Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) TasiA válasza hdman (#29985) üzenetére


TasiA
senior tag

Én konkrétan ingyen járok haza havonta 2x németből a szabadnapjaim terhére. Az autóm gázos, amit az ÁLLANDÓ utasaim kifizetnek, abból ingyen kijövök és még így is tumultus van a helyekért, mert én vagyok a legolcsóbb. Egy kicsit erős ez az elautózzák a fél fizut, mert nem 110/ hó az a fizu, mint átlagban otthon,+ még a családi pótlék, illetve +ausztriában 13-14. havi fizu, az még egy 1200 eurós fizunál is évente 2500 Euró + évente

[ Szerkesztve ]

(#30002) hdman válasza TasiA (#30001) üzenetére


hdman
őstag

Kis tulzással irtam, tudom mi hogy megy kint :)

Sopron city :)

(#30003) Spancer RE válasza Anulu79 (#29997) üzenetére


Spancer RE
aktív tag

Ebayről 1700 körül volt anno.
Több autóhoz is jó, a leírásában felsorolják, hogy mihez.
ELM 327 néven kell keresni.
+ 1-2 hete volt erről szó itt a fórumon, olvass vissza ha több infót szeretnél. :)

(#30004) AMD Power válasza TasiA (#30000) üzenetére


AMD Power
titán

Ez meglepően jól hangzik. Eddig mindenki le akart beszélni. A nyárim szerintem még jövőre jó lesz. A télimet meg tesztelnem kell majd. Szinte új Michelin Alpin csak régi már nagyon.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#30005) zso79 válasza AMD Power (#29998) üzenetére


zso79
őstag

Én igen. Több kérdésemre kaptam ott megoldást, amire itt még csak választ se... ;)

(#30006) TasiA válasza hdman (#30002) üzenetére


TasiA
senior tag

:DDD az tény, hogy nem 1szerű és nagyon nincs kolbászból a kerítés! Az előttünk szóló is kb jól körbeírta. Főleg az elszállásolás az ami általában borzasztó és erre jön a "teljesítmény" bérezés. Vagy hajtassz mint egy barom és éjjel nappal nyomod 200%-on, vagy nem keresel, esetleg szia csüszi, van helyedre másik 15

(#30007) F_Gergely válasza AMD Power (#29981) üzenetére


F_Gergely
őstag

+1 én 2012-ben voltam kint, de itthon jobban keresek mint kint, pedig nem 8 általánosom van, csak kint semmit nem érnek a papírjaim, hiába volt hivatalos fordításom, nem foglalkoztak vele. Anglia egy külön világ, pocsék időjárással, a gyökér dupla csaptelepükkel, meg az elektromos zuhanyukkal :D
Németbe még szívesen mennék de nem tudok németül, de a nagy álmom az USA, csak oda meg vízumot nem kapsz... De én szeretek itthon élni nagyon ürültem mikor visszajöttem pestre :)

(#30008) Findzs válasza trassher (#29983) üzenetére


Findzs
addikt

a crohn betegségem miatt ez az utazgatás ki van zárva nálam, a műtétem óta meg főleg :(((

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#30009) AMD Power válasza F_Gergely (#30007) üzenetére


AMD Power
titán

Ma reggel azt vettem észre ,hogy folyik valami az autóból. Motorháztető föl. Minden rendben. Kinyitom a vezetőoldali ajtót.... annak az aljából csöpögött a víz. Utastér száraz volt mindenhol. Szerintem az ablak tömítésnél lesz valami probléma és ott folyik be a víz az ajtóba. Mit lehet ezzel kezdeni?

F_Gergely Én is szeretek itthon lenni. Nem is akarok menni sehová. Max csak úgy ahogy írtam.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#30010) F_Gergely válasza AMD Power (#30009) üzenetére


F_Gergely
őstag

Első körben, mosd le a kocsit és figyeld hol folyik be a víz, én gyanítom az üveg mellett lévő 'lehúzónál" ázik be. Ha leszeded a kárpitot kiderül korábban is beázott-e vagy csak most kezdte el.
Nekem is az volt az első megvettem a kocsit és elkezdtem slaggal locsolni, beázik-e valahol.

