Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71201) Doggy dog válasza Luck Dragon (#71200) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Itt a karácsony!Megint! :DDD
Mekkorát rendeltél és mennyiért?
Nagyon lesem a felniket jófogáson,gumi-felni csoportot FB-n+Opel alkatrészeket is,de gyári mérettel megegyező,szép állapotú alig van."Megjelenésre" sem olyan szépek.Ami meg jó lenne,az majdnem új áron van.Vagy gumival együtt adja,de 2 különböző típusú,kopású.......... etc

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#71202) Petyyyyy válasza Luck Dragon (#71200) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Honnan hova..?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#71203) Findzs válasza realpopek (#71199) üzenetére


Findzs
addikt

Olajcserénél nem a kis motor hiba jel jön :U

Téged megvezettek, nem? :U :(((

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#71204) Luck Dragon válasza Doggy dog (#71201) üzenetére

Ígérem mindent megírom, de most egyezkedünk hogy el tudjam hozni. Hogy mindenkinek jó legyen. :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#71205) Doggy dog válasza Luck Dragon (#71204) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Hajrá! :C

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#71206) realpopek válasza Findzs (#71203) üzenetére


realpopek
tag

Az az érdekes hogy a DPF hibajelző lámpa még soha nem villant fel, csak akkor látom amikor beindítom az autót.Olajcsere tényleg kellett mert százallékosan írja ki hogy mennyire jó még az olaj,azt hiszem 10% volt.

,, Kis munkát kis ívben,nagy munkát nagy ívben kell elkerülni. ''

(#71207) Luck Dragon

Na szóval sikerült át vennünk a "kis" csomagunkat. Sajnos a képek nem lettek valami szuperek, mondhatni pocsékak, de azt hiszem a lényeget lehet rajta látni. A "lepke" felni:)
Kerékméret: 7J x 17 ofszet 39, 5-csavarral
Abroncsméret: 225/45 R 17 91V

A rendelés ezek alapján történt ha valakit érdekel, és kedvet kapott hozzá. Katalógusszám:10 02 578 Alkatrészszám 13288965


Gumik még nincs kiválasztva, de már van rá jelöltek. (225/45 R 17 91V)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#71208) B-L-A-C-K válasza Luck Dragon (#71207) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

F@sza! ;)

(#71210) amargo válasza Luck Dragon (#71207) üzenetére


amargo
addikt

Jee, pont ilyen felnim van, ha jól látom. Gratulálok hozzá szerintem is szép :)

Ui az új gumiról szedd majd le a címkét, mert én nem figyeltem és rajta maradt. Majd csak néztem, hogy miért írja a kocsi hogy csúszik sima gyorsításnál.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#71211) Petyyyyy válasza Luck Dragon (#71207) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Gummák milyenek lesznek, csak nem Dunlop Sport Maxx RT (2)?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#71212) Luck Dragon

Köszönöm mindenkinek!

Amargo
Köszönöm a tippet :D De bízom benne hogy a gumis fogja levenni, és felszerelni :)

Petyyyyy
Hűha, eddig ezek a befutok, Hankook Ventus S1 Evo2 K117 vagy Vredesetein Ultrac Satin.
De még lehet más is. Még nem tudom.
Meg még azt sem tudom hogy mikor érek oda a gumishoz, egyszer csak elkészül, már piszkálja a fantáziámat. :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#71213) trassher válasza Luck Dragon (#71207) üzenetére


trassher
addikt

Grat, szépek. :) Viszont jól értelmezem, hogy gyári új felnik?

Redmi Note 7

(#71214) molnarpeter válasza Luck Dragon (#71212) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hankook +1 :)

(#71216) Petyyyyy válasza #45553408 (#71215) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Csecse. :)

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#71217) Doggy dog válasza Luck Dragon (#71207) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Gumit neki és irány villantani! :K
Szép! (ár?)

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#71218) AMD Power válasza zolikaDB (#71196) üzenetére


AMD Power
titán

Ő lesz a te embered! ;)

w333

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71219) w333 válasza zolikaDB (#71196) üzenetére


w333
félisten

Otthoni polírozásra ez a gép jó lesz és nem kell hozzá semmi mert ha jól látom akkor minden tartozék van hozzá :))

Polírpasztából inkább a 3M termékei (Extra Fine Plus-t) ajánlom :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#71220) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Sziasztok!

