Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71501) lsebestyen válasza B-L-A-C-K (#71500) üzenetére


lsebestyen
addikt

Andrássy utat választottam ki (legutóbb ott voltam), oda mész ahova szeretnél, nem vagy kerülethez kötve!

(#71502) kmarci25 válasza Szada85 (#71496) üzenetére


kmarci25
veterán

Azért is betelhet a hét, mert vannak okményirodák, ahol nem mindennap intéznek minden ügyet, hanem bontásban dolgoznak. És ráadásul az időpontfoglalás is úgy működik, hogy általában hosszabb időszakot foglal le, mint amit valóban el fogsz ott tölteni.
Az 5. kerületi régebben nagyon menő volt, normális, korrekt ügyintézőkkel.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#71503) CsonkaImo válasza B-L-A-C-K (#71497) üzenetére


CsonkaImo
addikt

A 3 hónap tényleg durva. Itt Angliában mindent online intéznek, 2 hetes maximum átfutási idővel, de eddig nekem minden megjött egy héten belül.

(#71504) Szada85 válasza kmarci25 (#71502) üzenetére


Szada85
aktív tag

Igen, nekem is ez Volt a gyanúm, mert egyszerüen nem hittem el, hogy pl. Útlevél intézéshez folyamatosan ennyien lennének, az autóátírásnál elhiszem, hogy sok ember van, nekem is megvolt a metódusom, 4-13-15. kerületi irodákat nézni, aztán ha ott lyukra futottam, akkor jött a többi. :)

Azt meg kell hagyni, hogy idekint is elég kemény tömegek vannak, viszont azt én pozitívnak látom, hogy ügytípusonkét vannak felosztva az irodák. Pl. a Zulassungstellén csak a jogosítvány és az autós ügyeket tudod intézni.
Nyitás elött itt is ugyanúgy kígyózik a sor a bejárat elött, viszont mivel az egész épületben csak ezeket a fajta ügyeket lehet intézni, elég jól eloszlik, plusz pörgös is az ügyintézés. Két emelet, emeletenként 3-4 iroda, irodánként 2-4 ügyintézö, így azért egyszerre elég sok embert intéznek el párhuzamosan. :)

De, hogy ON is legyen.

Ki milyen helyzetjelzöre esküszik, aminek a Xenonhoz hasonló, fehéres-kékes színe van, és nem fotonágyú?

Ami picit zavar az összképben, hogy a helyzetjelzö Xenon mellett is megy, és annak ilyen meleg, sárgás fénye van, ami nekem nem tetszik a Xenon mellett, így cserélném valami színben harmonizálóra. Néztem Osram-nak is vannak ilyen csoda " LED Power " anyámkínjai, érdemes ilyen irányba menni, használ valaki ilyesmiket? Megelégszek egy hagyományos proletár izzóval is, aminek Xenon szerü a fénye.

(#71505) amargo válasza lsebestyen (#71499) üzenetére


amargo
addikt

Én 4 helyen foglaltam, miután a hozzám közelebb eső önkormányzatban 3+ órás várakozást mondtak. Majd az egyik helyen oda mentem és ki volt írva, hogy gépjárműs kolléga nincsen ezért nincs ügyintézés se, de adtak egy tippet, hogy menjek át a IX. kerületi-be (földhivatalnál) és ott 2 perc alatt sorra kerültem. Szerintem még ma se lenne elintézve a kocsiátírás, ha online foglalok időpontot, ami csak annyit jelent, hogy ugyan úgy kaptam a sorszámot az automatából, mint mindenki más :(

Szada85: Sok balesetmentes közlekedést és mindig teli tankot kívánok!

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#71506) Petyyyyy válasza Szada85 (#71504) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Emlékszel uram beszéltünk mi már erről, de azóta is dobozban pihennek a led helyzetjelzőim.
Megtetszett egyik délután a mostani is. Mármint minél sárgább - nem túl narancs, de sárga - a helyzetjelző, annál inkább Amerika a lámpád.
Proli izzóban nem találtam kellően fehéret.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#71507) kmarci25 válasza Szada85 (#71504) üzenetére


kmarci25
veterán

Igaz, nekem nem xenon, de engem is zavart a sárgás helyzetjelző, úgyhogy elmentem és kértem a leghidegebb fényűt, és ezt kaptam. Tényleg hideg fehér, szerintem ez a xenon mellett se nézne ki bután.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#71508) Calogero válasza kmarci25 (#71507) üzenetére


Calogero
addikt

Így nézett ki xenon mellett.