(#30011) AMD Power válasza F_Gergely (#30010) üzenetére


AMD Power
titán

Jövőhéten úgy is megyek a szerelőhöz, ránéz a kipufogómra akkor szerintem megnézzük.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#30012) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Kicsit off de tegnap ezen ledöbbentem...
Ablaktörlő motort gondoltam kicserélem, szerintem a végálláskapcsoló miatt hülye az ablaktörlőm. Elugrottam egy kerületi bontóba amit egyébként neten már dicsértek. Mondom a csávónak mi kéne, mondja hogy mindjárt utána néz, szerinte van nekik. Hozza is mondom egy királyság, mennyi lesz?
Asszondja 20 ezer ! Húsz ezer!!!! Mondtam köszi akkor nem kell és eljöttem...
Viszonyítás képp, apróhirdetésekben 3-5 ezer között megy a motor szerkezettel együtt, a GYÁRI, EREDETI OPEL motor kerül 16 ezerbe, ami zsír új!
Életemben még nem voltam bontóban, de remélem éhen fog halni...
Tényleg ennyire hülyének nézik az embereket a bontókban?

(#30013) Findzs válasza F_Gergely (#30012) üzenetére


Findzs
addikt

sajnos nekem sincs jó tapasztalatom velük
nekem legutóbb egy visszapillantó tükör kellett volna, gondoltam megkérdem a bontót
én is hátast dobtam olyan összeget mondott, így hát vettem új utángyártottat fillérekért

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#30014) Pitu válasza F_Gergely (#30012) üzenetére


Pitu
aktív tag

Én simán szoktam alkudni velük (akár telefonon is). Anno a z12xe-hez az olajszivattyút 15K helyett 10K-ért hoztam el. :)

(#30015) akom válasza F_Gergely (#30012) üzenetére


akom
senior tag

Én hátsó szivargyújtót kerestem a C vectrámhoz, bontos csávó 15k-t mondott rá...
Vettem egy utángyártottat 3k-ért...

El kell felejteni a bontókat.

(#30016) AMD Power válasza F_Gergely (#30012) üzenetére


AMD Power
titán

Hülye az ilyen. 20e ft. Dugja föl magának. ;)

Kisebb csoda történt az autópiacon
Szépen fogy az új autó, júniusban nem a Skoda Octavia volt a legnépszerűbb

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#30017) AMD Power válasza AMD Power (#30009) üzenetére


AMD Power
titán

Egy nagyon kedves fórumtárs ezt írta nekem az ajtó vízfolyással kapcsolatosan. Az ő engedélyével idézek termesztésen. :K

"Ajtóból folyik a víz, ez normális.
Nézd meg az alját, van egy gumi lap (az ajtó alján a zár felőli végén lényegében), ami a kifolyó alatt van - lazán tömít, hogy a víz kijöjjön, de kosz ne menjen be.
A víz bemegy az ablaknál, ez normális, ezért van a kifolyó.
Ha beragad, azt veszed észre, hogy lötyög a víz az ajtóban :DDD
Én alánézni nem szoktam, az ülésen ülve kitapogatom, és "kinyitom", ha bent marad a víz, aztán már ömlik is ki."

:R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#30018) F_Gergely válasza AMD Power (#30017) üzenetére


F_Gergely
őstag

ezt majd meglesem, ilyenről csak a csomagtérajtónál tudtam, azt nem hogy a többi ajtón is van ilyen megoldás :)

(#30019) AMD Power válasza F_Gergely (#30018) üzenetére


AMD Power
titán

Én sem tudtam semmi ilyesmiről. Ezért is örültem meg neki mikor megkaptam az infót. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#30020) hdman válasza TasiA (#30006) üzenetére


hdman
őstag

Nekem nagyon jó helyem van, eddig vállalkozó voltam, most mentem át ugyanoda alkalmazottnak. Sokkal nyugisabb, főnököm kvázi nincs, nagyon lazaság van, természetesen nem gyári munka... 6kor kezdek bécsben, 2kor már itthon ebédelek :)

