tehát nem csereérett.

Megtanultam haveromtól anno a trükköt, hogy lehet flex + csiszolókoronggal eltüntetni a peremet: megemeled az egyik felét (úgyis raktam fel a nyári gumit), berakod 4-5be, alapjárat, és a diffi elkezdi forgatni az emelt oldalt.
Végeztem a művelettel, majd örömittasan nézhettem az ABS hibajelzést.. :DD
Szerencsére elmúlt pár km után.. :D

(#39015) #81556480 válasza KrAt (#39014) üzenetére


#81556480
törölt tag

Amit írsz a váll eltüntetésre az rendben van, :K de a nyikorgásnak több oka is lehet.

Rézpasztát kell tenni a fékmunkahenger és a betét vas oldala közzé, vagy meg kell spiccelni (megvágni ferdére az élét) a betét éleit.

[ Szerkesztve ]

(#39016) _seth_ válasza #81556480 (#39013) üzenetére


_seth_
veterán

50 osszesen, cromaxbol rendeltem mindent, 2.0 benzin tehat 288as hutott tarcsak. Elso fek szettben volt 28 ha jol emlekszem, hatso darabonkent.

off: epp most huzott el elottem egy zsir uj velorex :)

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#39017) #81556480 válasza _seth_ (#39016) üzenetére


#81556480
törölt tag

Az úgy jó. Enyém csak 4 lukas, az még a sima 5-ösnél is olcsóbb. Hátsót nem cseréltem mióta megvan a kocsi, de még mindig fél körül van. Viszont nem jó a kézifékem. azokban cserélni kéne a pofákat, de félek hogy a tárcsát is mert annak viszont válla van belül. 3 éve nem jó a kézifék. Egyetlen dolog amibe mindig belefulladok mikor nekifogok. jó paraszt ez a mini dobfék.

[ Szerkesztve ]

(#39018) Skizz válasza #81556480 (#39017) üzenetére


Skizz
addikt

Az siralmas, tippem sincs mi vezérelte a feltalálóját. Nekem egy szett bovden meg hátsó pofák voltak 22 rongy körül. Hála az égnek hogy a tárcsák elől-hátul szépek.

(#39019) _seth_ válasza #81556480 (#39017) üzenetére


_seth_
veterán

Kezifek... par napja elszakadt a bovden, de legalabb csak a kar alatti rovid darab, mar par eve lattam, hogy par szal ep van szakadva rajta es megvettem a cseredarabot, hogy majd kicserelem. Utolert :) Hetvegen remelhetoleg ki tudom cserelni. Hatul az uj tarcsa es regi de ujszeru pofakkal sem volt egyszeru eltalalni, hogy fogjanak. Hulladek konstrukcio.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#39020) Markizmark válasza F_Gergely (#39012) üzenetére


Markizmark
addikt

Mi nem érthető a tárcsa vagy dob szabályozásban? Szakszerű eljárás, amíg el nem éri a tárcsa/dob anyaga a minimum vastagságot. F astra hűtetlen első féktárcsánál ez 1 cm. Ha még 1 cm felett van és esetleg vállas vagy barázdásan kopott akkor nyugodtan lehet szabályozni esztergapadon.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#39021) Skizz


Skizz
addikt

Fogkrémmel meg ronggyal "polírozott" már valaki búrát?

(#39022) mephi666 válasza mephi666 (#38270) üzenetére


mephi666
nagyúr

na, úgy tűnik látták a skodánál is a szivárvány-multiplát :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#39023) molnarpeter válasza Skizz (#39021) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Lehet próbálkozni vele, de távolról sem fogja megütni egy rendes polír szintjét.

(#39024) mohabá 007 válasza Markizmark (#39020) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

A tárcsa felszabályozás szakszerű eljárás,a felszabályozás viszont lehet szakszerűtlen,kókány. Egy tárcsa felszabályozás min: 1500Ft (számla nélkül)Az F astrádhoz új első féktárcsa 6200Ft./db. (brembo) megéri e bevállalni a rizikót 4500Ft-ért. :F
A féktárcsák max,és min vastagság közötti különbsége: 3mm. :K

astra F első féktárcsa:

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#39025) mohabá 007 válasza w333 (#39000) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

(Én pedig egyre jobban gyanakszom az EGR szelepre, bár ki tudja ...) :Y
Lehet,hogy nem olvastad,de korábbi hozzászólásomban már irtam neked,hogy a C20NE motornak nincs EGR szelepe. :P (egy gonddal kevesebb) ;]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#39026) Skizz válasza molnarpeter (#39023) üzenetére


Skizz
addikt

Annyira nincs is beopálosodva. Viszont örömmel látom, hogy az izzócsere megint belekerül egy-két anyázásba. Nem sok autóval találkoztam eddig, ahol rá is láttam a dolgokra.

