Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Mr X válasza TayRol (#4000) üzenetére


Mr X
veterán

Nekem sem írja ki, még a jófajta régi mutatós van, ami ezek szerint csal is. :DD Én is úgy számoltam fogyit, hogy full tank, mentem párszáz kilométert, aztán utántöltés, és az utántöltött mennyiségből számoltam átlagot. Ez az átlag köszönőviszonyban sem volt a mutató állásával. Mutató szerint 17l/178km, számolás szerint 11.38l/178km. :) Az első ugye 9l/100km, a második (valós) 6,3l/100km.

(#4002) _seth_


_seth_
veterán

Mutató... üres tanknál 5000 ezerért tankolok akkor azt mutatja, hogy 6-ból 5 egység :D, erre még 5e-ért benya az már több mint full de még ugye nem teletank... most teletankoltam és nem jelzi telinek a tankot :D Ehh... :D Inkább számolom mennyiért tankolok és mennyit megyek, úgyis az a valós :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#4003) Mr X válasza _seth_ (#4002) üzenetére


Mr X
veterán

Én sem bíromelérni a tele jelzést, pedig már a kocsi oldalán folyik a nafta. :D

(#4004) _seth_ válasza Mr X (#4003) üzenetére


_seth_
veterán

:)

Egyszer ellenben tényleg agyig tankoltam... már folyt ki, elszakadt két cső is :D Szép volt... de akkor sem jelzett telit :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#4005) Mr X


Mr X
veterán

Az első hsz-ben levő "képgalériába" hogy lehet bekerülni?

(#4006) Calogero válasza TayRol (#4000) üzenetére


Calogero
addikt

Automata módban, már pöcögtetni is lusta vagyok ;] :P

(#4007) 6120 válasza Mr X (#3995) üzenetére


6120
tag

Én most vettem, igaz a XI. kerben. 2540ft volt az osram +50%. Ma tettem bele és az előző után most olyan mintha nappal vezetnék.
Én nem nagyon hiszek az ilyenekben (pl fogyasztáscsökkentőkapszula+húdexononszinűámdemégish4esizzó) de ez megérte az árát!!! :R

(#4008) Petie válasza Mr X (#4005) üzenetére


Petie
veterán

ez engem is érdekel :D
héten lemosom a kocsit remélem tudok majd képet feltenni

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#4009) Mr X válasza 6120 (#4007) üzenetére


Mr X
veterán

Holnap délelőtt, meló előtt megnézem a Unixnál, elvileg van nekik. Aztán este melóból hazafele le is tudom tesztelni...

(#4010) TayRol válasza Calogero (#4006) üzenetére


TayRol
veterán

De legalabb tudod, hogy barmikor megteheted :) (bar az otomata elegge el tudja az embert kenyelmesiteni)

(#4011) parandroid válasza Mr X (#4005) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Írd be itt egy hozzászólásba, amit oda szeretél, hogy bekerüljön, én meg beszerkesztem.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#4012) Mr X válasza parandroid (#4011) üzenetére


Mr X
veterán

Mr X: Opel Vectra 1.6i GLS 1989

[link]

[ Szerkesztve ]

(#4013) Mr X


Mr X
veterán

(#4014) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

Lenne egy kérdésem.
Tesomnak van egy Opel Astra Classic 1,4l tütüje.
A fékprofáknak mennyit kell kibirna?itt gondolok arra hoyg hány ezer km-t?Mert 29000km-nél tart és elkopot a fék rajt teljesen.Az elsö fékbetétek.
Ui.: mult héten hozta ki a szervízből :Y :Y :Y
Ez normális?
elöre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#4015) dokar válasza Dr.Én (#4014) üzenetére


dokar
addikt

hali

az írásodon látszik, hogy dunántúli vagy. :D esetleg lenne egy vonóhorgom eladó, hogyha érdekel. veszprémben vagyok. :)

mellesleg szerelési kézikönyvből meg tudod nézni, hogy hány mm-nél kell cserélni a fékbetéteket. én szoktam spórolni a fékkel, mindig visszaváltogatok lassítás közben.

extra - SEXRay

(#4016) Dr.Én válasza dokar (#4015) üzenetére


Dr.Én
veterán

Nem is lakunk tőled messze kb 100km(Győr-Moson és Vas megye határában) .De nem kell vonóhorog :(

Majd azért megnézzük, de amugy tesom is spórol ilyen téren, vissza váltogat ő is ha lassit.

