Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73001) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Érdekes olvasni amiket írtok. Faterom Isuzu Astrája elég közvetlen volt. Nem rakéta, de lefulladás meg visszagurulás kb csak vicc lehetett. Igaz karban is volt tartva. :P

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#73002) amargo válasza Petyyyyy (#73001) üzenetére


amargo
addikt

indultál el vele 10% feletti emelkedőn, csomagokkal?
Akié volt a kocsi ő is csak úgy tudott elindulni vele a horvátoknál, hogy előtte elforgatta addig, hogy a turbó bekapcsoljon. Mondjuk az tény, hogy ez egy hulladék volt minden szempontból.

(#72998) B-L-A-C-K: Tudott az, csak nem gyorsult :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#73003) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Nagy lavinát indított be a 80 lovas dízel úgy látom :)
Alapvetően a keresőm 1.6 benzintől felfele küldi a találatokat hahuról, de néha elkalandozok.
Sajnos baromi nehéz olyat lelni, ami már magában biztató, minden extrától függetlenül... Legyen az benzin vagy gázolaj... Jelenleg Astra H kombi (1.6, 1.8 és a többi benya, 1.7 és 1.3CDTI), Vectra C és Signumokat (tkp bmilyen motor, kivétel a 2.2 direct) nézegetek, max 1250000-ig.

(#73004) Petyyyyy válasza amargo (#73002) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Persze. Többnyire minimum 3 személy meg a 2 heti cucc utazóban hátul. Így sem volt gond soha. De ez tényleg allapotfüggő.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#73005) Luck Dragon válasza zolikaDB (#73003) üzenetére

Akkor hajrá:)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#73006) _seth_


_seth_
veterán

X20XEV-ben látott már valaki főtengely rázkódás csökkentő alkatrészt? Én nem is tudtam, hogy ilyen van benne: [link]
Az eredeti 96-os motorjában nem volt ilyen, az a blokk pedig már egy B2-es vectrából került bele.

Itt tart egyébként az autó:

A "balance shaft" miatt a kartel tömítése persze nem lett jó amit rendeltem, de minden más úgy tűnik, hogy jó lesz. A blokkról rengeteg olajat kell lepucolni és minden más alkatrészről is. A vizet valószínűleg a vízpumpánál eresztette, olajat pedig kb mindenhol. Az olaszintmérős karter passzol a blokk aljára így újra jelezni fogja a fedélzeti, hogy ha alacsony az olaj szintje.
A hengerek falán sérülés nincs, de még be lesz mérve mindegyik és a biztonság kedvéért újra lesz gyűrűzve.
Van még vele munka, de remélem, hogy jövőhét közepéig elkészül :)

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#73007) AMD Power


AMD Power
titán

Még mindig a nagy kedvenc. Csak nem ezzel a motorral.... :K

Városba ilyet ne vegyél, hosszú távra bátran! Opel Zafira teszt
Opel Zafira 1.6 CDTI Ecoflex Innovation teszt

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#73008) Luck Dragon válasza _seth_ (#73006) üzenetére

Igaz nem értek ezen részéhez , de látszik rajta a sok munka. Bízom benne hogy szépen összeáll, és sok örömöd lesz még a kocsival. :)
"Jók ezek a kisebb beszámolok, hogy épp merre tart a dolog. Város a folytatás."

AMD Power
Én is szívesen el fogadnám, bár nekem ezzel a motorral is jó lenne. Picit megbántam hogy a H is hogy nem dizlivel vettem, de így sem panaszkodok. Vissza a témához.
Ez a forma világa nem tetszik annyira mint az egyel előtti. Bár kitudnék vele békülni ha utánam dobnák. :))

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#73009) tutis


tutis
őstag

Srácok, lecserélném a vezérlést, szíjakat. Segítenétek összeválogatni az alkatrészeket a lángautónál?