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#30021) amargo válasza F_Gergely (#30007) üzenetére


amargo
addikt

Kifelejtetted a nuku víznyomást :B

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#30022) INMOTEP válasza F_Gergely (#30012) üzenetére


INMOTEP
őstag

Ha még nem sikerült szerezned keress meg nyugodtan ,nálam van kb 4 db mostis szerkezettel kompletten ;) Igazi városi bontós betyárokat elkell felejteni ,a gatyát is leimádkozzák az emberről .És mondhatod nekik hogy újonnan meg a neten ennyi meg annyi ,csak annyit mondanak akkor azt kell megvenni .....

[ Szerkesztve ]

(#30023) INMOTEP válasza akom (#30015) üzenetére


INMOTEP
őstag

Tudtam volna neked adni énis

(#30024) Calogero


Calogero
addikt

[link]

Kellemetlen.....

(#30025) AMD Power válasza AMD Power (#30019) üzenetére


AMD Power
titán

Közben én ezt megnéztem. Valóban ott van rajta gyárilag két kis pici kivezető nyilas. Mind a 4db ajtón. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#30026) F_Gergely válasza INMOTEP (#30022) üzenetére


F_Gergely
őstag

Koszi vettem delutan az egyik bontoban, be is raktam mukodik rendesen, mostmar akkor torol az ablaktorlom amikor en akarom, es le is all ha azt mondom :D
De nem ertem ki az a tudatlan aki bontobol vasarol, beirod gugliba es 3 ezerert hozzadvagjak a cuccot szerkezetestul motorostul. Na mindegy...
Egyebkent ahol vettem ott rendesek voltak, momdtak ha nem jo vigyem vissza adnak masikat :)

(#30027) F_Gergely válasza AMD Power (#30025) üzenetére


F_Gergely
őstag

Fenykepezd mar le legyszi, en direkt megneztem a kocsi ajtot de frankon nem talaltam semmit :D
B vekin van ilyen egyaltalan? :D

(#30028) akom válasza INMOTEP (#30023) üzenetére


akom
senior tag

Köszönöm a szándékot. :R
Épp utazás előtt voltunk, így sürgősen kellett intézkedni.

(#30029) KillHates válasza Calogero (#30024) üzenetére


KillHates
nagyúr

Inkább: a rohadékok! És még ki tudja meddig sumákoltak volna a plusz 1$-os profitért...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#30030) sziada5925 válasza Calogero (#30024) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Bontottunk már pár törött G Astrát, és a legtöbben egyik légzsák sem nyílt ki, pedig volt amelyik rendesen le volt amortizálva.

Üdv: Ádám

(#30031) AMD Power válasza F_Gergely (#30027) üzenetére


AMD Power
titán

Holnap lövök neked képet róla. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#30032) zolikaDB válasza F_Gergely (#30027) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ma neztem, G Astran van.

(#30033) AMD Power


AMD Power
titán

De jó kis cikk. Bár már messze nem új. :B

Húsz év fejlődés - összeeresztettük az első Opel Astrát az utolsóval

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#30034) #81556480 válasza AMD Power (#30033) üzenetére


#81556480
törölt tag

van egy ilyen teszt az eggyel régebbi astrával is. nekem csak a képek vannak meg.

(#30035) Dluinet válasza #81556480 (#30034) üzenetére


Dluinet
nagyúr

neked milyen képek nincsenek meg? :))

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#30036) #81556480 válasza Dluinet (#30035) üzenetére


#81556480
törölt tag

Hát ezt most mire mondod ? :D

(#30037) Dluinet válasza #81556480 (#30036) üzenetére


Dluinet
nagyúr

bocsi, összekevertelek TaaT-tal, aki mindenről tud képet linkelni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#30038) Declare


Declare
őstag

Na halljátok, úgy néz ki megoldódott az akku mizéria....leírom mert nem gyenge story de elég off :D viszont tanulságos.

