Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) #TOTTI


#TOTTI
őstag

Ma elfogyott a fékbetétem Németben.. szerencsére csak kettöt fékeztem kézifékkel elgurultam egy szalonig ami kb 70km-re volt.. 120Euro volt melodíjjal ez első két pár.. többre számítottam emellett kaptam még egy Opel magazint és egy dupla valamilyen bajor sört.. nagyon pozitiv volt az is hogy azonnal megcsinálták, fékpadon bemérték... 1 liter olaj 2 napja bele volt 8 euro 5w-30as GM.. A liqi molly volt vagy 4500 ez a GM meg átszámitva kb 2200... ennyivel gyengébb a gyári olaj..?

(#9002) fero02 válasza csaresz002 (#9000) üzenetére


fero02
veterán

Próbalámpa rulez! ;) :K

(#9003) csaresz002 válasza fero02 (#9002) üzenetére


csaresz002
aktív tag

egész jó idő van....de semmi kedvem hozzá kezdeni :DDD tiszta lusta lettem :D

××XXx××‎"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!"××XX××

(#9004) tomyoy


tomyoy
senior tag

ha minden igaz "lesz "téligumim, 4db Pirelli185/65 r14 :D munkatársam a dévú kalosához kapta, de összetörte, most találta meg 4 évvel később, véletlenül a sufniban:)

nyiknyiknyiknyik

(#9005) fero02 válasza tomyoy (#9004) üzenetére


fero02
veterán

Nem öregedett az meg annyi idő alatt? :U

(#9006) tomyoy válasza fero02 (#9005) üzenetére


tomyoy
senior tag

megkérdeztem pontosan, 2004 es....majd megnézem milyen állapotban van,rendesen volt tárolva, nem a szabad ég alatt, sok baja nem lehet, sztem ... ja egyébként 10e-ért ideadja... :) bár nem ez a váltóméretem, de a mostani slick gumik helyett Nb1-es....

nyiknyiknyiknyik

(#9008) csaresz002 válasza fero02 (#9002) üzenetére


csaresz002
aktív tag

na sikerült megcsinálni az abalakot is és azt is hogy hogy lehet megoldani az ablak felhuzást távirányítóval :D ha vkit érdekel később elmondom,mert most eszek fürdök stb...

××XXx××‎"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!"××XX××

(#9009) fero02 válasza csaresz002 (#9008) üzenetére


fero02
veterán

Sztem sokunkat érdekelne... :K

(#9011) #TOTTI válasza tibi666 (#9010) üzenetére


#TOTTI
őstag

Sztem. nem volt semmi, az visszafogná..:) Hanem a telefonom mozgott mert a kormányba szorítottam be.. és talan annak a mikrofonját hallod recsegni kicsit..! Sokkal egészségesebb és rugalmasabb az autó persze melegen.. Ma nem is mentem vele..

(#9012) #TOTTI válasza tibi666 (#9010) üzenetére


#TOTTI
őstag

Vagy arra gondolsz hogy hallani az elváltást olyan 30-40 közt..? Ez a baj a dizellel nem lehet vele rendesen menni..

Baratnömmel probaltuk az uj sciroccot.. belement vele az árokba vagyis beleparkolt kár hogy nem fényképeztem le igy kicsit hihetetlen.. és az is hogy a bal első kerék a földön maradt igy a hidon.. igy ki tudtam jönni vele.. lagalább le tudtam beszélni arról a csögö zörgö etorzult 5ös golfról.. :O

(#9014) csaresz002 válasza fero02 (#9009) üzenetére


csaresz002
aktív tag

ha kulcsal feltudod huzni akkor mükszik....

kikerestem melyik szál vezérli a felhuzást (-) aztán kimertém hogy melyik szál ad folyamatos negatívot amikor lezárom....szal kb ugy ennyi röviden tömören.majd kell hozzá egy relé hogy amikor megy a kocsi akkor ne huzza fel az ablakot,csak ha kivettem a kulcsot. :)