2004-es H astra, 16XEP motorral.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#73010) tutis válasza mohabá 007 (#72730) üzenetére


tutis
őstag

Na megpróbáltam kimérni a jeladót. Azaz a jeladót nem tudtam, hanem a jeladóig a vezetékelést. Jobb hátul ahol probléma van, gyújtáson 11.8V. Bal hátul (összehasonlításképpen) 11.8V-11.9V
Az az 1 tized eltérés gondolom lehet pontatlanság is a mérésben.
Tehát ha jól gondolom, a vezetékeléssel nincs gond. Jeladót nem tudtam kimérni, mert lefele áll a csatlakozója, így nem tudtam beledugni semmit hogy érintkezzen. De majd még próbálkozok, elviszem vezérlés cserére, és ott kiméretem maximum, mert ott fel tudják emelni az autót. Mondjuk még itthon is lehet megpróbálom kimérni, csak ki kell találnom hogyan csatlakozzak rá a jeladóra, mert elég bajos hozzáférni, nem látom a belsejét a csatinak. plusz még ugye a kereket is meg kellene forgatnom hogy mérjen valamit.. Sajna az a gyanúm a jeladó off lett, így kerékcsapágy csere is lenne, ami 30ezer. Csak nem akarok beleugrani egyből amíg nem tudom hogy tényleg az-e a ludas..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#73011) WP14 válasza tutis (#73009) üzenetére


WP14
őstag

Contitech szíj és INA görgőket vegyél, vízpumpából Magnettit vennék, de azt nem látok Lángnál...

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#73012) AMD Power válasza tutis (#73009) üzenetére


AMD Power
titán

Gates szíjak is nagyon jók.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#73013) zolikaDB válasza _seth_ (#73006) üzenetére


zolikaDB
veterán

Akkor most lesz egy uj autod? :) :R Gratula amugy, szep munka!

(#73014) mohabá 007 válasza tutis (#73010) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Szerintem is jól gondolod,meg a hibakód is azt mondja, hogy a"jobb hátsó forgás sebesség érzékelő nem ad jeleket" A mérésed is ezt igazolja.( jeladóig minden rendben :K )Ha a kereket kiveszed,már könnyebben hozzá tudsz férni a jeladóhoz,így alá se kell bújni,mérni is fogsz tudni,pl:2db szigetelt vezetéket bedugsz kivezetésnek,és a műszerrel erre csatlakozol,forgatni így is tudod a tengelyt.A baloldallal összehasonlítva egyértelmű lesz,hogy a csere lesz a megoldás.

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#73015) adalbert1 válasza diegho (#72968) üzenetére


adalbert1
veterán

Oké, lehet, hogy a gyár hibája, de azért szerintem vevőként mindenki elvárná, hogy ne egy újrafényezett autót kapjon új áron (még ha ezen kívül semmi hibája nincs is, és csak 1-2 elemről van szó) - ha esetleg erről tud a vevő is, és valami plusz kedvezményt adnak, akkor még azt mondom, hogy beleférhet.

(#73016) adalbert1


adalbert1
veterán

Nektek ajtó oldalon ázott már be az autó? Konkrétan az anyósülés oldalán elől-hátul állt egy-egy kisebb tócsa az ajtókeretekben. Itt a kédergumi irányából folyik be a víz vajon? Vagy alapból rossz az elvezetés?

(#73017) _seth_ válasza Luck Dragon (#73008) üzenetére


_seth_
veterán

Én is csak szemléltem a jelenlegi helyzetet, éppen tudom, hogy mi micsoda, egy részét meg is tudnám csinálni, de jobb szakemberre bízni :)

zolikaDB: Újnak nem mondanám, bár mire kész lesz az sem lesz igaz, hogy 96-os, mert 96-os gyakorlatilag már csak a karosszéria egy része marad :)

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#73018) Luck Dragon válasza _seth_ (#73017) üzenetére