Az előtte az a gyári állapot volt.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#71509) Declare válasza Szada85 (#71484) üzenetére


Declare
őstag

Gratula! :C Na akkkor csak meglett a jargany :K Az Astra elkelt?

to all: Köszi a tippeket a tükörrel kapcsolatban. Tesa 2 oldali #winter#Outdoor#UV#Groooooßartig :DDD ketoldali ragaszto, ollo es kb 10 perc munka utan, ujra atom stabil a tükör :D Az elsö sufnituning megvolt :D

Mar csak a bal felsö sarka tartotta igazan a tükröt...nem volt nagy munkaleszedni, szerencse, hogy palyan a huzat nem kapta le.

TesaP@wer (Ezt a fekete hartyat nem kapartam le, gondolom ez volt a ragados felület anno...eleg masszivan hozza volt tapadva a müanyaghoz. Ha elgyengül kesöbb, akkor leszedem, lekaparom ezt a fekete hartyat is es megy ra direktben a müanyag lapra)

èééés voila:

(#71510) Szada85 válasza Declare (#71509) üzenetére


Szada85
aktív tag

Igen-igen, nem Volt sétagalopp, de meglett végül, köszönöm!. Bízok benne, hogy nem jön újabb agyroham, és most egy darabig elleszek benne. Mondjuk a V6 hangja erösen must have, ezt be kell ismerjem. :)

Amint sikerült külsö zeneforrást csiholnom bele, azt mondom, maradéktalanul elégedett leszek, a német adók között kevésnél találom meg a stílusomat.
Tervek vannak, de szigorúan csak akkor, ha a gyári dolgok elkopnak ( gondolok itt egy szolid csüccsre, esetleg valami 18"-os mamuszra alá ), idén szerintem marad ez a Setup.

Az Astra meglepöen hírtelen ment el, a sok centes álmodozó után írt egy srác, nem alkudta le a felét elöre, eljöttek ketten megnézték, elvitték egy próbakörre, és meg is vették. Mindez egy csüt-szombat két napos akció alatt lement, hírtelen taliga nélkül is maradtam, de sikerült erösnek maradni, mondjuk addig tovább élveztem a Gsi-t. ( a szomszédok mondjuk nem biztos, hogy osztoztak az örömömben, de ez már legyen az Ö bajuk :DD ).

[ Szerkesztve ]

(#71511) odrif


odrif
MODERÁTOR

Hogy ne legyen olyan könnyű az élet és ne csak az olajgombát kelljen kicserélni.
[link]

Mindezt első sebességi fokozatban és hátramenetben is csinálja.
A klíma egyébként működik.

20 éve a Prohardveren

(#71513) B-L-A-C-K válasza #45553408 (#71512) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Purhab osszt jól van. ;]

(#71515) Pitterix válasza Szada85 (#71484) üzenetére


Pitterix
őstag

Wow, szép járgány.
Én is néztem ilyent, de nekem ebben a létra+vödrök+két ember kombó nem fért volna el egészségesen. :N

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#71516) beg válasza #45553408 (#71512) üzenetére


beg
veterán

Wd40 jó lesz. Ügyesen, különben lefolyik a burkolaton belül, továbbá nyálkendőt rendszeresíts mert a kulcstól egy darabig kezed zsebed olyan lesz. Amíg el nem fogyott addig minden kihúzás után töröltem zsepivel.

Mondjuk ezt más területen is alkalmaztam ;]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#71518) beg válasza #45553408 (#71517) üzenetére


beg
veterán

Férfiember nem hagy maszatot :D

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#71519) F_Zolee válasza Szada85 (#71484) üzenetére


F_Zolee
veterán

Király. Beltérről is jöhet kép majd.

(#71520) trassher válasza Szada85 (#71484) üzenetére


trassher
addikt

Petyyyyy: Üveg :K

kmarci25: Én is ilyet használok, a ge megalight ultra +130% tompított mellé. Xenon mellé is jónak kell lennie.

Redmi Note 7

(#71521) odrif válasza odrif (#71511) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Erre van valakinek ötlete hogy mitől lehet ez a kerregés? :F

20 éve a Prohardveren

(#71522) Petyyyyy válasza trassher (#71520) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Baaaz, de rég használtam ezt a meme-t. :D

Köszi az infót. :R Viszont így lehet szószban leszek holnap reggel. Gurulok CarPro-ba ismét.
Összes üveg tisztítása mint állat, turbos felniszett takarítás, ködvillanyom titsztítása/polírozása, mert odavan.
Viszont Balázs mondta, hogy ha kavicsos, azon nem tud segíteni. De szerintem meg nem az, csak elég szutykos.