××XXx××‎"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!"××XX××

(#9015) #TOTTI válasza tibi666 (#9013) üzenetére


#TOTTI
őstag

Nekem eszem ágában sincs egy ilyen zörgös rezgős fo*t neki meg túl kemény nekem tetszene.. de 21000Euro egy használt.. 2.0TSI ennyiből megvehetném ha lenne rá.. a szolid 330i limuzint azt akkor be is fejeztem..:) Ez a sirocco mintha golf5ben ülnék meghajtottam ok megy... de kb meg lehet unni az egy ora alatt.. sztem egy szaaaar... beleültem a 3 éves GTCbe és körbetapogattam sokkal masszivabb puhább.. a kormány a pedálok keményebbek.. a sciroccoba semmit nem éreztem még a kormányt is tudtam volna egy ujjal tekerni.. csak azt éreztem ha nagyon mentem hogy csuszott.. és instabil.. mintha szembe fordultak volna a kerekek, állitom az 5ös GTI nagyobb élményt nyújtott...

(#9016) fero02 válasza csaresz002 (#9014) üzenetére


fero02
veterán

Az enyémbe utólag szereltem be, gyári Opel minden porcikája, de a záram maradt a régi...

Majd ha veszek bicskakulcsot, akkor annak a vezérlőjével megoldom vhogyan... :DDD

(#9017) csaresz002 válasza fero02 (#9016) üzenetére


csaresz002
aktív tag

de a kp zár az gyári? illetve ha elfordítod a kulcsot a zárba és tartod akkor felhuzza az ablakot?

××XXx××‎"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!"××XX××

(#9018) fero02 válasza csaresz002 (#9017) üzenetére


fero02
veterán

Minden gyári, csak a záram maradt a régi. Abban nincs kapcsoló, ami kell a felhúzáshoz.

mod: a kp. zár vezérlő nem gyári, de sztem az jelen esetben nem gond. :U

[ Szerkesztve ]

(#9019) csaresz002 válasza fero02 (#9018) üzenetére


csaresz002
aktív tag

a kp zár vezérli magát az ablakot,a kapcsolokat?? ha szét huzod a kpzár vezérlését müködik az ablakod?

[ Szerkesztve ]

××XXx××‎"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!"××XX××

(#9020) fero02 válasza csaresz002 (#9019) üzenetére


fero02
veterán

Nem, a kp zár csak a zárszerkezet motorjait vezérlik.

Az ablak vezérlése külön áll tőle.