Tudod mindenki annyi idős, amennyinek érzi magát. Ezt mond az autódnak hátha értékelni fogja. Nem mint ha most nem. :)

adalbert1
Mintha olvastam volna, hogy elöregedő guminál lenne ez, ezt úgy lehet tudni hogy az a tömítő gumi fehér foltos, vagy az egész kicsit fehéres, H Astra jelenség. Egyszerű ha veszel egy garnitúrát és cseréled és újabb 8-10 évig pipa.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#73019) adalbert1 válasza Luck Dragon (#73018) üzenetére


adalbert1
veterán

Facebookon is kaptam pár tippet az Astra H csoportban, igaz, ott már ajtó szétbontásról volt szó.
Azon is gondolkoztam, hogy lehet, hogy azért vezette be a vizet, mert az útfelület, ahol parkolok, nem teljesen sík, hanem a vezető oldal felé lejt egy picit (tehát nem 180 fokos), és így a kocsi is egy kicsit ferdén áll.

(#73020) Luck Dragon válasza adalbert1 (#73019) üzenetére

Ajtóbontás? Ne már.. szerintem ez hülye ötlet már nem azért, maximum akkor ha sérült, de elvileg nem az. Semmi más szerintem csak a tömítő gumik előregedéséről van szó. Jó hogy nem az egész oldalát le ne keljen cserélni. :Y :W
Ne értsd félre, nem rád vagyok ideges, de az ilyen alapú elképzelések egy kicsit a földtől elrugaszkodott . Azért megnézném az illetékest aki ezt javasolta ,hogy ha nála is ilyen lenne ő is ezt csinálná?

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#73021) adalbert1 válasza Luck Dragon (#73020) üzenetére


adalbert1
veterán

Mármint lehet, hogy rosszul fogalmaztam, az ajtókárpit kibontását, és a hangszóró körüli szilózást javasolták. Mondjuk nekem ez sem tűnik túl gyári megoldásnak, nem igazán tetszik...

(#73022) WP14 válasza adalbert1 (#73021) üzenetére


WP14
őstag

Le tudod fényképezni és bejelölni, hogy hol állt pontosan a víz? Mert ezt nem értem, hogy "ajtókeretekben".
Ajtókeretekben a kéder van, azon kívül, vagy belül állt a víz?

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#73023) Luck Dragon válasza adalbert1 (#73021) üzenetére

Szilózás...vagy ma én vagyok ilyen érzékeny, de ez egyre rosszabb , inkább ne. :(
Ha nem vagy benne jártas, tessék elvinni egy szakihoz, végig fogja követni a beázás nyomát, és ha meg van, akkor csak "elviekben" azt kell kicserélni, és kész is. Vagy ha valami már menthetetlen, akkor azt is akkor cserélni, ne később, mert a többszöri bontást sem tesz jót az elemeknek.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#73024) odorgg


odorgg
addikt

Esetleg valaki tud valami leírást G Astra szervó olaj cseréhez?

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#73025) Luck Dragon válasza odorgg (#73024) üzenetére

Mohabá autó doktor tuti tudd ebben segíteni :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#73026) adalbert1 válasza WP14 (#73022) üzenetére


adalbert1
veterán

Persze, csináltam pár képet:

(#73027) w333 válasza adalbert1 (#73026) üzenetére


w333
félisten

Gumikéder valahol elvan szakadva és a belsejében lefolyik a víz, nézd körbe alaposan hogy hol és próbáld megragasztani, egy ideig kitart ! :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#73028) WP14 válasza adalbert1 (#73026) üzenetére


WP14
őstag

Tetősín van? Vagy a tetőcsomagtartó felfogatását nézd meg, ha az van, pattintsd le a takaróját, mert ez felülről ázik be, látszik a tetőkárpiton.

Ja, meg az ajtók alján a kifolyót takarítsd ki.

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#73029) adalbert1 válasza w333 (#73027) üzenetére


adalbert1
veterán

Azt néztem, hogy ahol felül látszanak ázás nyomok, ott a gumin gyárilag van pár lyuk - lehet, hogy ott folyt be a víz?