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#4017) helkis válasza Dr.Én (#4014) üzenetére


helkis
addikt

szervízben történnek/hetnek csodák! ;]
a fékkopás sokmindentől függ, fizikára járj be! :DDD

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#4018) gban válasza Dr.Én (#4016) üzenetére


gban
Közösségépítő

Attól függ hogy normális-e a kopás, hogy hol használjátok az autót.
Pesten pl. kisebb csoda a 29.000 km. :)
Viszont 90% autópályánál kevés.
Tehát relatív.

Az emelt teljesítményű izzókkal kapcsolatban lenne egy-két kérdésem.
- hogy keressek rá a neten pl., illetve mit mondjak az eladónak, pontosan mit keresek?
- nagyobb a teljesítménye is, vagy csak a fényereje? ha igen, nem ég szét a kapcsoló / foglalat / kábel / bármi? F Astrában már ez a 3. világításkapcsolóm, normál izzó mellett, félig égett volt a kábel, az tehette tönkre őket, most jó kábelcsere után. Az égést lehet hogy csak kontakthiba okozta, de nem akarok megint így járni.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#4019) Dr.Én válasza helkis (#4017) üzenetére


Dr.Én
veterán

Már felvette velük a kapcsolatot du viszi be hozzájuk.
Fizika orám utoljára 4 éve volt, azon órákon is csak Newton törvényt tanultunk, ill. a katonaságról volt szó, másrol soha.(Látszik a Popey tartotta nekünk az órát)

gban
Sokat megy vele fő utakon, de mellék utakon is mászkál vele,

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#4020) helkis válasza Dr.Én (#4019) üzenetére


helkis
addikt

tippelhetek? Győr - Opel Nádor?

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#4021) Dr.Én válasza helkis (#4020) üzenetére


Dr.Én
veterán

Majd nem.
Sopron- Opel horváth

WOT: kissio

(#4022) helkis válasza Dr.Én (#4021) üzenetére


helkis
addikt

a legjobb mikor elviszed egy szakihoz, aki elötted megcsinálja amit kell közben elszívsz egy cigit.. :D persze ez addig igaz amig nem elektromos problem van. vagy vannak fain autóvillamosságis szakik is, de lehet olyan gond amiért márkaszervízbe kell vinni. ha nem látod a verdát akármit "megjavíthatnak"! tisztelet a kivételnek, de végülis Magyarisztánban élünk..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#4023) Dr.Én válasza helkis (#4022) üzenetére


Dr.Én
veterán

Igazad van :C
:R

WOT: kissio

(#4024) dokar válasza helkis (#4022) üzenetére


dokar
addikt

te csak ne szívjál semmilyen cigit, múltkor is kaptam az asszonytól az áldást a büdös ruhám miatt :B

extra - SEXRay

(#4025) helkis válasza dokar (#4024) üzenetére


helkis
addikt

kocsmázni, ciginélkül? :O

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#4026) Mr X


Mr X
veterán

Na, megvettem az új izzókat: Tungsram MegaLight +60%. Beszereltem, de mivel jelenleg verőfényes napsütés van, majd csak este, melóból hazafelé tudom kipróbálni. Utána tudok véleményt mondani.

(#4027) dokar válasza Mr X (#4026) üzenetére


dokar
addikt

na legalább nem csak én dolgozom napközben :R

extra - SEXRay

(#4028) Calogero


Calogero
addikt

Az emeltfényű halogénekenek csak 1 hátrányuk van, hogy az élettartalmuk rövidebb.