Z16XER H-s Astrán nincs cserélhető üzemanyagszűrő? Jól értem, hogy a tartályba van építve?

(#71221) Calogero válasza CsonkaImo (#71220) üzenetére


Calogero
addikt

Igen a benzintankban van.

[ Szerkesztve ]

(#71222) zolikaDB válasza w333 (#71219) üzenetére


zolikaDB
veterán

Köszönöm! :R

(#71223) CsonkaImo válasza Calogero (#71221) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Köszi.

(#71224) AMD Power


AMD Power
titán

Csúcs SUV érkezhet az Opeltől
Még több villany-Opel várható

Hajrá! :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71225) molnarpeter válasza AMD Power (#71224) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Talán furcsa ötlet lenne, de PSA-n belül a villám-logó miatt a végén még villanyautó-márkát csinálnak az Opelből :)

(#71226) AMD Power válasza molnarpeter (#71225) üzenetére


AMD Power
titán

Karl-Thomas Neumann, az Opel vezére a Carlos Tavares-szel való munkáról elmondta: "Tiszteljük egymást. Ezért látok szép jövőt az együttműködésünkben." Neumann visszautasította azon állításokat, miszerint kizárólag villanyautókat gyártó márkává szeretnének alakulni, ellenben az Ampera-e villanyautóhoz hasonló modellek a jövőben is érkezhetnek.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71227) trassher


trassher
addikt

Érdekes hiba áll fenn 1-2 hete, hátha Ti tudtok mondani valami okosat. Ki lett cserélve a lambdaszondám júliusban. Az utóbbi 1-2 hétben azt vettem észre, hogy előjött ugyanaz a hiba mint ami a csere előtt volt.
P0130=Lambdaszonda (Bank 1, szonda 1) funkció-rendellenesség
Az egyik, hogy nem hiszem egy utángyártott szonda ennyit bírna de az érdekesség most jön. Kizárólag 90-es tempó felett villan fel a Check Engine hibajelző, városban eddig még egyszer sem. Ma például 30 km autópályás szakasz alatt nagyjából 20 km-en égett kisebb - nagyobb szünetekkel. Ugye városi tempónál a kipufogó gáz hőmérséklete nem lényegesen alacsonyabb csak a kipufogó oldali nyomás. Szerintetek mi okozhatja a gondot? Egyszerűen csak ennyi ideig tart egy 10.000 forintos utángyártott szonda vagy a csatlakozó lehet oxidált? Egy wd40-es befújást mindenképp megér a dolog de gyanítom nem lesz ennyire egyszerű dolgom, eddig sem volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#71228) gban válasza trassher (#71227) üzenetére


gban
Közösségépítő

Egyrészt az utángyártott szerintem bármikor feladhatja, lásd a termosztátok amik azért egyszerűbb kütyük szerintem, másrészt nem neked volt berhelve a kábelja?
Lehet, érdemes lenne azzal kezdeni. Ha nem is látod hibásnak, attól még a javítás okán megváltozhatott az ellenállása.

Postázást nem vállalok.

(#71229) trassher válasza gban (#71228) üzenetére


trassher
addikt

Igen nekem volt javítva de ez már új szonda. :) A réginek a fejhez csatlakozó végén volt áthidalva a szakadás, épp ezért is cseréltettem ki. A hiba ugyanaz mint a régivel. Megnézném én, hogy ez nem e szakadt de nem tudom lehúzni a vezetékek burkolatát így nem tudom megvizsgálni az egészet.

Redmi Note 7

(#71230) Zsolt!! válasza trassher (#71227) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Szia biztos, hogy 90 km felett jön ki a hiba? Nekem is volt hasonló hibám ès mondta a szerelő, hogy eleinte csak hosszabb idő után jön ki a hiba ha egyenletes tempóban haladunk városban ahol gyorsítottam fèkeztem tènyleg nem jelzett hibát . Boscht vettem bele kb 8 hónapja egyenlöre jó elvileg 160 ezer a csereperiódusa.