WP14: a felső ázás a másik oldalon van, nem ott, ahol az ajtókeret műanyag borításán állt a víz.

Köszi a tippeket, körbenézelődök még egyszer, illetve ha még eső lesz, akkor figyelgetem jobban.

(#73030) Luck Dragon válasza adalbert1 (#73026) üzenetére

WP14-igaza van, ugyan ez van ha a tető antennánál lévő szigetelő gumigyűrű is tönkre ment, ott pedig a csomagtartóban lévő hátsó tároló rekeszben van a víz. Ahol a hátsó lámpa bora rész is van.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#73031) amargo válasza adalbert1 (#73021) üzenetére


amargo
addikt

Ne szilóból, hanem ebből adjál neki: SikaLastomer

Szerk: ezt csak a sziló helyett írtam, a teljes megoldás nem ez. Bár jó cucc.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#73032) WP14 válasza amargo (#73031) üzenetére


WP14
őstag

+1 :) A szilo savas és, ha fényezést ér, elkezdi marni, a rozsda pedig támad.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#73033) Luck Dragon

B vekiben volt xenon? Csak azért kérdem mert hazafelé láttam egy ilyen vaskacsát és jól ált neki.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#73034) _seth_ válasza Luck Dragon (#73033) üzenetére


_seth_
veterán

Igen, utólag is be lehet rakni, kb 70e körül szokott lenni a jó állapotú szett belőle. Ami fényszóró, trafók és szintezőből áll. A fényszórómosó is tartozéka, azt lökössel együtt szokták cserélni, a vége 100-ból nem áll meg, max ha alapból fényszórómosós az autód :)

Mára a xenonos darabok fénye nem jobb mint a halogéné, a projektor mattul idővel.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#73035) Luck Dragon válasza _seth_ (#73034) üzenetére

Köszi szépen:)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#73036) _seth_ válasza Luck Dragon (#73035) üzenetére


_seth_
veterán

Xenon + zender hűtőrács + zender lökhárító. Ilyen lesz nekem is az eleje, leszámítva a szemöldököt és az opc feliratot. A hűtőrács már megvan, a lökösért is csak el kell mennem. A xenon majd egyszer bekerül ha találok szép állapotút.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#73037) WP14 válasza _seth_ (#73036) üzenetére


WP14
őstag

Fasza lesz, ez nagyon szép így. :K

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#73038) tutis válasza WP14 (#73011) üzenetére


tutis
őstag

ez így jó?

530 0450 09 INA Vezérműszíj görgőkészlet

0CT1077 CONTITECH Vezérműszíj

PA959 GRAF Vízpumpa

534 0147 10 INA Hosszbordásszíj feszítőkar

05PK 1546C CONTITECH Hosszbordásszíj

kell még nekem valami?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#73039) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Akiknek van/volt F Astra 1.4 60LE mennyivel járt el vele mondjuk pályán, városban, vegyesben? Nem tiporva, pályán is inkább a 120 körüli tempóval.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#73040) WP14 válasza tutis (#73038) üzenetére


WP14
őstag

A Graf vízpumpát nem ismerem, de a többi jó, ha a fogszámok stimmelnek és az is lényeges, hogy klímás, vagy nem klímás a hosszbordásnál, arra figyelj!

Vízpumpából talán inkább az SKF.

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#73041) F_Zolee válasza szabonagyur (#73039) üzenetére


F_Zolee
veterán

Amd kollégának ilyen van ha jól rémlik és 7-8 körül eszik. Neki inkább rövidtáv dominál.

