Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62001) trassher válasza diablo1984 (#61998) üzenetére


trassher
addikt

Mindig elfelejtem, hogy az összefoglalóban ott vannak a tagok autói. :R

Redmi Note 7

(#62002) Calogero válasza beg (#62000) üzenetére


Calogero
addikt

Benzinesben 3,2 V6 volt.

(#62003) beg válasza Calogero (#62002) üzenetére


beg
veterán

Nyál.

Szép hangja lehetett.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#62004) Luck Dragon válasza beg (#62003) üzenetére

...zsepit add. :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#62005) AMD Power válasza Gergőke88 (#61984) üzenetére


AMD Power
titán

Igen arra gondoltam. :B De akkor semmi baj. Max jövő tavasszal csináltatom meg akkor.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#62006) AMD Power válasza Doggy dog (#61993) üzenetére


AMD Power
titán

Mi a 360l Astrában 2 felnőtt és egy 2.5 fél éves gyerek lazán elférünk.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#62007) Luck Dragon

Egy olyan kérdésem lenne hogy a H astra is McPherson futóműves?

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#62008) Gergőke88 válasza Luck Dragon (#62007) üzenetére


Gergőke88
addikt

Elol biztosan, mival az a legolcsobb es egyben igenytelen is.

(#62009) Declare válasza F_Gergely (#61939) üzenetére


Declare
őstag

Ez idöröl idöre elökerül valamiert, pedig közel 10 eve van ez a DLR es dolog :) , pont azert hogy ne vilagitson minden lampa az auton tök feleslegesen nappal.

Szoval igen. Autopalyan, föuton, lakott területen, kivül...mindnhol eleg a DLR nappal :K

(#62010) Markizmark válasza HoaryFox (#61950) üzenetére


Markizmark
addikt

Elég egyszerű bekötni, másfél órám ment rá, de annak a nagy része a felcsavarozás volt, bekötés már pite. Persze könnyű nekem villamosmérnökként, de akkor sem bonyolult. :DDD Én DRL-102-t vettem, szép homogén fénycsíkkal világít, nem pöttyös. Ez dimmerelős típus, nem kapcsol le teljesen. Amúgy összesen 4 szálat kellett bekötnöm, piros közvetlen az akksi pozitívra megy (gyárilag van a modul előtt a vezetékben biztosíték), fekete közvetlen az akku negatívra, narancssárga megy egy gyújtás pontra (én a trafó alatt a gyújtás modul egyik feketéjére tettem, kilámpáztam), zöld szál a tiltó szál amit a helyzetjelzőről vettem, aztán már csak rögzíted a kábeleket és a modult aztán csók. Gyújtásra már felkapcsol a DRL, helyzetjelzőre le és mivel a helyzetjelző a tompított mellett is világít ezért amikor felnyomod a tompítottat vagy a refit akkor is ledimmerelve marad. Teljesen szabályos. Viszont amikor lekapcsolt lámpa mellett csak villantasz egyet a fénykürttel akkor nem dimmerel le, mivel akkor nem villan a helyzetjelző.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#62011) Fkris válasza Markizmark (#62010) üzenetére


Fkris
őstag

Nem tudom miért, de ez a kis leírás nagyon jó érzéssel töltött el, kicsit elégedettséghez, teljességhez hasonlitanám.Mondjuk nemtudom miért, mert nem én csináltam.. :DD :R

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#62012) Markizmark válasza Fkris (#62011) üzenetére


Markizmark
addikt

Csak leírtam mennyire nem bonyolult, hátha más is tud vele spórolni 5-10 ezer forintot, ha magának csinálja. :)) Egyébként a mellékelt leírásban is minden lépés le van írva, pontosabban képekkel bemutatva, különleges szerszám sem kell mert adnak mellé egy jó adag gyorskötegelőt a kábelek rögzítésére, a piros és fekete gyárilag saruzott, csak rá kell szorítani az akkusarura, a 2 vezérlőszál csupasz, de adnak még ilyen bontás nélküli csatlakozót amivel össze kell fogni a 2 vezetéket és rároppantani. Egy villáskulcs kell az akksira szereléshez és egy csillagcsavarhúzó a lámpatestek felcsavarozásához ami szintén 2-2 önmetsző csavar, meg persze 1 fúró kell amivel az állampolgár kifúrja a lökösben a lámpatest vezetékének lyukát.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#62013) Jofi81