Neked még nem utaltam. :Y

(#39027) trassher válasza haddent (#39007) üzenetére


trassher
addikt

G astrába lehetetlen kapni gyárit, csak utángyártott van. 18.000 egy jó állapotú bontott.

Redmi Note 7

(#39028) zolikaDB válasza trassher (#39027) üzenetére


zolikaDB
veterán

G Astrába nem létezik gyári könyöklő, ennyi a történet.

(#39029) Markizmark válasza mohabá 007 (#39024) üzenetére


Markizmark
addikt

Nekem megéri, fater szakmája esztergályos és otthon van egy jókora gép is. :) Nem először csinált ilyet, mindig hiba nélkül. Minden alkalommal egyedi felfogatást készít, hogy biztosan középpontos legyen minden. De ha máshova kéne vinnem, akkor is megérné a 9000Ft spórolás. Persze tudni kell ki ért hozzá.
A min-max közötti 3 milliméter pedig rengeteg. Aki csak akkor veszi észre a hibát amikor már 3 milis válla van a dobnak/tárcsának vagy 3 mili mély barázdák vannak benne, annak úgyis mindegy minden...

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#39030) trassher válasza zolikaDB (#39028) üzenetére


trassher
addikt

De létezik csak nálunk nem forgalmazták. Irmscher gyártott hozzá valót heroin áron.

Redmi Note 7

(#39031) haddent válasza #81556480 (#39010) üzenetére


haddent
addikt

Nem mondtam én egy szót se szablyozásról azt se tudom mi az :DDD Hátfó fékpofa volt kb 2 mm -es, azt kapott újat. Összesen 41 ezret fizettem, ebből 12 ezer volt a 8 gumi szerelés, 2 ezer a teljes átvizsgálás meg biztos valemennyi a takarítás mert bekarikázta. Tehát egy 20-as 2db hátsó gyári fékpofa H -ba

(#39032) zolikaDB válasza trassher (#39030) üzenetére


zolikaDB
veterán

Oké, de én úgy tudom, h nem volt rendelhető extra/nem azzal gurult ki a rüsselsheim-i gyár kapuján.
Megvehetted utólag, csakúgy, mint a népszerű Armster-t.
Mondjuk, ha a H könyöklő kevésbé recseg, mint a fentebb említett, akkor érdemes beruházni rá.

(#39033) Skizz


Skizz
addikt

Bveki gyári könyöklőjében minek van érintkező? Mi történik ott?

(#39034) trassher válasza zolikaDB (#39032) üzenetére


trassher
addikt

Csak az irmscher mint gyári beszállító gyártott hozzá külön könyöklőt de azt magyar ember nem vette meg az tuti.
Tegnap az egyik opeles fb csoportban volt erről szó és ott írta egy srác hogy neki ez van. Nem értettem hogy van az oda felrakva. Elmondta hogy a kárpit alatt ott van a gyári hely ahová be kell rakni. Kitapogattam és tényleg ott van neki a hely. Itt vannak a képek.

Az utolsó képen lévő adatpert kell 3 csavarral rögzíteni és oda megy bele a könyöklő tengelye. Azt mondta 4 éve használja és semmi baja.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#39035) Kickass válasza zolikaDB (#39032) üzenetére


Kickass
őstag

Tapasztalat az Armsteres recsegés?

Meg kérdés H astra könyöklő felfogatása hogy van megoldva.

(#39036) trassher válasza Kickass (#39035) üzenetére


trassher
addikt

Fenti képeken látod a felfogatást. Gondolom az ülésen belül bepattan a tengely vége és kész. A forgatást pedig a "racsnis" rész végzi.

Redmi Note 7

(#39037) adorjant válasza Kickass (#39035) üzenetére


adorjant
senior tag

Nekem is Armster van,valószínűleg nem hamisítvány :) És nem recseg.
Szerintem a beszereléstől is függ,hogy mennyire nehezedik rá a súly.