(#73042) Szada85 válasza _seth_ (#73036) üzenetére


Szada85
aktív tag

Nagyon jól fog állni, különleges és stílusos lesz, respekt. :K

Az OPC logó elfelejtéséért pedig egy hatalmas nagy +1 a részemröl.
Borzasztó komolytalan (na jó, ide most öszíntén a szánalmas jelzöt akartam írni ) ez a nevetséges OPC logózás minden 1.2-es csillagrombolón, csak magát teszi hiteltelenné a tulaj vele. Különösen, ha már messziröl látszik, hogy nyomokban sincs köze hozzá, vagy nem is Volt belöle. :)

(#73043) _seth_ válasza Szada85 (#73042) üzenetére


_seth_
veterán

Jaja, én gondolkoztam korábban irmscher feliraton a fenekére, de azt sem rendeltem hozzá. Pedig komplett irmscher sport futómű, kipuff, toronymerevítés és hátsó pótféklámpás szárny van alatta, tehát éppen jogos lett volna, de minek... :D Hátulja cserélődik kompletten, a szárny sem kerül fel rá. Jah a sportfutóművet is kidobom alóla, jó lesz a gyári minőségi is, ezekre az utakra igazából terepjárós rugóút lenne jó, nem ültetés :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#73044) Luck Dragon válasza _seth_ (#73036) üzenetére

Nagyon jól néz ki. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#73045) Szada85 válasza _seth_ (#73043) üzenetére


Szada85
aktív tag

Az megint más, ha - mint esetedben is - van mögötte valami, ami miatt tényleg az, de a Vecis csoportban is többeknek látom az OPC jelölést körbe az autón, pedig nem az, hogy a G Astra örületet már ne is boncolgassuk. :) Persze, tudom, fontos a státusz, a megjelenés.
Én meg csak irigy vagyok, mert nem fussa OPC-re... :DDD :DDD

Az enyémen is van elöl-hátul, gyárilag Irmscher szalonból lett rendelve, de én is elgondolkoztam, hogy amíg nálam van leszedem öket, egyrészt mert pont a minap láttam, hogy már ezeket is lopkodják lefele ( emiatt pl gyári Irmscher felnikupakból is van egy plusz szett elrakva, ma már semmi sincs biztonságban :( ), így inkább megelözöm a kis enyveskezüt, aztán majd max egyszer, eladásra visszakerül. :)

(#73046) AMD Power válasza szabonagyur (#73039) üzenetére


AMD Power
titán

Szia!

Elég sokszor megosztom itt a fogyasztási "eredményeimet". Keres rá itt a topicban. Az utolsó mért eredményem 6.8L/100km volt.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#73047) HoaryFox válasza szabonagyur (#73039) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Nekem 7-7,5 liter volt, bárhogyan is tiportam, nem tudtam feljebb vinni. Defenzív vezetéssel szerintem 6-6,5 is kijöhet.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#73048) AMD Power


AMD Power
titán

Gigászok csatája!!!

Superb vagy Insignia?
ÖSSZEHASONLÍTÓ TESZT – OPEL INSIGNIA GRAND SPORT 2.0 CDTI INNOVATION – SKODA SUPERB STYLE 2.0 TDI DSG

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#73049) szabonagyur válasza HoaryFox (#73047) üzenetére


szabonagyur
félisten

Köszi mindkettőtöknek, eredetileg innen indult a dolog:
F Astra, 99-es 1.4 60 LE kb 150-180e km-el (pontosat nem tudom most), egy gazdás, nem tekert, klíma és szervó nélkül, tekerős ablakkal, belül makulátlan, kívül is ha minden igaz és talán még rozsda sincs rajta mennyit érhet?
Téli és nyári gumi is van hozzá, de azok max 1 szezonosak.
300e Ft sok érte? Ismerősnek kellene, első autó lenne Pesten, maximum 2 évre tervezi, hogy gyakoroljon vele, mivel ugyan régebbi a jogsi de kevés a km.
A klíma hiánya elég idegesítő, de együtt tudna élni vele valószínűleg mivel jobb, mint gyalogolni vagy vonatozni órákat.
Keret az most ennyi lenne rá és gyűjtene majd későbbre valami komolyabbra.

Nektek vélemény?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#73050) Luck Dragon válasza szabonagyur (#73049) üzenetére

Véleményem szerint 250-275.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.