[ Szerkesztve ]

(#71231) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok! H astra Z14XEP benzines motorba C2-C3 olaj önthető? Eddig csak ez volt. :D
Mert nem találok 5w30- 5w40 be olyat ami tudja A3, és a dexos2 vagy a GM-LL-A-025 szabványt.

0w30- 0w-40 be viszont van A3.
De 5-30 5-40 be nincs! Csak a gyári.
Gyári GM olaj jó??
C2-C3 Diesel autókba való [link]
Eddig Castrol Magnatec 5w-40 C3 [link] ment neki :(
Most Mobil 1 5-30 vettem ami szintén C olaj. [link] Hiába tudja a dexos 2 könyve szerint nem belevaló.

[ Szerkesztve ]

(#71232) ufonauta


ufonauta
aktív tag

Most hívott a kereskedő, hogy ma érkezik Győrbe az autó és a holnapi trélerrel már náluk lesz. Így szerda reggel megyek megnézni az autót és intézni a papírokat és szerintem pár nap múlva átvehetjük a gépsárkányt. :)

(#71233) diegho válasza K Norbi (#71231) üzenetére


diegho
nagyúr

Most vagy én nem fogtam fel, hogy mi a bajod, vagy te nem értesz az olajok minősítéséhez. Az autódba Dexos2 minősítésű olaj kell PONT. Innen nem folytatódik a követelmény és nincs előkövetelmény sem. Az ACEA-t ne keverjük bele, az a nemzetközi besorolás és a C osztály az Euro4-es motoroktól használt szabvány (tök8, hogy benzin vagy dízel).

(#71234) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

A hétvégén úgy adódott, hogy apukám (Astra H - 2012) és testvérem (Astra G - 2007) autóját is vezethettem, nekem is Astra G-m van (2006). Az lenne a kérdésem, hogy mindkettőben nehezebben tudtam a szervókormányt tekerni, kb hasonló nehézséggel, az enyém sokkal könnyebben kormányozható. Ez utalhat bármire? A menettartásával nem vagyok teljesen megelégedve, van egy nagyon minimális húzása, de a gumikon nem látható semmiféle félrekopás. Illetve még annyit, hogy vezettem az egyik barátom 2002-es Octaviáját és azt is jóval nehezebb volt kormányozni.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#71235) Markizmark válasza Willie (#71234) üzenetére


Markizmark
addikt

Nincsenek túlfújva a gumijaid? Vagy az övékben alacsony a nyomás esetleg?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#71236) Willie válasza Markizmark (#71235) üzenetére


Willie
őstag

Most volt csere, úgyhogy nem hiszem, hogy amiatt lenne. Apukám Astra h-ján 2.5 barra fújtuk fel, nekem és testvérem Astra G-jén 2.2 barra nyomtuk fel.

(#71237) K Norbi válasza diegho (#71233) üzenetére


K Norbi
addikt

Nem, szerintem te nem érted.. Olvastad mi áll a könyvébe? :U [link]
Szerinted C3 tudja az A3 minősítést igaz mind kettő dexos. De ACEA is számít.

[ Szerkesztve ]

(#71238) Szada85 válasza Willie (#71236) üzenetére


Szada85
aktív tag

Esetleg eltérö gumiméret esete nem forog fenn?
( csak, mivel nem írtál méreteket, nekem ezért ugrott be elsöre ez )

Bár én a téli - nyári gumik között is szoktam - lehet persze csak pszichológiai hatás - eltérést érezni a Gsi-n.

(#71239) diegho válasza K Norbi (#71237) üzenetére


diegho
nagyúr

Hagyjuk inkább :)

(#71240) Willie válasza Szada85 (#71238) üzenetére


Willie
őstag

Apukám H Astráján most így hirtelen meg nem mondom a méretet, viszont nekem és tesómnak ugyanaz a méret: 195/65 R15

(#71241) diegho válasza diegho (#71239) üzenetére


diegho
nagyúr

Na jó, nem leszek szemét, rászánok 2 percet.