Jofi81
őstag

X16XEL-hez szeretnék gyújtótrafót venni. Egy közepes árkategóriát céloztam meg a HÜCO-Hitachival. Megjegyzésben az van odaírva, hogy "Teljesen elektronikus gyújtáshoz (VZ)teljesen elektronikus gyújtáshoz (VZ)". Az összes többinél nincs ilyen. Mit jelent ez? Jó lehet nekem?

(#62014) Doggy dog válasza AMD Power (#62006) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Őt váltanánk,a "kis öreg".

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#62015) BaKeSZ87


BaKeSZ87
senior tag

Sziasztok!
F astrába milyen fékbetétet érdemes tenni? 4 éve került bele brembo, de nem vagyok vele elégedett. Kopni szinte semmit nem kopott, de fogni sem fog normálisan.

(#62016) trassher válasza BaKeSZ87 (#62015) üzenetére


trassher
addikt

Zimmermann például kifejezetten jó és árban sem veszélyes. :)

Redmi Note 7

(#62017) Luck Dragon válasza Gergőke88 (#62008) üzenetére

Köszönöm.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#62018) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Ha túl könnyen mozog a visszapillantóm - tehát egy ujjammal is el tudom állítani - akkor magát a visszapillantót elég cserélnem, ugye?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#62019) trassher válasza Petyyyyy (#62018) üzenetére


trassher
addikt

Igen. Nekem is ez volt vele. Nagyon idegesítő, hogy egy bukkanón ha átmentél már el is állítódott. A b vectra tükör ugyanaz mint a g astra. Én olyat találtam helyben, 3000 forint volt.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#62020) Petyyyyy válasza trassher (#62019) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Köszike. Most kezdődnek a bajok, még Zsoltinál sincs szép tükör. :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#62021) trassher válasza Petyyyyy (#62020) üzenetére


trassher
addikt

Tessék menni bontóba. :D Tőlem 17 km-re van egy bontó, a tulaj szintén Zsolti névre hallgat. Legutóbb nekem is tükör kellett. Belépek a műhelybe, csak ennyit kérdezett: Fiúk, g astra-hoz van minden ugye? :DD
Most jutott eszembe, hogy még az a zafira belső tükre is passzol.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#62022) gban válasza trassher (#62021) üzenetére


gban
Közösségépítő

Akkor miért nem kértél egy olcsó, 3 év garos klímát? :B

Postázást nem vállalok.

(#62023) trassher válasza gban (#62022) üzenetére


trassher
addikt

Már kérdeztem náluk de nincs x14xe-hez való kompresszoruk. ;] Igazából ha lenne sem merném megvenni ahogy nem vettem a klímaszerelőnél lévőt sem. Van annyira elátkozva ez az autó, hogy a bontott kompresszor 2 hét után beálljon.

Redmi Note 7

(#62024) zolikaDB válasza trassher (#62023) üzenetére


zolikaDB
veterán

Martincar... Mi ci.ányok? Full, persze... Csak pofára: se xenon, se bőr, se automata... Meg a felni se Signumé, ha jól emlékszem -> [link]

(#62025) Petyyyyy válasza trassher (#62021) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Az teljesen korrekt. :D Nézegettem a bontókat, de szinte sehol nem találtam.
Viszont fb csoportban az egyik srác épp ma este posztolta, hogy zsugorcsővel oldotta meg a dolgot.
[link] :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#62026) Doggy dog válasza zolikaDB (#62024) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Ezt nagyon nézegetem!
Mi a baj vele???
Esetleg a kereskedés gázos?Vagy az autó is?