Tegnap hazaértem és amit mondtatok, meg linkeltetek cikk alapján multiméterrel, akku töltővel átváltoztam botcsinálta autó műszerésszé :DDD .

Feltettem a kocsit tölteni és bő 1,5 óra múlva az akkutöltő kiírta, hogy akku full és csepptöltés....na mondom az király...egy 75A es kopp üres akku 1,5 óra alatt fullon van az akkor tuti kukás (bosch 2 hónapos akku). Mind1, garis. Utánna fogtam a kis multiméterem és ahogy a videón is mutatja a srác (ajánlom mindenki figyelmébe), megállapítottam, hogy a kocsi bezárt állapotban nem fogyaszt semmit. Utána megnéztem a secret menüben járó motornál, hogy a generátor tölt. Gondoltam happy az élet, akku kuka, de garis, ha töltögetem, kihúzza jövő hétig, amikor hazamegyek, beviszem a lesti akku shopba, cserélik és kész. Aha. Reggel a kocsi meg se mukkant...ok....meló helyen (meló helyett :D ) kerestem a közelben bosch hivatalos szervizt, délutánra kértem időpontot, elkéretőztem ebéd után :B , fél órát töltöttem a kocsit, így épp hogy beindult, elmentem kb 20 km re a szervizbe. Ott fogadott egy öreg pocakos bácsi, aki olyan lassan csinált mindent, hogy néha azt hittem közben elbóbiskolt...fogott egy Bosch akku tesztert, rákötötte az akkura, mondta, hogy indítsam be a kocsit, állítsam le, kapcsoljak lámpát stbstb... kinyomtatott egy kis cetlit a gép, hogy generátor OK, indító feszültség OK, akku OK...majd sarkonfordult és elindult vissza az irodába, hogy ő végzett is....na itt elpattant nálam minden és kb vörös fejjel, de maximálisan leszabályoza magam mondtam, hogy márpedig nem megy senki innen sehova, amíg nem kapok akkut, elmondtam neki, hogy mértem a multiméterrel, hogy merült le egy este altt, hogy töltőtött fel 1 óra alatt stb...csendben hallgat, majd közli, biztos rossz az indító motor, próbáljam beindítani...indítom...semmi....azt mondja próbáljam megint, ez biztos az indító motor.....akkor aztán már tényleg vörös fejjel (közben óriási erőfeszítéssel leszabályozva magam csendesen, kultúr módon, magamban örjöngve) mondom értse már meg ha feltöltöm az akkut akkor jó. Na akkor rárakta még egyszer a csoda műszerét és láss csodát akkor már hibát jelzett....5 perc múlva már bent volt az új akku én meg hazaértem kinyitottam egy sört és most kezdek tudni újra gondolkodni :DDD

Szóval ezt a multimétert érdemes kipróbálni én már tudom milyen az ha szar az akku.

Mondjuk annyi azért aggaszt, hogy miért nem mutatott hibát az a kütyü egyből :F remélem nincs valami gebasz mégis a kocsival...otthon azért valami hozzáértő elektromos embernek lehet megmutatom, hogy nézze azért meg ő is.....

(#30039) AMD Power válasza Declare (#30038) üzenetére


AMD Power
titán

Jó kis story. ;)

LaciCRM: H is nagyon bejön. De nekem amúgy az 5 ajtós kocsik a kedvenceim. Mondjuk még egy jó Caravan is elférne itt a ház előtt. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#30040) zolikaDB válasza Declare (#30038) üzenetére


zolikaDB
veterán

Bizalomgerjeszto ez a Bosch...