(#9021) _seth_


_seth_
veterán

Tudom nem vág pont témába de hátha kell nektek valami:
Eladó:
-Castrol Magnatec 10W40 1L bontatlan olaj (disel) 1000 FT/U
-Opel féktárcsa 236-os hűtött (20mm!!!) + hozzá betét (pár ezer kilométert futott max, hibátlan, újszerű, kadett, astra, vectra, calibra, corsa, tigra és társaikhoz jó! (akár kompletten féknyereggel!!!) ár megegyezés szerint /U - félretéve egykutynak KK
-Pótféklámpa hátsó szélvédőre, LED-es, új 1000 FT/U - lemcsi PH
-Univerzális központizár-riasztó szett 4 motorral, 2 távirányítóval, újszerű állapotban 9000 FT/U
-Opel légszűrő-pillangóház összekötő gumicső (Kadett, Astra, Calibra, Vectra) 2000 FT/U
-Opel Kadett D fejtámla pár 1000 FT/U
-Opel Kadett E szélterelő pár 5 ajtóshoz első ajtókra 3000 FT
-Opel Kadett E plüs fejtámla pár 1500 FT/U
-Opel Kadett E Toronymerevítő, állítható, alu 7000 FT - bálint KK
-Opel Kadett E elektromos ablakemelő szett első ajtókba kapcsolóval, gyári, 5 ajtósból
12000 FT
-Opel Kadett E belső műanyag elemek 500 FT-tól
-Opel Kadett E első lengéscsillapító pár (kisblokkos) 2500 FT
-Opel Kadett E gólyaláb pár kompletten (kisblokkos) 3000 FT
-Opel Kadett E generátor 2000 FT/U - gabi
-Opel Kadett E benzintanksapka + 2 kulcs - 1000 FT
-Opel Kadett E légszűrőház 1.3S/Pieburg2E3 - 1000 FT
-Opel Kadett E színezett bronz színű ajtóüvegek 5 ajtósból - 6000 FT
-Opel Kadett biztonsági öv pár, első 3 ajtósba - 1000 FT
-Opel Kadett hűtőventilátor 1500 FT/U
-Opel Kadett zárszett (SWAG gyújtáskapcsoló+kulcsok) + 2 ajtóba zár + csomagtér zár - 3000 FT/U
-Opel Kadett W1125 fordulatszám mérős óraegység - 3000 FT
-Opel Kadett elektromos benzinpuma, keveset futott 3000 FT/U
-Opel Kadett F16-os 5 sebességes váltó 5000 FT/U
-Opel Kadett nagyblokkos féltengelyek 3000 FT/U
-Opel Kadett GSi csomagtérajtó gyári szárnnyal, teljesen lefalazva, ablaktörlő lapáttal és
motorral 5000 FT
-Opel Kadett GSi C20NE motor kompletten vagy darabokban de erről priviben bővebben írok! /U
(légtömegmérő nincs, ECU kérdéses)
-Opel Kadett GSi C20NE kuplung szett, kb (max 5e km) 10000 FT/U
-Opel Kadett GSi C20NE generátor 3000 FT/U
-Opel Kadett GSi hátsó lámpa pár 3000 FT
-Opel Kadett GSi komplett műszerfal levegőnyílásokkal digit fedélzetis verzió 1500 FT
U= más modellhez is: astra, kadett, corsa, calibra, vectra, manta, ascona
Hirtelen ennyi jutott az eszembe de több is van! Lehet érdeklődni csak bátran, priviben, emailben vagy a következő számon 9-18-ig: 06_70/507_24_88

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#9022) _seth_ válasza _seth_ (#9021) üzenetére


_seth_
veterán

Lemaradt:
-Opel Vectra B1 fényszórók, indexek 1000 FT-tól
-Opel Vectra B 5 ajtós tetőkárpit 5000 FT
-Opel Vectra B jobb oldali szélterelő ajtóra 2000 FT
-Opel Vectra B fekete belső kilincs szett 3000 FT
-Opel Vectra B1 pezsgő metál hűtőrács Opel jel nélkül 1500 FT

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#9023) wwhy


wwhy
veterán

Vennék 4 db acélfelnit C Corsára (ET49; 175/65/R14-es gumik) (Db, Nyháza).

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9024) tomyoy


tomyoy
senior tag

nah ma egész nap a kocsit bütyköltem, fék bajomat deritettem ki, ugye lelehett padlózni, meg előtte pumpálni kell és akkor talán megbirok álni normálisan..... leszedtem a fékrásegitő csövét, rögtön kiderült, hogy működik, azzal nincs gond, pumpálgattuk még tovább és láttuk, hogy a főfékmunkahenger tartályában a hátsó nemdolgozza vissza az olajat, tehát átengedi a munkahenger....ezért nem volt az utcán fékpróbánál hátsó kerék féknyom.... főfékmunkahenger csere lesz....

jah és van egy érdekes kereggő hang ami a az injektorból jön, még nem jöttünk rá mi az, de nagyon hangos....

[ Szerkesztve ]

nyiknyiknyiknyik

(#9025) fero02 válasza wwhy (#9023) üzenetére


fero02
veterán

Ha az is 4*100, akkor ez jó lehet.