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#62027) trassher válasza zolikaDB (#62024) üzenetére


trassher
addikt

Ezt láttam tegnap, eléggé átverés. A fényezése szép de amúgy mondhatni egy alap signum. Ilyet 800-ért is lehet venni, a maradék 500K-ból meg bőven szebb/jobb lesz mint ez.

Petyyyyy: Egy próbát megér ha szépen letudod venni a tükröt. :)

Doggy dog: Öreg, alacsonyan felszerelt és ehhez képest drága. Itthon nagyon kicsi a választék signum-ból és jellemzően automaták.

Redmi Note 7

(#62028) Doggy dog válasza trassher (#62027) üzenetére


Doggy dog
senior tag

És erről mi a vélemény?Az említett Signum mellett ez van porondon.C Vectra combi meg már hatalmas.Bár abból is találtam 1-2-t.Évjáratok hasonlók,extrákban Signum,Vectra,Zafira csökkenő sorrendben.
Árban ennyit gondolunk.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#62029) zolikaDB válasza Doggy dog (#62026) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ebben a kereskedesben akkor se vennek kocsit, ha csak naluk lehetne kapni.
Szepen fotozott autot korbeneztem eloben, es csak hebegtek-habogtak. 98-as elso generacios A6, 1.9 dizellel. Lewaxolva, de az oldala vegighuzva, sarvedok pereme rugyezett, kerekek tukrosre kopva, motor lemosva, valto alig talalta meg a fokozatot... Persze kepen semmi se latszott, de ott a duma, h jajj full HD kepek, meg agyonkimelt, 93 eves nemet bacsi kocsija blabla...
Az en akkor 10 eves Astram nekik 400 ezret ert volna meg, az o Audijuk meg 1.1m-ert volt hirdetve, es nem engedunk belole egy fillert sem...
Kapjak be!

(#62030) trassher válasza Doggy dog (#62028) üzenetére


trassher
addikt

Zafira árakban nem vagyok otthon de ez a 101 lóerő ekkora tömeghez elég sovány lehet.

Redmi Note 7

(#62031) zolikaDB válasza trassher (#62030) üzenetére


zolikaDB
veterán

12 eves Opelert kicsit sok ez, a 2.0DTI egy buta motor, de ennek is van valami tipusbaja, asszem adagolo...
Navis fejegyseg van benne, felszereltseg nem rossz, de pöppet tularazott.

(#62032) Petyyyyy válasza Doggy dog (#62028) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ez egy elég csini darab. A fényezett díszlécek, a fejegység, színes kijelző, 4 ea ami ritkítja. Egy vizitet megérhet, meg egy kis alkut. Mondjuk ennyi pénzért C Vectra is akad, akár dízel is.
Múltkor említettem, egyik barátom C GTS-t vett, 1.9 CDTI - 1 gurigáért.

zolikaDB - Igen, adagoló a típushiba.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#62033) oliwire


oliwire
őstag

Sziasztok!
Mostanában autócserén gondolkozok, az öreg G Astrát le akarnám cserélni. Találtam ilyeneket:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/vectra_c/opel_vectra_c_2.2_comfort-10456590

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/vectra_c/opel_vectra_c_1.8_gts_elegance_gyari_allapotban__176.000_km-10427203

Bocsi a linkekért, telefonról vagyok, lassított nettel. Érdemes lenne?

(#62034) Declare válasza oliwire (#62033) üzenetére


Declare
őstag

Kerdes miert akarod cserelni? :) Annyit irtal, hogy "öreg" G astrat....na most a G astrat 2005 ig gyartottak, ezek az autok, meg 2002 es evjaratok, azaz 14 evesek.

Nekem az a 2.2 es gyanusan olcso....az 1,8 as szepen nez ki kepekröl, de azert 14 ev az 14 ev...kerdes milyen allapotban van az alja, kipufogo, klima, futomü....szoval kerdes, hogy mennyit kell rakölteni. Esetleg...motorikusan nem tudom milyen az az 1,8.