(#30041) KillHates válasza zolikaDB (#30040) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nekem is van egy durva sztorim velük... :(
Engem a porlasztóelemekkel szívatott a MO-i B(F)OSCH cég...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#30042) AMD Power válasza zolikaDB (#30040) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem is az van most a kocsiban. Ezzel vettem. Remélem kihúzza egy ideig. :U

Ez lehet a General Motors vége

Kíváncsi vagyok mi lesz ennek a vége. :F

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#30043) Declare válasza zolikaDB (#30040) üzenetére


Declare
őstag

Hat azert en palcat nem törnek a fejük felett. Szüleimnek, rokonoknak, ha akkut kell cserelni az Bosch szokott lenni es nem volt vele gond eddig, meg a Lesti akkusok is azt mondtak, hogy nagyon itkan van ezekkel a Bosch silverekkel gond....a legjobb cucc is lehet gyari hibas.

A garancia kerdes nem ment annyira siman, mint remeltem, de igazabol korrekt volt a kis pocakos bacsi...mondta, ha az akku teszter nem mutat hibat garanciaba nem tudja kicserelni....az erdekük meg nyilvan nem az, hogy fünek fanak hibat allapitson meg ez is erthetö.

Most ugy nez ki minden jo ha a vege jo, de azert inkabb lekopogom :)

[ Szerkesztve ]

(#30044) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Nekem valami Elixir akksi van a kocsiban ezzel vettem, de ősszel le akarom cserélni, mert bár semmi gondom eddig nem volt vele, de indítás előtt ha rámérek 12.3-12,4-et mutat a multi, és mivel dízel én ezt igen keveslem. Sajnos a Bosch akksikról én is csak rosszat hallottam, de még nem tudom milyen akksit kéne nézzek. Plusz a vekibe gyárilag 72-es akksi kéne, ez meg 66-os :/

(#30045) AMD Power válasza F_Gergely (#30044) üzenetére


AMD Power
titán

Ezek az Exide aksik állítólag Nagyon jók! :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#30046) Declare válasza F_Gergely (#30044) üzenetére


Declare
őstag

12,3-12,4 az teljesen jo ertek. A fullra feltöltött akku 12,5V. Ezen kivül, ha ezt megmered multimeterrel az max csak tajekoztatasnak jo....nekem ez a regi akku valoszinüleg zarlatos volt vagy nem tudom, de 12,3V volt a feszültsege es nem birta inditani az autot, mert nem tudta leadni azt a teljesitmenyt...

Amugy csak es kizarolag 74Ah akkut vegyel dizelbe, ha ram hallgatsz....nekem ilyen van.

(#30047) Declare válasza Declare (#30046) üzenetére


Declare
őstag

Marmint ezt ugy ertem, hogy 70+Ah. Tehat ne 50-60Ah akkut. Nekem azt hiszem ez a 74Ah a max amit bele lehet tenni.
Nincs nagy különbseg arban, de telen amugy is kisebb teljesitmenyt kepesek leadni, hidegen az akkuk es a dizelnek vagy 2x akkora indito aramra van szüksege, mint egy benzinesnek.

(#30048) F_Gergely válasza Declare (#30047) üzenetére


F_Gergely
őstag

Igen, igen pont ezért szeretném télire lecserélni ahol azért izzítani kell rendesen, szerelőm is azt javasolta, hogy nyárra felesleges, de őszre még tél előtt szerezzek be egy nagyobb akksit. Hozzáteszem, nem volt vele gondom most télen, na de olyan hideg sem volt, meg a biztonságérzetem is jobb ha tudom megfelelő akksi van benne, megfelelő indítóárammal. 72-es a gyári ennél kisebbet nem szeretnék, azt kéne majd meglesnem mekkora generátor van a kocsiban.

(#30049) AMD Power válasza F_Gergely (#30048) üzenetére


AMD Power
titán

Lefényképeztem neked az ajtónál lévő vízelvezető nyílásokat. Az összeset kipucoltam.



Egy kis pucolás után még ennyi ki is jött a vezetőoldali ajtóból.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#30050) Lomha 8V válasza Declare (#30038) üzenetére


Lomha 8V
addikt

A multiméter valójában kevés ehhez, csak a fenékzárlatot jelzi. A cellazárlathoz már komolyabb kütyü kell, azt teljesen jónak jelzi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.