(#4029) Mr X válasza Calogero (#4028) üzenetére


Mr X
veterán

Pár havonta kibírom azt a 3000 forintot, ha cserébe rendesen világít.

(#4030) gban


gban
Közösségépítő

Erre az izzós kérdésre pls. válaszoljon aki tudja hogy mi is a helyzet.
Kösz.

Postázást nem vállalok.

(#4031) 6120 válasza gban (#4030) üzenetére


6120
tag

Olvass:
http://totalcar.hu/magazin/hifituning/fenyszoro/
Ezek közül (már amelyik teccik) bármelyiket kérheted!

(#4032) gban válasza 6120 (#4031) üzenetére


gban
Közösségépítő

Kösz, megnézem.

Postázást nem vállalok.

(#4033) Daywalker válasza dokar (#4015) üzenetére


Daywalker
addikt

A visszaváltogatás meg a vezérművet terheli:) Amit valahol megspórolsz, azt máshol elbukod :P Viszont normális betét elég sokáig bírja. Ajánlott a Textar márka használata. Komolyabb cuccnak meg EBC GreenStuff.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#4034) Mr X


Mr X
veterán

Megvolt az új izzók próbája. Tungsram MegaLight +60%. Betettem egymás mellé egy ilyet és egy hagyományosat. Semmi különbséget nem láttam a kettő között! De egy dekányit sem! Szívás... :(((

(#4035) _seth_ válasza Mr X (#4034) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem pedig láthatóan jobb a fénye :) De most ezt, hogy nézted? Szemmel ránézésre? Úton próbáld ki :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#4036) Tacso válasza Mr X (#4034) üzenetére


Tacso
aktív tag

Nekem H7-es Osram Silverstar +50% van, és tényleg jobban látni vele. A fénye is jóval fehérebb, mint a hagyományosé. Tavaly október óta használom, átlagosan napi 3órát ég, még bírja egyenlőre... :)

No Stress on Cres - I love my Cruze

(#4037) Petie


Petie
veterán

Na ilyen lett a kipufogóm ;)

szerk: ezeket az osram izzókat hol lehet beszerezni? autosboltba? nekem is kéne egy kicsit fényesebb cucc mert alig látok ha jön valaki este velem szembe. az út jobb oldalát akkor nem is látom semennyire :(

[ Szerkesztve ]

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#4038) Mr X válasza _seth_ (#4035) üzenetére


Mr X
veterán

Úgy néztem, hogy bal oldal hagyományos izzó, jobb oldal új izzó. Ránézésre semmi különbség nincs fényerőben, nemhogy 60%.

(#4039) marsu válasza Petie (#4037) üzenetére


marsu
addikt

Klassz lett a Corsa kipuffogója ...

;) :K :C

Gratula!

A hátsó lökhárítód el van törve?

:F

Press any key to continue ...

(#4040) 6120 válasza marsu (#4039) üzenetére


6120
tag

Szerintem csak egy vízlefolyás!

Bezzeg az én tükröm!!! Valamelyik "pahaszt" (megint) leparkolta a helyéről. :(((
Vasárnap cseréltem ki egy újra (thx deicide).
Úgyhogy most megint keresek egy színrefújt (fehér) balos visszapillantót!
Remélem elfekvőben van egy fölösleges.... :R

(#4041) Petie válasza marsu (#4039) üzenetére


Petie
veterán

köszi :)
nem nincs eltörve csak viz folydogált ott.
ha törve lenne photoshop-polnám :DDD

nemsokára újra neki esek a külsö belső elemeknek szilikon spray-el, nagyon szép volt multkor is azután. ráfér a kis felújítás :)

most még szerelőhöz megyek a héten vagy jövő héten, mert szivárog a szeleptömítésnél az olaj :( meg a hátsó munkahengereket is ki kell cserélni mert ott is folyik a fékolaj :(

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#4042) _seth_ válasza Mr X (#4038) üzenetére


_seth_
veterán

Nem tudom, én tegnap este is megállapítottam, hogy milyen jók ezek az izzók, nekem bevált :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#4043) nemcso


nemcso
senior tag

Érdeklődnék, hogy van-e valakinek tapasztalata az Astra H 1.3 CDTI -vel kapcsolatban ?