Ha fiatalitani szeretnel lehet erdemes a H astra iranyaba is nezelödni.

[ Szerkesztve ]

(#62035) Imy válasza Declare (#62034) üzenetére


Imy
veterán

Classic II néven 2008-ig gyártották. ;)

(#62036) adorjant


adorjant
senior tag

Srácok,létezik,hogy a lefalazott EGR alapjárati problémát okoz?
Egy ideje alapjárati gondokkal küszködik a Astrám,többnyire üzemmelegen nincs alapjárat,leesik 500 köré,aztán ad egy kis gázt,felugri,majd megint le,és sokszor annyira,hogy le is áll. Hidegindításkor is megesik hasonló :) Elkezdtem próbaképpen lehúzni a szenzorokat,beszívott levegő hőmérsékletre meg se rezzen ( :DDD ), ha a MAP szenzort lehúzom,akkor ritkán,de produkálja a hibát,viszont értelemszerűen többet fogyaszt. Ha lehúzom az EGR csatlakozóját,akkor minden probléma megszűnik...

A csavar a dologban az,hogy mióta nálam van az Astra,azóta le van falazva (4 éve) :DDD Vagyis a szívóága zárt,a szelep nyitott,tehát üresen megy. Kipróbáltam normál üzemben az egr-t,össze-vissza rángat a motor,azt se tudja mi van :D :D :D Gondolom elszokott attól,hogy kipufogógázt is kell ennie :))

[ Szerkesztve ]

(#62037) Markizmark válasza adorjant (#62036) üzenetére


Markizmark
addikt

Szerintem nem maga a lefalazás okozza a problémát, hanem az EGR elektronikája ami a pozícióját adja meg az ECU felé.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#62038) Doggy dog válasza Petyyyyy (#62032) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Kiírva ugyan nincs,de az egyik képen látszik a 4 el. ablakemelő kapcsolója.
Szerintem is túlárazott 1 kicsit.Nem tudom mi lehet a reális ár érte.
C Vectrákat is átnéztem Hahu-n.A legtöbbnél mégis megemlítik a kettős tömegű cseréjét.
Mindnél van típushiba.Csak nem mindegy mennyire költséges az a hiba.
A Signumot felejtsük el teljesen?
Már azt sem tudom melyiket nézzem...

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#62039) Petyyyyy válasza Doggy dog (#62038) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Olyan 1.1-et mondanék rá maximum. C Vectránál lehet, hogy kettőstömegű csere lesz, de hogy az sokkal feljebb van kategóriát tekintve, mint egy Zafira, az tuti.

Signum is jó, míg kicsik a gyerekek 12-14 éves korig. Bár hosszú hétvégére csomi miatt nem túl ideális.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#62040) oliwire válasza Declare (#62034) üzenetére


oliwire
őstag

Na hat a csere gondolatának oka a következő: Most a fékkel van probléma, nem tud néha kiengedni, pontosan nem tudom miért, felkeményszik, és érződik, hogy fog, lassabb az autó, kiszállva érezni, hogy melegszik a felni is. Emiatt áll az udvaron egy hete, és várom, hogy a szerelőnek legyen szabad kapacitása, hogy megcsinálja. De emellett az alapjárata még mindig nem oké, de nem nagyon volt időm rá magam megnézni alaposan, de beadni megint egy hétre eddig nem akartam, nem nagyon volt lehetőség nélkülözni, de most meg tudtam oldani. Nem jó benne a központi sem, meg a klíma sem, a bal első ajtaját nem lehet nyitva tartani, mert folyton bezáródik magától, nem lehet kiakasztani. Az ablaktekerője kurblis, amivel nincs is gond, de már úgy nyikorog, hogy az egész utca tudja, hogy lehúzom az ablakot. Ezek nem annyira nagy bajok, valaki szívesen elbütykölné ezeket, de nekem eddig az új munkahely miatt nem sok időm van ilyenekre, meg úgy szerszámom sem hétköznap, hétvégén meg időm. Találtam H Astrát is:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_1.6_essentia-10456926

(#62041) Declare válasza oliwire (#62040) üzenetére


Declare
őstag

Kerdes, hogy egy autot, amit ismersz erdemes e eladni egy fekhiba, ingadozo alapjarat es nyikorgo ablak miatt :) semmi garancia nincs ra, hogy egy masik 10+ eves auton nem jön elö egyszer csak valami hasonlo.