Másfelől most hugyozom épp a bal bokám, ahogy írja össze szerelőm mi kell a futómű reinstallhoz. Ha mákom van, megúszom 2 kiló alatt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#71523) Pitterix


Pitterix
őstag

Most találtam, szerintem szép.

Astra

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#71524) tutis


tutis
őstag

1 hónapja kb az abs visszajelző lámpa nem aludt ki gyújtás után. Utána 1-2 gyújtás után kialudt. Na ma viszont sokadjára sem alszik ki. Van valami trükk erre, vagy mit kell megnézetnem? Annyi a különbség hogy ma sportosabban vezettem kicsit (nem sokkal). De ez egy parkolás utáni indítás után jelentkezett.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#71525) ufonauta


ufonauta
aktív tag

Juhé... !!!
Ma megtekintettem az autót fél órával azután, hogy lekerült a trélerről az Opel Gombos 2. telephelyén. Igaz így még nem volt meg rajta a nullrevízió és nem volt kiglancolva. Dísztárcsák is zacskóban a csomagtartóban voltak, de így is gyönyörűűűű... :) Legkésőbb jövő hétfőn-kedden átvehetem, de kisebb eséllyel akár már pénteken. Fél órája átutaltam a vételárat, így reggel már ott cinyel a Gombos számláján. :)

(#71526) trassher válasza Petyyyyy (#71522) üzenetére


trassher
addikt

Milyen futóműved van, hogy 200K magasságában kell gondolkodni? Elől - hátul gyári hidat is cseréltetsz vagy mi? ;]

Redmi Note 7

(#71527) B-L-A-C-K válasza ufonauta (#71525) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Előre is grat! ;) Alkudtál? Milyen motorral lesz a J?

(#71528) ufonauta válasza B-L-A-C-K (#71527) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Köszi!

Némi alku volt benne. J sedan enjoy 1.6 szívó. Plusz tolatóradar, metálfény, LED nappali menetfény. 4 millió 43 ezer a vége. Igaz még belekerül egy váltózár és gumiszőnyeg garnitúra is mire megyek érte. :D
Természetesen fotók jönnek, ha már nálam lesz.

[ Szerkesztve ]

(#71529) zolikaDB válasza Szada85 (#71510) üzenetére


zolikaDB
veterán

Vectra c, Signum Club Hungary? Ott a radioban is tudnanak segiteni szerintem.

(#71530) Szada85


Szada85
aktív tag

@kmarci25:

Ez akár jónak is tünhet, szerintem adok ennek egy esélyt, köszönöm!

@Pitterix:

Pedig ha a két ember a vödörre ül, a létra megy ghumipókkal a tetöre, és Job done. :D Vagy esetleg egy Caravan kasztnival, ahogy néztem a képeken annak aztán böséges a csomagtartója. :)

@zolikaDB:

Ott is fogok tenni egy próbát mindenképp, csak gondoltam hátha van itt a fórumban valaki, aki esetleg már henkölt ilyet. :)

(#71531) zolikaDB válasza Szada85 (#71530) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mármint, csoporttag vagy-e? :)

(#71532) kmarci25 válasza trassher (#71520) üzenetére


kmarci25
veterán

trassher: :)) Ugyanez a kombó elöl nálam is.

Szada85: nincs mit, remélem jó lesz xenon mellé is. Kettőnknek innen a fórumról már bevált. :K

ufonauta: a tiéd kombi lesz vagy szedán? Egyébként ez nagyon jó ár, de előre nem gratulálok, az álmoskönyv szerint nem jelent jót. A LED-es fényszóró az az übertuti kanyarkövetős erősségállítós csoda? Szerk.: most olvasom, hogy menetfény. Az nem széria már?

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#71533) AMD Power válasza ufonauta (#71525) üzenetére


AMD Power
titán

Gratulálok és egyben sárga is vagyok az irigységtől! :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71534) amargo válasza kmarci25 (#71532) üzenetére


amargo
addikt

Én úgy tudom, hogy a xenon os tudja az AFL-t. Legalábbis amikor utána olvastam.
ufonauta: majd kíváncsi vagyok a tapasztalatokra.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#71535) WP14 válasza Szada85 (#71484) üzenetére


WP14
őstag

Szép verda, gratula hozzá :) (Csak az a nekem nem tetsző első lámpa lehetne más formájú :D )

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#71536) Declare válasza kmarci25 (#71532) üzenetére


Declare
őstag

A J astra 2009 es modell, xenon van kanyarkövetö funkcioval (ami amugy nagyon tuti)

Amire gondolsz az a LED-Matrix, az opelben elöször, most a K astraval erhetö el (es ugyan csak a konkurencia között nagyon jo). Ez mar total automata, hozza sem kell nyulnod soha. Automatan ekapcsol, kikapcsol, reflektort valt, kanyarba bevilagit es nem zavarja az elöted levöt, vagy a szembejövöt, mert lekapcsolja azokat a ledeket, amik a masik szemebe vilagitananak.