(#39038) realmadrid


realmadrid
aktív tag

Sziasztok, [gondolom olvastátok Ti is]. 2006-os H Astra bírja az efféle fröccsöt ? Tankolt már valaki ilyet külföldön ? Köszi.

A sas nem vadászik legyekre

(#39039) Kickass válasza trassher (#39036) üzenetére


Kickass
őstag

És ez megvan G ülés oldalában is default?

Én ezt néztem ki magamnak, Opelfórumon kaptam képeket meg tapasztalatokat, állítólag fix, nem recseg és csak 15k, most így hirtelen ráguglizva H Astra könyöklőt se találtam kb. sehol.

Armster 1:

adorjant: tiéd is ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#39040) trassher válasza Kickass (#39039) üzenetére


trassher
addikt

Megvan igen a kárpit alatt. Konkrétan az ülés vázában. Én se nagyon hittem el aztán lementem és kitapogattam.

Redmi Note 7

(#39041) Pitu


Pitu
aktív tag

Valaki szedte már ki az üzemanyagszint jeladót F astrából? Mennyire bonyolult művelet? Esetleg tud valaki leírást ehhez? Hétvégén át akarom nézni a vezetékelését is, hátha csak szakadás van.

Köszönöm!

(#39042) adorjant válasza Kickass (#39039) üzenetére


adorjant
senior tag

Igen,ilyen.
Előző G Astrámban apósom rendszeresen úgy szállt ki,hogy fél kézzel ezen kapaszkodott,és kibírta :D
De rajta is van a felirat,hogy valami 40kg-ot bír el. Az azért sejtet valamit :)

(#39043) Skizz


Skizz
addikt

Használtok telóra valami jófajta ingyenes navit? (android)

(#39044) Kickass válasza adorjant (#39042) üzenetére


Kickass
őstag

Srác aki a képeket küldte mondta, hogy egyszer szakadt le, mikor a szerelő keresztbe ráfeküdt teljes testsúllyal. :DDD

Szerintem köv. héten én is megrendelem, nem hiszem hogy a H Astra kartámasz olcsóbbra jönne ki mint ez már ha lehet egyáltalán találni, pláne magában ülés nélkül.

(#39045) tboy93 válasza Skizz (#39043) üzenetére


tboy93
nagyúr

Waze a legjobb.

(#39046) Skizz válasza tboy93 (#39045) üzenetére


Skizz
addikt

:R

(#39047) AMD Power válasza trassher (#39030) üzenetére


AMD Power
titán

Pedig milyen jó is az. Tesómnak van a gépében könyöklő. Persze az gyári. Hozzá tudnék szokni. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#39048) w333 válasza mohabá 007 (#39025) üzenetére


w333
félisten

Jah ... köszi ezt nem tudtam :B

Akkor valami a gyújtásnál lesz szerintem, majd meglessük :R

(#39047) AMD Power

Én pedig vezetés közben nem tudom hogy miért de a jobb kezemmel folyamatosan a kéziféket fogom ott támasztom meg a kezem vagy nem tudom, ez valami beidegződés vagy megszokás lesz, pedig nem is szoktam driftelni, na jó régebben azért igen, egy könyöklő nekem is jó lenne majd :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#39049) zolikaDB


zolikaDB
veterán

De b.szadék jól néz ki: Vectra B OPC Caravan

(#39048) w333: miután nekem is ez volt a szokásom, vettem egy könyöklőt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#39050) mephi666


mephi666
nagyúr

ma megyek az egyik helyi szupermarketbe, nézem, hogy bejárat közelében egy lila 5ajtósból épített f astra gsi: szép nagy gsi légterelő hátul, gsi motorháztető, küszöb, lökhárító... pár karosszériaelem ki volt glettelve, gondolom fényezésre vár, ahogy beláttam mikor elsétáltam mellette: óracsoport is cserélve szép fehérre... színre fújva elég pöpecül néz majd ki, de így se volt csúnya... kifelé láttam a gazdáját: 40-50 körüli átlagos nő, vélhetőleg a férjével :DDD kicsit másra számítottam (vagy csak elkötötték a bojrécer fiuk gépét egy körre)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.