Amugy ez az 1,6 os H Astra egesz szimpi. Kicist tulsagosan ki van rittyentve, az ilyen nagyon patyolat motor bennem azert mindig felkelti a gyanakvast...de összesegeben szimpatikus.

Azt hiszem ez a motor amugy sem problemas. Az olajat ha jol tudom eszi egy kisse, de ez nem a vilagvege....ha nem eszi nagyon. Ezt ugye nehez a helyszinen kinyomozni.

Ha jol tudom szijas a vezerlese, szoval egy vezerles/vizpumpa csere az epp aktualis lehet...olajcserevel, szürökkel együtt azert az is egy kezdeti költseg. Fek/futomü/akku, kipufogo ezek megint csak olyanok, amikre itt is lazan elkepzelhetö, hogy költeni kell. Azert ezeket szamitasba kell venni.

Rozsda szempontjabol jo a H astra. Nekem 2008 as, aljan azert van rozsda, de semmi olyan, ami rendellenes lenne.

Többiek irnak majd pontosan a motorrol szerintem :K

[ Szerkesztve ]

(#62042) Timer


Timer
veterán

Sziasztok!

Bár még nem írtam ide, de már 2009 óta tulaja vagyok egy ötajtós Vectra B-nek (X16XEL). Most vettünk a feleségemnek egy 2007-es Corsa D-t, Z14XEP motorral. Mivel a kézikönyve nincs már meg, lenne néhány kérdésem:

- 0W30 vagy 5W30 olaj a javallott?
- A vezérműlánc cseréjére van kilométer megadva, vagy valóban fülre megy?
- Vízpumpa, görgők, egyéb kopó alkatrészek csere periódusa?
- Általános jótanács Corsa D-hez, vagy a motorhoz? :)

Köszönöm! :R

(#62043) oliwire válasza Declare (#62041) üzenetére


oliwire
őstag

Igazából van még baja, csak hirtelen ennyit írtam le :) a belső keringetést váltó kapcsoló sem megy, 2000-res fordulatszámon pici köszörűhang jön a motortérből, néha parkolásnál elmegy a szervó, csak újbóli beindítás után megy. Dudagomb kiszakadva. Az előző tulaj eléggé belesz@rt a kocsi igényessége megtartásába, és úgy gondoltam, hogy nem vészes ez, első autó, de tanulópénznek jó volt, és legalább tudom, hogy mit nézzek mindenképp meg egy kocsin. Természetesen nem sürgős a csere, mindenképp meg akarom találni a megfelelőt, meg addig is csak a keret bővülne ráadásul. De szeretnék úgy beülni a kocsimba, hogy azért inkább a jó érzés fogjon el :) meg egy picit érzelmi okok is mondhatják ezt velem, de az nem illik már ide :D

(#62044) HoaryFox válasza Timer (#62042) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Szia, üdv köztünk! :))

- Km-től függ, én az 5W30-at tenném bele.
- Igen
- 60ezer az általános
- Rozsda, olajfogyás, ezekre figyelni.

Ui: SZEMÉLYES vélemény, nem készpénznek veendő :)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#62045) Timer válasza HoaryFox (#62044) üzenetére


Timer
veterán

Köszönöm a fogadtatást, és a tanácsokat! X16XEL-nél tartom a 60 ezres ciklusokat, de a láncra - elvileg - más intervallumok tartoznának. Ezt állította a kereskedő, legalábbis. Mindenesetre, nehezen hiszem, hogy a hajtás módja befolyásolna teszem azt a vízpumpa cseréjének intervallumát.