(#9026) wwhy válasza fero02 (#9025) üzenetére


wwhy
veterán

köszi szépen, sajnos kicsit messze van (336 km).

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9027) fero02 válasza wwhy (#9026) üzenetére


fero02
veterán

Esetleg ez? :U

(#9028) wwhy válasza fero02 (#9027) üzenetére


wwhy
veterán

épp most nyálazom át a vaterát :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9029) fero02 válasza wwhy (#9028) üzenetére


fero02
veterán

Gondolom van annyi, mint a dög... :D

(#9030) wwhy válasza fero02 (#9029) üzenetére


wwhy
veterán

igen, de adatok híján elég nehézkes :) illetve olyanokat árulnak újszerűnek, aminek a közepe még számomra is láthatóan deformálódott, mintha kalapáccsal egyengették volna ;] remélem találok, max. 8-10e-t szánnék rá; meguntam már az ászterelgettetést.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9031) fero02 válasza wwhy (#9030) üzenetére


fero02
veterán

De most látom, h Neked 14"-os kellene... :U

Amúgy ha az 5k/évszakváltás-al számolsz (ami sztem egy "arany középút ár"), akkor már egy éven (nyári->téli, téli->nyári) belül vissza hozza az árát.

(#9032) _seth_ válasza _seth_ (#9021) üzenetére


_seth_
veterán

Fékszett 10-ért vihető!

Dec 3-án megyek pestre ami kell el tudom vinni!

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#9033) #TOTTI


#TOTTI
őstag

A GTC-met sem fogom már eladni sérülésmentesnek... :(

(#9034) tibi666 válasza #TOTTI (#9033) üzenetére


tibi666
senior tag

mi történt???:(:Y

(#9035) #TOTTI válasza tibi666 (#9034) üzenetére


#TOTTI
őstag

Előttem állt egy kivilágítatlan autó ami elkezdett tolatni csak a tolatólámpa majd az index felvillanására lettem figyelmes és faszán bejött kereszbe az útra esélyem nem volt kikerülni..
És belecsapódtam az odlalába.. midneketten kiszáltunk karcolások nélkül.. Nekem égette meg a kezem a légzsák.. Rendőrt hivtam hogy ki a felelős igy kereszbeállni kitolatni az utra sztem nem fair.. gyorsan sem mentem .. pisilni álltak félre gondolták hogy inkább betolatnak a bekötőútra.. Nem érzem magam felelősnek csak így este elkezdeni tolatni ugy hogy hátra sem néz.. aztán majd kiderül jol sehogyse jövök ki.. féknyomom se volt.. Nem volt időm.. nehéz pontosan leírni.. az ő álláspontjuk is hasonló először azt mondták kifizetik.. aztán jött a lánya és azt mondta ne vállalja el a falalősséget mert ha valami baj lesz velünk akkor börtönbe viszik.. hát majd kiderül.. De egy ilyen nyilegyenes ütközésből igy kiszállni nem kicsit mázli.. én 90 körül mentem emlékeim szerint direkt nem is siettünk..

(#9036) tibi666 válasza #TOTTI (#9035) üzenetére


tibi666
senior tag

ahhoz képest nem is tört össze nagyon a kocsi.
a lánya pedig no comment az illetőnek.

(#9037) fero02 válasza wwhy (#9030) üzenetére


fero02
veterán

Itt van egy 14-es. Hátha eladja gumi nélkül...

tsigalko87: háát baze, ez durva...na majd a fejleményekről tájékoztass minket. Sacc/kb mekkora anyagi károd lett? :U

[ Szerkesztve ]

(#9038) #TOTTI válasza tibi666 (#9036) üzenetére


#TOTTI
őstag

itthon azt mondját szüeim tutti nagyon mentem... de még a hűtőm és épp hogy behorpadt.. a tüzfal is csak ketté hajlott..bekapott valamit középre.. Ahogy össze törik a H AStra 64nél hát az enyém az ahhoz képest semmi..

http://www.a5.hu/cikkek/12/7777.shtml

A GTC meg kölönösen massziv na nem az eleje hanem a 17 centi vastag ajtó ami kb sok kiló is.. Szted mennyivel mehetettem 90nél nem többel.. abban biztos vagyok.. ?!?!

fero02: Hát ha nem totálkár ami sztem nem.. akkor olyan 1 milla opel szervizbe..