A könyv is leírja utána, hogy ha nincs megfelelő olaj (Dexos2), akkor beleönthető Acea A3/B4 vagy A3/B3 is. Na most továbbra is tudni illik, hogy a nemzetközi standard, mint pl ACEA, API stb felett áll minden esetben a gyári standard. Tehát teljesen mindegy mi a nemzetközi standard, ha a gyárinak megfelel, akkor mehet bele, hiszen a gyári előírásoknak megfelel, amik sokkal specifikusabbak, mint a nemzetközi. Az olajdoktor pedig igazán utánanézhetne pár dolognak, ugyanis a C3 nem kizárólagosan dízel szabvány, hiszen az ACEA szerint:
ACEA C3 Stable, stay-in-grade Engine Oil with Mid SAPS-Level, intended for use as catalyst compatible Oil at extended Drain Intervals in Vehicles with all Types of modern Aftertreatment Systems and High Performance Passenger Car & Light Duty Van Gasoline & DI Diesel Engines that are designed to be capable of using Oils with a minimum HTHS Viscosity of 3.5 mPa*s.

És akkor a Dexos2-ről is essen szó:
GM Dexos 2
The GM Dexos 2 specification is meant to be the replacement for both GM-LL-A-025 (gasoline) and GM-LL-B-025 (diesel) specifications for the European market. Oils meeting GM Dexos 2 are required for vehicles manufactured from MY2011 onward but they are also backward compatible with older models. This specification is built on the ACEA C3 standard but also contains elements from the ILSAC GF-4 deposit formation test and low-temperature sludge build-up test.

[ Szerkesztve ]

(#71242) K Norbi válasza diegho (#71241) üzenetére


K Norbi
addikt

Így már világosabb! A kezelési könyv hibája volt hogy bekavart, régi nincs frissítve :D

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#71243) diegho válasza K Norbi (#71242) üzenetére


diegho
nagyúr

És rosszul is van fordítva, mint általában a kezelési útmutatók zöme.

(#71244) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Corsa B-nél(C12NZ)mi adhat ki hangot a generátortól ? Ilyen ciripelő hangot hallok de csak ha rajta van a világítás,a belső ventilátor max fokozaton és az ablak fűtés. Nem olyan a hangja mint mikor reggel nyálkás időben az első indításnál 1-2 percig visít az ékszíj.

A generátor szíj nincs egy éves és kb 1,5cm-re lehet benyomni így nem hinném hogy azzal lenne gond. Tavaly lett a csapágy is kicserélve benne. Néztük a csapágyat és az is rendben.

Van valakinek valami ötlete mi lehet ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#71245) gban válasza Directors (#71244) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ez valami diódasor vagy hasonló lehet, amikor eléri a terhelési maximumot a sok fogyasztó miatt.
De nagy terhelésen a motort is jobban terheli a generátor, így nem 100% az előbbi.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#71246) Szada85


Szada85
aktív tag

Üdv Urak,

Valaki gyorsan fikázza meg a linkelt autót, mert nekem már elvesztettem a realitásérzékemet, és kimondottan vonzónak találom, ami nem lehet, biztos ott bújkál valahol a kisördög.. :D

[link]

(#71247) HoaryFox válasza Szada85 (#71246) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Hát ezt így látatlanban nehéz megmondani, bár elég őszintének tűnik az autó

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#71248) Doggy dog válasza Szada85 (#71246) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Jó az étvágya :DDD

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#71249) Chiftain válasza Directors (#71244) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Ilyen ciripelő hangot én is hallottam nemrégen. Szintén csak akkor amikor a világítás ment. De nekem nem a generátortól jött hanem a lámpabúra irányából. Le kellett húzni egy csatlakozót ami a fényszóró magasság állító "motor"-ra ment rá. Azóta nem csinálja de így most nyílván nem tudom állítani a magasságát.
Igaz ez egy G astra.

(#71250) beg válasza Szada85 (#71246) üzenetére


beg
veterán

Ilyet keresel régóta, ez egy elég jó alap, ha valami bekattan akkor az bekattan :)
Egy karikára beülnék egy ilyenbe. Vagy csak hallgatnám fordulaton tartva.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.