(#62046) Declare válasza oliwire (#62043) üzenetére


Declare
őstag

Vilagos! Hat akkor tenyleg erdemes lepni :)

Nem tünik rossznak tenyleg ez a H astra, ahogy mondtam, elvileg az olajat ez a konstrukcio eszegeti, ami normalis, de ettöl meg törödest igenyel, azaz ra kell nezni olykor es picit utannatölteni.

Elsö szervizre egy 160-200k t rakalkulalnek (vezerles, olaj, vizpumpa, szürök stb csereje + esetleges aprosagok, fek vagy ilyesmi). Kipufogot megnezetni, nem csereerett e, ha sokat varosoztak vele, aktualis lehet. Ezen kivül lengescsillapitok, egr szelep (tisztitas 5k kb).

Ezen kivül teli gumit nem ir, azt hozza kell meg venni, vagy esetleg beszerezni egy mischeli crossclimate gumit, ha nem mesz sokat es nem jarsz extrem havas/forro helyeken. :)

En kb igy allnek hozza/ezek jutnak hirtelen eszembe, de vannak itt 1,6 os tulajok, biztos jön meg velemeny ;)

(#62045) Timer Azert irta ugy, hogy "-Igen" (azaz akkor kell cserelni a lancot, ha csörög), mig a masodik kerdesedre "- 60ezer az általános" (a vizpumpara es görgökre vonatkozoan ;) en is ilyesmire gondolnek amugy. Welcome ;)

[ Szerkesztve ]

(#62047) w333 válasza Timer (#62045) üzenetére


w333
félisten

Vezérműláncot nem kell cserélni ... csak akkor ha már hallod a hangját hogy csörög, de az legalább min. 300-400 ezer Km -t simán kibír ! :K

Vízpumpát inkább vezérléscserével együtt (szíjas autóknál) szokták ahol a vízpumpa a feszítőgörgő szerepét játssza, nálam pl. külön van a vízpumpa így csak akkor cserélem ha tönkremegy, szóval én a helyedben nem piszkálnám csak akkor ha kell (nálad is külön van a vízpumpa a vezérléstől ?) ! :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#62048) beg válasza w333 (#62047) üzenetére


beg
veterán

Erről jut eszembe.

Parkolok a nagyboltnál lehúzott ablakkal, egyszer csak ütemes fémes nyüszögés kintről (alapjárat ütemében), mint amikor csapágyas valamelyik görgő. Lejátszódott a fejemben az összes variáció: vízpumpa, valamelyik feszítő, generátortárcsa. Közben pörögtek az ezresek/tízezresek lelki szemeim előtt.

Álltam egy helyben alapjáraton, közben füleltem. Gázadás, nem változik az ütem. Mondom mi a gyösz? Finoman kigurulok a parkolóhelyről-vissza. Ütemes fémes nyüszögés marad. Szentségelve felpöccintem a motorháztetőt, leállítom a motort.

Hang marad....Felnézek a fára ami alá beálltam és egy öklömnyi madár adta ki a hangot :D De olyan élethűen és kitartóan, hogy simán elhittem. Azt hittem felmászok és lerúgom onnan, de szegény nem tehetett róla, hogy ezt így betanulta :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#62049) w333 válasza beg (#62048) üzenetére


w333
félisten

Néha én is hasonlókkal találkozom ... ugyan úgy lehúzott ablaknál aztán rájövök hogy a mellettem lévő autó, kamion, motor, stb. jönnek a hangok ! :DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#62050) oliwire válasza Declare (#62046) üzenetére


oliwire
őstag

Köszönöm a szerviztippeket :) remélem a kocsi minél hamarabb kész lesz, hogy élőben is elkezdjek nézelődni. Érdemes amúgy Pestre felmenni, ott kedvezőbb árak vannak, mint itt Szabolcs megyében meg Hajdú-Biharban. De ott meg "kockázat" az utazási költség. Mert be akarnám számoltatni az Opelt, és az újjal hazajönni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.