[ Szerkesztve ]

(#9039) #TOTTI válasza #TOTTI (#9038) üzenetére


#TOTTI
őstag

(#9040) glutamin


glutamin
őstag

Ople Astra F-re milyen ablaktörlőlapátot javasoltok? Viszonylag olcsót, ami kibír 1 évet normálisan utcán tartva.

[ Szerkesztve ]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#9041) tibi666 válasza glutamin (#9040) üzenetére


tibi666
senior tag

bosch aerotwin.
nem olcsó, de látni szeretnél, nem?

(#9042) KrAt válasza #TOTTI (#9033) üzenetére


KrAt
veterán

:( :O

Amúgy basszák meg az év autója szavazást, mi az a Polo meg az IQ? Ugyanmár...

(#9043) Calogero válasza #TOTTI (#9035) üzenetére


Calogero
addikt

ohogya.... :( :O
Nagyon sajnálom az esetet.

(#9044) wwhy válasza glutamin (#9040) üzenetére


wwhy
veterán

Valeo tökéletes. Évek óta azt használom, szigorúan Made in France-ot :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9045) fero02


fero02
veterán

Elfelejtettem mondani, de 2 hete hétvégén vezérlést cseréltem:

Contitech szíj, Ina feszítő és vezető, Dolz vízpumpa meg egy első főtengely szimering, ill. 3 L fagyálló+desztillált víz. Mindez kedvezménnyel 35k volt.

(#9046) tomyoy válasza #TOTTI (#9033) üzenetére


tomyoy
senior tag

áááá :(

nyiknyiknyiknyik

(#9047) glutamin válasza wwhy (#9044) üzenetére


glutamin
őstag

Megnéztem a javasolt Bosch változatot is. Az egy Aeroblade törlő, ami az új atókon már szinte alap, de valóban elég drága. Velszeg "beérem" ezzel a Valoe-val is. Jelenleg valami márkátlan van fenn.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#9048) tibi666 válasza glutamin (#9047) üzenetére


tibi666
senior tag

a valeo is jó. a lényeg, hogy ne valami gagyit vegyél. gyári/bosch/valeo az igazi.

(#9049) _seth_ válasza #TOTTI (#9038) üzenetére


_seth_
veterán

:W :W :W

:(

Kár érte nagyon :(

(Tűzfal az a műszerfal előtti és a motor mögötti fémlemez, amire te gondolsz az a zárhíd lesz szerintem ami a lökhárító mögött van. 17 centis ajtó rendben van csak ez úgy 17 hogy a külső lemeztől belül a kárpit végéig az meg lehetne így akár 2 centi is mert a fém vastagsága nem több mint egy véknyabb ajtónál :) Inkább a benne lévő keresztmerevítő számít ami fut végig az ajtó kb közepén + maga a karosszéria felépítése: küszöb-oszlopok-tető, az ajtó ugye rögzül 3 helyen és sokat nem vesz fel az ütközés erejéből :( )

Végig határozott legyél, hogy nem te vagy a hibás ha tudod, hogy így van különben belőled csinálnak felelőst :(

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#9050) tomyoy


tomyoy
senior tag

én vettem már 2 x is ilyen 1500-2000ftos lapátot, kb 1 hét után lefoszlott, utánna a corában vagy tescóban volt 199ftért, azóta az van fönt és minden nap használnom kell és nb1 es.... :D

nyiknyiknyiknyik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.