(#71528) ufonauta Gratula, kepek jöhetnek majd! ;)

Amugy a "csaodatol" ez mar messze van, ez mar olyan extra, mint regen volt a xenon. A "csoda" mos ebbe az iranyba megy: Digital light
2-ik perctöl indul be amugy :) eleg komoly cucc....erzekeli az emberi arcot biciklin/jardan es nem vakitja el, a lampa az utra vetiti a figyelmeztetö tablakat, ha utszükites van, akkor az auto nyomvonalat, de az is eleg cool, amikor megallsz az uton atengedni a gyalogost es kivetiti a gyalogosnak a zebra csikokat, jelezven, hogy atengeded :C

[ Szerkesztve ]

(#71537) B-L-A-C-K válasza ufonauta (#71528) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azt hittem valami használt lesz, nem gondoltam új, mondjuk ha már új kocsi, akkor lehet inkább rádobtam volna 1 millát még és egy fullos K-t hoztam volna már ki akkor. Gyorsan mond vissza... ;]

(#71538) kmarci25 válasza Declare (#71536) üzenetére


kmarci25
veterán

Kérlek, hogy a jövőben tartózkodj az ilyen hsz-ktől! :U :DDD Eddig csak a LED MAtrix-ra vágytam, most vágyhatok erre. Hát, köszönöm szépen! Újra feljebb ment a következő autóm ára. :O :DDD

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#71539) Declare válasza kmarci25 (#71538) üzenetére


Declare
őstag

Sorry :D Hasonloan vagyok en is, de mondjuk en azert ezt a digital lightot nem erzem "must have" nek :) egy sima leddel nagyon boldogan el lennek....de mondjuk a xenonnal is jol lehet latni, szoval az is oke...nem egy pislakolo halogen :)

(#71537) B-L-A-C-K ezt anno beszeltük Vele. Marmint irta es reagaltunk ra :D en is igy gondolom....nem vettem volna egy J astrat uj autokent 2017 ben en sem. Neki ez a szivo motor es a "suly a megbizhatosag jele" berögzödes van, ha jol emlekszem, ezert döntött igy. Nem gondolkodunk egyforman, ennyi :)

A K astra amugy 4,8M töl indul szoval kedvezmennyel is "1 milla radobasaval" egy eleg alap verziot kapni kb. A masik meg ez dobjunk ra 1 milliot...jam, ez pont igy müködik :))

(#71540) Szada85 válasza WP14 (#71535) üzenetére


Szada85
aktív tag

Köszönöm.

Én is sajnálom, hogy FL-böl már nem készítették ezzel a motorral, valóban kicsit elegánsabb az a forma, mondjuk nekem így ezüstben a fekete betétes fényszórokkal bejön, de tény, hogy ez picit olyan balta-arc, mondjuk ahogy végigrombolsz vele az úton, ahhoz meg passzol is ez a rideg "pofa". :))

Én esetleg a belsejére mondanám, hogy nagyon "vonalzós", mondjuk nekem minden kézre áll benne, a színes kijelzö pedig picit javít az élményen, de - ha összelegózható -, akkor tervben van a FL-es belsöségekkel picit frissíteni a belteren idövel, de elsö a müszaki tartalom, vezérléscsere, nagyszervíz, júniusban müszaki, utána jöhetnek a fancy dolgok. :)

Közkívánatra a " Silverstone " belsö:

(#71541) B-L-A-C-K válasza Declare (#71539) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

1.4-esbe már 4.35M-ért is veszel, és még abból is lehet kicsit alkudni, 4.5-ért már elég jók vannak, ami egy jól felszerelt pl ~5.2 milliás, meg mondod itt van 5 érte úgyis ide adják...:)

(#71542) Declare válasza Szada85 (#71540) üzenetére


Declare
őstag

Most komolyan, ennyivel szurod ki a szemünket? :U

Tessek szepen feltolni kepeket, jo minösegben, amik nagyithatok :P En a totalcar ban is azt birom, a galeriaban, amikor ilyen közeli kepek vannak erröl arrol, gombokrol, motorrol, kapcsolokrol, közepkonzolrol, ülesröl stb.