Tényleg jóval szervízigényesebb mint benzines társai, illetve tényleg típusbetegsége az önindító meghibásodása ? :F

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#4044) Calogero válasza nemcso (#4043) üzenetére


Calogero
addikt

A dieselek mindig is szervízigényesebbek mint benzinens társai.

Az 1,3 jobban mozgatja a kasznit mint az 1.4-es, hiába 90 lovas mindkét motor.
Az öndindító tényleg típushiba, de főként a faceliftes előtti Astáknál van jelen.

(#4045) TasiA válasza nemcso (#4043) üzenetére


TasiA
senior tag

Teszt

Nekem már a Corsában sem tetszett ez a halovány motor, de cserébe keveset eszik. Ha nyugott tatás tempóval szoktál autózni, akkor megfelelő. Maga a H Astra szerintem jó autó. Mutteromnak az van, én szeretem vezetni, jól összerakott, nem csörög, nem zörög, nem nyikorog, nincs benne idegesítő szélzaj, mint elődeiben. Jó feszes futóműve van és nagyon merev kasztnia. Biztonságos érzést kelt.

(#4046) KrAt


KrAt
veterán

Szegény Opel ma mit kapott tőlem.. :(

(#4047) marsu válasza KrAt (#4046) üzenetére


marsu
addikt

Mit is?

:D :DDD

Press any key to continue ...

(#4048) KrAt válasza marsu (#4047) üzenetére


KrAt
veterán

Tesóm telefonált, hogy nagyon szarul van, kb mindjárt elájul, menjek érte sürgősen.. Még szerencse, hogy üzemmeleg volt a motor, hármasnál feljebb nem sűrűn váltottam.. :( Holnapután kap is majd egy kis olajat meg vizet, meg új rádiót holnap :)

(#4049) _seth_ válasza KrAt (#4048) üzenetére


_seth_
veterán

Ne kínozd szegényt :)

Én ma meg akartam nézni a gyertyákat, és megtisztítani vagyis elsőnek meghallgatni milyen az opel 2 pólusúval de csak az 1-es hengerből tudtam kicsavarni a többi valami brutál módra be van csavarva... Bosch Super 2 pólusú van benne egyébként és semmi baja :) Öntöttem bele egy kis olajat, vizet, ablakmosót... visszaraktam a nagy jégkaparót áááá és benne maradt a pezsgő most jut eszembe... csak nem fagy meg na már mind1 úgysem megyek le, szal jégkaparó és jégoldó spray :) A kerekek látható széleit lefújtam szilikonnal így most feketébb mint az új gumi :)

Ma 2 hét alatt 1870 km... szép teljesítmény :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#4050) KrAt válasza _seth_ (#4049) üzenetére


KrAt
veterán

Ami vicc, hogy soha nem toltam neki, csak tudod mikor hallottam tesóm hangját (lány, 18) a telóban, és kérte, h nagyon siessek, tudtam, h nem viccel.. Azóta ágyban feküdt.. Sajnáltam szegény kicsi kocsim, nem is toltam ki a szemét, de lendületesen közlekedtem..

Jégkaparó ulz, bár általában a hátsó ablak fagy be nekem, mert úgy állunk a ház előtt, aztmeg leszedi a hátsóablakfűtés :D
Elvileg holnap berakják a cd-s rádiót (bazz ki akartam szedni a kazis clarion-t, hát nem jön ki sehogy.. Szétszedtem a műszerfalat, azse jött ki :D mondom akkor majd megcsinálja, aki ért hozzá :D ) meg majd tőlam is kap egy kis gondozást :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.