Ez a kattintok kettöt a mobillal tavolrol, ez egy opc eseten sajnos nem elegiti ki az olvasokönzönseg igenyet :P lehet, hogy be is panaszollak a moderator topicban a szabalyok megsertese miatt :D

(#71543) WP14 válasza B-L-A-C-K (#71541) üzenetére


WP14
őstag

Nem értem miért erőltetik azt az "A" oszlopig felhúzott első lámpát... Szerintem kimondottan elcsúfítja az összképet. :O

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#71544) Declare válasza B-L-A-C-K (#71541) üzenetére


Declare
őstag

Azert ennek ne dölj be ;)

Az alap Astra 4,8M töl indul. Ebböl nyilvan kapsz valamit még, vagy ha bemutato, vagy szalon auto, akkor biztos megcsiphetö 4-4,5 között.

Viszont a kepen messze nem az van :N Szep kis beetetes. Lefenykepeztek egy talan innovation (legmagasabb felszereltsegü autot), multikormannyal, alufelnivel, xenonnal, erintös fedelzeti szamitogeppel stb....ez 6,3M konfigban...Az alap verzioban (nezd meg a konfiguratorban a kis kepet, semmi nincs benne...nincs multikormany, egy kis monochrom info csik van a LCD helyett a koözepkonzolban, se ködlampa....semmi)

Aztan ugye a "fullos" még ettöl a 6,3M töl is joval odebb van. Ha csak a LED lampat es az ergo üleseket pipalod ki az extralistarol (ahol azert böven van meg opcio :) ), akkor mar 7,3M es ez az 1,4 es 101 lovas motorral!

(#71545) B-L-A-C-K me too...de nem vagyunk egyformak. Ö hasznalja, neki kell vele sok balesetmentes, megelegedett km t megtenni :K

[ Szerkesztve ]

(#71545) B-L-A-C-K válasza Declare (#71544) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Tényleg, meg a képen turbós van...Mind1, lényeg a lényeg J Astrát 4 milláért nem vettem volna osszt kész... :P

[ Szerkesztve ]

(#71546) AMD Power válasza B-L-A-C-K (#71545) üzenetére


AMD Power
titán

En az egyszeruseg hive vagyok. De J en mar maxium csak hasznaltan vennek. Ujbol akkor mar a K. Ha mar ilyen rohadt sok penzt aldoznek egy autora akkor mar legyen tenyleg uj. Gondolom ha az ember esszel hasznalja az uj technikatbakkor 0km vasarlasnal sok eveig nagy baj nem lehet....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71547) Szada85 válasza Declare (#71542) üzenetére


Szada85
aktív tag

Teaser jelleggel kerültek fel, hogy csillapítsa a köz éhségét. :D

Különben pedig nem is OPC, csak egy " mezei " Vectra diszkós, kétoldali kipufogóval. :D

Hátha így most nagyíthatóak is lesznek:

[link]
[link]
[link]

Pedig jelenleg csak mobillal tudok kattintani, fényképelögépet a közeljövöben tervezünk venni, addig be kell érnetek ezekkel. :U De, ha persze nem jó, akkor majd ilyeneket sem rakok fel. ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#71548) WP14 válasza Szada85 (#71547) üzenetére


WP14
őstag

A Vectra B/2 formatervezője meghalt? ;] :D
Számomra erős visszalépés a formavilágban a C Vectra...

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#71549) tutis


tutis
őstag

erre valaki?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#71550) Declare válasza Szada85 (#71547) üzenetére


Declare
őstag

Azert ez igy mar sokat javit a helyzeteden ;)

Mobil teljesen jo....de a mennyiseg....

- Motorter
- Reszlet kepek az erdekesebb dolgokrol, müszerfal, kapcsolok, kipuff...en pl birom az ilyeneket. (ahogy pl a ttalcaron az insignia tesztnel is van, ilyenekre gondolok [link] ) :D
- Meg aztan egy kis video a hangjarol, belülröl, menet közben, kipuffnal allo helyetben stb

.....engedd el a fantaziad :D

(#71549) tutis Probald ki, hogy az müködik e az abs pl, valami kavicsos uton. Aztan szerelö...nem tudom milyen trükkre gondolsz. Vagy a szenzornak, vagy az abs rendszernek van hibaja. Ezt senki nem fogja latatlanban megmondani.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.